Powiat

czwartek 12 lipca 2012 14:32:04

Rozprawa przed WSA w Krakowie przeciwko Radzie Gminy Bochnia Rozprawa przed WSA w Krakowie przeciwko Radzie Gminy Bochnia

W czwartek 12 lipca przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Krakowie odbyła się druga już rozprawa dotycząca kontrowersyjnej uchwały Rady Gminy Bochnia, która ograniczyła bierne prawo wyborcze sołtysów zawieszonych wcześniej w swych czynnościach przez Radę.

Uchwała w radykalny sposób zmieniła ordynację wyborczą na ten najniższy szczebel samorządowy.

Zgodność uchwały z prawem jest rozpatrywana przez sąd na podstawie dwóch wniosków. Jeden wpłynął od Wacława Woźnickiego, byłego sołtysa Brzeźnicy, który po konflikcie z wójtem gminy Bochnia został zawieszony w swych czynnościach (wcześniej doświadczyła tego pani Chojnacka z Cikowic), a następnie pozbawiony możliwości startu w nowych wyborach. Drugi wniosek złożył Wojewoda. Na pierwszej rozprawie wysoki sąd postanowił obydwa te wnioski rozpatrywać łącznie.

Już na samym wstępie sporą konstrenację wywołało pytanie dziennikarza o możliwość fotografowania na sali rozpraw. Sąd zarządził w związku z tym pięć minut przerwy, która trwała jednak ok. godziny. Po ponownym wezwaniu stron na salę rozpraw przewodnicząca składu orzekającego wyjaśniła, że tak długa przerwa nie była spowodowana problemem dziennikarskich zdjęć a ustaleniem, czy wójt Jerzy Lysy został prawidłowo zawiadomiony o terminie posiedzenia sądu. Było to o tyle istotne, że pozew skierowany był wprawdzie przeciwko Radzie Gminy Bochnia, ale ta, specjalną uchwałą, upoważniła do występowania przed sądem w tej właśnie sprawie samego wójta. Sądowe powiadomienie o rozprawie zostało zaadresowane jednak do Rady Gminy. Ustalenie, czy Jerzy Lysy je otrzymał okazało się niemożliwe. Sekretarz gminy stwierdziła przez telefon, że nic nie wie na ten temat, natomiast wójt jest nie tylko nieobecny w Urzędzie, ale też poza zasięgiem telefonicznym.

W związku z tym sąd postanowił odroczyć sprawę do 18 września tego roku.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Znów strażacy się nie dodzwonią

2012-07-12 15:17:55
Jak to wójt jest nieobecny w urzędzie i poza zasięgiem telefonicznym? Należy ustalić co robi. Albo jest na urlopie albo pozostaje pytanie gdzie jest wójt w godzinach pracy? Jak pojechał na wagary to zwolnić od jutra. Za co bierze te 10 tysiaków czy więcej? Poza tym jak mu już tyle płacą to co za dziadowski telefon ma ten wójt? Znów będą chcieli zadzwonić strażacy z pytaniem czy mogą wyjechać do pożaru i co? I znów polecą na nogach.
janek

2012-07-12 15:40:45
woznicki juz mial swoje 5 min - w szczegolnosci jak chodzil po wsi i opowiadal bajki na temat kanalizacji, minal jakis czas - woznicki nie jest soltysem, kanalizacja jest i jest ok a koledzy woznickiego (najwieksi przeciwnicy kanalizowania) pierwsi biegali zeby ich podlaczyc. woznicki dawniej trzymal sie wegrzyna , teraz kurczowo pajaka ale spojonie zmini sie starosta to i woznicki ponownie zmieni swoje poglady polityczne
Franek

2012-07-12 16:06:55
Stawiam, że pierwszy zmieni się wójt. Wszyscy mają go już dosyć za te lawirowanie pomiędzy przepisami prawa i lekceważenie mieszkańców. Starosta jak na razie ma sukcesy. Woźnicki miał rację w sprawie kanalizacji. Potwierdziły to orzeczenia sądów, które kazały zwracać bezprawnie pobierane opłaty przyłączeniowe. Ale poczekajmy do 18 września. Sprawa jest prosta i Lysy pewnie o tym wie skoro się ukrywa.
leoś

2012-07-12 16:35:48
Jak to możliwe, że Wójt nie był dostępny jak jego samochód stał dzisiaj przed Gminą od strony ul. Kazimierza? Albo Sekretarz Gminy kłamie albo Wójt lekceważy wszystkich nie odbierając telefonów. Skoro wpłynęło zawiadomienie o rozprawie sądowej do Rady Gminy to Przewodnicząca musiała ukryć ten fakt przed Sekretarz jeżeli ta twierdzi, że nie wie nic o tym zawiadomieniu z sądu? Ciekawe kto kłamie Wójt, Sekretarz czy Przewodnicząca Rady Gminy? Warto by to wyjaśnić.
ciekawe

2012-07-12 16:42:47
co się dzieje w Gminie Bochnia? Gdzie jest Wójt w godzinach pracy? Dlaczego nie wykonuje swoich obowiązków? Dlaczego uchyla się przed odpowiedzialnoscią? W końcu dlaczego ma badziewny telefon?
bochnianin

2012-07-12 17:45:20
stare sztuczki - urzędnikowi mówi się, że ma "nie wiedzieć", gdzie jestem, ja nie odbieram telefonu. Ale ryba psuje się od głowy: śledztwu smoleńskiemu też ukręcono łeb, chociaż dowody były aż nadto oczywiste. lysy jest tylko małym trybikiem w tej machinie zła, cwaniactwa, pogardy dla prawa. Przyzwolenie idzie z góry - skoroduzemu wolno wiele, to i temu na dole też się wydaje, że jest niemal półbogiem. Ale wszystko do czasu...
do franka woznickiego

2012-07-12 18:35:30
tak sukcesy starosty to lapanow i hala ktora juz pewne organy scigania badaja. poza tym franku woznicki - zapomniales dodac o oplatach adiacenckich czyli drugiej stronie medalu "bezplatnej" kanalizacji
Paul

2012-07-12 18:35:56
Do piszących-to ,że Wójt wiedział o posiedzeniu WSA jest raczej pewne.Natomiast Sąd ,poinformowany o Uchwale Rady Gminy, powinien wysłać wezwanie Wójtowi ,który reprezentuje Gminę jako pełnomocnik. Uchybienie WSA w Krakowie ewidentne.
do Paula

2012-07-12 20:45:00
Żadne uchybienie. W normalnych samorządach jest tak, że rada odpowiada za siebie a wójt za siebie. Skargę na uchwałę rady przyjmuje przewodniczący. Sąd nie mógł wiedzieć, że w gminie Bochnia wójt rządzi radą.
Najwyższa pora

2012-07-12 21:02:30
I pomyśleć. Taka duża gmina, tylu"mądrych" ludzi, a uczciwości za grosz. Kiedyś tak znikał wójt gminy Drwinia.Czyli koniec bliski - może nawet z mocy prawa.
pieski szczekają

2012-07-12 21:24:33
Woźnicki, Pająk, Ochel - nic z waszego ujadania nie będzie... Odwołanie Woźnickiego z funkcji sołtysa kilka lat temu to był bardzo dobry ruch... teraz ludzie w Brzeźnicy mają kanalizację, a Wacka mają gdzieś...
lemingowo

2012-07-12 22:34:19
gmina poza zasięgiem. prawo przestrzegane wybiórczo. ciekawe od kiedy organ wykonawczy (wójt) reprezentuje organ uchwałodawczy (radę, która ma przewodniczącego). Oba organy wybierane w wyborach bezpośrednich. To tak jakby prezydent reprezentował sejm. widać w gminie bochnia obowiązuje inna ustawa samorządowa.... chyba białoruska.
ivan

2012-07-12 23:37:45
panie wojcie rob pan swoje bo dobrze idzie a ratlerki pajaka takie jak woznicki, ochel i inne kundelki niech sobie szczekaja - tyle im zostalo. woznicki z pajkiem zeby z panem wygrac musieliby zalatwic sobie zapis w ustawie ze wojtem gminy bochnia nie moze zostac osoba z nazwiskiem na "L". Powodzenia
Paul

2012-07-13 07:16:15
Do piszacego do Paula-dlaczego WSA przełożył termin rozprawy? Rada Gminy ,która kiedyś podjeła taką a nie inną Uchwałę- zapewne na wniosek Wójta-,wymaga od tego Ostatniego obrony stanowiska jakie zaprezentował w projekcie Uchwały zatwierdzonej przez Radę Gminy.To jest logiczne. Co do meritum sprawy ,ja,się nie wypowiadam .
do ivan

2012-07-13 10:08:17
"L" nauka jazdy bez trzymanki. Oj chwieje się taki tor jazdy...a kończy się w krzakach. I d..u..pa zbita?
Pigmej

2012-07-13 11:59:27
JERZY Leon Lysy to zwykły tchórz -to on wszczął tą awanture a teraz jak pies podwija ogon i ucieka.Nie wstawia się na rozprawy by uniknąc nieuchronne widmo klęski.J jak tu nie rzec za Millerem Leszkiem -że "męższczyzne poznac nie po tym jak zaczyna ale jak kończy" żle mu wróże
mieszkaniec Brzeźnicy

2012-07-13 15:20:48
Jako mieszkaniec Brzeźnicy muszę uczciwie powiedzieć, że po odejściu pana Woźnickiego ze stanowiska sołtysa sytuacja we wsi stała się normalna. Działanie pani dyrektor szkoły która była sołtysem i obecnego sołtysa wybranego przeważającą liczbą głosów na zebraniu w grudniu, doprowadziło do tego, że gmina zrobiła u nas kanalizację, w czym ewidentnie Woźnicki przeszkadzał. Dajcie już sobie ludzie na wstrzymanie, niech któryś z redaktorów tego portalu przejdzie się po wsi Brzeźnica i zapyta ludzi, to mu odpowiedzą: wszyscy mają dość podgryzania i zamieszania które robi Woźnicki i jego koledzy.
Brzeźniczanin

2012-07-13 15:50:35
Dla Brzeźniczan "mieszkających" w urzędzie Gminy (62.233.161.172) sytuacja jest normalna. Pan trzyma nas za mordę, więc jest wszystko OK. Prawdziwi mieszkańcy Brzeźnicy poparli sołtysa Woźnickiego, bo bronił ich pieniędzy i godności. Od 18 września spodziewamy się zmian.
franc

2012-07-13 16:31:42
szkoda ze swoja godnosc woznicki zostawil w innych spodniach jak glosowal przeciwko wegrzynowi w wyborach starosty pomimo ze razem z nim (z jego listy) startowal i dostal sie do rady powiatu. tak jak paradoksem jest przewod komisji zdrowia i rada spol szpitala przez woznickiego - renciste (sic), rownie dobrze moze byc nadprzewodniczacym komisji rodziny i przyrostu naturalnego
Zenon

2012-07-13 16:41:52
Jak wójt podporzadkował sobie przewodniczącą rady!!!!!!!!!!!!! to wbrew zdrowemu rozsądkowi . Rada jest do kontrolowania poczynań wójta a nie odwrotnie Pani przewodnicząca.
leon

2012-07-13 17:12:37
Nadchodzi koniec pewnej epoki wójta Gminy Bochnia.Kiedys on musiał nastąpic.Czas teraz go rozliczyc chocby nawet z uzywania samochodu słuzbowego.
do Janka

2012-07-13 17:23:43
ten Twój komentarz pisał chyba Jerzy ? - znajomy styl !!!!!
Obserwator

2012-07-13 18:13:47
Obserwator

2012-07-13 18:17:40
A co z droga w Pogwizdowie , najwyższe władze państwowe będą realizaowąć zadania wójta gminy Bochnia, Pytam się poco jest wójt Gminy Bochnia Jerzy Lysy, poco jest rada Gminy Bochnia, będę występował do premiera RP o rozwiązanie Rady Gminy Bochnia.
Biegły

2012-07-13 18:26:15
Potrzeba jest sprawdzenia jak Pan wojewoda sprawuje nadzór nad uchwałami Rady Gminy Bochnia , i jak poprzednik skieruje pismo do Pana Premiera i instytucji o zbadanie tej sytuacji prawnej.
mieszkaniec

2012-07-13 18:32:52
Wójt znowu unika, trzeba donieść do ,prokuratury o popełnienie przestepstwa przez sekretarz Gminy Bochnia, stary wyga mający układy, czas najwyższy, aby instytucje kontrolne sprawdziły Gminę od podstaw, a także Wydział Prawny Pana Wojewody.
Prawnik

2012-07-13 18:35:44
Czy Wójt Gminy Bochnia może reprezentować Radę Gminy Bochnia,choć Rada Gminy Bochnia podjęła już niejeden raz w tej sprawie uchwale na wniosek Wójta Gminy Bochnia.
Paul

2012-07-13 19:29:18
Do prawnika-Gminę przed WSA reprezentuje jej Organ.W przypadku Gminy są to:Rada Gminy i Wójt[jako organ wykonawczy].Po przyjęciu Uchwały Rada zdecydowała ,że to Wójt ją reprezentuje przed sądem administracyjnym .
Biegły

2012-07-13 19:35:43
Pytam się dlaczego Gmina Bochnia i Rada Bochnia nie uzupełnia Biuletynu Informacji publicznej? Pytanie do Pana wojewody Ma0łpolskiego, dlaczego niektóre uchwały Rady Gminy Bochnia nie są umieszczone w Elektronicznym Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego, pan Wojewoda i Wydział prawny nie panuje nad sytuacją, czy celowe działanie, Sąd Wojewódzki Administracyjny będzie miał dużo spraw
mieszkaniec Gminy bochnia

2012-07-13 19:39:27
Szanowny Panie Wojewoda Małopolski proszę o zbadanie zgodności wyborów sołtysów w Gminie Bochnia, a następnie Wojewódzki Sąd Administracyjny zbada te wybory.
DoPaula

2012-07-13 19:44:17
To Dlaczego Przewodnicząca Rady Gminy Bochnian nie powiadomiła Wójta , nie powiadomiła Wojewódzki Sąd Administracyjny ,, że Wójt reprezentuje Gminę Bochnia zgonie z uchwałą uchwaloną przez Radę Gminy Bochnia, może skleroza , abo zanik pamięci przewodniczącej rady gminy Bochnia, grunt się pali pod nogami
mieszkaniec

2012-07-13 19:46:19
cyrk na kółkach, ale nie poddawajcie się, sprawa będzie nagłośniona i będa się bali
mieszkaniec

2012-07-13 19:48:14
Wójt będzie dzwonił po strażaków, aby gasić pożar
sędzia miał rację

2012-07-14 08:06:27
jeżeli ktoś w sądzie nie zawiadomił wójta(pełnomocnika gminy) to odraczając rozpraw sędzia postąpił prawidłowo.
Do'' brzeżniczanki''vel Saper Snajper, Kolanlo itd

2012-07-14 12:43:27
Szanony Panie naprawdę nie wychodzimy z podziwu nad tym co pan zrobił dla Brzeżnicy i każdy tu docenia pana starania i równocześnie rozpacza nad tym czego się nie udało.Na pewno to za przyczyną pana staranności udało się postawić w stan oskarżenia 500 jej mieszkańców za rzekome fałszowanie podpisów pod petycją popierającą zawieszonego sołtysa.A swoją drogą to Prokuratura jak już nadała sprawie bieg to powinna poinformować o jej finale.Pamiętamy i doceniamy pana skuteczność w doniesieniu do Prokuratury by ta zablokowała budowe mostu w trakcie inwestycji za rzekomy brak BHP.Podziwiając pana trud w tym bieganiu do Prokuratury nieskromnie wspomnę że nie udało się panu zrealizować na terenach Brzeżnicy centralnego powiatowego wysypiska śmieci przecież smród od niego już 2000 roku skutecznie przegonił by do dzisiaj wszystkich jej mieszkańców nawet tą garstkę pana sympatyków - wtedy to pan nie musiałby w 2012 roku wydawać 2,3 mln na kanalizacje .A znając z kolei pańską smykałkę do interesów zakupiłby pan jakiś hotel albo z panem Raczyńskim zrealizował pomysł szpitalnego parkingu w Łapczycy.Szczerze jednak życzę panu dużo wytrwałości w bieganiu do sadów i prokuratur które to na pana teraz stoją otworem ale jakoś pan teraz unika.ODWAGI!!!!!
JULEK

2012-07-14 13:06:36
DOPROWADZIĆ LEONA DO SĄDU SIŁĄ PRZEZ POLICJE !!!!!!!!!!!
Kitty

2012-07-14 13:38:00
Prokuratura umorzyła postępowanie wobec znikomej szkodliwości "fałszowania podpisów"w Brzeźnicy. Chodziło o zastępcze podpisywanie listy przez członków tych samych rodzin. Prokuratura nie musiała się chwalić tą konkluzją. JL mógł, ale co miał wybiegać przed orkiestrę..
do obserwatora ochla

2012-07-14 15:43:32
przegrales w sadzie i beczysz na forum. sedzia ci wyraznie powiedzial ze prawo wlasnosci jest swiete i koniec kropka.
Biegły

2012-07-14 17:19:38
Dajcie spokój panu Ochlowi, pytam się czy ktoś pomógł mu? Jak jestęście tacy mądrzy to do roboty, przez czyny , a w końcu pajęczyna puści
onufry

2012-07-14 19:14:20
Wiadomości na 'żywo''-zebrana w sobotnie popołudnie na nadzwyczajnej sesji Rada gminy Bochnia przegłosowała na wniosek wójta uchwałe o odebraniu czynnego i biernego prawa wyborczego Staroście .Wnioskodawca (wójt )argumentował tą -jak się wyraził ''wyższą koniecznością , jedynie słuszną drogą tym że w podniebnie '' znanych przypadkach sołtysów nie było współpracy samorządowej z jego osobą jako wójta'' a już jak dodał - wręcz'' nieprzyzwoita jest obecność Starosty na każdym zebraniu Rady Powiatu kiedy on wójt chce zgromadzonym udzielić jedynie słusznych rad .Na koniec zaznaczył '' to on jest jedynym i nieomylnym'' autorytetem dla wszystkich Rad i wszelkich rad i tu na Ziemi i Niebie nawet w KRAJU RAD- niestety zarządzono przerwe- będzemy w dalszym kontakcie -wchodzą tu jacyś sanitariusze
biegły

2012-07-14 19:58:24
Kiedy sie skończą kpiny w Urzedzie Gminy Bochnia
placek

2012-07-14 21:13:53
jacuś teraz sie podpisujesz jako onufry haha
do mieszkańca Brzeźnicy

2012-07-15 10:15:21
A cóż dyrektorka, radny i obecny sołtys zrobili dla kanalizacji i wogóle dla całej naszej wsi. Bo chyba jeszcze nic!!! A tu już zebranie się szykuje zobaczymy czym sie nasza elita będzie chwalić i czy miłościwy wójt się na nim pokarze.
onufry

2012-07-15 10:46:38
-ciąg dalszy relacji z sesji-to jakiś przypadkowy słuchacz zemdlał z wrażenia-stąd obecność tych sanitariuszy-innego zdania była przewodnicząca''to geniusz myśli Wodza tak olśnił tego człowieka'' konkludowała to zajście Dalej zwracając się do wnioskodawcy że to ona z jego geniuszu czerpie siły witalne do dalszej owocnej współpracy i zapowiedziała że pierwszym punktem następnej sesji będzie głosowanie nad dogmatem o jego nieomylności .Następnie po solowym aplauzie na stojąco(łzy jej wyglądały na całkiem naturalne) wręczyła wnioskodawcy naręcze czerwonych goździków .W takiej sytuacji głosowanie było czystą formalnością bo po przeliczeniu sekretarz ogłosiła że'' za '' było 99,9%- choć dwa głosy były przeciw.Uchwała wchodzi w życie od poniedziałku.Noi........niech sie tera Komorowski boi
Paul

2012-07-15 12:27:51
Do piszącego Do Paula-a skąd Sąd miał dylemat i przełożył termin rozprawy?Po prostu otrzymal ta Uchwałę.
SŁUŻBA

2012-07-15 12:31:00
TO TERAZ PANI PRZEWODNICZĄCA POCIĄGNIE PANA LEONA NA DNO LUB SAMA SIEBIE DO 18.
Służba

2012-07-15 18:46:09
Co sie dzieje z Wójtem Gminy Bochnia Jerzy
Służba

2012-07-16 16:36:03
Wójt Jerzy Lysy miał parasol ochronny w pośtaci bylego wojewody małopolskiego byłego burmistrza Niepołomic Kracika. Jestem ciekaw jak postąpi teraz dzsiiejszy wojewoda Jezr Miler
Biegły

2012-07-16 20:49:08
A gdzie jest rada Gminy Bochni) Bachmiński, Górki , Kasprzyk, Jochym, Pukal, Więcek, Kowalski. , Skoczek, Wygaś, Skoczek, Cagiel, Widełka,Gajek,
Biegły

2012-07-16 21:44:09
Jeszcze radny Łącki i Sarliński
kol

2012-07-17 16:10:22
A Jerzy ... leży !
Mieskaniec Gminy Bochnia

2012-07-17 17:48:05
Rada Gminy Bochnia-Bachminski emerytowany nauczyciel, Górski- pracownik - samodzielnej kolumny sanitarnej, Kasprzyk- pyły pracownik odpowiedzialny za szkolnictwo, Jochym - emerytowana pracownica administracji, była przewodnicząca rady Gminy dwóch kadencji, Pukal- emerytowana nauczycielka, była dyrektor szkoły w Pogwizdowie, dzisiaj przewodnicząca rady gminy Bochnia, Więcek- emerytowany policjant, Kowalski- budowniczy dróg i mostów, Skoczek z Baczkowa, pracownik pogotowia, ratownik medyczny, Skoczek z Gawłowa, pracownik fizyczny, rolnik, Wygaś- emeryt, rolnik , sołtys Bessowa, Cagiel- przedsiędbiorca, prezes OSP Gminnego, Widełka- pracownik firmy spożywczej, Gajek- górnik, elektryk, strażak OSP, Łącki- strażak zawodowy PSP, Sarliński- inzynier, rolnik
Biegły

2012-07-17 17:55:26
Cała Rade przedstawił mój przedmówca, ale trzeba jeszcze powiedzieć że występuje 4 komisje stałe
pieski poszczekały

2012-07-17 19:44:53
Pieski poszczekały a karawana jedzie dalej. Widziałem jak wójt odbudowuje w tej kadencji TRZECI MOST na Rabie. Super-odnowione kładki wiszące są już w Proszówkach i Damienicach , teraz wójt Jerzy remontuje most w Majkowicach. To jest gość. Inni dopiero planują, zamierzają, rozważają, analizują . A TU JEST ROBOTA Fachowa, bez inwestorów zastępczych jak w starostwie - za setki tysięcy złotych bo publiczne pieniędze łatwo się wydaje !!!!! Panie wójcie, olej pan pieski. Brzeźnica dopiero teraz widzi jakim mieszaczem był usunięty sołtys. Wacek niech się poskarży na sądy do swojej cioci , która nie rozliczyła się z naszych pieniędzy za wodociąg. Ona chyba ma o sądach dobre zdanie bo za tamtą aferę z włos z głowy jej nie spadł. Nie ma sprawy wodociągu i nie ma pieniędzy.
do mieszkańca gminy

2012-07-17 19:58:41
ładnie tak od siebie zaczynać wyliczankę?????
posłanka

2012-07-17 20:09:59
kto pamięta jeszcze numer z byłą posłanką w roli głównej. czas zaciera ślady >>>>>>>>>>>> dobrze jest czasem przypomnieć bo ci którzy powinni się wstydzić teraz najgłośniej krzyczą
Biegły

2012-07-17 20:50:33
Czego się Wójt Jerzy Lysy i sekretarz , przewodnicząca rady Gminy Zofia Pukal, ale będzie dym i afera
Do pieski poszczekaly

2012-07-18 06:04:11
A co drogami dojazdowymi do domów? Toczą się postępowania przeciwko Wójtowi Gminy Bochnia, także w prokuraturze. To jest kpina, aby zadania , które powinien wykonać samorząd gminny ,zajmowały się organy państwa. pisać o tym, to jest wstyd od czego jest wójt , sekretarz urzędu,pracownicy urzędu, rada Gminy, lepiej było za komuny, drogi się robi odpowiednim osobom- pracownikom urzędu ,niektórym sołtysom , a inni mieszkańcy są pozbawieni dojazdu do domów, choć maja pozwolenie na budowę od Wójta Gminy Bochnia.
Informacja

2012-07-18 06:07:32
Jeszcze się robi drogi, tam gdzie Wójt ma interes- działki ma syn Wójta np w Nieprześni i nie ma kłopotu z drogami. To jest prywatny biznes za pieniądze podatników
DO OCHLA

2012-07-18 12:57:23
ochel skoncz ujadanie na forum o droge - przegrales w sadzie - to lamentuj sedziemu ktory wydal taki wyrok. nie dziwie sie sasiadowi ze nie pozwolil ci korzystac ze swojej drogi.
zorro

2012-07-18 16:42:39
Zabrac się za Wójta juz pora.Juz dawno jego czas minal.
do zorro

2012-07-18 17:27:35
coś ci się pomieszało, czas pana wójta lysego trwa tyle ile jego kadencja czyli jeszcze 2,5 roku. wybrany został w pierwszej turze po raz 4-ty albo 5-ty. ludzie widzą że wójt się o nich stara więc go wybierają.
Informacja-2

2012-07-18 17:32:07
W Nieprześni ludzie nie kłócą się tak jak ten cały Ochel i jego sąsiedzi z Pogwizdowa. To jest najważniejsza informacja w tej sprawie. Sądy, wyroki, pyskówki a potem facet dziwi się że sąsiad go nie przepuszcza.
mieszkaniec Pogwizdowa

2012-07-18 19:17:34
Znam dobrze sytuacje Pana Ochla i nie tylko. Do takiej sytuacji dprowadzil Urząd Gminy Bochni Wójt Jerzy Lysy, była sekretarz urzędu gminy mieszkanka Pogwizdowa bratowa przewodniczącej Rady Gminy Bochnia Zofii Pukal, dzisiejszy właściciel tej spornej drogi ma asfalt pod sam dom , wójt zrobił droge, choc właściciel wraz zoną byłego radnego Gminy Bochnia znajduje się w Irlandii.
mieszkaniec Zawady

2012-07-18 19:20:09
Mieszkaniec Zawady

2012-07-18 19:25:03
Zostawcie tego Ochla w spokoju, przeciwstawił przy drodze w pocie czoła, przywoził materiały na własny koszt, i tak władza robi z ludżmi, którzy biora sprawy w swoje ręce, lepiej ciagle się dopominac, anic od siebie dawac
fiord

2012-07-18 22:28:05
Może w ramach lustracji, naczelny tego portalu wyjaśniłby rolę swojego ojca podczas wprowadzania stanu wojennego w Polsce. Senior Wieciech podpisła lojalkę na komendzie MO w Bochni! Tego "prawicowy" synuś nie opisze?
Mieszkanka Pogwizdowa

2012-07-19 05:57:26
Pytam się co zrobił sołtys , radna, rada sołecka w sprawie drogi nie tylko do Pana Ochla- no cóż było to widać co to są za osoby na wyborach sołtysa w Pogwizdowie 04.07.2011.Wiem tylko tyle, że pan Ochel sprawe doprowadzi do końca i bedzie finał w postaci drogi gminnej, która istniała przez wieki nie tylko dla niego przecież ta droga.Wystepują przeciwko Ochlowi cale rodziny, które mieszkają w Pogwizdowie, równocześnie związane z z Wójtem w różny sposób.Jak można było doprowadzić do takiego stanu.Czy ludzi w Pogwizdowie opętał diabeł z urzędu Gminy Bochni- pytanie pozostawiam bez odpowiedzi, zmojej rodziny widzieli, że coraz więcej osób chce pomóc, podjężdzają różne samochody , nawet posłowie.
Dwójta Gminy Bochnia

2012-07-19 06:01:59
Urzędnik

2012-07-19 06:02:46
Urzędnik

2012-07-19 06:09:15
Chciałbym poinformować, że drogą w Pogwizdowie nr 262/16 zajmują sie różne instytucje i sprawa będzie rozpatrywana w sądach przeciwko Wójtowi i Radzie Gminy Bochnia za niedopełnienie obowiązków i doprowadzenie do stanu zagrożenia.
obca

2012-07-19 10:49:11
jesli prokurator CBA wejdzie do Gminy , to moze zostanie tylko sprzataczka, afera pogania afere , nie chodzi tu tylko o drogi ,gdy jednym sie robi drugim odbiera to korupcja na wielka skale ile stracil Skarb Panstwa i kto sie podzielil tymi pieniedzmi. Wojta nie ma nigdy w Gminie bo robi w czynie spotecznym projekty,w godzinach urzedowania
do obcej

2012-07-19 15:58:09
pomyliłeś urzędy !!!!!!!!!!!! takie jaja z inwestycjami które nagle "drożeją" o milion złotych można zobaczyć w urzędzie starosty powiatowego w bochni. afera łapanowska z hala sportową jest niesamowita - teraz prują podłogi bo zamarzły instalacje - na zimę nie było dachu ale "ktoś ważny" kazał je zrobić w jesieni. tak samo było z oknami : wprawili je przed stropami i śnieg je zasypał z obu stron. cba podobno wyjaśnia powiązania.
as

2012-07-19 16:00:02
ja słyszałem ze niektórzy radni powiatowi mieli swój udział w tej sprawie. sam starosta nie mógł bezkarnie wykręcić taki numer. nie znam szczegółów, może ktoś wie ?
J-23

2012-07-19 16:02:03
CO NA TO KOMISJA REWIZYJNA RADY POWIATOWEJ ?????!!!!!!!!
robili bez dachu??????

2012-07-19 16:07:42
ale skandal !!!!!!! jeżeli to jest prawda że nie było dachu a oni robili instalacje i okna byle tylko wystawić jak największa fakturę przed przerwaniem budowy to kroi się kryminał dla inwestora który tak kazał zrobić wykonawcy. trzeba sprawdzić ich powiązania bo coś tu brzydko pachnie...
platformista pisowcowi bratem ... w bochni

2012-07-19 16:10:34
platformista platformiście łba nie urwie. bocheński pisowiec też nie bo mają w bochni sojusz. może czesak, ziobro i jarek się tym zainteresuja
ALE DRANIE

2012-07-19 16:12:11
NA PEWNO W TLE JEST KASA. MOŻNA ŁATWO USTALIĆ KTO MA CO W GARAŻU.
kiwi

2012-07-19 16:14:16
powiaty to dżuma administracji
mieszkaniec

2012-07-19 17:15:09
do mieszkańca

2012-07-19 21:56:02
Ale cię zatkało !!!!!!!!!!! Ja też jestem zdziwiony że ze starostwa jeszcze nie wyprowadzili nikogo w kajdankach. Nie wiem co to były za instalacje ale widziałem wprawione okna gdy na sali nie było dachu. Wiosenna "Ziemia Bocheńska" opublikowała zdjęcia sali sportowej w Łapanowie. Każdy może sprawdzić.
do Januszka

2012-07-19 23:41:29
Januszku nikt w Pogwizdowie nie bierze cię na poważnie, a co dopiero w gminie, powiecie czy województwie... Ośmieszasz się coraz bardziej swymi pismami, lepiej dogadaj się z sąsiadami, bo inaczej niczego nie wskórasz.
Do Januszka

2012-07-20 05:35:21
Nie przestawaj, jesteś już blisko załatwienia sprawy- tej męczarni, do której doprowadzili urzędnicy,Ni przejmuj wpisami, bo sprawa nabiera obrotów.
Zosia

2012-07-20 10:22:35
To dobrze, że w naszej gminie są jeszcze ludzie uczciwi i dzielni, którzy nie pozwalają na bezprawną i destrukcyjną dla społeczeństwa, a często korupcyjną działalność urzędu gminy i wójta. Nie jest łatwo pilnować praw obywatelskich, a jeszcze trudniej robić to wśród gęstej sieci całych rodzin powiązanych interesami z gminą. Dlatego ważne, aby wszyscy, którzy chcą "rozbić mur" mieli świadomość, że takich jak oni jest wiecej i nie zniechęcą nas komentarze o pieskach, ani zmiana tematu na sprawy powiatu. Przypominam, że w tym miejscu nie komentujemy spraw powiatu, ale niezgodne z prawem uchwały Rady Gminy Bochnia (np.uchwała o reorganizacji szkolnictwa równiez była niezgodna z prawem i dlatego szumnie ogłoszona w ubiegłym roku ,bodaj w lutym, nie została przeprowadzona) Oczywiście uchwała ograniczająca prawo wyborcze Panu Woźnickiemu to ewenement na skalę kraju, a takie praktyki przywodza na myśl system totalitarny - takiej gminy nie chcemy. Mam nadzieję, że nie skończy się wyrokiem uchylającym uchwałę, ale że zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje wobec wójta i rady- tak jak wielu myslę o pozbawieniu ich urzędu, co w połączeniu z innymi sprawami np. brak zezwolenia na budowę przy znacznej części kanalizacji w Stradomce i Nieszkowicach Małych oraz wspomnianą już kwestią dróg gminnych daje szanse na zmianę. Powodzenia i wytrwałości !
do Zosi

2012-07-20 14:53:15
Słusznie podpisujesz się damskim imieniem mimo, że jesteś facetem bo rzadka z ciebie k...wa polityczna. Wg ciebie to źle, że wójt Lysy chciał robić kanalizację chociaż ten cały Woźnicki i jego kumple utrudniali mu jak mogli. Teraz wójt robi zamienne plany na kanalizację w Nieszkowicach i w Stradomce bo tam też były takie filozofy jak Wacek . To cię bulwersuje ale nie przeszkadza ci jak starosta robi zamienne plany na halę w Łapanowie . Przez zmianę planów kanalizacji uniknięto awantur z ludźmi niechętnymi inwestycji. Przez zmianę planów hali zleconej przez starostę hala w Łapanowie będzie kosztować prawie 1 milion zł więcej. Kto za to odpowie??? Może ty hm... Zosiu.
ślepa zośka

2012-07-20 14:56:48
zośka jest zaślepiona politycznie albo po prostu naiwna. może kiedyś na własnej skórze przekona się jak to jest gdy bezgranicznie wierzy się pająkowi. stańczyk też tak wierzył pająkowi a ten zrobił z niego kozła ofiarnego za aferę łapanowską.
DO ZOSI

2012-07-20 15:08:22
ZOSIU, CO TY K... WIESZ O TOTALITARYZMIE - JAK MÓWIŁ LINDA. POPRACUJ TAK JAK JA , PARĘ LAT W STAROSTWIE TO SIĘ PRZEKONASZ JAK MOŻE WYGLĄDAĆ TOTALITARYZM W URZĘDZIE PUBLICZNYM. NA KAŻDYM KROKU SZPICLE, PYTANIA - Z KIM PAN ROZMAWIAŁ I O CZYM, DLACZEGO NIKT NIE ZAMELDOWAŁ ŻE WÓJT ROBI NOWĄ INWESTYCJĘ, TO TRZEBA NATYCHMIAST SPRAWDZIĆ, MOŻE SIĘ COŚ ZNAJDZIE, ITP ITD. RZYGAĆ SIĘ CHCE. PRZECIEŻ OBYDWAJ WŁADCY POWIATU ZAWDZIĘCZAJĄ SWOJE STOŁKI PANU WÓJTOWI. CAŁA BOCHNIA WIE JAK BYŁO 6 LAT TEMU. OSTATNIO PODOBNO WÓJT IM TO PRZYPOMNIAŁ NA SESJI WIĘC WŚCIEKŁOŚĆ JEST OGROMNA.
Zosia do adwersarzy...

2012-07-20 15:35:47
Prosze jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytac mój tekst, nie ma w nim pochwały starosty, ale jak widać po Waszych komentarzach to jedyny temat, na który możecie coś napisać -byc może piszecie prawdę, tego nie wiem. Jesli jesteście przekonani o nieprawidłowościach, to proszę, zwróćcie się do prokuratury, a pod tym artykułem piszcie komentarze tylko w opisanej sprawie.
lucek do zoski

2012-07-20 17:30:30
a jak moga napisac kometarz do afery lapanowskiej z udzialem pajaka jak takiego artyklu nigdy nie zobaczysz - przeciez wieciech o rzetelnosci dziennkiarskiej nawet nie czytal....... a wiewiorki mowia ze sprawa lapanowska kroi sie i to grubo
nieszkaniec

2012-07-20 18:06:20
Ludzię obudzcie się co tem wójt Gminy Bochna narobił dziadostwa z tymi drogami , doprowadził do konflitów , a Gdzie rada Rminy Bochnia chyba to jest pampania karna Wójta
Do Zoski

2012-07-20 18:12:10
Masz racje, ale jak wiesz to pomóż miedzy innymi Ochlowi z Pogwizdowa i nie tylko
biegły

2012-07-20 18:21:52
Biegły

2012-07-20 18:22:55
Woznicki taki mądry , ale Ochlowi nie pomoże, wszytscy sa dobrzy tylko jak potrzebuja pomocy
Obserwator

2012-07-20 18:51:41
Jak to jest mozliwe , że za rade Gminy Bochnia będzie WójT przesłuchiwany? jeśli ktoś zna prawo proszę napisac wykłądnie
obca

2012-07-20 20:47:01
wykladnia jest prosta,Wojt ustawia rade Gminy wystarczy przyjsc na jedna sesje ,przeciez ci radni gminni niektórzy to nie wiem czy pisac potrafia, Wojt karze palec podnosza, przeciez to Wojt wprowadza swoje przepisy ,dlaczego to przewodniczaca ma za niego odpowiadac,przeciez juz na jednej sesji mowiono zeby pokazal papiery psychiatryczne, chcial zalatwic woznickiego to niech sie teraz sam broni, a zdrogami w Gminie jest tak samo,zmieni granice dzialek, wyda decyzje pomoze kolezanka i wykancza niewygodnych Panie Ochel nadzieja umiera ostatnia niech sie Pan nie poddaje, a Wojt i jego rodzina niech zbywa majatki zanim siadzie na nich komornik.
Zosia ma rację

2012-07-20 21:17:59
Plebs nie rozumie.
Urzędnik Pana Wojewody

2012-07-21 06:01:25
Do Wójta Gminy Bochnia i rady Gminy Bochnia-kiedy pan Ochel i inni rolnicy dojada normalnie do działek w Pogwizdowie Sprawa będzie miała finał w sądzie administracyjnym w Krakowie.
Do Pana Woznickiego

2012-07-21 06:03:19
Niech pan pomoże panu Ochlowi z Pogwizdowa, to wtedy pana wiarygodnośc wzrośnie.
Do Stanislawa Kleszcza z Pogwizdowa

2012-07-21 06:06:11
Taki mocny jesteś, ale Ochlowi z pogwizdowa nie pomożesz. Ochel wszędzie pisze, ali to nic nie, mieszkańcy Pogwizdowa maja już go dość. co pan zrobił w tej sprawie?
Do Wojewowdy Malopolskiego

2012-07-21 06:10:55
Nie pan Wojewoda zkontroluje Urząd Gminy Bochnia, jesli nie, to orgam kontrolujący tez bedzie przesłuchiwany, dlaczego nie podjąl działań, gdy jest przekraczane prawo- wudzial prawny i nadzoru pan Miroslaw Chrapusta
Biegły

2012-07-21 06:13:58
Urząd gminy Bochnia bedzie szczegółowo kontrolowany , zobaczymy co bo kontroli wyjdzie
Biegły

2012-07-21 07:56:30
Sprawe drogi w Pogwizdowie trzeba oddac do sądu adninistracyjnego - pozwani Wójt Urzędu gminy Bochni, Rada Gminy Bochnia, Wojewoda Małopolski
do Ochla

2012-07-21 11:18:52
ochel w sprawie drogi przegrales w sadzie - wiec pozwij sedziego i ministra sprawiedliwosci,
prawnik z bochni do obcej

2012-07-21 15:54:23
żeby pełnić funkcję burmistrza albo wójta delikwent MUSI przedstawić świadectwo lekarskie że się nadaje. WYBORCY MAJĄ JASNOŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale żeby zostać radnym powiatowym wacek NIE PRZEDSTAWIŁ żadnego świadectwa lekarskiego. czyli wyborcy NIE WIEDZĄ czy wybrali do powiatu chorego czy zdrowego !!!!!!!!!!!! nie wiem czy to jest w porządku że wacek bierze od państwa rentę a jednocześnie pobiera diety za funkcję radnego i dodatek dla przewodniczących komisji. to są też publiczne pieniądze.
do wacka

2012-07-21 15:59:14
jeżeli chcesz jeszcze zaistnieć w życiu publicznym wsi to załatw żeby osoby z komitetu wodociągowego rozliczyły się z 50 000 złotych plus odsetki................. dobrze wiesz o kogo chodzi i cała wieś też dobrze wie.
GSM do Biegłego

2012-07-21 16:01:41
Zapomniałeś o Ministrze Administracji, Premierze, Prezydencie RP i Papieżu.
Informacja

2012-07-22 15:07:39
Dni wójta gminy są policzone
Biegły

2012-07-22 15:14:04
Dajcie spokój Ochlowi, zajmujcie się swoimi sprawami, juz niedługo nie tylko pan Ochel będzie jeżdził, ale kto zapłaci odszkodowanie - wójt gminy Bochni czy Urząd Gminy Bochnia i znowu podatnik, zapłaci za błedne decyzje
Mieszkaniec

2012-07-22 15:15:53
W tej sytuacji pytam sie poco jest rada Gminy Bochni jesli nic nie robi to rozwiązac i pieniĄdze przekazaĆ Dom pomocy społecznej
Informacja ale dokładniejsza

2012-07-22 20:31:43
Dni wójta są rzeczywiście policzone. Podobnie jak dni innych wójtów i burmistrzów w tej kadencji w całej Polsce - następne wybory samorządowe będą w październiku lub listopadzie 2014 r. Na razie wójt dostał od rady gminnej absolutorium - jednogłośnie, bo gość ostro pracuje i efekty jego roboty każdy widzi.
nike tn

2013-07-16 10:13:55
Czasbocheński.pl - serwis wiadomości, wydarzenia Bochnia |miasto, powiat, region
toms outlet

2013-08-29 05:08:13
2)It enables you to determine fifteen consumer outlined fields inside the Fixed Asset Firm window. This facilitates flexibility and scalability throughout lots of industries.
customize toms shoes online

2013-09-10 09:56:15
6.?'That idiot has 3 as excellent kyne of his own?As is in a' Cumberland, billie,' quoth he;?'Betide my life, betide my death,?These 3 nike zoom 6.0 oncore men's skateboarding shoe kyne shal visit Liddisdaile with me.
REKLAMA