Bochnia wydarzenia

poniedziałek 27 października 2014 09:52:11

Burmistrz przed sądem: na wyrok trzeba jeszcze zaczekaćBurmistrz przed sądem: na wyrok trzeba jeszcze zaczekać

Nie zapadł zapowiedziany na dzisiaj wyrok w sprawie burmistrza Kolawińskiego. Sędzia Dominika Gawor postanowiła wznowić przewód sądowy i powołać jeszcze raz na świadków dwie pracownice Wydziału Architektury, Gospodarki Komunalnej i Inwestycji.


Jedna to była naczelnik Wydziału, Magdalena Tabor, a druga,  Sylwia Kabat jest szeregową pracownicą.

Sędzia ogłosiła swoją decyzję pod nieobecność oskarżonego i jego obrońcy. Następne posiedzenie sądu w tej sprawie wyznaczono na 7 listopada tego roku.

Poproszony przez dziennikarzy o komentarz wiceprezes Sądu Rejonowego w Bochni, Piotr Sajdera stwierdził, że nie ma nic nadzwyczajnego we wznowieniu procesu sądowego. - Sąd po przeanalizowaniu dokumentacji postanowił przeprowadzić postępowanie uzupełniające. Z tego co wiem będzie ono polegało tylko na przesłuchaniu tych dwóch świadków. Art 409 KK daje sądowi taką możliwość, aby już po zakończeniu postępowania wznowić je celem uzupełnienia.

Za wysoce niestosowne uznał wiceprezes pytanie czy sędzia prowadząca sprawę podjęła takie postanowienie osobiście czy też była tu jakaś sugestia przełożonych, bowiem sąd jest w swoich decyzjach całkowicie niezawisły. - Ktoś kto probowałby wywrzeć nacisk na sędziego mógłby nawet ponieść odpowiedzialność karną!

Piotr Sajdera odparł też podejrzenia, niesformułowane wprawdzie, ale niejako „wiszące w powietrzu” o przewlekanie procesu. Postępowanie zaczęło się w styczniu tego roku, a jest dopiero październik i jest już na ukończeniu. - Wybory samorządowe nie mogą wpływać na to kiedy wyrok zostanie wydany! Sąd proceduje nie według kalendarz wyborczego ale - procesowego.

Przypomnijmy, że była naczelnik WAGSiI obciążyła Stefana Kolawińskiego swoimi wcześniejszymi zeznaniami przed sądem. Zeznania Sylwii Kabat przed policją były również obciążające, ale podczas procesu zmieniała ona zdanie.

eb

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Temida

2014-10-27 10:58:41
Co zwycięży ???
komentator

2014-10-27 13:42:25
O co by Panie Prezesie można było kiedykolwiek posądzić Sąd skoro na każde posądzenie jest Artykuł kodeksowy? Zatem sąd się nigdy nie myli, to obywatel popełnia zawsze tylko błędy oczywiste ( tak samo jak Chuck Norris ).Byłem nie jeden raz tego świadkiem nawet i w Sądzie Rejonowym w Bochni, którego Pan jest czołową postacią. Czy mam rację?
komentator

2014-10-27 13:47:31
Każdy Sąd Panie Prezesie to tak samo postępuje jak Chuck Norris, który zawsze ma rację nawet gdy jej nie to zawsze ma rację. Mam tu ja rację?
Paul

2014-10-27 14:47:31
Do komentator- Prezes się myli.
EJ

2014-10-27 14:49:23
WSZYSCY CZEKAJĄ NA WYROK..JAK PIES NA "OCHŁAP.."...Tymczasem Burmistrz jest niewinny!!!!!!!!!!!!!!!Chcecie koniecznie Go zaszczuć,poniżyć,upokorzyć.....I po co ???????? W imię czego????????????...Bo chce Wam służyć.?Nadal ...mimo wszystko i ponad wszystko? Bo wierzy w dobro człowiekaz Bochni? I nie poddaje się? Czy naprawdę nie widać Jego pracy? Przykre,wstyd mi za Was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Przyglądam się ,czytam wpisy...te obrzydliwe "NAGONKI"...i powiem tyle...chylę czoło przed tym BURMISTRZEM,przed CZŁOWIEKIM..uczciwym,prawym..,godnym zaufania....Ma moje poparcie!!!!!!!!!!!
komentator do Paul.

2014-10-27 15:04:49
Sąd jest zawsze bez wad, sąd jest zawsze obiektywny.
komentator do Paul.

2014-10-27 16:22:48
Sąd na dokumentach wytwarzanych nigdy nie tworzy poświadczeń nieprawdy, sąd na dokumentach wytwarzanych przez siebie tworzy jedynie niegroźne błędy oczywiste.
komentator do Paul.

2014-10-27 16:43:48
Sąd jest od napominania, sąd nigdy nie może być napominany.
błazenada

2014-10-27 16:56:00
Błazenada. Niedługo koszt postępowania sądowego przekroczy koszt zamówienia. Ewidentny błąd burmistrza w sądzie w stanach skończyłby się ugodą i zapłatą kary a nie postępowaniami, wyrokami, ponownymi otwarciami sprawy, później odwołaniami w przypadku skazania obrońcy, w przypadku uniewinnienia prokuratury. Bzdura a nie sprawa karna z tych zarzutów.
Paul

2014-10-27 17:09:45
Czy coś wspomniałem o Sądzie;
bochniak

2014-10-27 18:20:06
To śmieszność,. Sąd ma swoją politykę i ją realizuje, najgorsze jest to , że nikt im nie wciśnie prawdy , że oni motają, robią to w białych rękawiczkach, zawsze są w stanie sprytnie zacytować w swojej obronie odpowiedni przepis prawny. Jest wielki szum a burmistrz będzie uniewinniony, może jednak są ludzie , którzy chcą mu utrudnić reelekcję?.
zuza

2014-10-27 18:38:54
"bowiem sąd jest w swoich decyzjach całkowicie niezawisły" i "Wybory samorządowe nie mogą wpływać na to kiedy wyrok zostanie wydany! " - byłoby pięknie, gdybyśmy mogli w to wierzyć! Tyle razy nas oszukano....
zuza

2014-10-27 18:38:57
"bowiem sąd jest w swoich decyzjach całkowicie niezawisły" i "Wybory samorządowe nie mogą wpływać na to kiedy wyrok zostanie wydany! " - byłoby pięknie, gdybyśmy mogli w to wierzyć! Tyle razy nas oszukano....
Obywatel

2014-10-27 18:46:00
Zamówienie na 30 tys. zł, zysk z tego dla firmy, która to robiła pewnie max. 2,3 tysiące a afera jak stodoła. Szkoda, że jeszcze biegłych nie powołali czy ludzie bez klimy na tej hali by padli czy nie - to proces pewnie byłby droższy jak to cała szopka. Ciekawe komu zależy na "uwaleniu" Kolawińskiego? Aż tak się go boi konkurencja do fotela burmistrza? Proces się ślimaczy i ślimaczy aż tu nagle rozprawa po rozprawie! Pamiętam jak burmistrz gardłował za utrzymaniem sądu w Bochni, no to się doczekał "sprawiedliwości" - żenujące...
do upośledzony

2014-10-27 19:31:38
pisał ktoś o prezesie banku ? czy tylko TY
Propozycja dla SSR Dominiki Gawor, bo ona tak najlepiej potrafi.

2014-10-28 04:20:13
Art. 17. § 1. Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy: 1) czynu nie popełniono albo brak jest danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie jego popełnienia, 2) czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego albo ustawa stanowi, że sprawca nie popełnia przestępstwa, 3) społeczna szkodliwość czynu jest znikoma, 4) ustawa stanowi, że sprawca nie podlega karze, 5) oskarżony zmarł, 6) nastąpiło przedawnienie karalności, 7) postępowanie karne co do tego samego czynu tej samej osoby zostało prawomocnie zakończone albo wcześniej wszczęte toczy się, 8) sprawca nie podlega orzecznictwu polskich sądów karnych, 9) brak skargi uprawnionego oskarżyciela, 10) brak wymaganego zezwolenia na ściganie lub wniosku o ściganie pochodzącego od osoby uprawnionej, chyba że ustawa stanowi inaczej, 11) zachodzi inna okoliczność wyłączająca ściganie. § 2. Do chwili otrzymania wniosku lub zezwolenia władzy, od których ustawa uzależnia ściganie, organy procesowe dokonują tylko czynności nie cierpiących zwłoki w celu zabezpieczenia śladów i dowodów, a także czynności zmierzających do wyjaśnienia, czy wniosek będzie złożony lub zezwolenie będzie wydane. § 3. Niemożność przypisania winy sprawcy czynu nie wyłącza postępowania dotyczącego zastosowania środków zabezpieczających.
piotr

2014-10-28 07:35:42
Nigdy s. D Gawor nie byla samodzielna, byla na usLugach co ona robi jeszcze w sadzie. Doprowadza do przedawnienia postepowania , w ten spob bronila podwojnego sprawce czynu niedozwolonego, dzialala na polecenie sedziego SO w Tarnowie. A po imprezie w domu swiadka / jechala tam na koszt panstwa taxi/zmieniala juz zapadly wyrok nie majac na to argumentow. Ukarala ofiare , zamiast przestepce, bo umorzyla postepowanie znikomej szkodliwosci czynow/a bylo to wtargniecie na cudzy teren ogrodzony art193kk Dzialala tu rowniez na polecenie sedziego SO. a ta nikoma szkodliwosc to obrona 3 samowoli budowlanych.Jezeli tej pani poprzestawialy sie przepisy to tez winna odejsc. A zastepca Prezesa to tyle samo warty i tez ukladowy niszcz ofiare , a nie potrafi ukarac sprawce. Wyrok jest juz przesadzony czy SAd w Bochni ukarał , kiedys wysoko postawionego urzednika w Bochni nie ??? to tez winnien byc zlikwidowany
komentator do Paul.

2014-10-28 10:30:50
Dowód: http://www.gszz.info.pl/wp-content/uploads/2013/01/nowyekran_post_85090_ad9a9d7f.pdf Taki będzie rezultat; SSR Dominika Gawor tylko ten najlepiej przepis prawny zna( KPK ) a wiem co piszę bo byłem niejednokrotni tego u niej w sali nr 5 sądu Rejonowego w Bochni naocznym świadkiem - ostatnio 16 października tego roku. Art. 17. § 1. Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy: 1) czynu nie popełniono albo brak jest danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie jego popełnienia, 2) czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego albo ustawa stanowi, że sprawca nie popełnia przestępstwa, 3) społeczna szkodliwość czynu jest znikoma, 11) zachodzi inna okoliczność wyłączająca ściganie.
komentator do Paul.

2014-10-28 10:41:24
Dowód - http://10przykazan.wordpress.com/2013/04/07/nietykalni-cz-2/ http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/2275942,rozpoznala-gwalciciela,id,t.html Dlatego Prezes nic nie może.
bad boy do ej

2014-10-28 12:56:09
Ale my nie chcemy żeby burmistrz nam dalej służył! Nikt czoła chylił nie będzie.Bardzo emocjonujący tekst, który niczego nie zmieni. Mimo wszystko i ponad wszystko- NIE ! To czy winien czy nie winien, rozstrzygnie jak zwykle niezawisły sąd.Na rozpalone emocje dobrze robi wieczorny spacer, w chłodnym i mglistym o tej porze powietrzu.Najgorsze jest bowiem uszczęśliwianie na siłę i za wszelką cenę.
Ej do bad boy

2014-10-28 13:11:46
Zapraszam na kawę i pogawędkę..no chyba,że potraktuje się to jako "uszczęśliwanie na siłę",cóż lubię szczere rozmowy z przyjaciółmi chociażby "wirtualnymi",pozdrawiam serdecznie...miłego dnia
komentator

2014-10-29 13:56:40
Tak wygląda niezawisłość sędziowska a tak niezawisłość obywatelska.Niezawisłość sędziowska jest poza prawem i znacznie wyższa niż obywatelska bo mamy z jej woli w Polsce około 3 miliony podsłuchów rocznie tych oficjalnych. Tyle w tym temacie.
Pedagog.

2014-10-31 21:19:13
Moja ocena tej wypowiedzi zasługuje na ocenę jedynie mierną z naciąganiem do niej czyli ręka rękę myje i pies psu ogona nie utnie.
jan

2014-11-03 18:11:45
Niezawisłość polskich sądów - to czysta farsa. Ale oni potrafią się zawodowo i całościowo tak układać , że nikt im w żadnej sprawie nie podskoczy - i basta.
Paul

2014-11-16 07:08:18
Co, w kwestii wyroku, wydanego przez Orzekajacą ma do powiedzenia"; komentator"
REKLAMA