Bochnia wydarzenia

czwartek 02 października 2014 14:21:21

Adam Korta rozpoczął kampanię na fotel burmistrzaAdam Korta rozpoczął kampanię na fotel burmistrza

Radny miejski Adam Korta został oficjalnie kolejnym kandydatem w „wyścigu o fotel” burmistrza Bochni. Kandydat podczas środowego popołudnia w restauracji „Zalesie” wygłosił pokrótce swój program wyborczy oraz zaprezentował swoich współpracowników z komitetu wyborczego „Razem dla Bochni”, którzy będą ubiegać się o krzesła radnych w bocheńskim magistracie.

Komitet wyborczy „Razem dla Bochni”, jak w swojej wypowiedzi zaznaczył Adam Korta „powstał, jako odpowiedz na narastające w ostatnim czasie zapotrzebowanie w naszym mieście”. Kandydat na burmistrza zaznaczył, że dla nowego komitetu Bochnia jest bardzo ważna i chcą, aby stała się ona miastem dbającym o tradycję, przyjaznym mieszkańcom, przedsiębiorcom i turystom. Głównym celem jest zmiana kierunku działania władz samorządowych na rzecz większego uwzględnienia potrzeb i opinii mieszkańców.

Kandydatami na radnych z komitetu wyborczego „Razem dla Bochni” zostali: Adam Graboś, Marta Sosin, Jacek Matrejek, Ewa Wiaderny, Maciej Pałowski, Jolanta Surma, Jadwiga Jabłońska, Jakub Maciaszek, Mateusz Mąka, Agnieszka Broszkiewicz, Kinga Czarnota, Andrzej Gicala, Maciej Trela, Tomasz Mika, Jolanta Kruk, Piotr Krzywda, Celina Kruczek, Roman Chmiel, a także Wiesław Wnęk oraz Krzysztof Pławecki, którzy obecnie pełnią funkcję radnych w Urzędzie Miasta w Bochni.

Adam Korta w swoim wystąpieniu dotyczącym kandydatury na główny fotel miasta przedstawił argumenty, które spowodowały podjęcie takiej decyzji, zaprezentował swoje silne strony, a także pokazał różnice miedzy nim a obecnie zarządzającą w Bochni władzą.

Podjęcie decyzji o kandydowaniu na stanowisko było jedną z trudniejszych, jaką przyszło mi podjąć. Wpłynęły na nią głównie rozmowy z mieszkańcami. Zdecydowałem się z troski o moje rodzinne miasto. Wiem, że to trudna praca jednak zaszczytem byłoby reprezentować miasto, w którym się urodziłem i w którym żyje i wiem, że ta droga nie będzie łatwa jednak uważam, że mogę mu służyć swoją wiedzą i umiejętnościami. Jako radny poznałem problemy samorządu, jako inżynier i specjalista z zakresu budownictwa wykorzystam swoje doświadczenie i kompetencje, aby budować nową Bochnię. Uważam, że moją siłą jest moje wykształcenie, doświadczenie oraz moja drużyna, czyli ludzie, których zgromadziłem i zaprosiłem do współpracy. Wszystko to jest gwarancją rozwoju i zmian na lepsze. Chcę naprawić błędy poprzedników. Różnica między mną, a poprzednią władzą, to różnica między stagnacją a dynamiką. Posiadam doświadczenie w realizacji dużych inwestycji. Znam problemy, z jakimi boryka się nasze miasto. Z perspektywy radnego miejskiego dysponuję wiedzą i doświadczeniem w zakresie wydatkowania środków publicznych i zrządzania personelem. W pracy zawodowej, na co dzień podejmuje strategiczne decyzje w oparciu o znajomość obowiązujących aktów prawnych, przepisów i rozporządzeń. W jednostce, którą kieruję zrealizowano zadań na kwotę około 150 mln zł, a w Bochni potrzeba nowych inwestycji i człowieka, który będzie nimi zarządzał. Moja praca na stanowisku radnego pozwoliła na poznanie zasad samorządu miejskiego. Jestem człowiekiem sumiennym i oddanym pracy, jaką wykonuję. Każdy kto ze mną kiedykolwiek pracował wie, że jestem osobą konkretną i nie rzucam słów na wiatr. Nasz program wyborczy został przygotowany w oparciu o zauważone przez nas realne potrzeby miasta. Nie wypełniłem przy pomocy doradztwa populistycznymi hasłami. Lata pracy w samorządzie spowodowały, że wiem, jakie są faktyczne potrzeby miasta i jego mieszkańców i wiem, co można zrobić, a co będzie obietnicami bez pokrycia – mówił Adam Korta.

Program kandydata na burmistrza Bochni zostanie szczegółowo zaprezentowany podczas konferencji prasowych w ramach kampanii wyborczej. Znane są natomiast jego główne punkty: 1) Bochnia to dobre miejsce do zwiedzania i mieszkania. 2) Bochnia miasto przyjazne rodzinie. 3) Bochnia bez problemów komunikacyjnych.  4) Bochnia miasto wspierające aktywność i przedsiębiorczość mieszkańców.

Zrobię wszystko, żeby przekonać do siebie mieszkańców i uważam, że mam na to szanse, bo samorząd, jest od tego, żeby słuchać ludzi i zaspakajać ich potrzeby, a Bochnia może być miejscem, w którym ludziom żyje się dobrze i bezpiecznie. Może być miastem, w którym nie trzeba szarpać się o miejsca w przedszkolach, o referendum, o parking. Bochnia potrzebuje nowych inwestycji: budowy nowych dróg i poprawy istniejących, mądrych rozwiązań komunikacyjnych, a także wsparcia dla rodzin, aktywizacji mieszkańców. Chcemy, aby Bochnia stała się centrum rozwoju, bo to miasto z potencjałem, trzeba go tylko umiejętnie wykorzystać – prezentował pokrótce swój program Adam Korta.

Na koniec kandydat na burmistrza odniósł się do hasła wyborczego, które brzmi: „Burmistrz Korta”.

Hasło „Burmistrz Korta” jest wyrazem mojej pewności, gotowości i chęci do pracy dla miasta na tym stanowisku, bo wielkim zobowiązaniem i zaszczytem byłoby służyć miastu, w którym się urodziłem i wychowałem – podkreślił obecny radny miejski.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

dfxdfd

2014-10-02 16:27:22
Już nie w PO?
ojjojoj

2014-10-02 17:05:45
Spryciarzem wiadomo ze PO i Kryształy soli czyli straż przyboczna Pająka jako urzędnicy pracujący w starostwie albo w jedenastkach podlegających nie mogą startować do powiatu to szara eminencja wystawia ich wszystkich do miasta. Wiadoma chcieli czy nie chcieli nie mogli odmówić np taka pewna dyrektorka szkoły z Bochni która nie dawno miała w okresie wakacyjnym w sezonie ogórkowym po cichu przedłużony angaż jak mogłaby powiedzieć nie takiej propozycji.
kasia

2014-10-02 17:11:11
ale zbieranina nawet mateuszek wazelinka kandyduje, może warto sprawdzić czym się zajmuje w starostwie w godzinach pracy! kinga czarnota to niech lepiej sie douczy bo gorszego rzecznika praw klienta to w żadnym powiecie nie ma!
tomek

2014-10-02 17:19:19
Kinga Czarnota, Agnieszka Broszkiewicz, Mateusz Mulka - pracownicy starostwa powiatowego zausznicy starosty Pająka, startują bo koryto ucieka i trzeba bedzie szukać nowej roboty
olek

2014-10-02 18:53:29
UWAGA!!!!! KORTA PROBUJE KIWNĄĆ WYBORCÓW!!!!!! to jest działacz PO - szef komitetu miejskiego PO !!!! teraz ucieka z tonącej partii!!!!!
obciach

2014-10-02 22:11:48
jabłońska na radną!!! ale obciach... chyba, że ksiądz nakazał wstyd
ja

2014-10-02 22:20:42
Jest i Marzec na zdjęciu ! Platforma w natarciu
Olka

2014-10-02 22:21:58
Wiaderny - dyrektorka szkoły w Łapanowie podległej staroście
Gurami

2014-10-02 22:24:01
PO spełnia funkcję korników w Polsce. Tak jak korniki w drzewie ryją je i zjadają od środka tak PO ryje i rozkłada państwo od środka. Wielu członków PO nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Myślą, że "budują Polskę", a widać, że ten kraj coraz bardziej zamienia się we wióra. I wcale nie twierdzę, że za PiS byłoby lepiej. Ale PO to już nie porażka, to załamka.
eskelon

2014-10-02 22:35:31
cieniutki (pomimo osobistych gabarytów) kandydat, cieniutka lista... pamiętam, jak p. Korta został radnym - stało się to wskutek pomyłki wyborców, myślących ze głosują na wiceburmistrza Gustawa Kortę. Gdzie tam jednemu do drugiego... zresztą Bochnia lubi wybierać pomyłkowo, jeszcze wcześniej wybrano na posła nie tego Brzeskiego:) Sorry, taki mamy elektorat...
by się żyło lepiej - małej klice

2014-10-02 23:00:46
Krzysztof Nowak - pełnomocnik wyborczy, Roman Chmiel - kandydat na radnego - co ich łączy? obydwaj są pracownikami powiatowego zarzadu dróg gdzie ich szefem jest .. kandydat na burmistrza i radnego Adam Korta , mysle że odpowiednie organa powinny sprawdzic czy nie nastepuje tutaj naduzywanie stanowisk słuzbowych w celach wyborczych, podobnie ma sie z panem Mulka i paniami Broszkiewicz i Czarnota - pracownicami starostwa powiatowego w bochni. Panie Korta i Pajak mieszkancy Bochni to nie idioci!
fachowiec od siedmiu ...

2014-10-02 23:15:39
"wykorzystam swoje doświadczenie i kompetencje" hmm Panie Korta chciałbym usłyszeć ale nie od Pan że jest Pan osobą kompetentną, bo jakoś w powiecie ludzie z którzy z Panem maja do czynienia tego nie potwierdzają, a wrecz mowią coś przeciwnego proszę o listę fachowców którzy się pod tymi przechwałkami podpiszą, znajdzie Pan choćby jednego?
populista

2014-10-02 23:18:32
ciekawe jak brzmi hasło wyborcze kandydata Mulki, stawiam na : darmowa wazelina dla każdego!
kasia

2014-10-03 03:13:57
mulka to ten co narobił dziadostwa w tym projekcie starostwa dla szkół i go starosta przeniósł żeby robił mu kampanie wyborczą? tak mówią w urzędzie, bo podobno do niczego sie nie nadaje, wazelinka przydomek wiadomo dla czego
paw

2014-10-03 05:24:25
Nasi rodzice też musieli zapisywać się do partii by żyło im się lepiej, tetaz historia się powtarza? To ohydne jest
mdlosci

2014-10-03 05:29:43
Popatrzmy na elektorat, który przyszedł na oficjalne bum. Szkoda, że na str pana korty nie ma takich zdjęć. Nawet kolory odzieży dziwnie zbieżne. Dyrektor lovelas od największego-najciasniejszego naboru w powiecie tez się wyspal i zdążył, pewnie nagroda będzie jak nic, toż to dzień nauczyciela przypadkiem idzie. Szkoda, że połowa kandydatów nie miała wyjścia, no popatrzmy na ich miny, na rozstrzelanie idą?
Paul

2014-10-03 07:28:28
Do Kandydata- trochę się powtórzę. Tak więc i od Pana oczekuję, przedstawienia konkretnego programu, na zasadzie:byłem Radnym i w trakcie kadencji dla Miasta i dla mojego Osiedla, zrobiłem" to i to", a teraz bedąc Burmistrzem rozpocznę i przeprowadzę efektywnie "takie a takie sprawy";
Siostry

2014-10-03 07:55:53
Wsród kandydatów drużyny "specjalisty" Korty, wykreowanego przez Pajaka, jest pani Agnieszka Broszkiewicz, pracownica Starostwa i siostra lekarki pani doktor Kosturek, wieloletniej ordynatorki oddziału wewnętrznego. Kilka tygodni temu pani doktor została fatalnie potraktowana przez niejakiego Kycie, dyrektora szpitala, za ktorym stoi starosta Pajak. W rezultacie pani Kosturek odeszła ze szpitala w dramatycznych okolicznościach, pisała o tym prasa !!!!! Nic z tego rozumiem - albo siostry sie nie lubią albo pani Broszkiewicz nie wie ze Adam Korta ( członek organizacji PO) to "żołnierz" Pająka . A może po prostu została przymuszana do startowania. Bardzo ciekawe przez kogo ?
ttt

2014-10-03 07:55:55
A ja wam mówię że PO zwycięży w mieście i powiecie :) Korta będzie burmistrzem a starosta zostanie Pająk. Tyle tych komitetów że ludzie się nie połapią kto jest kto..
frotka

2014-10-03 11:15:53
Młodości dodaj mi skrzydeł,bym odleciał z Bochni i więcej do niej nie powrócił.Tak powinno brzmieć hasło p.Korty.Tak się wszyscy przyspawali do stołków,że trzeba wszystko zrobić by nastąpiła zmiana.Musimy wybrać osoby nowe,pełne energii.Osoby,które będą pracować dla Bochni i mieszkańców,a nie prowadzic polityki partyjnej w Bochni.
Paul

2014-10-03 13:57:29
Do siostry-bezczelne wpisywanie. Co powiesz o małżeństwach- jedna połówka w PiS druga w PO; To sa wybory dorosłych ludzi i nikomu nic do tego-tobie też.
zaufany

2014-10-03 14:14:13
Prosze zwrócic uwage kto chce rządzic w Bochni-pan Korta pokazuje swoje zdolnosci przywódcze jako łamiący rozporządzenia Ministra Infrastruktury-teraz a co bedzie dalej.Bochniacy tylko nie popełnijcie błedu bo bedziecie mieli takie zdewastowane drogi jak okoliczne wsie przez wydawanie zezwoleń na przejazd pojazdów ponad normatywnych dla kolesi pana Dyrektora.Bezpieczenstwo macie gwarantowane na drogach powiatowych.........
zaw

2014-10-03 14:17:45
A to ciekawe. Czy PO wystawi swoich kandydatów?
ktos

2014-10-03 16:56:28
Właśnie wystawiło :)
ty paul

2014-10-03 18:58:24
daj ludziom już normalnie żyć i oddychać ,bo cię czuć z daleka i nie bądż mściwy -połóż się wygodnie i czekaj aż ci rozum przyjdzie i wieksza kultura-bo brakuje ci.
ryszard

2014-10-04 08:54:50
A co tam robią Panowie Komendanci Policji??? Czy Szefowie tej służby nie powinni zachować neutralności wobec wszystkich ewentualnych kandydatów, a nie popierać jednego??? Może ktoś wie i mi odpowie. Panowie skupcie się raczej na swojej pracy, aby nam obywatelom tego grodu żyło się bezpiecznie.
Paul

2014-10-04 12:08:07
Do,ty Paul- pisz w temacie, i nie dziw się, jak komentuję "takie" a nie inne wpisy lub wypowiedz,i "ponizej pasa";
jawa

2014-10-04 14:40:39
Super :-) oczywiście ...burmistrz ;-) Ale JAJA!!!!!!!!!!!!! http://www.bochnianin.pl/bochnianin/foto/Image/galeria_slideshow/16495/max/14.jpg
baba

2014-10-04 16:13:36
z motyką na księzyc
jurek-ogórek -łysy wyborca

2014-10-05 02:34:49
Mateusz Mulka, a nie Mąka - choć przesiew będzie. Panie Mateuszu - Pan ma mój głos.
bochniak

2014-10-05 08:12:11
Ci wszyscy kandydaci to jakaś śmieszność dla powagi wyborów samorządowych. Broszkiewicz - to kandydatka ale chyba na miss Bochni, to mierna radczyni prawna, ale ładna dziewczyna.
UWAGA

2014-10-05 08:47:39
LUDZIE - NIE DAJCIE SIĘ OGŁUPIĆ! TO JEST PLATFORMA! GŁOSUJCIE NA KOGO KOLWIEK TYLKO NIE NA NICH. KORTA TO CZŁONEK PLATFORMY, GŁOSOWANIE NA TĄ LISTE TO JAK ZOSTAWIENIE W NOCY OTWARTYCH DRZWI! WIĘKSZOŚĆ Z TYCH LUDZI DOSTAŁA NAKAZ STARTU, POLECENIE! TO WPROWADZANIE WYBORCÓW W BŁĄD! BRAK IM ODWAGI BY WYSTĄPIĆ JAWNIE JAKO PLATFORMA!
olek

2014-10-05 10:43:22
RAZEM DLA BOCHNI ========PLATFORMA OBYWATELSKA NIE OSZUKUJCIE WYBORCOW!!!!!!!!!!!!
paranoja

2014-10-05 19:13:00
Mulka kogo oni już wystawiają, jak ma być takim radnym jak prowadził dla nas projekt unijny to lepiej żeby już ten pąjąk nie był starostą, najpierw go wywalono bo narobił dziadostwa w projekcie, a teraz wystawiają go na radnego w bochni, PARANOJA,
olo

2014-10-05 19:22:01
czekamy na szczegółowy program wyborczy
olaf

2014-10-05 19:23:04
do boju PO
k

2014-10-05 19:23:32
do boju PIS
ciekawe

2014-10-05 19:24:07
Program kandydata na burmistrza Bochni zostanie szczegółowo zaprezentowany podczas konferencji prasowych w ramach kampanii wyborczej. Znane są natomiast jego główne punkty: 1) Bochnia to dobre miejsce do zwiedzania i mieszkania. 2) Bochnia miasto przyjazne rodzinie. 3) Bochnia bez problemów komunikacyjnych. 4) Bochnia miasto wspierające aktywność i przedsiębiorczość mieszkańców.
zaufany

2014-10-05 19:24:49
Prosze zwrócic uwage kto chce rządzic w Bochni-pan Korta pokazuje swoje zdolnosci przywódcze jako łamiący rozporządzenia Ministra Infrastruktury-teraz a co bedzie dalej.Bochniacy tylko nie popełnijcie błedu bo bedziecie mieli takie zdewastowane drogi jak okoliczne wsie przez wydawanie zezwoleń na przejazd pojazdów ponad normatywnych dla kolesi pana Dyrektora.Bezpieczenstwo macie gwarantowane na drogach powiatowych.........
ddd

2014-10-05 19:26:31
Panu już dziękujemy. Żaden zarząd dróg nie działa tak zle jak ten bocheński. Brak najpotrzebniejszych remontów, zalegający snieg na drogach czy zmuszanie mieszkańców do odśnieżania chodników przy powiatowych drogach. Ponadto jak można chować się za smisznym komitetem a nie startować z POronionej partii. Strach ze ludzie mają już dosc?
lol

2014-10-05 19:28:15
Zagłosuje na tego kto połączy miasto bochnia z gminą bochnia. Brzesko poszło tą drogą i jest już lata świetlne przed nami. Bo trzeba być idiotą żeby głosować na tych samych ludzi od 10 lat i spodziewać się innych rezultatów czyt. że zrobią coś innego. Rada bocheńska jest jak miasto bochnia stara i się sypie
kostuch

2014-10-05 19:29:18
Dlaczego Adam Korta nie idzie pod sztandarem PO??? Boi się??? A że nawet pani Jadwiga Jabłońska - idzie ramię w ramię z kandydatem platformianym - świat staje na głowie!!!! Oj pani Jadziu - szkoda!!!
olgierd

2014-10-08 15:47:36
Boże ze nie grzmisz,za taką Rade to ja dziękuje,ludzie opamiętajcie się stare dziady,które będą spały na sesjach a nie podejmowały decyzje p.Korta dobrał despotów,pyskaczy i nawiedzonych ,ale miejmy nadzieje że ludzie będą wiedziały na kogo głosować
Paulina

2014-10-16 14:05:05
Konkretny człowiek, na konkretnym stanowisku!
Arek

2014-10-16 15:49:26
Nie ma nikogo lepszego niż A. Korta na burmistrza naszego miasta!
obcy

2014-10-22 17:56:34
Chłopıe zrób sobie prawıdłowy plakat,bo do tego co tam pısze to cı jeszcze bardzo bardzo daleko.
zoltypiesel

2014-10-30 13:48:24
Wg opinii użytkowników głosujących w internecie nie ma szans. Tu dopiero na trzecim miejscu, a prowadzi KNP http://www.portalsamorzadowy.pl/wybory2014/sonda-miasto/bochnia,152.html
Madzia

2014-11-01 16:02:12
A ja wam mówię , że na pewno Pająk wygra i JEGO drużyna , moja kochana PLATFORMA.
REKLAMA