Powiat

środa 28 grudnia 2016 12:34:07

Wójt Drwini odpowiada strażakomWójt Drwini odpowiada strażakom

Poproszony o ustosunkowanie się do wypowiedzi członków Zarządu Gminnego OSP Drwinia, wojt Jan Pająk przesłał nam swój komentarz.

"Pragnę nadmienić, iż z mojej strony nie ma żadnego "kontredansu" we współpracy z OSP. Raczej to po stronie tych trzech Panów, którzy się skarżą można dostrzec „chocholi taniec”, który ma wywołać konflikt na linii Wójt – OSP. Świadczą o tym nieprawdziwe zarzuty kierowane pod moim adresem:

Po pierwsze nigdy nie odmówiłem wypłaty ekwiwalentu za przeprowadzone ćwiczenia.

Po drugie na mocy uchwały Rady Gminy Strażacy za tzw. akcję pożarową mają stawkę 10zł/h, natomiast za każde inne zdarzenie po 5 zł/h.

Po trzecie nieprawdą jest jakoby Panowie usunęli wszystkie braki oraz błędy w organizacji ćwiczeń planowanych na dzień 22 października 2016. Niestety dokumenty do zatwierdzenia tych ćwiczeń składali raptem na 4 dni przed ich przeprowadzeniem.

Po czwarte nieprawdą jest, że to Gmina organizowała i wystąpiła z wnioskiem o wycieczkę MDP OSP Grobla i Dziewina - do Szkoły Aspirantów w Krakowie - z wnioskiem tym wystąpiła OSP Dziewin.

Po piąte jeżeli komendant gminny związku OSP twierdzi że coś kupiliśmy “co naprawdę nie brakuje” dla Strażaków Ochotników to niech wskaże co – oddamy lub przekażemy, tym którym będzie bardziej potrzebny!

Po szóste aktualny Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych działa od czerwca 2016 i niestety, z żadnym konkretnym wnioskiem do gminy się nie zgłosił. Potrafi natomiast za pośrednictwem Redakcji skarżyć się na brak dialogu!

Po siódme nigdy OSP Mikluszowice nie zaprosiła mnie do swojej OSP, a sprawuje swój urząd już od 6 lat, także nie wiem kiedy miałbym tym chłopakom z Mikluszowic powiedzieć o tym że cyt:„- No ale jak ja będę wyglądał na tle takiego starego samochodu?"
Chcieliśmy wykonać w przyszłym roku termomodernizacje obiektu OSP Mikluszowice - lecz władze OSP stwierdziły, że im to niepotrzebne.

Po ósme koszty transportu na zawody w Gorlicach zostały sfinansowane przez Gminę w 100%.
Odnosząc się do obniżenia kwoty ekwiwalentu w zamian za tzw. kieszonkowe 2800 zł to należy stwierdzić że gmina wywiązuje się z tego obowiązku poprzez zakup sprzętu i utrzymanie bojowe jednostek OSP gdyż tylko w taki sposób może wspierać finansowo OSP. Ostatnio robiliśmy takie podsumowanie z ostatnich 5 lat i wynika z niego, iż wychodzi to nawet  więcej niż 2800 zł na rok. Należy podkreślić, że na przestrzeni tych sześciu lat wybudowaliśmy 2 nowe siedziby OSP - w Grobli oraz w Dziewinie i nie wliczaliśmy tego do zestawienia.

Jeżeli chodzi o uroczyste  przekazanie sprzętu dla jednostek OSP dokonane pod koniec października to wynika ono wprost z umowy dofinansowania jaką zawarła Gmina z Urzędem Marszałkowskim – na mocy tej umowy zobowiązaliśmy się do uroczystego jego przekazania do 31 października 2016 roku pod groźbą utraty dotacji.

Co do zarzutu Bogdana Filipka: Ustosunkowując się do tego ostatniego zarzutu Jan Pająk przedstawił Czasowi bardzo interesujący projekt terenów rekreacyjnych, wraz z wieżą widokową. Trzeba dodać, że: na terenie Gminy Drwinia istnieją już dwie bieżnie na boiskach w Dziewinie i Mikluszowicach, które, mogą służyć strażakom do ćwiczeń lecz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom OSP Drwinia także na ich wniosek uzupełniliśmy ten projekt o pełnowymiarową bieżnię w otoczeniu boiska w Drwini.

Na koniec chciałbym wszystkim Strażakom Ochotnikom przede wszystkim z Gminy Drwinia podziękować za ich dotychczasową działalność na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców oraz życzyć Im i ich bliskim a także wszystkim Czytelnikom Czasu Bocheńskiego i Redakcji Wszelkiej Pomyślności w Nowym 2017 roku. A tym trzem niezadowolonym Panom na Nowy Rok życzę więcej życzliwości, wyrozumiałości oraz cierpliwości!"

Zdjęcie pochodzi z www.grobla.net.pl
Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Krystyna

2016-12-28 17:21:05
Drobne litery, kursywa - tak to widzę i ledwo czytam, taka drobnica.
a to ciekawe

2016-12-28 19:07:54
Z powyższego wyjaśnienia wynika, że trzej strażacy są niezadowoleni z relacji z wójtem. Domyślać się można, że są w zarządzie OSP, ponieważ: Filipek wybrał Bartyzela, Bartyzel Siudaka, a Siudak Filipka ( albo jakoś tak). Pozostali strażacy nie uczestniczyli w wyborach i są zadowoleni. Można pęc ze śmiechu! Jasiu, czy ty się czasem wsłuchujesz we własne słowa. A może ktoś wyjaśni, jak to w końcu jest.
Strażak1

2016-12-29 01:01:07
"Dziel i żądź" - to jest motto współpracy wójta ze strażakami w Gminie Drwinia.Odnoszę wrażenie, że tak właśnie jest. Idea ochotniczych straży jest mu obca,a jedynym motywem "pomocy" jest zbicie kapitału politycznego.To jest moje zdanie na cały ten galimatias z OSP.
mój komentarz

2016-12-29 05:07:26
Wstyd Wójcie ! Kiedy przestanie Pan kłamać ludzi? Od czasu objęcia urzędu toczy Pan wojnę ze wszystkimi strażakami z terenu gminy. Mści się Pan na ludziach którzy wychodzą z inicjatywą pomocy innym, którzy poświęcają swój wolny czas na działalność społeczną. Dlaczego? Jeżeli jest Pan tak dobrym człowiekiem, dlaczego nie poprze ich Pan w działaniach tylko ciągle rzuca kłody pod nogi? Panicznie boi się Pan osób, ktore jak ci trzej Strażacy mają własne zdanie i czegoś dla nas dokonują. Wkrótce zacznie się wylewać na nich krytyka, pomówienia, plotki pańskich troli tak aby zdusić, zaszczuć w zarodku. To już za późno. To jest pańska polityka wspłpracy i pojednania? Nie są też tacy jak inni „kupieni” – bez honoru. Nawet składając życzenia nie zapomina Pan o uszczypliwościach życząc im sarkastycznie „życzliwości”. Tak się składa, że są to osoby z naszej gminy i mieszkańcy wiedzą że ich życzliwość nie podlega wątpliwości. Czego z całą pewnością nie można napisać o Panu! może jeszcze coś napiszę
i mój komentarz

2016-12-29 07:23:20
jetem strażakiem i zapewniam że nie zacząłem działać aktywnie po 2008 roku jak uchwalono ekw. i wiem co było przedtem w Drwini - poprzednik Wójta znał się na OSP nawet był prezesem Gminnym i co było to wszyscy pamiętamy a teraz. Poprzedni Zarząd Gminny "działał" tak sprawnie tylko dzięki poprzedniemu sekretarzowi a nie dzięki swojemu zaangażowaniu - za to wydaje mi się że kapitał polityczny to chcą zbijać Ci co tak im strasznie"zależy na OSP"
podatnik

2016-12-29 09:40:08
To jest chore !!! Tych strażaków chyba poj...ło !!!! OSP to przeżytek !!!! Taki sam jak kiedyś ORMO - Ochotnicza Rezeerwa Milicji Obywatelskiej , ktora została zlikwidowana gdy Policja w Polsce stała służbą w pełni profesjonalną. Teraz Zawodowa Państwowa Straz Pożarna jest swietnie wyposażona i wyszkolona wiec OSP powinny być zlikwidowane. Prawie każda komenda Straży Państwowej to pałac , wiec jezeli maja nadmiar kasy niech dają na izby pamięci czyli OSP. A OSP niech sobie działa jak każde stowarzyszenie społeczno-kulturalne. Skandalem jest PŁACENIE Z PIENIEDZY PODATNIKOW ochotnikom za akcje po 10 zł a nawet 5 zł za godzinę. . Tyle zarabia cieżko pracujący robotnik na budowie. UPOMINANIE SIE O PIENIADZE przez członków OSP jest NIEMORALNE !!!! Co by sie działo gdyby np wolontariusze przcujacy w hospicjum albo w organizacjach charytatywnych żądali "ekwiwalentu" , " diety" albo " ryczałtu" ????? Podobno OSP jest jedyną organizacją w Polsce ktora nie potrzebuje zgody na imprezy alkoholowe !!!!! To jest chore i najwyższa pora to zmienić . Na początek zakazać płacenia za akcje ratunkowe ochotnikom. Nie chcę aby moje pieniadze szły na zakupy profesjonalnego sprzętu dla amatorów, szkoda kasy.
do podatnik

2016-12-29 11:59:28
Wnioskuję po twoim wpisie że nie znasz zasad finansowania i funkcjonowania OSP. Idź do obojętnie której jednostki i zobacz jak to wszystko wygląda. Zapytaj strażakow z PSP co o tych "amatorach" myślą.
podatnik2 do dopodatnika

2016-12-29 13:42:27
strażacy zawodowi myślą o strażakach ochotnikach to samo co policjanci o straży miejskiej !!!!!!! kadra kierownicza : - ktos musi odwalić drobne roboty . szeregowi funkcjonariusze : - my nie damy się ubrać w mandaty za smieci albo noszenie baldachimu i wystawianie warty przy grobie na wielkanoc. co do zasad finansowania osp - właśnie o to chodzi aby je zmienić !!!!! bezczelnością "ochotników" jest domaganie się zapłaty ekwiwalentu. albo są ochotnikami albo nie.
podatniku

2016-12-29 15:55:30
Próbujesz odwrócić kota ogonem i ciagniesz ekwiwalenty i ekwiwalenty :) obaj dobrze wiemy że strażacy wpłacają je skarbnikowi jednostki. Zbierają złotówkę do złotówki żeby coś kupić. Jeżeli jesteś podatnikiem (nie wątpię że uczciwym) to przeznacz 1 proc na OSP. Nie bądź łoś i dołóż coś, a nie psiocz że sie wzbogacają tymi dwoma złotymi !
rick

2016-12-29 19:47:32
Ludzie tym strażakom się w głowach przewraca wszystkiego im mało kłady piły. Może warto przejechać się po okolicy i np stwierdzić ze w okolicach np drogi wojewódzkiej nr 965 na ternie gminy w porozumieniu z lasami państwowymi trzeba usunąć stare drzewa bo zagradzają bezpieczeństwu trzeba przeciwdziałać a nie usuwać szkody (dobrze ze BARBARA nie narobiła więcej szkód). No ale po co to jest więcej pracy niż wyjazd do zdarzenia. Może główny komendant OSP jeśli taki jest powinien przedstawiać jakiś raport umieszczany publicznie np na stronie urzędu gminy na temat istniejących zagrożeń na teranie gminny np.niedrożność kanałów melioracyjnych,drzew zagrażających powaleniem itp Ogólnie wydaje mi się ze OSP powinno udostępniać również raporty roczne ze swojej działalności np. przeprowadzonych szkoleń, zakupów, wyposażenia ilości członków, interwencji. Tak to się odbywa chyba w cywilizowanych krajach. Ludzie szkolenie strażaków można przeprowadzić raczej chyba na terenach zbliżonych do warunków bojowych a nie na bieżniach bo nie sadze aby każdy dom posiadał bieżnie. Kolejny problem czy straż przeprowadza symulacje ewakuacji uczniów np w szkołach w razie pożaru ja nie słyszałem o takiej akcji a to chyba priorytet można by pisać tomy na temat funkcjonowania staży Wiec jak widać aby czegoś wymagać trzeba najpierw wymagać od siebie
do rick

2016-12-29 21:24:40
Uważasz że strażacy którzy chcą sprzęt do normalnego funkcjonowania mają poprzewracane w głowach? „Ludzie” zastanów się .Jak tak możesz pisać. Wiedziałeś że przed 2010 nie mieli prawie nic. A teraz głównie dzięki swojej zaradności wyposarzyli się w naprawdę dobry sprzęt. Nie widziałem aby którakolwiek jednostka kupowała zabawki. Pomimo niechęci wójta doszli naprawdę daleko zarówno w sferze zakupów jak i szkoleń. Mieszkańcy powinni być dumni że mają takich druhów. Odnośnie ogólnych raportów- są przedstawiane na corocznych zebraniach sprawozdawczych, następnie kopie trafiają do UG i są rozdzielane do PSP itd. Złóż zapytanie do UG, a dostaniesz „cywilizowaną” odpowiedź dlaczego nie są publikowane na stronie www gminy. Symulacje , pogadanki, szkolenia z pierwszej pomocy w szkołach są. Musisz zasięgnąć informacji w poszczególnych szkołach, a dopiero ... i tu cię zacytuję : „ można by pisać tomy na temat funkcjonowania staży. Wiec jak widać aby czegoś wymagać trzeba najpierw wymagać od siebie”.
nowy komentarz

2016-12-29 21:46:16
Krytykujący "szlachetnych społeczników" trzej Amigos to trole wójta natomiast krytykujący Wójta to wspaniali oddani i niezadowoleni "strażacy" Panowie wiecie co to moralność Kalego? "Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy (...) to jest zły uczynek (...). Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy". W pustyni i w puszczy dla przypomnienia
Osp

2016-12-30 12:35:13
Przepisac wojta do osp w lipnicy bo ma tam dom i bedzie spokoj
Obserwator1

2016-12-30 15:20:07
"Wiec jak widać aby czegoś wymagać trzeba najpierw wymagać od siebie” - napisał Pan o pseudonimie do rick - coś w tym jest. Prawdą może być to że ani nie zaradność ani powódź 2010 nie spowodowała takiego wzrostu wyposażenia lecz pieniądze za udział w akcji za tę powódź wypłacane z budżetu poszczególnych gmin. Niektóre Gminy tak jak Drwinia zrealizowały jeszcze więcej bo wybudowało 2 remizy osp, i wyremontowało wiele z nich należy również wspomnieć że na ich utrzymanie bojowe, opłaty za media - płacą gminy. Nie będę bronił wójta bo zaraz napiszecie że jestem trollem albo wójtem ale raczej nie macie z nim tak źle
pso

2016-12-30 15:46:39
A może by tak zaradność Pana Prezesa, Vice Prezesa i Komendanta wykorzystać w Damienicach, przez las blisko i pokazali by co potrafią i może w Drwini byłoby spokojniej
trol

2016-12-30 15:48:24
zaraz napiszą że to wójt sam pisze:)
do oserwator1

2016-12-30 17:23:10
Częściowo masz rację, że wypłacone druhom ekwiwalenty które w całości zostały przekazane do OSP były jednym z impulsów do rozpoczęcia doposażania. Czas powodzi i wydarzeń z nią związanych uruchomił w ludziach chęć działania, postawienia swoich OSP na nogi. Mieszkańcy zauważyli, że tak naprawdę nie tylko prawie nic nie mają ale jeszcze na dodatek nie ma z kim działać. Brakowało zarówno sprzętu jak i odpowiednio wyszkolonych strażaków. W tym czasie na terenie G. Drw kilka jednostek zrobiło b. duży skok do przodu. Dzisiaj widać efekty. Piszesz, że za utrzymanie bojowe, media płacą gminy- tak bo to jest ich obowiązek, nie ma to nic wspólnego z urzędem wójta tego czy tamtego. Budowy? Jedna w pełni z jego inicjatywy, druga to głównie zasługa zawzięcia groblan (za co im później odpowiednio „podziękował”). Konflikt o którym czytacie to wierzchołek góry lodowej. Strażacy dali Wójtowi JP słowo i go dotrzymali , on nie dotrzymuje NIC ! a przykładów jest bardzo wiele. Więc nie mamy aż tak źle. Trole dzisiaj też mało aktywne :)
obserwator

2016-12-30 17:54:57
Panowie przestańcie uprawiać politykę i toczyć swoje prywatne wojenki.
do do obserwator

2016-12-30 18:13:34
A Panowie tacy religijni ( czasami służą do mszy) a tacy zawzięci
sylwek

2016-12-30 18:18:46
Ekwiwalenty przez ustawodawcę wprowadzone zostały w 2008 także koalicja PO-PSL też coś dobrego zrobiła i pozostawiła
Łącznik

2016-12-30 18:27:29
Pod artykułem o zadymieniu są fajne linki: https://www.youtube.com/watch?v=OCFWWfRr0jo - to dla rozładowania atmosfery https://www.facebook.com/ochotniczastrazpozarna.drwinia/?fref=ts - niedobry przykład upolitycznienia straży
strażak

2016-12-30 18:55:03
a na czym polega konflikt? W zadymieniu jest kilka zarzutów na które precyzyjnie w artykule powyżej odpowiedział wójt. W zadymieniu jest kilka zarzutów które ni jak się mają do straży pożarnej np. Sprawa Księdza i oświaty, pieniędzy za akcje - (dla prawdziwych strażaków nie powinny mieć żadnego znaczenia) - to widać że Ci Panowie traktują swoją funkcję i strażaków przedmiotowo - nie wiem jak mogą zgodzić się na takie strażacy których oni reprezentują
widz

2016-12-30 20:35:44
Polityka przyszła do gminy wraz z wodzem. Kto go firmował, kto go zastępuje? Jakie kompetencje i uprawnienia ma zastępca? Skąd się wziął sekretarz? To nie polityka? Tacy kryształowi? Normalny młody człowiek składa CV, szuka, rozgląda się, ale jak się weszło w układy partyjno - kolesiowskie to nie ma obawy - nie damy wam zginąć. Obserwatorzy którzy tak często występują na forum zarzucają strażakom upolitycznienie. A nawet gdyby, to mają takie samo prawo, jak urzędowi wodzowie. Niech szukają swojej drogi, są ludźmi godnymi zaufania, znają ich wszyscy, cenią w środowisku i nie ma co pluć na nich, bo to jest śmieszne samo w sobie. Wam wolno a ich wykpić, bo podnoszą głowy. Zwolnienie Krzysztofa - tuby wyborczej, zobaczymy, kto go przygarnie ( czytaj PSL). Zwykły chłop ok. 60 roku życia siedziałby w domu, albo zap... na budowie. Swoją drogą, Kali odwalić robotę, Kali niepotrzebny. Żenujące posunięcie.
oko sowy

2016-12-30 20:47:57
Trole sie obudziły albo księciuniu przed kompa wrócił :D
trolek

2016-12-30 20:53:24
Warto przeczytać i wyrobić sobie zdanie: http://www.drwinia.pl/aktualnosci/cwiczenia-strazackie-zadymienie-2016.html Tacy Panowie zaradni a ćwiczeń porządnie zorganizować nie potrafią
S

2016-12-30 20:59:48
Nie obrażajmy się nawzajem, jestem dumny z tego z tego że jestem strażakiem... pan wójt trzyma teraz z panem lysym najwiekszym przegranym bochenszczyzny... nawet jego syna zatrudnił na zastępce kierownika w inwestycjach, podobno co ciekawe jako JEDYNY w urzędzie co miesiąc dostaje NAGRODE za pracę!!!! NAGRODĘ! ZA CO? a jak przychodzi się do niego to albo go nie ma albo odsyła do swojego pracownika dobrze że przynajmniej ten pracownik jest kompetentny.... pracownicy kłamią na ten temat czy nasz wójt spłaca dziwne zobowiązania? pewnie się wkrótce dowiemy,...
dystans

2016-12-30 21:15:41
siedzę sobie i czytam te 2 ze sobą powiązane artykuły i dochodzę do wniosku że tu najmniej tym strażakom chodzi o straż. Właściwie chodzi o to aby dokopać wójtowi w anonimowych wpisach. Przecież jeśli chodzi o ekw. to kompetencje ustalania wysokości ma Rada a nie wójt - przypomina mi to działania jednego ugrupowania partyjnego którego Prezydium Zarządu reprezentuje w kampani wyborczej 2015 - Polska w rujnie. Panowie przecież to widać, słychać i czuć
OLIWA

2016-12-30 21:19:26
jak może dostawać nagrodę co miesiąc? taki wybitny? na tak lysy sie nazywa , taki sam niedojda i przegrany jak nasz jasiu.... co tam jasiu może wszystko innym nagrody po 600 i 900 złotych brutto roczne dał i się chwalił na wigili jakby po 10 tysięcy dał ... zenada..................pewnie lysemu dał więcej .Z Krzysztofem wyszło jego buractwo małostkowość i kompleksy i chamstwo małego gnojka... ale poczekajmy wójtem i tak już nie będzie, ciekawe jak spojrzy ludziom w twarz gdy ich spotka po wyborach... jasiu to niecałe dwa lata...
stary strażak

2016-12-30 21:23:30
Do tych wszystkich nie znających tematu np.podatnik,rick. ABYŚ NIGDY NIE POTRZEBOWAŁ POMOCY STRAŻAKOW
zenon

2016-12-30 21:52:43
strazacy to awanturnicy ktorzy tworza sztuczne problemy i probuja sklocic ludzi. Ja na miejscu wojta to pokazalbym ile przez 6 lat kasy poszlo na OSP na te samochody, paliwo, stroje, remizy , ekwiwalenty itd itd pewnie za ta kase to mozna by zrobic drog i chodnikow w polowie gminy. A my mieszkancy wtedy ocenimy czy kase dawac na OSP (gdzie korzysta garsta panow) czy na drogi i chodniki - z ktorych wszycy korzystamy.
mówią szmaciarstwo...

2016-12-30 23:05:17
Panie wójcie, proszę odpowiedzieć na pytanie o nagrody dla Pana Lysego, Pana Krzysztofa trzeba było zwolnić bo zabrakło pieniędzy na syna lysego? Oj taki pan sprawiedliwy? zwalnia Pan człowieka przed emeryturą żeby syn lysego dostał pieniądze ktore chcę? życzę panu żeby to wyszło na jaw...
ok

2016-12-30 23:25:55
za traktowanie pracowników i ich gnojenie ten gnój dawno już powinien siedzieć...ale wybory już niedługo
do zenona

2016-12-30 23:39:23
twój wpis: żałosny, nasza pomoc: bezcenna.
stojąca z boku

2016-12-31 08:16:43
Panowie "Niezadowoleni" to chyba nie byli na kongresie w Jachrance i nie usłyszeli przekazu Wodza Jarosława Kaczyńskiego - Raczej stosują się do słów Grzegorza Schetyny o opozycji totalnej względem wójta i się jeszcze mylą bo przecież jeszcze 4 lata temu to popierali po. Jest jeszcze jedna możliwość - może jeszcze są jedną nogą tu a drugą tam (w rozkroku) ale to nie jest wygodna pozycja do ataku:)
do oliwy,mówią...i ok

2016-12-31 08:23:09
co ma piernik do wiatraka?
tulipan

2016-12-31 08:32:02
Z okazji Nowego roku życzę wszystkim zdrowia . Ambicje polityczne zostawcie sobie na wybory za dwa lata.
do

2016-12-31 09:02:48
wolisz zeby operowal cie w szpitalu "zawodowy" lekarz czy "lekarz ochotnik" wyposazony w profesjonalny skalpel ? tak samo jest z wami
osp

2016-12-31 11:36:49
Wytyczne w sprawie honorowego członkostwa władz Związku i władz jego oddziałów. Niniejsze wytyczne opracowano na podstawie:  Statutu ZOSP RP - wersja obowiązująca od 26 sierpnia 2016r;  Regulaminu organizacji i trybu pracy Zarządu Głównego ZOSP RP stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 4/II/2013 Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 14 marca 2013 r.;  Regulaminu organizacji i trybu pracy zarządu wojewódzkiego, powiatowego (równorzędnego), gminnego (równorzędnego) ZOSP RP, stanowiącego załącznik do uchwały nr 198/28/2001 Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 8 października 2001r.
osp

2016-12-31 11:37:16
Członkiem honorowym Zarządu Głównego, zarządów oddziałów: wojewódzkich, powiatowych i gminnych mogą być przedstawiciele OSP, których członkowie odnieśli sukcesy w zawodach sportowo - pożarniczych OSP, a także w innych zawodach i konkursach związanych z działalnością OSP na poszczególnych szczeblach organizacyjnych Związku, których organizatorem są poszczególne szczeble organizacyjne do których należą: - Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna – Opiekun MDP
OSP

2016-12-31 11:37:59
Członkiem honorowym Zarządu Głównego, zarządów oddziałów: wojewódzkich, powiatowych i gminnych mogą być przedstawiciele OSP, których członkowie odnieśli sukcesy w zawodach sportowo - pożarniczych OSP, a także w innych zawodach i konkursach związanych z działalnością OSP na poszczególnych szczeblach organizacyjnych Związku, których organizatorem są poszczególne szczeble organizacyjne do których należą: - Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna – Opiekun MDP Wytyczne w sprawie honorowego członkostwa władz Związku i władz jego oddziałów. Niniejsze wytyczne opracowano na podstawie:  Statutu ZOSP RP - wersja obowiązująca od 26 sierpnia 2016r;  Regulaminu organizacji i trybu pracy Zarządu Głównego ZOSP RP stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 4/II/2013 Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 14 marca 2013 r.;  Regulaminu organizacji i trybu pracy zarządu wojewódzkiego, powiatowego (równorzędnego), gminnego (równorzędnego) ZOSP RP, stanowiącego załącznik do uchwały nr 198/28/2001 Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 8 października 2001
Krystyna

2016-12-31 11:40:02
Drobne litery, kursywa - tak to widzę i ledwo czytam, taka drobnica. Z powyższego wyjaśnienia wynika, że trzej strażacy są niezadowoleni z relacji z wójtem. Domyślać się można, że są w zarządzie OSP, ponieważ: Filipek wybrał Bartyzela, Bartyzel Siudaka, a Siudak Filipka ( albo jakoś tak). Pozostali strażacy nie uczestniczyli w wyborach i są zadowoleni. Można pęc ze śmiechu! Jasiu, czy ty się czasem wsłuchujesz we własne słowa. A może ktoś wyjaśni, jak to w końcu jest. Członkiem honorowym Zarządu Głównego, zarządów oddziałów: wojewódzkich, powiatowych i gminnych mogą być przedstawiciele OSP, których członkowie odnieśli sukcesy w zawodach sportowo - pożarniczych OSP, a także w innych zawodach i konkursach związanych z działalnością OSP na poszczególnych szczeblach organizacyjnych Związku, których organizatorem są poszczególne szczeble organizacyjne do których należą: - Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna – Opiekun MDP Wytyczne w sprawie honorowego członkostwa władz Związku i władz jego oddziałów. Niniejsze wytyczne opracowano na podstawie:  Statutu ZOSP RP - wersja obowiązująca od 26 sierpnia 2016r;  Regulaminu organizacji i trybu pracy Zarządu Głównego ZOSP RP stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 4/II/2013 Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 14 marca 2013 r.;  Regulaminu organizacji i trybu pracy zarządu wojewódzkiego, powiatowego (równorzędnego), gminnego (równorzędnego) ZOSP RP, stanowiącego załącznik do uchwały nr 198/28/2001 Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 8 października 2001Członkiem honorowym Zarządu Głównego, zarządów oddziałów: wojewódzkich, powiatowych i gminnych mogą być przedstawiciele OSP, których członkowie odnieśli sukcesy w zawodach sportowo - pożarniczych OSP, a także w innych zawodach i konkursach związanych z działalnością OSP na poszczególnych szczeblach organizacyjnych Związku, których organizatorem są poszczególne szczeble organizacyjne do których należą: - Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna – Opiekun MDP Wytyczne w sprawie honorowego członkostwa władz Związku i władz jego oddziałów. Niniejsze wytyczne opracowano na podstawie:  Statutu ZOSP RP - wersja obowiązująca od 26 sierpnia 2016r;  Regulaminu organizacji i trybu pracy Zarządu Głównego ZOSP RP stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 4/II/2013 Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 14 marca 2013 r.;  Regulaminu organizacji i trybu pracy zarządu wojewódzkiego, powiatowego (równorzędnego), gminnego (równorzędnego) ZOSP RP, stanowiącego załącznik do uchwały nr 198/28/2001 Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 8 października 2001Członkiem honorowym Zarządu Głównego, zarządów oddziałów: wojewódzkich, powiatowych i gminnych mogą być przedstawiciele OSP, których członkowie odnieśli sukcesy w zawodach sportowo - pożarniczych OSP, a także w innych zawodach i konkursach związanych z działalnością OSP na poszczególnych szczeblach organizacyjnych Związku, których organizatorem są poszczególne szczeble organizacyjne do których należą: - Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna – Opiekun MDP Wytyczne w sprawie honorowego członkostwa władz Związku i władz jego oddziałów. Niniejsze wytyczne opracowano na podstawie:  Statutu ZOSP RP - wersja obowiązująca od 26 sierpnia 2016r;  Regulaminu organizacji i trybu pracy Zarządu Głównego ZOSP RP stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 4/II/2013 Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 14 marca 2013 r.;  Regulaminu organizacji i trybu pracy zarządu wojewódzkiego, powiatowego (równorzędnego), gminnego (równorzędnego) ZOSP RP, stanowiącego załącznik do uchwały nr 198/28/2001 Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 8 października 2001Członkiem honorowym Zarządu Głównego, zarządów oddziałów: wojewódzkich, powiatowych i gminnych mogą być przedstawiciele OSP, których członkowie odnieśli sukcesy w zawodach sportowo - pożarniczych OSP, a także w innych zawodach i konkursach związanych z działalnością OSP na poszczególnych szczeblach organizacyjnych Związku, których organizatorem są poszczególne szczeble organizacyjne do których należą: - Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna – Opiekun MDP Wytyczne w sprawie honorowego członkostwa władz Związku i władz jego oddziałów. Niniejsze wytyczne opracowano na podstawie:  Statutu ZOSP RP - wersja obowiązująca od 26 sierpnia 2016r;  Regulaminu organizacji i trybu pracy Zarządu Głównego ZOSP RP stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 4/II/2013 Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 14 marca 2013 r.;  Regulaminu organizacji i trybu pracy zarządu wojewódzkiego, powiatowego (równorzędnego), gminnego (równorzędnego) ZOSP RP, stanowiącego załącznik do uchwały nr 198/28/2001 Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 8 października 2001Członkiem honorowym Zarządu Głównego, zarządów oddziałów: wojewódzkich, powiatowych i gminnych mogą być przedstawiciele OSP, których członkowie odnieśli sukcesy w zawodach sportowo - pożarniczych OSP, a także w innych zawodach i konkursach związanych z działalnością OSP na poszczególnych szczeblach organizacyjnych Związku, których organizatorem są poszczególne szczeble organizacyjne do których należą: - Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna – Opiekun MDP Wytyczne w sprawie honorowego członkostwa władz Związku i władz jego oddziałów. Niniejsze wytyczne opracowano na podstawie:  Statutu ZOSP RP - wersja obowiązująca od 26 sierpnia 2016r;  Regulaminu organizacji i trybu pracy Zarządu Głównego ZOSP RP stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 4/II/2013 Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 14 marca 2013 r.;  Regulaminu organizacji i trybu pracy zarządu wojewódzkiego, powiatowego (równorzędnego), gminnego (równorzędnego) ZOSP RP, stanowiącego załącznik do uchwały nr 198/28/2001 Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 8 października 2001Członkiem honorowym Zarządu Głównego, zarządów oddziałów: wojewódzkich, powiatowych i gminnych mogą być przedstawiciele OSP, których członkowie odnieśli sukcesy w zawodach sportowo - pożarniczych OSP, a także w innych zawodach i konkursach związanych z działalnością OSP na poszczególnych szczeblach organizacyjnych Związku, których organizatorem są poszczególne szczeble organizacyjne do których należą: - Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna – Opiekun MDP Wytyczne w sprawie honorowego członkostwa władz Związku i władz jego oddziałów. Niniejsze wytyczne opracowano na podstawie:  Statutu ZOSP RP - wersja obowiązująca od 26 sierpnia 2016r;  Regulaminu organizacji i trybu pracy Zarządu Głównego ZOSP RP stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 4/II/2013 Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 14 marca 2013 r.;  Regulaminu organizacji i trybu pracy zarządu wojewódzkiego, powiatowego (równorzędnego), gminnego (równorzędnego) ZOSP RP, stanowiącego załącznik do uchwały nr 198/28/2001 Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 8 października 2001Członkiem honorowym Zarządu Głównego, zarządów oddziałów: wojewódzkich, powiatowych i gminnych mogą być przedstawiciele OSP, których członkowie odnieśli sukcesy w zawodach sportowo - pożarniczych OSP, a także w innych zawodach i konkursach związanych z działalnością OSP na poszczególnych szczeblach organizacyjnych Związku, których organizatorem są poszczególne szczeble organizacyjne do których należą: - Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna – Opiekun MDP Wytyczne w sprawie honorowego członkostwa władz Związku i władz jego oddziałów. Niniejsze wytyczne opracowano na podstawie:  Statutu ZOSP RP - wersja obowiązująca od 26 sierpnia 2016r;  Regulaminu organizacji i trybu pracy Zarządu Głównego ZOSP RP stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 4/II/2013 Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 14 marca 2013 r.;  Regulaminu organizacji i trybu pracy zarządu wojewódzkiego, powiatowego (równorzędnego), gminnego (równorzędnego) ZOSP RP, stanowiącego załącznik do uchwały nr 198/28/2001 Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 8 października 2001Członkiem honorowym Zarządu Głównego, zarządów oddziałów: wojewódzkich, powiatowych i gminnych mogą być przedstawiciele OSP, których członkowie odnieśli sukcesy w zawodach sportowo - pożarniczych OSP, a także w innych zawodach i konkursach związanych z działalnością OSP na poszczególnych szczeblach organizacyjnych Związku, których organizatorem są poszczególne szczeble organizacyjne do których należą: - Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna – Opiekun MDP Wytyczne w sprawie honorowego członkostwa władz Związku i władz jego oddziałów. Niniejsze wytyczne opracowano na podstawie:  Statutu ZOSP RP - wersja obowiązująca od 26 sierpnia 2016r;  Regulaminu organizacji i trybu pracy Zarządu Głównego ZOSP RP stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 4/II/2013 Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 14 marca 2013 r.;  Regulaminu organizacji i trybu pracy zarządu wojewódzkiego, powiatowego (równorzędnego), gminnego (równorzędnego) ZOSP RP, stanowiącego załącznik do uchwały nr 198/28/2001 Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 8 października 2001
cd monologu you tube

2017-01-06 08:54:49
W ramach ocieplenia wizerunku Prezesa, Komendanta i Vice Prezesa Kapelan Bujalski w ramach Święta Trzech Króli ogłosił że od dziś na drzwiach miejscowych OSP będą pisać kredą zamiast zwyczajowych inicjałów ma być P+M+P
zibi

2017-02-12 11:31:34
Marzysz o zatrudnieniu córki w urzędzie - zostań radnym lub prezesem krwiodawców
REKLAMA