Powiat

środa 01 maja 2013 12:32:32

Przewodniczący Rady Powiatu chce odwołać dyrektora szpitalaPrzewodniczący Rady Powiatu chce odwołać dyrektora szpitala

Podczas sesji Rady Powiatu spore poruszenie wywołał temat zatrudnienia Bogdana Szumańskiego jako wicedyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni. Sprawa ta wywołała wiele kontrowersji. Aleksander Rzepecki, przewodniczący Rady, zapowiedział, że będzie dążył do odwołania dyrektora Kyci.

Aleksander Rzepecki ostro skrytykował dyrektora bocheńskiej placówki: Decyzję pana dyrektora oceniam za fatalną, nieprzemyślaną, nieracjonalną. Niestety, od czasu jak objął pan funkcję dyrektora, nic dobrego w tym szpitalu się nie zdarzyło.

Przewodniczący skrytykował pomysł, by sekcje zwłok wykonywać w Krakowie. Wiąże się to z kosztami - argumentował. Jego zdaniem wystarczyło zmienić personel prosektorium. Inną sprawą, na którą zwrócił uwagę, to zatrudnienie dyrektora administracyjnego. Podczas gdy placówką zarządzał dyrektor Szafrański nikt taki nie był potrzebny. Aleksander Rzepecki zarzucił też dyrektorowi szpitala niekompetencje:

Ostatnio kilka razy był Pan zapraszany na komisje zdrowia - proste pytania są Panu stawiane, na które częściowo nie udzielił Pan odpowiedzi albo się Pan mylił. Mam wrażenie, że nie kontroluje pan tej rzeczywistości. Zbyt dużo pieniędzy zostało "wpakowanych" w ten szpital, żeby to zostało zmarnowane. Zwołam moich kolegów z klubu Naszej Wspólnej Sprawy i będę wnioskował, aby klub podjął stanowisko do zarządu powiatu o odwołaniu pana z funkcji dyrektora.

Dyrektor szpitala, Jarosław Kycia bronił się przed atakami przewodniczącego:

Zatrudnienie w administracji jednej osoby kosztem trzech osób to jedna z kwestii, która sprawia trudności. Drugą kwestią jest prosektorium. Wykonywanie sekcji zwłok w Krakowie to jest tylko alternatywa dana mieszkańcom. Nie wiąże się ona z dodatkowymi kosztami, ponieważ wykonywanie sekcji zwłok u nas jest również kosztowne. Koszty te odpowiadają mniej więcej kosztom sekcji zwłok, wykonywanych w Krakowie. Trzecia rzecz – poprosiliśmy konsultantów do spraw medycyny sądowej, którzy mają przyglądnąć się fachowym okiem na zasady postępowania konkretnych procedur. Kwestia kosztów. W ostatnich miesiącach pokazywałem jak maleją koszty. W ostatnich trzech latach nie było też kontraktowania. To jest nowa rzecz, która się pojawia – zakończył Jarosław Kycia.

 

O szpitalu czytaj także:

Fundacja im. dr Anny Trzaski-Wilkońskiej z polityką w tle?

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

obserwatttor

2013-05-01 13:22:27
Wyrzadzono wielką krzywde mlodemu człowiekowi POwołując go na to stanowisko .Ciekawy jestem składu komisji rekrutacyjnej? Może Redakcja naświetli szczegółowo sprawę POwołania .
Ustalić role Woznickiego

2013-05-01 15:37:15
Za ta skandaliczna decyzja musieli stać "ojcowie chrzestni"nowego dyrektora czyli Pajak i Woznicki. Szczególnie ten ostatni , bo na sesji powiatowej był gorliwym obrońca skandalicznego "koryta" w szpitalu dla Szumanskiego.
stolek w szpitalu - nagroda pocieszenia ?

2013-05-01 16:04:11
czy Szumanski dostał od Pajaka i Woznickiego nagrodę pocieszenia za to ze wystartował w wyborach przeciwko Lysemu ? za duża ta nagroda bo wynik miał mizerne !!! i dlaczego nagroda jest za nasze pieniądze ??!!!! panie Rzepecki, panu tez już nikt nie wierzy !!! wyrzuc pan Pajaka ze stołka to może uwierzymy!!!!
KTO BYŁ W KOMISJI NA DYREKTORA.

2013-05-01 16:19:03
WIADOMO KTO BYŁ W KOMISJIW KONKURSIE NA GŁÓWNEGO DYREKTORE: B.SWIETLICOWY PAJAK, B.STUDENT CALKA I B.KELNER WOZNICKI. POZOSTAŁE OSOBY NIE MOGŁY NIC ZMIENIĆ GDYBY NAWET BARDZO SIĘ UPARLY. ON NIC NIE MOWIL NA KOMISJI ZE ZATRUDNI WICEDYREKTORA DO SPRAW MELIORACYJNO-jakościowych. O JAKOŚCI USLUG DECYDUJĄ LEKARZE I PIELĘGNIARKI. NAWET GDYBY BYŁY DO NICH PRETENSJE TO WICEDYREKTOR-DZIAŁACZ POLITYCZNY ZAPRZYJAŹNIONY Z PIS-em NIC NIE POMOŻE....... ALE MOŻE POMOC PAJAKOWI, DZIALACZOWI PO, GDYBY W WYBORACH WYGRAŁ PIS !!!!!!
Alek na starostę ???

2013-05-01 16:24:49
GdybyvRzepecki został starosta to PO miałaby kłopoty. Czyli Pajak rownież !!! Trzeba to rozważyć...Na razie - 100 lat z okazji urodzin !!!
ktosik

2013-05-01 16:38:55
a ja jestem ciekawy jak Pan Rzepecki głosował za emisją obligacji? może ktoś napisze którzy radni byli za.
pytanko

2013-05-01 20:12:07
a kto wreszcie odwoła rzepeckiego..?
ggg

2013-05-01 20:39:24
Jedyna nadzieja w Pani Dyrektor Kosturek. Mam nadzieję że wraz ze związkami zawodowymi, ordynatorami i kierownikami działu administracji uda się przywrócić normalność. Nie dajmy się zwariować, szpital każdą złotówkę ogląda 2 razy...Szpitala raczej nie stać na TAKIEGO Eksperta od niczego... Mam nadzieję że sprawa nie przycichnie....
mary

2013-05-01 20:47:40
Brawo Rzepecki. Nigdy nie byłam do tego Pana przekonana ale uwierzcie trafił w sedno...:)
Onufry

2013-05-02 06:31:01
W tym całym zamieszaniu widzę krecią robotę tego ruskiego uczonego Lysenki - to że pani doktor uległa jego przemożnemu wpływowi to się nie dziwię ale Aleś też ???? ALEŚ aleś ty naiwniak
olek

2013-05-02 07:34:53
szumanski popracuje chwile w szpitalu i znowu sie biedactwo pochoruje i ZUS wezmie go pod opieke zreszta tak samo jak woznickiego
Prorok

2013-05-02 10:42:42
Odrazu trzeba wybrać zastępcę zastępcy dyrektora ze względu na to, iż uczony Szumański to postać bardzo chorowita.
Hiob

2013-05-02 11:11:52
Lekarzom działającym w tej fundacji na pewno jest przykro . Bo ludzie-darczyńcy dzwonią z pretensjami, ze dali pieniądze na szpital ale nikt nie uprzedził ze szpital ufunduje sobie nowego wicedyrektora. Reszta gości z tej fundacji chyba jest mocno wkurzona bo teraz świeca oczami przed cała Bochnia i okolica. Jeżeli jest prawda ze ten skandal wymyślił Pajak z Woznickim (kierownikiem komisji zdrowia przy Pajaku) to Ludzie już nigdy na nich nie zagłosują. Nawet gdy bedą kombinować z tworzeniem innych komitetów, oprócz matki-Platformy.
anda

2013-05-02 12:13:17
A co z pieniadzmi przekazanymi z Pit. Ja jestem za pomoca szpitalowi bo zawsze byl problem z lozkami posciela,poduszkami i powinnismy pomagac szpitalowi a nie wstrzymywac pomoc. Jestem za spoleczna pomoca szpitalowi. Dla mnie liczy sie dobry personel i lekarze a nie gierki polityczne.
bochniak

2013-05-02 13:16:06
Panie dyrektorze KICIA w szpitalu powinni być nowi specjaliści lekarze ,bo to się liczy dla nas bochniaków ,abyśmy nie musieli korzystać z szpitali krakowskich , a nie powiększana administracja.W szpitalu niema już nic do remontu chyba że będziecie burzyć i niszczyć, bo lekko otrzymaliście pieniądze unijne.
Jan

2013-05-02 13:31:05
Czym prędzej odwołać dyrektora. Natychmiast nakazać zwolnienie Szumańskiego i niech zwróci dyrektor pieniądze zmarnotrawione na ten głupi pomysł. ZUS musi przypilnować aby ten Szumański jak wcześniej znowu nie chorował 6 m-cy. Zona Szumańskiego też będzie chodzić wtedy po ziemi, lalunia pierwszej wody. Panie Rzepecki trzeba dojść winy Pająka - świetlicowego. On taki kompetentny jak i Całka.
całkowicie chory

2013-05-02 15:04:50
Na pierwszy ogień powinien isc pan Pająk do zwolnienia ,bo to jest niestety jego zasługa.O p Szumańskim nie ma co pisać to jest po prostu skandal zatrudniając go na fikcyjnym stanowisku.Ten Pan jest po prostu bez ambicji i honoru.Na samym końcu dymisja obecnego Dyrektora.Panie Rzepecki czekamy- chce Pan się liczyć w Bochni ma Pan pole do popisu.Ktoś chce zniszczyć bocheński szpital.Szpital który poprzedni Dyrektor z poprzednią władzą postawił na nogi,a wy swoimi głupimi decyzjami go niszczycie.Panowie Radni macie w tej chwili pole do popisu i wykazania się,że coś w tej Radzie znaczycie.
Sprywatyzować Szpital!!!!

2013-05-02 19:49:06
Dlaczego szpital i szkoły nie są jeszcze sprywatyzowane??? Przez brak prywatyzacji marnujemy publiczne pieniądze na utrzymywanie takich darmozjadów jak ta cała Rada Powiatu. Działają jakieś podejrzane politycznie fundacje, gdzie prezesem jest radny z BiZBR. A tak, nie było by sprawy. Szpital prywatny, Rada Powiatu niepotrzebna. Prosta sprawa. No i duże budżetowe oszczędności.
do liberalow

2013-05-03 09:33:26
teraz chcecie prywatyzowac szpital jak wpompowano w niego miliony zlotych, rozbudowano, wyremontowano, wyprowadzono na prosta!!!!!! powiat jest zadluzony po uszy - tylko patrzec jak na wyplaty nie bedzie to szukaja kasy - predzej powiaty znikna niz bochenski szpital bedzie zprywatyzowany
nie wystarczy oszczędzać, czas zacząć zarabiać ! A Polska nie zarabia

2013-05-03 17:07:37
Moi Drodzy. Na przykładzie szpitala widac dokładnie jak ten sam zakład moze mieć różną sytuację zależnie od tego kto nim kieruje. Jedna ekipa zadłużyła szpital okrutnie. Znależli się jednak ludzie co sobie z tym poradzili. Dzisiaj sytuacja znowu staje się nieciekawa, chociaż podobno zaczynają się zmiany najważniejsze, te, które dotyczą leczenia pacjenta. Z całym Szacunkien dla bocheńskich lekarzy, ale wielu z nich jest po prostu kiepskich. Trudno inwestować w rozbudowę i sprzęt który obsługują rutyniarze.Tak jak do kierowania szpitalem , tak do leczenia w nim ludzi trzeba odpowiednich fachowców.Jeśli chodzi o tych od kierowania- to pan Szumański słabo się prezentuje i tym samym wydaje świedectwo tym co go zatrudnili.A ci wypadli fatalnie, zwłaszcza ci co dzisiaj dużo krzyczą.
fill

2013-05-04 11:30:14
zatrudnienie tego śmiesznego vice jest najwiekszym skandalem ostatniego trzydziestolecia bochni !!!
jerzyk

2013-05-05 21:18:14
Ruski uczony Lysenko to ideał dla naszej wspólnej sprawy? A co to za sprawa?
witold

2013-05-05 23:20:12
mam nadziej ze kycia oswieci nas publicznie czym sie kierowal zatrudniajac tego "chorowitego fachowca" szumanskiego a moze zatrudnil go na czyjes polecenie???
stach

2013-05-06 11:12:39
kycia powinien podac do publicznej wiadomosci zswoje zarobki i swojego zastepcy szumanskiego, podobno urzad miasta ten szumanski kosztowal 500 tys zl - ciekawa ile bedzie kosztowal szpital?
do witolda

2013-05-08 16:28:43
podejrzanymi o to ze wydali dyrektorowi polecenie są starosta i przewodniczący komisji zdrowia w radzie powiatu. nikt nie wierzy aby przewodniczący rady o tym nie wiedział!!!u
do ggg

2013-05-08 22:10:20
O jakiej nadziei Pani mówi przecież to bzdura P kosturek to człowiek Pająka - zawsze startuje w wyborach zeby potem zagłosować na Pająka w tym celu bierze bezpłatny urlop bo przecież jako podwładna staroscie nie może być radna , po czym rezygnuje z madatu i wraca na swoje stanowisko ORDYNATORA w szpitalu - ja też powinno sie wyrzucić a napewno świadczone usługi medyczne się poprawią - bo tez to wykańczalnia
Rzepecki za słaby

2013-05-11 20:31:03
Rzepecki jest za słaby aby odwołać dyrektora szpitala. Ale gdyby postawił wniosek o odwołanie Pajaka z funkcji starosty to ten byly swietlicowy z rzezawy poświęciłby dyr.Kycie bez mrugniecia okiem. I tak wszyscy mówią ze wniosek Rzepeckiego jest tylko dla picu , bo wszyscy najważniejsi w radzie powiatu wcześniej wiedzieli ze szukaja stołka dla Szumanskiego.
REKLAMA