Powiat

środa 19 czerwca 2013 16:48:21

Sąd umarza sprawę obraźliwych komentarzySąd umarza sprawę obraźliwych komentarzy

We wtorek 18 czerwca przed Sądem Rejonowym w Bochni odbyła się rozprawa o zniesławienie, wytoczona przez starostę Jacka Pająka. Poniżające pomówienia ukazały się w komentarzach pod artykułami na portalu Bochnianin oraz na naszych, Czasu Bocheńskiego, łamach.

Na wokandzie widniały 4 osoby, w tym Jerzy L. oraz Adam Wnęk, radny gminy Lipnica Murowana (nazwisko publikujemy za zgodą oskarżonego).

Adam Wnęk: Pisałem komentarz pod wplywem emocjiNa rozprawę stawił się tylko radny z Lipnicy. Jak powiedział pełnomocnik starosty, dwie osoby odwiedziły wcześniej starostwo i wytłumaczyły nieporozumienie. Oto ktoś bez ich zgody używał ich komputerów do komentowania artykułów na lokalnych portalach. Po tych wyjaśnieniach Jacek Pająk wycofał oskarżenie wobec tych osób.

Adam Wnęk stwierdził, że nie miał zamiaru swoją wypowiedzią obrażać starosty. Pisał ją jednak pod wpływem emocji. Dotyczyła sprawy likwidacji bocheńskiej dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego i przeniesienia jej do Tarnowa, co zresztą stało się wskutek decyzji rządowej.

Radny spotykał się z pełnymi niepokoju glosami swoich wyborców, zwłaszcza w Rajbrocie, który jest swoistą „białą plamą” bocheńszczyzny jeśli chodzi o zasięg telefonii komórkowej. W swoim komentarzu zarzucił staroście spolegliwość wobec wojewody, brak odwagi i zaniechanie obrony dyspozytorni pogotowia w Bochni.
Na rozprawie bardzo pozytywnie wypowiedział się natomiast o wkładzie starosty w powstawanie przekaźnika telefonii komórkowej w Rajbrocie, co poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

Adam Wnęk wyraził chęć pójścia na ugodę ze starostą i przeproszenia go za komentarz, który mógł Jacka Pająka obrazić.

Innego zdania był jednak sędzia. Odczytał wszystkie zakwestionowane komentarze i stwierdził, że nie noszą one cech zniesławienia, a w konsekwencji sprawa zostaje umorzona. Przypomniał, że z jednej strony wolność wypowiedzi jest gwarantowana polską konstytucją, z drugiej zaś - osoby sprawujące władzę są szczególnie narażone na ocenę wyborców, a zakres tej krytyki jest w ich wypadku szerszy niż wtedy, gdy chodzi o zwykłego obywatela.

Starosta ma 7 dni na odwołanie się od decyzji sądu. Może też skierować sprawę do Wydziału Cywilnego z powództwa prywatnego.

eb

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kto to Jerzy L. ?

2013-06-19 16:51:58
Dawać nazwisko tego drania!
no cóż

2013-06-19 16:52:14
teraz już można pluć na każdego ?
zdegustowany

2013-06-19 17:03:31
Od dłuższego czasu patrząc na komentarze, zwłaszcza na poziom w nich agresji i jadu, dochodzę do wniosku że dużo winy leży po stronie portali i którym chęć zysków przesłoniło wszystko inne. Widomym jest że ostre komentarze przysparzają większą publikę, a tym samym większe zarobki portali. Tylko to tłumaczy fakt, że mimo iż wszyscy widzą poziom dyskusji na bocheńskich portalach te nic nie robią żeby chociaż komentarze mogli zostawiać zalogowani użytkownicy np przez fb wprowadzając jakąś kulturę na swoje strony.
zaintrygowani internauci

2013-06-19 17:13:33
Czyzby Jerzy L. to JERZY LYSY, wójt gminy Bochnia??? Czyżby ten pan, tak ciężko harujący dla dobra swoich owieczek zabawiał się (oczywiście w czasie wolnym od pracy, o niczym innym nawet nie ośmielamy się myśleć) w publikację komentarzy?? Pod jakim nickiem? To by była sensacja!!!!. Prosimy portal o wyjaśnienie
BRAWO!

2013-06-19 17:16:17
Bardzo dobry werdykt sądu! Pająk myślał że wszystkich może straszyć i wszystkimi pomiatać, sędzia pokazał mu gdzie jego miejsce i co to jest prawo!! BRAWO!
setki

2013-06-19 17:22:32
wszyscy pozwani przez Pająka mogą się teraz czuć moralnymi zwycięzcami, era Pająka jest już u schyłku a ilu wrogów i osób które skrzywdził na to czeka, oj czeka i wie że to już niedługo
obrażalski

2013-06-19 21:19:15
Jak na staroste to coś nie tak .Nie takie osoby przymykaly oko na złośliwe komentarze.Nasz jest wielki ?
fun

2013-06-19 22:11:41
zycze temidzie tegoz samego ale za to sedzina chwycila tortem to juz jest obraza funkcjonariusza na sluzbie. temida jest nie tylko slepa
pozywaj Pająk

2013-06-19 22:13:25
Pająk myślał że jest wszechmocny i niezatapialny jak PO, zapomniał że już wkrótce sam może usłyszeć zarzuty prokuratury odnośnie mobbingu, a sprawy inwestycyjne tylko czekają zresztą nie tylko one, napisze to wprost jesteś Pająk śmieszny, samolubny i małostkowy, bierz przykład z mądrzejszych od siebie na przykład z Pana Rzepeckiego, twój czas jak ktoś dobrze napisał dobiega końca i co najgorsze dla ciebie nikt nie bedzie tego żałował, wrecz przeciwnie szkoda tylko tych dwóch osób które zdołałes nastraszyć, SĄD wyrażnie pokazał żeby ludzie nie bali się pisać PRAWDY!
Zemsta ?

2013-06-19 22:16:02
Czy Jacek Pajak , pełniący jeszcze funkcje starosty chciał sie zemścić za obciążające go zeznania pana J.L. w sprawie która wytoczył staroście były skarbnik powiatu ???
DO ZAINTRYGOWANYCH REDAKTORKOW "CZASU"

2013-06-19 22:22:11
Jeżeli myślicie za gdy wy opluwacie ludzi to wam i waszym kumplom ujdzie to bezkarnie - popelniacie duży błąd. Trzeba upubliczniac powiązania piszących w "czasie " z poprzednim reżimem. Artkuly pisane na polityczne zamówienie bedą sie wam odbijać czkawką !!!!
abc

2013-06-19 23:28:18
Nasz Sąd w Bochni -szczególnie Wydział karny jest w porządku. Takich nam trzeba sędziów.Brawo!
Jan

2013-06-19 23:39:52
A ja słyszałem ze oprócz pajaka pewien radnym miejski (PIS) tez przegrał sprawę nie dawno o to samo przed bochenskim sądem. Pajak i radny to osoby wychwalane pod niebiosa przez czas bochenski a tu proszę zaskoczenie dla CzB ze ich tez można krytykować.
xxkt

2013-06-19 23:59:53
Przegrałeś jacek sprawe o strzał z procy, a czekaja cie sprawy o wybuch atomowy? jakoś cie nie żałuje
Yes

2013-06-20 00:04:29
Nawet jak JL pisał to szacunek dla niego, wygrał bo pisał prawde, pająk pokazał tak naprawde jaki z niego słaby i niedowartosciowany człowiek w dodatku nic nie znaczący bocheński dyzma
żenada

2013-06-20 00:45:26
łysy wypisujący nocą komentarze - to się nazywa mieć klasę...
Łobuz

2013-06-20 05:36:10
Lysy uprawia łobuzerkę, co jest powszechną opinią w Bochni. Na szczęście dociera to również do mieszkańców gminy.
do zdegustowanego

2013-06-20 07:02:13
Nie calkiem się z Tobą zgadzam. Anonimowe komentarze dają mozliwość szczerej wypowiedzi. Jak inaczej nauczycielka, ktorej nie płacą za nadgodziny mogłaby zwrócić uwagę na swoją krzywdę, nie narażając się na gniew szefa? Albo robotnik wykorzystywany przez pracodawcę? Takich przykładów można mnożyć. Inna rzecz to kultura wypowiedzi i bezkarnie rzucane oszczerstwa. Ale mam wrażenie, że to jest domena wcale nie maluczkich tylko właśnie naszych wielkich, którzy chcą w ten sposób urabiać opinię publiczną. Ta sprawa przed sądem ma swoje dobre strony - pokazuje, że jednak nie są do końca anonimowi w sieci i muszą się z tym liczyć.
Czy to jest wójt?

2013-06-20 07:08:38
Czy to ma być poważny wójt? Tak panie Jerzy L., zajmujesz się pierdołami, ślęczysz na internecie jak jakiś młokos, wypisujesz głupoty, obrażasz ludzi, a gmina leży odłogiem. Drogi na wsiach podziurawione, chodniki nie dokończone. Zostało Ci tylko szczucie na ludzi, zniesławienia i poniżenia. Kompletny brak klasy i wstyd dla gminy!
zdegoustowany do "do zdegusowanego"

2013-06-20 09:49:26
Miło z kimś konstruktywnie porozmawiać i wymienić opinie. Podawane przez ciebie przykłady dają do myślenia i zgadzam się że wpisy mogą też zwrócić uwagę na pewne krzywdy ale widzę dostrzegam dużą różnicę między tymi którzy insynuacjami próbują walczyć o swoje a osobami którym nie tylko wydaje się że zostali pokrzywdzeni ale uważają że maja absolutną rację. W tych wypadkach można zauważyć odwagę i albo spawy w sądzie pracy albo w przypadku np pretensji mieszkańców różnego rodzaju informacje wysłane do portali i podpisane przez osoby pokrzywdzone (jak np ostatnia sprawa bloku na Łychowie). Co do tego że komentarze stały się bronią bocheńskich polityków aby tylko dowalić przeciwnikowi to masz absolutną rację. Wynika z tego tylko to że są to ludzie pełni kompleksów.
Paul

2013-06-20 13:42:04
Śmieszni zdegustowani- konstruktywna krytyka władzy (też samorządowej i powiatowej) to normalność- stąd taka a nie inna ocena Sądu ;
nuta

2013-06-20 20:42:40
jezeli to wojt pisal to powinien sie wstydzic chociaz nieee czy ktos taki moze miec klase? no tez nie ale jaka mamy klase polityczna albo raczej przedszkolakow politycznych z piaskownicy. a czy temide tez mamy lepsza?
observer

2013-06-20 22:08:11
pierwsze primo - zwrócę uwagę na werdykt sądu - co chyba przesloniło co poniektórym właściwą percepcję rzeczywistości. drugie primo - Polska to jest jednak trochę wolny jeszcze kraj. I tu se każdy może w nocy o północy robić co chce a nie jest niezgodne z prawem. I prezydent i poseł i Ziutek z Pogwizdowa
Krytyka Pajaka ma podstawy !!!!

2013-06-21 00:07:31
Wszyscy w Bochni wiedza ze wójt Leon ma cywilna odwagę aby przyjść na sesje powiatowa i publicznie wygarnac Pajakowi co myśli jego polityce wydawania publicznych pieniędzy. A także o profitach rozdawanych radnym powiatowym. Sprawa Szumanskiego potwierdza ze powiat i jego instytucje bardzo chętnie uprawiaja politykę zamiast pracować !!!!!! Znowu okazało się ze podobna opinie o Pajaku ma cała masa mieszkańców powiatu bochenskiego. Problem w tym, ze dzisiaj prosto zastraszyć takiego "nieprawomyslnego" obywatela. Wysoki sad potwierdził, ze ludzie nie powinni się bać przy krytykowanie lokalnych dygnitarzy. Nie wolno tylko oczerniac i używać wyzwisk, jak to często spotyka się w "czasie bochenskiego" przy komentarzach "nieznanych osób", które opluwaja wojta i korzystają z serwerów z innych krajów.
Odważny Leo

2013-06-21 07:46:02
Wszyscy wiedzą, że po wypowiedzeniu swoich chorych racji na sesji poiwiatowej wójt Leon czmychnął ukradkiem, aby nie słuchać repliki, bo nie miałby argumentów. Wiedzą, że zamiast przyznać, że brak klasy w Nieszkowicach jest wynikiem jego polecenia, tłumaczy, że klasy nie utworzyła dyrektorka szkoły. Zamiat napisać artykuł i podpisać się, gryzmoli anonimowe złośliwości z cudzego komputera. On ma cywilną odwagę.
ja jarzabek

2013-06-21 11:33:38
wspanialy pan starosta jest najmadrzejszy, najprzystojniejszy, podejmuje najlepsze decyzje, ma najladniejsza fryzure, jest najlepiej ubrany, najladniej przemawia do narodu, jest najwspanialszym starosta.....to pisalem ja jarzabek - ps. chcialem tylko przypomniec o premii przy nastepnej wyplacie bo juz tyle wspanialych komentarzy napisalem dla Pana Starosty;-)
Benek

2013-06-21 20:09:52
Wiewiórki na mieście mówią ze już nie długo pajak zmieni ławę oskarżyciela na ławę oskarżonych
nuta

2013-06-21 22:34:21
benek tys jest caly jak czerwony wiewior tylko glupszy. za to jerzy L. to bohater. wstyd chlopie zeby niby ktos taki jak ten swistak sidzial pod koludra i posty pisal. WSTYDZ SIE. normalnie burak pastewny
wszysyc głośno

2013-06-22 13:42:20
Mallorca, extasy and motion, oh oh oh that's Mallorca
Dziwne przypadłości Jerzego L.czyli jak poczciwy człowiek przez polityke schodzi na psy

2013-06-23 15:34:03
Zaczne może od przykładu z mojego życiorysu -- będąc raz na dworcu w Krakowie jako maleńki chłopiec oplułem milicjanta (władze - jak powszechnie nazywano ta formacje mundurową). Na ile mój malutki wzrost pozwolił na tyleż elegackie spodnie '' władzy '' zostały zbezczeszczone- obciach jak diabli .Proszę zrozumieć jednak że jako dzieciak tak zareagowałem bezrozumnie - w domu rodzinnym po''wypadkach grudniowych'' w 1970 roku panowała taka antyrządowa atmosfera a milicjant z pałką gumową był jej nierozłącznym jej atrybutem( tej władzy) więc frustracja tego małego człowieka bardziej dotyczyła owej pałki niż jej właściciela. '' Władza '' w tym przypadku okazała się na tyle ludzka że obeszło się bez incydentu tam dworcu - gorzej z mamą w domu , która musiała to zmieść - finał tego był taki .że parę dni niemiłosiernie paliły mnie pośladki ale na całe życie zapamiętałem że oplwanie kogoś choćby był przeciwnikiem jest zdecydowanie paskudnym. I tak w przekonaniu -dzięki Bogu dożywam 50- siątki i czytam uzasadnienie wyroku sądu w Bochni z którego tak dowiaduje się że zasadniczo to oplucie kogoś jest czynem nieprzyzwoitym ale są wyjątki np. z racji tej że ktoś z profesji jest politykiem to przeciętny Kowalski może go opluć a on powinien się na to uodpornić i kwita .Jakimś dziwnym trafem ten wyrok sądu przykładam to sytuacji hipotetycznej aczkolwiek możliwej -zamiast tu w/w milicjanta na dworcu stoi'' pani'' nazwijmy ją lekkich obyczajów a ja ją opluwam to zgodnie ze starym przysłowiem (ponoć mądrość kraju) ona mówi że deszcz pada.A więc droga młodzieży ucz się z sentencji wyroków sądu - oplwanie kogoś jest zabronione ale dopuszczalne jak masz do czynienia z politykiem lub panną lekkich obyczajów z racji ich pełnionej profesji. Jeszce jeden przykładzik z mojego żywota - parę lat przebywałem w stolicy Austrii jako gastarbeiter- istny tygiel nacji i charakterów - i miałem okazje poznawać przeróżnych ludzi . Miedzy innymi pijałem wóde z byłym SS- manem nota bene nawróconym który wspomnienia młodości topił w alkoholu ale nie o tym .Poznałem pewnego bardzo pobożnego ...nazwijmy go w dalszej części'' obrzeżanym ''.Tenże ''obrzezany'' swoją pokorę wobec nakazów religii poskreślał noszeniem długiej brody(jak sam mówił że żadne ostrze jej nie tknęło)jak również tym że w rozmowie z obcą niewiastą (nawet gojką) nabożnie spuszczał wzrok by oko ludzkie pospołu z grzeszną ludzką wyobraźnią inną częścią ciała do niecnego uczynku go nie przywiodło. Ja skromy goj musiałem w celu służbowym wejść do mieszkania owego "obrzezanego'' i ku mojej konsternacji zastałem go ze wzrokiem wytrzeszczonym w ekran wideo (rok 1995)gdzie właśnie leciała niezła ''rąbanka''z gatunku hardcore w stylu ''ona jedna a ich dwóch''Trosze zaskoczony spytałem jak to się ma do sytuacji której sam byłem świadkiem gdy w rozmowie z obcą kobitą nabożne wzrok do dołu kierował bez żenady odpowiedział on'' wszystkie księgi zna na pamięć od deski do deski a o wideo Mojżesz słowem nie wspomniał!!!!!!. jak tu nie wierzyć mędrcowi uczonemu w księgach. Nie przypadkiem wspominam ten przykładzik z życia wzięty bo wypisz wymaluj toż to bliski Jerzy L. no kropka w kropkę którego widuje rozmodlonego.Wszak Mojżesz rzekł ''-nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu '' i zaiste stoi to jak byk chyba od 5000 lat no ale czy Mojżesz rzekł ''nie pisz fałszywego świadectwa przeciw bliż niemu swemu ''..... ano nie .A więc to modlitwa wyczulone sumienie pana Jerzego jest absolutnie czyste i nie powinien z to przyczyny truć głowy spowiednikowi.Nota bene sam to sprawdziłem i żeby pana Jerzego utwierdzić w tym przekonaniu -Mojżesz o pisaniu fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu za pomocą komputera słowem nie wspominał bo go nie umiał obsługiwać.A swoją drogą to niby taki mądry --to plagi egipskie sprowadza --tłumy suchą nogą przez morze przeprawia a na wideo i komputerze zna się jak przysłowiowy wilk na gwiazdach. Znam jednak wyczulone sumienie pana Jerzego ( widziałem go kontemlującego w modlitwie)i jestem święcie przekonany że tak tego nie popuści --i tutaj przychodze z pomysłem może z mniej odległych czasów-- wejdź Pan w niedziele ( najlepiej po sumie) i pod stołem krzycz Pan głośno ŁGAŁEM JAK PIES HAU HAU HAU może po 3 razy za każdy wpis ''fałszywego świadectwa'' co Pan na to .Gest ten samorzutny uczyni z Pana człowieka godnego --ba może nawet przejdzie Pan do historia a już na pewno napisze o panu w ''Ziemi Bocheńskiej" ten powiatowy Katon - to sumienie narodu niejaki mistrz E.Kolanko czego i ja Panu życze .Gdy jednak Pan z jakiś powodów moje szczere i pozbawione fałszywego świadectwa intencje źle pojął nie to nie goń Pan po policji za moi IP bo nazywam się Jawień i mieszkam w Brzeżnicy .Ale Panie szanowny czy warto wszak '' swoboda wypowiedzi stanowi jeden z powystawowych fundamentów demokratycznego społeczeństwa i jeden z podstawowych warunków jego rozwoju oraz samorealizacji a politycy podlegają surowszej ocenie niż członkowie społeczeństwa'' -- a to już nie ode mnie -- to z sądu --z Bochni. Noi jeszcze jedno - znam Pańskie zamiłowanie do grafomanii - gdyby tak wena Pana uwiodła i spróbował mnie lub moich powinowatych obsmarować na jakichkolwiek forach to muszę Was zapewnić że nie jestem osobą z żadnej w/w profesji kwalifikującej do publicznego oplucia i konsekwentnie znajde takie IP. POZDRAWIAM- Jawień Mirosław
Aleks

2013-06-23 19:51:54
Jawien od wielu lat startuje we wszystkich możliwych wyborach jako oponent wójta i oczywiście wszystko przegrywa. Ten gość bardzo chciałby być osoba publiczna ale ludzie w Brzeźnicy go nie chcą stad jego kompleksy które leczy sobie na tym forum
do Aleksa

2013-06-24 08:56:52
to nie ten Jawień startował w wyborach , więc nie opluwaj . Panie Jawień gratuluję odwagi i proponuję aby pisał Pan felietony , chociażby do " Ziemi Bocheńskiej ", lepiej czyta się te Pańskie niż niejakiego E. Kolonko /ten niech tylko nadal wspiera czasopismo , choćby i z publicznych pieniędzy / Pański felieton zawiera Prawdę , a te E. Kolonko wydumaną prawdę przez chore ambicje i chorą wyobraźnie - takie odnoszę wrażenie , może jednak się mylę .
j23

2013-06-24 08:57:46
Gratuluje Panu Mirkowi. Trzeba posprzątać to bagno.
skoro

2013-06-24 09:03:17
skoro można obrażać i opluwać osoby publiczne , jak uznał to Sąd , to ja wątpię w Moralność Temidy . Ta bocheńska i pamięć ma słabą , zapomniała jak Pan starosta i inni bocheńscy politycy bronili Jej przed likwidacją ...
Onufry

2013-06-24 18:27:10
Czegosz milczycie Leonie --bracie --czy tylko na szczekanie gębe macie
kali starosta

2013-06-24 20:57:16
A o byłej przewodniczącej p. J.Solak, to można było głupoty opowiadać , p.starosto ?
biedny jerzy l.

2013-06-25 15:04:27
Jerzy L. jest zdesperowany bo wbrew pozorom grunt spod nóg coraz bardziej się osuwa, więc jak opluje kogoś to się lepiej czuje. Tylko, że sąd takim wyrokiem pozwolił również pluć na Jerzego Swoją drogą myślałam, że ucieczka przed mediami w Łapczycy stanowi już szczyt śmieszności pana L, jednak się myliłam Jerzy L. jest kreatyny i arogancki jak mało kto.
Biegły

2013-06-25 18:34:42
Urząd Gminy Bochnia był sparaliżowany, nie można było załatwić spraw.Nie było przez ponad tydzień wójta, zastępcy, sekretarz. Jak działa ten urząd? Potrzeba powiadomić o ty m fakcie pana Wojewodę.
Do biegły

2013-06-25 21:36:44
Biegły to ty jesteś w opluwaniu innych. Wczoraj tj.poniedzialek w Urzędzie Gminy w Bochni przez cały dzień petentow przyjmowała pani Sekretarz. Jest osoba funkcyjna i ma upoważnienie wójta. Traktowanie załatwiła problem mojego sąsiada. Przy okazji mam uwagę- "czas bochnia" nie szkaluje nikogo z szefów samorządu oprócz pana wójta Lysego. Wszyscy wiedza dlaczego: on głośno i nie anonimowo wykazuje publicznie głupotę, lenistwo a nawet nieuczciwosc niektórych ludzi którzy dowaliles sie do publicznej posady. Analizuje te wypowiedzi wójta i stwierdzam , ze w ogromnej większości przypadków wojt Jerzy Leon ma racje. Jak np. w sprawie łącznika do A-4 , wojt przewidział wszystko już wiele lat temu, ze jeżeli sami go nie wybudujemy to nikt z Warszawy go nie wybuduje.Portal "czas " dzisiaj przytoczył podobne stanowisko dyr. GDDKiA. W sprawie rozbudowy DPS i polityczki uprawianej w Starostwie potwierdził niedawno pan Rzepecki. W sprawie hali w Lapanowie potwierdzi prokurator ??? Ciekawe czy będzie czekał do wyborow - tak jak zrobili w sprawie b.min. sportu Lipca - aby nie pogorszyć wyników ekipy rządzącej.
do Do Biegły

2013-06-26 00:48:06
O Boziu, co za chaos!!! A teraz będą ręce, które leczą: adin, dwa, tri....
Wypad

2013-06-26 12:39:39
PAJĄK PRZEGRAŁ IDZIE NOWE
do Brawo

2013-06-26 22:18:59
To kłamstwo, że pan Jacek Pająk skrzywdził wiele osób, jest przeciwnie, wprowadził wysoki poziom i profesjonalizm. Pomógł wielu osobom i załatwił wiele spraw Twiedzisz, że to koniec jego rządów, to jak wytłumaczysz fakt, że PO dominuje w Radzie Powiatu i ma swojego przewodniczącego . Ludzie chcą tej władzy!
Brakło argumentów ???

2013-07-11 19:56:26
Pajakowym wyznawcom brakło argumentów, ha, ha, ha.
REKLAMA