Bochnia wydarzenia

wtorek 04 lutego 2014 14:27:57

Na Krzeczowskiej będzie druga Łapczyca? Na Krzeczowskiej będzie druga Łapczyca?

Mieszkańcy protestują przeciw planom Gminy Bochnia

127 osób, mieszkańców Krzeczowa i ulicy Krzeczowskiej w Bochni podpisało się pod petycją do Zarządu Wojewódzkiego Dróg w Krakowie. Petycja dotyczy przebiegu łącznika autostrady z krajową „czwórką” i jest odzwierciedleniem  niepokoju ludzi, którzy mieszkają w bezpośrednim sąsiedztwie zjazdu autostradowego.

Na życzenie sygnatariuszy nie publikujemy listy podpisów. Oto treść petycji:

Bochnia, dn. 14.01.2014 r.
ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH
W KRAKOWIE
ul. B. Głowackiego 56
30-085 Kraków

W związku z toczącym się postępowaniem w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa połączenia projektowanego węzła autostradowego „Bochnia" z drogą krajową nr 4„ oraz ewentualnymi kolejnymi postępowaniami, wnosimy poniżej nasze zastrzeżenia do proponowanych wariantów.

Sprawa budowy autostrady A4 ma już swoją historię, podobnie też jak budowa łącznika, który winien być wykonany wraz z budową autostrady przez inwestora tj: GDDKiA i finansowany z budżetu państwa. Tak się jednak nie stało i cały ciężar tego poważnego zadania został zrzucony na samorządy lokalne, które nie posiadają takich środków. Od wielu lat prowadzono rozmowy na szczeblu Powiat Bocheński, Gmina Miasto Bochnia, Gmina Bochnia, Gmina Rzezawa oraz ZDW w Krakowie i Urząd Marszałkowski w Krakowie. Wynikiem tych właśnie rozmów została opracowana wstępna dokumentacja.

W toku prowadzonych uzgodnień po przedstawieniu 3 wariantów koncepcji wszystkie strony porozumienia oprócz Gminy Bochnia ustaliły jeden najkorzystniejszy wariant 10 (w przedmiotowym postanowieniu opisany jako wariant I). Od tego czasu władze Gminy Bochnia robią wszystko, aby przeprowadzić swoją wersję - wariant III.

Wybudowanie i oddanie do użytku autostrady oraz węzła „Bochnia" spowodowało, że w obecnej chwili ruch z autostrady do miasta prowadzony jest po starej drodze powiatowej nr 1424K a dalej ulicą Krzeczowską. Dzięki zabiegom wykonanym przez władze powiatu ze względu na ograniczoną nośność drogi, wprowadzono ograniczenia dla pojazdów powyżej 10t. Mimo tego droga ta nie jest przystosowana do przenoszenia takich dużych obciążeń a także wzmożonego ruchu. Panuje tutaj zwarta zabudowa a droga ta posiada tylko jednostronny chodnik. W preferowanym wariancie I, łącznik przebiega poza terenami zamieszkałymi, blisko zakładu Stalprodukt i w części już po wyznaczonej strefie gospodarczej należącej do Gminy Miasta Bochnia.

W tym wariancie może nie najtańszym, zachowane są warunki dla życia mieszkańców bez uciążliwości ruchu pojazdów ciężkich, nadmiernej ilości spalin, hałasu, ekranów a większość trasy przebiega po terenach przeznaczonych do zabudowy usługowej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że przebiega ona w pobliżu największego zakładu produkcyjnego Stalprodukt, który przy tym wariancie jest wstanie wykonać we własnym zakresie połączenie zakładu z łącznikiem. W ten sposób większość ciężkiego ruchu pojazdów nie trafiałoby do miasta na ul. Krzeczowską. W tym wariancie nie grozi nam druga Łapczyca!

Z punktu widzenia społecznego, zdecydowanie lepiej jest ponosić koszty przy wykupie gruntów i planowaniu budowy łącznika niż ponosić je później z powodu nadmiernego ruchu pojazdów i możliwych wypadków drogowych lub katastrof komunikacyjnych.


Dlatego też mając na uwadze toczące się postępowanie w sprawie uwarunkowań środowiskowych zarówno Dyrektor jak i władze samorządów zobowiązani są do przedłożenia interesu mieszkańców, ich życia, bezpieczeństwa nad interesem żabek, motyli, ślimaków itp.

My niżej podpisani jesteśmy za wprowadzeniem wariantu I a stanowczo oświadczamy, że będziemy protestować przeciwko działaniom Gminy Bochnia, która podpiera się kilkunastoma podpisami mieszkańców Krzeczowa, zmierzającym do ustalenia innego przebiegu łącznika. Jesteśmy zdeterminowani i będziemy zdecydowanie działać aby łącznik powstał w wersji I proponowanych  rozwiązań. W tym przypadku większość budynków przeznaczonych do wyburzenia to budynki gospodarcze.

W przypadku wariantu III mówi się o wyburzeniu 5 budynków mieszkalnych i tylko 1 gospodarczego w obrębie skrzyżowania, a co z pozostałymi 15 na drodze powiatowej i 80 na ul. Krzeczowskiej? Za ich oknami (w odległości około 3-5 m) mają pędzić tiry? Czy samorząd Gminy Bochnia, chce przenieść Łapczycę do Krzeczowa i na ul. Krzeczowską? Nigdy na to się nie zgodzimy! Nie zgadzamy się na takie rozwiązania.

W ostatnim czasie pojawiły się artykuł y w miejscowych portalach internetowych inspirowane właśnie przez władze Gminy Bochnia popierające wariant III jako najkorzystniejszy (tylko dla kogo?). Nie można przecież pokazywać tylko i wyłącznie ilości budynków do wyburzenia i wskazywać na koszty poniesione na ich wykup. Pytamy co z pozostałymi budynkami w wariancie III — postawią się ekrany przed oknami a i tak normy hałasu, zanieczyszczeń będą przekroczone. Stanowczo protestujemy.

W wariancie I budynki przewidziane do wyburzenia to w większości budynki gospodarcze a niemieszkalne, łącznie jest ich 14 a mieszkalnych tylko 3.

Mając na uwadze dobro ogółu prosimy Pana Dyrektora oraz władze Powiatu, Miasta Bochniai, Gminy Rzezawa do poparcia wariantu I, sprzeciwieniu się wariantowi III. Jednocześnie zaznaczamy, że będziemy stanowczo protestować — my też możemy zablokować prowizoryczny obecnie zjazd z autostrady (podobnie jak mieszkańcy Łapczycy).

Lista Podpisów Mieszkańców Krzeczowa i ul. Krzeczowskiej w Bochni w załączeniu.

Do wiadomości:
1 x Urząd Marszałkowski Kraków
1 x GDDKiA Kraków
1 x Starosta Bocheński
1 x Burmistrz Miasta Bochnia
1 x Wójt Gminy Rzezawa
1 x Media lokalne


W rozmowie telefonicznej wójt Jerzy Lysy powiedział nam, że jego wersja przebiegu łącznika istnieje już od 30 lat i jest zapisana w planach zagospodarowania przestrzennego 3 gmin: Rzezawy, Gminy Bochnia i Gminy Miasta Bochnia. Wójt zupełnie nie rozumie, dlaczego odstąpiono od tej wersji  i forsuje się tę „nierealną”, w pobliżu Stalproduktu. Nierealną – wyjaśnia – bo jeśli coś się próbuje wybudować od 7 lat i to się nie udaje, to znaczy, że pomysł jest nie do zrealizowania.


Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nick

2014-02-04 15:06:39
Jeżeli wariant III forsuje się bezskutecznie od 30 lat, to widocznie jest to idiotyzm.
głos z Krzeczowa

2014-02-04 19:06:26
Ludzie, u nas juz od dawna jest Łapczyca ! Jest PROWIZORKA , wszyscy jeżdżą do A4 przed naszymi oknami. Nie ma ekranów ochronnych, nie ma chodnika w kierunku Uscia Solnego. Władze miasta i powiatu nas oszukały !!!! Ciekawe dlaczego nie chcą UPUBLICZNIC listy z podpisami ? Może NIE WSZYSTKIE SA AUTENTYCZNE ??? Czytałem ze tak było z podpisami w obronie starego sołtysa w Brzeźnicy !!!! Wiem ze publikowana była lista podpisów ludzi z Krzeczowa, którzy chcieliby aby wybudować łącznik z A4 obok Blachstalu w Gorzkowie. Oni ZA DARMO SWOJE DZIAŁKI NA TĘ DROGĘ !!!! Jakby starostwo nie zmieniało trasy to droga byłaby juz dawno wybudowana. Teraz najbardziej aktywna w zbieraniu podpisów była żona jednego wysokich urzędników powiatowych, ktory mieszka w pobliżu. Czyli prywata !!! Partykularnych interesy urzędasa nie moga decydować ze starostwo i burmistrz odrzucają jedyną realną koncepcję łącznika . Ochrona środowiska rozważa bardzo poważnie WSZYSTKIE koncepcje, rownież wersję łącznika obok Blachstalu. Cały ten jazgot przeciwników jest po to aby wpływać na merytoryczne decyzje instytucji ochrony środowiska.
koral

2014-02-04 19:07:58
A co na to fachowcy z inżynerii ruchu nie politycy . Pan Lysy wybudowal trochę rozsądnych przebiegów dróg, tanim kosztem i należy Mu ufać .Sam też uczestniczylem w tych niektórych budowach i wiem, że jest operatywnym samorządowcem - dla dobra mieszkańców .
Ha ha ha

2014-02-04 19:47:28
Siadł wójt do komputera i napisał laurkę dla siebie. Ani z Krzeczowa, ani koral - tylko Leon z U.G.
Aleksander do Nicka

2014-02-04 20:50:54
Jacek daj spokój , twoje dni na stołku sa policzone, kiedy wyrok uprawomocni sie będziesz miał inne problemy. A Lysy ma racje z tym łącznikiem . Gdybys na początku posłuchał Leona, mielibyśmy w miescie od dawna łącznik do autostrady. Teraz ludzie z Krzeczowa juz "dziękują" za codzienną gehennę. W wyborach na twoje PO nikt nie zagłosuje. Nie pomoże ci nawet zakładanie stowarzyszeń z Korta, twoim wiernym pracownikiem. On tez odpowiada za ten syf na Krzeczowskiej.
Do Aleksandra

2014-02-04 21:43:51
Jurek, opanuj się. To obciach pisać sobie samemu hymny. I to jeszcze na pogardzanym Czasie. Trzeba będzie też pogodzić się z inną lokalizacją łącznika.
ŁABIOK

2014-02-04 23:03:11
WY SOBIE NIE WYCIERAJCIE GĘBY ŁAPCZYCĄ . TEN PROTEST PISANY BYŁ PRZEZ KOGOŚ KTO WYCHWALA ...ZABIEGI WŁADZ POWIATU, HA HA HA ! JAKIE ZABIEGI PAJĄKA, KORTY, CAŁKI I PAJORA ? CHYBA TAKIE ZE OD 7 LAT ZAMIAST BUDOWAĆ TEN ŁĄCZNIK TYLKO MÓWIĄ ZE IM WOJT PRZESZKADZA.
Chłop

2014-02-05 05:34:12
Bo przeszkadza. I jeszcze się tym przechwala. Chociaż Miasto, Powiat i GDDKiA wybrali mądrzejszą trasę.
jerzy

2014-02-05 08:06:37
Chyba wójt nie przemyślał swojej wypowiedzi, jego wersja jest lepsza bo forsowana od 30 lat natomiast miasta, powiatu i marszalka beeee bo od 7 lat i nie udało się wybudować - dobrze ze mamy takiego skutecznego wójta i jego koncepcja (30 letnia) została zrealizowana!!!!
migdałek

2014-02-05 08:13:43
Panie wójcie może lepiej zająć się swoim podwórkiem bo pare śmieci pan tam ma, floriana zamienił pan w ruinę, nauczycielom pan nie placi, spoleczenstwo nie dopuszcza do glosu, chyba juz pora odejść na emeryture, wystarająco się pan juz zaslużył Ziemi BOcheńskiej
do migdalka

2014-02-05 08:56:01
Ty lepiej napisz jak sie nazywa ta baba , żona powiatowego dygnitarza, ktora zbierała podpisy w Krzeczowie. Podobno oni mieszkają na Krzeczowskiej i dlatego mieszają . Wszyscy w Bochni chcą poznać prawdę. Zakulisowe działania urzędników starostwa możliwe sa dlatego bo jest przyzwolenie radnych , zaufanych kolesi Pajaka. Prokurator wykazał że podobnie jest w urzędzie miejskim.
Gawłowiak

2014-02-05 10:29:06
Zakulisowe działania urzędasa z U.G. widać było w Łapczycy i Gawłowie, gdy wywołał "spontaniczny" protest. Wygasł zresztą w sposób naturalny, bo był pozbawiony sensu. Tam też prześcieradło wisiało w ogródku pewnej poddanej. Weź się pan za robotę, a nie za kopanie dołków!
aniA

2014-02-05 10:49:06
Z tym lacznikiem Lysego jak z Florianem. Obiecuje gory zlota, a zostaje ruina...
Berdet

2014-02-05 11:37:04
Byl w Polsce taki wójt o którym było głośno. Najpierw kupował działki a potem robił tam tereny inwestycyjne. A może by sprawdzić kto jest właścicielem działek pod te różne warianty. W Łapczycy także należy sprawdzić kto jest właścicielem działek pod obwodnicę. Może to różne lobby dziłkowo-terenowe napędzają te różne warianty. Trzeba sprawdzić - koniecznie sprawdzić.
smile

2014-02-05 15:39:22
Zablokować drogi i amen. Niech latają .... Bo inaczej chyba łącznika nie zbudują....
do smila

2014-02-05 16:02:15
Może jednak będzie łatwiej wybrać innego wójta, który nie będzie psuł wszystkiego na co popatrzy.
Natalka

2014-02-05 17:13:40
Zastanawiam się czemu wójt zawsze uważa, że wie wszystko najlepiej, przecież skoro ustalono najlepszy wariant dla wszystkich, to należy pomyśleć również o tym co mieszkańcy mają do powiedzenia, a nie toczyć polityczną walkę choćby z władzami powiatu dla tzw. "zasady".
Natalka

2014-02-05 17:13:40
Zastanawiam się czemu wójt zawsze uważa, że wie wszystko najlepiej, przecież skoro ustalono najlepszy wariant dla wszystkich, to należy pomyśleć również o tym co mieszkańcy mają do powiedzenia, a nie toczyć polityczną walkę choćby z władzami powiatu dla tzw. "zasady".
2020

2014-02-05 17:20:07
Wójcie tak dalej.... ...rok 2020: właśnie otwarto nowe muzeum w Bochni - Florianówkę. Obiekt jest główną atrakcją turystyczną gminy bochnia.
Flora

2014-02-05 18:41:49
dobrze, ze wybory sie zblizaja, trzeba zmienic wojta i jego ekipe - oni juz sie chyba zmeczyli. Najwyzszy czas na zmiany!!!
Krzys

2014-02-05 20:32:32
To muzeum to dobry pomysł, takie muzeum się zdecydowanie przyda.
żałosne

2014-02-05 21:27:08
"wójt nie rozumie dlaczego odstąpiono od tej wersji" - a słyszał wójt o zmianach w otoczeniu? halo pobudka, to co było dobre 30 lat temu nie koniecznie będzie dobre dziś. To zupełnie jak z tobą p. lysy 15 lat temu byłeś dobry ale teraz czas na zmiany, tak swoją drogą to pewno strat na jakie naraziłeś gminę przez zakup floriana też nie rozumiesz? No ale pewnie się wywiniesz bo decyzje o zakupie musiała podjąc rada - nadchodzą ciężkie czasu dla pani Pukal.
wójt się nie przejmuje zbieraniem podpisów

2014-02-05 21:32:22
dwukrotnie zignorował ok 200 podpisów i wybudował inwestycje, która była samowolą budowlaną ( tu ciekawostka ) aż do monentu kiedy z pomocą przyszedł PINB i sprawę zalegalizował - Cóż za szczęśliwe, bajkowe zakończenie. Nic wiec dziwnego że teraz mówi iz "nie rozumie.."
Jan do Natalii i Flory

2014-02-05 21:57:13
Możecie nie lubić wójta Jerzego Leona ale on jest fachowcem w budownictwie i administracji. No i jest skuteczny !!! Cholewa, Kosturkiewicz, Kolawinski, Wegrzyn, Rzepecki, Calka i Pajak mogliby coś powiedzieć na ten temat. Ja tez za nim nie przepadam ale wiele razy udowodnił jest zawodowcem. Ktory inny wójt w Polsce osobiście(!) zaprojektował i doprowadził do wybudowania 10 sal gimnastycznych i takiego skomplikowanego obiektu jak kryta pływalnia. I to bez żadnych afer finansowych, bez firm zastępczych do inwestycji. Niedawno powiat i wasz guru - starosta Pajak , w atmosferze skandalu przecinał wstęgę przy sali w Łapanowie - jedynej(!) wybudowanej pod jego 7-letnimi rządami. Do dzis sprawy finansowe nie zostały wyjaśnione. Chodzi o ponad 1 milion złotych, ktore musieli dopłacić podatnicy ! LUDZIE PYTAJĄ CZY TO z powodu niekompetencji czy nieuczciwości starosty ? A z łącznikiem sedno nie jest w tym ze Pajak i 2 ostatni burmistrzowie Bochni przez 7 lat go nie wybudowali lecz fakt ze ONI DO TEJ PORY NIE MAJA NA TE BUDOWĘ ŻADNYCH PAPIERÓW TJ. POZWOLENIA NA BUDOWĘ, WYKUPÓW TERENU ITP ITD. Bochnia musi poczekać na nowego starostę i nowego burmistrza !
Jan do Natalii i Flory

2014-02-05 21:57:13
Możecie nie lubić wójta Jerzego Leona ale on jest fachowcem w budownictwie i administracji. No i jest skuteczny !!! Cholewa, Kosturkiewicz, Kolawinski, Wegrzyn, Rzepecki, Calka i Pajak mogliby coś powiedzieć na ten temat. Ja tez za nim nie przepadam ale wiele razy udowodnił jest zawodowcem. Ktory inny wójt w Polsce osobiście(!) zaprojektował i doprowadził do wybudowania 10 sal gimnastycznych i takiego skomplikowanego obiektu jak kryta pływalnia. I to bez żadnych afer finansowych, bez firm zastępczych do inwestycji. Niedawno powiat i wasz guru - starosta Pajak , w atmosferze skandalu przecinał wstęgę przy sali w Łapanowie - jedynej(!) wybudowanej pod jego 7-letnimi rządami. Do dzis sprawy finansowe nie zostały wyjaśnione. Chodzi o ponad 1 milion złotych, ktore musieli dopłacić podatnicy ! LUDZIE PYTAJĄ CZY TO z powodu niekompetencji czy nieuczciwości starosty ? A z łącznikiem sedno nie jest w tym ze Pajak i 2 ostatni burmistrzowie Bochni przez 7 lat go nie wybudowali lecz fakt ze ONI DO TEJ PORY NIE MAJA NA TE BUDOWĘ ŻADNYCH PAPIERÓW TJ. POZWOLENIA NA BUDOWĘ, WYKUPÓW TERENU ITP ITD. Bochnia musi poczekać na nowego starostę i nowego burmistrza !
do żałosne

2014-02-05 22:09:33
brakuje ci wyobraźni !!!! w tym budynku planowana jest siedziba urźedu miasta i gminy bochnia , po uchwaleniu przez sejm ustawy o połączeniu miast i gmin o tej samej nazwie. podobno ustawa jest juz w sejmie.za kilka miesięcy powinni ja uchwalić w sejmie !!!
JA DO GOŚCIA Z GODZ. 21.32

2014-02-05 22:21:53
CZY MASZ NA MYSLI LISTĘ PODPISÓW "W OBRONIE STAREGO SOŁTYSA " Z BRZEŹNICY, Z KTÓRYCH DUŻA LICZBA BYŁA PODROBIONA ? PROKURATOR UMORZYŁ SPRAWE Z POWODU "MAŁEJ SZKODLIWOŚCI SPOŁECZNEJ". JA BYM IM NIE DAROWAŁ.
Franek

2014-02-05 22:28:00
A ja bym sprawdził. autentyczność podpisów , ktore w Krzeczowie zebrała żona starostowego dyrektora !!!!
Franek

2014-02-05 22:28:00
A ja bym sprawdził. autentyczność podpisów , ktore w Krzeczowie zebrała żona starostowego dyrektora !!!!
zobaczycie

2014-02-05 22:47:51
Ludzie w gminie Bochnia pogonią w wyborach Lysego z jego stołka i większość problemów sama się rozwiąże
bochniak

2014-02-05 23:18:50
Pan Lysy w gminie ma pewne zwycięstwo. Bardzo duzo zrobił dla ludzi. Pół Polski pamięta jak niedawno skutecznie działał aby TIR-y jechały autostradą zamiast przez Łapczycę. Ale ja bym chciał żeby on wystartował na burmistrza. Ma osobowość i czuje bochenskie klimaty. Na pewno miałby największe szanse z wszystkich znanych mi kandydatów. Bochnia w końcu miałaby kompetentnego burmistrza z wizją rozwoju miasta.
do zobaczycie

2014-02-05 23:23:39
zaloze sie ze twój pan bachminski przegra z panem lysym nawet w cerekwi !!!!!!
Jojo

2014-02-05 23:37:04
No to jak sie nazywa ta baba z Krzeczowa co latała za podpisami ???!!! Kto coś wie, niech napisze bo juz tej prywaty władzy powiatowej ludzie maja po dziurki w nosie. Ona powinna zbierać podpisy za wyrzuceniem starosty i burmistrza bo od lat obiecywali łącznik i nie maja nawet planów i pozwolenia na budowę !!!!!!! PROWIZORKA ZAGRAŻA IM I ICH DZIECIOM ................ .................. ............... Zanosi sie ze taki dojazd do A-4 bedzie jeszcze minimum 8- 10 lat. W Brzesku zdążyli zrobic 2 łączniki do autostrady a u nas ani jednego !!!
Polaczyc miasto z gmina

2014-02-06 08:33:40
Trzeba przylaczyc gmine do miasta. Rozwiaze to wszystkie problemy MIESZKANCOW. Wojt i burmistrz niech swoje problemy sami se rozwiazuja. Macie pracowac na rzecz MIESZKANCOW!!!
do Przedmówcy

2014-02-06 10:22:39
Masz rację. Juz dawno powinni połączyć miasta z gminą. Czytałem że wójt mówił o tym , gdy miast utworzyło bez sensu druga firmę autobusową. Miasto i gmina razem zawsze lepiej sie rozwijają i sa niższe koszty utrzymania bo nie dublują się urzędy. Tak jak jest w Brzesku , Niepołomicach i Wieliczce. Na połączeniu nikt nie straci. Miasto ma Kopalnię i zakłady pracy, w gminie wszędzie mają uchwalone plany zagospodarowania przestrzennego. Jest dużo więcej terenów pod budownictwo i przemysł, wodociągi, drogi,kanalizacja. Nawet mają rodzinną pływalnię i sztuczne lodowisko, jakiego brak jest w mieście. A porównywanie poziomu kompetencji urzedujących samorządów i ich szefów miasta i gminy - to klęska dla miasta . Pod każdym względem.
Misiek

2014-02-06 10:59:26
A jest możliwość zobaczenia w formie elektronicznej jak każdy z tych trzech wariantów przebiega?
do wpisu 2014-02-05 22:09:33

2014-02-06 11:14:46
co Ty wypisujesz? Jaka ustawa w sejmie, jakie podobno? Lysy już się gubi najpierw obiecywał spzredaż floriana z wielkim zyskiem teraz podobno florian znieni się w siedzibę połączonych urzędów - a jaki kosztorys takich prac, poprosze o wyliczenia. To tak jak z forsowanym pzrez niego łącznikiem- ludzie w Kzreczowie nie są wazni wazne, ze on jeden leon niezłomny tak chce i tak ma byc - i znowu żadnych szczegółowych wyliczeń. decyzje w gminie podejmowane są według "podobno". jak zostanie burmistzrem to radni miejscy nie będą się z nim cackac tak jest wiejscy (sprawa skargi na bezczynność) dlatego wójt sie nie odważy wystartować na burmistrza. A po wyborach nowy wójt nie bedzie blokował łącznika, wiec Krzeczowianie i mieszkańcy Bochni z Krzeczowa mają ten sam cel co wiekszość w gnminie- pozbyć sie Lysego, niech pzreścieradła wiesza na swoim domu, a nie budynkach użyteczności publicznej. Pozdarwiam
Florek

2014-02-06 13:21:10
Wojtowi podobno sie wydaje ze podobno jego wariant podobno jest najlepszy he he... Zapraszamy do gminy bochnia podobno najlepszej gminy podobno w polsce. Podobno panuje tu lad i podobno porzadek, a podobno szeryf jest podobno jeden... Florian na wojta
do Florka

2014-02-06 19:52:24
Tego łącznika miedzy A4 a E4 w Gorzkowie obok Blachstalu nie wymyślił wójt Lysy. Ten wariant był zapisany w połowie lat 80-tych w planach przestrzennego zagospodarowania gminy Rzezawa, miasta Bochni i gminy Bochnia. Był także narysowany w tzw. Studium uwarunkowań przestrzennych.To można sprawdzić, bo zmiany w planach Rzezawy i miasta Bochni robione były dopiero kilka miesięcy temu. Ja znam te sprawę bo moja żona dostała tam łąkę po swojej babci. Ktos niedawno zaczął mieszać. Cała akcja jest sterowana . Jest podejrzenie ze chodzi o prywatę jakiegoś urzędasa który tam mieszka albo ma tam posiadłość. Jakby burmistrz i starosta potrafili wybudować łącznik w ich nowej wersji tj. tylko na terenie miasta , to juz dawno by go wybudowali. Gmina Bochnia i gmina Rzezawa nie może im zabronić, nawet gdyby obie gminy chciały stopować.
jeden z tysięcy

2014-02-06 20:29:10
Mamy już wszyscy serdecznie dość tego całego lysego!!!!!! Niech se siedzi w tym swoim gminnym zadupiu do usr.... śmierci, ale niech się nie wtrynia w sprawy miasta, kapewu?!
parafianka

2014-02-06 20:35:08
najlepiej styl rządów lysego opisuje sprawa Floriana - kupionego za ciężkie miliony, a teraz bezużytecznej rudery, na którą nie ma pomysłu. Ciekawe, czy ktoś go kiedyś z tego rozliczy
do parafianki z rzezawy

2014-02-06 21:10:25
ty jestes parafianka z rzezawy. twój parafianin nie potrafi sie rozliczyć z wydatkowanego 1 mln złotych z powiatowej kasy. tych pieniędzy nikt nigdy nie odzyska !!! rada gminy kupiła w środku miasta ogromny budynek i pół hektara działki za 2,5 mln zł. to była świetna lokata publicznych pieniędzy. teraz nieruchomość jest warta co najmniej 5 mln .
2+2=5

2014-02-06 21:44:09
Ta se mysle ze to wojt i pleban w jednym. chcialby rzadzic a nie ma kim. chcialby przejac drogi ale nie moze, chce tworzyc szkoly muzyczne ale floriana nie uzyczy, chce zeby budowac chodniki i drogi ale najlepiej za czyje, chce lacznika ale po swojemu. proponuje napisac ksiazke "1001 pomyslow wojta na...", bo na chceniu sie konczy...
Florek do Jana

2014-02-06 22:10:01
jezeli wojtowi zalezy na wybudowaniu lacznika to dlaczego sklada odwolanie? przeciez lacznik ma sluzyc mieszkancom bochni - miasta i gminy. gdzie tu DOBRO MIESZKANCOW???? czy bochenskich przedsiebiorcow interesuje czy to bedzie wariant A, B lub C. NIE - oni chca miec bezposrednie polaczenie z autostrada by normalnie transportowac swoje produkty!!!! zejdzcie na ziemie i popatrzcie na ludzi...
do "bochniak"

2014-02-06 22:34:57
Marku mimo, że jesteś w Sączu nadal doskonale czujesz "bocheńskie klimaty" i grasz ze wszystkimi pod różnymi "pseudonimami"... Najciekawsze jest to, że wszyscy, wokół których się obracasz wiedzą i tak z politowaniem patrząc kiwają głowami z sarkastycznym uśmiechem na twarzy...
2+2 = 4

2014-02-07 09:42:25
Może u ciebie jest 2+2=5 . Przecież tak ci wyszło na hali w Lapanowie. Twoje rachunki sprawdza CBA i prokurator. U wójta Jerzego Leona wynik jest zawsze dobry. On wybudował dziesiątki inwestycji. Pamietam jak prosił starostę i burmistrza aby razem z gminą budowali sztuczne lodowisko bo jest potrzebne dla miasta i powiatu. Tak samo było z łącznikiem. Ale oni zajęci byli politykowaniem a nie robotą. Efekt jest taki że wójt sam wybudował lodowisko - bez takich problemów jakie Pajak tam miał (i ma nadal). Ludzie przyjeżdżą z miasta i wielu gmin. Łącznika nie ma i długo nie bedzie bo władcy powiatu i miasta wymyślili nowy idiotyczny wariant, tylko na terenie miasta !!! Teraz wciągają ludzi z Krzeczowa aby uniknąć odpowiedzialności za prowizorkę której ludzie długo nie wytrzymają !!!Pajak liczy na to ze za niego wojt wybuduje chodniki przy "powiatówkach" . To bezczelność !!!! Powiat bochenski ma 100 mln budżetu ktory przejada w dużej części. MAMY NAJDROŻSZY W UTRZYMANIU POWIAT W MALOPOLSCE !!! Ale Pajak nie chce oddać starego pogotowia na szkole muzyczną(zadanie ponadgimnne czyli obowiązek powiatu). Budynek uległ dewastacji i powiat nic tego nie ma. Do miliona strat na inwestycji w Lapanowie dochodzą kolejne tysiące złotych !!! Powiaty do likwidacji !!! Pajak wracaj na świetlice !!!!
do tego powyżej

2014-02-07 10:27:54
bredzisz jak potłuczony, gminny przydupasie.
wyżyny polityki

2014-02-07 19:23:26
Żenujący poziom - chłopy kłócące się internetowo, w dodatku niektóre pod damskimi nickami. To już standard w Bochni.
dezynsektor powiatowy

2014-02-07 22:09:14
oglaszam początek dezynsekcji
do deflorka sprzed 24 godzin

2014-02-07 22:16:39
mieszkańcy ulicy brzeskiej w życiu nie pozwolą aby jakiś palant wybudował im rondo 6 m powyzej okien !!!!! pająku, idiotyzmy nie przejdą. tu nie jest łapanów !!!!
ad rem

2014-02-07 23:52:08
mieszkańcy Krzeczowa w życiu nie pozwolą aby jakiś palant wybudował im pod nosem łącznik z autostrady do drogi krajowej !!!!! juruś, idiotyzmy nie przejdą. tu nie jest Łapczyca !!!!
Z Krzeczowa do ad rem

2014-02-08 01:13:06
Pająku, nie darujmy ci prowizorki, ktorą obok naszych domów samochody jeżdżą do autostrady . Taki stan potrwa jeszcze bardzo długo bo przez 7 lat twojego urzędolenia w starostwie nie wybudowałeś zjazdu do A4. Nawet papierów do budowy nie potrafiłem przygotować. Wracaj na świetlię, tam jest twoje miejsce.
Jan z Bochni

2014-02-08 01:19:25
Czy dyrektor jednego wydziału ze starostwa zamieszkuje w Krzeczowie ? Wszystko jest już jasne. Prywata !!!!!!!!!!
zobaczycie

2014-02-08 12:34:12
w listopadzie ludzie wykopsają tego gminnego warchoła ze stołka (nawet Gowin, do którego się podlizuje, mu nie pomoże) i wreszcie zapanuje spokój. Chwasty się po prostu wyrywa, nie pielęgnuje. Ludzie chcą wreszcie pokoju i współpracy, a przy tym wichrzycielu po prostu się nie da
spostrzegawczy

2014-02-08 14:19:05
od razu widać, że dzisiaj w gminie nie pracują, bo coś mało wpisów dzisiaj:))
Jan z Bochni

2014-02-08 22:51:37
Pająku , to jak się nazywa dyrektor jednego z wydziałów w starostwie, którego żona latała za podpisami po Krzeczowie. Jeżeli pisałeś tutaj tyle wpisów to napisz także nazwisko tego kolesia. Ludzie nienawidzą prywaty. Chcą wiedzieć dlaczego interes paru osób jest ważniejszy niż budowa łącznika do autostrad czyli interes publiczny.
ja

2014-02-09 12:20:25
odejście lysego = nadejście spokoju dla Bochni
do Jana z Bochni

2014-02-09 13:29:57
Odezwał się ten co kręci lody na obwodnicy i łączniku i zarzuca prywatę. Bezczelność !
eskelon

2014-02-09 17:22:26
dlaczego o próbach zablokowania przez gminę wydania pozwolenia na budowę łącznika jest tak cicho? Co na to podobno "wiodący" portal w Bochni, zwykle dobrze poinformowany? Dlaczego siedzą jak mysz pod miotłą? Strach przed Lysym, czy może na odwrót - idą z nim rąsia w rąsię?
ja

2014-02-09 19:08:59
robię sondę: kto jest największym szkodnikiem w Bochni? proszę o glosy
do eskelon

2014-02-09 22:26:15
a może po prostu wszyscy widza ze wójt lysy miał rację !!!!! wojt jest inżynierem budownictwa z uprawnieniami, pająk jest partyjnym aparatczykiem, a kolawiński to wuefista !!!! starosta i burmistrz nie maja pozwolenia na budowę bo to cieniasy !!! na razie nie moga uzyskać decyzji środowiskowej!!!! wojt nie ma nic do pozwoleń na budowę na terenie miasta !!!!!!! ujawnić nazwisko tego gościa ze starostwa co wysyłał żonę po podpisy !!!
Do doeskelon - masz 100 % racji

2014-02-10 14:50:35
Kolego ! Trafiony, zatopiony ! Dzis całe starostwo obmyśla odpowiedź na Twój wpis.
SZKODNIK NR 1

2014-02-10 15:03:55
Kto zmarnował 1 milion zł z publicznej kasy na budowie hali sportowej w Łapanowie ? Kto zatrudnił na dyrektorskim stołku szefa drog powiatowych faceta ktory nie posiada wykształcenia drogowego, prawniczego ani ekonomicznego ? Wiadomo tylko, że jest gorliwym członkiem PO - jak jego zwierzchnik , aparatczyk PO. Kto przez 7 lat nie potrafił (nie chciał?) zbudować łącznika do A4 wg swojego głupiego pomysłu ? Teraz wszyscy przez to cierpią - ludzie z centrum miasta i ludzie z Krzczowskiej ! Kto pozwolił (kazał?) zatrudnić wyautowanego polityka lokalnego na stołku dodatkowego wicedyrektora szpitala ? Oj, nazbierało ci się tyle, że ludzie tego ci nie odpuszczą. Nawet ministrowie z PO ci nie pomogą. O zastraszaniu nawet nie myśl...
miastowy

2014-02-10 17:40:52
lysego w Bochni ludzie mają serdecznie dość, za jego pieniactwo. pamiętają mu sprawę RPK, gdy kierowcy strajkowali, a ludzie musieli się gnieść jak sardynki w puszkach w zastępczych autobusach, teraz zapamiętają mu blokowanie łącznika.
Ksztalconym Łabiok do miastowego Nieuka

2014-02-10 19:53:10
Łżesz jak pies !!! To burmistrz Bochni słynny BOGUŚ PRZEZ WIELE MIESIĘCY BLOKOWAL DECYZJĘ ŚRODOWISKOWĄ NA BUDOWĘ OBWODNICY ŁAPCZYCY. On nie miał racji ale miał do tego prawo, bo kawałek obwodnicy był na terenie miasta. Nowa decyzja została zatwierdzona dopiero rok poźniej . Ministerstwo miało pretekst aby skreślić obwodnicę Łapczycy na wiele lat.. ............. ................. ................. ..................... ........................... ............................. NA KRZECZOWSKIEJ WOJT NIE MA PRAWA BLOKOWAĆ DECYZJI NA BUDOWĘ ŁĄCZNIKA AUSTRADOWEGO !!! Po prostu - cały łącznik wg tej idiotycznej wersji ma byc na terenie miasta Bochni. TOBIE CHODZI ABY UKRYĆ (twoją?) INWESTYCYJNĄ IMPOTENCJĘ BURMISTRZA I STAROSTY !
do miastowego

2014-02-10 20:01:39
wojt Lysy uratował RPK przed zniszczeniem ///////////////////// mieszkańcy miasta od 4 lat muszą utrzymywać nową firmę autobusową którą utworzyło miasto przy BZUK// //// ///////////// ///////// nic dziwnego że śmieci sa w Bochni takie drogie ! śmieci też wozi BZUK, ha, ha, ha.
miastowy do kundelków powyżej

2014-02-10 22:18:31
już po lysym, ludzie się na nim dostatecznie poznali, wiedzą dobrze, kto tu knuje i szczuje, a wam gminne kundelki zostało tylko ujadanie, hau, hau:))
Kamienie Brodzinskiego

2014-02-10 23:53:31
Jacek, widzieliśmy cię w akcji. Poszło ci słabo, tak jak w pracy.
miastowy do Łabioka

2014-02-11 18:18:33
nie ślizgałem się z tobą na jednym g..., żebyś mi walił przez "ty", wsiowy pastuchu kóz
konik polny

2014-02-11 19:47:09
Ej miastowy, ale ci Łabiok dowalił. Na strzelnicy miałby 10-tkę. Święta prawda że Pająk i Kolawiński na gwałt szukają pretekstu aby wytłumaczyć opinii publicznej że w sprawie łącznika zmarnowali ostatnie 4 lata. Pająk zmarnował 2 kadencje czyli prawie 8 lat. Oni NIE MAJĄ JESZCZE DOKUMENTACJI ANI POZWOLENIA NA BUDOWĘ ! Dlatego oszukują opinię publiczną.
krzys

2014-02-11 20:43:07
a ile kadencji zmarnowal wojt Lysy, wersja łącznika wg wojta istnieje od 30 lat. Czemu wczesniej nic nie zrobiono w tym temacie?
Zniesmaczony postępowaniem Czasu

2014-02-12 09:10:33
Forumowicze, czy Wasze wszystkie komentarze ukazały się ?
do zniesmaczonego

2014-02-12 11:05:29
A wpisujesz kod z obrazka? (od niedawna) Inaczej komentarz nie wejdzie.
Paul

2014-02-12 12:42:47
Zniesmaczony postępowaniem Czasu, ma rację - pomimo wpisywana kodu, nie wszystkie komentarze sie ukazują ;
ja

2014-02-12 17:32:05
to se, wszyscy zniesmaczeni, dajcie coś na smak. ja problemów nie mam. Jeszcze mi nic tu nie wstrzymali. A jak nie umicie wpisywać kodu z obrazka (np. nie odróżniacie małych od wielkich liter) to już wasz problem
Do ,,ja'' - zakodowanego

2014-02-13 12:10:13
Gloryfikującego pewien układ nie mogą skreślić . Żałosny jesteś !!!
gocha

2014-02-13 18:23:19
już po lysysm. Sprawa łącznika będzie jego politycznym gwoździem do trumny
do głupiej grochy

2014-02-14 23:44:19
Rzeczywiście trzeba być głupią gochą aby nie wiedzieć ze budowa łącznika to psi obowiązek starosty bo węzeł autostrady a4 jest na drodze powiatowej Bochńia-Uscie Solne !!!! Ale łącznik to także interes burmistrza , bo tylko w ten sposób można sie pozbyć z Rynku drogi wojewódzkiej która dzis tamtędy przebiega. Wójtowi nie musi zależeć na łączniku bo zjazd do północnej części gminy jest w Slomce, a mieszkańcy południowych wsi korzystaja ze zjazdu w Szarowie. Mimo tego to właśnie wojt Jerzy Leon juz 8 lat temu wystąpił do starosty i burmistrza z inicjatywa wspólnej budowy łącznika bo tamci panowie mieli problem w d.... !!!!
gocha

2014-02-16 11:32:23
wszyscy wiedzą, że za Blachstalem są gminne działki i lysy na siłę chce zrobić dojazd do nich, więc nie rżnij głupa. Tylko pewnie tak to się skończy jak słynna obwodnica Łapczycy, haha
ONA

2014-02-16 18:10:16
lysy out i wreszcie zapanuje w Bochni spokój
jan

2014-02-17 21:38:45
burmistrz i starosta muszą się uczyć inwestycji od wójta. tak kombinowali z trasą łącznika źe brzesko ma 2 dojazdy do a4 a my w bochni mamy g...o
dobrze wam radzę

2014-02-17 23:02:33
Omijać lysego szerokim łukiem, to i kłopoty was same ominą
Do "dobrze wam radzę"

2014-02-18 09:09:45
Miałam profesora ktory powtarzał : nie bójcie się powiedzieć publicznie gluptakowi ktory przypadkowo dorwał sie do zaszczytów że jest idiotą , bo on dożyje do emerytury w przekonaniu ze zna sie na rzeczy. Jest tylko jeden warunek - wy musicie byc fachowcami w swojej dziedzinie. Polecam tę naukę wszystkim inżynierom drogowcom z Bochni, którzy w milczeniu obserwują wyczyny w sprawie łącznika naszych " wybitnych specjalistów od platynowych dróg i chodników " - Pajaka, Korty, Całki, Kolawinskiego.
Ktos z ul. Krzeczowskiej

2014-03-18 19:37:08
Nieprawda że na Krzeczowskiej będzie druga Łapczyca. Juz teraz mamy ruch prawie taki jak ci z Łapczycy . Starosta i burmistrz zmarnowali swój czas na wygodnych stołkach i nie wybudowali nawet kawałka łącznika. Gdyby wykupili gospodarstwo p. Londo , zrobili ekrany akustyczne i chodniki wewnętrzne i zewnętrzne to byłoby juz po problemie. Droga na Uscie tylko do modernizacji, wybudować trzeba było odcinek do przejazdu w Gorzkowie. Innych domów nie trzeba było wyburzać. Kilka domów miało dostać dużą kasę za ograniczenie użytkowania i uciążliwości, właściciele bardzo na to liczyli. Wiadomo ze starosta i burmistrz chcą wyciszyć temat bo zbliżają się wybory. Teraz wychodzi ze są niekompetentni.
miejscowy

2017-11-11 22:23:33
Minęły kolejne 3 lata od opublikowania artykułu i ...sprawdza sie scenariusz byłego wojta pana Lysego: Nie wykonano nawet 1 metra łacznika po trasie ktora forsowali Pajak, Kolawinski a teraz Węgrzyn !!!! A przecież obecny wójt gminy Bochnia jest bardzo spolegliwy względem tych panów i na wszystko się zgadza. Krzeczowską jest prowizorycznym dojazdem do autostrady dla połowy Bochni, pozostała czesc samochodów jeździ przez Łapczycę do węzła w Targowisku. Tak jest gdy niekompetentni ludzie zajmują urzędowe stołki .Mieszkancy Krzeczowskiej czuja sie oszukani przez tych panów. Bardzo ciekawe kto jest właścicielem działek po ktorych biegńie nowa trasa łacznika ?
REKLAMA