Bochnia wydarzenia

wtorek 09 maja 2017 17:22:15

Młodzieżowa Rada Miasta rozpoczęła obrady Młodzieżowa Rada Miasta rozpoczęła obrady

Dziś w Sali Narad Urzędu Miasta w Bochni odbyło się posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta. Na miejscach radnych zasiedli młodzi przedstawiciele gimnazjów i szkół średnich. Wszyscy zostali wybrani w wyborach szkolnych jako kandydaci reprezentujący młodzież.

 

Wybory wyłoniły 15 młodych radnych, którzy dziś odebrali gratulacje i nominacje. Podczas posiedzenia inauguracyjnego młodzi rajcy złożyli także ślubowanie. Następnie dokonano wyboru władz oraz powołanie komisji problemowych. Wnioski, jakie zostaną podjęte na tych spotkaniach, będą później przekładane burmistrzowi oraz radzie miasta.

Będzie się ona składać z piętnastu osób, które reprezentują cztery bocheńskie gimnazja oraz pięć szkół średnich . Najwięcej przedstawicieli w radzie, czterech reprezentantów, będzie miał Zespół Szkół Nr 1 „Mechanik”, który jest największą bocheńską szkołą.

 

Kogo wybrały szkoły do Młodzieżowej Rady Miasta?

Gimnazjum nr 1: Alicja Bryg, Anna Pawełek

Gimnazjum nr 2: Jakub Cisło,

Gimnazjum nr 5 Małopolskiego Centrum Edukacji: Błażej Gumła,

Gimnazjum Akademickie: Robert Potasz,

I Liceum Ogólnokształcące: Maksymilian Truś, Wojciech Szczupał,

II Liceum Ogólnokształcące: Mateusz Grzyb.

Zespół Szkół nr 1: Mateusz Krzywda, Jakub Włosiński, Tomasz Szymczyk, Eryk Gawlik,

Zespół Szkół nr 2: Wiktoria Kocyk,

Zespół Szkół nr 3: Norbert Miękina, Magdalena Świercz,

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Radny-bezradny

2017-05-09 18:47:23
Niestety mają pecha i nieprzyjemnosc spotkania się i nic nie zdzialaja jak się zapatrza na kolwinskiego; (
Nancy

2017-05-09 18:55:14
Pomysł uważam za co najmniej kontrowersyjny. Oto młodzi, nieopierzeni jeszcze ludzie, by nie napisać dosadniej, zaczynają sobie dobierać do głowy, że w sumie są ważniejsi niż rodzice, ich przełożeni czy nauczyciele. Oni już prawie współdecydują w rządzeniu miastem. A niby z jakiej racji ktoś po egzaminie gimnazjalnym jest dopuszczany do jakiejś MRD? Tylko z takiej racji, że inni gimnazjaliści oddali na niego głos? Nie za mało trochę? Nie za bardzo absurdalnie to brzmi?
ania

2017-05-09 22:26:21
Bierzcie przykład z Gminy Bochnia tam rada młodzieżowa dziaaaaaaała od 3? lat, hahahaha
REKLAMA