Bochnia wydarzenia

środa 16 sierpnia 2017 10:42:30

W Święto Wojska Polskiego złożyli kwiaty...W Święto Wojska Polskiego złożyli kwiaty...

Przedstawicie bocheńskich samorządów i instytucji państwowych uczcili Święto Wojska Polskiego. Uroczystości  miały miejsce przy budynku Muzeum im. St. Fischera w Bochni, gdzie na frontowej ścianie umiejscowiona jest tablica pamiątkowa „Miasto Bochnia swoim Bohaterom”.

poniedziałek 14 sierpnia 2017 19:56:34

Domowa plantacja konopi  Domowa plantacja konopi

W dniu 31 lipca 2017r., w wyniku wspólnie prowadzonych działań przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Bochni oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykowa KWP w Krakowie zatrzymano dwóch sprawców, którzy na terenie  Bochni w wynajmowanym przez jednego z nich mieszkaniu w bloku , prowadzili profesjonalnie przygotowaną uprawę konopi indyjskich.

niedziela 13 sierpnia 2017 21:19:01

Parafia św. Mikołaja ma nowego proboszczaParafia św. Mikołaja ma nowego proboszcza

Dzisiejsza niedziela była pierwszym oficjalnym dniem posługi nowego proboszcza parafii św. Mikołaja w Bochni. Nowym proboszczem został ks. Prałat mgr lic. Ryszard Podstołowicz, mianowany przez Biskupa Tarnowskiego 14 czerwca.

czwartek 10 sierpnia 2017 09:05:44

Budżet Obywatelski: 43 projekty pod głosowanieBudżet Obywatelski: 43 projekty pod głosowanie

We wrześniu odbędzie się głosowanie nad 43 projektami które komisja miejska zweryfikowała pozytywnie by mogły starać się o finansowanie z Budżetu Obywatelskiego.

poniedziałek 07 sierpnia 2017 11:54:30

Wspominano Światowe Dni MłodzieżyWspominano Światowe Dni Młodzieży

W minioną sobotę (5 sierpnia) w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia mieszkańcy Bochni wspominali Światowe Dni Młodzieży. To już rok jaki minął od tego bezprecedensowego wydarzenia jakie miało miejsce w Krakowie zeszłego lata. W Bochni przez kilka dni zamieszkiwało ponad 5 tys. młodych ludzi z Hiszpanii, którzy przybyli na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

niedziela 06 sierpnia 2017 22:43:38

Memoriał mjr Bacy przypomniał o latach okupacjiMemoriał mjr Bacy przypomniał o latach okupacji

Dzisiejsza niedziela (6 sierpnia) była poświęcona pamięci Jana Kaczmarczyka ps. Baca. Z tej okazji odbywa się coroczna ceremonia upamiętniająca tą postać. Towarzyszą jej imprezy plenerowe. Po niedawnych obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego, postać majora znów przypomniała lata niemieckiej okupacji. 

sobota 05 sierpnia 2017 16:48:01

Burmistrz apeluje o pomoc dla miasta partnerskiego

W związku z dotkliwą powodzią jaka nawiedziła Dolną Saksonię w tym mieszkańców naszego miasta partnerskiego Bad Salzdetfurth burmistrz naszego miasta Stefan Kolawiński wystosował do mieszkańców Bochni apel, który zamieszczamy poniżej.

Czytaj więcej... Komentarze (0)

czwartek 03 sierpnia 2017 09:09:04

Pamięć o tragedii PowstaniaPamięć o tragedii Powstania

Punktualnie o godzinie 17.00 - 73 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Dziś w każdym polskim mieście rozległ się dźwięk syren. Zamarł na chwilę ruch - przystanęli piesi i samochody. W Bochni przy dźwięku syren rocznicę wybuchu powstania uczciły władze miasta, powiatu, kombatanci, pracownicy instytucji publicznych czy ośrodków kulturalnych.

poniedziałek 24 lipca 2017 01:58:19

W Bochni dołączają się do protestówW Bochni dołączają się do protestów

Po protestach w całym kraju prezydent zapowiedział, że zawetuje przygotowane przez rząd i uchwalone przez sejm ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Zanim to jednak nastąpiło w całym kraju na ulice zaczęło wychodzić coraz więcej ludzi dołączając do masowych już protestów. W Bochni także odbył się protest.

środa 12 lipca 2017 20:30:09

Mabuchi Motors ruszył z budową fabrykiMabuchi Motors ruszył z budową fabryki

Od podpisania umowy między Urzędem Miasta a firmą Mabuchui Motors minęło 6 miesięcy. Dziś Japończycy przystąpili do realizacji planów, które jak dotąd widniały tylko na papierze i komputerach. W niewielkim namiocie zlokalizowanym na terenie Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, w miejscu gdzie powstanie pierwsza hala produkcyjna i biura, odbyła się ceremonia rozpoczęcia inwestycji i pierwsze wbicie łopaty. To, w japońskim wydaniu, ma dość specyficzny przebieg, o czym przekonali się zaproszeni goście. 

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 273  Starsze » 

REKLAMA