Powiat

środa 31 października 2012 10:48:59

Ultimatum Rady Gminy dla StarostwaUltimatum Rady Gminy dla Starostwa

Rada Gminy zaakceptowała we wtorek 30 października pismo skierowane do Zarządu Powiatu, gdzie w ostrych słowach wypomina się starostwu zaniedbania w budowie dróg i chodników i lekceważenie bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Bochnia. W piśmie jest też zapowiedź skierowania skargi do sądu."W związku ze zbliżającym się uruchomieniem autostrady A-4 na odcinku Szarów –Tarnów, działając w imieniu społeczności Ziemi Bocheńskiej Rada Gminy Bochnia zwraca się do Rady Powiatu Bocheńskiego, Zarządu i Starosty Bocheńskiego z apelem o zaprzestanie polityki lekceważenia zagrożeń zdrowia i życia mieszkańców w miejscowościach położonych przy drogach powiatowych stanowiących dojazd do tzw. węzłów autostradowych.

Szczególnie bulwersująca jest wiadomość, że znaczna część środków uzyskanych przez Władze Powiatu od Wykonawcy inwestycji na poprawę bezpieczeństwa w rejonie autostrady, została przeznaczona na inne cele niż zapisał to Darczyńca.

Ostrzegamy, że cierpliwość mieszkańców Proszówek i Damienic została wyczerpana. Mimo wielu wystąpień mieszkańców i władz Gminy Bochnia, budowa chodnika przy drodze powiatowej nr K2006 nie jest realizowana, chociaż droga ta stanowi bardzo ważny dojazd z Bochni do węzła „Szarów”. Natężenie ruchu jest tam nieporównywalnie wyższe niż na innych drogach, przy których powiat buduje chodniki.

O wyjątkowo złej woli władz Powiatu świadczy nie wywiązanie się przez Starostwo nawet z zadeklarowanego chodnika w Stanisławicach, który zrealizować miał na swój koszt wykonawca autostrady – roboty nie zostały nawet rozpoczęte.

Tragiczna sytuacja grozi za kilka dni przy drodze powiatowej K1424 – stanowiącej dojazd do węzła „Bochnia” od strony północnej w Słomce, Gawłowie, Majkowicach, Bogucicach – głównie w obszarach o ciągłej zabudowie w rejonie kościoła, szkoły, świetlic wiejskich, gdzie na wielkie niebezpieczeństwo narażone będą głownie dzieci i osoby starsze.

W kontekście tych zaniedbań i zaniechań Powiatu skandaliczna jest decyzja władz powiatowych sprzed roku o nie przekazaniu gminie Bochnia dróg powiatowych. Urągająca jest też forma załatwienia naszego wniosku – nie przedłożenie go na forum organu stanowiącego Powiatu.

Takie stanowisko władz powiatu automatycznie oznacza wykluczenie jakiegokolwiek dofinansowania Powiatu przez Gminę Bochnia na wykonywanie jego ustawowych obowiązków.

W tej sytuacji oświadczamy, że cała odpowiedzialność za zaistniałą sytuację w zakresie istniejącego i spodziewanych dodatkowych zagrożeń spada wyłącznie na organy Powiatu – a w szczególności osoby pełniące w nim najważniejsze funkcje.

Wzywamy Radę Powiatu, Zarząd i Starostę Bocheńskiego do podjęcia natychmiastowych działań w celu realizacji wniosków mieszkańców i naszego samorządu.

Ostrzegamy, że w przypadku dalszego lekceważenia tych postulatów zmuszeni będziemy wystąpić na drogę sądową oraz z wnioskiem o ściganie osób odpowiedzialnych za zaistniały stan.

Bochnia 30.10.2012"

Jedynym radnym, który nie głosował za wystosowaniem tego pisma był Zbigniew Bachmiński. Oto wyjaśnienie jego motywów, które otrzymaliśmy:

"Nie poparłem apelu wystosowanego przez wójta  Jerzego Lysego do starosty, gdyż agresywny i mentorski ton tego dokumentu jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Od dawna wójt Gminy Bochnia jest w stałym i przewlekłym konflikcie ze wszystkimi wokoło. Cały czas słyszę zarzuty i pouczenia wobec burmistrzów, wójtów, starosty, busiarzy, GDDKiA, kolei itd...

Uważam, że Rada Gminy Bochnia zamiast włączać się  w konflikt, powinna skierować apel do wójta o zmianę języka i podjęcie współpracy z innymi. Wojna pomiędzy samorządami jest szkodliwa przede wszystkim dla mieszkańców Gminy. Mieliśmy ostatnio przykład, jak chodnik w Damienicach nie doczekał się realizacji wobec niemożności podjęcia współpracy przy schetynówce. Niech nikt nie próbuje twierdzić, że nie zależy mi na bezpieczeństwie na drogach. Właśnie w imię tego bezpieczeństwa wójt powinien podjąć skuteczne współdziałanie ze starostą i wypracować takie rozwiązania, które dałyby poprawę na drogach. Nie podniosłem ręki za pismem agresywnym, negatywnym i nie dającym szans na poprawę sytuacji.

Zbigniew Bachmiński"

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Juzuś

2012-10-31 11:01:07
Jawna kpina z mieszkańców gminy Bochnia. Ludzie!!!! opamiętajcie się!!!!!!!!!!!!
Referendum

2012-10-31 11:02:41
Mając takie władze - potrzebne jest natychmiastowe referendum w sprawie odwołania tych władz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dla dobra mieszkańców tej gminy.
Kalafior

2012-10-31 11:05:43
Nie ma w tej radzie rozsądnych ludzi?
Facetka

2012-10-31 11:07:29
Kocham łysych!!!!!
dino

2012-10-31 11:11:25
Pan Bachmiński pokazał jak mu zależy na bezpieczeństwie mieszkańców Bogucic, Bessowa, Cerekwi, Majkowic, Gawłowa i innych. Kiedy samochody wykonawcy autostrady rozjeżdżały drogi powiatowe, robił im zdjęcia na życzenie starosty, choć wójt utrudniał sołtysom udział w tej akcji jak umiał. Powiat dostaje 5 milionów zł na naprawę dróg zniszczonych budową i wydaje je na te cele. Ale wójt szantażuje starostę, że jak nie przekaże dróg powiatowych, to nie dołoży nic! To jest skandal! Bachmiński uważa, że to wina konfliktu między samorządami... i nie włącza się do tej wojenki.
Nie Burak

2012-10-31 11:16:46
Pan BACHMIŃSKI używa rozumu i myśli strategicznie. Takiego wójta nam potrzeba.
KARMEN

2012-10-31 11:20:37
Tylko pokój czyni cuda. Kto mieczem wojuje ...... .
Do Lemingów

2012-10-31 11:25:11
...Wzywamy Radę Powiatu, Zarząd i Starostę Bocheńskiego do podjęcia natychmiastowych działań w celu realizacji wniosków mieszkańców i naszego samorządu.... czyli mieszkańcy osobno a samorząd osobno. Widać samorząd ma inne cele niż dobro mieszkańców? Samorząd mieszka w mieście , a mieszkańcy na wsi?
pol

2012-10-31 12:51:02
I teraz pan Lysy pewnie się spodziewa, że Starosta rzuci mu się do nóg, odda drogi, kasę i urząd. I najlepiej cały Powiat. Przecież to niedorzeczna demagogia
mecenas

2012-10-31 16:33:25
jesli pajak wydal 5 mln zl niezgodnie z przeznaczeniem to prokurator juz wkrotce sie tym zainteresuje!!!!!!!!!!!!
mieszkaniec Bogucic

2012-10-31 19:54:29
Cytat z Pana Bachmińskiego: "uważam że Rada Gminy Bochnia zamiast włączać się w konflikt, powinna skierować apel do wójta o zmianę języka ...". I ma Pan rację. Wójt próbuje wymusić od starosty jego obowiązki, ale sam tylko mąci. Przy drodze powiatowej nie ma chodnika i wójt powinien zabiegać o jego zbudowanie lepiej niż w Damienicach, bo inaczej tiry rozjadą nas i nasze dzieci.
aaa

2012-10-31 23:24:43
Brawo Panie Bachmiński, w pełni Pana popieram
Ktoś z Bogucic

2012-11-01 09:54:51
Dobrze, że ktoś nawołuje do zgody i współpracy. Z pewnością więcej chodników powstanie we współpracy samorządów. Dość prywatnej wojny urzędników.
jan

2012-11-01 14:09:20
Najwyższa pora aby najwyżsi urzędnicy starostwa odpowiedzieli przed sadem za straty finansowe do których doprowadzili w Łapanowie na budowie sali sportowej. Starosta i zarzad powinni odpowiadać karnie za to co się wyprawia na ich drodze bez chodnika w Stanisławicach, Damienicach i Proszówkach. Sąd powinien nakazać mu pracę społeczną przeprowadzacza dzieci z halabardą przez ulicę . Pamiętam, że dawniej była przy każdej szkole taka osoba.
Bachminski nie popiera wojny między urzędnikami

2012-11-01 16:41:39
Takiego radnego nam trzeba!
14 radnych było "za"

2012-11-01 17:30:07
Radni nie będący na usługach wójta Lysego, ale zamnipulowani sprytną demagogią, zagłosowali aby sprawę "lekceważenia obowiązków" przez starostę Pająka skierować do prokuratury...  NIEPOROZUMMIENIE  ! A kiedy starosta proponuje, aby wójtowie włączali się do jego inwestycji napotyka na bezyślny, barani opór.
do aaa

2012-11-01 18:07:46
masz rację -  musimy popierać pana Bachmińskiego...
do aaa

2012-11-01 23:20:34
ty naprwdę jesteś nie aaa lecz eb !!!!!!! musisz popierać bachmińskiego, nie masz wyjścia !!!!!!!!!!!
do aa czyli eb

2012-11-01 23:25:40
nie używaj zwrotu "pan" do bachmińskiego, przecież jesteście na ty .
do Bachmińskiego

2012-11-01 23:43:21
Gdyby pan był wójtem to naprawiałby pan mosty za burmistrza miasta, dopłacałby pan do sąsiednich gmin, naszych mieszkańców zostawiłby pan na łaskę busiarzy, byłby pan zadowolony że budując autostradę GDDKiA rozwala gminne drogi a PKP głaskałby pan, mimo że oni nie interesują się małymi przystankami - jak w Cikowicach i chcieliby pozamykać wszystkie przepusty pod torami, bo im przeszkadzaja. Co miesiac wspierałby pan starostę dotacją z gminnego budzetu, żeby starosta mógł marnotrawić powiatowe miliony na inwestycjach jak ta w Łapanowie albo żeby miał kasę na nowe etaty dla znajomych w starostwie... Ale na razie ja tu rządzę !
no nie

2012-11-02 08:27:21
szanowny Panie Radny....ma Pan wielkie mniemanie o sobie....no i sporo cierpliwości, żeby znosić złośliwości...a...do piastowania ..urzędów....Pana nie dopuścimy...co wyraźnie trzeba stwierdzić...miły..może Pan i jest...ale...za "miekki"........a Pan wszystko z uprejmościa..chce rozdawac....i .............................w konsekwencji..dobro mieszkanców Gminy "puścić z torbami.....a czy to ..żle...jak WÓjt...chce pozyskac...dla Gminy pieniądze...tak naprawdę....przeciez..nie dla siebie......a dla nas...tylko...zaslepieni tego nie widza...pozdrawiam....i polecam mocna kawe na przebudzenie
oj nie....

2012-11-02 08:58:08
Bachminskiego...juz..nie........to tak jak meteor co zabłysnie...i zgasnie.....listy 'miłosne"by chciał wypisywac...do Starostwa?..zamiast....słuzbowych?...nie było w ultimatum nic wulgarnego...czy niestosownego....azeby naprzod iśc......trzeba być...zdecydowanym.....a nie łasic...sie ..i błagac...o cos co sie słusznie należy...
cd o nie

2012-11-02 09:00:45
Damienice...póki co prosiły.....marne skutki....teraz..żadaja...i kwita
kie

2012-11-02 18:29:05
Tylko zmiana uja spowoduje  że gmina  miasto i powiat zaczną współpracować dla dobra ogólnego.Radni gminni głosując za dalszą wojenką najlepiej pokazali ile mają do gadania, dali się poszczuć jak mięso armatnie, liczy się tylko szmal. Pewnie za miesiąc zawieszą KONSTYTUCJĘ RP, .panie wójcie przemianuj hotel FLORIAN na BELWEDER radni to klepną.Oprócz jednego .DZIĘKI Panie Zbigniewie.
będzie współpraca gdy pająk będzie posłuszny !

2012-11-03 10:47:12
Gdy aparatczyk PO Jacek Pająk przestanie być starostą będzie szansa dobrej współpracy powiatu z gminą Bochnia. Niech jeszcze zmieni się burmistrz i sąsiedni wójtowie, zniknie opozycja i będzie można współpracować z każdym...
Ech tam

2012-11-03 19:36:10
ten... bachminski... ma podobno szwagra , działacza byłej PZPR... we wrocławiu .... wysokiego  ...... unijnego urzędnika komisji europejskiej w Luksemburgu. Już my .....go zapytamy, ........... czy nie ma krewnych.... za granicą
bachmiński nie służy ludziom lecz pająkom

2012-11-03 23:25:42
ten koleś z cerekwi napisał że "chodnik w damienicach nie doczekał się realizacji wobec niemożności podjęcia współpracy przy schetynówce". to jest bełkot pająka !!!!!!! powinien napisać, że gmina od powiatu dostała przed rokiem "niemożność" przejęcia dróg powiatowych więc niech teraz pająk wybije z głowy dotacje z gminy którą olał!!!!!!!!!!!!!!!!!! to pająk musi "wypracować rozwiązanie" bo droga jest powiatowa!!!!!!!!!!!!!!!! wójt nie żąda od pająka pomocy przy swoich inwestycjach. do mostu w damienicach powiat nie dołożył nawet 1 złotówki!!!!!!!!
świeta racja

2012-11-04 10:14:40
zgadzam się z przedmówcą, bo sam to napisałem !
giaur

2012-11-04 18:26:47
>>>>>>>ja nie napisałem ale też się zgadzam !!!!! pająk się nie wybroni jeżeli gmina go oskarży . wprowadza opinię publiczna w błąd, ustala zadania inwestycyjne bez żadnych zasad, lekceważy bezpieczeństwo mieszkańców, dróg nie chciał oddać gminie gdy przed rokiem gmina wnioskowała widząc że powiatowe urzędasy to cieniasy uwikłane politycznie.
bo...

2012-11-05 13:28:58
bo , chodziło wójtowi o kasę powiatową , dlatego powiat i słusznie nie przekazał wójtowi dróg . tymi pieniędzmi wójt załatałby jakąś dziurę w budżecie gminnym , których jest bez liku . Pan Bachminski ma słuszność , budować a nie wojować , Myślę , że mieszkańcy to zapamiętają i radnym gminy i wójtowi . Starosta szukając , współpracy z gminami , chce przecież , budować więcej dla nas . Wójt chciałby wchodzić w kompetencja Starosty i zarządzać drogami powiatowymi , no i oczywiście najlepiej powiatem , ościennymi gminami , miastem , RPK etc. Już doprowadził do tego ,że nie kursują autobusy w soboty i w niedzielę , w tygodniu kursy ograniczone do minimum . Ot , taka polityka pana wójta !!!!
do bo

2012-11-07 01:35:24
niech pająk udławi się drogami powiatowymi których nie chciał przekazać gminie.
rada powiatu

2012-11-07 07:49:47
Masz rację - starosta już się udławił drogami których nie oddał gminie. Podobno teraz tego żałuje ale nie ma się jak wycofać bo roztrwonił kasę wykonawców autostrady. Rada powiatowa też może się wkrótce porzygać bo Pająk i Całka każą jej połykać nowe żaby. Jedną w Łapanowie, drugą w PIS-ie, trzecią koło Brodzińskiego...
do rady powiatu

2012-11-07 07:51:26
co macie do brodzińskiego ????????
a , kto

2012-11-07 22:30:32
A , kto przygotował szanownym radnym treść tego ultimatum , czyż nie szanowny pan wójt , który jest mistrzem od takiej roboty , czy może tylko pani sekretarz ! Z kim by tu jeszcze powojować ? A cóż na to radni , biedni radni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ha ...ha.. ha
do a kto

2012-11-07 23:03:01
jedno jest pewne - treść jest celna. pająk i jego zespół trafiony -zatopiony.
tez

2012-11-08 07:57:56
tez tak mysle....i w 100 % popieram...tam cackanie sie co racja to racja...krotka piłka i tyle
dzin

2012-11-08 18:57:01
Echhhh Panie Wójcie i Szanowni Rajcy, zajmijcie wy się może problemami gminnymi a nie kopcie się z powiatem. Dlaczego inne gminy mogą się dogadać i robią wspólnie inwestycje a wy zajmujecie się politycznymi wojenkami....echhhh....żal.pl A nauczyciele to dostali wynagrodzenie??? ścieki odprowadzane są odpowiednio???
hej

2012-11-09 18:34:01
marudzisz........................
do prokuratury

2012-11-09 20:31:21
prokurator musi wyjaśnić na co starosta wydał kasę od autostrady !!!
hej

2012-11-11 19:52:29
kulawy stawia ultimatum biegaczowi. jaja jak berety
kulawy prokurator ?

2012-11-20 23:07:04
prokurator może być kulawy ale ostro pogoni powiatowego biegacza . nawet pajęczyna mu nie pomoże.
REKLAMA