Bochnia wydarzenia

środa 25 kwietnia 2012 20:02:41

Cień Małgorzaty Szczepary nad sesją Rady MiastaCień Małgorzaty Szczepary nad sesją Rady Miasta

Wypowiedzi radnych, oświadczenie Małgorzaty Szczepary

Choć od zdymisjonowania Małgorzaty Szczepary ze stanowiska wiceburmistrza minęło zaledwie kilka dni, podczas środowej (25 kwietnia) sesji Rady Miasta jej nazwisko oficjalnie padło zaledwie dwa razy. Najpierw – w sprawozdaniu burmistrza z działalności w ostatnim miesiącu, kiedy to wśród swoich decyzji wymienił odwołanie zastępczyni.

Drugi raz podczas wystąpienia radnego Jana Czechowskiego. W imieniu i na prośbę Małgorzaty Szczepary podziękował on wszystkim, którzy z nią współpracowali, począwszy od burmistrza. Poza mównicą radny Czachowski przyznał, że przyjaźni się z Małgorzatą Szczeparą i jest zdumiony, że nikt podczas sesji nie wziął jej w obronę, a zwłaszcza – jej klubowi koledzy.

W kuluarach dziennikarze poprosili o wypowiedź jednego z tych radnych, którzy weszli do Rady z Niezależnego Komitetu Wyborczego, a więc współpracy a M. Szczeparą zawdzięczają swoją dzisiejszą pozycję. Radny Władysław Rzymek stwierdził, że pięciu członków Niezależnego Klubu jest w koalicji z ugrupowaniem burmistrza. Przyznał, że wszyscy jego członkowie uważają odwołanie Małgorzaty Szczepary za zasadne. – Gdybyśmy teraz protestowali, rozpadłaby się koalicja – stwierdził. Na pytanie, co jest ważniejsze: zarzuty merytoryczne czy istnienie koalicji odpowiedział, że najważniejsze jest dobro miasta. Radny Rzymek powiedział też, że stan zdrowia ich koleżanki jest dobry. Do wczoraj była w szpitalu, gdzie odwiedzili ją klubowi koledzy.

Również radni PO aprobują decyzję burmistrza. Jeden z nich wyraził opinię, że błędem było już samo powołanie Małgorzaty Szczepary na stanowisko zastępcy. Wynikało ono z układu sił w nowo wybranej Radzie. Radny wyznał jednak, że spodziewał się odwołania Małgorzaty Szczepary już od samego początku. – Szkoda, że stało się to tak późno - dodał.

Już po sesji na naszą redakcyjną pocztę przyszło pełne oświadczenie Małgorzaty Szczepary, będące reakcją na zaistniałą sytuację. Przytaczamy je w całości:

Oświadczenie

Dziękuję:
• Panu Przewodniczącemu, Panu Burmistrzowi, szanownym Radnym Miasta Bochnia,
• Dyrektorom, Kierownikom, Prezesom i pracownikom Jednostek Miejskich, a w szczególności MDK, MOSiR, Muzeum, Biblioteki, Krytej Pływalni, MZE, SPM ZOZ oraz Straży Miejskiej i Ochronki,
• Dyrektorom szkół i przedszkoli, nauczycielom,
• Pracownikom Urzędu Miasta Bochnia, a w szczególności współpracownikom z Wydziału Promocji, których zapał do pracy, skuteczność i ciepło bardzo cenię,
• licznym mieszkańcom Bochni i okolic, którzy z wieloma radami i pomysłami dzielili się ze mną, uczestnicząc w poprawie wizerunku miasta,
• moim Wyborcom, których zaufanie i głosy doprowadziły mnie do otrzymania mandatu radnej, a potem stanowiska Zastępcy Burmistrza Miasta.


Panie Burmistrzu!
Oczywiście odwołanie jest to prawo formalne, które jednak nie zwalnia od odpowiedzialności i dochowania danego słowa koalicjantom oraz zwykłej uczciwości nakazującej respektowanie zasady, że umów należy dotrzymywać. Podobnie jak wiele osób nie znajduję żadnej racjonalnej przyczyny, stanowiącej podstawę do podjęcia tak drastycznej, a zarazem niesprawiedliwej decyzji.


25.04.2012r Małgorzata Szczepara
Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

nie bochnianin

2012-04-25 22:00:41
Brawo Stefan.Trzeba mieć klasę ,żeby tak to umieć zrobić.
Stefan i klasa

2012-04-26 00:32:09
Stefan powinien dostać znów jakąs klasę podstawówki i uczyć ją WF. To jest cała prawda o tym Panu.
ja

2012-04-26 00:39:45
trudna decyzja, ale prawidłowa
henry

2012-04-26 07:37:40
skandal na pół Polski, kobita wylądowała w szpitalu, a tu ktoś pisze o klasie. Żenada w wykonaniu przydupasów kolawińskiego
Edmund

2012-04-26 09:58:27
Żałosny ten nasz magistrat. A radni byłej wiceburmistrz to już żałość jęcząca. Goście się sprzedali za stołki, za sklepy i mówią, że to dla dobra miasta. Ha, ha... czytaj: by jeszcze posiedzieć w Radzie.
do henry

2012-04-26 10:48:03
z tym pobytem, w szpitalu to tylko sztuczka pani M.S. z resztą nie ona jedyna z niej skorzystała i właśnie to świadczy o braku klasy a i żadne późniejsze świadcenia w prasie tego nei zmienią...niestety
kojo

2012-04-26 14:48:04
Żal mi p.Szczeparowej,że miała takich sprzedajnych koleżków!!!Nikt jej nie broni,może sam Czechowski.Rzymek boi się o sklep,Kawalec o zwolnienie zatrudnionej w U.M.specjalistki od turystyki - żony,reszta jest milczeniem.Żałośni jesteście ,bo wiem,że P..Małgorzata walczyłaby o każdego z Was jak lwica. To wy nie macie klasy.!!!!!!!!
Mark

2012-04-26 15:46:24
Dokadnie tak. Kompromitacja radnych. Okazało się, że to tacy niedzielni wędrownicy na giętkich nogach. Ośmieszyli się.
Paul

2012-04-26 16:16:17
Zawsze z szacunkiem ,pomijając układy koalicyjne,które z Panią zawierał ówcześnie wybrany burmistrz szukajacy poparcia aby uzyskać przewagę nad Klubem PiS[niestety z b.burmistrzem,który choć zapewne mądry i inteligentny ,tylko siedzi"w okopach"-On rozumie i wie co piszę].Szanowna Pani ,oswiadczenie nie przynosi" konkretu", tak więc :jeżeli jest Pani lojalna wobec Dyr.MDK to szacunek dla Pani-jeżeli sprawa nie wyszła powyżej "doładowań" i braku odpowiedzi dla K.Pławeckiego ,to można i trzeba zrozumieć.Też nie poleciałbym z tym do" organów";Dlaczego Burmistrz się zdecydował?
do kojo

2012-04-26 16:32:24
Przestań juz biadolić i nie ośmieszaj się. Jakbyś z odwołaną zastępczynią burmistrza miał jakkilowiek kontakt, to szybko byś zmienił zdanie!
do kojo

2012-04-26 19:06:48
Tylko prawda jest taka,że najpierw pani V-ce pierwsza sprzedała swój klub i kolezków jak została powołana na stanowisko.Teraz wcale mnie nie dziwi stanowisko radnych z tego klubu.Też bym tak postąpił.
do poprzedników

2012-04-26 19:38:27
Macie Panowie rację ,radni niezależni sprzedali v-ce burmitrz za synekury. Idą pod "pachę" z Panem Burmistrzem-wstyd i żenada panowie radni niezależni. Zapomnieliscie pod jaki szyldem startowwaliscie w wyborach ? W stosownym czasie Wam przypomnimy.
stanisław

2012-04-26 20:03:30
A więc klasyczna choroba vipa, wysoka pensja i trzeba chorować. Oczywiście gdyby pracowała to takich ludzi natychmiast by sprawdzała, no i że kłamią, naciągają. Ale sama to robi - to jest cała prawda i uczciwość.
adidas porsche design 550

2014-01-04 07:58:33
Hi, i think that i saw you visited my web site so i came to
REKLAMA