Powiat

poniedziałek 25 marca 2013 12:36:29

PiS kontra radny Konieczny-dla kogo ambona Rady Powiatu?PiS kontra radny Konieczny-dla kogo ambona Rady Powiatu?

Poszło o wizytę Joanny Senyszyn

W piątek 22 marca radny powiatowy Eugeniusz Konieczny złożył oświadczenie, nawiązujące do, o miesiąc wcześniejszego, oświadczenia radnych powiatowych PiS, protestujących przeciwko odwiedzinom młodzieży II LO przez europosłankę SLD Joannę Senyszyn.

Radny napisał w swym oświadczeniu:
„W sprawach zaostrzających się polemik, można by rzec, wrzenia, głównie na szczeblu centralnym, w większości dotyczy to spraw powszechnie znanych. Ale i aspiracji PIS – u do zastąpienia rządu PO-PSL technicznym rządem profesora Glińskiego. Określenie poligon miało zastosowanie we wszystkich przypadkach. Wystarczy wspomnieć polityków Antoniego Macierewicza, który rozgrzał salę kina do czerwoności, jakby na tym budynku powiewała dalej czerwona flaga. Redaktor Terlikowski pogłaskał moją formację polityczną, że nie jest tak groźna w zwalczaniu kościoła, jak obecnie rządząca Platforma. O przyszłości Polski pod nowymi rządami, patrz: PIS i prof. Gliński dyskutowano w dolnym kościele pod wezwaniem świętego Pawła. Pozostałe spotkania polityków PIS np. z posłanką Szydło odbywały się w salach parafialnych w centrum miasta.

Do przyjścia na nie, nawoływano z ambon, nie oszczędzając nawet środy popielcowej, to w Bazylice. Roiło się od plakatów, były wszędzie, w tym na budynkach świątyń obok wymownych wizerunków Wielkopostnych, zasłania się wszystko i wszędzie nie oszczędzając tablic z klepsydrami i ogłoszeń o poszukiwaniu szpiku dla chorej Agnieszki. Powtórzę za arcybiskupem Pieronkiem, że Polska jest zakadzona dymem PIS – u, Bocheńszczyzna jest tego super przykładem. Bo po jednym, po trzech latach spotkaniu z politykiem lewicy, bo uznano, że ukrzyżowaliśmy Jezusa, zapraszając Joannę Senyszyn, eurodeputowaną do Bochni, bo obrażała papieża Polaka. Jasne, często dość wyostrza swoje poglądy, nie o wierze ale o biskupach, proboszczach, osobiście nie zawsze zgadzam się z tą jej ostrością. Ale na jednym i drugim spotkaniu

w swoich profesorskich wprowadzeniach nie poruszała wątków wiary, czy też innych drażliwych w Bochni kwestii. Czyniła to z własnej woli, ale też na moją prośbę, dyrektorki drugiego liceum, jeśli chodzi o spotkanie z młodzieżą z klas maturalnych.
W związku z powyższymi, z pełną irytacją, zdziwieniem słuchałem wywodów tegorocznego kaznodziei w kościele pod wezwaniem świętego Pawła podczas gorzkich żali. Nie tylko spostponował z imienia i nazwiska prof. Joannę Senyszyn, ale dostaje się wszystkim na czele z mediami z imienia i nazwiska Tomasz Lis. Nie mówiąc już o organach władzy państwowej. W tym katalogu wypomnień, mówiąc, że z obowiązku zajmowania się polityką nikt go nie zwalnia, w Polsce rząd działa przeciwko wszystkiemu, uwypuklając katastrofę smoleńską, jako ciemną kartę współczesnej historii.

Jedynym autorytetem, na który się powoływał to dyrektor Rydzyk. Wydaje mi się, mówiąc oględnie nastąpiło pomieszanie z poplątaniem. To jest naprawdę autorytet do naśladowania, zwłaszcza w kontekście nowego Papieża. Fajnie wyglądają te „Jaguary” dyrektora Rydzyka, Jerzego Urbana z ”Nie”, czy mojego kolegi Ryszarda Kalisza. Proszę Państwa, jeszcze cięższego kalibru użył inny kaznodzieja, tym razem w sanktuarium, obrażając posłankę i dyrektorkę drugiego liceum. Nie wdając się w szczegóły uważam, że użycie słów „bagno moralne z lewackiej partii” i to w różnych odsłonach to nietakt i świadczy tylko o braku kultury słowa, a na pewno nie jest to język miłości względem drugiego. W obu przypadkach to krzepienie ducha pada z ust , co tylko konsekrowanych, będących na pierwszych parafiach. Dla nich i innych najwyższych lotów lekturą są „Uważam że” „Nasz dziennik” i słowo dyrektora Rydzyka.

Przepraszam za ten przydługawy wywód i to na sesji Rady Powiatu. Uczyniłem to ze względu na „uprzejme” wystąpienie radnych PIS – u, na sesji lutowej. Czynię to nie dlatego, żeby się żalić, chciałem jedynie zwrócić uwagę, że w Bochni jest miejsce dla wszystkich wszystkich opcji politycznych w tym SLD. I nie przeszkodzą temu żadne agresywne wystąpienia strażników jedynie słusznych prawd głoszonych przez rycerzy PIS, nawet wtedy kiedy by mieli codzienne błogosławieństwo bocheńskich dostojników kościoła.”


Na reakcję ze strony działaczy Prawa i Sprawiedliwości nie trzeba było długo czekać. Na adres naszej redakcji przyszło pismo, sygnowane przez Józefa Mroczka – szefa struktur powiatowych PiS i Piotra Dziurdzię, kierującego tym ugrupowaniem w samej Bochni, zatytułowane „Rada Powiatu amboną radnego Koniecznego?” Oto jego treść:


„Z niekłamanym niedowierzaniem i zdumieniem odebraliśmy oświadczenie radnego powiatowego, Pana Eugeniusza Koniecznego, złożone na marcowej sesji Rady Powiatu w Bochni.
Ze zdumieniem – bo tylko takie uczucie przychodzi na myśl, z jaką desperacją szef lokalnych struktur SLD próbuje skupić uwagę społeczeństwa na sobie i coraz bardziej więdnącym
w sondażach poparcia ugrupowaniu, powoli schodzącym ze sceny politycznej.

Niedowierzanie zaś towarzyszy zachowaniu Pana Radnego, gdy zderzymy ze sobą dwa wydarzenia. Pierwsze – na tej samej Radzie Powiatu zostaje złożony projekt rezolucji, popierającej przyznanie TV Trwam koncesji na multipleksie cyfrowym. Cóż robi radny Eugeniusz Konieczny? Pryncypialnie gani go, jako ewidentne (według niego) upolitycznienie działań Rady, nielicujące z jej powołaniem.
Mija kilka miesięcy i tenże sam radny wygłasza czysto polityczne oświadczenie, jakby zapominając, że Rada nie temu ma służyć.

Schizofrenia?

Ale skoro publicznie zostały wypowiedziane pewne sądy, zabrano głos w sprawach ważnych dla naszego lokalnego środowiska, czujemy się w obowiązku odnieść do kilku tematów.

Na przestrzeni ostatnich lat nasze miasto odwiedzało wielu polityków, także z lewicy, łącznie z urzędującym prezydentem i premierem. Nikt nigdy nie potestował przeciwko temu, bo takie jest prawo demokracji. Prawo do wyboru, z kim się chce rozmawiać i na jakie tematy. Fundamentem społeczeństwa obywatelskiego jest debata publiczna, ścieranie się racji, wymiana poglądów, przy pełnym poszanowaniu argumentów drugiej strony. Jednak gdy druga strona próbuje dokonać erozji innych fundamentów – fundamentów naszej wiary, kodu kulturowego, wreszcie dziedzictwa cywilizacyjnego – wtedy należy zabrać głos. Prof. Joanna Senyszyn ze swymi poglądami na temat eutanazji, homozwiązków czy aborcji wpisuje się w działania już nie lewicowe a lewackie, których dalekosiężnym celem jest moralna degrengolada narodu, uczynienie go bezbronnym wobec natarczywej propagandy cywilizacji śmierci.

Drugorzędną rzeczą jest przy tym, czy poglądy na w/w zagadnienia głosiła podczas spotkania z młodzieżą w Bochni, bowiem pozostaje symbolem walki z tym, co od wieków świadczyło o polskiej tożsamości. Nigdy nie będzie zgody na indoktrynację naszych dzieci ze strony takich osób.

I na koniec – rozumiemy, że Pana Radnego irytuje, a może nawet boli aktywność polityków prawicy, zarówno szczebla lokalnego jak i centralnego, którzy docierają ze swym przekazem do mieszkańców Bochni. Możemy też sobie wyobrazić, z jaką zazdrością obserwuje, że to nie jego partię, ale środowiska prawicowe, konserwatywne, przywiązane do tradycji być może obdarza sympatią bocheńskie duchowieństwo. I pojmujemy, jakie to musi być frustrujące, że nic na to nie da się poradzić, że to nie czasy wydziałów ideologicznych komitetów partyjnych, plenów i egzekutyw, na których można by kler pryncypialnie zganić, a może i potępić z całymi tego konsekwencjami. Zostały oświadczenia radnego, przepełnione żalami do całego świata, zwłaszcza do o. Rydzyka, tęsknotą do czerwonej flagi nad pewnym budynkiem i cytatami o „zaczadzeniu PiS-em”.

Bardzo nam z tego powodu przykro.”

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

wyborca

2013-03-25 12:52:33
Tytuł bardzo trafiony - a co na to Pan Przewodniczący Rady POWIATU i Starosta ???
Panie Gienku

2013-03-25 13:36:32
Panie Gienku

2013-03-25 13:37:45
Daj sobie pan spokój.Panu już nikt nie uwierzy.Czy nie lepiej sprzedawać gazety?
PiS to znowu nie taka prawica jak krzyczą

2013-03-25 15:10:57
Cóż, Senyszyn to już bolszewicka menopałza. Ale znowu niech ten PiS się tak nie prawicuje bo sami Kaczyńscy wprowadzali nas do tej samej lewackiej Unii co Senyszyn i tak jak Senyszyn mówili, że będzie nam tam dobrze. Więc o co im chodzi?
~nowy

2013-03-25 15:31:56
Do "PiS to znowu nie taka prawica jak krzyczą" - poszperaj trszeczkę w historii, bo z tym wprowadzaniem do Unii było inaczej. Traktat akcesyjny podpisał Miller i Cimoszewicz, a to jak wiem jest świecznik SLD.
Rom

2013-03-25 19:35:34
Duża część społeczeństwa bocheńskiego, jeśli nie większość, myśli podobnie jak radny Konieczny, no ale cóż opozycji wolno więcej. Nawet w domu bożym agitować.
do Rom

2013-03-25 19:41:40
mów gostku za siebie, nie za innych. Wypraszam sobie, żebyś przemawiał w moim imieniu. Ja akurat uważam, ze ten cały Konieczny, stary komuch, to już dawno nie powinien nisa z chałupy wychylać. Niech się gapi na Lenina w kredensie i wspomina dawne czasy
mosiek

2013-03-25 20:49:52
WSZYSCY CZERWONI NA ŚMIETNIK HISTORII !
julek

2013-03-25 21:09:39
jesli pis-owcy spotykaja sie w koscielnych salkach i jest to ok - to nie widze zadnego problemu zeby polityk sld spotykal ze w szkole, w czym problem - przeciez mamy demokracje, nikt koniecznemu nie kaze chodzic na pisowskie zebrania tak samo jak dziurdzi na spotkania sldowskie i juz
1003

2013-03-25 21:18:19
Nie jestem sympatykiem starych czasów ale to Konieczny ma rację .Rozumu i pokory życzę księżom,pisowi aby pozostał w oparach absurdu ....dla dobra tego kraju.
do 1003

2013-03-25 21:38:43
No ale jak jesteś sympatykiem obecnych czasów, to historia obejdzie się niestety z Tobą jak z radnym Eugeniuszem. Historia lubi się bardzo powtarzać.
dyzma

2013-03-25 22:35:09
Eugeniusz K.ma żal do całego swiata, a zwlaszcza do partyjnych kolesi, że nie dali mu się ustawić, tak jak sobie. Żadne PZU, ZUS czy temu podobne nie przypadło mu w udziale, to chodzi chłopina sfustrowany
Lewica kontra lewica

2013-03-25 22:59:47
PiS kontra Senyszyn to walka w jednym obozie socjalistów. PiS to socjaliści pobożni a SLD to socjaliści bezbożni. Razem siedzą w swojej socjalnej Unii i delektują się demokratyczną wymianą poglądów. Pokazują jak pięknie się można różnić na lewicy - nawet wypisywać oświadczenia przeciwko sobie.
michał

2013-03-25 23:05:45
i o co cały szum??Kilka lat i sld nie będzie. Wymrą dziadki...
radny powiatowy

2013-03-26 00:38:22
Piszcie cała prawdę nie tylko cytując oświadczenie Eugeniusza Koniecznego . Pomimo że na sali zasiadało co najmniej 4 członków Rad Parafialnych żaden nawet sie nie zajaknął gdy Konieczny pluł na ich probosczy .m Jedynie radny Ludwik Węgrzyn głosno i zdecydowanie sprzeciwił sie temu oswiadczeniu . Rzepecki , Całka , Rozenbajgier i inni to faryzeusze . Kościół jest im potrzeby tylko do dostanai głosów wyborców .
do ,,radny powiatowy''

2013-03-26 07:00:01
Był im potrzebny .W kolejnej kadencji niech na to nie liczą - faryzeusze .
?!

2013-03-26 09:53:58
Słuszna uwaga. Gdzie Ci święci z rad parafialnych. Głowa w piasek panie przewodniczący?
saper

2013-03-26 14:13:03
Nawiedzeni działacze i naganiacze bocheńskiego PiS słuchajcie pilnie Pana Koniecznego bo on mówi dobrze, mądrze i rozsądnie. Wy popaprańcy natomiast jesteście nawiedzeni i puści wewnętrznie. Nie macie żadnych poważnych argumentów by atakować inne ugrupowania polityczne, jest demokracja i wszystko. Tyle,że wy nie umiecie się znajść w tej demokracji i rzeczywistości. Wy zdobędziecie władzę ale na Marsie. Niech wam Rydzyk błogosławi - wasz wszechmocny idol i zbawca.
Zofia

2013-03-26 14:16:44
Kiedy wreszcie będzie można poszukać PiS w szambie. Bezwstydni pieniacze wodza Jarosława - wytoczcie proces jemu za śmieć 96 osób. Macierewicz - na barykady.
Rodak

2013-03-26 14:44:40
Działacze bocheńskiego PiS, co wami miota, że chcecie za wszelką cenę skłócić i podzielić społeczeństwo naszego królewskiego miasta. O co wam chodzi w tym zacietrzewieniu, Czy wasz wódz Jarosław pozbawił was człowieczeństwa. Poseł Czesak Szydło, Duda i inni to ludzie nawiedzeni tej zwariowanej formacji politycznej.
Korytko

2013-03-26 17:31:02
Jak to co - demokracja to bitwa o stołki. PiS też chce się załapać do korytka. Jak każdy.
do sapera vel Zofii vel Rodaka vel Korytko

2013-03-26 23:12:13
pluj, czerwony popaprańcu - tyle ci na starość zostało. Zresztą nic więcej nie umiesz...
Eugeniusz Konieczny

2013-03-29 13:25:51
No tak.Cóż więcej dodawać do szaleńczych treści niektórych wpisów.Ot,to cała demokracja i pobożność, razem wzięte.Celowo nie używam nazwy żadnej partii.Ktoś,kiedyś powiedział, że skali mądrości nie należy przypisywać jednej partii. Bo w każdej są ludzie; rozważni, mądrzy.Ale niestety, są też nieomylni i mniej mądrzy. Pozostanę przy tych opiniach o moich adwersażach,jakąkolwiek by nosili legitymację. Przy okazji chcę dodać, że w kręgu bocheńskiego PiS-u mam wielu znajomych - niech się Piotr Dziurdzia nie obrazi ,że Go wymieniam -z którymi nigdy nie prowadziłem większych sporów. A co dopiero obrzucać się przysłowiowym błotem. W tym miejscu chcę podziękować Wszystkim, którzy właściwie zrozumieli moje U W A G I wypowiedziane na ostatniej sesji Rady Powiatu.Myślę tu oTych, którzy bezimiennie - wpisując się na portalach - to czynili. Ale też tym, którzy w rózny sposób, często w rozmowach solidaryzowali się ze mną. Dziś Wielki Piątek, za dwa dni Święta Wielkanocne. Niech będą dla Wszystkich Bochnian i Mieszkańców Powiatu Bocheńskiego czasem radości, ciepła rodzinnego - niezależnie od pogody.Wesołego Alleluja!
saper

2013-03-29 14:43:14
Brawo Panie Konieczny, jesteś wielki. Niech ci pyskacze też z pokorą przyjmą od Ciebie świąteczne życzenia. Ja też im życzę pokory ducha i więcej ogłady w wypowiedziach. Powinni też oni poprosić o szczerość myślenia wszystkich z PiS.
do Gienia

2013-03-29 22:12:40
"diabeł się ubrał w ornat i na mszę ogonem dzwoni" - stare, ale jak ulał pasuje do tego nieciekawego gostka
qaz

2013-03-30 10:47:12
P. Konieczny, pan na każdym portalu będzie dziękował w komentarzach za wsparcie, zrozumienie? Taka wazelina jest zbędna i troszkę niesmaczna. Szukanie poparcia za wszelką cenę nic już nie da.
TAWS 38

2013-03-30 11:40:58
Eugeniusz Konieczny, sekretarz ds. propagandy w bocheńskim komitecie nieboszczki PZPR, na siłę próbuje zaistnieć, bo wybory wkrótce. Wie, że szanse na ponowny wybór małe, próbuje więc sprawdzonej metody walenia w Kosciół. Tylko że się przeliczy, bo na antykatolickim paliwie w Bochni daleko nie ujedzie
wszyscy tylko nie EK

2013-03-30 16:16:31
Wszyscy mogą krytykować kościół (który rzeczywiście za często używa ambony do polityki) ale nie były sekretarz propagandy KM PZPR Eugeniusz Konieczny. Mój tata opowiadał że w czasach PRL ten pan był głównym ideologiem marksizmu i leninizmu w Bochni. Nawet inni sekretarze nim pogardzali. Na sam widok gościa rzygać się chce.
Towarzyszowi EK

2013-03-30 16:38:05
Towarzysz EK to efekt braku dekomunizacji w Polsce. Zakaz pełnienia funkcji publicznych przez 50 lat dla byłych aparatczyków PZPR załatwiłby sprawę. Przemyślcie to wszyscy postępowcy spod znaku Marksa, Engelsa i Lenina .
gienek - z ortografii też dwója

2013-03-30 16:39:33
ciekawe, czy ten gienek robił byki ortograficzne w referatach które towarzysze kazali mu wygłaszać ? bo w komentarzach robi !!! adwersarze przez "rz" śmieją się z gienka .
samoobrona III RP

2013-03-31 10:32:20
brońmy naszych dzieci przed ludźmi pokroju Senyszyn, przed ideologią nihilizmu. Popieram oświadczenie panów Mroczka i Dziurdzi, bo trafili w sedno - dziś ludzi Kościoła chce pouczać, co im wolno, a czego nie wolno mówić przedstawiciel postkomunistycznej lewicy, która tyle zlego temu krajowi uczyniła
jasiek

2013-03-31 13:28:40
zaproscie lyzwinskiego tyle samo wniesie
tutejsza

2013-03-31 18:37:04
lewactwu w Bochni mówimy NIE!!!
Co to jest lewica?

2013-04-01 15:22:29
Senyszyn i lewica to zaprzeczenie kultury i cywilizacji. Nawet ludzie jaskiniowi mieli jakąś kulturę. Komuchy i lewactwo nie mają nawet tego. Zdegenerowani duchowo i umysłowo nie są w stanie wnieść nic w ludzkie życie poza szambem, kłamstwem, głupotą, pychą i degrengoladą.
Janek

2013-04-02 17:10:48
Ci krytykanci Koniecznego to typowi opętani prze diabła, trzeba się wodą święconą pokropić i zejść na ziemię w krytyce, ale zdrowej- w warunkach demokracji i rozsądku. Pieniactwo nie popłaca..
nie-janek

2013-04-02 22:57:25
Janek - obrońca czerwonych. A fuj! Wstyd!
michael kors iphone case

2013-10-06 04:12:22
You write very well!
1

2013-12-22 07:40:52
-1'
-1'

2013-12-22 07:40:57
1
REKLAMA