Bochnia wydarzenia

czwartek 05 listopada 2015 15:51:21

14-15 listopada głosujemy nad budżetem obywatelskim14-15 listopada głosujemy nad budżetem obywatelskim

Zakończył się nabór i weryfikacja projektów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Bochni na 2016 r. Do Urzędu Miasta wpłynęły łącznie 43 projekty, w tym 13 ogólnomiejskich i 30 osiedlowych.

Wszystkie z nich zostały poprawnie zweryfikowane na etapie oceny formalnej, natomiast po zakończeniu oceny merytorycznej do głosowania zakwalifikowało się 38.

Głosowanie nad projektami odbędzie się 14 i 15 listopada zarówno poprzez internet, jak i w sposób tradycyjny. Szczegóły dotyczące głosowania zostaną podane w najbliższym czasie.

Wnioski ogólnomiejskie:
- Wykonanie sauny fińskiej w Krytej Pływalni w Bochni
- Stworzenie betonowego lub betonowo-drewnianego parku typu „Skateplaza”
- Remont lokalu hufca ZHP Bochnia
- Miasto przyjazne rowerzystom - budowa sieci parkingów rowerowych z punktami serwisowymi
- Aplikacja na urządzenia mobilne – Nawigacja Miejska
- Katalog z wystaw Galeria Bezdomna Bochnia
- Pierwszy wielkoformatowy mural w Bochni
- Siłownia zewnętrzna przy placu ks. A. Czaplińskiego
- „Junior Senior”. Budowa miejskiej infrastruktury rekreacyjnej (Etap I – Osiedle Niepodległości)
- „Bochnia może być piękna” – uporządkowanie chaosu reklamowego w historycznej przestrzeni publicznej

Szczegóły można znaleźć TUTAJ

Wykaz wniosków osiedlowych można znaleźć TUTAJ

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

kompromitacja !!!!!!!!

2015-11-05 18:34:44
Burmistrz Kolawiński przez 5 lat nie potrafił zrobić na pływalni w Bochni sauny, jaka od 10 lat jest na basenie w Proszówkach - tam gdzie on był instruktorem pływania !!!!!!!Teraz musi zapytać wyborców, czy wolno zrobić saunę, ha, ha, ha. Niech zapyta, czy można zrobić drugą saunę ( bo taka też jest w Proszówkach). Niech jeszcze burmistrz zapyta czy zrobić kolektory słoneczne (bo obniżają koszty utrzymania) i sztuczne lodowisko (bo jest ogromne zapotrzebowanie na taki obiekt w mieście). Remont siedziby dla harcerzy to psi obowiązek każdego odpowiedzialnego burmistrza, a szczególnie nauczyciela.
do kompromitacja

2015-11-06 07:41:57
Czemu nie napisałeś projektów tylko teraz mędrkujesz? Burmistrz robi sam to źle, burmistrz daje wolną rękę mieszkańcom też źle... To nie jest pytanie baranie, tylko danie wolnej ręki - co byście chcieli zgłoście a miasto zrobi. Rozumiesz osiołku?
Pytanie

2015-11-06 10:31:45
A co takiego " burmistrz robi sam " ? Na pewno pobiera co miesiac pensję. Poza tym nic nie przychodzi mi do głowy. Od niepopularnych wiadomości ma Koprowskiego...
1% demokracji , ha, ha, ha

2015-11-06 10:39:47
Tzw. budzet obywatelski to 1,4 mln zł w ponad 100-milionowym budżecie miasta. Nie róbcie z ludzi idiotów !!!! Po to są radni , urzędnicy i burmistrz aby realizować to co burmistrz naobiecywał przed wyborami. Poważnych obietnic nie spełnia ( KN2, łącznik do A4, parking przy dworcu PKP i w centrum miasta, rewitalizacją Rynku i Plant) wiec daje do podziału. ochłapy z budżetu aby gawiedź myślała ze rządzi.
do 1%

2015-11-06 12:01:16
Widziałeś choć raz budżet miasta??? Kolejny mędrek - dyletant... 90% budżetu to koszty stałe, szkoły, przedszkola, służba zdrowia, oświetlenie uliczne itp. itd. a 10% to inwestycje itp. 1,4 mln. zł to ponad 14% bo nawet niecała dycha jest na to co można ustawić. Tak liczysz jak dziecko, któremu dano sto piłeczek powiedziano, że są jego ale natychmiast 90 piłeczek dostały inne dzieci. Stuknij się w łepetynkę jak Kubuś Puchatek i powiedz sobie: Myśl !!! Myśl !!! Myśl !!!
do kompromitacja

2015-11-06 15:46:44
ten wpis wygląda mi na kogoś bardzo rozgoryczonego z powodu dostania od ludzi w wolnych wyborach kopa!!!!!! i do dzisiejszego dnia nie może się pogodzić z porażki. Zastanów się człowieku co ty piszesz!!!!!!!!
Olek

2015-11-06 20:09:15
Ja też chciałem sie zapytać dlaczego Kolawinski sam nie wpadł na to aby kupic fińsą saunę na pływalnię w Bochni. Przeciez wszyscy pamietają ze jeszcze niedawno był nauczycielem pływania na basenie w Proszowkach. Tam jest jedna albo dwie sauny.
do Olek

2015-11-06 20:12:48
może sie wstydził przyznać że pracował w majtkach i klapkach . żadna praca nie hańbi ale w każdej zdarzają się lenie.
DO do1%

2015-11-06 22:09:09
JEZELI MIASTO POWIATOWE BOCHNIA WYDAJE NA INWESTYCJE 10% BUDŻETU TO TYLKO ŹLE ŚWIADCZY O EKIPIE RZĄDZĄCEJ !!!!! WIADOMO ZE W CAŁEJ POLSCE NAUCZYCIELE , OŚWIETLENIE I URZĘDASY PRZEŻERAJĄ WIĘKSZOŚĆ BUDŻETÓW SAMORZĄDOWYCH . ALE NA INWESTYCJE PRZEDSIEBIORCZE MIASTA I GMINY WYDAJĄ 20-35% SWOICH PIENIĘDZY. MOŻECIE SPRAWDZIĆ JAK BYŁO ZA KOSTURKIEWICZA . TWÓJ WPIS POGRĄŻA KOLAWIŃSKIEGO I JEGO EKIPĘ.
Dyletant czy mędrek?

2015-11-09 08:26:11
Po pierwsze podaj przykłady tych 20-35% wydawania pieniędzy na inwestycje (co nie ma???) Po drugie Bochnia nie jest miastem powiatowym w znaczeniu powiatu, jest to gmina miejska a powiat jest osobną strukturą samorządową. Po trzecie nauczyciele, urzędasy, służba zdrowia, inne podmioty budżetowe, uliczne oświetlenie itp. służą nam i naszym dzieciom. Widzę, że trudno to niektórym to zrozumieć, ćma pali się w ogniu świecy, a światło wiedzy jest groźne dla tumanerii. Ale tak to już jest, że: Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę. Jednak lepiej zrozumieć mało niż zrozumieć źle.
mecenas

2015-11-09 09:12:15
Kolawiński zatrudnił w urzędzie pół swojej rodziny i znajomych. Dlatego nie ma pieniędzy na inwestycje. Co z KN-II????
do mecenas

2015-11-09 11:58:58
I ty "mecenas" masz wyższe wykształcenie??? Dalej nie możesz się pogodzić, że Cię do UM nie wzięli i nie zatrudnili??? Oj Kumciu, Kumciu... Jak można stale pisać o KN-II i niby zatrudnianiu rodziny??? Dodaj jeszcze "nie głosowałem na Kosturkiewicza i dziś żałuję" i po krótce mamy całość. Dziwisz się, że takie flaki z olejem psują wątrobę i powodują zgagę? Przecież nawet z larwy wykluwa się motyl.
koral

2015-11-09 12:39:45
Za co ten Burmistrz odpowiada, kasując znaczną pensję . Sztab Urzędasów m.in. ponad dwa lata realizuje Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego i końca nie widać . Co ta ekipa zrobiła niezwykłego przez ostatnie pięć lat ?
mecenas do do mecenas

2015-11-09 14:41:12
Rzeczywiście, zawsze marzyłem o pracy w urzędzie, pracy z takimi przygłupami jak ty.
do koral

2015-11-09 14:46:07
Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego się projektuje i uchwala, a nie realizuje. Zakres odpowiedzialności burmistrza (wójta) znajdziesz w Ustawie o samorządzie gminnym, a także w Statucie Miasta Bochnia (tylko żebyś to udźwignął!). Nic "niezwykłego" nie widzę w działaniu miasta, a sprawozdania z działań są zamieszczone na BIP-e (tylko to znowu wymaga wysiłku - trzeba przeczytać!).
do mecenas

2015-11-09 14:56:16
Twój błysk geniuszu mnie rozwala na atomy! Jak tu odpowiedzieć na tak feeryczne sformułowania? O WIELKI KUMCIU ! Rozwijaj się tak dalej o niedościgniony, to za jakieś 100 lat dojdziesz już do litery "B" w alfabecie savoir-vivre. Ale Twoje marzenie o pracy w urzędzie pozostanie na nieboskłonie w postaci nieuchwytnej gwiazdy, inaczej spaliłbyś wszystko dookoła swoją inteligencją i ogładą.
do ,,do koral''

2015-11-09 16:58:42
1.MPZP opracowuje się, czyli realizuje zgodnie z ustawą z dnia 27 marca 2003 roku . 2.Czas opracowania w głównej mierze zależy od UM . 3.Pan Kosturkiewicz w czasie swojej kadencji sporządził kilka MPZP a Obecny Burmistrz od ponad dwóch lat męczy się z uchwaleniem dla Brzeskiej, Krzęczkowa, Uzbornii czy Łychowa . Marny z Ciebie Urzędnik !!!
do koral

2015-11-10 07:19:17
Błędnie i nie na temat... Żaden słownik synonimów nie stawia znaku równości pomiędzy opracowaniem a realizacją, więc nie wciskaj ciemnoty i nie broń wydumanych sformułowań. Udźwignąłeś Ustawę o SG, Statut i informacje na BIP-ie?
powiatowy do Dyletant

2015-11-10 09:18:47
Dyletanci obsiedli stołki w Urzędzie Miejskim i Urzedzie Gminy . Kombinują jak mogą aby dożyć na dobrze płatnych stanowiskach do końca kadencji. Szczytem hipokryzji jest to co Kolawinski i jego asystent(ha,ha,ha,) wypisują do mediów o budzecie obywatelskim. Tak samo było w gminie z Młodzieżowa Radą Gminy. Ta dorosła Rada Gminy i wójt przez rok prawie nic nie zrobili wiec dla picu powołali młodzieżową. Od roku stoją budowy przedszkola w Proszowkach i sali gimnastycznej w Brzeznicy ale najważniejsze ze działa Rada Młodzieżowa, ciekawe co robi I KTO BIERZE PIENIADZE ZA " KOORDYNACJĘ" ??? Szkoda ze media bezkrytycznie to wszystko zamieszczają . Prawda jest taka, ze w mieście nie jest wykonywana żadna poważna inwestycje. Pieniadze unijne przepadają ( parking przy PKP) a nowe zadania nie są przygotowane - np DLACZEGO OD PÓŁ ROKU NIKT NIE NAPISZE JAK WYGLADA STAN PRZYGOTOWAŃ do inwestycji : łacznik do A4 i dokończenie Kn2 , rewitalizacja Rynku i Plant . Zamiast rzetelnej pracy uprawiana jest prymitywna propaganda, aby ludzie myśleli ze rządzą miastem albo gminą. Naprawdę rządzi grupa nieudolnych politykierów ktora trzeba jak najszybciej odwołać! Jedyna szansa na poprawę to REFERENDUM O ODWOŁANIE BURMISTRZA I WÓJTA, NIWE WYBIRY I POŁĄCZENIE MIASTA Z GMINĄ.
powiatowy do Dyletant - c.d.

2015-11-10 09:38:40
Errata - NOWE WYBORY .
do powiatowy

2015-11-10 10:45:27
Nie! No Ty to jesteś z polotem! Rozpisałeś się jak złamane pióro bez tuszu. Stek bzdur, ogólniki i wydumane zarzuty. Za dużo cebuli, czosnku i soku z cytryny wykrzywia nie tylko gębę, ale i postrzeganie świata. Apokalipsa już napisana nie wysilaj się i tak nie dorównasz, a o budżecie obywatelskim to wiesz tyle co murzyn o śniegu.
do powiatowy

2015-11-16 23:30:44
masz 100% racji !!!!! o kand d...y z taką władzą jaka od 5 lat panuje w mieście i od roku w gminie !!!!!!!!
REKLAMA