Powiat

środa 30 maja 2012 15:16:16

Spotkanie w sprawie chodnika w Damienicach – wójt stchórzył?Spotkanie w sprawie chodnika w Damienicach – wójt stchórzył?

Z inicjatywy starosty Jacka Pająka w budynku starostwa we wtorek 29 maja odbyło się spotkanie w sprawie budowy chodnika w Damienicach.

Na zaproszenie starosty odpowiedzieli radni powiatowi: Eugenia Ignacyk, Bernadetta Gąsiorek, Wacław Woźnicki, Jerzy Raczyński. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli: wicestarosta Tomasz Całka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adam Korta, radny Gminy Bochnia Andrzej Sarliński oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni Jacek Sobiecki.

Pomimo otrzymanego zaproszenia na spotkanie nie dotarli: wójt Jerzy Lysy, sołtys Damienic Bożena Woźniak oraz Rada Sołecka Damienic w składzie: Stanisław Cefal, Marian Rzeszutko, Maria Dylowicz, Ewa Szewczyk, Jarosław Mikoś.
W odpowiedzi na zaproszenie w sprawie budowy chodnika do starosty (w tym samym dniu, co zaplanowane spotkanie), wpłynęło pismo podpisane przez sołtysa Damienic i Radę Sołecką. Prowadzący spotkanie starosta odniósł się do każdego z jego punktów.

W pierwszym punkcie pani sołtys stwierdza, że decyzje finansowe w sprawie budowy chodnika należą wyłącznie do Starostwa, Starosta skomkentował to w ten sposób, że ani on, ani zarząd - tylko Rada Powiatu ustala gdzie i jakie środki finansowe są przyporządkowane do danych zadań. Rada Powiatu takie środki zapisała i co za tym idzie w tym roku zakończyła się budowa 150 m chodnika przy drodze powiatowej Proszówki – Kłaj. Starosta zaznaczył, że przy wsparciu z gminy Bochnia udałoby się zrealizować większy zakres prac.
- Pragnę podkreślić, że Zarząd Powiatu przyjął takie zobowiązanie, deklarację, że w kolejnych projektach budżetu będziemy występowali do Rady Powiatu o zabezpieczenie przynajmniej tej kwoty z roku bieżącego, rok po roku. Jednak gdyby Wójt dołożył do tej inwestycji mielibyśmy już 900 m chodnika - mówił starosta.
- Dzisiejsze spotkanie z Radą Sołecką miało na celu zapoznanie się z opinią w których miejscach najistotniejsza jest budowa chodnika. My chcemy współpracować z Radą sołecką, z mieszkańcami – podkreślał wicestarosta Tomasz Całka.

Następnie w piśmie, skierowanym do Starostwa, pojawiło się żądanie ogłoszenia przez powiat przetargu na budowę chodnika. Jacek Pająk nazwał je żądaniem, sformułowanym przez organ nieuprawniony, gdyż Rada sołecka jest tylko organem pomocniczym gminy i nie ma żadnych uprawnień do artykułowania żądań w stosunku do powiatu. Wskazywane jako źródło realizacji inwestycji środki finansowe, otrzymane od wykonawcy autostrady, zabezpieczone są na bieżące utrzymanie i remonty tych odcinków drogowych i odcinków alternatywnych, które zostały wykorzystywane podczas budowy autostrady. Odcinek drogi w Damienicach nie został udostępniony dla samochodów dojeżdżających do autostrady, a co za tym idzie nie ma możliwości w ramach tych środków budowy chodnika.

Kolejny punkt pisma zawierał informację o największym natężeniu ruchu drogowego w Damienicach. Do tej części odniósł się Jacek Sobiecki - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Bochnia, przedstawiając dane o stanie bezpieczeństwa.
- W 2011 roku na przedmiotowej drodze było 13 kolizji, a dla porównania na drodze o podobnym natężeniu ruchu w Rzezawie tych kolizji było 17. Gdy powstanie autostrada to natężenie znacznie spadnie. Największe natężenie nie oznacza największego niebezpieczeństwa – podkreślał naczelnik.

Starosta ustosunkował się również do planowanej przez mieszkańców Damienic blokady drogi, oceniając taką formę wyrażania potrzeb jako naturalną w ramach demokratycznego państwa prawa – przy zachowaniu oczywiście wszelkich niezbędnych, przewidzianych przez państwo polskie rygorów organizacyjnych i prawnych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla osób pieszych i ruchu kołowego.

W piśmie sołtys Damienic poinformowała starostę o zebraniu wiejskim.
- Z przykrością stwierdzam, że nie widzę powodów do spotykania się na każdym spotkaniu wiejskim, na którym wójt chce dyskutować o swoich problemach związanych z zabezpieczeniem potrzeb mieszkańców z mieszkańcami. Jeżeli wójt w dyskusji ze mną nie widzi potrzeb zabezpieczenia środków finansowych, więc niech się tłumaczy mieszkańcom. My ze swojej strony wykonaliśmy wszystko, na co pozwalają nam środki finansowe i prawo – zaakcentował starosta.

Głos w dyskusji zabrała również Eugenia Ignacyk, radna Rady Powiatu (była wicewójt gminy Bochnia), która wyraziła swoje ubolewanie z powodu nieobecności wójta Lysego i Rady Sołeckiej, czyli osób zainteresowanych sprawą. Według radnej w przypadku problemów należy rozmawiać bezpośrednio, a nie za pomocą mediów i pism - a wówczas takie działanie przyniesie pozytywny skutek.

Podczas dyskusji J. Pająk przypomniał zebranym, że w 2012 roku wykonano 150 m chodnika w tym ciągu drogi, pomimo braku dofinansowania i braku jakiejkolwiek chęci do rozmów ze strony wójta gminy Bochnia. Wójt znalazł środki z budżetu gminy dla mieszkańców Zawady, a nie znalazły się środki finansowe na dofinansowanie przedsięwzięcia, jakim jest budowa chodnika dla mieszkańców Damienic.

- Czuję się absolutnie zobowiązany do odpowiedzialności za losy mieszkańców Damienic i chciałbym podobną troskę widzieć w oczach wójta gminy. Dziękuję za Państwa obecność. Podkreślam swoją osobistą i Zarządu Powiatu determinację w zakresie, aby Radę Powiatu przekonywać do realizacji tego zadania. Dzisiejszą nieobecność pana wójta traktuję jako przejaw tchórzostwa w skonfrontowaniu się z poglądami innych osób – podsumowywał spotkanie starosta.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

bochnianin

2012-05-30 17:17:29
a bo to pierwszy raz? a co było na sesji w powiecie? wziął tyłek za pas i pooszedł - tyle go widziano
kierowca

2012-05-30 17:22:18
starosta pajak probuje przeciegnac temat chodnika w damienicach, przeciez spotkan w tej sprawie bylo juz wiele!!!!!!! droga powiatowa to niech powiat buduje a nie jakies meto od gmin zbierac!!!!!!! ciekawe czy powiat doplaca do jakis inwestycji w gminach lub miescie - napewno nie!!!!! pajak do roboty !!!!! a jak nie to taczki czekaja!!!!!!!
starosta rżnie głupa

2012-05-30 17:29:24
Od wielu lat mieszkańcy Damienic i Proszówek oraz samorząd gminy wnioskował o chodnik przy tej drodze, bo było wiadome że budowa A4 naraża na niebezpieczeństwo mieszkańców. Droga ma największe natężenie ruchu w powiecie ! Gmina zrobiła nawet mapy geodezyjne ale dla starosty Pająka ważniejszy był chodnik do firmy radnego Kołodziejczyka albo do imprezowni Urbana w Borku. W Proszówkach zrobił z ROCZNYM OPÓŹNIENIEM "aż" 150 m. Kpiny !!!!!!Ostatnio gmina sama(!!!) finansowała chodnik przy powiatówce w Siedlcu. Powiatowi bonzowie wygłupili się bo na początku tego roku nie oddali gminie dróg, gdy chciała je przejąć . Wójt złożył nawet skargę. Starosta kurczowo trzyma się tych dróg(bardzo dziwne, bo przecież mówi że nie ma pieniędzy...). Pajak chce dalej rządzić powiatówkami ale o kasę na te drogi żebrze u wójtów. Tutaj nawet szantażuje, że nie będzie robił jak mu wójt nie da kasy. AUTOSTRADA dała 5milionów i umowę utajnili !!!!! Taczki dla starosty są już przygotowane... Za miesiąc blokada , we wrześniu taczki dobrze posmarowane g...m !
SWIĘTA PRAWDA

2012-05-30 17:32:30
POWIAT ROZWIĄZAĆ, STAROSTA NA ŚWIETLICĘ<<<<<<< WICESTAROSTA NA CHORWACJĘ <<<<<<< ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH DO LIKWIDACJI >>>>>>
idioci !!!!

2012-05-30 17:35:03
wójt ma "znajdować" w swoim budżecie forsę na powiatowe drogi, których starosta nie chce przekazać gminie . paranoja !!!!!!!!
egenia nic nie zrobiła

2012-05-30 17:44:21
eugenia dla paru stówek w pkpsie zmieniła swoje oblicze. jako radna powiatowa nic dla gminy bochnia nie robi. tylko pająka pilnuje i jego głupiej polityki. jako była wicewójcina dzięki lysemu została radną ale nie złożyła wniosku żeby powiat dał 1 mln na chodnik przy najważniejszej drodze. dobrze wiedziała że wykonawca autostrady przekazał pajakowi aż 5 mln zł na powiatowe drogi i chodniki. nawet nie pisnęła na sesji o tę kasę. zobaczymy jak zagłosuje na nadzwyczajnej sesji. przynajmniej 600 tys. zł rada powinna dać na chodnik w proszówkach i damienicach.
dint

2012-05-30 17:47:41
Cyt. "Czuję się absolutnie zobowiązany do odpowiedzialności za losy mieszkańców Damienic i chciałbym podobną troskę widzieć w oczach wójta gminy..." - wójt za 2 miliony zrobił nam teraz remont mostu wiszącego nad Rabą i nie prosił się starosty o kasę, bo most jest w zarządzie gminy i miasta. Z tego co wiem, to Urząd Gminy złożył wniosek do Marszałka o dofinansowanie budowy remizy - też się nikt nie prosił starosty, bo to nie jego "działka". Ale droga jest POWIATOWA, właścicielem jest STAROSTA. Każdy niech dba o swoje, a jak starosta opowiada takie banialuki w stylu "czuję się zobowiązany" to niech nie pierniczy, tylko robi chodnik. "Po czynach ich poznacie..."
co powiat dopłacił gminie - nic

2012-05-30 17:50:35
wójt wybudował nam nowy most w damienicach, naprawił wszystkie drogi, oczyszczalnię i kanalizację. pytałem na zebraniu ile pieniędzy dołożył wójtowi starosta . okazało się że g...o dołożył !!!!!!!!!!!!!! ani 1 złotówki !!!!!!!!!!!!! dlatego żądania starosty sa bez sensu !!!! powiat ma inne zadania niż gmina ale ich nie wykonuje !!!!!!!!!!!!!!!! Powiaty należy rozwiązać bo pasożytują na gminach i służą do uprawiania polityki przez takich pająków, całków, kortów. toż to same aparatczyki po i pisu.
chyba ich porąbało

2012-05-30 18:01:25
dróg gminie oddać nie chcą ale pieniążki od wójta by chcieli. porąbało ich czy co ? podobno mieszkańcy przewidują blokadę starostwa ba wszyscy już dość mają tych powiatowych pyszałków .
glo

2012-05-30 18:15:16
widać doskonale podejście mieszkańców Damienic do sprawy. Skoro chcieli chodnika DLACZEGO NIE PRZYSZLI NA SPOTKANIE? Gdzie był Wójt? Może powiat i nie jest święty ale wyciąga rękę żeby wspólnie coś ustalić, a druga strona to zlewa.
Panie policmajster, nieładnie, nieładnie.

2012-05-30 18:20:10
Zapomniał pan czy zakazali panu powiedzieć że w Damienicach jeździ w zwykłe dni 5 tysięcy a w piątki nawet 16 tysięcy pojazdów na dobę ? Tylko w ostatnią zimę były tam 3 wypadki. W Stanisławicach zaczęli budować chodnik dopiero jak posypały się 2 trupy. Dobrze że wójt zrobił projekt i załatwił z Autostradowcami, bo oni finansowali roboty. Starosta miał nas zawsze w nosie. Przyjechał tylko raz na zebranie gdy obiecał autostradom zgodę na dojazd bo obiecali mu 5 mln do budżetu powiatu. Forsę od nich łyknął ale chodnika za to robić nie chce.
bochnianin

2012-05-30 18:21:22
oki

2012-05-30 19:29:14
Chyba najbardziej pracowitym autorem piszącym na łamach Czasu Bocheńskiego jest Jerzy Leon. Opluskwia i przekręca, a przyszedłby tak raz na spotkanie, którego tematem są ludzkie sprawy. Załatwił coś do końca. Dąsa się na starostę, burmistrza, okoliczne samorządy (oprócz tego najgospodarniejszego) Tylko mąci i znieważa. Ludzie w Damienicach, Łapczycy, Bochni i okolicach tracą przez jego nieumiejętność współpracy. Może już dosyć tej postaci ?
nawet woźnicki chce nam pomóc

2012-05-30 20:06:03
Oni wszyscy chcą pomóc mieszkańcom Damienic. Dobry Pająk, kompetentny Całka, nawet biedny Woźnicki jest na focie. Żeby tylko wójt dał im kasę, he,he,he. Pomieszanie z poplątaniem. Mogliście gminie dać drogi jak was prosiła gminna rada. Teraz bierzcie się do roboty, do roboty politykierzy z powiatu. Niedługo będą was rozwiązywać, może coś u nas zrobicie za 5 milionów co je dostaliście od Wykonawcy autostrady.
do glo

2012-05-30 20:15:00
Kolego, po co ma przychodzić wójt i sołtys do starosty ? Ustawa mówi że budowa i utrzymanie dróg i chodników przy drogach powiatowych jak ta w Damienicach jest OBOWIĄZKIEM STAROSTY I RADY POWIATU !!!!!!!! Gdy wójt remontował nam gminny most na Rabie to nie wzywał Pająka, Całki ani innych powiatowych dostojników_________________ Oni w starostwie popełnili ogromną głupotę że nie dali gminie tych dróg. Teraz żałują bo wyszli na idiotów.Ludzie im nie darują. Wiem że szykuje się zadyma, bo Pająk, Całka i Rzepecki przegięli.
łabiok

2012-05-30 20:19:48
pająk jest najbardziej znienawidzonym politykiem lokalnym. arogancja, niekompetencja, partyjniactwo są najgorszymi cechami tego osobnika. wójta lysego wszyscy u nas popierają bo bardzo dużo robi i sodówa nie bije mu do głowy jak tym młodym.
j23

2012-05-30 20:28:04
Idiotyczny tytuł. Niby dlaczego wójt Jerzy Leon stchórzył? Że nie przyszedł wysłuchiwać tłumaczeń starosty Pająka dlaczego starosta i rada powiatu nie wywiązują się ze swoich obowiązków mimo że pobierają ogromne pensje i diety? Elementarny brak logiki. Tchórzem będzie starosta Pająk jeżeli nie przyjedzie na zebranie wiejskie w Damienicach . Ludzie mają tam tylko jedną sprawę ale nie do wójta lecz do starosty.
150 m chodnika to śmiech !!!!!!!!!!!

2012-05-30 20:38:14
pająk i całka wstydu nie mają !!!!!!!!!!!!!!!!!!! przez tyle lat 150 m chodnika przy najbardziej zatłoczonej drodze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!rada powiatowa uchwaliła "wielką" inwestycję w tamtym roku . nie mieli czasu czy ochoty aby zrobić chodnik zgodnie z budżetem w 2011 roku ???????????????? teraz chwalą się tą robótką w 2012 roku. czyli rocznie robią 75 metrów . śmiech i kompromitacja powiatu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dino

2012-05-30 20:52:21
Lysy jest najbardziej znienawidzonym politykiem lokalnym: arogancja, niekompetencja, są najgorszymi cechami tego osobnika. starostę Pająka w powiecie popierają bo bardzo dużo robi i sodówa nie bije mu do głowy jak tym dinozaurom.
end

2012-05-30 20:54:22
Lysy nie umie z nikim współpracować. Zapytajcie poprzednich polityków,, co to za gość!. Na polityce Lysego cierpią mieszkańcy gm. Bochnia. NIe chcemy wójta, który nie podejmuje rękawicy. Widać już Twoją słobość wójcie Lysy.
:)

2012-05-30 20:56:08
Brawo dla Pająka, że nie daje się szantażom Wójta. Takiego gościa nam trzeba a nie marionetki Lysego!
do enda

2012-05-30 20:59:58
Jaką rękawicę? O co ci chodzi? A po co jakikolwiek wójt miałby przychodzić na spotkanie, gdy sprawa dotyczy działalności starosty? Czy starosta pomaga burmistrzowi Bochni, gdy ten buduje drogi miejskie, albo czy starosta dał kasę na budowę kanalizacji w Brzeźnicy? Nie, bo to nie jego kompetencja. Niech każdy pilnuje własnego ogródka, a jak sobie nie radzi, niech nie szuka wytłumaczenia u innych, ale przyzna się że nie umie gospodarzyć. gdyby jakikolwiek wójt albo burmistrz dostał ekstra 5 milionów złotych od wykonawcy autostrady, chodnik i dobry asfalt byłby już dawno!
kasa

2012-05-30 21:01:47
Strażacy podobno nie mają na paliwo, drogi dziurawe, szkoły mają się zamykać- czyżby koniec gminy Bochnia, czyżby czekał ją los gminy wiśnicz. A może Florian dopomógł??? Niech RIO zbada finanse gminy!
mieszkanka Damienic

2012-05-30 21:01:53
Dość mamy takiego bełkotu, jakbyście tutaj mieszkali tobyście inaczej gadali. Chcemy panie starosto chodnika przy pańskiej powiatowej drodze!
mieszkaniec

2012-05-30 21:03:39
Kanalizację to chyba sobie sami wybodawali mieszkańcy, którym wójt kazał dopłacać- tylko czy to było zgdone z prawem?
budowlaniec

2012-05-30 21:05:12
Kanalizacja kosztowała 3 miliony, a mieszkańcy dopłacili 80 tys. zł. Nie ośmieszaj się chłopie!
z damienic

2012-05-30 21:07:03
Panie wójcie, dziękujemy za remont mostu, jest porządnie zrobiony i bardzo ładny. Wreszcie będzie bezpiecznie.
:(

2012-05-30 21:09:09
Dlaczego wójt brał pieniądze od mieszkańców ja to jest JEGO zadanie, jak nie umie wykonywać swoich zadań to niech przekaże je do powiatu.
dzięki

2012-05-30 21:10:56
Panie Starosto dziękujemy za wykonanie chodnika w Damie, pomimo braku środków fiansowych ze strony wójta. Na gminę nie ma już co liczyć, bo spłaca ona kredyt za Floriana.
Paul

2012-05-30 21:15:18
Mieszkańcy Damienic ,słusznie zaprzszają Gospodarza Powiatu na spotkanie w swojej miejscowości.Może wizja lokalna-oględziny miejsca tej niezbędnej inwestycji ,pomoże Staroście poważnie podejść do tematu.
rr

2012-05-30 21:22:14
to ze calka ma problemy z mysleniem i gada od rzeczy to juz bylo wiadome w ogolniaku (jak go ledwo konczyl) ale widac ze pajak ma takie same problemy jak calka!!!!!!. powiatowe partyjniaki puknijcie sie w glowe i to mocno!!!!!!!!!!! wykonawca autostrady dal kas na chodnik a wam jeszcze malo?????? szykowac powiatowe taczki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do dzięki

2012-05-30 21:24:08
za co bałwanie dziękujesz pająkowi ? za chodnik którego nie zbudował chociaż to jego obowiązek ? bezmózgowcy dziękują pajakowi.
xxxxx

2012-05-30 21:39:21
Na chodnik w Damienicach nie ma powiat pieniędzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przewodniczący powiatu zwołuje NADZWYCZAJNĄ SEJĘ w najbliższym czasie na której ma podjąć uchwałę na kwotę 600tyś zł na difinansowanie strefy przemysłowej na ul Partyzantów w Bochni To jest wielki SAKANDAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GDZIE JESTEŚCIE RADNI POWIATOWI REPREZENTUJĄCY GMINĘ BOCHNIA??????????
do do glo

2012-05-30 22:05:01
Można zapytać po co pająk ma przychodzić do wójta i sołtysa? bylo ustalone spotkanie to lysy ustawił rade sołecką zeby olała spotkanie. Więc widocznie chodnik już nie jest potrzebny. A co to świat kreci się wokół Damienic? po co ustalać kolejne spotkanie skoro wójt i sołtys znowu je zbojkotuje? Damienice nie są jedyna gmina w powiecie żeby wokół nich miało się wszystko kręcić.
urzędnik

2012-05-30 22:36:54
gminę reprezentuje na zewnątrz wójt, burmistrz, prezydent . sołtys i rada sołecka nie ma takich kompetencji. pojedynczy radni działający indywidualnie też nie mają prawa do występowania w imieniu gminy))))))))))))))))))))))) to pająk o tym nie wie ??????????? jeżeli wie to znaczy że specjalnie ich zaprosił żeby burzyć.
koko

2012-05-30 22:43:15
...burzyć, kręcić, mieszać i robić ludziom wodę z mózgu. ot, cały starosta propagandzista.
mieszkańcy

2012-05-30 22:45:46
Chciałbym zobaczyć miny tych cwaniaków, starosty i reszty spółki, jak 200 ludzi z Damienic wyjdzie na drogę. Koniec żartów!
DO DO DO

2012-05-30 22:54:03
OD KIEDY STAROSTA ZABIEGA TAK BARDZO O OPINIĘ WÓJTA NA TEMAT SWOICH INWESTYCJI. JAK ZACZYNAŁ SIĘ SKANDAL BUDOWLANY W ŁAPANOWIE TO STAROSTA NIE KONSULTOWAŁ SIĘ Z PANEM LYSYM ANI PANEM KULIGIEM. ZAMIAST ZABIERAĆ SIĘ ZA BUDOWĘ CHODNIKA W DAMIENICACH STAROSTA PAJĄCZEK ZORGANIZOWAŁ NARADĘ. RZECZYWIŚCIE,SUKCES OGROMNY, HA, HA . TO MA ŚWIADCZYĆ ŻE PAN STAROSTA INTERESUJE SIĘ PROSTYM LUDEM. ŻEBY MU JESZCZE SOŁTYS, RADA SOŁECKA I WÓJT DALI KASĘ - WSZYSTKO IM WYBUDUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wie ktoś

2012-05-30 23:00:35
dofinansowanie do strefy przemysłowej na partyzantów? 600 tys a po jakiego grzyba Bochni potrzeba drugiej strefy skoro mam juz jedna ? i co to wogole za pomysł?
Skandalista

2012-05-31 07:50:11
To co wyprawia się z mieszkańcami DAMIENIC to skandal. POwiat zamiast prosić o wyrażenie zgody na budowę chodnika ( odnośnie lokalizacji) inspiruje awantury z mieszkańcami .Do czego to prowadzi !!!
do pajaka

2012-05-31 14:54:56
pajak bierz sie do roboty a jak nie to do rzezawy!!!!!!!!!!!!! i to na taczkach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pająkowe znowu wyrzucają publiczna kasę

2012-05-31 17:46:20
Za pieniądze które powiat musi dołożyć do rozpapranej inwestycji w Łapanowie można było zrobić ponad połowę całego chodnika z Damienic do Proszówek. Skandal i chryja. Prokuratura śpi ?
głupie wykręty starosty

2012-05-31 19:31:16
Starosta Pająk ma głupie pretensje dlaczego dotąd wójt mu pomagał a teraz już nie chce pomagać. Logika bezmózgowca.Mają pretensje(!) że wójt już nie będzie ich wyręczał(!!!) jak do tej pory. Rada gminna niedawno chciała pomóc staroście i przejąć od niego drogi powiatowe bo sobie STAROSTA NIE RADZI. Przecież sam się do tego teraz przyznał !!!!!!!!!!!! Pająk i jego klika kategorycznie nie zgodzili się na to, nawet na sesję nie puścili wniosku gminy. Powiatowa kamaryla sama doprowadziła do tej sytuacji.
koala

2012-05-31 19:45:51
pająk miał("znalazł?") pieniądze na inwestycje chodnikowe dla kołodziejczyka i cholewy pod dom a nie miał na budowę chodnika przy swojej najbardziej zatłoczonej drodze w damienicach.[[[[[[[[[[[ skandal !!!!!!!!!!! taczki dla pająka ,całki i korty !!!!!!!!!!!!!!!
yyyyy

2012-06-01 06:31:01
to dlaczego jacuś żebrze u leona? jeżeli jest tak jak jacuś piszesz to dlaczego jacuś wyciągasz rękę po pieniążki leona. żebracy pod kościołem nie opluwają swoich dobroczyńców. jerzy leon dał ci już wiele milionów na powiatowe inwestycje . a ile ty jacuś dałeś gminie na jej zadania?- nic. w tym właśnie jest sedno twojej chorej filozofii... szare komórki wytrzęsły ci się jacuś w pociągu do rzezawy!!!!!!!!!!!!!!!!! leon-zawodowiec, dla ciebie szacun.
pająkowa inicjatywa,ha, ha, ha

2012-06-01 09:12:49
W notatce Wydz. Propagandy Starostwa napisali: "z inicjatywy starosty odbyło się spotkanie(...)". Kłamstwo !!!!! Dla najruchliwszej drogi powiatowej Proszówki-Damienice -Kłaj inicjatywa Pająka ,Całki, Rzepeckiego, Korty i reszty dworu jaśnie pana ogranicza się do organizowania spotkań raz na 3 lata. Tym razem nawet ta "inicjatywa"nie wyszła od urzędasów lecz od mieszkańców Damienic i Proszówek, którzy zagrozili blokada drogi. Ludzie domagają się w Damienicach spotkania z władzami powiatu bo starosta kręci, zwala że nie buduje chodnika przy swojej powiatówce bo mu ...wójt kasy nie dał. Niedawno wójt chciał przejąć drogi od powiatowych nieudaczników to starosta tych dróg nie oddał. No to o co mu chodzi ???!!!! Ciekawe, jak Pająk w Damienicach wytłumaczy ludziom ten brak logiki. Wszyscy wiedza że się boi bo powiaty pójdą za niedługo do likwidacji.Rzeczywistym tchórzem może okazać się starosta jeżeli nie przyjedzie do ludzi aby wytłumaczyć się z powiatowego nieróbstwa.
pająk, gdzie jest 5 milionów ???!!!!!

2012-06-01 19:04:42
panie (jeszcze) storsto pająku !!!!!!!!!!!!!!! gdzie się podziało 5 mln zł które dostał powiat od wykonawcy autostrady. gmina ujawniła waszą tajną umowę !!!!!! jak śmiesz domagać się jeszcze forsy na chodnik w damienicach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pająk, gdzie jest 5 milionów ???!!!!!

2012-06-01 19:05:48
panie (jeszcze) storsto pająku !!!!!!!!!!!!!!! gdzie się podziało 5 mln zł które dostał powiat od wykonawcy autostrady. gmina ujawniła waszą tajną umowę !!!!!! jak śmiesz domagać się jeszcze od wójta forsy na chodnik w damienicach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
z damienic

2012-06-01 23:04:24
pajak oddawaj kase od wykonawcy autostrady sami sobie ten chodnik zrobimy!!!!!!!!!!!!!!!!!! taczki juz przygotowane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
olek

2012-06-02 08:46:57
pajak do rzezawy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i to na taczkach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do do enda

2012-06-03 07:59:26
A żeby jeszcze ta kanalizacja działała...
panie starosto Pająk i radni powiatowi !

2012-06-03 09:00:59
Nie dając gminie dróg powiatowych WYSZLIŚCIE NA GŁUPTASÓW. Nie chcecie oddać części swoich kompetencji i środków finansowych ale chodnika przy najważniejszej drodze powiatowej nie chcecie zbudować. !!!!!!!!!! I jeszcze wyciągacie do wójta rękę po pieniądze gminne. Dobrze wójt powiedział że to jest filozofia psa ogrodnika. !!!!!!!!!!! Dlaczego nie zrobiliście chodnika z Damienic do Proszówek z tych 5 milionów które w tym roku dała wam firma budująca autostradę ???!!!! To nie ujdzie wam na sucho.
CO Z TAJNĄ UMOWĄ NA 5 MLN ZŁ

2012-06-03 09:10:23
PAJĄKA I KORTĘ TRZEBA ROZLICZYĆ Z TYCH 5 MLN ZŁ KTÓRE DOSTALI DLA POWIATU OD STALEXPORTU. MOŻE ZNOWU ROBIĄ CHODNIKI JAKIEMU RADNEMU POD IMPREZOWNIĘ ALBO DO DOMU. WSZYSCY JUŻ WIEDZĄ ŻE TAK BYWAŁO. TO SKANDAL ŻEBY WZIĄĆ TAKA KASĘ I ŻEBRAĆ O FORSĘ NA CHODNIK W DAMIENICACH. TO POWINIEN BYĆ POWIATOWY PRIORYTET BO NA DRODZE DO NOWEJ HUTY JEST NAJWIĘKSZE NATĘŻENIE RUCHU SAMOCHODOWEGO W CAŁYM POWIECIE.
a ja myślę , że

2012-06-05 12:32:36
A ja myślę ,że wójt Lysy jest ogromnie wkurzony , że tacy młodzi Pająk i Całka wywinęli mu sie sprytnie z pod jego "kurateli ",nie dają sie mu za nos wodzić i rządzic powiatem , jak to sie mu marzyło ! Inni wójtowie wspomagają budowę chodników i dróg i dobrze na tym wychodzą ,bo korzystają na tym mieszkańcy . Chwalą ludzie za mądrość i wójtów i starostę . Jerzy Leon lubi wojować i wojuje z każdym . nawet cierpi na tym RPK , bo zwija linie dochodowe , nawet tam gdzie wszyscy pasażerowie płacili 100% za bilety . Sami kierowcy są zbulwersowani , których czekają zwolnienia z pracy . Doprowadził do rozłamu w rpk i zadrażnień z miastem Bochnia skutkiem czego miasto ma swoją komunikację . Wywalili razem z Gaworczykiem Pana Sitkę z prezesa RPK , bo ten miał swoją wizję poszerzenia działalności RPK , inną niż Leonowa . Zakupił za pożyczkę "Floriana , teraz trzeba płacić kredyt ,i odsetki , ot gospodarz ! Budżet gminy cierpi , nauczyciele nie dostają swojego , bałagan w drogach gminnych, ciągłe procesy z mieszkancami , a prawnikom płaci się ogromne pieniądze. W tym roku nie było nawet komisji drogowej w gminie , bo na nic nie ma pieniędzy , więc nic nie będzie się robiło we wsiach . Chciał przejąć drogi powiatowe , bo za tym szły by ogromne pieniądze, które powiat łoży na drogi w powiecie , Jerzy zaś planował łatać nimi nie drogi , ale dziury w swoim budżecie gminy . Nie udało si e , więc trzeba robić zadymę . Dobrze starym sposobem zwalić winę na kogoś innego , choćby i na starostę . Szkoda że p, sołtys i rada sołecka z Damienic odrzuciła za poradą zapewne p. wójta , zaproszenie p. starosty , bo gdzie jak gdzie ale przy stole zawsze można dojść do porozumienia ,pod warunkiem że chce się rozmawiać . Samemu się starostę " olało" , ale chciałoby się , żeby na zebranie przybył, żeby Mu dołożyć . No bo podobno w kupie siła , i jeszcze jakby tak wójt przywiózł ze sobą tubę ,którą zawsze wozi na zebrania wiejskie to dopiero można byłoby zagłuszyć starostę , dołożyć Mu , nawet by się nie zdołał wytłumaczyć , bo ryk Lysego by Go ztłumił . Jest jednak nadzieja , każda dyktatura upada , na ogół z hukiem , tym razem huk będzie ogromny .
do budowlańca

2012-06-05 17:56:51
80tys podzielone przez 3,5 tys (tyle w mojej miejscowośći kosztowała kanalizacja) to zaledwie 22 domy czyli wójt powinien byc oskarzony o niegospodarnośc skoro nie znalazł dla 22 domów tańszego rozwiązania. To jest skandal
kompromitacja powiatu

2012-06-05 21:32:19
Dwóch partyjnych aparatczyków rządzi powiatem . Najpierw skamlali u Lysego żeby zrobił świetlicowego starostą a najsłabszego ucznia w szkole wicestarostą. Wójt chciał utrzeć nosa poprzedniemu staroście i pokazał na przykładzie Pająka i Całki że starostą może być KAŻDY. Niedawno na sesji powiatowej wójt powiedział , że mógłby to być nawet Słoń Trąbalski. Cała Bochnia śmiała się z tego porównania!!!! Teraz Pająk musi zrobić chodnik w Damienicach i ...zagląda do gminnej kiszeni. Gdyby znał się na robocie to nie musiałby dopłacać 1 miliona do sali w Łapanowie która rozpaprał i nie może skończyć !!!! I byłyby pieniądze na powiatowy chodnik A tak - za nieudolność starosty ma płacić wójt ? Ludzie tego nie darują Pająkowi !!!
RADNY GMINNY

2012-06-05 21:47:34
OPLUWACZOM WÓJTA COŚ SIĘ POPIER...ŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!! GMINA BOCHNIA WIELOKROTNIE DAWAŁA STAROŚCIE NA POWIATOWE DROGI !!!!!!!!!!!! GMINA DAŁA 300 TYSIĘCY ZŁ NA CHODNIK POD SZKOŁĄ W NIESZKOWICACH WIELKICH, 200 TYSIĘCY ZŁ NA CHODNIK W SIEDLCU, 150 TYSIĘCY ZŁ W STANISŁAWICACH, 300 TYSIĘCY W GIERCZYCACH, 250 TYS. W PROSZÓWKACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W TYM ROKU GMINA CHCIAŁA PRZEJĄĆ DROGI RAZEM Z ODPOWIEDNIMI ŚRODKAMI, WG ŚREDNIEJ WYLICZONEJ DLA POWIATU. WTEDY GMINA PLANOWAŁA DOŁOŻYĆ KASĘ. STAROSTA CHCE WZIĄĆ FORSĘ OD GMINY ALE POWIATÓWKI DALEJ BĘDZIE ROBIŁ WEDŁUG KONEKSJI I ZASŁUG JEGO RADNYCH POWIATOWYCH!!!!! PANIE WÓJCIE, DAJ IM G...O !!!!!!!!!!!!!!! NIECH SIĘ WYWIAZUJĄ Z OBOWIĄZKÓW USTAWOWYCH. JAK NIE - ROZWIAZAĆ POWIAT !!!!!!!!!!!
radny ma rację

2012-06-06 22:49:06
radny ma 100 % racji
Paul

2012-06-19 12:07:30
Miała być blokada;
REKLAMA