Bochnia wydarzenia

wtorek 25 sierpnia 2015 21:33:14

3 września otwarcie Intermarche3 września otwarcie Intermarche

Gdyby z równą intensywnością powstawały w Bochni zakłady produkcyjne - bylibyśmy na pewno regionalną potęgą przemysłowa. Póki co musimy zadowolić się uruchomieniem kolejnego już - w ciągu miesiąca - sklepu wielkopowierzchniowego.

Mowa oczywiście o markecie Intermarche przy ul. Windakiewicza 16, na wprost Os. Windakiewicza i Zespołu Szkół nr 1.

Intermarché to francuska sieć supermarketów spożywczo-przemysłowych, obecna w dziewięciu krajach Europy, w tym w Polsce. W naszym kraju działa już ponad 200 sklepów z logo Muszkieterów.

Bocheńska placówka ma ponad 1200 m2 powierzchni sprzedaży, na półkach znajdować się będzie blisko 15 tys. artykułów. Na jego terenie funkcjonować będzie piekarnia i wędzarnia, której powstanie - przypomnijmy - budziło największe opory wśród okolicznych mieszkańców. Oprócz towarów z tzw. średniej półki dostępne będą również produkty delikatesowe z Francji. Przed supermarketem znajduje się bezpłatny parking na blisko 100 miejsc postojowych. Sklep będzie otwarty od poniedziałku do soboty w godz. 7-21, a w niedziele pomiędzy 10-18.

Sklep jest zarejestrowany w Bochni, co oznacza, że na miejscu pozostanie podatek dochodowy od osób prawnych, pracę znajdzie w nim kilkadziesiąt (ok. 50) osób. To niezaprzeczalne plusy. Do niewiadomych należy, jak jego działalność wpłynie na poziom cen w Bochni, które do niskich nie należą oraz na ile jego obecność wpłynie na lokalny, drobny biznes handlowy, który mierzyć się musi z coraz potężniejszą konkurencją.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

nikt nad tym nie panuje !

2015-08-26 09:54:26
w naszym mieście powstał nowy komunikacyjny horror , tym razem na końcu orackiej ! czy w bochni jest jakiś burmistrz ?!
obserwatorr

2015-08-26 12:17:28
A jak rozwiązano drogi dojazdowe . Widać teraz jakie popełniono błędy przy modernizacji łącznika Krakowska - Windakiewicza, czyniąc ją jednokierunkową zamiast odpowiednio rozbudować .Ale wtedy 'chodziło o głosy wyborcze za umożliwienie parkowania .
Pamiętający

2015-08-26 14:08:13
Pomysł z ulicą Windakiewicza był autorstwa poprzedniej ekipy ze Starostwa a konkretnie Pana C.T. który na wszystkim się najlepiej znał. Tych jego pomysłów czytaj głupot jest wiele w całym powiecie.
Da się?

2015-08-26 14:20:28
Pozdrawiamy Pana T.C. , może to odwróci!!!
tubylec

2015-08-26 17:48:54
Mieszkam w pobliżu i żadnego horroru komunikacyjnego nie zauważyłem.Horror natomiast wyziera niezmiennie z postów,które są publikowane na tym portalu.Tragedia komunikacyjna rozgrywa się codziennie na ulicy Kazimierza Wielkiego,od rana do wieczora i tam powinna być skierowana uwaga włodarzy miasta i obserwatorów wszelkiej maści.Niedawno były wybory i była niepowtarzalna/lub raczej powtarzalna co 4 lata okazja/ żeby coś zmienić. Stało się,jak się stało i nie ma co teraz płakać nad rozlanym mlekiem,trzeba było iść na wybory,a nie siedzieć w domu.Co do nowego marketu,to cieszę się bardzo,bo będę miał i blisko,i tanio.
Do tubylec

2015-08-26 22:17:28
Stefek, nie odwracają kota ogonem. To nie jest boisko, tu trzeba myśleć. Horror bedzie od 3 września. Na razie jeszcze nie ma ani jednego klienta, tylko ludzie pracujący na budowie. Z czego paru przemyka sie niepostrzeżenie bo to Ukraińcy zatrudnieni na czarno . Oni nikomu nie przeszkadzają. Przeszkadzać bedą dziesiątki klientów podjezdzajacych non stop pod sklep. Ul. Windakiewicza (pod górę) jest jednokierunkowa. Nikt z władz miasta nie zadbał aby w pozwoleniu na budowę takiego supermaketu nakazać poszerzenie ulicy Windakiewicza aby mogła być dwukierunkową. Jest rozwiązanie awaryjne : zakaz parkowania na Windakiewicza ( od Krakowskiej) z jednoczesnym udostępnieniem parkingu przy Intermarche dla mieszkancow bloków z Osiedla. I przywrócenie drugiego kierunku a na skrzyżowaniu z Krakowska sygnalizacja świetlna. Ale jeżeli nadal bedzie jeden kierunek tylko pod gore to za dwa tygodnie zobaczycie jakie bedą jaja na Orackiej, Swietokrzyskiej i uliczce koło cmentarza na Rozalce. Na razie zagrożeniem są tylko autobusy wycieczkowe dojeżdżające na Campi. Teraz do tego dojdzie jeszcze ogromne natężenie ruchu. Czy Kolawinski i Koprowski nie potrafią sobie tego wyobrazić ?!
DO DOTUBYLEC

2015-08-26 22:21:50
OSTATNIE ZDANIE W WYPOWIEDZI POPRZEDNIKA TO PYTANIE RETORYCZNE. OCZYWIŚCIE, ZE NIE MAJA TAKIEJ WYOBRAŹNI.
Podatek dochodowy ta firma płaci za granicą

2015-08-27 00:17:04
Niech redakcja dobrze sprawdzi gdzie płacą podatek dochodowy takie firmy sieciowe jak Biedronka, Intermarche, Aldi, Lidl itd . Niestety mamy ustawę o zakazie podwójnego opodatkowania. Wiec jezeli płacą "u siebie" - w Porugalii, w Niemczch, we Francji ' to na pewno nie płacą w Polsce.
tubylec

2015-08-27 07:45:13
Rozwiązana proponowane przez jakiegoś wizjonera komunikacyjnego,są więcej niż kuriozalne ! Biedronka przy Wiśnickiej funkcjonuje z powodzeniem od lat,przy stosunkowo niewielkim parkingu i braku rewelacyjnego dojazdu.Jaja na pewno będą,ale na Wielkanoc,i przypuszczam ze jedne z najtańszych w mieście.Przypominam ,że nie jest to jedyny market w mieście,trudno sobie więc wyobrazić te kolumny samochodów blokujące Oracką.Pomysł z udostępnieniem parkingu przy Intermarche dla mieszkańców osiedla itd. nawet nie jest śmieszny.Zawsze mnie intrygowało,co kieruje ludzmi wypisującymi te i temu podobne bzdury! Od kilku m-cy trwała intensywna budowa marketu i jakoś nie było to w najmniejszym stopniu odczuwalne,czy kłopotliwe.Trzeba było płakać nad niedawno otwartą galerią przy kościele,brakiem parkingu,zatkanymi ulicami wkoło itd. i tam proponować swoje komunikacyjne objawienia.Ale tak to właśnie bywa: byle coś napisać,sens tego pisarstwa i logika jest już zupełnie nieistotny.
koral

2015-08-27 10:25:14
Do Tubylec - gdzie Ty masz oczy .Będzie blokada , tylko dlatego ,że ,,stefki'' nie myślą . Zlikwidować parking na łączniku Windakiewicza !!!
bochnianin

2015-08-27 13:25:22
jeśli mowa o korkach to trzeba rano przed pracą od 6:30 i po południu od 14:30 jechac ul.Konstytucji 3-go Maja na Proszowską,Partyzantów i Karosek to się dowiecie co to jest korek w Bochni prze zamknięcie 2-ch dojazdów od Wygody i Na Łany przez remont torów. o czwartku kiedy jadą na targ na Partyzantów to nie wspomnę.
Kolawinski, wstydź się

2015-08-28 00:28:22
Jestes pan od 5 lat burmistrzem miasta a komunikacja zamiast sie polepszać to sie pogarsza. Nie chodzi o nowe asfalty bo to pański psi obowiązek ale o nowe drogi . Albo zakaz lokalizowania inwestycji tam gdzie dojazd spowoduje zamieszanie i dodatkowe korki , jak np na ul. Windakiewicza. Dopóki przed Biedronką nie dojdzie do tragedii , dotąd funkcjonować bedzie dwukierunkową wjazd od Wiśnickiej. Tam powinien być dojazd od Zalesia i wyjazd do Wiśnickiej z obowiązującym prawoskrętem.
Myślę

2015-08-28 07:59:47
Tak na dobrą sprawę bo zmianach systemowych w zakresie rozwiązań komunikacyjnych w Bochni nic nie zrobiono dobrego, a wręcz popsuto np :drogi objazdowe śródmiejska czy droga do donikąd / kiedyś wyśmiewano ten pomysł-plan ,a jak jest sami widzimy/ . Sam asfalt i chodniki to zero , wystarczy zobaczyć jak wyglądają inne miasta. Nawet galeria Rondo w Bochni jest bez ronda. Szkoda słów!!
gość

2015-08-28 11:37:01
Tak Francuzi Niemcy itd. drenują kasę z Polski a Wy ich popierajcie reklamujcie...
REKLAMA