Bochnia wydarzenia

sobota 24 czerwca 2017 16:44:46

Pożegnanie z gimnazjum - najlepsi wyróżnieniPożegnanie z gimnazjum - najlepsi wyróżnieni

To jeszcze rok i znikną z polskiej edukacji gimnazja. Zmiany jako pierwsi odczują uczniowie podstawek, którzy już w tym roku zamiast pójść do gimnazjum trafią do VII klasy szkoły podstawowej. Reforma organizacyjna polskich szkół wdrożona przez obecnie rządzących spowodowała, że we wszystkich gimnazjach w Polsce trwa pożegnalna atmosfera.

wtorek 13 czerwca 2017 18:22:18

DPS w Bochni ma już 25 latDPS w Bochni ma już 25 lat

Ciepło i radość, uśmiechnięte twarze i rodzinna atmosfera towarzyszyły Jubileuszowi 25 lecia Domu Pomocy Społecznej i 20 lecia Środowiskowego Domu . Życzeń i gratulacji nie było końca ale obie placówki już ponad dwie dekady opiekują się potrzebującymi.

poniedziałek 12 czerwca 2017 08:41:14

Sobota-kolejny dzień święta I LiceumSobota-kolejny dzień święta I Liceum

W czwartek, piątek i sobotę trwały w Bochni uroczystości związane z 200-leciem I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego. Po wystawie zorganizowanej w bocheńskim muzeum, rozpoczynającej trzy dniowe obchody 200-lecia szkoły oraz jubileuszowej sesji na sali gimnastycznej, trzeci, ostatni dzień święta był równie bogaty w wydarzenia.

niedziela 11 czerwca 2017 23:08:41

37 medali podczas uroczystego spotkania w I Liceum37 medali podczas uroczystego spotkania w I Liceum

Niezmiernie ciekawy i bogaty program miała uroczysta sesja zorganizowana z okazji jubileuszu najstarszej szkoły w Bochni. Sala gimnastyczna szkoły była miejscem wyjątkowego spotkania licznych, często wybitnych osobistości, powiązanych z I Liceum oraz z Bochnią. Ufundowano okolicznościowy medal – Medal 200-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego.

piątek 02 czerwca 2017 14:11:54

Jakość powietrza w Bochni zagraża zdrowiu mieszkańcówJakość powietrza w Bochni zagraża zdrowiu mieszkańców

Wiele miast w Polsce i na świecie walczy z problemem smogu. Nie inaczej jest w Bochni, gdzie przekroczony jest dopuszczalny poziom stężenia w powietrzu pyłu PM10. Według statystyk, jakie podczas majowej komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska przytoczyła Elżbieta Taras z bocheńskiego magistratu, wynika, że władze miasta jak najszybciej powinny zastanowić się, jak skutecznie walczyć z niepożądanym zjawiskiem, które wpływa na jakość powietrza.

piątek 02 czerwca 2017 12:45:00

Poznawali historię grając na ulicachPoznawali historię grając na ulicach

31 maja uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, zorganizowali grę miejską, której hasło brzmiało: „Okupowana nie znaczy poległa-Bochnia walcząca do końca”. Do udziału zostały zaproszone 4 szkoły z Bochni i okolic: PSP nr 2 z Bochni, oraz zespoły szkół z Mikluszowic, Grobli i Drwini. Koordynatorami rywalizacji byli nauczyciele historii Zespołu Szkół Nr 1: Marcin Kwiatek oraz Rafał Duda.

wtorek 23 maja 2017 22:13:14

Znak drogowy komplikuje pracę taksówkarzomZnak drogowy komplikuje pracę taksówkarzom

Z ulicy Sutoris w Bochni obowiązuje zakaz skrętu w prawo w stronę bocheńskiego Rynku. Jest to bardzo uciążliwe dla taksówkarzy, którzy domagają się, aby pod znakiem pojawiła się informacja, że znak ten „nie dotyczy taksówkarzy”.

wtorek 23 maja 2017 22:04:01

Czy burmistrz w tym roku otrzyma absolutorium?Czy burmistrz w tym roku otrzyma absolutorium?

Radni z komisji rewizyjnej Urzędu Miasta w Bochni podjęli uchwałę w sprawie wniosku o udzielenie burmistrzowi Stefanowi Kolawińskiemu absolutorium za 2016 rok.

środa 17 maja 2017 19:28:45

Nowa akcja promocyjna Urzędu MiastaNowa akcja promocyjna Urzędu Miasta

Na dość nietypowy sposób promowania Bochni wpadli urzędnicy Urzędu Miasta. Magistrat rozpoczął kampanię promocyjną pod nazwą „Ambasador” w której zachęca kierowców by na ramkach tablic rejestracyjnych montowali napisy reklamujące miasto Bochnię. Wpis promujący kampanię na stronie internetowej Urzędu Miasta brzmi:  Zostań Ambasadorem Solnego Grodu!  Jesteś z Bochni? Pokaż to innym kierowcom.

poniedziałek 15 maja 2017 20:53:43

ZS 3: przyszli gastronomowie praktykują w GrecjiZS 3: przyszli gastronomowie praktykują w Grecji

KALIMERA GRECJO! Takim powitaniem  55 uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni rozpoczęło 30 kwietnia dwutygodniowe  „majówkowe” praktyki w Nea Mesagkala w Grecji.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 272  Starsze » 

REKLAMA