Bochnia wydarzenia

piątek 09 października 2015 00:49:27

Bogdan Kosturkiewicz zaprezentował swój program wyborczyBogdan Kosturkiewicz zaprezentował swój program wyborczy

W środę 7 października w sali kameralnej kina Regis w Bochni odbyło się spotkanie kandydata na senatora Zbigniewa Cichonia oraz ubiegającego się o mandat poselski burmistrza Bochni w latach 2006-2010 - Bogdana Kosturkiewicza. Reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość kandydaci przedstawili podczas konferencji program wyborczy.

Na początku głos zabrał Bogdan Kosturkiewicz, który zaznaczył, że nie będzie przedstawiał ogólnego programu wyborczego PiS-u, ponieważ jest on wszystkim zainteresowanych dość dobrze znany, a on sam w pełni się pod nim podpisuje. Podczas konferencji będący miejskim radnym Bogdan Kosturkiewicz przeszedł więc do wygłoszenia tego, co zamierza zrobić jako przyszły poseł. - Trzeba doprowadzić pewne inwestycje realizowane w Bochni do końca, ponieważ w tej chwili miasto jest opóźnione w porównaniu do innych – mówił były włodarz Bochni. Jako przykład podał łącznik autostradowy, a także konieczność zabezpieczenia powodziowego. - Trzeba utrwalić "specustawę" przeciwpowodziową. My już zapomnieliśmy, co się działo w roku 2007 i 2010. Musimy mieć świadomość tego, że jeżeli państwo Polskie nie przystąpi do działań związanych z ochroną przeciwpowodziową, to sytuacja z poprzednich lat może się powtórzyć – stwierdził kandydat na posła.
Bogdan Kosturkiewicz zaznaczył również, że trzeba pomyśleć o nowelizacji ustawy dotyczącej zabezpieczenia emerytalnego. – Trzeba oddać inicjatywę w ręce obywateli, którzy sami powinni decydować, czy chcą wcześniej przejść na emeryturę z niższym wyposażeniem, czy też będą pracować dłużej. Każdy z nas powinien decydować za siebie – podkreślił członek reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość.

Następną kwestią na którą uwagę zwrócił będący doktorem nauk technicznych radny, to kwestia szeroko omawianego w mediach obowiązku szkolnego 6-latków. - Dajmy inicjatywę rodzicom. W Bochni tylko około 40% rodziców zdecydowało się wysłać dzieci w tym wieku do szkoły – zaznaczył Bogdan Kosturkiewicz.

Kandydat PiS-u opowiedział się ponadto za uproszczeniem systemu podatkowego w Polsce. - Przedsiębiorcy podkreślają że zagrożeniem dla nich nie jest nawet wysokość  podatku, tylko niestałość i niejednoznaczność przepisów. One muszą być klarowne i czytelne – mówił były włodarz Bochni.

Kolejnym punktem, na który zwrócił uwagę Bogdan Kosturkiewicz to zmiana ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym. - Setki milionów złotych jest wyrzucanych w błoto. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który jest źródłem prawa miejscowego, nie może być sprzeczny ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Wystarczy, że w jednym drobnym punkcie zapisy miejscowego planu są sprzeczne i cały plan jest uchylany – zauważył urodzony w 1961 roku bocheński kandydat na objęcie mandatu posła w Sejmie RP.

Podczas spotkania Bogdan Kosturkiewicz odniósł się również do opłat, jakie niektóre gminy żądają za przyłączenie się do sieci wodociągowej. - Opłata jest pobierana bezpodstawnie. Nie może być tak, że samorząd, który my tworzymy, nagina prawo po to, aby nakładać dodatkowe daniny, które nie zostały określone przez ustawodawcę. Państwo w tym zakresie jest bierne – stwierdził radny.

Tworzenie rynku pracy to kolejny aspekt, na który zwrócił uwagę Bogdan Kosturkiewicz. - W momencie kiedy młodzi ludzie nie mają pracy zaczynają zachowywać się dziwnie. My musimy pomyśleć o tych młodych osobach. Mnie najbardziej boli to, że młodzi ludzie nie mają pracy. Będą mieli pracę, jeżeli zmienimy to złe prawo. Musimy zrobić tak, jak jest napisane w naszej ulotce wyborczej – praca, nie obietnice – podkreślił związany z partią, z której wywodzi się Prezydent RP, kandydat na posła.

Swoimi spostrzeżeniami z obecnymi na sali przedstawicielami mediów oraz około dwudziestoosobową grupą słuchaczy podzielił się również Zbigniew Cichoń, kandydat na senatora. - To, co nam doskwiera to straszne ubożenie naszego społeczeństwa. Nie mamy praktycznie klasy średniej. Mamy około 5% ludzi bardzo bogatych, około 25% ludzi, którzy są zbliżeni do klasy średniej, a reszta ludzi żyje w bardzo trudnych warunkach. Widzę to na co dzień, jako adwokat.  Trzeba zmienić system emerytalny. Nie może być tak, że człowiek który przepracował 40 lat pozostaje bez środków do życia i wyczekuje do 67 lat. To jest skandal. Nie mówiąc już o wysokości tych emerytur. Jeżeli taka sytuacja dalej miałaby być, to dojdzie do rewolucji społecznej. Tutaj trzeba coś zmienić, ale żeby to zrobić trzeba wprowadzić instrumenty prawne, które ożywią gospodarkę – mówił Zbigniew Cichoń.

Polityk w swoim wystąpieniu odniósł się również do ustawy o zwalczaniu przemocy. - Nie może być tak, że ustawą o zwalczaniu przemocy państwo wprowadza bardzo szeroką kontrolę  rodzin pod pretekstem, że jest używana przemoc,  a często że są złe warunki i jest nieposprzątane odbiera ludziom dzieci oddając je rodzinom zastępczym – zaznaczył pochodzący z Wieliczki kandydat PiS-u.
Zdaniem Zbigniewa Cichonia Polska jest państwem, które jest podsłuchiwane przez służby mundurowe i trzeba to zmienić. Żyjemy w państwie policyjnym. Nie wiem, czy państwo wiecie, ile jest milionów wykonywanych podsłuchów i rejestrowanych sms-ów. To wzrosło w czasie rządów Platformy Obywatelskiej chyba kilkakrotnie. Nikt nad tym nie ma praktycznie żadnej kontroli. Żądam, żeby wprowadzić przepis, który  zobowiązywałby o powiadomieniu każdorazowym, że taki środek był zastosowany. Po to, żeby człowiek, który był podsłuchiwany, mógł np. przyjrzeć się czy to miało uzasadnione podstawy prawne czy nie – mówił pełniący już obowiązki senatora w latach 2007-2011 mieszkaniec powiatu wielickiego.

Zbigniew Cichoń zwrócił również uwagę na ułomność polskiego prawa. - Prawo jest tak niestabilne i tak wieloznacznie są konstruowane przepisy, że to woła o pomstę do nieba. Szczytem jest nowelizacja ustawy prawo o ruchu drogowym. Nie było miesiąca, żeby nie była ona zmieniana.  Za idiotyzm uważam również tak częste zmienianie tak poważnej ustawy, jak  kodeks. A u nas to się robi co parę miesięcy. Kodeks to jest coś, co ma być stabilne – zaznaczył polityk.

Na koniec spotkania Bogdan Kosturkiewicz zaapelował do wszystkich o oddanie głosów w czasie wyborów na niego oraz ludzi reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość. - Proszę o nas pamiętać 25 października, a my na pewno będziemy pamiętać o Państwu i obiecujemy, że jeżeli uda nam się dostać mandat będziemy się spotykać i słuchać  Państwa uwag dzięki czemu możemy zmienić troszkę prawo, państwo i uczynić to, że będzie się nam żyło lepiej – zakończył Bogdan Kosturkiewicz.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Przemysł

2015-10-09 08:21:51
Dr nauk technicznych mógłby np. zaproponować utworzenie "think tank-u" tzw. "zbiornika myśli". Polska myśl techniczna ma wiele możliwości co widać już z poziomu kształcących się studentów. Jesteśmy np. najlepsi w konstrukcjach wszelkiego rodzaju łazików do trudnego terenu. AGH na której pracuje B. Kosturkiewicz swego czasu opracowało technologie przetwarzania węgla (paliwa stałego) na paliwo ciekłe. Taką inicjatywę jako polityk mógłby zainicjować Pan dr Kosturkiewicz. Więcej by to przyniosło pożytku polskiej gospodarce niż mielenie podatków, emerytur i ułatwień dla przedsiębiorców. Tym niech się zajmą tzw. zawodowi politycy nie mający doświadczenia zawodowego. Polecam ten pomysł!!! Za jednym zamachem można by było rozwiązać szereg problemów - z wydobyciem węgla i nierentownymi kopalniami, co oczywiście daje utrzymanie obecnych i nowe miejsca pracy, z tzw. ograniczeniami emisji (wiadomo, że spalanie paliw ciekłych jest o wiele bardziej "ekologiczne"). Jednocześnie dałoby to Polsce spore uniezależnienie od dostaw paliw z kierunku wschodniego. Także do roboty (konkretnej) Panie doktorze!
bochniak

2015-10-09 10:23:52
Panie Boguś, my tez będziemy pamietać jak pan dawałeś popalić gdy byłeś pan burmistrzem. Nawet taki nieudacznik Kolawinski jest 2- gą kadencje . Pan byłeś tylko jedną i wystarczy. Funkcja posła ma być wyróżnieniem od narodu a nie nagrodą pocieszenia. Głosujemy na Mroczka !!!
do Kosturkiewicza

2015-10-09 10:35:00
Panie Bogdanie, niech pan jeszcze raz zapozna się ze swoim programem i porówna go do programy prezentowanego w poniedziałek przez pana Gondka z partii KORWiN. Pana program jest po prostu blady, bez żadnych konkretów i pokryć. Natomiast KORWiN zaprezentował konkrety i przedstawił źródła finansowania i utrzymania proponowanych zmian. Niestety media w taki sposób zmanipulowały społeczeństwo, że wszyscy kojarzą KORWiN tylko z oszołomstwem, głupotą i chęcią niszczenia wszystkiego. To nie prawda, to są młodzi, rozsądni, wykształceni ludzie. Z lepszymi możliwościami i pomysłami niż Mroczek i Kosturkiewicz. Niech każdy na spokojnie przemyśli swój głos przed wyborami :)
Nowy

2015-10-09 10:45:29
Czytałem w MB ze pan Mroczek jest za połączeniem miasta z gminą i przeniesieniem UMiG Bochnia do Floriana. To nie jest nowy pomysł ale bardzo dobry. Bedą wielkie oszczędności . Jest ustawa, ze po połączeniu Bochnia miasto i gmina dostanie jeszcze 100 mln zł jako premię. To jest rocznyy budżet miasta ! I jeszcze mówił aby tam przenieść starostwo i wszystkie instytucje samorządowe . Bedzie wygoda - wszystko w jednym budynku, ogromny parking. Ja i moi znajomi będziemy glosowac na pana Mroczka.
Madzia

2015-10-09 10:51:52
panie nowy - pan się nie kompromituj - program kandydata na posła to połączenie miasta i gminy??! To jakaś żenada jest
TYLKO KOSTURKIEWICZ

2015-10-09 11:16:36
Tylko Kosturkiewicz jest naszym kandydatem do sejmu z Bochni. Przywieziony w teczce z Wieliczki Mroczek układa się z PSL-em i lekceważy wyborców PiS-u. Co na to władze PiS-u???
bochnianin

2015-10-09 11:23:25
Za Kosturkiewicza realizowano w Bochni inwestycje. Obecnie uprawia się tylko tanią propagandę. Musimy poprzeć ludzi, którzy wyrośli z tej ziemi, a nie farbowańców-arbuzów.
Nowy do Madzia

2015-10-09 12:28:31
Nie masz racji. Prezydent Duda przed wyborami tez opowiadał że jest za obniżeniem wieku emerytalnego chociaż ustawę musi uchwalić Sejm. I między innymi dlatego wygrał wybory. Prezydent ma prawy inicjatywy ustawodawczej. Podobnie jest z reorganizacją lokalnej administracji - poseł może wykazać inicjatywę, lecz decyzję podejmuje minister administracji lub premier. Opinia samorządów jest potrzebna ale nie jest wiążąca. Ważny jest lobbing dla Bochni w wielu sprawach . Nie wyklucza to spraw ogólnopanstwowych o których decydują posłowie . Pan Mroczek jest bardzo dobrym kandydatem bo jest zrównoważony i zawsze mówi prawdę.
do Nowego

2015-10-09 12:33:34
jezeli mroczek mowi prawdę to nie nadaje sie na posła, ha, ha, ha !!!!! szanse bogusia rosną ...
Madzia

2015-10-09 12:47:36
no, rzeczywiście najważniejsze obecnie dla Bochni jest połączenie się z gminą, innych kłopotów nie ma. Ludzie, na główki poupadaliście? Świat nam ucieka, mamy niewydolny układ komunikacyjny, zapyziałą starówkę, zero perspektyw zawodowych dla ludzi młodych, fatalny stan mieszkalnictwa komunalnego a wy chcecie robić zawieruchę w progu nowej (i ostatniej) unijnej perspektywy finansowej. Głupota albo sabotaż - jakby powiedział klasyk. Zresztą o czym tu mówimy - zadaniem posła jest dbanie o pomyślność kraju, a na drugim miejscu regionu, z którego jest wybrany. Pomysły Nowego trącą zaściankowością
Bochnia i okolice

2015-10-09 13:03:06
Bogdan Kosturkiewicz to jedyna osoba z klasą i papierami na posła z Bocheńszczyzny. Krytykować i hejtować potrafi każdy, ale coś osiągnąć ciężką pracą już nieliczni.
TYLKO KOSTURKIEWICZ

2015-10-09 13:23:05
WSZYSCY WIEDZA ZE BYLY BURMISTRZ TO JEDYNY JAK DO TEJ PORY CO ZROBIL NAJWIECEJ MIASTO ZA JEGO KADENCJI KWITLO
BĘDZIEMY MIEĆ POSŁA

2015-10-09 15:14:13
i będzie to dr Bogdan Kosturkiewicz:)
koral

2015-10-09 15:16:39
Opamiętajcie się i nie twórzcie wrogiej propagandy, bo przyczyniacie się do tego, że znowu będziemy bez posła . Najwięcej zwolenników ma Pan Kosturkiewicz i z braku podobnych kandydatur należy go poprzeć .
mecenas

2015-10-09 15:43:18
Nigdy nie byłem za PiS-em, ale tym razem zagłosuję na Kosturkiewicza, bo głos na bochnianina z innej listy, to głos stracony. Bochni potrzebny jest poseł, który zna się na problemach ziemi bocheńskiej, stąd pochodzi i ma odpowiednie wykształcenie.
hugo

2015-10-09 19:47:04
napisz w wyszukiwarce "Kosturkiewicz na dyżurze" zobaczysz prawdziwego człowieka
do hugo

2015-10-09 20:17:12
Tak wlasnie to jest prawdziwy czlowiek ktory ma osiagniecia, wiedze, wyksztalcenie I prezencje dla tego ma poparcie miasta I mieszkancow. WYSTARCZY ZROBIC ZWYKLA ANALIZE I BEDZIESZ MIAL ODPOWIEDZ wiec radze glosowac na pana Kosturkiewicza jak chcesz by to miasto sie rozwijalo bo teraz to jest stagnacja I bedie jeszcze trudniej dla rodzin I mlodych w tym miescie. ..
ricky

2015-10-09 22:16:19
jak chcecie wreszcie (po 14 latach) mieć posła to ruszyć d... i głosować na Kosturkiewicza - czy go kto lubi czy nie. Po później znów będzie międlenie "że się głosy rozbiły, ze nie wystawili jednego kandydata" - wiadomo, ze nigdy nie wystawią jednego. dać sobie spokój z PO (zauważcie - Pająk w ogóle nie robi kampanii), olać korwinów, ZLEW-y, przedstawicieli banków, że o śmiesznym PSL-u nie wspomnę. Zacisnąć zęby, jak kto nie trawi PiS czy Bogusia - i głosować na niego. To jedyna szansa
do ricky

2015-10-09 23:14:34
mandat posła nie może być nagrodą pocieszenia. to ma być wyróżnienie za wiarygodność, powszechny szacunek, prawdomówność ................ ............... .............. ......... i z tym wszystkim pan kosturkiewicz ma problem !
do do ricky

2015-10-10 01:27:56
wylazi z ciebie wlasna glupota pycha i zawisc przez takie negatywy jak ty to miasto zamiast sie rozwijac biednieje juz ci napisali spadaj gosciu a ty dalej wylewasz swoje pomyje na ludzi co cos osiagneli i co robia wiele dla tego miasta takie negatywy jak ty Bochni nie sa potrzebni MIASTU JEST POTRZEBNY kOSTURKIEWICZ TO TYLE W TEMACIE
Jednak BK

2015-10-10 04:17:44
Niestety to prawda że BK ma mało wspólnego z prawdomównością i jest pyszny jak sam diabeł. Poza tym jest złośliwy, nieobiektywny i pamiętliwy. Ponadto dysponuje sporą wiedzą i doświadczeniem zarówno zawodowym jak i w zarządzaniu. Pytanie głosować na niego czy nie? Mamy z Bochni "fajnego" Mroczka i "szalonego" Kosturkiewicza. Stawiam na Kosturkiewicza i dobrze by było gdyby się zaangażował np. w taka działalność jak w pierwszym wpisie, w tych komentarzach.
Do tego powyzej

2015-10-10 09:38:29
Obawiam sie ze pierwszy i ostatni wpis pochodzi od samego Bogusia lub jego fanów. Godzina poranna 4.17 świadczy ze ten ktoś mocno przeżywa i nie śpi . Ja głosuje na Kukizowca bo tylko oni mogą to wszystko zmienić. Głosujcie na Ciesielczyka. Poseł z Bochni to mit. Jezeli władze samorządowe są leniwe i nieudaczna to ŻADEN POSEŁ NIE POMOŻE. Taka jest prawda. Ale to mozna zmienić przy następnych wyborach na burmistrza i wójtów.
Kibic

2015-10-10 11:12:22
Mam kumpla w PiS-ie, który uważa pana Mroczka za zdrajcę. Pan Kosturkiewicz pokazał, że potrafi zarządzać miastem i jest pozytywnie nastawiony do sportu. To równy gość i doskonały kandydat na naszego posła. Głosuję na pana Kosturkiewicza.
Zbylu

2015-10-10 13:16:38
Jacek Pająk nie robi kampanii bo to kolega Bogdana Kosturkiewicza, po prostu inwestuje w swoją przyszłość. Chłopaki chcą powrotu do przeszłości, kiedy Bochnią i okolicami trzęsła ekipa: Pająk, Kosturkiewicz, Szumański i Całka. Ot, cała tajemnica atmosfery tej kampanii.
tylko KOSTURKIEWICZ

2015-10-10 13:51:17
bez dobrego gospodarza to miasto calkiem zdziadzieje i nic nie bedzie to dopiero wam bedzie glupio ze zyjecie w brudnym oklejonym, zacofanym pod kazdym wzgledem miescie a wasze dzieci nie beda za pare lat miec wyksztalcenia bo ich nie bedzie stac na szkole itd..Naprawde nie ma sensu klocic sie dalej... ja glosuje na Kosturkiewicza bo to tylko on sie sprawdzil i ma osiagniecia i wyniki...
do tylko Kostur

2015-10-10 19:29:57
Mogles głosować na Kostura jak były wybory na burmistrza ale było was za mało . Wiekszosc ludzi poznała sie na Kosturkiewiczu i nigdy na ńiego nie zagłosują. Jak ktoś chce głosować na PiSowca to Mroczek jest dużo lepszym kandydatem bo jest wiarygodny i konsyliacyjny. Taki powinien być poseł.
DO KIBICA

2015-10-10 19:37:46
CZY 10'LAT TEMU ZDRAJCĄ BYŁ KACZYŃSKI GDY DOGADAŁ SIE Z LEPPEREM I GIERTYCHEM ABY ZDOBYĆ WIĘKSZOŚĆ PARLAMENTARNĄ NAD PLATFUSAMI Z TUSKIEM NA CZElE ? Nie, to była strategia !!!!!!Tak samo jest z Mroczkiem, gdybdogadal sie z PSLem. Pozbyli sie z Bochni Pajaka i " burmistrza" Korty. Sieroty po Pająku przygarnia do gminy Bzdeku.
Zorientowany

2015-10-10 19:48:18
Sprawa sie rypła !!!!!! Bzdek - faworyt Pajaka z PO to koleżka żony Kosturkiewicza, dyrektorki szkoły z Krzeczowa. On był u niej wuefistą !!!!! ........ ............ ............. ......... ............. ................. ...............Głosując na Kosturkiewicza zaglosujecie na ludzi z PO ........... ........... ........ ...... ....... Ich trzeba rozliczyć a nie awansować !!!!!!?
TYLKO KOSTURKIEWICZ

2015-10-10 20:04:57
TO ON WYGRA A TE NEGATYWY PISZA CI CO DLA MIASTA NIC NIE ZROBILI I NIE ROBIA CHODZI IM O WLASNE INTERESIKI I PORACHUNKI TAKA JEST PRAWDA BO BYLY BURMISTRZ NIE BYL I NIE JEST NAIWNY WCALE MNIE TO NIE DZIWI ZE TAKI ALARM ROBIA BO WIEDZA ZE TO JEST KTOS KTO MA SWOJE ZDANIE I NIE ZMIENIA ZDANIA JAK ZAWIEJE
do do tylko Kostur

2015-10-10 20:18:15
nie obrazaj ludzi i pisz z szacunkiem o ludziach co cos robia dla tego miasta a wybory jesli przegral to tylko przez takich pomowcow i klamcow jak ty... nikt16 nie jest ciemny ani slepy biedulu i widzi co bylo i co sie realizowalo w Bochni za jego kadencji a co mamy teraz nie pisz tu juz bo sie tylko osmieszasz
pytajnik

2015-10-10 21:42:02
czy to prawda że pająk wynalazł tego bzdeka na dyrektora mechanika od kosturkiewiczowej z krzeczowa ? czy pamiętacie jak kosturkiewicz wziął sobie na wiceburmistrza gościa z platformy ? jezeli to wszystko prawda to czy zorientowany kłamie ?
pytajnik i zorientowany

2015-10-10 22:46:12
ale to tylko dwa w jednym....... czyli nastepny bidul piszacy do siebie i sam sobie odpowiada na swoje glupie pytania.........i jak ma byc dobrze w tym miescie........
Żyłka

2015-10-10 22:59:09
Niektórzy się tak napinają, że im żyłka pęknie. Pisanie "tylko Kosturkiewicz", albo "nigdy Kosturkiewicz" jest niepoważne. Problemem Kosturkiewicza jest pycha, zawiść i złośliwość. Problemem jego wyznawców - brak samokrytyki. Problemem z kolei jego oponentów - dobra pamięć. To samo zawsze przy każdych wyborach... Niech idzie do tej Warszawy, to może przynajmniej w Bochni spokój będzie i mniej spraw za pomówienia i oszczerstwa.
I tak wygra Kosturkiewicz

2015-10-10 23:24:34
Widać , że komuszki boją się Kosturkiewicza. Oszczerstwa i pomówienia mają zastąpić merytoryczną dyskusję.
Brednie

2015-10-11 19:31:10
A czymże takim się Kosturkiewicz wsławił, że komuszki mają się go bać??? Jakoś nie słyszałem o nim, a o Mroczku i jego działaniach w "Solidarności" tak. "Solidarność" miała kiedyś siedzibę u niego w kamienicy przy pl. Pułaskiego ale podobno taki czynsz naliczył, że się musieli wynieść... A oszczerstwa i pomówienia - te kilka spraw które przegrał - chyba o czymś świadczą?
do Brednie

2015-10-11 19:49:29
sam sobie napisales brednie i wara od Kosturkiewicza....
wybór jest prosty

2015-10-11 21:24:06
Jezeli mamy wybrać miedzy zrównoważonym i poczciwym Mroczkiem a porywczym i złośliwym Kosturkiewiczem to sto razy wolę Mroczka ! Poseł ma reprezentować wszystkich wyborców w swoim okręgu a nie tylko wąska grupkę politycznych wyznawców. Mroczek ma poparcie PSL i wsi - co nie jest bez znaczenia bo Bochnia to tylko 30 tys mieszkancow a cały powiat ma 100 tys ludzi czyli mieszkancow wsi jest prawie 70 tysięcy . Tak samo jest w innych powiatach naszego okręgu.
mecenas

2015-10-12 09:51:22
Tylko nie PSL i Mroczek. Rządzili z Platformą 8 lat i wystarczy.
bochnianin

2015-10-12 10:51:14
Musimy wybrać kogoś z Bochni. Pan Kosturkiewicz jest jedynym kandydatem na posła z Bochni, który ma szansę wziąć mandat. Jeśli się nie zmobilizujemy, to będziemy mogli pomarzyć o zjeździe z autostrady, takim jak ma Brzesko.
do negatywow

2015-10-12 13:05:11
to nie chodzi o partie tylko o czlowieka co umie cos zrobic i sie sprawdzil wiec CALY POWIAT I MIASTO BEDZIE GLOSOWAC NA KOSTURKIEWICZA9
Mroczek

2015-10-12 14:01:55
TYLKO MROCZEK ma szansę na posła. Ja nie chcę "pomarzyć" o zjeździe z autostrady, ja chcę zjazd mieć. Pan Mroczek jest kompetentnym i inteligentnym człowiekiem, który pracuje dla mieszkańców nie jątrząc i nie skłócając ich ze sobą. To bardzo ważne!
mroczek???

2015-10-12 19:56:21
nikt go nie zna ...po raz pierwszy dowiedzialem sie ze ktos taki jest wlasnie czytajac ta wiadosc..... ja wole kogos kogo znam I wiem ze sie sprawdzil ...w Bochni jest coraz bardziej widoczna zla sytuacja .miasta nie stac na nastepne niespodzianki to tyle Kosturkiewicz to jest n a j l e p s z y k a n d y d a t
kosturkiewicz?

2015-10-13 04:45:49
Wszyscy go znają, ja po raz pierwszy jak przeczytałem o przegranej sprawie z Cholewą za pomówienia... Miasta nie stać na niespodzianki, bezustanne doniesienia do prokuratury i powoływanie się na partyjkę szachową przy budowie KN-2. Tylko inteligentny i prawdomówny Mroczek gwarantuje wygraną - to n a j l e p s z y k a n d y d a t
Kolawiński

2015-10-13 06:37:20
Cholewa zaangażował się w kampanię Mroczka? Dziwna przyjaźń!!!
bodo

2015-10-13 10:10:14
Bochnia nie miała swojego przedstawiciela w sejmie ,który będzie reprezentować powiat bocheński i ich OBYWATELI. Proponuję głosujmy na Kosturkiewicza bo ma szanse . Przestańmy dyskutować , wybierzmy swojego posła , ale potem konstruktywnie ,racjonalnie ,wspólnie współpracujmy z nim ,a co najważniejsze ,rozliczajmy go z tego co zrobił dla kraju i bocheńszczyzny.
Po i PIS

2015-10-13 12:05:36
wszyscy nam wmawiają, ze szansę ma tylko PIS i PO inne głosy sa stracone. Bzdura, tak właśnie działa propaganda. A wybory sa demokratyczne i wolne dlatego zagłosuję na Nowoczesną. Chcę polityki środka i mądrych ekonomicznych decyzji, a nie ciągłego rozdarcia pomiędzy katastrofa smoleńską i aferami korupcyjnymi. Na pana Kosturkiewicza nie zagłosuję tylko dlatego, ze jest z Pis.
do po i pis

2015-10-13 12:48:27
wlasnie to nie chodzi o partie tylko o czlowieka kory bedzie o Bochnie dbal i pilnowal jak to do tej pory robil Kosturkiewicz
do kosturkiewicz?

2015-10-13 13:09:35
osoba ktora robi proces mysli o swoim ego a nie o miescie to nawet nie jest warte uwagi a ty sie cieszysz ze ktos przegral taki proces.... ocen sam swoja wypowiedz, wnet bedziesz mial procesy o wszystko bo sie zle popatrzyles na kogos albo nie ukloniles...miasto potrzebuje Kosturkiewicza bo to on sie sprawdzil ma doswiadczenie
PiS, PO - tak będzie

2015-10-13 14:26:07
Może to i prozaika, ale prawdziwa. W Bochni (i nie tylko) szansę ma PiS i słabą PO, może jeszcze PSL bo Węgrzyn to dość mocny zawodnik i wysoko zawieszony na liście. Kukiz wypadnie marnie a Nowoczesna to nie żaden środek, tylko dawni działacze UD, UW i PO, którzy poszli w biznes a nie politykę. Oni dopiero wiedzą jak doić państwo! Co do przegranych procesów przez BK - nieprawda, że chodzi o ego tych którzy go pozwali. Jakby na Ciebie pluli i wmawiali kłamstwa w żywe oczy tobyś się "do kosturkiewicz?" oblizywał? Nie podzielę poglądu, że się ten Pan sprawdził - wybór jest prosty Mroczek albo Kosturkiewicz.
zorientowany

2015-10-13 14:48:38
Piszecie o jakiś procesach za zniesławienie przeciwko Kosturkiewiczowi. Każdy taki proces kończy się wyrokiem i jego ogłoszeniem w mediach. Macie namiary na strony, gdzie to sprostowanie i przeprosiny się ukazały?
KTO TO JEST PAN MROCZEK

2015-10-13 15:47:48
LUDZIE, CZY WIDZICIE PANA MROCZKA JAKO POSŁA ???... WIEDZA, MERYTORYKA I DOŚWIADCZENIE RACZEJ ZA NIM NIE PRZEMAWIAJĄ. KIM BYŁ, CO ROBIŁ PRZEZ OSTATNIE 20 LAT, JAKIE OSIĄGNĄŁ SUKCESY???????????????............
do pis, po ,tak bedzie

2015-10-13 17:14:19
a co Ty teraz robisz? to nie jest plucie na innych swietoszku? a Wegrzyn jest za stary do dzisiejszej polityki dla tego wygra Kosturkiewicz
Tylko-Kosturkiewicz

2015-10-14 06:10:58
To odważny gość, który potrafi walczyć o Bochnię. Kłamliwe wpisy o rzekomych przegranych przez niego sprawach świadczą o determinacji tych, którzy boją się że Polska może być państwem dla uczciwych ludzi. Zapominają, że nawet w sieci nie pozostają anonimowi.
Niezorientowany?

2015-10-14 08:27:04
http://www.bochnianin.pl/n/wiadomosci/11881/byly_burmistrz_pozwal_dziennikarke_i_przegral ,http://www.bochnianin.pl/n/wydarzenia/16648/sad-uznal,-ze-kosturkiewicz-pomowil-cholewe. Tu masz "zorientowany" dwa linki ws. wyroków. reszty sam poszukaj bo to nie problem...
do do pis i po

2015-10-14 08:34:27
Nie! To nie jest plucie mój drogi, tylko prawda a to że niewygodna to trudno. Widać, że doskonale pamiętasz o czym pisałem bo dotknęło do żywego. Nie wybielaj tych plam bałwochwalczymi wpisami. Trochę pokory by się przydało i wtedy są szanse na wygraną. Bez rachunku sumienia grzechy nie są odpuszczone a pycha i kłamstwo należą do siedmiu grzechów głównych.
dociekliwy do Niezorientowany

2015-10-14 12:04:35
Albo się pomyliłeś, albo chcesz nas wprowadzić w błąd. Nawet jeśli informacje są prawdziwe to nie potwierdzają tego, o czym piszesz.
I TAK WYGRA KOSTURKIEWICZ

2015-10-14 13:57:23
A TYM NEGATYWOM ZAL.... MNIE ANI NIKOGO Z WYBORCOW TO NIE OBCHODZI JAKIES GLUPOTY CO TU PISZE JEDNA OSOBA... TYLKO LICZY SIE ZE BEDZIEMY MIEC KOGOS Z NAS KTO COS WRESZCIE ZROBI DLA TEGO MIASTA
olek

2015-10-14 16:47:43
NIE GLOSUJE NA KOSTURKIEWICZA!!!!ANI NA MROCZKA!!!!! tylko lista kukiza
BOGDAN KOSTURKIEWICZ

2015-10-15 08:22:25
LUDZIE TYLKO KOSTURKIEWICZ MA SZANSE, GŁOSUJCIE NA NIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zwykły wyborca

2015-10-15 11:46:46
Każdy zrobi, jak uważa, żeby tylko znów nie było lamentów, że się nie udało, bo Bochnia zagłosuje na 20 kandydatów. Dlatego oddam głos na Bogdana Kosturkiewicz, bo zwyczajnie ma największe szanse
Lepiej nie...

2015-10-15 22:34:20
Lepiej udawać, że się nie wie i wpisywać bałwochwalcze peany. Macie podane linki do artykułów z przegranych procesów, wiecie że cygani na każdym kroku i nagina rzeczywistość do własnych potrzeb i interesów, ale nie - piszecie głupoty! Pisałem już - zagłosuję na niego albo Mroczka, ale nie ściemniajcie więcej, że kostur jest świętym!!!
do Lepiej nie.....

2015-10-16 08:26:09
Nikt nie mówi, że jest święty, tylko, że jest najlepszym kandydatem z Bochni na posła, to zasadnicza różnica.
bochniak do...Lepiej nie

2015-10-16 09:22:47
Tylko że z jednego z tych artykułów wynika, że to Kosturkiewicz został pomówiony przez dziennikarkę, a z drugiego że wyrok nie jest prawomocny. I to pisze bochnianin, który do Kosturkiewicza przyjaźnie nastawiony nie jest. Gdyby Kosturkiewicz przegrał musiałby sprostować informację i przeprosić poszkodowanych. Jeśli masz link do tych przeprosin, to go podaj. Jeśli nie, ...to przestań pomawiać.
Chcesz to masz

2015-10-16 09:47:40
Po co drążysz? Sam sobie robisz obciach innym odświeżasz pamięć, a potem piszesz, że fakty to pomówienia? To ma pomóc Kosturkiewiczowi? Jakaś obłędna strategia. Chcesz to masz: "Sąd Okręgowy w Tarnowie wyrokiem z 23 października 2014 r. uznał, iż Bogdan Kosturkiewicz 27 października 2012 r. pomówił Wojciecha Cholewę na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej o to, że jest kłamcą, bezczelnym kłamcą i oszustem, tym samym poniżając go w opinii publicznej i narażając na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania mandatu radnego oraz pełnienia funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Wyrok jest ostateczny." Jednocześnie odpuścili mu karę 2,5 tys i postanowili przyglądać mu się przez rok (tzw. rok próby) Jeżeli chodzi o dziennikarkę: "Wyrok nie jest prawomocny. Bogdan Kosturkiewicz nie wie jeszcze, czy wniesie apelację." - apelacji nie wniósł...
bochniak do...Lepiej nie

2015-10-16 09:58:44
Podaj link do przeprosin. Uciekasz od konkretów, przez co nie jesteś wiarygodny. Gdyby Kosturkiewicz przegrał musiałby sprostować informację i przeprosić poszkodowanych. Cytujesz ...kogo? Siebie? Z informacji, które podałeś wynika, że to Kosturkiewicz został pomówiony przez dziennikarkę. To chyba znacząca różnica.
Pomału i spokojnie

2015-10-16 10:27:04
Kosturkiewicz przegrał w I instancji i tam kazano mu przeprosić i zapłacić 2,5 tys zł, odwołał się jednak od wyroku. W sądzie II instancji również przegrał, ale Sąd warunkowo umorzył postępowanie karne w tym przedmiocie na okres próby jednego roku, w szczególności z uwagi na uprzednią niekaralność oskarżonego Bogdana Kosturkiewicza. Dotarło? Dziennikarce on założył sprawę o pomówienia, przegrał, ale się nie odwołał, tam sąd stwierdził: "oskarżona jako dziennikarz dochowała rzetelności i staranności przy zbieraniu materiałów do publikacji, a po drugie w czasie rozprawy dowiodła prawdziwości informacji zawartych w artykułach". Od tego wyroku Kosturkiewicz się nie odwołał... Zrozum to "bochniaku" w końcu. Nigdzie nie pisałem, że on pomówił, tylko że przegrał sprawy o pomówienia. Nie ma znaczenia kto kogo pozywał. Raz Kosturkiewicz nazwał kłamcą Cholewę, który go pozwał i przegrał, a drugi raz to on pozwał dziennikarkę, że go pomawia i kłamie - też przegrał. DOCIERA W KOŃCU ??? Przestań już robić BK kampanię w ten sposób i zmuszać mnie do coraz to nowych odpowiedzi, 98Be bo robisz mu krzywdę - nie rozumiesz tego???
KOSTURKIEWICZ the best

2015-10-16 10:29:29
Pomimo szkalowania komuszków gość i tak zwycięży - dla Bochni.
bochniak do...Lepiej nie

2015-10-16 10:44:28
Nie robię kampanii Kosturkiewiczowi, tylko wykazuję, że pisząc te brednie wprowadzasz nas w błąd. Jak można przegrać sprawę nie będąc zmuszonym do wykonania wyroku? Napisałem, abyś podał link do przeprosin. Jeśli nie podajesz to znaczy, że to go nie znasz albo to co piszesz jest nieprawdą.
KOSTURKIEWICZ - the best

2015-10-16 10:50:23
Pomimo szkalowania komuszków gość i tak zwycięży - dla Bochni.
Obserator

2015-10-16 20:52:33
Pan kandydat Józef Mroczek jest politykiem doświadczonym, mądrą Osobą i przemiłym człowiekiem.
Paul

2015-10-16 21:02:08
Pan Kosturkiewicz jest najlepszym kandydatem i rzetelnym,mądrym człowiekiem.A Bochniakowi brakuje argumentów i w d... był i g.. widział i nie jest w temacie jak zawsze -żegnam ozięble tego gościa.
TYLKO KOSTURKIEWICZ

2015-10-17 01:08:07
FAJNY GOSC NIE DA SOBIE CIEMNOTY WCISKAC ZNA SIE NA PRACY BOCHNIA JEST DUMNA ZE MA KOSTURKIEWICZA JAKO KANDYDATA I BEDZIE BARDZO DUMNA JAK ZDOBEDZIE MANDAT WIEC SIE NIE OCIAGAC I GLOSOWAC BOCHNIA POTRZEBUJE TAKICH LUDZI JAK ON
do bochniak

2015-10-17 08:18:46
Ale ty bochniak ciemny jesteś. Gość ci wyłożył czarno na białym, że ma ROK PRÓBY a ty dalej sryny-przeprosiny. Nie brnij dalej bo to już nawet śmieszne nie jest, wszyscy wiedzą jak było.
Paul

2015-10-17 10:24:10
Wpis z 21:02:08, nie jest moim wpisem(nigdy nie piszę, że kogoś mam w"...."; Kiedy adwersarz nie ma racji lub hejtuje, doczeka się wpisu typu "miernota" itp.-mała a jednak róznica;) a dla przypomnienia, jak już wcześniej wpisywałem(komentarze do innych artykułów, w tym temacie), Bogdan Kosturkiewicz kandydujący z listy PiS do Sejmu, ma moje pełne poparcie, gdyż pomimo wszystkich "za i przeciw", On jest w stanie najwięcej "zadziałać na rzecz Bochni i Bocheńszczyzny- nie zmieniając "troszkę prawo, państwo";
A JA WAM MÓWIĘ......

2015-10-17 14:02:50
A JA WAM MÓWIĘ < WYGRA PAN PAJĄK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Paul

2015-10-17 15:15:57
merytorycznie to tylko mnie proszę słuchać,gdyz jestem nieomylny i idealny.Tak ma być jak ja chcę ,bo zawsze mam rację.Miernoty i hejtusie z dala od mojej osoby.
pytania

2015-10-17 16:02:29
A kto to jest J. Mroczek, kandydat do sejmu z listy PiS, czyżby to ten sam który wspierał burmistrza Gaworczyka? Czyżby to ten sam mieszkaniec Krakowa, który wprowadził na listy PiS ludzi z PSL w ostatnich wyborach samorządowych do rady powiatu w Bochni? A czy ten Pan startuje z naszego okręgu skoro mieszka w Krakowie? Proszę udzielcie mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytania?
Paul

2015-10-19 11:25:09
Najlepszym kandydatem byłbym JA! Moja wiedza i pracowitość jest ponadprzeciętna. To samo dotyczy mojej szerokiej merytorycznie podpartej wiedzy. Ta wiedza to lata doświadczeń i drążenia najbardziej skomplikowanych i trudnych spraw. Nawet przerzuciłem się z plastykowej reklamówki na torbę ekologiczną i jak idę ulicą to już tak nie szumi i nie szeleści. Jak Kosturkiewicz wejdzie do Sejmu to ja startuję na radnego a potem na burmistrza! Po prostu MUSICIE mnie poprzeć, bo w całej Bochni nie ma inteligentniejszego i lepszego kandydata! Poza tym jestem bardzo skromny.
aol

2015-10-19 11:47:13
Przykre jest to, że kandydaci z jednego ugrupowania tak siebie zwalczają. Mam tu na myśli naklejanie na plakatach Pana Kosturkiewicza, plakatów Pana Mroczka. Jeden plakat mu nie wystarczył, Na jednej tablicy są dwa identyczne. Uważam, ze tak się nie powinno robić. Oby Mroczek nie zwyciężył!.
do "ja wam mowie"

2015-10-19 11:54:57
ja tez uwazam ze wygra pajaka ale jan ten wojt z drwini a nie skompromitowany byly starosta - POwiatowy swietlicowy
Jednak Mroczek

2015-10-20 11:25:55
Jezeli mamy głosować na PIS to na pewno nie ten, ktory ma twarze podejrzliwych i zawziętych Macierewicza, Kaczyńskiego a w Bochni Kosturkiewicza. Zostaje wiec Mroczek !!!!!!!. Ja jednak wybiorę kogoś od Kukiza. NajlEpszy jest Marek Ciesielczyk, bo jego nikt nie wystraszy ani nie przekupi.
patriota

2015-10-20 19:36:43
Głosujemy na Kosturkiewicza. Bochnia musi mieć swojego posła a Kosturkiewicz jako jedyny z powiatu bocheńskiego ma szansę by nim zostać.
Głosujemy na Kosturkiewicza

2015-10-22 10:40:56
Dość politykierów, czas na praktyka. To kandydat, który ma największe szanse.
REKLAMA