Bochnia wydarzenia

niedziela 14 października 2012 20:16:17

Co z tym łącznikiem? Co z tym łącznikiem?

Radny Cholewa krytykuje starostę

Na wrześniowej sesji Rady Miasta pojawił się starosta Jacek Pająk. Pojawił się i … usłyszał zarzuty od radnego Wojciecha Cholewy, że Powiat nie do końca angażuje się w sprawę budowy łącznika.

Żadna sprawa w Bochni nie budzi w ostatnich tygodniach tyle emocji jak plany budowy łącznika autostrady A4 z krajową czwórką. Trudno się temu dziwić, skoro odcinek A4 między Bochnią a Tarnowem ma być uruchomiony jeszcze w tym roku (chociaż słowo      „jeszcze” może nie jest tu najlepszym określeniem, skoro cała autostrada, aż do granicy z Ukrainą,  miała być gotowa przed Euro 2012 ), kwestia budowy łącznika stała się bardzo aktualna. W czasie spotkania radnych ze starostą Jackiem Pająkiem, do którego doszło na ostatniej sesji Rady Miasta, Wojciech Cholewa stwierdził, że Starostwu w sprawie łącznika niewiele udało się zrobić w ciągu ostatnich sześciu lat – nie zdołano uzyskać nawet wszystkich potrzebnych do rozpoczęcia budowy pozwoleń i decyzji. Kluczowa dla uzyskania pozwolenia na budowę tzw. decyzja środowiskowa zdaniem starosty powinna zostać wydana wiosną 2013 r.

Minęło sześć lat ,od tego jak został wytyczony przebieg łącznika, i nie zakończyliśmy nawet pierwszego etapu. Opowiadanie, że jest konsensus pomiędzy stronami zaangażowanymi w budowę łącznika,  to jest według mnie za mało. Namawiałem i namawiam jeszcze raz, żeby państwo przejęli ten główny ciężar przygotowania całej inwestycji. Wiadomo jest ,że pieniędzy na łącznik nie ma. Ale podobnie było ze stacją uzdatniania wody. Bochni absolutnie nie było na nią stać, a udało się zdobyć środki na tą inwestycję. Odkładanie tego problemu na później, mówienie, że będzie to nie jest rozwiązanie. Bo pewnie kiedyś będzie. Tylko Bochnia chce mieć ten łącznik wcześniej. Pierwsze prawo marketingowe mówi, że lepiej być pierwszym niż lepszym. Dzisiaj jesteśmy po 6 latach prawie w tym samym miejscu, może posunęliśmy się, ale niedużo. Przecież autostrada ma być otwarta w najbliższych tygodniach, a droga która będzie czasowo pełniła funkcje łącznika nie wytrzyma długo, bo nie ma żadnej podbudowy. Nie wiem na co czekamy, wiedząc jakie są realia – mówił radny Wojciech Cholewa.

W odpowiedzi Jacek Pająk stwierdził, że działania podejmowane przez Powiat prowadzone były z pełnym zaangażowaniem:

To, w jakim miejscu teraz jesteśmy (uzyskanie porozumienia z PKP, GDDKiA i Miastem, wstępne porozumienie z samorządem województwa, przygotowanie dokumentacji do decyzji środowiskowej) kosztowało nas lata pracy. Z punktu widzenia formalnego jesteśmy zaawansowani. Z pięciu planowanych małopolskich łączników jesteśmy w środku stawki. Podkreślam, że podchodzimy do tego w sposób absolutnie zaangażowany. Natomiast, jeżeli podmioty, od których zależy pozytywne przygotowanie dokumentacji mówią nie, albo mamy czas, albo inne podmioty odwołują się od wydanych już decyzji to w jaki sposób można to przeskoczyć? – retorycznie zapytał starosta.

O łączniku czytaj także: Do łącznika jeszcze bardzo daleko TUTAJ

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

kp

2012-10-14 20:24:35
wiadomość z pierwszej ręki,sprawdzona na 100 procent, łacznik kiedys napewno bedzie
Jan

2012-10-14 20:47:03
"Natomiast, jeżeli podmioty, od których zależy pozytywne przygotowanie dokumentacji mówią nie, albo mamy czas, albo inne podmioty odwołują się od wydanych już decyzji to w jaki sposób można to przeskoczyć? – retorycznie zapytał starosta" - jest pan juz 6 lat na stanowisku starosty, masz pan wiekszosc głosów w radzie powiatu i co najważniejsze Jacek Pająk należy do Platformy Obywatelskiej która rządzi zarówno w kraju jak i w województwie także już od 6 lat .... może lepiej napisac że nic nie mogę, nic nie znacze i nic nie potrafię a na końcu się rozpłakać - pytam retorycznie
Mnich

2012-10-14 20:48:46
Ciężka sprawa. Wiadome, że nie da się tego wybudować w dwa lata. Panowie więc wykorzystują sprawę do rozgrywek lokalnych - kto lepiej zadba o budowę łącznika? Ja, ja, ja lepiej, ja jeszcze lepiej, a ja to w ogóle najlepiej itd.
wójt miał rację !!!!

2012-10-14 21:31:12
Kolejna osoba publiczna przyznała rację wójtowi Lysemu, który w kwietniu br powiedział na sesji Pająkowi że powiat (i miasto) jest w krzakach z łącznikiem do A4. I że powinno się powrócić do pierwotnej koncepcji sprzed 30 lat bo ona jest optymalna- prosta do wykonania, najkrótsza i najtańsza. Nie wiadomo czemu Kolawiński wierzy Pająkowi i forsuje nierealny wariant drogi. Zjazd (ślimak) autostradowy jest na drodze powiatowej i psim obowiązkiem głównie starosty(!) jest rozwiązać ten problem. Burmistrz powinien się włączyć z niskich pobudek - bo go razem ze starostą ludzie rozerwą na strzępy kiedy zostanie uruchomiona autostrada. Przede wszystkim dymią ci którzy kiblować będą w korkach na Wygodzie i Krzeczowskiej. Ale najbardziej wkurzą się mieszkańcy tych ulic, których po prostu oszukano!!!!! Nie będzie innej wersji k. płotu Stalproduktu ale będzie WIELKA PROWIZORKA pod ich oknami.
co mówił stefan jeżeli wojtek tak gadał do jacka

2012-10-14 21:43:54
głównym wielbicielem filozofii aparatczyka platformy jacka pająka (1-szy sekretarz p.o. w powiecie bocheńskim) jest burmistrz stefan kolawiński. ten sam, któremu pajak i korta szyli buty na wyborach . nawet wyrzucili z platformy 2 radnych miejskich - jana czechowskiego i fischera bo oni nie dostosowali się do dyscypliny partyjneji poparli kolawińskiego. burmistrz tego nie pamięta czy udaje głupiego ? a może udaje lojalnego żeby nie urazić pająka bo on go trzyma w szachu sprawą uzborni , na remont której pozwolenie wydaje ...starosta
nic nie mówił

2012-10-14 21:45:06
i to jest najgorsze
qqq

2012-10-14 22:25:51
Jak czytam te komentarze to mam mdłości . Oto Bochnia ??????? Kto winien i co źle zrobił i komu się noga powinęła A MOŻE WSPÓLNIE ZROBIMY ????????????? JEDEN DRUGIEGO POTRAFI KRYTYKOWAĆ A CO ZROBILIŚCIE DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW A NIE DLA swojej partii czy ugrupowania. Co Wy na to
cholewa jak lysy

2012-10-14 22:55:43
po wielu latach znowu cholewa mówi tak jak lysy. obaj mówią - przez 6 lat powiat nic nie zrobił w sprawie łącznika. pardon, zrobił dużo - uprawiał dużą propagandę za nasze pieniądze, zatrudnił niekompetentnych urzędasów których potem musiał wyrzucać a teraz robi spychotechnikę.
czesiek

2012-10-15 06:02:23
pajak razem z calka beda stali na autostradzie w pomaranczowych kamizelkach i mowili do kierowcow: prosze zjechac do bochni zjazdem szarow lub brzesko bo ten lacznik do bochni jeszcze nie gotowy i predko nie bedzie, bo nie chcialo nam sie go zrobic tylko opowiadalismy bajki, za utrudnienia przepraszamy
Bochniak

2012-10-15 08:24:31
Nasi samorzadowcy winni brać przykład z Brzeska.Oni dostali potężne pieniądze na remont ulicy Leśnej( tymczasowy łącżnik) a Bochnia co ?Obiecanki .Odpowiedzą za to POlitycznie.
mecenas

2012-10-15 11:26:28
Brzesko ma swoich posłów, a Bochnia swoich pieniaczy.
Paul

2012-10-15 12:55:09
Do Bochniaka - jakie samochody będą mogły przejeżdżać ulicą Leśną w Brzesku ?.Prosze podać obciazenie na oś .
koral

2012-10-15 13:06:21
do Paul- Dzisiaj o godz 9,50 odbył się przetarg : ,,Ogłoszenie z dnia 2012-09-21 Szczepanów: ROZBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 1435K BRZESKO-CEREKIEW ( UL.LEŚNA ) W BRZESKU . Odsyłam do szczegółów . Numer ogłoszenia: 359684 - 2012; data zamieszczenia: 21.09.2012''
Paul

2012-10-15 14:27:25
Do Koral-dziękuję za informację ,poczytam. Natomiast, Bochniakowi zadałem pytanie w związku z informacją iż ul.Leśną w Brzesku będą mogły przejeżdżać samochody o niskim tonażu t.j. 3,5 tony na oś . W Bochni przez Krzeczowską dopuszcza się podobno 10 ton . Któłrym zjazdem będą zjeżdżać samochody wielkotonażowe ?
masakra !!!!!!!!!!!!!!!

2012-10-16 00:44:24
Ta masakra będzie wyłącznie z winy władz miasta i powiatu !!!!!!!!!!!! Tak kombinowali aby wymanewrować wójta Jerzego Leona i jego gminę, że przy okazji wymanewrowali 30 tysięcy mieszkańców Bochni i 70 tysięcy pozostałych mieszkańców powiatu !!!!!!!! Łącznie 100 tysięcy ludzi za parę tygodni będzie chciało ich zjeść !!!!! Ja odradzam, bo po takich osobnikach można dostać rozwolnienia. Nie bez przyczyny ludzie mówią że Bochnia zwalnia...
ole

2012-10-16 07:47:54
PAJAK GDZIE JEST LACZNIK????????W SWOICH ULOTKACH WYBORCZYCH TYLE OBIECYWALES!!!!!!!!!!
koral

2012-10-16 08:57:53
A może zwołać debatę z udziałem TRZECH Samorządów i wyjaśnić ludziom- powiedzieć prawdę. Jak można być tak naiwnym i wierzyć GDDKiA .
masakra w wykonaniu starosty i burmistrza

2012-10-21 07:16:54
Czytałem że Pająk na sesji mówił, że zjazd(ślimak) z autostrady on już ma - łącznik dotyczy miasta. Czyli teraz starosta próbuje dorabiać ideologię do faktów. Fakty są dla niego niewygodne a dla mieszkańców - tragiczne !!!!! Pająk i Kolawiński nie ma dokumentacji technicznej , nie mają wykupionych terenów , nie mają nawet decyzji administracyjnych na budowę !!!!!! Jeszcze długo nie będzie łącznika autostradowego z ul.Krzeczowskiej (DROGA POWIATOWA) do centrum miasta !!!!! Za parę tygodni gdy zostanie otwarta autostrada auta na A4 będą jeździć przez Proszowską, Goczałkowskich lub Staszica, połową Wygody (na Wygodzie wiadukt pod torami będzie przebudowywany!) potem koło DPS i przez Krzeczowska, która nie będzie nawet zmodernizowana. Przejazd kolejowy na Krzeczowskiej będzie zamknięty bo PKP buduje tunel, który przypieczętuje tę PROWIZORKĘ !!!
ALBO ZA JAJA

2012-10-21 07:38:17
ZA TEN NUMER Z BRAKIEM ŁĄCZNIKA NA AUTOSTRADĘ BURMISTRZÓW I STAROSTĘ POWINNO SIĘ POWIESIĆ ZA ... USZY >>>>>>>>>>>>>>>>>ZROBILI WSZYSTKO BYLE ZAMIESZAĆ WÓJTOWI JERZEMU LEONOWI BO CHŁOP DOBRZE CHCIAŁ. JAK ZNAM ŻYCIE GDYBY ON ZAŁATWIAŁ TĘ INWESTYCJĘ TO JUŻ DAWNO BYŁABY GOTOWA. NA PEWNO BEZ PRZERYW NA BUDOWIE, KOMBINACJI Z CENAMI, PRZETARGAMI JAK W ŁAPANOWIE NA POWIATOWEJ SALI SPORTOWEJ . OGLĄDAŁEM NA MAPIE, STARA WERSJA DROGI BYŁA NAJKRÓTSZA I LOGICZNA. ZAŁATWIAŁA POŁĄCZENIE Z RYNKU DO A-4 I DOJAZD Z UL. WIŚNICKIEJ DO PROSZÓWEK Z OMINIĘCIEM RYNKU . NAWET STALPRODUKT MIAŁBY DUŻO WYGODNIEJ Z TRANSPORTEM BO JEDNA BRAMA BYŁA OD STRONY RAMPY KOLEJOWEJ(DO E4) A DRUGA OD HUTNICZEJ (DO A4).
Apel poległych na inwestycji która nie powstała

2012-10-21 07:47:10
Pająku, Cholewo, Kosturkiewiczu, Kolawiński, wzywam was do apelu. Totalna porażka z drogą do autostrady jest waszym wspólnym dziełem. Ludzie ocknęli się wreszcie i z połową z was zrobili już porządek. Została druga połowa ale to wyłącznie kwestia czasu.
Paul

2012-10-21 08:59:23
Wzywam Wójta aby merytorycznie wyjaśnił, skąd wzieły się tak duże, dodatkowe koszty ,około 350 000 zł na dokonczenie inwestycji "mostu,który łączy"?
do Paula - radny z gminy

2012-10-21 19:34:34
Jakbyś się zainteresował, tobyś wiedział, że w ramach dotacji powodziowej od wojewody nie było pieniędzy na wzmocnienie filarów mostu specjalną konstrukcją, zrobienia podjazdu od strony mostu (wcześniej ludzie taszczyli rowery po schodach), oświetlenia mostu i kilku drobnych dodatkowych rzeczy - stąd koszty. Z tego co wiem, to pracownicy z Urzędu Miasta i burmistrz Kolawiński byli na bieżąco zaznajomieni ze sprawą, widziałem też porozumienie które podpisał burmistrz, skarbnik miejski Grażyna Zioło i radca prawny Urzędu Miasta w sprawie współfinansowania robót dodatkowych. Z tego mostu w 70-80% korzystają mieszkańcy Bochni, przede wszystkim w okresie wiosenno-letnim, jeżdżąc na rowerach do puszczy niepołomickiej. Dzisiaj też widziałem w Damienicach kilkanaście osób z Bochni jak jechali od mostu w stronę lasu. Dobrze że gmina była pomysłodawcą tego remontu i razem z miastem został on zrobiony. Nieładnie że miasto nie umie zachować się honorowo. Wstyd panowie!
Paul

2012-10-21 20:58:54
Do radnego z Gminy -"jakbyś się zainteresował"; Dlatego właśnie , że zainteresowałem się tą sprawą, zwracam się do Pomysłodawcy przedsięwzięcia - któty dodatkowych kosztów nie przewidział i nie wpisał do wniosku o dofinansowanie - o wyjaśnienie . Miasto także zwróciło sie do Gminy o uzasadnienie wydatkowania i kosztorys .
Nick do kp

2012-10-25 12:32:03
Hihi, napewno w najbliższym wieku.
pająk ma w d...pie łącznik !

2012-10-27 15:29:36
Gdyby Pająk przejmował się budową łącznika, już od dawno powinien mieć decyzję środowiskową od burmistrza. Kosturkiewicz i Kolawiński na pewno by mu nie odmówili. Zjazd z A-4 jest wykonany do drogi powiatowej więc ona będzie najbardziej obciążona dodatkowym ruchem pojazdów. Czyli budowa łącznika jest przede wszystkim psim obowiązkiem starostwa. Oprócz tego inicjatywą powinien wykazać się burmistrz bo łącznik w całości ma być na terenie miasta. Tak zdecydował ze starostą mimo, że znawcy zagadnienia mu odradzali.
kluczowa? ha, ha, ha

2012-10-27 15:37:40
kluczową decyzją może być decyzja prokuratury... ludzie burzą się i chcą wystąpić do prokuratury przeciw władzom powiatu z zapytaniem czy nie doszło do przestępstwa narażania życia i zdrowia mieszkańców poprzez zaniechanie działań o pozwolenie na budowę łącznika. kluczową decyzją administracyjną będzie zrid (pozwolenie na budowę drogi)!!!
Cholewa przyznał rację wójtowi Lysemu

2012-11-01 23:53:12
Z wypowiedzi na sesji rady miejskiej b. burmistrza Cholewy wynika , że jeszcze przez wiele lat będzie g...o a nie łacznik do A4 z centrum miasta. Obecne władze miasta i powiatu nie mają nawet żadnej decyzji administracyjnej na budowę łacznika. Nie mają też projektu technicznego drogi. Czyli Cholewa mówi to samo, co pół roku temu mówił wójt Lysy !!!!!!!!!!!!!
Paul

2012-11-04 09:34:02
Miastu brakuje rozwiazania,na dziś, przejazdu od autostrady do stref przemysłowych w północno -zachodniej częsci Bochni . W desperacji kierujacy pojazdami łamia prawo za przyzwoleniem Burmistrza ;
jeremy scott m attitude logo

2013-11-26 14:15:25
Heya i
jeremy scott metro attitude hi

2013-11-26 19:48:14
Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article. I


2013-12-23 02:15:07
jtzr.petropower.cn/home/index.aspx

2014-01-03 08:02:07
ʲô
Adidas jeremy scott femmes

2014-01-04 20:23:23
I like the helpful information you provide in your articles. I
REKLAMA