Powiat

poniedziałek 20 kwietnia 2015 07:53:53

Rada Gminy: statuty sołectw, inicjatywa uchwałodawcza mieszkańcówRada Gminy: statuty sołectw, inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców

- Dzisiejszy dzień można śmiało nazwać swoistym świętem demokracji – tak Wacław Woźnicki, radny powiatowy, były sołtys Brzeźnicy i prezes Stowarzyszenia Gmina Bochnia dla Wszystkich. skomentował posiedzenie Rady Gminy Bochnia w piątek 17 kwietnia.

Te słowa nie dziwią – aż dwoma podjętymi uchwałami radny Woźnicki był żywotnie zainteresowany.

Wacław Woźnicki podczas sesji Rady Gminy BochniaPierwsza to zmiany w statutach sołectw. W tekście ujednoliconym dla wszystkich 31 sołectw gminy zniknęły wreszcie niesławne zapisy o możliwości zawieszenia sołtysa przez Radę Gminy, a także ten (cz. III, par. 12, pkt 1 a), mówiący, że osoba zawieszona nie może kandydować w wyborach na sołtysa. Przypomnijmy, że sprawa ograniczeniea w ten sposób biernego prawa wyborczego została przez Wacława Woźnickiego i Janinę Chojnacką skierowana do Naczelnego Sądu Administracyjnego. NSA uznał ten zapis za niezgodny z konstytucją i ustawą o samorządach.

Mimo tego orzeczenia obydwa zapisy były obecne w dalszym ciągu w tekście statutów. Rada Gminy ubiegłej kadencji nie podjęła propozycji opozycyjnego radnego Z. Bachmińskiego, aby słowa te ostatecznie ze statutu wykreślić, a zainteresowanych – przeprosić. 

Nowy statut przewiduje jednak możliwość odwołania sołtysa, który utraci zaufanie społeczne. Z wnioskiem o odwołanie mogą wystąpić mieszkańcy sołectwa, którzy zbiorą podpisy 10% wszystkich uprawnionych do głosowania, bądź też wójt gminy. W każdym przypadku wniosek musi być uzasadniony.
Odwołać sołtysa mogą w głosowaniu jedynie ci, którzy go wybierali, a więc mieszkańcy danej wsi.

Nowością jest też zapis, że wybory sołtysa i Rady Soleckiej będą odbywać się w lokalu wyborczym, w godzinach od 8 do 16, a nie, jak dotychczas, na zebraniu wiejskim. 

Drugim istotnym postanowieniem jest decyzja o oddaniu inicjatywy uchwałodawczej również w ręce mieszkańców. Był to projekt złożony przez Stowarzyszenie Gmina Bochnia dla Wszystkich jeszcze w ubiegłej kadencji. Wtedy jednak nie znalazł uznania w oczach wójta i nie trafił na sesję Rady. Nowa Rada przegłosowała uchwałę. Z tą jednak różnicą, że inicjatywę uchwałodawczą oddaje się w ręce grupy 100 mieszkańców, a nie jak proponowało SGBdW – 50. 

Wśród obecnych radnych jest grupa  6 osób, które zasiadały w Radzie także w poprzedniej kadencji z urupowanie Lysego. Większość z nich 14 września 2012 roku głosowało za ograniczeniem biernego prawa wyborczego zawieszonych sołtysów. Próbowaliśmy zapytać Jana Łąckiego, który wówczas popierał tamten, unieważniony później przez sąd zapis: dlaczego dziś tak radykalnie zmienił zdanie? -  W ubiegłej kadencji nie głosowano zmian w statutach sołectw. Dziękuję za rozmowę! - padła odpowiedź.

Poniżej link do dotychczasowego statutu sołectw Gminy Bochnia:

http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/WDU_K/2012/5202/akt.pdf

eb

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lol

2015-04-20 11:38:28
Łącki nie tylko nie szanuje prawa, ale jest kłamcą i tchórzem. Niesety Brzeźnica takiego radnego sobie wybrała.
Ewelina

2015-04-20 15:21:52
piszą o bzdetach , a o poważnych sprawach ani słowa !!!!!! na co gminie 3mln 900 tys zł obligacji jeżeli nic robią prawie żadnych inwestycji ?????!!!!
prawnik B.

2015-04-20 15:35:18
Nawet osoby skazane prawomocnym wyrokiem mogą być sołtysami. Takie orzeczenie wydał NSA. Dlatego jestem za likwidacją NSA , wystarczy SN, TK i TS ( szkoda ze w Polsce jeszcze nikt przed nim nie odpowiadał ).
do Eweliny

2015-04-20 16:44:24
Inwestycje robi sie wtedy kiedy ma się pieniądze ! Nie wiedziałaś ? A z czego gmina ma inwestować skoro została pusta kasa i zadłużenia za wykonane roboty w tamtej kadencji ? no więc nie bądź taka mądra ! " Oj , głupia ty , głupia ty ..."
do Lol

2015-04-20 17:35:14
Ty myślisz ze jak masz rentę na głowę to wolno ci obrażać ludzi. Na miejscu Jana Łąckiego wytoczyłbym sprawę tobie i czasowi bochenskiemu za to ze publikuje taki syf.
Ewelina

2015-04-20 17:58:52
Nie da się kłamać że poprzednia ekipa zostawiła gminę zadłużoną . Nawet Czas Bochenski podawał informacje z RIO ze gmina Bochnia miała na koniec kadencji najmniejszy dług w powiecie bochenskim - 13%, chociaż robili strasznie dużo inwestycji. Obecna ekipa nic nie robi i zadłuża - nowy dług 4 miliony złotych moze oznaczać upadłość finansowa gminy. Na co pójdzie taka ogromna kasa ? Kiedy u nas w Pogwizdowie zrobicie kanalizacje ? Stary wójt załatwił pozwolenie na budowę, a nowy nie chce konkretnie gadać o robocie tylko przewraca oczami . Ludzie mają umowy i rozlicza was do spodu.
Kto

2015-04-21 15:50:50
Sala w Brzeźnicy to bubel. Lysy zaczął ją budować przed wyborami. Okazało się, że ma istotną wadę i to dodatkowo obciąża starego wójta, sołtysa i radnego. Ale schronisko w Woli też jest bublem. Jak wiele inwestycji Lysego.
Do Wacława Kto

2015-04-21 17:03:46
Sam jesteś bubel.
mieszkanka

2015-04-21 18:27:45
Sale gimnastyczne o tych samych wymiarach są Damienicach i Pogwizdowie. Specjalnie pojechaliśmy je obejrzeć. Podobna jest w szkole nr 2 w Bochni na Plantach. U nas ma być jeszcze widownia i szatnia. Fundamenty były gotowe przed zimą ale od 5 miesięcy budowa stoi.
Uchwała która niby była ale jakby jej nie było

2015-04-22 10:55:58
W poniedziałek dowiadujemy się , że Rada Gminy Bochnia pod tym samym przewodnictwem p. Pukal obradowała nad zapisem uchwały własnej (skład Rady zmieniony niewiele) w myśl którego dnia 23 czerwca 2011 dwóch mieszkańców zostało bezterminowo pozbawionych biernych praw wyborczych.Zaznaczyć trzeba że tych dwóch mieszkańców było mocno skonfliktowanych z byłym wójtem gminy i strony tego konfliktu spotykały się w sądzie i nawet Najwyższym z wyrokami dobrze znanymi - jedna z tych osób (Woźnicki) został po ostatnich wyborach samorządowych radnym do powiatu wbrew tejże uchwale bo przecież taka faktycznie istnieje w dzienniku.Polecam wejść na you tube”Demokracja limitowana w gminie Bochnia „ by zobaczyć żałosny spektakl jednoaktowy z p.Płaczek i p.Pukal obsadzające role główne w tym widowisku by stwierdzić wszystko o reżyserze jak i scenarzyście tego „dzieła”.Obie panie z racji pełnionych nadal tych samych funkcji musiały brać udział w piątkowej sesji i „jakoś to odkręcać” . W przypadku p. Płaczek nie dziwię bo przecież wykonywał tylko polecenia natomiast p. Przewodniczącej ….coż , pogratulować cudownego nawrócenia.Nie było złotoustego mecenasa ,właściciela słów ‘’Rada Gminy powinna mieć prawo do pozbawienia osób , które naruszają przepisy prawa,biernego prawa wyborczego’’. Nie ma go bo już mu nikt za te bzdury nie płaci.Fakt bezsporny, że istniejący 4 lata zapis był niezgodny z nie tylko z konstytucja ale z normami współistnienia w społeczności. Więc lepiej byłoby by się umówić tak jak w znanej komedii tytułowy pułkownik Kwiatkowski umawiał się z tow. Moczarem ‘’wiecie niby byłem ale tak na prawdę to jakby nie było”.Tutaj nie mogę pominąć jeszcze faktu istnienia schroniska turystycznego ‘’funkcjonującego” w Woli Nieszkowskiej od 2010 r. które niby było ale tak na prawde go nie było ..Portal „Moja Bochnia „”dnia 14-04-2015 informuje o takiej sytuacji i przytacza nawet słowa byłego wójta zachwalające walory wspaniałego obiektu „dysponującego 20 –ma miejscami noclegowymi oraz kuchnią serwującą wyśmienite potrawy regionalne „. Czegoś tam brakowało aby było a jednak nie było – prawdopobnie przepisowego wymiaru wysokości kondygnacji koniecznego by stał się obiektem użyteczności publicznej – fatycznie ktoś w gminie nie miał zielonego pojęcia z zakresu podstaw budownictwa lądowego- zupełnie jak przy budowie Sali gimnastycznej w Brzeżnicy bo niby jest sala ale faktycznie nie jest . W przypadku jednak obiektu schroniska w Woli Nieszkowskiej radziłbym sprawdzić czy przypadkiem nie funkcjonowały tam na etatach osoby ; konserwator schroniska , palacz, sprzątaczka ,kucharka lub inne ? Tyle ode mnie –ale byłbym skończonym niewdzięcznikiem gdybym przy tej okazji nie złożył p. byłemu wójtowi a solenizantowi życzeń – i to podwójnych z okazji Jerzego no i Leona – wszystkiego co …Wy Wójcie dla nas- JAWIEŃ Mirosław .
Stanisław Kowalczyk

2015-04-22 19:14:10
Do poprzedniego komentującego czyli jak mniemam do Pana Jawienia? Dalej popiera Pan Wójta Bzdeka? Dalej uważa Pan że to najlepszy możliwy wybór? Jest Pan zadowolomy z tego co się dzieje w gminie?
R.

2015-04-22 19:58:55
Tak jestem zadowolony z wyboru pana wójta Bzdeka. Rządy za jego poprzednika były nie do zniesienia. Pan Bzdek to człowiek kulturalny i prawy.
Stanisław Kowalczyk

2015-04-22 20:59:59
A uważa Pan, że zatrudnienie bez konkursu i w nie do końca jasnych okolicznościach Pana Mariusza na koordynatora Basenu w Proszówkach było jak najbardziej ok? Zatrudnienie byłego wicestarosty na stanowisko szefa wydziału kierownictwa w momencie kiedy było ono już obsadzone, moralnie było w porządku? Czy to jest według Pana ta prawość do której Pan się odwołuje w poprzednim komentarzu? Pozdrawiam Stanisław Kowalczyk
do p. Stanisława Kowalczyka

2015-04-23 07:10:14
Tiaaa... Wszyscy pamiętamy te slawetne konkursy za czasów JL, np. ten, który wyłonił ówczesnego wicewójta...:D A co do Zająca, to jest on przecież zatrudniony tymczasowo z powodu choroby dotychczasowego dyrektora. To nie wymaga konkursu.
Różowa Pantera

2015-04-23 15:41:46
Każdy jest zadowolony z tego co się dzieje w gminie.Petenci spotykają się z niespotykaną dotychczas uprzejmością ze strony zatrudnionych urzędników oraz z niezwykłą szybkością załatwianych spraw.Kilka m-cy nowych rządów zdziałało cuda !Dla malkontentów bezcenna rada -zajmijcie się swoimi sprawami.Chcemy więcej !
Stanisław Kowalczyk

2015-04-23 19:07:15
W związku z tym, że stary wójt nie trzymał się zasad to nowemu wójtowi też na to wolno? Nie byłem zwolennikiem starego wójta, jak również nie jestem zwolennikiem nowego wójta, a tłumaczenie w stylu wolno mu bo stary wójt czynił podobnie jest moim zdaniem godne pożałowania. Wybraliśmy bo miało być inaczej a nie tak samo. Co do Pana Zająca, uważam że nawet na zatrudnienie czasowe powinien być ogłoszony konkurs, basen nie jest prywatny lecz publiczny. A Pan wójt najwidoczniej o tym zapomina...Czy uważa Pan, że dobrze będzie się działo w Państwie, w gminie jeśli stanowiska obejmować będą nie najlepsi lecz ludzie po znajomościach? A każde zatrudnienie jeśli będzie odpowiednio dobrze wytłumaczone ludziom (typu ,,jest on przecież zatrudniony tymczasowo z powodu choroby dotychczasowego dyrektora'') to można sprawę uznać za zamkniętą, bo przecież może się akurat sprawdzi, albo bo wyborcy niebawem zapomną? Chyba nie o to w tym wszystkim chodzi...Pozdrawiam Stanisław Kowalczyk
Jan Nowak

2015-04-23 23:51:50
Wypociny pana Jawienia albo Jawnia świadczą ze uważa on wszystkich za idiotów lub sklerotykow. Ale ludzie pamietają ze poprzedni sołtys Brzeznicy uprawiał swoją polityczke czym - wg Rady Gminy - skutecznie zahamował na kilka lat budowę kanalizacji. Bardzo pomagała mu w tym garstka wrzaskliwych sąsiadów, którzy zablokowali wykonawcę chociaż było wydane pozwolenie na budowę. Dopiero zawieszenie sołtysa dało wsi drugą szanse i została ona wykorzystana z pożytkiem dla mieszkańców. Teraz uchwała przygotowana przez Bzdeka, Makowska i Biernata jest bublem prawnym . W nowej uchwale, jeszcze nie uchylonej przez Wojewodę , jest zapis ze sołtysa można odwołać(!) na wniosek wójta . Nie ważne czy dokonuje tego to samo gremium , które go wybierało. Ważne, ze złamany jest zapis ze kadencja organów pomocniczych trwa 4 lata , podobnie jak kadencja radnego. Jeżeli radny skazany jest prawomocnym wyrokiem za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego to jego mandat wygasa automatycznie. Tymczasem Naczelny Sąd Administracyjny uznał, ze dla sołtysów nawet taki przypadek nie moze być podstawą do ich odwołania.
Do pana Nowaka

2015-04-24 13:48:53
oj , narobiło sie Kowalczyków Jawieniów i Nowakow oj narobilo ! Wszyscy podpisują się niby z nazwiska i imienia . A zapytamy się gdzie trzeba czy np. Nowak to Nowak ! Panie Nowak , jeśli jesteś Nowak , to musisz pan wiedzieć , że kanalizację w Brzeźnicy nie zablokował były sołtys , tylko Inspektor Nadzoru Budowlanego , bo nie odebrał i nie dopuścił do użytkowania wybudowanego " bubla " , czyli oczyszczalni ścieków w Brzeźnicy. Wybudowana w 2007 roku , a dopuszczona do użytkowania dopiero w 2012 roku , po złożeniu przez gminę projektu zamiennego . I kto za to zapłacił? mieszkańcy ! Tak panie Nowak , nie znasz pan faktów , czy raczej chcesz szkalować byłego sołtysa Brzeźnicy , który o czym nie wspominasz , doprowadził do tego ,że za kanalizację będzie sie płaciło zgodnie z prawem , czyli zgodnie z ustawą o nieruchomościach . Niejednokrotnie kilka razy mniej niż to co pobierał były wójt gminy , zresztą nie zgodnie z obowiązującym prawem . Ludzie płacą teraz po 2000 zł - maksymalnie po 2500 zł razem z mapkami i projektem ., a nie po 4200 zł jak kazał płacic były wójt ! Wiem to dokładnie bo jestem mieszkańcem Brzeźnicy i kosztowała mnie kanalizacja niecałe 2200 zl i dzięki byłemu sołtysowi mam w kieszeni 2000 zl , które musiałbym dać gminie gdybym się pospieszył ! to był sołtys , który chciał dobra dla ludzi i dbał o wieś . Były sołtys mówił o tym wszystkim wójtowi Lysemu na zebraniu w Brzeźnicy i ten się nie wyparł więc to prawda .! Ciebie panie Nowak powinien były sołtys zaskarżyć za sianie kłamstw . Pozdrawiam pana ja np. Szewczyk , czy inny Wiśniewski .
do Jana Nowaka

2015-04-24 19:32:28
Panie Nowak - macie zaburzenia natury osobowościowej z wyraźnymi cechami narcyzmu- -moja rada - zmienić lekarza - Juryk już nie pomoże .PIGMEJ
do Różowej

2015-04-26 00:07:51
całą prawdę o b.sołtysie powiedział były radny z naszej wsi który pomagał przygotować inwestycję i na zebraniu wiejskim swietnie go podsumował. rada gminy miała rację że go zawiesiła.
do prawnika B

2015-04-27 14:41:26
Poprosimy o konkrety: nr sprawy, cytat z orzeczenia, skład zespołu orzekającego? Nie wiem po co piszesz takie rzeczy, NSA nie mogło wydać wyroku sprzecznego z obowiązującymi ustawami: samorządową i zasadniczą.
Brzezniczok

2015-04-29 10:44:29
Dobrze pamiętam co na zebraniu powiedział były Radny Paweł gdy opowiadał jak mu przeszkadzali przy kanalizacji. Obecny sołtys jest mądrym człowiekiem, nie skłóca ludzi tylko ich jednoczy.
Patron do Brzeźniczan

2015-05-03 15:49:17
Przeszkadzali zgodnie z prawem. Pobieranie opłat partycypacyjnych jest bezprawne. Gdyby Wasz sołtys byl mądry, sprzeciwaiłby się temu jak pan Woźnicki. Ale Wasz dotychczasowy sołtys to tchórz i kunktator. Mam nadzieję, że obecne wybory przywrócą W.W. na reprezentanta Waszej wsi.
Jurek

2015-05-06 16:53:42
Oj Lysiok Lysiok ty ośle i ta twoja banda teraz durni z siebie robi. Działaliście bezprawnie i robiliście co chcieliście, a teraz wszyło wszytko na jaw. Od zawsze było wiadomo, że kawał chama z ciebie. Twoje pionki w radzie gminy teraz nie mają nic do powiedzenia... bo jest im głupio. To już ich ostatnia kadencja! Jesteś tchórzem i kłamcą panie Jerzy Nowak - Kowalczyk. Cała gmina teraz się cieszy, że nie musi się już użerać z idiotom. Z poważaniem J. Raczynski.
Jurek

2015-05-06 16:56:41
A Pani Pukal radzę się puknąć w ten pusty łeb. Jak można się tak sprzedać, za złotówki. Bez honoru, taka stara i taka głupia baba. Na nią też przyjdzie kolej się rozliczyć!
Jurek

2015-05-06 17:06:16
Dla rozluźnienia atmosfery polecam https://www.youtube.com/watch?v=gJF9UtcsiZ4
jacuś , dlaczego obrażasz radnych gminnych

2015-05-06 23:43:54
radny gajek startował z ugrupowania lysego i wbrew bzdekowi został przewodniczącym rady - wiesz, że miał być koleś z łapczycy . komisja rewizyjna w większości też jest z komitetu lysego. jacuś nie pij tyle bo nawet własna partia cie już olała. zobaczysz, watroba ci pęknie !!!!
Janusz

2015-05-06 23:49:42
Nie wymądrzaj się tak Jureczku. Pogodzić się nie możesz z przegraną a wypisując takie głupoty na forum jeszcze bardziej się pogrążasz. Ty i twoje cienkie towarzystwo nie wie jak się wytłumaczyć teraz z twoich durnych pomysłów i uchwał. Ale przeszli już na stronę Bzdeka, latają jak chorągiewki byle by utrzymać dupę przy stołku, już nie długo wszyscy będą rozliczeni i to w demokratyczny sposób.
Śmierdzący bąk dla Jurka

2015-05-10 17:16:45
Beniu Lysiu Kowalski sołtysi wybierani będą teraz w demokratyczny sposób, a nie jak było do tej pory, że sobie dzwonisz i ustawiasz pionków oferując im w zamian pomoc w postaci etacików. A co najlepsze te matoły same przy wódce się wygadują... nie chce nikomu wstydu robić ale jak trzeba będzie to przytoczę parę faktów.
Lysek chytrusek

2015-05-12 01:03:07
Jurek dość się nachapałeś nieuczciwie pieniędzy przez tą całą kadencję. Wiemy, że nigdzie nie pracujesz i jesteś do tego stopnia chytry, że upominasz się o zwrot pieniędzy, które sam zawinąłeś, nieuczciwie naliczając opłaty adiacenckie. Pobyt w Kobierzynie polecam dla dobra mieszkańców i pracowników gminy.
be

2015-05-14 21:42:41
eb - niewidze przeszkod
Do Jacka i Wacka

2015-05-15 11:10:56
Wasz duet specjalizuje sie w oszczerstwach od wielu lat. Najpierw donosy na wójta, potem na fundacje ktora udzielała pomocy szpitalowi . Wasz koleś z Mechanika ma ogromny problem z wykrytymi podsłuchami wiec szczekacie i oczerniacie nadal aby odwrócić od niego uwagę. Koniec platformy juz blisko. Wszystkie parasole ochronne w organach sprawiedliwości przestały działać i stad wasza panika . Opluwanie juz wam nic nie pomoże.
Jacek i Wacek i Tadek

2015-05-15 12:51:27
Jurek jak tam, widać że po staremu bo znów głupoty opowiadasz. Stary dziad z ciebie. Nie spodziewałeś się takiego scenariusza, myślałeś że ci wszystko wolno i nie liczyłeś się z nikim. Dziś nikt z tobą się nie liczy, nawet twoje cienie przydupasy nie mają nic do powiedzenia i dziękują za rozmowę. Powiedz jaką aferę kolejną chcesz nakręcić z nowym wójtem? Zawsze miałeś chore pomysły. Pochwal się co w tym sanatorium na Babińskiego wymyśliłeś???
rencista Woźnicki cudownie ozdrowiał !!!

2015-05-16 00:29:40
Na co trzeba mieć rentę aby z jednej strony brać rentę od ZUS-u a z drugiej - dietę radnego powiatowego i ryczałt soltysą ?! Może sam zainteresowany wyjaśni podatnikom.
DO JACKA I RESZTY CHOŁOTY

2015-05-16 00:43:36
AFERĘ Z PODSŁUCHAMI W MECHANIKU UJAWNIŁA NASTĘPCZYNI BZDEKA KTÓRA WCZESNIEJ BYŁA JEGO ZASTĘPCĄ I OSOBĄ ZAUFANĄ. WIDOCZNIE NIE CHCIAŁA FIRMOWAĆ DRAŃSTWA, PODSŁUCHIWANIA I NISZCZENIA LUDZI. BZDEKU MA TERAZ WIELKI PROBLEM BO TO ON PRZEZ PARE LAT BYŁ TAM DYREKTOREM !!!! MOŻE O NICZYM NIE WIEDZIAŁ, HA, HA, HA !!!!? KILKA MIESIĘCY PRZED WYBORAMI NIKT NIE BEDZIE SIE NARAŻAŁ ABY ZAMIATAĆ TAKIE AFERY POD DYWAN .
777

2015-05-16 12:49:12
Trzeba być chamem, żeby brać nielegalnie opłaty adiacenckie a później upominać się o zwrot pieniędzy. Takie rzeczy to tylko z Lysiokiem.
888 do 777

2015-05-16 16:06:11
Jak ty możesz obrażać Bzdeka. On powiedział ze opłaty adiacenckie są jak najbardziej legalne. Nam jeszcze powiedział na że tych wpłat z umów na kanalizacje też nie moze oddać bo są w budżecie gminy . Widocznie były legalne bo inaczej musiałby oddać pieniądze. Po co było kłamać ludzi , przecież prawda zawsze wyjdzie na wierzch.
reflekcja

2015-05-16 23:35:45
Rozmawiając dzisiaj z jednym z mieszkańców gminy dowiedziałem się że za rządów wójta Lysego żaden z sołtysów nie pobierał żadnych diet ,ludzie skończcie już w końcu opowiadać takie brednie niech ta Gmina w końcu funkcjonuje normalnie i jeszcze jedno praca w komisjach wyborczych w wyborach na sołtysów jest wykonywana bez wynagrodzenia są jeszcze ludzie którym nie tylko zależy na kasie .
inna refleksja

2015-05-17 00:17:29
jak moze funkcjonować normalnie gmina której wójt na niczym sie nie zna . to nie jest normalne ze kierownikiem budownictwa jest gościu co ledwie skończył byle jaki kierunek na jakiejś "uczelni" w miechowie .......... ........... ........... gminnym basenem kieruje koleś ktory był tam ratownikiem ale podobno kiepskim ............. ..................... w gminie zatrudnili cały sztab ludzi powiązanych z pająkiem, jak biernat, makowska, jawuła !!!!!!L podobno jeszcze w kolejce czeka korta, pająk ........... ............... .............. nie robią ale zdecydowali zadłużać gminę na 4 miliony zł , bo przez takie jaja w urzędzie zabrakło kasy !!!!!!!!!
jeszcze inna refleksja

2015-05-17 15:23:39
Nie obrażaj ludzi, miernoto. Pan mecenas Biernat i pani mecenas Makowska to świetni prawnicy. W dodatku, społecznicy, sumienni, prawowici i bardzo pomocni. Pan Zając robi doktorat. To przedsiębiorczy i dynamiczny młody człowiek. Pan Bzdek pokazał, że jest dobrym zarządcą. Za czasów jego rządów w technikum mechanicznym, ta szkoła była najpopularniejsza w powiecie bocheńskim. Dobry marketing, nowe kierunki, fundusze unijne itp. Pan Całka jest inżynierem i od lat zajmuje się inwestycjami drogowymi. A poza tym, nie obrażaj pana radnego Jacka Pająka, bo był dobrym i dynamicznym starostą. Pan Węgrzyn nie zrobił nawet połowy z tego, co On. Pan Pająk jest radnym i nadal aktywnie działa. Nie jest już starostą bo władza jest kadencyjna. Na tego typu stanowiskach się bywa przez pewien czas. Wszyscy o tym dobrze wiemy. W niczym nie umniejsza to zasług pana Pająka. A może przeanalizuj kwalifikacje i osiagniecia poprzednich władz gminnych.
DCD

2015-05-17 15:33:45
jak czytam twoje komentarze to puszczam bąki ze śmiechu, szczególnie jak wychwalasz krola juliana który nawet nie wie co to jest marketing i fundusze unijne,przyznaj się leczysz się na Babińskiego w Krakowie? a może nawet stamtąd piszesz, ps. tylko nie zaliż dupowłazie otworka julianowi bo biedak jak się wtedy wy...a?
do porno-chama

2015-05-17 16:41:09
A ja, jak czytam te twoje erotyczno-wulgarne komentarze, to mi niedobrze. Wyobrażam sobie, co ty czytasz i oglądasz. Aż strach pomyśleć, że tacy ludzie zajmują stanowiska zaufania publicznego. Myślę, że jesteś z "grupy" pana J.L. lub L.W., a wiesz dlaczego? U mnie w pracy pewne osoby z tej "grupy" używają podobnego języka i mają równie chamskie zagrywki. Pamiętaj: kto żółcią pluje, ten sam się truje.
fan z siłowni

2015-05-17 18:39:25
coś z tym dupowłażeniem jest na rzeczy bo ostatnio król julian niezłe bąki puszcza na siłowni, może myśli że stanowisko zaufania publicznego sprawia że u niego one inaczej pachną i nikt tego nie zauważa, widocznie ma dobrych zalizywaczy :-) skoro takie tajniaki puszcza
z gminy

2015-05-17 20:28:27
Boże! ale "szambo", "syf" i "rynsztok" pisze na Czasie bocheńskim. Wójcie Bzdek, Bogu dzięki, że jesteś i rozgoniłeś to towarzystwo!!! Trzymać się! Nie dawać się! Oni mają taką zasadę "pluć, pluć, pluć - zawsze coś przyschnie" , ale każdy kij ma dwa końce. Jednym przyłożą, ale drugim oberwą. Nas jest więcej. Ludzie szanują Bzdeka i to ich wkurza.
pierdzący bicykl

2015-05-17 21:10:01
może król julian myśli że jak sobie pierdnie w czasie jazdy na rowerku w siłowni to szybciej pojedzie? znany jest przecież z innowacyjnych POmysłów
głos rozsądku

2015-05-17 21:24:41
musze Cie zmartwić ale ludzie nie szanują tego jegomościa, natomiast bardzo często się z niego nabijają i śmieją.. a to że mu wchodzą teraz do d..y , łatwo zrozumieć, każdy chce pracować, widzą że jest pusty i płytki i lubi jak mu kadzą i donoszą na innych więc to wykorzystują...to samo będą robić gdy go nie będzie za 4 lata... a będzie inny .... twój idol Jacek Pająk najlepiej się o tym przekonał jak przegrał wybory, takie jest życie...
Julian Wspaniały

2015-05-17 22:22:21
Wszyscy wiedzą jak ten facio zrobił karierę . Pająku wynalazł go w szkółce w Krzeczowie gdzie koleś był nauczycielem od fikolków. Zrobił z niego dyrektora największej szkoły w Bochni, ktora dobrą markę zawdzięczała wyłącznie poprzednikom: panu Satole, Pietrasowi i pani Goryczce i dobrym nauczycielom. Julian tam wprowadził swoje porządki , dopiero teraz ludzie głośno o tym zaczynaja mowić . Wszyscy czekają na ustalenie jak było z podsłuchem bo wszyscy są zbulwersowani takimi metodami. Julan jest juz wójtem ponad pół roku i nic nie robi oprócz propagandowych numerów jak rada młodzieży, obiecanki dla strażaków i LZS-ów.
doktorat zająca

2015-05-17 22:32:49
ten zając co go bzdeku przyjął na basen to katastrofa. jego pomysłem była podwyżka cen na lodowisko. przez 3 miesiące nie potrafił naprawić awarii i teraz są jaja bo sie sprawa wydała. pracownicy nie bedą go kryć i może wylecieć przed doktoratem . na razie bzdeku nie wie co zrobić i wywraca gałami .
GRATULACJE DLA PANA RACZYNSKIEGO !!!!!

2015-05-17 22:38:45
W ŁAPCZYCY NIE TRAWIĄ GRZYBOWEJ I BZDEKA.
marlenka

2015-05-17 22:44:48
Jestem zbulwersowana tymi komentarzami! król julian wcale nie pierdzi, czasami mu się tylko tajniak wymsknie po kanapkach które mu robimy i wcale tego nie czuć! w naszym nowym wymalowanym pokoju nikt nie pierdzi! no chyba że sekretarka w stołek ale tylko wtedy jak zupki chińskiej królowi julianowi nie gotuje!
o rany

2015-05-18 20:58:48
Czy te wszystkie komentarze nie wychodzą z ręki byłego wójta? A może wychodzą spod ręki jakiegoś poplecznika byłego wójta? Na pewno, bo kto inny ma interes, żeby szkalować Marka Bzdeka. Pan Bzdek był dobrym nauczycielem, dyrektorem, a teraz jest dobrym wójtem. I tu was boli, cwaniaczki. A poza tym , fakt, że pan radny Jacek Pająk obdarzył go zaufaniem, świadczy dobrze o nim samym. Pan Pająk stawiał na ludzi kompetentnych, którzy mogą wiele zdziałać, dziękli pracy, ambicji i talentom. I tu znów was boli, towarzysze. U was była zasada "czy się stoi, czy się leży, ...... się należy" , "łubu dubu, łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu". Ale to już było i nie wróci więcej.
Robet R.

2015-05-18 21:01:27
sześć ostatnich komentarzy świadczy o bardzo wysokiej kulturze Pana Lysego, którego ludzie zdążyli poznać i pokazać mu gdzie jest jego miejsce. Panie Lysy wypisywanie takich głupot na forum, nie da Panu żadnych korzyści. Co do siłowni, Pan Marek od dłuższego czasu chodzi na siłownię, a Pan Panie Lysy powinieneś brać z niego przykład.
do o rany

2015-05-18 22:03:10
oj plewa plewa, ile ty tej żółci masz w sobie
JLO

2015-05-18 22:18:07
Czegoś nie rozumiem interenauci piszą o jakimś królu julianie a ty o rany i Robert R piszecie że to jakiś Marek Bzdek, więc co według was ten król julian to Marek Bzdek? dlaczego tak sądzicie? są jakieś podobieństwa? musicie mieć jakąś podstawę żeby tak sądzisz przecież ciągle w tym kontekście wymieniacie to nazwisko. No chyba że robicie to celowo aby go zdyskredytować!
do jlo

2015-05-19 10:21:47
Zapytaj w szkole dlaczego uczniowie i nauczyciele nazywali go Julian. 1000 osób wie a ty nie wiesz, ha, ha, ha. Juliana zapytaj o podsłuchy , moze jednak coś wie chociaz "zapomniał" kodów do rejestratora.
Kamienie Brodzinskiego

2015-05-19 10:24:29
Pozdrawiamy Marlenkę.
do poprzednika

2015-05-19 10:40:02
a kto to jest marlenka ?
Janusz

2015-05-19 18:44:39
Lepiej być królem Julianem niż błaznem Lysiokiem, któremu żal d*pę ściska, że nie wygrał wyborów. Durnia teraz z siebie na forum.
janusz2

2015-05-19 18:49:30
Lysiok przynajmniej nie pierdzi na lewo i prawo wsrod ludzi jak krol julian
Woźny Janek na etacie

2015-05-19 23:53:37
Lysiok bełkotał na zebraniach wiejskich jak duupa w mydlinach. A od ostatnich wyborów już nawet kupy nie trzyma, widziałem jak jego żona kupowała pampersy dla męża. Przed II turą notorycznie wieczono gabinet ex-wójta.
do do poprzednika

2015-05-20 18:27:44
marlenka to lewa ręka króla juliana, pusta, próżna i pazerna, bezguście modowe o uśmiechu świadczącym o małym móżdżku i dużym parciu na tron króla juliana
fatum

2015-05-20 23:02:23
słoma wychodzi z butów pomału królowi julianowi, pierdzi w towarzystwie, jedzie mu z japy i śmierdzą skarpetki.... no ale ma lakierki, granitury i tłuste włosy... co do marlenki... przerost formy nad treścią, brak kompetencji i szacunku do siebie i innych ludzi nadrabia cwaniactwem i chamstwem.... do czasu marlenko do czasu...
Leszek Miler

2015-05-20 23:40:36
Jurek jesteś żałosny jak Komorowski. Stosuję twoje techniki wyborcze, czyli udzielanie poparcia poprzez znane osoby. Tam samo skończy w niedzielę jak ty. Tylko, że ten dziad będzie dalej kradł bo jest wysoko ustawiony i emeryturkę będzie miał już dobrą. Tak mi cie żal Jureczku brakło Ci 8 lat i się kaska urwała. Nie możesz tego przeboleć, i zapewne za już nie całe 4 lata będzie jeździł Lysobus po gminie, agitować mieszkańców do powstania. Acha i nie zapomnij wcześniej sobie założyć konta na fejsie, żebyś chociaż miał ze 200 znajomych bo te 158 polubień na ostatnich wyborach to trochę słabo. I dam jeszce jedną radę: nie pij już tyle bo z twoją kondycją możesz nie dotrwać kolejnych wyborów.
Leszek Miler

2015-05-20 23:46:31
#Jurekmusisz #niepij #niepajacuj
Leszek Miler

2015-05-20 23:55:38
https://www.youtube.com/watch?v=5Ban2Ne_DfE ło oooo ło oooo https://www.youtube.com/watch?v=vamDyAo_p_I czyżby dowódcą sztabu Lysego i Komorowskiego była jedna i ta sama osoba. Potwierdzenie scenariusza już w niedzielę. Już w niedzielę Bronek będzie w stanie zrozumieć uczucie, które ty Jureczku doświadczyłeś. I do tej pory wydaję Ci się, że to tylko zły sen. TO SIĘ DZIEJĘ NAPRAWDĘ. Jurek i Bronek obudźcie się !!! https://www.youtube.com/watch?v=0OleyBJ_EIw
do jacusia aspiryny

2015-05-20 23:59:12
oj jacuś jacuś nieżle ci już po tabletkach i etanolu mózg sprało, opowiadasz że będziesz szefem urzędu pracy w krakowie i że krol julian bez ciebie zginie... śmiech na sali z urzędem pracy sam wiesz dlaczego, jesteś już skończony ... co do juliana masz racje gość jedno co dobrze potrafi to puscić bąka na siłowni i zwalic to na sąsiadke na rowerze kawał wychowanego dżentelmena, ale i tak zlew ma teraz z niego cała bochnia, bąkopuszczacz :-) no ale się przynajmniej nie zesr..ł na tym rowerze
MBZB

2015-05-21 00:06:34
k..a jacek niedawno chodziłes z ulotkami za bronkiem a teraz co odpierda...sz? bzdek obiecał ci fuche swietlicowego w bessowie?
Jacek Miler

2015-05-21 00:28:26
Jurek tak jak Komorowski wszędzie masz wywiad nawet na siłowni, pewnie zrobiłeś aparaturę do podsłuchiwania pierdów i teraz analizujesz wyniki w domu. Zastanów się czy tobie czasem nie się nie umkło zanim kolejną aferę nakręcisz z CBA w tle. Pozdrawiam Jacek
Jacek

2015-05-21 00:32:55
Jurek chciałem dodać, że Marek obiecał mi etat palacza w przedszkolu i rezygnuję z funkcji świetlicowego. Także odstąpię Ci etatu po znajomości. #Jurekmusisz
Jacek

2015-05-21 00:36:30
Tylko pod warunkiem, że nie będziesz pił alkoholu w pracy. Podobno przez te ostatnie 6 miesięcy żona ma z tobą straszny problem.
Zbychu

2015-05-21 00:38:35
po pierwsze jacuś PIS i tak cie nie przyjmie,zając i bzdek to pionki nic ci nie pomogą po drugie twoi koledzy z platformy nie podaruja ci tej zdrady... wiesz o tym co będzie? po trzecie jak król julian puszcza bąki to ma problemy gastryczne,ciekawe dlaczego moze marlenka odpowie po szkoleniach na kamieniach brodzinskiego po czwarte twoja kochana PO i tak bedzie rzadzic z PSL z tym że ty masz już przejeb...... e... ale co cie dobijać trzezwiej przed 6 rano :-) pozdrawiam serdecznie
Jacek

2015-05-21 00:46:54
Jurek zagadał bym do ciebie na fejsie ale nie wiem czemu usunąłeś konto. Czemu się podpisujesz Zbychu? Kogo chcesz zrobić w konia jak wszyscy wiedzą, że jesteś Jurek. Chyba że zmieniasz imię i nazwisko, żeby w kolejnej kadencji źle mieszkańcom się nie kojarzyło. Dobry pomysł! ale tej burakowatej mordy, nawet najlepszy chirurg nie zmieni.
magdalena gdy popije

2015-05-21 00:47:18
fucha w bessowie odpada,jacuś nie wypierdział alfabetu poprawnie na rozmowie kwalifikacyjnej, miał problemy z poprawnym wypierdzeniem jakiś gacków czy innych nietoperzy, poległ na teoretycznymm julian tego nie zniósł ,w pierdzeniu jest praktykiem , z nerwów pomalował pokój... kolor na marlenke...
Jacek

2015-05-21 00:49:08
Przepraszam za błąd, chodziło mi o następna kampanie bo kolejnej kadencji już nie będzie. Stary dobre czasu komuny się skończyły.
KBC lipnica

2015-05-21 00:53:52
a najsmieszniejsze jaja są bo król julian płaci redaktorom portalu jakiegoS KSB KBR czy KBS,24,25,87, czy jakoś tak za pisanie komentarzy na forum czasu bochenskiego i bochnianina, jeden naczelny nawet ma eteat u niego chociaż tępy niesamowicie jak na informatyka, ale komentarze pisze :-) za to mu julian i marlenka płacą :-)
Jacek

2015-05-21 00:54:00
Do chcego chciałeś nawiązać swój nick : "Magdalena gdy popiję". Czyżbym już nie był Jackiem? Jak długo będziesz jeszcze nad tym gdybał.
Jacek

2015-05-21 00:58:09
No widzisz Jurek jak to się etaciki rozdaję jak za starych dobrych czasów. 3 złote ma za jeden komentarz i zbieram na flaszkę. Mi twoi pseudo wyborcy powiedzieli, że jak nagrywali z tobą klipa na wybory nawet za paliwo nie wróciłeś. Taki z Ciebie sknera, a Julian to przynajmniej płaci. Gość z klasą i kasą.
AN

2015-05-21 01:02:05
Przepraszam marlenka ale jeszcze sie u was swiatło swieci,wiem ze jacus juz zgon zaliczył ale poproś juliana żeby mu nie pierdział w twarz jak na kamieniach brodziskiego, nie ładne to było, ale jacuś coś tam z tej imprezy pamięta może zapach i smak, a może kamere?
Jacek

2015-05-21 01:04:31
Julian teraz oprócz tych śmiesznych portali podobno TVN chce podkupić. Tylko skąd tyle pieniędzy weźmie??? I muszę Cię zaskoczyć, ma doskonały pomysł, otóż Julian chce sprzedać Floriana za 100 mln.
szkoda

2015-05-21 01:06:20
julian i klasa? sam się z tego jacek śmiejesz i wiesz o tym, chociaż imie masz inne..., słyszałam że wiecej Ci płacą za komentarze:-)
....

2015-05-21 01:08:11
a tak na koniec i tak najwazniejsze ze sie julian spierdział na siłowni uahahahahahhahhhahahahahahahahahahahahahahhhahah
Jacek

2015-05-21 01:09:07
Jurek skoro już wszystko wiesz to muszę powiedzieć, że zeszedłeś na psy. Ja piję z Marlenką a ty jak ty do lustra. Ta chorba ci spać nie daję będzie coraz gorzej.
Jacek

2015-05-21 01:10:52
Zbysiu co SŁYSZAŁAŚ? Jurek twoja anonimowość nie zna granic.
Jacek

2015-05-21 01:12:52
Acha i Julian cie pozdrawia i życzy miłej nocy oraz 300 polubień na fejsie.
Jacek

2015-05-21 01:15:02
Julian pewnie mi da ze 2 dychy premii i 3 tony węgla na zimię.
sport to zdrowie

2015-05-21 12:16:17
przesadzacie jeden je palcami, drugi pije przez słomke, a widać król julian lubi sobie puścić bąka od czasu do czasu, może ma takie hobby?
Z. Pukal

2015-05-21 14:51:05
Oj Jurek miałeś robić karierę polityczną a nie błazna z siebie. Więcej ci już nic nie powiem, bo mnie zwolnią z pracy.
Król Julian

2015-05-21 15:14:21
Codziennie rano oglądam i mam taki ubaw, że bąki się same puszczają. Także proszę o zrozumienie https://www.youtube.com/watch?v=gJF9UtcsiZ4
Król Julian

2015-05-21 15:23:28
Już wkrótce ukaże się książka "Niebezpieczne Bąki Jerzego Lysego". Polecam ciekawa książka i śmierdząca prawda.
TVN

2015-05-22 21:23:25
W debacie z Jerzym Lysym wygrywa Król Julian.
Podsłuchy w Mechaniku rozszyfrowane, kiedy publikacja ?

2015-05-23 01:32:28
Czy policja odczytała pliki z urządzeń rejestrujących obraz i głos w Mechaniku ? Czy wiadomo kto wchodził na konto rejestratorów i kto kogo podsuchiwał. W gazetach pisali ze ujawnią to do końca kwietnia. Podobno czekają do wyborów z ujawnieniem tych materiałów.
DO TVN

2015-05-23 01:37:13
W DEBACIE NA BĄKI I WYWRACANIE OCZAMI JULIAN JEST BEZKONKURENCYJNY !!! F
elafanka

2015-05-23 23:21:12
król julian znowu się spierdział na siłowni, tym razem mało siedzonka na rowerku nie rozwaliło... nerwy nerwy.. marlenka musi jakoś temu zaradzić, ona wie jak zrelaksować króla juliana ma już doświadczenie
Jurek

2015-05-25 22:58:55
Bronek witaj w drużynie wielkich przegranych. Łącze się z Tobą w bólu, mój przyjacielu !
Jurek

2015-05-25 23:00:26
dodam, że chodzi o ból du*y.
Jacek

2015-05-26 09:21:54
Ja przegrałem. Mój guru Komorowski przegrał . Platforma idzie na dno. Jurek sie cieszy bo on zawsze tępił platformistów. Jedyna nadzieja w Bzdeku, tylko on nas moze uratować. Może sprawa podsłuchów sie rozmyje.
Jurek

2015-05-26 21:16:13
A oto metafora jaką wywnioskowałem na podstawie ów wyborów i własnych refleksji : "Czas opuścić koryto. A świnie jeszcze nie nakarmione ."
Jurek

2015-05-26 21:17:55
I jeszcze jedna : "Śmierdzące bąki nie pachną".
Placek

2015-05-27 16:17:40
Jacku , czy to nie Jurek cię wymyślił, wynalazł na świetlicy w Rzezawie, dał stołek starosty. Ty byłeś człowiekiem znikąd a on zrobił z ciebie pana. Zachowujesz jakbyś o tym zapomniał. Wszyscy się z ciebie śmieją bo nawet Platforma, której służysz ma już ciebie dość. Wszyscy się na tobie poznali a pierwszy był...też Jurek, który postanowił naprawić swój błąd. Stąd go tak nienawidzisz.
Ogórek

2015-05-27 23:51:43
Jurku mylisz się to Jacek sam się odłączył od ciebie w odpowiednim momencie. Myślałeś, że kolejnego pionka sobie urobiłeś jak to większość swoich radnych, którzy własnego zdania nie mają. Zawsze prowadziłeś prywatną i chorą politykę, dlatego mieszkańcy ci już nie zaufali w tych wyborach.
Placek do Ogórka

2015-05-28 01:06:12
Wprawdzie pytanie było do Jacka ale jeżeli jesteś jego mentorem to odpowiedz na moje pytania i nie zmieniaj tematu, chyba że nie masz argumentów. Pan Lysy był wójtem gminy Bochnia prawie 20 lat i był wybierany w wyborach bezpośrednich, Pająk był starostą zaledwie 8 lat a wybrany został głosami 13 radnych, Jest różnica ?
Julian

2015-05-28 22:51:06
Oj Jurek kiedyś byłeś wójtem, dziś kim jesteś? Ludzie cię poznali i teraz ani w gminie ani w powiecie cię nie chcą. Wójtem byłeś przez 20 lat bo jak w znanym już na całą Polskę filmie wiadomo, że sam liczyłeś głosy. Nikt nie chce awanturnika i takiego politykiera jak ty. Nawet na świetlicowego się nie nadajesz, bo byś dzieci odstraszał na świetlicy. Ludzie teraz w urzędzie gminy się radują, że w końcu mogą być sobą w pracy, mogą realizować swoje plany i wykazywać się swoimi umiejętnościami. A przede wszystkim mogą mieć własne zdanie i zostaną wysłuchani! A nie opluci, zagłuszeni i poniżeni...
Jacek

2015-05-31 10:37:10
Julian, trochę sie zagalopowaleś. Przecież to ty wyszedłeś na stołek dzięki mojemu filmowi i moim zabiegom organizacyjnym. Czekam na etat u ciebie i nie mogę sie doczekać . Co jest ?
majówka

2015-05-31 11:19:46
a król julian popuśćił sobie w gacie znowu... tym razem w kościele
jacuś adidasek

2015-05-31 22:12:17
kiedyś pisali że dupowłazy juliana wreszcie zaliżą mu kakaowe oczko no i się stało,treraz zostało tylko tajniaki puszczac,ale co na to marlenka? trzeba jakos temu zaradzić tak się stara przecież i tak ślicznie chichocze na jego tronie w ten jej nowej mini kiecce
Zosia

2015-06-01 12:24:34
Jurek ale z ciebie cham to ja dla ciebie zawsze się tak stroiłam, zawsze cię popierałam nawet jak nie wiedziałam o co chodzi, zawsze byłeś na pierwszym miejscu. A teraz oglądasz się za jakimiś marlenkami. Jak ci nie wstyd? Taki stary i taki głupi.
Zosia

2015-06-01 12:29:34
A pozatym przestań się już tak podniecać tymi bąkami, bo jak ja ci je puszczałam to w ogóle uwagi nie zwracałeś... Nie wiem kto jest teraz twoim donosicielem i jaką masz aparaturę, że nawet w kościele jesteś w stanie podsłuchać. Tylko uważaj, żeby nie uszkodził ci się twardy dysk bo ci na rzadko wyleci.
Jurek

2015-06-01 22:04:38
Moi kochani nie wiem czemu ten portal o tym nie informuję ale chciałem powiedzieć że jestem za JOWAMI od dawna mi się ZJOWY śnią i najwyższa pora by o tym powiedzieć.
REKLAMA