Powiat

poniedziałek 16 czerwca 2014 18:03:12

Starosta postuluje rozbiór Gminy BochniaStarosta postuluje rozbiór Gminy Bochnia

Na naszą redakcyjną pocztę wpłynął dziś list, jaki starosta Jacek Pająk wystosował do premiera Donalda Tuska 13 czerwca tego roku:


Pan Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów

Szanowny Panie Premierze

Uprzejmie proszę o rozpatrzenie możliwości rozbioru Gminy Bochnia, poprzez przyłączenie poszczególnych sołectw do sąsiednich gmin, które lepiej realizują swoje zadania. Samorząd Gminy Bochnia wykazuje się nieefektywnością w zarządzaniu, brakiem skuteczności w pozyskiwaniu środków unijnych oraz wysokimi kosztami utrzymywania zbędnej administracji.

Wydaje się być oczywistym, że nie są to cechy, którymi powinien wyróżniać się samorząd na każdym etapie działania.
W ciągu ostatniej perspektywy finansowej samorząd Gminy Bochnia pozyskał bardzo niewiele środków z Unii Europejskiej, część z nich została dodatkowo nieprawidłowo wydatkowana. Jednym z koronnych przykładów nieefektywności w zarządzaniu środkami unijnymi jest niewłaściwe wydanie funduszy na budowę lodowiska w Proszówkach, co potwierdza decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego znak RKOA.5160.30.2013.MO.

W konsekwencji Gminie grozić może zwrot dotacji wraz z odsetkami i wpisanie na tzw. "czarną listę” związaną z niemożnością pozyskania środków unijnych. Przyzna Pan Premier, że tego typu zagrożenie jest nie tylko szkodliwe dla osiemnastu tysięcy mieszkańców samej Gminy, ale także z punktu widzenia aktywności Pañstwa Polskiego, które to państwo chce w sposób jak najbardziej skuteczny i zgodny z przepisami prawa absorbować pieniądze unijne -jako pewnego rodzaju obowiązek patriotyczny. Nieprawidłowe wydatkowanie tych środków przez samorząd Gminy Bochnia wydaje się być działaniem sprzecznym z logiką, zdrowym rozsądkiem i gospodarnością.

Przykładem na nieroztropne zarządzanie majątkiem Gminy oprócz lodowiska w Proszówkach jest utrzymywanie dwóch odrębnych (w stosunku do położonego centralnie Miasta Bochnia): przedsiębiorstw wodno - kanalizacyjnych, przedsiębiorstw i zakładów komunikacyjnych, dwóch basenów (to kuriozalne rozwiązanie, gdzie w stosunkowo niebogatej gminie ze względu na lokalne ambicje buduje się drugi basen, którego utrzymanie kosztuje blisko 2 mln zł, podczas gdy podobny basen o podobnych parametrach oddalony jest o 5 km, znajduje się w stolicy powiatu - Bochni).

Pozwolę sobie zadać pytanie, czy zasadne jest funkcjonowanie samorządu dla "obwarzanka" wokół Miasta Bochnia w sytuacji, kiedy te miejscowości równie dobrze mogłyby być administrowane za pomocą struktur samorządowych Miasta Bochnia, Gminy Drwinia, Łapanów, Nowy Wiśnicz i Rzezawa. Dla zobrazowania sytuacji - Urząd Gminy Bochnia mieści się w Bochni, niespełna 100 metrów od urzędu Miasta Bochnia. Zatem zmiana siedziby Urzędu Gminy nie byłaby żadnym utrudnieniem dla mieszkańców.

Rocznie Urząd Gminy Bochnia na wynagrodzenia Wójta, Zastępcy Wójta, Skarbnika i Sekretarza wydatkuje blisko 600 tysięcy złotych. W skali 4 letniej kadencji to ponad 2 miliony złotych. W budżecie na 2014 rok wydatki na administrację samej gminy to blisko 4,5 miliona złotych, czyli 10 % budżetu. Utrzymanie gminnych jednostek i Rady Gminy to kolejne miliony złotych. Ogółem na wynagrodzenia i składki od nich naliczane Samorząd Gminy Bochnia wydaje ponad 21 milionów złotych, czyli ponad 44 % swojego budżetu. Jak widać koszty funkcjonowania gminy są ogromne, podczas gdy na remont i modernizacje dróg gminnych zaplanowane jest w roku 2014 jedynie niecałe 700 tysięcy złotych. Dzięki likwidacji tylko najwyższych stanowisk nakłady na modernizacje dróg gminnych uległyby podwojeniu.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż stanowisko Wójta Gminy wykorzystywane jest do działań nie tylko niepoprawiających bytu mieszkańców Gminy Bochnia, ale wręcz do tego żeby w sposób obstrukcyjny reagować na szanse związane z możliwością rozwoju dla innych samorządów. Pozwolę sobie tutaj przywołać przykład tzw. „łącznika autostradowego”, czyli budowy połączenia drogowego projektowanego węzła autostradowego A4 „Bochnia” z drogą krajową numer 4. Przebieg tej drogi został jednomyślnie ustalony i zaakceptowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego, Miasta Bochnia i Gminy Rzezawa. Projektowana trasa wspiera największego bocheńskiego pracodawcę oraz Bocheńską Strefę Aktywności Gospodarczej. Mimo tych i innych zalet stojących za forsowanym przez te samorządy rozwiązaniem - w sposób samolubny i destrukcyjny tenże Wójt Gminy Bochnia, poprzez swoje permanentne protesty opóźnia proces inwestycji sprawiając, że istnieje poważne, realne niebezpieczeństwo utraty unijnego dofinansowania dla tego zadania, które jest szacowane na ponad 70 mln złotych.

Kolejnym przykładem złośliwego działania i utrudniania życia mieszkańcom jest zamknięcie tzw. „Górnego Gościńca", przebiegającego na terenie Gminy Bochnia, alternatywnej trasy do drogi krajowej DK 94, z której mogli korzystać wyłącznie wybrani obywatele Gminy Bochnia. Wójt poprzez ustawienie znaku zakazu ruchu uniemożliwił płynną komunikację w tej części Ziemi Bocheńskiej.

Rozbiór Gminy Bochnia przyczyni się również do wzmocnienia innych gmin. Nie bez znaczenia jest fakt możliwości pozyskania przez Miasto Bochnia dodatkowych terenów inwestycyjnych, z zagospodarowaniem których Gmina Bochnia wyraźnie sobie nie radzi.

Przyzna Pan, Panie Premierze, że tego typu destrukcja i złośliwość, nie wiem, czym prowokowana, nie jest przedmiotem do chluby, a na pewno nie jest powodem do tego, aby tak drogie, jedno z najdroższych stanowisko utrzymywać dla człowieka, który piastując stanowisko Wójta Gminy Bochnia w 2012 roku zarobił blisko 165 tysięcy złotych. Dla porównania Wójt Gminy Lipnica Murowana otrzymał uposażenie w wysokości tylko 97 tysięcy złotych.

W tejże sytuacji Samorząd Gminy Bochnia stać na zakup byłego hotelu robotniczego "Florian" za 2,8 miliona złotych, a który to obiekt od czterech lat stoi niszczony, pustoszony, dewastowany, tracący na wartości, co więcej z napisami o treściach antysemickich, które są tolerowane od wielu tygodni.

Poprzez nietrafiony zakup niszczejącej i niewykorzystanej nieruchomości Samorząd Gminy Bochnia może stracić kilka milionów złotych, a więc więcej niż wydaje przez 4 lata na remont i modernizację dróg gminnych.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie przywołane argumenty to możemy wiele osiągnąć zachowując niezwykle cenną tkankę społeczną Gminy Bochnia (sołectwa, stowarzyszenia, OSP, szkoły, świetlice wiejskie) - gwarantując jednocześnie wywiązanie się z różnego rodzaju zobowiązań. Niebywałe korzyści z rozbioru Gminy Bochnia - nieinwazyjne dla mieszkańców gminy - są znacznie większe niż ryzyko ewentualnych strat związanych z nowym sposobem działania samorządów.

Z poważaniem,
pieczęć i podpis starosty Jacka Pająka
Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

zen

2014-06-16 20:22:09
pajak ale z ciebie trabalski - przeciez wojt lysy juz od dawna jest oredownikiem tego zeby polaczyc gmine z miastem bochnia. Tak jak jest w brzesku, niepolomicach, wieliczce, myslenicach
endżi

2014-06-16 21:41:46
...pod warunkiem, że sam zostanie burmistrzem :)
muszka

2014-06-16 21:41:57
Panie Pająk...jak za panem nie przepadam to za ten tekst ma pan u mnie piątkę z plusem !
Idiotyzm !!!!

2014-06-16 22:03:12
Swietlicowy z Rzezawy dostanie opier...l od Wojewody bo przeszkadza Gminie Bochnia w wykonaniu kanalizacji. Wojt napisał miesiąc temu do Wojewody aby udzielił Pajakowi kary dyscyplinarnej za złe wykonywanie zadań z tzw. zakresu administracji rządowej !!!! Wiec starosta broni sie kolejnym donosem ale tutaj trafił kula w płot bo wniosek o połączenie miasta i gminy jest nie nowy - pochodzi ...od wójta i jego ugrupowania Ziemia Bochenska.
Józek

2014-06-16 22:13:06
Mocny tekst i w dodatku dobry. Może ktoś z zewnątrz przyglądnie sie nieprawidłowościom w gminie. Na przykład jak Wójt Synowi umarza zadłużenie względem gminy.
Do Jurka Lysego

2014-06-16 22:16:05
Po tym liscie widze że młody Cie w koncu dojechał
Kulfon

2014-06-16 22:21:43
Lysy dawno powinien przestać być wójtem. Z gminy zrobił państwo w państwie. Gorzej niżna Białorusi
Bochnianin

2014-06-16 22:25:58
Ile kasy wyciąga rocznie Lysy i jego zausznicy??? Rozbój w biały dzień
Do Józka

2014-06-16 22:33:02
Przydługie trochę ale fakt dobrze wypunktowane
Tak powinni zronić już dawno ...

2014-06-16 22:35:17
Na tym portalu już dawno o tym pisali  by ten cały gminny samorząd rozgonić na cztery wiatry a poszczególne części gminy przyłączyć do innych. Po co marnować publiczne pieniądze na taką samorządową bzdurę jak Gmina Bochnia i nabijać kieszeń jakiemuś nadętemu wójtowi?
Maria K.

2014-06-16 22:42:03
W Proszówkach Jurek już tyle głosów nie dostanie co zwykle. Przegrał sobie z kilkoma sprawami :)
do jozka vel wacka donosa woznickiego

2014-06-16 22:54:48
Wacek "donos" woznicki vel powiatowy ratlerek rencista może sobie ujadać ile chce ale najpierw niech sie troche poduczy SKO wyznacza kto ma naliczyc podatek dla rodziny wojta i najczesciej jest to sasiednia gmina. Natomiast moze wacek donos przedstawi jak to ze zdrowego kelnera stał sie chorującym radnym rencista ciekawe który lekarz mu to firmował
Józek

2014-06-16 23:23:48
Pudło Jureczku ale kombinuj kombinuj, może trafisz :)
Sa tacy lekarze

2014-06-16 23:31:40
Są lekarze którzy podobno załatwiają renty za dzialki.
Józek

2014-06-17 00:09:15
Myślałem że za kalectwo rente sie w Polsce daje a nie za działkę. Jureczku, Pająk ma na ciebie sposób i zrobi z toba porządek. Czas na emeryturke
ab

2014-06-17 00:22:27
A ile zarabia Pająk jako starosta ? bo przy okazji mogliby zlikwidować powiaty było by jeszcze więcej oszczędności !!
radny do ab

2014-06-17 01:31:30
trafiłeś w sedno !!!! podobno tydzień temu do radnych powiatowych i gminnych dotarła kopia pisma wójta jerzego leona adresowana do wojewody aby ukarał pająka ktory traktuje zarządzane przez starostwo mienie jak prywatny folwark. pająk nie wie ze za to grożą sankcje prokuratorskie ?! mało mu juz jednego procesu gdzie przegrał w 1 instancji ???!!! jezeli starosta wstrzymuje gminie kanalizacje w jakiejś wsi to skandal !!! przecież on z powiatu nie daje nawet 1 zł !!! pajakowi nie pomoże polityczny kumpel tusku bo on teraz sam jest w dużych opałach !!! raczej go pogrąży bo ludzie nie lubią aparatczyków, najbardziej tych z platformy jak pajak !!!! na razie służby tuszowaly związki donalda z amber bankiem ale prasa opublikowała taśmy z podsłuchu. w bochni pajak nie wyjaśnił straty ponad 1 mln zł , do której doprowadził na budowie hali w łapanowie !!! pisowskie służby wyjaśnią to juz wkrótce !!!
staszek

2014-06-17 08:29:13
No pensyjke na Wójt ladna, nie dziwie sie, ze tak sie trzyma ma stolku, taka gmina bidna na drogi nie ma, ale na pensje Wójta jest. Brawo moze podwyżkę jeszcze radni uchwala?
Co będzie?

2014-06-17 10:07:25
Co będzie jak okaże się, że to jest rozpoczęta samorządowa kampania wyborcza stanowiąca wyciąganie " taśm " ?
Proszówka

2014-06-17 10:39:39
Widzę że wpis "Radny" taki bardziej zorientowany, znaczy się ze zausznik Leona?
Ozyrys

2014-06-17 10:52:13
Ktoś widzę zabiera się w końcu za d... Lysemu.
Propozycja.

2014-06-17 11:09:40
Przyłączyć Powiat Bochnia do Powiatu Brzesko, Limanowa, Wieliczka lub do innego np. Sejny. Będzie po problemie.
Sąsiad

2014-06-17 14:50:29
Jak sie tak na spokojnie zastanowić to po co w ogóle ta gmina Bochnia? w czym ona nam pomaga, w czym ułatwia życie? Faktycznie tylko Lysemu i jego ludziom
Janusz Ochel

2014-06-17 17:07:36
Zostałem odcięty od świata w Pogwizdowie, mineło juz 5 lat. Wójt Gminy Bochnia Jerzy Lysy się pozbył sie władania drogi którą utwardzali mieszkańcy w czynie społecznym, atakze ja.Wójt się pozbył sie z władania drogi nr 262/16 a pózniej zwiększył kilkakrotnie podatek. Właściciel chciał przekazać nieodpłatnie, ale Wójt nie chciał. Mam już dość tego Wójta i Rady Gminy Bochnia. Ale żeby połączyć Gmine Bochnia to jet droga daleko , ale możliwa. ( referendum, zgoda sąsiednich gmin i tak dalej ). Ja natomiast będę się domagał odszkodowania ża wprowadzenie mnie w błąd . Prokurator Rejonowy nic nie zrobił w tej sprawie, a Sąd Okręgowy w Tarnowie zakazał mi chodzić i jedzić po drodze. Tak dalej nie może być, czy obywatele godzicie się na takie zarządzanie naszymi pieniedzmi? CZy godzicie się na takie traktowanie? Jeśli nie to pomóżcie mieszkańcom poszkodowanym przez Wójta Gminy Bochnia i Radę Gminy Bochnia, ja jestem ofiarą, ale się nie załamuję, wrecz przeciwnie , uważam , ze nadejdzie sprawiedliwość społeczna.
bardzo dobrze

2014-06-17 17:15:52
Panie Starosto, dobrze że powstał ten list i nie dlatego, że nie chcę gminy bochnia (to powazna kwestia i chciałabym aby odbyło się referendum) ale dlatego, że moze wreszcie ktoś przyjrzy się wybrykom wójta i powie wreszcie stop.
Madzia

2014-06-17 17:23:10
Po tym liście nie widzę inne go kandydata na starostę !
Pomysł

2014-06-17 17:37:20
Słuchajcie, co powiecie na powołanie stowarzyszenia pokrzywdzonych przez wójta Gminy Bochnia?
Do Madzi.

2014-06-17 17:37:36
Proponuję starostę weselnego zamiast starosty powiatowego.
Do Marii K.

2014-06-17 20:31:30
Proponuję dialog pomiędzy starostą panem,wiejskim wójtem i w habicie plebanem.
koniec epoki Pająka !!!

2014-06-17 21:28:10
Gdy PIS wygra wybory, służby sprawdzą AFERĘ ŁAPANOWSKĄ bo na razie ktos czuwa aby zamiatać pod dywan milionowe straty zapłacone z publicznych pieniędzy. Tam była dotacja unijna z Urzędu Marszałkowskiego ale umowa dotacyjna nie została dotrzymania przez Pajaka ale dotacja poszła. Marszalek jest PO-partyjnym kolegą Pająka !!! Juz wkrotce ktoś bedzie miał duże problemy....
Zorientowany

2014-06-18 13:27:14
Z tego co wiem to wnikliwie sprawdzali te inwestycje, były nawet doniesienia do CBA ale niestety dla Lysego nic nie znaleźli. Także nie ma co straszyć, gorzej bo zaczęły donosy dochodzić do różnych instytucji z trzema literami na Wójta Lysego, także badają, zobaczymy czy się doczepią do czegoś
bochniak

2014-06-18 15:14:54
Brawo starosta, taki wniosek już dawno winien być. Teraz trzeba dopilnować szybkiego załatwienia sprawy, aby było jasne przed wyborami jesiennymi do samorządu. Aby jakieś przegapienie, czy brak dokumentu, ewentualnie niedoczytanie przepisów - nie spowodowały dodatkowych wyborów i pieniędzy podatników. To załatwienie da duże oszczędności i rozsądek. Jak może być aby w odległości 300 m były dwa organy samorządu podstawowego. Lysy załatwiaj już sobie zwolnienie lekarskie.
jarzabek

2014-06-18 21:46:22
Pan Starosta Jacek Pajak jest najlepszym starosta w Polsce, najlepiej organizuje prace urzedu, najlepiej i najszybciej podejmuje decyzje, najlepiej przemiawia, robie najlesze inwestycje, najlepiej je rozlicza, wcale nie jest konfliktowy, ani zlosliwy i msciwy, poporostu jest najlepszym Szefem, to pisalem ja jarzabek. Pani Starosto licze na premie przy najblizszej wyplacie!!!
bochniak do bochniaka

2014-06-18 22:29:49
Nie widzisz podobieństwa ??? Tusku chce rozwiązać Redakcję WPROST. Pajak chce rozwiązać Gminę Bochnia. A WSZYSTKO DLATEGO ZE ICH TAM KRYTYKUJĄ !!! Obaj strzelili sobie w kolana. Wyborcy wykonają wyrok !!!!
JESZCZE JEDEN BOCHNIAK

2014-06-18 22:33:48
UWAŻAM ŻE WOJT LYSY SWIETNIE PODSUMOWAŁ PAJAKA . RESZTA NALEZY DO WOJEWODY i PROKURATORA.
Do Zorientowanego

2014-06-18 22:44:12
Jestes mało zorientowany, mimo ze sobie przypisujesz taka nazwę. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie afery w Lapanowie przesłał jeden z radnych powiatowych. Jak ńiezalezna jest prokuratura przekonaliśmy sie dzisiaj, gdy w Warszawie prokurator zamiast zamknąć Sienkiewicza i Belkę za korupcje polityczną , chće zamknąć redaktora naczelnego gazety Wprost. Ciekawe czy aferę łapanowską oceni tak samo policja i prokuratura po odsuńięciu PO od władzy ?
Ola

2014-06-18 23:36:08
Łapanów już się kończy ! za niedługo nie będzie kto miał tam ćwiczyć.
o tak

2014-06-19 05:16:35
BRAWO PANIE PAJAK-A ZA PANEM WSZYSCY PISZA DO PREMIERA - jak zostaja okradani przez urzednikow gminnych tworzacych sitwe, w tej Gminie nie licza sie z obywatelem , nie licza sie z przepisami , traktuja ja jak prywatna spolke dochodowa, liczne afery jak gruntowa przetargowa i inne
wiśnicz

2014-06-19 21:11:35
jestem za Bochnia -gmina Nowy Wiśnicz ! Ładnie to brzmi no nie
Józek

2014-06-19 22:10:17
Sorry, ale jak można popierać Lysego ? To tak jakby popierać Łukaszenke
dyżurny do o tak

2014-06-20 02:10:41
donosy i oszczerstwa to narzędzie starosty i calej ekipy. jego zausznicy piszą donosy licząc ze obrzucaniem wojta pomoże im utrzymać stołki. niedawno potwierdził to czlowiek, ktory wypisał sie ze stowarzyszenia woźnickiego. panie wójcie, rób pan swoje !
dyżurny do tak cd

2014-06-20 02:13:43
obrzucanie błotem jest karalne, zastanów sie bo nie jesteś anonimowy
rodzic

2014-06-20 12:05:10
Jak dla mnie największa wina obu Panów to brak decyzji jeśli chodzi o reformę edukacji w swoich obszarach tylko narzekanie jak wszystko jest drogie. Gmina utrzymuje bardziej świetlice już niż szkoły a powiat robi jakieś kosmetyczne zmiany a wystarczy zobaczyć co się dzieje w przypadku obecnej rekrutacji https://malopolska.edu.com.pl/Kandydat (dział statystyka) . Dąbrowica (występuje jako Chrostowa) nie ma nawet na jedną klasę, Łapanów na jedną pod warunkiem że będzie klasa 10 osobowa, II Lo niecałe 2 klasy (20 osobowe) ale najważniejsze jest aby zachować taki stan żeby źle prasa nie pisała i nikt nic złego nie powiedział.
Antek

2014-06-20 23:02:27
Dąbrowica się kończy i po wyborach nie będzie zlituj, Łapanów przejmie gastronomie jak sam do tego czasu się nie skończy.
Tak Wójt postępuje

2014-06-21 02:25:26
Firma się rozwija, państwo Siatkowie postanowili zwiększyć produkcję i wybudować na swoim terenie nową halę produkcyjną, co generowałoby dalsze miejsca pracy i większe wpływy z podatku dla gminy. W 2013 zakupili też ciężarówkę i pomimo braku ograniczenia tonażu wystąpili do wójta gminy Bochnia z wnioskiem o zezwolenie na poruszanie się takiego pojazdu po drodze gminnej do i z siedziby firmy. W odpowiedzi wójt gminy zażądał od właścicieli 50% - owego udziału w remoncie tej drogi. Państwo Siatkowie przekonani, że zgodnie z MPZP przedmiotowa droga jest drogą publiczną, i mając w pamięci, że korzystanie z dróg publicznych pojazdów nienormatywnych jest uregulowane rozdzielnikiem przez ministerstwo infrastruktury, złożyli wniosek o naliczenie takiej opłaty. Wg tych stawek ich firma płaci np. za poruszanie się po drodze powiatowej. Wkrótce przy wjeździe na drogę 101/2 pojawił się znak zakazu wjazdu pojazdów o ciężarze powyżej 2,5 tony. Przy okazji okazało się, że sporna droga 101/2 w Siedlcu nie jest bynajmniej drogą gminną a… wewnętrzną, i nie obowiązują dla niej przepisy prawa przewidziane dla dróg publicznych, m.in. organizacja ruchu. Gdyby była drogą gminną, ta organizacja należałaby do starostwa. Przy tej okazji wyszło na jaw, że tylko nieliczne drogi w gminie Bochnia mają status dróg gminnych, a więc – publicznych. Są wioski, gdzie nie ma ani jednej takiej drogi! Przy tej okazji trzeba by zadać pytanie: czy właściciele działek budowlanych przy tych drogach mają w księgach wieczystych wpis o drodze dojazdowej do drogi publicznej, co jest warunkiem wydania pozwolenia na budowę?
Inwestycje w Gminie Bochnia

2014-06-21 02:32:53
rozbudowa oczyszczalni została źle przygotowana, pełno błędów i niedbalstwa przy raporcie oddziaływania na środowisko. jako wariant porównawczy wybrano oczyszczalnię o połowę mniejszą do tej, która miała powstać, więc SKO uchyliło decyzję wójta. Proszę nie zrzucać winy za wstrzymanie inwestycji na innych, skoro nie umie się jej przygotować. Lysy myślał, że się uda zrobić byle jak i robił protokoły, że nie śmierdzi, podczas, gdy mieszkańcy prosili (na początku prosili!) żeby zrobił modernizację, ale niestety albo będzie tak, zeby oczyszczalnia nie przeszkadzała mieszkańcom, albo nie będzie wcale. I jeszcze jedno kretactwo wyszło niedawno - do oczyszczalni nie ma drogi dojazdowej. W razie pożaru bedzie problem bo droga jest zbyt wąska. Więc oczywiście o rozbudowie oczyszczalni nie może być mowy, wiec dlaczego wójt nie szuka innej lokalizacji? na co czeka? Oczyszczalni nie buduje sie po to żeby istniały szanowny wójcie i żeby było przy czym zrobic zdjęcie wyborcze ale po to, żeby oczyszczały ścieki, a ta w Siedlcu juz od dawna jest pzreciążona i Ty nie jeden raz to mówiłeś na zebraniach. Buduj nową oczyszczalnię do której będzie dojazd, a nie mieszaj ludziom w głowach kłamstwami.
do poprzedniczki

2014-06-22 01:16:55
Siatkową w Siedlcu wszyscy dobrze znamy. Najpierw procesowała się z gminą w sądzie. Potem przeszkadzała w przygotowaniach do rozbudowy oczyszczalni. Teraz chce aby TIRy mogły dojeżdżać do jej domu mimo że tam jest wąska dróżka dojazdowa. Takich dróg wewnętrznych w każdej gminie jest wiele.W planie przestrzennym każda gmina rezerwuje paski terenu pod drogi publiczne ale na codzień nic z tego jeszcze nie wynika. Dziwię się wójtowi, że toleruje tę babę i obchodzi się z nią jak z jajkiem - nawet zgodę wydał na jeżdżenie TIRami po tej drodze, ale ona nie chce podpisać deklaracji że będzie po połowie z gminą płacić za ewentualne uszkodzenia. Mój sasiad pokrywa 100% uszkodzeń które zrobią jego auta.
Psychopata ?

2014-06-22 13:17:20
Ten list psal jakiś psychopata bo przypisuje wszystkie swoje przewinienienia komuś innemu, dzialajacemu całkiem wg innych, zdrowych zasad. Gmina Bochnia jest w czołówce gmin ktore wydają najmniej pieniędzy publicznych na urzędników. Powiat bochenski jest najdroższy w Malopolsce pod względem kosztów utrzymania administracji. Ograniczenie ruchu na Górnym Gościńcu w Lapczycy było zbawieniem dla mieszkańców, podobnie jak wywalczone w Warszawie przez Wojta Lysego otwarcie autostrady dla TIR-ów, przeciw czemu lobbowali polityczni kumple starosty Pająka : Ciepiela, Augustynowa, Wardzała. Basen w Proszowkach dotowanych jest w wysokości ok. 1 mln zł a zaprzyjaźniony z Pajakiem basen w Bochni otrzymuje publiczną dotacje ok. 2 mln zł czyli 2 razy wiecej. Sztuczne lodowisko wojt chciał budować wspólnie z burmistrzem i starostą ale obaj mieli to w d...e. Jeden zajmował sie szukaniem w radzie zwolenników dla podwyżki swojej pensji a drugi bawił sie pod Kamieniami Brodzinskiego. A szczytem kretactwa jest przedstawienie ze starosta i burmistrz nie wybudowali łącznika autostradowego bo im ...wojt przeszkadzał . Prawda jest taka ze 8 lat temu wojt namawiał obydwu gości aby budowali we trójkę ten łącznik ale oni na złość mu zmienili trase łącznika tak aby nie przebiegał on przez tereny przemysłowe w gminie. Swojej wersji nie zrealizowali przez 8 lat i nigdy jej nie wybudują bo jest najdroższa i biegnie po mokradłach.
Zgoda buduję

2014-06-22 14:10:45
Zgoda buduję, niezgoda rujnuję. Panie Pająk proszę się opamiętać przecież wójt Lysy nie jest takim złym człowiekiem, on jako pierwszy chciał połączyć powiat z gminą, w tym celu kupił nawet za pieniądze podatników hotel florian.
Onufry

2014-06-22 16:13:46
Jak donosi ORMO (przyp. skrót od Obywatelski Ruch Monitorowania Opinii) –niezależny referat przy UG Bochnia z niezwykłą pompą odbył się oficjalny wirtualny pokaz rewitalizacji hotelu Florian. Przypomnijmy ,że obiekt ten pare lat temu przekazany przez jedną z miejscowych spółek za przysłowiową złotówke na rzecz gminy Bochnia pełnił do tej pory ważną role Centralnego Magazynu Środków Przeciwpowodziowych na jednej kondygnacji a pozostałe trzy piętra zajmował osławiony Instytut Naturalnego Unasienniania Gryzoni oraz Innych Szkodników Pożytecznych –jak wiemy działający z inicjatywy samego gospodarza gminy.Instytut ten wsławił się miedzy innymi niezmiernie cennymi pracami naukowymi nad krzyżówką jeża azjatyckiego zwisłouchego z dżdżownicą europejską czego efektem było produkcja drutu kolczastego na skale przemysłową. Za te osiągnięcia został wyróżniony pierwszą nagrodą na Moskiewskiej Akademii Nauk im. Trofima Łysenki w 2011 r.Dalsze prace tego sławetnego Instytutu będą kontynuowane od 2015 r w nowej siedzibie w Bochni przy ulicy Kazimierza Wielkiego pod numerem 26.Tyle pokrótce z historii hotelu bo sam gospodarz pokazu na wstępie objaśnił że rewitalizacja ma ścisły związek z wyborami zlizującymi się w oraz ich następstwami-czyli połaczeniem Miasta i Gminy Bochnia w jedna sprawnie zarządzana jednostkę administracyjną z siedziba w hotelu Florian .Póki co to jednak gospodarz pokazu jak również pomysłodawca tego genialnego planu chce pozostać anonimowy przez wzgląd na swą wrodzoną skromność ale również na to by jak się wyraził – by tłumy entuzjastów jego osoby nie zakłóciły w pełnieniu obowiązków służbowych – wiadomo tylko tyle że nie tylko jest fachowcem wysokiej klasy ale geniuszem akordeonu na którym gra.Jak objaśnił gospodarz że cała kwota skromne 17 milionów złotych planowane na rewitalizacje obiektu będzie wyegzekwowana z dobrowolnych wpłat partycypacyjnych mieszkańców gminy jako tych najbardziej zainteresowanych sprawą, a na ten przykład –dodał –że gosposie z koła gospodyń zgłosiły chęć uczestniczenia w każdą niedziele w nieodpłatnej pracy w czynie społecznym.Poiformował również że w drodze przetargu zamkniętego wyłoniono do rewitalizacji obiektu konsorcjum dwóch firm- jedna należy do miejscowego sołtysa a druga do radnego, właściciela składu budowlanego – wynika że, firmy te doskonale już długo ze sobą współpracują a do sztandarowych ich wykonań należy m.i.remont remizy w Stradomce oraz ogrodzenia przepompowni w Siedlcu .Gospodarz odniósł się również do redukcji samej kadry –i tak – będzie zlikwidowany Ośrodek Opieki Społecznej – bo w tak dobrze zarządzanej nowej jednostce administracyjnej wiadomo ze nie będzie ludzi biednych – Referat Budownictwa będzie zastąpiony przez Społeczny Komitet Budowy Obwodnicy Wsi Łapczycy oraz sprawa najważniejsza – otóż – z okrojonej Straży Miejskiej oraz Referatu Spraw Obywatelskich jak również dotychczasowego Centrum Zarządzania Kryzysowego czyli CZK-a powstanie nowa jednostka o pełnej nazwie Całodobowy Zespół Egzekucji Karno - Administracyjnych czyli w skrócie CZEKA i działać będzie pod osobistym nadzorem gospodarza .Z jego objaśnień wynika ,że źle doświadczony dotychczasową skutecznością egzekwowania umów partycypacyjnych i adiacenckich postanowił przyszłą formacje wyposażyć w uprawnienia komornicze a archaiczne gumowe pałki i kajdanki jakie posiadała Straż Miejska zastąpić bronią palną i dybami.Na sam koniec gospodarz wspomniał że zadbał również o sam imagines przyszłej siedziby w każdym szczególe i tak niefortunna nazwa ulicy Galasa od przyszłych wyborów będzie się nazywać ulicą Partyjnych Analfabetów PRL-u a Hotel Florian będzie zastąpiony na HOTEL LEON.O dalszych sukcesach czuwające zawsze ORMO będzie donosić .
do "Zgody buduję"

2014-06-22 22:04:59
Lysy jest złym, aroganckim i cynicznym człowiekiem. Jeżeli pierwszy chciał połączyć miasto z gminą, dlaczego nic w tej sprawie przez kilkanaście lat nie zrobił. Odpowiadam: w mieście przegra każde wybory. Wieś bierze, co wuj daje. Więc siedzi na wsi i udaje mędrka. A za Floriana jeszcze beknie.
Proszówka

2014-06-23 11:56:01
Nie tylko za Floriana Lysy beknie, wspomnicie moje słowa
Do Onufry

2014-06-23 23:09:16
Ty chyba coś piłeś. Wydzielasz słowotok jak Pajak. Napisz drugi poemat na temat skandalu inwestycyjnego w Lapanowie, gdzie starosta i jego ludzie doprowadzili do ogromnych strat . Np wprawiali okna gdy jeszcze nie było dachu, zgnilizna wymiennik ciepła za pół miliona złotych inwestycja . W rezultacie Pajakowa inwestycja w Lapanowie podrożała o ponad 1 milion zł. To jest super temat
DO GOŚCIA Z 22.06 godz.22.04

2014-06-23 23:40:30
ZŁY I CYNICZNY - TAKIE PRZYMIOTNIKI DOMINUJĄ W TRAKCIE SPRAWY KARNEJ O MOBBING PRZECIW PAJAKOWI. JUZ RAZ PAJAK PRZEGRAŁ W PIERWSZEJ INSTANCJI ALE WYROK UCHYLONO I JEST POWTÓRKA. ŚWIADKOWIE PRZESTALI BAĆ SIE PAJAKA I MOWIĄ DUZO.
REKLAMA