Bochnia wydarzenia

czwartek 18 lutego 2016 21:02:09

Burmistrz oporny w oklejeniu służbowego samochoduBurmistrz oporny w oklejeniu służbowego samochodu

Podczas lutowej komisji rewizyjnej, która odbyła się w bocheńskim magistracie, radni złożyli wniosek (został poparty przez wszystkich) o oklejenie niedawno zakupionego przez burmistrza Stefana Kolawińskiego - służbowego samochodu. To już drugi taki postulat. Pierwszy nie przyniósł oczekiwanego przez radnych skutku.

Z dwóch zakupionych samochodów oklejony znakami miasta został tylko „dostawczak” - renault master, którym na co dzień przewożeni są m.in. więźniowie z zakładu karnego z Nowego Wiśnicza, którzy na terenie Bochni wykonują drobne prace porządkowe i remontowe. Drugie auto – suzuki grand vitara, które służy burmistrzowi, nie zostało oklejone. Nie podoba się to radnym zasiadającym w komisji rewizyjnej. Jej przewodniczący – Bogdan Kosturkiewicz pytał podczas obrad uczestniczących w nich urzędników, dlaczego na samochodzie nadal nie ma znaków, które identyfikowałyby go z miastem? W odpowiedzi od Andrzeja Dębińskiego, naczelnika Wydziału Architektury, Gospodarki Komunalnej i Inwestycji usłyszał tylko :”Nie wiem. Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Edyta Groblicka-Kuc, sekretarz miasta stwierdziła natomiast, że samochód nie został oklejony znakami Bochni, ponieważ burmistrz nie wydał nikomu takiego polecenia.

Podczas lutowej komisji na jaw wyszło również, że zakup suzuki to nie przypadek. – Dlaczego akurat taki samochód był szukany przez urząd? – pytał radny Marek Bryg. W odpowiedzi od naczelnika AGKI uzyskał następującą odpowiedź: „Nie chcę powiedzieć wprost. Dostałem wykaz, aby zakupić taki samochód”.

Jak Waszym zdaniem potoczy się dalej, nazywana "bocheńską aferą samochodową", sprawa?

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

oni

2016-02-19 08:21:30
Co na to ''znafca''wszelkich spraw w Bochni ?
jak

2016-02-19 08:38:41
Zakończy się dopiero przy okazji następnych wyborów,niestety.Dwie kadencje Kolawińskiego,to o dwie za dużo.Gdyby mieszkańcy Bochni kierowali się rozumem,a nie emocjami,nie mielibyśmy takich żenujących sytuacji,jak w/w "bocheńska afera samochodowa ".
ale bagienko

2016-02-19 12:42:39
w tym mieście arogancja władzy przekroczyła wszelkie granice. auto terenowe to zbędny wydatek - miasto można objechać na rowerze w pół godziny !!!!!!!!!! jak już kupili auto to widocznie burmistrz ma coś do ukrycia albo wstydzi się że jeździ nie swoim pojazdem .
tchórz i krętacz

2016-02-19 15:38:16
Usunąłeś komentarz? "sprawa nazwana bocheńską aferą samochodową"? Chcesz beknąć mądralo za pomówienie i sugestie przestępstwa? Udowodnić Ci, że to Twój pomysł? Myślisz,że jesteś bezkarny?
kbc 42400

2016-02-20 13:16:36
dębinski jak marionetka i ne ma własnego zdania,niech sie zwolni i nie zatruwa otoczenia ,bo jest kolejnym nic nie mogę bo nie umiem ,nie znam się i nie wiem nic i nie wiem z czego żyję i dlaczego żyję..
afera za aferą

2016-02-21 09:39:08
Najpierw afera klimatyzacyjna na Hali Gazaris , potem wycieczka "pracowitego" burmistrza do USA (oczywiscie wraz z małżonką ). Kolejna kompromitacja - piętrowy parking P&R i przepadek 6 mln unijnej dotacji. Nam tłumacza ze w kasie miastac na nie ma pieniędzy, ale burmistrz kazał kupić luksusowy samochód terenowy . Nie pozwolił go oznakować . Moze nie chce aby ludzie widzieli go przy ciężkiej pracy na "wielu" inwestycjach, do których trzeba dojechać po bochenskich bezdrożach . Arogancja władzy w Bochni sięgnęła dna !!!!! Burmistrzowi nie pomoże ściskanie rączek emerytom i " pochylanie sie " nad prostymi sprawami, których nie zrobił od 5 lat. Referendum wisi w powietrzu !!!! Kolawinski powinien wrócić do tego na czym sie zna - do nauki pływania na basenie . Z przyzwyczajenia moze to robić w garniturze i krawacie.
ktoś, kto wie

2016-02-21 16:04:57
konsekwentnie, od 5 lat uważam, że ten człowiek na tym stanowisku to kolosalna pomyłka. Może i dobry z niego chłop (choć znam takich, którzy twierdza inaczej), ale do piastowania takiego urzędu zwyczajnie się nie nadaje. na niczym się nie zna, nie ma ręki do współpracowników, bojaźliwy jak baba. Wybory wygrał dlatego, że łazi do tych wszystkich dewotek, nawiedzonych babć, wszystko im ob9ecujue, całuje raczki no i te zrobiły mu wynik. Teraz sobie dobrał tego Koprowskiego do wciskania bajeru ludziom i liczy, że za 3 lata znowu się uda. Ale ludzie mądrzeją, przede wszystkim widzą, co się dzieje naokoło i wyciągają wnioski
g..no wiesz

2016-02-21 22:15:54
Sami wtajemniczeni w sprawy "afer i przekrętów". Rzygać się chce od czytania tych kąśliwych komentarzy. Co w tym dziwnego, że do UM kupiono samochód służbowy? Byle przedstawiciel handlowy jeździ skodą Octavią a Suzuki to ma być wypas? Wy za to do wszystkiego się nadajecie, wszystko wiecie i wszystko byście zrobili. Miejscowi Mędrcy i Mistrzowie Klawiatury. Obrażacie starsze osoby, które zęby zjadły na twardym życiu w komunie i wiedzą co trumf. Sami tytułujecie się "my mieszkańcy" a gdzie mieszkacie? W jakiej norze? Macie tam nawet internet? Chamskie przygrywki w stylu: "był z żoną w stanach" choć dobrze wiecie, że jego żona za to zapłaciła. Ale co tam! Zawsze coś się przyklei no nie? Zazdrosne miernoty szukające zastępczych tematów i żywiące się nadmuchiwaniem balonów gazami z waszych zepsutych żołądków. Nie czujecie własnego smrodu? Ciepło i przyjemnie pławić się w gó.nie?
legge

2016-02-21 23:53:31
wyluzuj, podnóżku burmiszcza:) wiem, ze prawda boli, ale nie musisz się tak podniecać i posuwać to używania słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Wy wszyscy tam w UM taką łaciną posługujecie się na co dzień??
Racja

2016-02-22 12:23:57
Prawdę gość "g..no prawda" napisał i tyle. Odzywają się oburzeni, którzy żerują na tanich sensacjach i do tego kłamią. Nie ma w tym wpisie żadnych powszechnie obraźliwych słów tylko prawda o tych, którzy nie mając czym zaimponować próbują innym nawtykać. Taki bocheński grajdołek z paru nawiedzonymi, jadowitymi miernotami.
do g...no wiesz

2016-02-22 12:27:01
Tekst tyle wart,co nick,który sam waćpan sobie wystawiłeś.Gratulacje.
niby jak

2016-02-26 08:14:18
By rozwiązać ten "problrm" to wystarczy minimum znajomości prawa. Wystarczy opracowanie przez nawet "prostego urzędnika - podpowiadam można wykorzystać do tegio celu internet". W wielu miastach RP, takie uregulowania prawne zostały wdrożone, a w Bochni ........ . Można wykorzystać opracowane zasady korzystania z samochodu słuzbowego wraz z odpowiednia dokumentacją. By móc jeździć samochodem słuzbowym kierujący musi spełniać wymagania zdrowotne, określone przez lekarza medycyny pracy (bez przeciwwskazań), oprócz dokumentu jakim jest prawo jazdy np. katergorii B. Samochód słuzbowy wykorzystany przez do innych celów (niż wyjazdy słuzbowe za zgodą pracodawcy) powinien być odnotowany i zgłoszony do US .
REKLAMA