Region

poniedziałek 24 lipca 2017 10:52:21

Prezydent na kursie i ścieżce Kazimierza Marcinkiewicza?Prezydent na kursie i ścieżce Kazimierza Marcinkiewicza?

Jak wygląda obecna sytuacja polityczna i o co chodzi w reformie sądownictwa? Czy polskie sądy są rzeczywiście niezawisłe i czy sędziowie komuś podlegają? Czy telefon Angeli Merkel miał wpływ na decyzje prezydenta? Czy ukraińscy imigranci mają coś wspólnego z obecną sytuacją? Masowe protesty, które odbyły się także i w Bochni przeciwko zmianom w Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa spowodowały, że postanowiliśmy wybrać komentarz do całej sytuacji, który naszym zdaniem jest najbardziej interesujący…

wtorek 18 lipca 2017 22:32:15

Letni Festiwal na WaweluLetni Festiwal na Wawelu

"Wawel o zmierzchu" to jedyny w Krakowie letni festiwal plenerowy: miejscem koncertów są rozświetlone dziedzińce Zamku Królewskiego na Wawelu: Arkadowy i Batorego. Zróżnicowany program artystyczny wykonają muzycy występujący w solowych recitalach fortepianowych, ale także w składach kameralnych oraz w obsadzie symfonicznej. W bogatym repertuarze usłyszymy między innymi utwory Chopina, Wieniawskiego, Szymanowskiego w szerokim kontekście europejskich kompozytorów.

poniedziałek 17 lipca 2017 21:44:44

Kraków: jedno z "Najlepszych miast na świecie"Kraków: jedno z "Najlepszych miast na świecie"

Kraków zajął ósme miejsce na liście "Najlepszych miast na świecie na 2016 rok" sporządzonej na podstawie głosów czytelników prestiżowego magazynu podróżniczego "Travel + Leisure".

poniedziałek 17 lipca 2017 21:34:41

Małopolska: lato z funduszami – 500 wejściówekMałopolska:  lato z funduszami – 500 wejściówek

UMWM zaprasza na emocjonującą podróż po małopolskich atrakcjach! Rusza wakacyjna akcja „Lato z FUNduszami – Fundusze z emocjami”. Miejsca, do których urząd zaprasza, to obiekty beneficjentów Funduszy Europejskich, czyli instytucji, które aktywnie  korzystały z dofinansowania środków unijnych na realizację różnych projektów.

poniedziałek 17 lipca 2017 21:15:43

Tarnów: wsparcie dla opiekunówTarnów: wsparcie dla opiekunów

Ponad 7,5 mln złotych zostanie przeznaczone na utworzenie ośrodka wsparcia w Tarnowie. Prawie 7 mln zł na ten cel pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, pozostałą część stanowi wkład własny gminy. Umowę w tej sprawie podpisali dziś członek zarządu województwa małopolskiego Leszek Zegzda oraz prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Projekt Gminy Miasta Tarnów jest skierowany do mieszkańców całego subregionu tarnowskiego, deklarację ścisłej współpracy przy jego realizacji wyraziły gminy: Gmina Dąbrowa Tarnowska, Gmina Gnojnik, Gmina Lisia Góra, Gmina Ryglice, Gmina Zakliczyn oraz Gmina Żabno.

piątek 07 lipca 2017 19:46:25

Małopolska: wybierz najbardziej niezwykły regionMałopolska: wybierz najbardziej niezwykły region

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski, w którym wybierzemy m.in. najbardziej niezwykłe zakątki regionu, niespotykanych przewodników oraz miejsca, w których podróżni mogą odpocząć po wędrówkach lub przejażdżkach rowerowych. Patronat honorowy nad plebiscytem objął Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

czwartek 06 lipca 2017 12:57:50

Skarby Architektury Drewnianej- 1mln turystów więcej Skarby Architektury Drewnianej- 1mln turystów więcej

W Małopolsce znajduje się ponad 250 bezcennych zabytków prezentujących 500 km Szlak Architektury Drewnianej, z czego 8 z nich wpisanych zostało na słynną Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – podaje Urząd Województwa Małopolskiego. Teraz miłośnicy sztuki regionalnej mogą je podziwiać również na wystawie fotograficznej na Placu im. Ojca Studzińskiego w Krakowie.

piątek 30 czerwca 2017 12:20:50

Razem dla Huty - odwiedź historyczne miejscaRazem dla Huty - odwiedź historyczne miejsca

W niedzielę 2 lipca miłośnicy historii i wszyscy chętni będą mogli zwiedzać dwa niezwykłe miejsca: budynki Centrum Administracyjnego Kombinatu oraz Muzeum Twierdzy Kraków - Fort 49a "Dłubnia". W programie imprezy "Razem dla Huty" są także wykłady, warsztaty dla dzieci, pokazy filmów czy II Nowohucki Bieg Po Schodach.

środa 21 czerwca 2017 16:36:01

Nowe wymogi dla domowych pieców Nowe wymogi dla domowych pieców

Wymagania emisyjne dla nowych kotłów, preferencyjne kredyty do wymiany pieców, dopłaty dla najuboższych na paliwo do palenisk - m.in. takie rozwiązania mają zacząć obowiązywać jeszcze przed tegorocznym sezonem grzewczym - zapowiada wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

wtorek 06 czerwca 2017 22:54:22

Ilu nauczycieli straci pracę w związku z reformą oświaty?Ilu nauczycieli straci pracę w związku z reformą oświaty?

134 nauczycieli z ponad 10 tys. zatrudnionych w szkołach samorządowych w Krakowie otrzyma wypowiedzenia - takie są szacunkowe dane na koniec maja zebrane od dyrektorów placówek w związku z reformą oświaty.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 319  Starsze » 

REKLAMA