Powiat

wtorek 24 lipca 2012 11:25:57

RPK zawiesza kursy - kto winien?RPK zawiesza kursy - kto winien?

Spore niezadowolenie zamanifestowali niektórzy mieszkańcy Brzeźnicy podczas spotkania gminnego z wójtem Jerzym Lysym, dotyczące zlikwidowania kursów autobusów RPK przez Brzeźnicę w sobotę i niedzielę.


Jeden z mieszkańców dość stanowczym głosem powiedział: - nie każdego stać na samochód, nie każdy ma 3-4 samochody, nie dziwne, że dzieci wałęsają się po wsi czy młodzież, bo nie mają czym wrócić.

Rzeczywiście, z dniem 21 czerwca RPK zawiesił kursy linii nr 3 w soboty. W niedziele kurs ten się nie odbywał już wcześniej. Wójt Lysy tłumacząc się z niewydolności RPK i z takiej niewygodnej dla mieszkańców sytuacji winą obciążył... byłego burmistrza Bogdana Kosturkiewicza.

Pamiętacie państwo - był taki burmistrz Kosturkiewicz. On już przeszedł do historii w mieście jak i w PiS-ie, bo został stamtąd jak czytałem wyrzucony czy z władz został usunięty”. Wójt stwierdził również, że decyzja byłego burmistrz była dla RPK bardzo niekorzystna podkreślając, że kłopoty finansowe mają obecnie dwa przedsiębiorstwa. „Burmistrz Kosturkiewicz zasłużył się u nas tym, że doprowadził do powstania niepotrzebnie drugiego przedsiębiorstwa i kłopoty ma zarówno miasto ze swoim przedsiębiorstwem jak i gmina.

Takie postawienie sprawy niestety nie wyjaśnia wszystkiego. Jak pamiętamy powstanie BZK miało właśnie na celu polepszenie sytuacji komunikacji w mieście Bochnia i wyjście ze spółki, która funkcjonowała dla miasta Bochni w bardzo niekorzystny finansowo sposób. Tak wówczas zadecydowali nie tyle burmistrz, co radni miejscy. Dla Bochni taka decyzja była wówczas decyzją słuszną i korzystną.

Sytuacja jest o tyle kuriozalna i dziwna, że władze gminy czy zarząd RPK sam powoduje kłopoty mieszkańców z komunikacją. Jak się wyraził jeden z mieszkańców - o koncesje na przewóz osób w gminie starało się już kilku przewoźników i żaden jej nie otrzymał. Gmina jednak wiedząc, że nie jest w stanie zapewnić mieszkańcom odpowiedniej komunikacji odmawia jednocześnie koncesji prywatnym przewoźnikom, którzy zapewne wszystkie ich kłopoty komunikacyjne rozwiązaliby od zaraz. Wychodzi na to, że władze gminy, same będąc przyczyną kłopotów mieszkańców, wolą widzieć winę w byłym burmistrzu miasta.

RPK jest obecnie utrzymywana przez gminę Bochnia - dotacja 1 300 000 zł oraz gminę Nowy Wiśnicz - dotacja 200 000 zł. Mimo że komunikację w tych gminach mogą zapewnić prywatni przewoźnicy władza gminy Bochnia odmawia koncesji, jednocześnie przeznaczając bardzo duże środki publiczne od podatników na utrzymanie przedsiębiorstwa, które nie jest w stanie zapewnić wszystkim mieszkańcom właściwych usług komunikacyjnych.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

bochnianin

2012-07-24 13:28:00
co tu komentować - dawniej układ był taki: mieszkaniec miasta, jeżdżący RPK, dokładał się do biletu mieszkańca gminy. Teraz się to skończyło i stąd wściekły atak na Kosturkiewicza, chociaż akurat ta jego decyzja z punktu widzenia interesów miasta była jak najbardziej zasadna
brzeźnicok

2012-07-24 13:37:24
W wakacje w soboty i niedzielę autobusami jeżdżą 2-3 osoby! Ciekawe czy prywatny przewoźnik pozwoliłby sobie na utrzymanie takich linii! To bezsens!
do autora tekstu

2012-07-24 13:42:10
Po pierwsze z tego co słyszałem to Nowy Wiśnicz dokłada 200 tys. a nie 1 200 tys., a po drugie do BZUK-u Miasto dokłada ok. 1 mln zł. Nie wiem jak to nazwać głupotą czy niegospodarnością, że zamiast się dogadac i stworzyć jedną firmę, to po mieście i okolicy jedzie autobus za autobusem i w sumie miasto, gmina i Nowy Wiśnicz dokładają do obu firm 2,5 mln złotych! A autobusy przeważnie wożą powietrze! Panie Kolawiński - mówił pan w kampanii wyborczej, że doprowadzi pan do połączenia dwóch firm w jedną. Mówił pan rozsądnie więc na pana zagłosowałam, ale teraz widzę, że uszło z pana powietrze. Jak pan nie wypełni zobowiązań i nie będzie pan postępował zgodnie z logiką - to nie wróżę drugiej kadencji!
loka

2012-07-24 17:03:03
Likwidacja kursów trwa od dawna. Przyczyną jest niewydolna firma RPK, która nie generuje strat, gdy autobusy stoją na placu. Jakoś prywatnym wożenie ludzi się opłaca. Skoro przyczyną strat był burmistrz Kosturkiewicz, dlaczego od 2011 roku nie połączyli się obaj przewoźnicy? Otóż Lysy z nikim nie potrafi współpracować. Otoczony jest samymi wrogami. I słusznie.
x

2012-07-24 19:32:09
kolawinski startujac w wyborach trabil o polaczeniu bzk i rpk i co teraz juz mu przeszlo?
Jerzy

2012-07-24 20:39:05
Panie!!!!!!!!!!!!!!! poprzedni prezesie wróć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fan Jerzego

2012-07-24 20:47:00
Gmina tonie mając RPK na utrzymaniu!!!! Tak trzymać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
miastowy

2012-07-24 21:02:24
absolutnie nie zgadzam sie na dojenie miasta! Niech se gminne płacą na autobusy, ile dusza zapragnie, ale wara im od miejskiego majątku!. Wybrali se lysego na kolejną kadencję to mają za swoje
sdsd

2012-07-24 21:52:47
wlodarzy wisnicza i gminy bochni wyborcy podsumują już niedługo - spieprzyli wszystko
mieszko

2012-07-24 22:06:47
Wójt Nic Nie Mogę Lysy zamiast wziąć się do roboty cały czas zrzuca odpowiedzialność a to na burmistrza a to na starostę. Wójcie weź sie w końcu za robotę bo trzeba będzie rozpisac referendum w gminie o odwołanie "gospodarza"
będę chodził na nogach

2012-07-24 22:09:10
co wójta obchodzą ludzie, którzy będą zapier....czać na nogach. Jeździ tą swoją limuzyną i pewnie nigdy w autobusie nie siedział. Nie korzysta z niego on ani żaden z pracowników gminy to można zlikwidować połączenia.
do mieszko

2012-07-24 22:27:35
to jest nas juz dwóch, ba ja też myslę, że najwyższy czas odciąc od koryta wójta.
AFERA?????

2012-07-24 23:26:08
gdzie podzialy sie piekne zdjecie i informacje o budowie w lapanowie???chyba sa w odpowiednich organach scigania, pajak trzsiesz juz gaciami????
dyżurny

2012-07-25 04:52:34
Moja siostra mieszka w Brzesku, tam działa tylko jedna komunikacyjna firma samorządowa. Oni już pół roku temu zlikwidowali kursy w sobotę i niedzielę !!!!! Ktoś się czepia RPK bo w mieście BZUK wozi powietrze i trzeba odwrócić uwagę od nieprzyjemnego tematu.
johnny

2012-07-25 08:43:16
Mieszkam w Krakowie, ale bywam czasem w Bochni i to co się u was dzieje w sprawach komunikacji to są po prostu jaja - w mieście 25-tysięcznym jeżdżą autobusy jednej firmy, a gminy obok są obsługiwane przez inną firmę. Czy wy macie za dużo kasy? Nie znam innego takiego miasta - w dużych aglomeracjach jedna firma komunikacyjna obsługuje miasto i podmiejskie gminy - zobaczcie jak jest w Krakowie, na Górnym Sląsku, w Tarnowie czy Brzesku. Ludzie zastanówcie się co wy robicie!
Pigmej

2012-07-25 09:20:16
Wspinając burmistrza Kostkiewicza wójt wyraźnie chował dłonie pod stołem-nawet niewprawne oko dostrzegłoby że był to kaktus który mu wyraźnie rośnie na dłoni odkąd jeździmy trasą K-2 .Jeżeli rajcowie spierają się jak ją nazwać to proponuje Kaktusowa a obwodnice Łapczycy OBIECANKA.
ddd

2012-07-25 09:31:21
najlepiej Panie Lysy zwalić winne na kogoś innego, tylko Pan jest nie winny (jak zawsze)
mieszkaniec

2012-07-25 11:30:52
Ludzie czy wy nie wiecie jak Lysy został wybrany i jak sprawuje swój urząd? Przecież całe jego rządy to jeden wielki przekręt. Na radnych każe startować ludziom, którzy są u niego zatrudnieni, głosy podczas wyborów liczą ludzie, którzy są u niego zatrudnieni, ale przeciętny mieszkaniec gminy nie ma o tym pojęcia. Co ciekawe to przed wyborami pan Kolawiński i Lysy byli dobrymi kolegami, jeden załatwił drugiemu ciepłą posadkę, zastanawia mnie czy dalej są dla siebie tacy mili?
Zosia

2012-07-25 12:11:17
świetny cytat wypowiedzi wójta- wyjątkowo reprezentatywny, wójt umie tylko szukać winnych- dziel i rządź.
Pudel

2012-07-25 16:01:49
Wójt do zwolnienia od zaraz! Wprowadzić komisarza! Jak to jest, że prywatny przewoźnik może odciążyć gminę, a wójt się nie zgadza jednocześnie publiczne pieniądze wyrzuca w błoto - utrzymując RPK, które ma kłopoty z kursami i utrzymaniem się? Przecież to niegospodarność!
Biegły

2012-07-25 18:56:55
a Co z droga w Pogwizdowie, co wójt odciął mieszkańców o świata- to znowu nie Wójt tylko Jerzy Lysy. Kiedy skończy się ta zabawa w kotka i myszkę.
Mieszkaniec Gminy Bochnia

2012-07-25 18:58:26
wykladnia jest prosta,Wojt ustawia rade Gminy wystarczy przyjsc na jedna sesje ,przeciez ci radni gminni niektórzy to nie wiem czy pisac potrafia, Wojt karze palec podnosza, przeciez to Wojt wprowadza swoje przepisy ,dlaczego to przewodniczaca ma za niego odpowiadac,przeciez juz na jednej sesji mowiono zeby pokazal papiery psychiatryczne, chcial zalatwic woznickiego to niech sie teraz sam broni, a zdrogami w Gminie jest tak samo,zmieni granice dzialek, wyda decyzje pomoze kolezanka i wykancza niewygodnych Panie Ochel nadzieja umiera ostatnia niech sie Pan nie poddaje, a Wojt i jego rodzina niech zbywa majatki zanim siadzie na nich komornik.
Mieszkaniec Brzeżnicy

2012-07-25 19:00:58
Szanony Panie naprawdę nie wychodzimy z podziwu nad tym co pan zrobił dla Brzeżnicy i każdy tu docenia pana starania i równocześnie rozpacza nad tym czego się nie udało.Na pewno to za przyczyną pana staranności udało się postawić w stan oskarżenia 500 jej mieszkańców za rzekome fałszowanie podpisów pod petycją popierającą zawieszonego sołtysa.A swoją drogą to Prokuratura jak już nadała sprawie bieg to powinna poinformować o jej finale.Pamiętamy i doceniamy pana skuteczność w doniesieniu do Prokuratury by ta zablokowała budowe mostu w trakcie inwestycji za rzekomy brak BHP.Podziwiając pana trud w tym bieganiu do Prokuratury nieskromnie wspomnę że nie udało się panu zrealizować na terenach Brzeżnicy centralnego powiatowego wysypiska śmieci przecież smród od niego już 2000 roku skutecznie przegonił by do dzisiaj wszystkich jej mieszkańców nawet tą garstkę pana sympatyków - wtedy to pan nie musiałby w 2012 roku wydawać 2,3 mln na kanalizacje .A znając z kolei pańską smykałkę do interesów zakupiłby pan jakiś hotel albo z panem Raczyńskim zrealizował pomysł szpitalnego parkingu w Łapczycy.Szczerze jednak życzę panu dużo wytrwałości w bieganiu do sadów i prokuratur które to na pana t
Mieskaniec Brzeznicy

2012-07-25 19:02:03
Wiadomości na 'żywo''-zebrana w sobotnie popołudnie na nadzwyczajnej sesji Rada gminy Bochnia przegłosowała na wniosek wójta uchwałe o odebraniu czynnego i biernego prawa wyborczego Staroście .Wnioskodawca (wójt )argumentował tą -jak się wyraził ''wyższą koniecznością , jedynie słuszną drogą tym że w podniebnie '' znanych przypadkach sołtysów nie było współpracy samorządowej z jego osobą jako wójta'' a już jak dodał - wręcz'' nieprzyzwoita jest obecność Starosty na każdym zebraniu Rady Powiatu kiedy on wójt chce zgromadzonym udzielić jedynie słusznych rad .Na koniec zaznaczył '' to on jest jedynym i nieomylnym'' autorytetem dla wszystkich Rad i wszelkich rad i tu na Ziemi i Niebie nawet w KRAJU RAD- niestety zarządzono przerwe- będzemy w dalszym kontakcie -wchodzą tu jacyś sanitariusze
Mieszkanka Brzeżnicy

2012-07-25 19:03:24
To dobrze, że w naszej gminie są jeszcze ludzie uczciwi i dzielni, którzy nie pozwalają na bezprawną i destrukcyjną dla społeczeństwa, a często korupcyjną działalność urzędu gminy i wójta. Nie jest łatwo pilnować praw obywatelskich, a jeszcze trudniej robić to wśród gęstej sieci całych rodzin powiązanych interesami z gminą. Dlatego ważne, aby wszyscy, którzy chcą "rozbić mur" mieli świadomość, że takich jak oni jest wiecej i nie zniechęcą nas komentarze o pieskach, ani zmiana tematu na sprawy powiatu. Przypominam, że w tym miejscu nie komentujemy spraw powiatu, ale niezgodne z prawem uchwały Rady Gminy Bochnia (np.uchwała o reorganizacji szkolnictwa równiez była niezgodna z prawem i dlatego szumnie ogłoszona w ubiegłym roku ,bodaj w lutym, nie została przeprowadzona) Oczywiście uchwała ograniczająca prawo wyborcze Panu Woźnickiemu to ewenement na skalę kraju, a takie praktyki przywodza na myśl system totalitarny - takiej gminy nie chcemy. Mam nadzieję, że nie skończy się wyrokiem uchylającym uchwałę, ale że zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje wobec wójta i rady- tak jak wielu myslę o pozbawieniu ich urzędu, co w połączeniu z innymi sprawami np. brak zezwolenia na budowę przy znacznej części kanalizacji w Stradomce i Nieszkowicach Małych oraz wspomnianą już kwestią dróg gminnych daje szanse na zmianę. Powodzenia i wytrwałości !
lesław

2012-07-25 20:29:37
POwiatowe pieski szczekaja bo tylko tyle im zostalo. Ludzie w brzeznicy maja dosc woznickiego-to m.in. przez niego na kanalizacje trzeba bylo tyle czekac. a woznickiemu nie zapomne jak byl wielkim dzialaczem ludowym trzymal sie wegrzyna dzieki niemu dostal sie do rady powiatu a potem kopnal go w d... przy wyborze starosty i teraz trzyma sie POwiatowego sekretarza pajaka (dodatkowa kaska do renty plynie) ale jak zmieni sie wkrotce starosta to i poglady woznickiego znowu ulegna zmienia. ot taka chorągiewka polityczna.
do lesława

2012-07-25 21:44:04
lesław pisze się przez L - duże gamoniu . woźnicki nigdy nie był działaczem ludowym i nigdy nie rozmawiał przed wyborami w 2006roku z byłym starostą Węgrzynem ,bo jak wiem pan Węgrzyn nie myślał ,że jakiś tam Woźnicki może mu zagroźić . Teraz ty beczysz i oskarżasz Woźnickiego na pewno o zdradę Węgrzyna . Od 2006 roku nie może zapomnieć Woźnickiemu tej mądrej i dojrzałej decyzji sam P. Węgrzyn , no i pieski pana Wójtowe , których pląta się kilka również po Brzeźnicy . Panie wójcie to zadanie wójta zrobić porządek z wałęsającymi się i w tym wypadku pozornie groźnymi ujadaczami . Ale wiadomo , że pan tego nie zrobi , chyba ,że wkrótce zaczną warczeć na pana ., a pomruki ich warczenia już słychać tu i ówdzie . ,bo gminna kasa już pusta a one przyzwyczajone do pełnej miski . .Jak braknie karmy ZJEDZĄ PANA .
wiesz co lesław ?

2012-07-25 22:16:02
Właśnie na ostatnim zebraniu w Brzeźnicy to woźnicki nam wytłumaczył dlaczego wot nie zrobił kanalizacji , zaraz po wybudowaniu oczyszczalni , bo oczyszczalnię zbudowano nie zgodnie z projektem i ze względu na duże odstępstwa od projektu powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nie dopuścił jej do pracy aż do 2011 roku do lutego . Pytam cię gdzie puszczałby wielmożny pan wójt ścieki z reszty wsi ,którą by skanalizował ?tak więc to świadoma polityka wójta , a woźnicki był mu potrzebny przez te lata jako główny winowajca przez którego nie może zrobić kanalizacji . Brzeźnica wiedziała że nie jest winien Woźnicki , teraz wiemy dlaczego i czekamy na dalszy rozwój wydarzeń , bo jak widać coś tu nadal śmierdzi.
RPK jeździ na złość panu Bachmińskiemu

2012-07-26 01:05:43
Wychwalany często przez "Czas B." radny Bachmiński od dawna głośno protestuje przeciw finansowaniu RPK przez gminę Bochnia. Gdyby pomysły tego pana zrealizować to żadna wieś nie miałaby komunikacji , w niektórych wsiach przy ale przy drogach głównych w godzinach szczytu może jeździliby busiarze, ale tylko aby "spijać śmietankę". W Brzeźnicy sami mieszkańcy wystąpili na piśmie aby wójt nie wpuszczał busiarzy bo są dla RPK nieuczciwą konkurencją. Sprawdziłem - w Brzesku od dawna ich RPK nie jeździ w soboty i niedziele bo kursy były nieopłacalne. I nikt nie robi z tego problemu. W jednym jest pełna zgoda - wyjście miasta Bochni ze związku międzygminnego i powołanie drugiej firmy było najgłupszym krokiem pana Kosturkiewicza. To trzeba przypominać bo miasto musi teraz płacić na autobusy dużo więcej niż dawniej. Oficjalna dotacja- 1 milion, nieoficjalna -250 tysięcy (przez BZUK). I jeszcze utopione 3 miliony w zakup autobusów. Razem - 4mln 250 !!!!! A w ramach RPK miasto wydawało tylko 1mln 500 ale miało kursy co 15 minut i były dobrze obsłużone wszystkie osiedla. Nie to co dzisiaj...
do poprzednika

2012-07-26 07:24:17
Ma rację pan Bachmiński. Zawsze jest tak, że kursy puste są likwidowane. Tylko busiarze potrafią zarobić na wożeniu ludzi i jeszcze zapłacić podatki. RPK też likwiduje kursy nieopłacalne, ale za nasze pieniądze. I tu jest cała różnica. W tej gminie działania podejmuje się głównie "na złość". Na złość Bachmińskiemu, Woźnickiemu, Pająkowi, Kosturkiewiczowi, Słoninie, busiarzom i każdemu co myśli inaczej. Taka mentalność.
do do poprzednika

2012-07-26 13:33:09
Więc zgodnie z tym co piszesz - Lysy i RPK miało rację! Skoro w okresie wakacyjnym na jednym kursie jadą 1-2 osoby - to taki kurs każdy by zawiesił, bo jest nieopłacalny! Ja pamiętam że u nas w Brzeźnicy jeżdził prywatny busiarz. Jak mu się kursy przestały opłacać to rok temu zwinął interes i odszedł - prawo rynku.
AUTOR SIĘ KOMPROMITUJE !!!!!

2012-07-26 14:02:43
GDY WÓJT WALCZY O UTRZYMANIE RPK TO PORTAL "CZAS" I PRZYDUPASY PAJĄKA I KOSTURKIEWICZA WYPISUJĄ ŻE RPK TRZEBA ZLIKWIDOWAĆ BO JEST NIERENTOWNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GDY RPK PRÓBUJE LIKWIDOWAĆ NIEOPŁACALNE KURSY - W BRZESKU JUŻ DAWNO ZLIKWIDOWALI KURSY W SOBOTY I NIEDZIELE- TO CI SAMI GOŚCIE PODNOSZĄ LARUM ŻE NIE WOLNO TAK ROBIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZYLI ZAWSZE ŹLE ???????????!!!!!!!!!!! WIADOMO DLACZEGO - BO PISANIEM TAKICH ANONIMÓW CHCĄ DOKUCZYĆ WÓJTOWI. ALE JERZY LEON MA DUŻE POPARCIE I SZACUNEK MIESZKAŃCÓW ZA MĄDRE DZIAŁANIE. JEGO DOROBKIEM MOŻNA OBDZIELIĆ KILKA GMIN I LUDZIE TO PAMIĘTAJĄ.
NIE dla prywaciarzy

2012-07-26 14:16:16
Gdyby gmina wprowadziła do Brzeźnicy busiarzy to RPK przestałoby do nas jeździć nawet w dni powszednie. Widzę ile ludzi jeździ autobusem w niedziele - prawie puste. Dwa lata temu z sąsiadami podpisywałam petycję aby nie dawać zgody prywaciarzom bo RPK zrezygnuje z tej trasy i wieczorem nikt nie pojedzie, ani RPK ani busy.
NIE dla prywaciarzy

2012-07-26 14:16:22
Gdyby gmina wprowadziła do Brzeźnicy busiarzy to RPK przestałoby do nas jeździć nawet w dni powszednie. Widzę ile ludzi jeździ autobusem w niedziele - prawie puste. Dwa lata temu z sąsiadami podpisywałam petycję aby nie dawać zgody prywaciarzom bo RPK zrezygnuje z tej trasy i wieczorem nikt nie pojedzie, ani RPK ani busy.
Jamnik do Pudla

2012-07-26 14:26:39
Ty jesteś Osioł a nie Pudel. Prywatny przewoźnik już obsługiwał Brzeźnicę ale mu się nie kalkulowało więc zlikwidował biznes. Nie masz pojęcia ale zabierasz głos.
Janosik

2012-07-26 19:53:10
kazdy madry przewoznik likwiduje nieoplacalne kursy,ale nalezy tez przyjzec sie przedsiebiorstwu ktore jest finansowane z naszych pieniedzy wczesniej RPK jezdzilo po calym terenie mialo 3xazy wiecej autobusow i kierowcow niz teraz a obsluga w biurach taka sama panie czytaja gazety ibora wynagrodzenie panie wojcie radze sie tym tematem zainteresowac
do Janosika

2012-07-27 18:43:47
Wasz wójt lubi socjalizm i dopłaca wam do autobusów, do wody , do kanalizacji, do pływalni dla dzieci. Samorządy nie powinny finansować tego ze swoich budżetów ! Klienci usług komunalnych powinni płacić tyle ile naprawdę kosztują te usługi. Kursy w sobotę i niedzielę powinno się już dawno zlikwidować, bo w każdym domu jest samochód. Kiedyś popularne były budki telefoniczne, dzisiaj już są niepotrzebne. Nawet jak ktoś nie ma telefonu , może kupić za 1 zł komórkę, nie ma problemu. Dziwne, że właściciel Czasu - zwolennik gospodarki rynkowej, nagle optuje za nieopłacalnymi kursami czyli za ultra-socjalizmem. Gotów jest nawet zmienić poglądy byle tylko kopnąć wójta. Paranoja !!!!
hiob

2012-07-27 18:46:10
janosik ma rację, panie wójcie trzeba redukować kursy oraz ... biurokrację w rpk.
a nie mówiłem

2012-07-27 22:25:05
Panie i Panowie, drodzy mieszkańcy, proponuję połączyć Gminę i Miasto - jeden gospodarz, jeden organizm, i może wreszcie stare porzekadło "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta" dla ziemi bocheńskiej przestanie być przekleństwem? Popatrzcie na ogólnopolski ranking samorządów, który 17 lipca 2012r. opublikował dziennik "Rzeczpospolita" - na 3 miejscu w POLSCE !!! - gmina i miasto Dobczyce, na miejscu 5 !!! - gmina i miasto Niepołomice - czy to nie wystarczy nam, wyborcom, żeby poprzez pozytywne i twórcze porównywanie się z najlepszymi gminami w kraju, zacząć zmieniać "oblicze tej ziemi, naszej ziemi"? Jeśli Wam mało drodzy mieszkańcy to popatrzmy razem na to jak wygląda centrum tych wymienionych już gmin i miasta. Otóż wygląda kwitnąco. Popatrzmy na rynki w Gminie i Miasto Brzesko czy Gminie i Miasto Wieliczka i przestańmy narzekać, a zacznijmy działać bo "czasu jest niewiele". Na szczęście wszystko w naszych rękach, bo jak nauczał nas Błogosławiony Jan Paweł II "musimy wymagać od siebie nawet, gdyby inni od nas nie wymagali".
xxxx

2012-08-21 10:45:41
w Brzeźnicy zlikwidowano busy, ponieważ niektore kursy rownowazyly sie z autobusami. Busami jezdzilo duzo osob zwlaszcza wtedy gdy musieli czekac dlugo na autobus
REKLAMA