Powiat

wtorek 23 października 2012 10:20:45

Wyrok sądu w Krakowie: sołtysi mieli rację! Wyrok sądu w Krakowie: sołtysi mieli rację!

Gmina Bochnia przegrała proces

We wtorek 23 października przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Krakowie zakończyło się postępowanie przeciwko Radzie Gminy Bochnia w sprawie uchwały pozbawiającej biernego prawa wyborczego zawieszonych wcześniej sołtysów.

Pewnym novum było to, że Wacław Woźnicki reprezentowany był przez pełnomocnika (do tej pory występował przed sądem sam), krakowskiego mecenasa Michała Szymeczko. Nieobecny był natomiast prawnik reprezentujący gminę. W piśmie przesłanym do sądu usprawiedliwiał się urlopem wypoczynkowym, zaplanowanym już dużo wcześniej.

Przewodnicząca składu sędziowskiego zapytała powodów co sądzą o propozycji mecenasa Roberta Tomczyka (jej obszerne fragmenty przytaczaliśmy w relacji z poprzedniej rozprawy) aby przewód sądowy w tej sprawie otworzyć na nowo. Zarówno Janina Chojnacka jak i mecenas Szymeczko stwierdzili, że nie ma do tego podstaw i proszą o wydanie wyroku już dziś. W podobnym duchu wypowiedziała się radczyni prawna wojewody, pani Katarzyna Gruca. Dodała, że dotychczasowe działania mecenasa Tomczyka świadczą najwyraźniej o chęci przewlekania sprawy w nieskończoność.

Sąd postanowił nie przedłużać postępowania i wydał wyrok. Uznał, że zaskarżona uchwała Rady Gminy jest nieważna w punkcie dotyczącym ograniczania biernego prawa wyborczego zawieszonych sołtysów. Wykazał jej sprzeczność zarówno z ustawą samorządową jak i z konstytucją. Ta pierwsza nie stawia żadnych ograniczeń osobom kandydującym, zarówno co do ich liczby jak i statusu społecznego. Konstytucja natomiast wyraźnie określa kto nie może startować w wyborach: są to przede wszystkim osoby skazane prawomocnym wyrokiem sądu, co w przypadku obojga zawieszonych sołtysów nie miało miejsca.

Dodatkowo sąd zadecydował, że Gmina powinna zwrócić Wacławowi Woźnickiemu 470 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

W najbliższym czasie zarówno powodowie jak i wójt Gminy Bochnia mają otrzymać pisemne uzasadnienie wyroku. Nasza redakcja postara się przytoczyć je w całości.

Wyrok nie jest prawomocny. Gmina Bochnia ma 30 dni na odwołanie się do wyższej instancji Sądu Administracyjnego. Wacław Woźnicki, w „gorącym” komentarzu tuż po skończonej rozprawie przytoczył opinię swojego pełnomocnika, który stwierdził, że Gmina najprawdopodobniej nie będzie się odwoływać, gdyż nie ma na to wystarczających podstaw prawnych.

eb

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gurami

2012-10-23 10:38:57
Wójta Lysyego już nie wybierać na to stanowisko. Powinien mieć zakaz sprawowania stanowisk publicznych i pojechać zmywać garnki do Londynu.
ja

2012-10-23 11:40:31
Ależ gminni zamilkli! no gdzie te zachwyty nad Jedynym, Nieomylnym, Wszechwiedzącym??
Joanna Solak też wygrała z Pająkiem NSA i co?

2012-10-23 11:51:02
Nic nie napisaliście, że Joanna Solak też wygrała w NSA o jej bezprawne odwołanie przez radnych pająkowych, bo ta wiadomość jest dla "czasu" niewygodna. Ale bardzo chętnie piszecie o NIEPRAWOMOCNYM wyroku. Takie persony jak Chojnacka i Woźnicki za ciężkie naruszenie statutu gminy zostali słusznie zawieszeni przez radę gminy. Tego sąd nigdy nie kwestionował!!!!! Sąd uznał tylko że nie można im zakazać znowu startowania na sołtysów. Żeby znowu mieszali ??? Ludzi nigdy już ich nie wybiorą bo widzą że po ich usunięciu zapanowała zgoda i spokój. Obecni sołtysi w Cikowicach i Brzeźnicy mają powszechne poparcie mieszkańców.
100 % racji

2012-10-23 12:00:27
woźnicki torpedował budowę kanalizacji w brzeźnicy . dobrze że wójt i rada wyrzucili tego jegomościa bo do dziś nie byłoby kanalizacji we wsi>>>>>>>>>>>>> on tylko potrafi krytykować . nawet chodnika przy powiatówce nie zrobił tylko gmina musiała kupować rury koło świetlicy !!!!!!!!!! niech krytykuje tych co biorą renty z moich podatków i chcą jeszcze dorobić jako sołtysi. ale tego nie będzie krytykował bo jego osobiście dotyczy. do roboty się weź człowieku a nie do pająkowej polityki !!
solak - cd

2012-10-23 12:02:05
to jest sprawa cywilna o odszkodowanie, co innego . sąd administracyjny stwierdził bezprawny wybór władz powiatu. z tego będą jeszcze ładne jaja !!!!!
Zosia - do Joanna...

2012-10-23 12:14:27
idąc za Twoim tokiem rozumowania można przyjąć, że wójt i (lub) rada dopuścili się "ciązkiego naruszenia" Konsytucji - najważniejszej ustawy w państwie polskim, zatem należy ich "zawiesić", tym bardziej, że w tej sprawie mamy wyrok sądu. Szkoda, że ktoś, kto wiele lat temu był przykładem dla innych wójtów, teraz przynosi wstyd demokracji i swoim wyborcom. Pan Wożnicki jest radnym powiatu - wybrany w demokratycznych wyborach więc argument, że "nigdy ich juz nie wybiorą" uważam za nietrafny. "Zgoda i spokój" to może jest w gminie, skoro pozostali sołtysi i radni tańczą jak im zagra Lysy. Panu Woźnickiemu gratuluję, a jego sprzymierzeńcom życzę wytrwałości. Ta sprawa to dla nas jaskółka.
do 100% racji

2012-10-23 12:17:19
Ciebie oburza biedniutka renta WW, a mnie prezydencka pensja JLL. Też z naszych podatków...
do 100%

2012-10-23 12:21:49
-przepraszam, ale jakiś błędzik się wdarł (złość zaślepia) - to chodnik w Brzeźnicy jest zrobiony z rur? A u którego radnego te rury zakupiono?
Emily

2012-10-23 13:00:36
Wójt z tą cała gminą Bochnia to obciach. Ja bym go już nie wybierał. Wstyd. Zamiast uczciwie rządzić zajmuje się jakimiś gierkami personalnymi, chcąc na siłę zaszkodzić tym co mają rację. Zabrać mu państwowe koryto. Już dość się natuczył.
Prawnik nieobecny

2012-10-23 13:24:15
Prawnik reprezentujący gminę był nieobecny. To znaczy chyba, że tą całą gminę nie traktował poważnie i miał rację. Co tu traktować poważnie?
guru

2012-10-23 14:07:05
Brawo dla pana Woźnickiego. Nie pierwszy raz wyszło, że miał rację. W sprawie bezprawności pobierania opłat partycypacyjnych też sądy potwierdziły jego stanowisko. Rację miał też radny, który jeden sprzeciwił się tej bzdurnej wojence wójta. Reszta rady to obciach.
Pigmej

2012-10-23 14:23:57
Lista osób łamiących Konstytucje RP;Jerzy Leon LYSY -wójt ,Pukal Zofia - przewodnicząca Rady , Cagiel Stanisław, Gajek Piotr ,Górski Józef ,Jochym Stefania, Kasprzyk Mieczysław , Kowalski Witold , Łącki Jan, , Skoczek Władysław , Widełka Wacław , Więcek Krzysztof , Wygaś Władysław
odyseusz

2012-10-23 14:41:04
Brawo, nareszcie. Teraz niech ktoś coś zrobi z wyrównaniami nauczycielskimi, nie płaconymi w terminie.
do odyseusza

2012-10-23 15:57:17
Nie liczcie na "ktosia". Nauczyciele ! Wystąpcie z pozwem przeciw Gminie Bochnia. Pan Woźnicki się nie uląkł. Nie bójcie się więc i wy.
rem

2012-10-23 17:12:14
no to mamy ostateczne potwierdzenie że Lysy niczym Łukaszenka bocheński prześladuje opozycję w iście stalinowskim stylu. Jeszcze niech w piwnicach otworzy więzienie i pozamyka wszystkich którzy sa przeciwko niemu. Wstyd!!!!
ano

2012-10-23 17:23:13
Wójcie Lysy wstydu nam oszczędź i przestań trwonić nasze pieniądze! Wreszcie jakaś sprawiedliwość!
mieszkańcy

2012-10-23 17:24:46
Zróbmy referendum w gminie Bochnia- już dość tego!
zz zz

2012-10-23 17:45:34
Zatkało kakało?
ale jesteście śmieszni

2012-10-23 18:00:51
Woźnicki nie jest sołtysem... Chojnacka nie jest sołtyską... Ludzie mają dość wichrzycieieli. Zarówno w Cikowicach, jak i Brzeźnicy wybrali nowych sołtysów. Szczekanie Woźnickiego i Chojnackiej jest bezprzedmiotowe. Mogą szczekać dalej i tak to nie zmieni biegu wydarzeń. Nawet gdyby chcieli, ludzie ich nie wybiorą.
Brawo Panie Wacławie

2012-10-23 18:16:14
Panie Wacławie, gratuluję wytrwałości w dochodzeniu do prawdy i przeciwstawieniu się łamaniu prawa . Teraz tylko jeszcze pozostało zapamiętać nazwiska radnych wymienionych przez Pigmeja i nigdy więcej tych szkodników gminnych nie wybierać, tańczą jak im wójt zagra. Sprzeniewierzyli się przysiędze którą składali jako radni. Może faktycznie referendum?
sprawdzić rencistę

2012-10-23 18:52:58
za co bierze rentę woźnicki ? nie za pracę radnego powiatowego bo za to ma dietę ! nie za komisję zdrowia bo za to ma dodatek do diety ! czyli facet może pracować na 2 etatach ! i jeszcze chciał być sołtysem bo tam też jest mała dieta !!!!! kto mu dał papiery na rentę???????? gdzie był orzecznik zus ??????????!!!!!!!!!!
Odyseusz

2012-10-23 19:01:12
Tylko w gminie Bochnia trzeba działać przeciw "miłościwie nam panującemu" tylko i całkowicie dyskretnie i anonimowo. Nikt nie wystąpi z pozwem imiennie, bo się boi o pracę, zwłaszcza jak ma rodzinę na utrzymaniu. To człowiek bezwzględny i nie boi się niczego. Zwalnia nawet, jak ktoś pójdzie potem do sądu. Nie toleruje sprzeciwu i innego myślenia. Nikt nie wystąpi indywidualnie. A jemu uchodzi wszystko na sucho. I na tym wózku jedzie, wiedząc, że ludzie się boją. Średnio jest winien każdemu nauczycielowi w gminie około 3500 zł. Miał je wypłacić do końca stycznia. Jest prawie listopad a o pieniądzach ani słychu ani dychu. I nie pomagają RIO, PIP i inne kontrole.
do odyseusza

2012-10-23 19:29:06
ciesz sie ze jeszcze sa w szkoly bo w innych gminach szkoly zamykaja a rodzice tworza stowarzyszenia ktore prowadza szkole ale one nie musze przestrzegac chorej karty nauczyciela i tam nauczyciele zasuwaja na umowe cywilna i im pasuje. jestem za likwidacja karty nauczyciela i jej chorych zapisow
Do Odyseusza

2012-10-23 19:32:58
A zmiećmy tego kacyka w następnych wyborach demokratycznie i konsekwentnie. Lysego mogą nie bać się Wożnicki, Chojnacka i Bachmiński, bo są niezależni. Nie zatrudnieni w Gminie. I ci występują imiennie. Ale każdy przy urnie jest anonimowy, więc nich się nie boi. Tylko trzeba przypilnować prawidłowości wyborów...
qam

2012-10-23 19:37:26
Wójt Lysy ma swoją interpretacje Konstytucji. Według niej on stoi ponad nią i ponad prawem. Ale wyborcy niedługo zinterpretują jego dokonania przy urnie wyborczej.
do: 18:52:58

2012-10-23 19:40:10
Zaplujesz się w swojej nienawiści i w zawiści. Każdemu życzy się zdrowia. Może zamienisz się zdrowiem z Panem Woźnickim.
do Pigmeja

2012-10-23 19:50:45
Do listy dodam jeszcze prawą rękę i wielkiego poplecznika wójta Łysego-Krzysztofa Ziębę. Szefa GZOSiP
Do tego co pisał do Odyseusza

2012-10-23 19:59:37
Odyseusz odpowiada. Nie interesują mnie inne gminy. On ukradł nasze pieniądze. Ciekawe czy wójt, gmina i cała świta pozbywają się dobrowolnie pieniędzy, które się im należą. Czy rezygnują z pensji, dodatków, motywacyjnych i...socjalnego? Bo zapomniałem powiedzieć, że kradnie nam również socjalne. Wiec nie mów mi o innych gminach bo nie obchodzi mnie to. Co do karty nauczyciela. Tak zgadzam się. Jest chora i chcę jej likwidacji. Wolę siedzieć w szkole od 8-16 i mieć gdzieś dyskoteki, wycieczki, wywiadówki, dyżury, zajęcia pozalekcyjne. Wszystko muszę zrobić w godzinach pracy i jestem wolny jak dzika świnia po 16 jak urzędnik w UM Bochnia. NIE CHCĘ KARTY NAUCZYCIELA. Przynajmniej ludzie przestaliby pluć na mnie.
antagonista

2012-10-23 20:15:45
Wójt nie płaci nauczycielom mimo istnienia przepisów które go do tego zobowiązują - jakim cudem kontrole PIP nie przynosza efektów - PIP zamyka oczy w tej sprawie tak jak inne instytucje patrzyły przez palce na Plichtę. Radny z Siedlca wozi do wyborów żulików i wskazuje na kogo mają głosować. Cały Siedlec mówi o tych praktykach i znów nikt nic nie robi. Wójt jest był i będzie dożywotnio pełnił swoją funcję - będzie też zachowywał się jak kacyk we własnym królestwie, bo wszyscy którzy widzą co robi i mieli z nim doczynienia jakims cudem podczas wyborów dają się łapać na te wyborcze hasełka w stylu Jerzy łysy naszym wójtem. To znaczy czyim - radnych którzy kręca z nim interesiki? Ludzie POBUDKA- Dajecie się mamić kawłeczkiem chodnika który już się rozpada, oddajecie grunt należący do spółki pastwiskowej gratis by przesunąć boisko o szerokość drogi obok sali ginastycznej, o której wójt "zapomniał" budując salę gimnastyczną. Może pomyślcie przed następnymi wyborami ile razy spotkała was bezinteresowna złośliwość ze strony tego typa i co udało się w gminie załatwić bez szarpania sie z urzędnikami którzy nigdy o niczym nie decydują zgodnie z posiadanymi kompetencjami - bo wszystko musi zatwierdzić osobiscie WÓJT. Jak się pomyli to i tak odpowie urzędnik , jak zaskarżycie decyzję to nic - gmina pokryje koszty postępowania - a zapłaci nie wójt - tylko wy z podatków drodzy wyborcy. Wręcz bezcenni - dzięki wpłacaniu do kasy gminy podatków za które wójt może się doskonale i bez końca bawić. Wszyscy którzy narzekają i głosują - nie narzekajcie - sami sobie zgotowaliście taki los, wielokrotnie powtarzając ten sam błąd podczas wyborów. Bo wójt zrobił to czy tamto - do diabła od tego jest. Nie robi za swoją kasę - tylko za środki które na to są przeznaczone weług statutu gminy. Każdy na jego miejscu zrobiłby to samo a może więcej i to zgodnie z prawem bez szarpania się za nasze pieniądze ze wszystkimi dookoła.
kam

2012-10-23 20:34:33
Kiedy w gminie Bochnia będzie referendum w sprawie odwołania Wójta Lysego i rozwiazania Rady Gminy? Organy zostały wybrane z pogwałceniem konstytucji. Wstyd na cała Polskę!!!
jozek

2012-10-23 20:52:41
pieski szczekaja, ujadaja ale to tylko polityczne kundle na powiatowej smyczy. za kazdym razem przegrywaja wybory i tylko ujadanie im zostaje.... a hycel nie daleko
dex

2012-10-23 21:08:06
januszku, wacusiu, jacusiu... ujadajcie dalej... ha ha ha! Mieszkam w tej gminie i widzę że rozwija się ona szybciej niż inne obok - w krótkim czasie zmodernizowane 3 mosty, ostatnio wykonana kanalizacja w Brzeźnicy, Bogucicach, teraz oczyszczalnia ścieków w Bogucicach. Tak trzymać wójcie. Pieskami na smyczy Jacusia nie ma się co przejmować!
DO dexa i jozka

2012-10-23 21:21:12
JUTRO tj 24 -tego będzie w UG rozdawana wazelina - wasza obecność wskazana- radnych i sołtysów obowiązkowa
do kam

2012-10-23 21:57:01
za oszczerstwo grozi ci odpowiedzialność karna. jeżeli nie masz dowodów na to co napisałeś - szykuj się do prokuratury. za pomówienie grozi ci do 3 lat. redaktor też może mieć poważne kłopoty. dowód wydrukowano!!!!!!
sołtysi mieli rację ...kiedy krytykowali chojnacką

2012-10-23 22:51:55
tytuł bardzo mi się podoba. rzeczywiście chojnacką dobrze podsumowało stowarzyszenie sołtysów, którzy nie zostawili na niej suchej nitki. woźnickiego ksiądz proboszcz z z brzeźnicy opieprzył publicznie za donosicielstwo..
zadowolana z Nieszkowic

2012-10-23 23:11:46
no, to wreszcie dobiorą się lysemu do skóry!! Hip hip - hurra!!!!
"DYKTATOR"?

2012-10-24 08:47:30
R E F E R E N D U M !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
referendum o woźnickiego

2012-10-24 09:00:08
wiele podpisów pod referendum w obronie woźnickiego było sfałszowanych ale prokurator uznał ewidentne przestępstwo za "małą szkodliwość społeczną" i umorzył sprawę !!!!!!!!!!!! w podobnym referendum o odłączenie części wsi cerekiew od gminy bochnia, gdzie też były sfałszowane podpisy, zapadły wyroki skazujące !!!!!!!!!!!!!!!!!! jedno prawo i jedna polska czy lokalne amber-goldy?? TO TRZEBA WYJAŚNIĆ, nie w NSA lecz w PROKURATURZE APELACYJNEJ.
do tak

2012-10-24 09:02:39
za oszczerstwa w internecie odpowiada autor wpisu i właściciel portalu. dowód jest wydrukowany.
referendum

2012-10-24 09:54:51
zmiana konieczna, nie ma co czekać do końca kadencji.
Ech tam

2012-10-24 12:47:15
i cóz...z tego......,że sąd tak postanowił.....a wyborcy....sa..zadowoleni....z obecnych sołtysów.??????????/...............więc to" bicie piany"........na niewiele sie przyda..hehhehe szkoda nawet marzyc...o starcie w nastepnych wyborach na sołtysów... mimo wszystko...i ponad wszystko......
łał

2012-10-24 13:55:49
no nie, wójt się mylił. Mecenas również....
Mały

2012-10-24 15:25:51
Nie sadzę by wójt po tym wyroku zamierzał się odwoływać - sama nieobecność Tomczyka jest wystarczającym dowodem że brak prawnych argumentów do dalszych zabiegów- szkoda trwonić reputacji na z góry sprawe beznadziejną.Natomiast znając wójta wiem że uruchomi on wszelkie możliwe środki i sposoby aby atakować ,dyskredytować, straszyć.W swym szaleństwie nie obce mu będzie żadne świństwo ni perfidia.Patrz na wpisy ''100% racji ,ale jesteście śmieszni, jozek ,dex , do kam '' to jego prymitywny chamski styl ,jego ręką pisane .wpis ''sołtysi mieli rację....''nie zawaha się antagonizować księży przeciw swym przeciwnikom .Jeżeli Rada gminy będzie dalej ubezwłasnowolniona czemu daje tego dowody lepiej referendum zakończyć to schizofremiczno - paranoiczne szaleństwo.
Do Małego

2012-10-24 21:40:29
Dobrze prawisz. Po prostu............. to wariat.
moro

2012-10-24 21:49:50
Jestem za referundem. Wójcie jak nie masz się czego bać to podaj sie referendum.
moro baranie

2012-10-24 22:48:41
referendum jest co 4 lata i nazywa sie wybory samorzadowe i co 4 lata wojt lysy swoja wygrana zamyka dziób takim krzykaczom-pieniaczom jak ty
obca

2012-10-25 02:47:12
Soltysi mieli racje - brawo ale podaje pod rozwage czy nie doszlo tu do przekroczenia uprawnien przez funkcjonarusza pulicznego przestepstwa z art 231 kk zagrozone kara do 10lat pozbawienia wolnosci wniosek winnien wplynac do prokuratury ale nie w Bochni
Ech tam

2012-10-25 08:49:31
ale ta Cikowianka "upierdliwa jest"stara baba za przeproszeniem...jak sie jej chce jeszcze gminne kąty wycierac...no w pewnym sensie podziwiam..zaciekłość..i chęc odwetu...ale...miałoby to sens..gdyby zzzziomkowie ja bronili i koniecznie chcieli wybrac na sołtysa...a tak...tylko zszarpane nerwy...zostana w podziece..za prace społecznicy pozdrawiammmmm ioczywiście...zycze zdrowia
do Ech tam

2012-10-25 10:01:26
obserwuję Twoje komentarze i martwi mnie... ta ... zadyszka.... Wybacz ale to brzmi jak agonia. Agonia polityczna Lysego z pewnością...
Ech tam

2012-10-25 13:27:02
mysle,że komentarze..nalezy przede wszystkim czytac...a nie obserwować...to po pierwsze...a po drugie.....hmmmmmmmmm zadyszki nie mam...i nie cierpie...na żadne..schorzenia..nawet te polityczne....a to własnie Ty masz owa zadyszke...,bo tak uparcie bronisz ....sojego zdania...,wybacz...kazdy może tutaj wypowiadac...sie..jak zechce...w swoim oczywiście..imieniu...ja nikogo nie szkaluje..i nie krzywdze..swoimi opiniami.......stwierdzam tylko fakty tak jak je widze....a dla ścislosci....przydaloby sie Ci troche....więcej obycia i kultury osobistejjjj...,wiem...z kim rozmawiam.....!życze zdrowia.....i..nerwy na wodzy....
Ech tam...

2012-10-25 13:30:22
jak sadze....podobaja..sie ludziom tylko te zle wpisy...........
tylko w Bochni

2012-10-25 15:03:20
Pisałem już, że wiiększe głupoty mogła wymyślić tylko "gmina Wilkowyje". Prawnik zaś jest typowym bocheńskim "prawnikiem". Skończone d... !
do Ech tam

2012-10-25 15:19:47
to, że chcesz być obiektywny (fakty) niestety nie znaczy, że taki jesteś, ale nie martw się, bo komentarze polegają właśnie na subiektywnej ocenie rzeczywistości:)
nikt po nich nie płacze

2012-10-25 16:25:04
tych dwoje pieniaczy walczy o swoje stołki i diety!!!!!!! nikt w cikowicach i brzeźnicy po nich nie płacze!!!!! nareszcie jest zgoda .
Twój Staś

2012-10-25 20:07:13
Leośniu nie przejmuj się tyle przekrętów już za Tobą, nic się nie stało to tylko jedna wpadka, więcej już na pewno nam nie udowodniam. To tylko kundle szczekają po przegranych wyborach. Teraz im pokażesz co robi prawdziwy buldog ze szczeniakami.
Ech tam

2012-10-26 08:37:50
no..no... jakim trzeba byc..zarozumialcem.,żeby teraz pouczac...nie tylko tych, którzy w UG pracuja ..ale i komentujących...cha cha cha ,pogratulowac....odwagi walki z wszystkimi.....tutaj piszacymi.....moze to wreszcie ktos doceni......przeciez..to musi byc niebywale trudne tak sie "wadzić........no nie?.....obraża ..sie radnych,,,sołtysow...ale przede wszystkim WYBORCOW,którzy...Ich wybrali....więc bez przesady....bo jest to walka z wiatrakami....zapewniam
Biegły

2012-10-29 13:46:58
Jak to jest możliwe , że sołtysi są mądrzejsi od prawnika Wójta Tomczyka- sędziego sądu rejonowego i okręgowego w Krakowie, byłego pracownika ministerstwa , który nadzorował prace notariuszy?Kto zapłaci panu adwokatowi - znowu podatnicy. Wójt z Urzędu zrobił sobie prywatną firmę. Dość tego , miarka się przelała
nnnnn

2012-10-29 19:55:10
Do odyseusza, jekie wyrównania za co? Przecież innym zawodom nie wyrównują do średniej warszawskiej. Jaka to jest sprawiedliwość? Jeżeli chce ktoś zarabiać tak jak w Warszawie to może dojeżdżać.
bez przesady

2012-10-31 09:04:48
ile mozna ..gdybać jeszcze na ten temat...............przeciez.to.....już jest obrzydliwie....nudne...ach ..te """""ogony"""""""""""
REKLAMA