Bochnia wydarzenia

czwartek 22 maja 2014 21:34:56

Bochnia dalej boryka się z problemem śmieciowym?Bochnia dalej boryka się z problemem śmieciowym?

Czy Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych nie stosują się do zapisów i nie odbierają śmieci zgodnie z regulaminem? Zdaniem radnego Bogdana Kosturkiewicza – tak.

Na majowym posiedzeniu komisji rewizyjnej w Urzędzie Miasta w Bochni Bogdan Kosturkiewicz poruszył temat śmieci. Zdaniem burmistrza naszego miasta w latach 2006 – 2010 odpady nie są wywożone, głównie te posegregowane, z północnej części Bochni na czas. Radny podał przykłady, gdzie kosze pełne śmieci stoją do dzisiej, chociaż miały zostać zabrane w środę w ubiegłym tygodniu. Bogdan Kosturkiewicz zarzuca, że po zmianie przepisów, które mówią o mniejszej częstotliwości odbioru odpadów Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych „doszły do wniosku, że skoro raz w miesiącu mają wywozić, to im się w ogóle nie opłaca przyjeżdżać”.

BZUK-u bronił zastępca burmistrza Bochni Robert Cerazy.

W początkowej fazie działania tego systemu były pewne problemy, ale to potem się zdecydowanie poprawiło i jeżeli są takie sygnały, że gdzieś śmieci nie zostały odebrane lub pominięte, jest na bieżąco to robione – mówił zastępca burmistrza Stefana Kolawińskiego.

Bogdan Kosturkiewicz wspomniał również, że rozmawiał z prezesem BZUK Sławomirem Kołodziejem, którego zapytał, dlaczego, kiedy płacił mu pieniądze, to było wszystko w porządku z wywozem śmieci, a teraz jest do niczego? Według radnego prezes BZUK-u szczerze odpowiedział, że robił tak, ponieważ były burmistrz mu za to płacił.

On ma rację. To jest aluzja do tych, którzy tą uchwałę przygotowywali. Teraz płacimy miastu i jeżeli miasto będzie w stanie wymóc na BZUK, żeby realizował zapisy umowy to będzie OK, a jeżeli nie to będzie odwrotnie – podsumował bocheński radny.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

###

2014-05-23 00:08:17
szkoda ze Kosturkiewicz nie zlikwidowal Bzuk to byl jego najwiekszy blad bo ta firma to przegina szkoda ze wyborcy nie glosowali na niego Bochnia by wygladala inaczej bo to on najbardziej bochnie pchnal na wlasciwe tory a co jest teraz to widzimy I bedzie jeszcze wieksze zamieszanie bo niewlasciwi ludzie pchaja sie na stolki
Kołodziej już kombinuje .....

2014-05-24 09:09:44
Kołodziej już wie ze Kolawinski nie ma szans na reelekcję i mizdrzy sie ( szczerze?) do Kosturkiewicza. Ale Kosturkiewicz nie ma szans... Prezesie BZUK , podaj sie teraz do dymisji bo następny burmistrz i tak cie wyrzuci. Chyba ze chcesz byc męczennikiem.
RAZ NA MIESIĄC ??!!!

2014-05-24 09:13:55
CZY ONI ZWARIOWALI ??!! W MIESCIE WYWOŻENIE ŚMIECI RAZ NA MIESIĄC TO SABOTAŻ EKOLOGICZNY !!!! NAWET W GMINIE WIEJSKIEJ WYWORZĄ W OKRESIE LETNIM 2 RAZY W MIESIĄCU !!!
do K.. juz kombinuje

2014-05-24 12:58:05
jednak mysle ze Kosturkiewicz to wlasnie jedyna odpowiednia osoba na kandydata I burmistrza to tyle w temacie dla kombinujacych jak wygrac stoleczek I korytko...
mały

2014-05-24 20:56:24
Pomyślcie trochę to radni ustalają ile razy wywozi się śmieci a pan Kosturkiewicz ciągle szuka dziury w całym a nie pamięta o tym gdzie drzewo z placu Turka i wiele jeszcze ciekawych spraw i mam nadzieje że nie wystartuje na burmistrza
Paul

2014-05-25 11:57:24
Kosturkiewicz to idealny i najlepszy kandydat na burmistrza Bochni.
koral

2014-05-25 14:23:18
Agitujmy ludzi właściwych aby wyrazili zgodę na stanowisko BURMISTRZA i Radnego , bo obudzimy się znowu ,, z ręką w nocniku''.
do Paul

2014-05-25 14:55:10
zgadzam sie z toba w 100% jest inteligentny I nie skorumpowany I zrobil wiele dla bochni takich ludzi to miasto potrzebuje....
Paul

2014-05-25 20:01:33
11:57:24 -akurat na 12-ą byłem na Mszy w Kościele. Tak więc wrzutka e.k. lub jemu podobnych ; Ja jednak odniosę się do przyszłych wyborów , w ten sposób - teraz będzie sie liczył jedynie, program "dla Bochni" i wiarygodność, kandydatów na Burmistrza i Radnych .
Nie wiem

2014-05-26 02:03:40
/do Paul /czy bedzie sie liczyl program jedynie???? bo jaka masz pewnosc ze kandydaci beda wiarygodni ????wiec mozesz mi wierzyc lub nie bo dla mie licza sie WYNIKI a w Bochni ich nikt nie ma za wiele jestes wystarczajaco inteligentny to jak mozesz zakladac ze beda wiarygodni???? jutro moge przedstawic ci plan I z nim wygram wybory ale na prosta logike jest nie wykonalny I co tez bedzie mial dla ciebie znaczenie jedynie program ???? to jest bardzo bledne myslenie wiec moze w Bochni jest jak jest bo to jest nie wlasciwa diagnoza sytuacji albo choroby jak wolisz???? dla mnie liczy sie osoba nie program bo wiem jak wypelnial swoje obowiazki wobec wyborcow I wiem ze to nie beda puste obietnice a glupiemu radosc I jak znasz zycie i historie to wiesz ze beda znowu daremne zale prozny trud bezsilne zlorzeczenia...to tyle w temacie teraz masz dylemat i dwa wybory czlowiek albo program????
Paul

2014-05-27 18:27:25
Do" nie wiem"- kilka lat obserwuje nasz Samorząd i ludzi z nim zwiazanych . Może i nie do konca obiektywne ale mam swoje zdanie o ogólnie znanych (na dzis ) kandydatach .Jak "się ujawnią" i poinformuja o swoich zamierzeniach w sferze publicznej , to porozmawiamy (napiszę); Teraz to jest typowa "mowa trawa"-tak wiec, nie mam dylematu .
***

2014-05-30 11:25:48
BZUK kombinuje jak się tylko da .Wystawiłem cztery worki odpadów zielonych , dwa worki były moje prywatne, a dali mi tylko dwa na zamianę bo oni nie mają, a jak mam więcej skoszonej trawy to żebym sam sobie przywoził do nich sam . Z tego wynika że lepiej śmieci nie segregować i taniej mnie to wyniesie .
xcii7D9N

2015-10-03 03:54:17
ja z wrodzonej wswidlytości sie nie odzywam ale od 85-lecia szkoly czytam zachlannie:)) moj darmozjad tez przy nodze a potwor-robal zzera mnie od srodka, wiec tylko kontempluje wiesci z dalekiego swiata.Sciskam mocnoula
REKLAMA