Region

piątek 13 kwietnia 2012 19:07:01

Wystąpili z Rady Programowej PR KrakówWystąpili z Rady Programowej PR Kraków

Członkowie Rady nie akceptują działań Dworaka

Nie o wszystkim można przeczytać czy zobaczyć w oficjalnych mediach. Taką przemilczaną informacją jest np. rezygnacja czterech członków Rady Programowej Radia Kraków, poprzedzona druzgoczącym pismem do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Jana Dworaka. Wśród sygnatariuszy listu jest również poseł PiS, Włodzimierz Bernacki, reprezentujący w sejmie także bocheńszczyznę.

Oto list w całości:

Szanowny Panie,

My niżej podpisani członkowie  Rady Programowej Radia Kraków składamy na Pana ręce rezygnację  z prac w Radzie Programowej.

Nie możemy dłużej akceptować Pana działań jako Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, samej Krajowej Rady, a także struktur zarządzających  Polską Telewizją Publiczną  i Polskim Radiem.

Już dawno nie mieliśmy do czynienia z tak wielką arogancją względem nie tylko odbiorców programów, zwłaszcza telewizyjnych, ale całego społeczeństwa. W coraz większym stopniu obserwujemy nepotyzm wyalienowanych struktur zarządzających mediami elektronicznymi.

Misja publiczna, jako cel nadrzędny, sama istota ładu  medialnego w Polsce, została zepchnięta na margines. Jej miejsce zastąpiła propaganda, cenzura, kłamstwo i schlebianie tanim gustom. Postawy patriotyczne i służebne wobec narodu są wyśmiewane i niszczone.

W tzw. rozrywce panuje chamstwo i zdziczenie obyczajów. Na naszych oczach następuje upadek dziennikarstwa i obywatelskiej publicystyki. Kultura zostaje zastąpiona  antykulturą.

Pana działanie w sferze przyznawania koncesji urąga podstawowym zasadom demokracji.

Czując współodpowiedzialność za kształt kultury medialnej w Polsce, będziemy korzystać z wszelkich obywatelskich praw, aby wyeliminować nieprawidłowości, które nie tylko szkodzą poszczególnym ludziom, ale i całemu społeczeństwu.

Pismo to przesyłamy również do wiadomości odpowiednim organom Państwa, a także przekazujemy opinii publiczne.

Stanisław Markowski – art. fotografik
Jarosław Szarek – historyk
Piotrtr Doerre – dziennikarz
Włodzimierz Bernacki – dr hab., prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kraków 12 kwietnia 2012

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

2137

2012-04-13 22:18:08
Czterech wspaniałych ! Brawo panowie ! W końcu ktoś z jajami.
kik

2012-04-15 14:54:06
Czy coś się zmieniło od PRL? Ta banda komuchów robi to samo. Znów trzeba będzie palić komitety.
mecenas

2012-04-16 09:17:31
Panu posłowi Bernackiemu przypominamy, że gdy on reprezentował socjalistyczną partię było podobnie.
marek

2012-04-16 15:00:58
Popieram.
Paul

2012-04-16 18:03:48
A dziadek "mecenasa" był w wermachcie;
ktośktomożesięmylić

2013-01-07 17:37:46
To medialne - za wyżej Wymienionymi - "chamstwo" jest przez "kogoś" popierane i sponsorowane. I to za niemale (zapewne) pieniądze. A potem się sypią worki medali.
REKLAMA