Powiat

wtorek 09 lipca 2013 15:33:54

Protest w GawłowieProtest w Gawłowie

W piątek 5 lipca wieczorem na wielu ogrodzeniach w Gawłowie ukazały się ręcznie malowane banery, protestujące przeciwko braku chodników w tej wiosce. Hasła są wymierzone przeciwko właścicielowi tamtejszej drogi, czyli starostwu. „Gawłów protestuje, chodników oczekuje” – to jedno z łagodniejszych haseł.

Józef RataJ: Jesteśmy jak dzieci wzywające matki...Można wyczytać również: „Bezpiecznych poboczy żądamy! Którędy chodzić mamy?” Albo: „Bezpieczeństwo dzieci powiatu nie dotyczy!”
Sprawa banerów, a także innych form protestu „chodnikowego’ była już wcześniej zapowiedziana na stronie internetowej Urzędu Gminy Bochnia. 20 maja tego roku w artykule Masa krytyczna w Gawłowie przekroczona omówione zostało spotkanie z mieszkańcami, które odbyło się pod koniec kwietnia, na które sołtys Gawłowa zaprosił również starostę bocheńskiego. Jacek Pająk nie przybył na to spotkanie.

Jesteśmy jak te dzieci – powiedział o gawłowianach sołtys Józef Rataj - które wzywają matki w potrzebie, a ona do nich nie przychodzi…

Sołtys opowiedział też, że próbował zainteresować sprawą chodników wszystkich innych sołtysów z wiosek na północ od węzła autostradowego, a więc: Majkowic, Bogucic, Bessowa i Cerekwi. Paradoksalnie, w miejscowości, w której rozpoczął się banerowy proces, chodnik, choć daleko za krótki, jednak jest. Wioski takie jak Majkowice i Bessów nie mają go ani metra. Nie ma go również w centrum Bogucic, przy skrzyżowaniu dróg i Ośrodku Zdrowia. W Cerekwi jest chodnik długości 150 m, ale nie najszczęśliwiej usytuowany. Zamiast od kościoła w stronę jedynego w tej okolicy sklepu, pociągnięto go w stronę cmentarza. Ta „cmentarna” część jest mało używana, pomiędzy płytkami rośnie trawka.

Mimo to inni sołtysi nie zdecydowali się na przystąpienie do sporu zbiorowego ze starostą. Stwierdzili, że najpierw trzeba poczekać, co starosta na temat chodników powie. – I tak czekamy już miesiąc – zauważył z goryczą Józef Rataj.

Mimo braku formalnego poparcia „bratnich’ wiosek Gawłów jest zdecydowany kontynuować protest, a także zmienić jego formy. Myśli się o zablokowaniu drogi powiatowej oraz o sporze zbiorowym przeciwko staroście, w którym stroną będzie Gawłów i jego mieszkańcy. O tym, że spór taki jest już przygotowywany przez prawników, poinformowała nas przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Gawłowie, a prywatnie – żona sołtysa, pani Mariola Rataj.

Okazuje się, że to kobiety z KGW są najbardziej aktywne w „chodnikowycm” proteście. Za pieniądze Koła kupiły farbę, płócienne prześcieradła przynoszą zaś sami mieszkańcy. – Mamy jeszcze sporo pomysłów na hasła!- zapewnia pani Rataj.

Jej męża zapytaliśmy, czy zauważył zwiększenie się ruchu samochodowego po oddaniu autostrady do użytku. Sołtys nie odpowiedział na to jednoznacznie. – Zobaczymy jeszcze, jak to będzie, kiedy autostrada będzie płatna. Już teraz widzimy przejeżdżające auta z obcymi rejestracjami…

Tymczasem na stronie urzędu gminy kategorycznie stwierdzono, że ruch na północ od węzła autostradowego wzrósł aż kilkakrotnie od czasu tego węzła uruchomienia…

Kiedy mieszkańcy uznają, że droga w Gawłowie jest już bezpieczna i że czas skończyć protest?
Każde dziecko to będzie wiedziało! Chodnik musi biec przez całą wioskę. Oczywiście, jesteśmy racjonalistami i nie wymagamy, żeby budować go także na bocznych drogach, ja np. ta w kierunku Ostrowia Szlacheckiego.

Józef Rataj skrytykował też inne rozwiązania dotyczące drogi powiatowej w Gawłowie: niewykończenie zatoczki dla busów przewożących dzieci do szkoły, czy zbyt wąską szosę do Ostrowia, którą tanim kosztem można było poszerzyć tak aby dwa duże samochody mogły się swobodnie minąć. – Ci ludzie na niczym się nie znają! – podsumował Józef Rataj pracowników z Powiatowego Zarządu Dróg.

W najbliższym czasie przedstawimy stanowisko starosty Jacka Pająka w sprawie „chodnikowego” protestu.

eb


Co na to starosta? Czytaj TUTAJ

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

do autorki

2013-07-09 17:02:07
A pani - mieszkanka Cerekwi - nie zauważyła że ruch na drodze powiatowej wzrósł? Nie słyszy pani co mówią ludzie z Majkowic, Bogucic, Bessowa, Cerekwi? Za chwilę wszyscy wyjdziemy na drogę, a nie tylko w Gawłowie!
jack

2013-07-09 17:31:30
"eb" nie moze tego zauwazyc gdyz musialaby napisac gorzkie slowa pod adresem politycznego guru starosty pajaka !!!!!! pajak gdzie jest 5 mln zl od wykonawcy autostrady???? taczki dla ciebie juz przygotowane!!!!
bessowiak

2013-07-09 17:49:15
Lysy nie może zboleć, że w Łapczycy zamęt się nie powiódł. Teraz manipuluje gawłowiakami. Połowa prześcieradeł to hasła polityczne. Lepiej niech budują chodnik u nas.
z gawłowa

2013-07-09 19:16:26
Trzeba w końcu zrobić porządek z tym starostą Pajakiem! Nam drogę rozjeżdżały cięzarówki wykonawcy autostrady, a on 5 milionów złotych dał na drogi do innych gmin na południu powiatu! Gdzie jest prokurator!!
Gmina chciała przejąć drogi od Pajaka ale on nie dał

2013-07-09 20:32:16
Dobrze pamietam, ze ponad rok temu Gmina Bochnia chciała przejąć od Starostwa i Powiatowego Zarzadu Drog drogi powiatowe przynajmniej na 1 rok. Oczywiscie wraz z pieniędzmi, ktore proporcjonalnie przypadaja na te drogi. Na pewno wojt wydałby te pieniądze rozumniej, bez politycznego klucza jaki stosuje starosta . I musiałby dołożyć ze swojego gminnego budżetu, bo wszyscy by go rozliczali za "powiatowki". Ale starosta nie oddał gminie dróg !!!! Poprostu : Pajak na złość wojtowi odmrozil sobie uszy !!! Teraz niech sie sam tłumaczy za dziury i brak chodników. Starosta nie może nawet tłumaczyć sie ze mu wojt nie dał forsy bo ja bym mu tez nie dał kasy. Na swoich inwestycjach POWIAT ROZTRWONIL OGROMNE PIENIADZE , tylko na hali w Lapanowie niegospodarność i niekompetencję kosztuje podatników ponad milion zl !!!
Gmina chciała przejąć drogi od Pajaka ale on nie dał

2013-07-09 20:32:16
Dobrze pamietam, ze ponad rok temu Gmina Bochnia chciała przejąć od Starostwa i Powiatowego Zarzadu Drog drogi powiatowe przynajmniej na 1 rok. Oczywiscie wraz z pieniędzmi, ktore proporcjonalnie przypadaja na te drogi. Na pewno wojt wydałby te pieniądze rozumniej, bez politycznego klucza jaki stosuje starosta . I musiałby dołożyć ze swojego gminnego budżetu, bo wszyscy by go rozliczali za "powiatowki". Ale starosta nie oddał gminie dróg !!!! Poprostu : Pajak na złość wojtowi odmrozil sobie uszy !!! Teraz niech sie sam tłumaczy za dziury i brak chodników. Starosta nie może nawet tłumaczyć sie ze mu wojt nie dał forsy bo ja bym mu tez nie dał kasy. Na swoich inwestycjach POWIAT ROZTRWONIL OGROMNE PIENIADZE , tylko na hali w Lapanowie niegospodarność i niekompetencję kosztuje podatników ponad milion zl !!!
z majkowic

2013-07-09 22:02:37
z mojego okna widzę każde auto na drodze do Uścia. Ruch nie zwiekszyl się, a w każdym razie niezauważalnie. A już KILKAKROTNIE to chyba czyjeś pobożne zyczenie? Na pewno zniknely ciężarówki, ktore tędy często sobie skracaly drogę na budowę autostrady
ponad rok temu wójt...

2013-07-09 22:13:12
ja znam tyle inwestycji, co wójt miał zrobić, a których nie wykonał, albo zrobił z wielkim opóźnienie, więc znając życie, jakby drogi przejął, to by było gorzej niż teraz!!! to wszystko to tylko jedna polityka!!! to samo się robi, co w cikowicach, polityka a nie coś pożytecznego!!! ciekawe, czy chociaż sołtys rozmawiał ze starostwem w tej sprawie, czy od razu wziął się z wójtem pod d. i wykonuje tylko politykę pod publikę...
dino

2013-07-09 22:39:08
Droga powiatowa od autostrady do Uścia wygląda jak skaranie boskie! Zrujnowana przez tiry, bez poboczy i chodników! Przed samochodami i ciężarówkami trzeba uciekać do rowów! Gdzie jest Pajak, Całka i Korta??
mietek

2013-07-09 22:41:03
JEstem za tym, żeby starosta oddał drogi gminie! Przynajmniej będzie zrobione to co najwazniejsze w pierwszej kolejności, a nie według kolesiostwa!!!
Do dino

2013-07-10 04:11:05
Droga z Bogucic do Uścia jest dobra. Zła jest przez Gawłów. Zapytajcie starego sołtysa co wójt kazał mu zrobić, gdy starosta chciał zorganizować obronę drogi w związku z najazdem wywrotek. Wójt kazał Trzasce nie brać udziału w tej akcji. Pozwolił zniszczyć tę drogę, aby teraz móc zarzucać Pająkowi.
Gawłów zagrożony obecnością chodnika

2013-07-10 04:19:16
Na pierwszym zdjęciu widać hasło "bezpiecznych poboczy żadamy - po czym chodzić mamy"... i piękny, nowy chodnik zbudowany przez starostwo. Nie ważne sa fakty, ważne aby mącić w Gawłowie.
dino

2013-07-10 09:03:22
Nie rozśmieszaj mnie! Starosta chciał bronić drogi??!!! Podpisał umowę z wykonawcą, wziął 5 milionów, wstawił znaki że niby droga monitorowana i nie przejmował się życiem ludzie w Gawłowie. A co do chodników w Gawłowie i innych miejscowościach na tej trasie - zapraszamy do nas to zobaczysz w jakich warunkach dzieci chodzą do szkoły, ludzie do kościoła, na cmentarz - nie będziesz wtedy pisał głupot!
Cenzura?

2013-07-10 09:19:34
Dlaczego nie zamiesciliscie zdjęć haseł ktore bardzo ostro opisują stosunek starosty i zarządu powiatu do bezpieczeństwa naszych dzieci ??!!! Czyli ze maja w d.... nasze bezpieczenstwo!!!
OSTRÓW SZLACHECKI

2013-07-10 09:27:13
MY RÓWNIEŻ WALCZYMY Z SAMOCHODAMI PRZYJEZDZAJACYMI DO FIRMY RYSTAL KTORE NIE POSIADAJA ZEZWOLENIA NA TE ODCINKI DROG.PROSZE ZWROCIC UWAGE NA NIEBIESKIEGO MANA NA JEDNYM Z ZDJEC....CZY TE DROGI SPELNIAJA WARUNKI DLA POJ..OK.40 TON.PAN DYREKTOR ZARZADU POWIATOWEGO DROG MA TO ODPISAC ALE IDZIE MU TO OPORNIE.CIESZE SIE ZE PRAWO ZACZYNA OBOWIAZYWAC WSZYSTKICH ROWNO
Do "Gawlow zagrożony itd "

2013-07-10 09:29:58
Chodnik jest przy NIEWIELKIM UŁAMKU DROGI W GAWLOWIE. A CO ZE SLOMKA, MAJKOWICAMI, BOGUCICAMI ???!!!! ZERO CHODNIKA !!!!!!! .... ........... .......... .........Nawet gdyby jak mowi Pajak powiat robił rocznie kilkadziesiąt metrów chodnika w każdej wsi przy swojej drodze to dziś nie byłoby problemu. Starosta dobrze wiedzial ze tam jest strefa przy zjeździe z autostrady. w kierunku Bochni miał budować droge(łącznik) i chodnik. Ale po 7 latach rządów Pajaka nie ma nic z tych rzeczy !!!! Zrobili za to 4 odcinki chodnika w Brzexnicy . Wiadomo o co chodzi....
LEONEK

2013-07-10 09:36:25
WSZYSCY URZEDNICY UDAJA ZE TO ICH NIE OBCHODZI BO NIE MIESZKAJA W TYCH OKOLICACH.SPRAWA FIRMY RYSTAL CIAGNIE SIE OD 8 LAT POMIEDZY STAROSTWEM A GMINA I NADZOREM BUDOWLANYM.LEGALNE ZEZWOLENIE DLA FIRMY RYSTAL Z SIEDZIBA OSTROW SZLACHECKI TO HALA MAGAZYNOWA-KON BY SIE USMIAL ALE MIESZKANCY PRZEJELI SPRAWE W WLASNE DLONIE GAWLOW JEST ROZJEZDZANY PRZEZ TE CIEZAROWKI Z CALEJ POLSKI ZA PRZYZWOLENIEM STAROSTY I WOJTA GMINY
Do Leonka

2013-07-10 17:59:58
Nie pier...l glodnych kawałków !!!! Hala firmyRystal znajduje sie w Ostrowie przy drodze powiatowej. Kazdy może to sprawdzić !!! Wojt nie ma nic do zgody na ciężki transport stali przez Slomke , Gawlow i Ostrów Szlachecki !!!! Inna sprawa to hałas, ale właściciel ma już serdecznie dość kilku sąsiadów z Ostrowa i przenosi biznes do Bochni. Szkoda, bo uciekła podatki.
GŁOS Z GAWLOWA

2013-07-10 18:08:28
NIE ZMIENIAJCIE TEMATU ............... NAJWAŻNIEJSZE ABY KTOŚ ROZLICZYL STAROSTĘ - CO ZROBIŁ ZA PIENIĄDZE KTORE DOSTAŁ OD WYKONAWCY AUTOSTRADY NA POPRAWĘ BEZPIECZEŃSTWA W REJONIE BUDOWY AUTOSTRAD? JEŻELI JEST PRAWDA ZE WYDAŁ JE 20 KM OD AUTOSTRADY TO POWINIEN ODPOWIADAĆ PRZED RIO IPROKURATOREM !!! STAROSTO PAJAKU, LUDZIE CI TEGO NIE DARUJA !!!!!!!
Do "głosu z gawłowa"

2013-07-10 18:29:39
Weż, przeczytaj sobie powyższy artykuł i będziesz wiedział. Chyba że jesteś panem L., który pisze wcale nie z Gawłowa, a z komputerów rodziny, urzędu i nieszczęsnego sklepu i żadne argumenty nie istnieją, aby tylko dokuczyć drugiemu samorządowcowi kosztem nas, mieszkańców. Ludzie ci tego nie darują.
pikus

2013-07-10 18:54:43
nawet jeżeli rozkurzyl ta kasę niech buduje chodniki przy swoich drogach. mógł przekazać gminie jak była chętna----------------------drugi raz taka szansa nie powtórzy sie calce i pajakowi .
Olek

2013-07-10 19:48:18
Platforma wraz ze starosta radzić będzie jeszcze z 10 lat zobaczycie !
DO OLKA

2013-07-10 22:33:55
platforma z pajakiem moga rzadzic sobie ale na zielonej trawce!!!!! PAJAKOWI , CALCE, KORCIE MOWIMY DOSC!!!!!!!!!szukajcie sobie roboty ale poza powiatem bochenskim
Świetlica w Rzezawie czeka

2013-07-11 00:39:02
Świetlica w Rzezawie czeka na Jacka P.
j23

2013-07-11 08:35:05
Hotel "Florian" stoi pusty. To dopiero wtopa . Za pieniądze które płyną na utrzymanie rudery mielibyście kilometry chodników.
j23

2013-07-11 08:38:25
Po co wójtowi lodowisko? Aby wyślizgać sołtysów.
nuta

2013-07-11 08:46:20
"mistrz gospodarnosci" tzn wojt wpompowal pieniadze w hotel florian w lodowisko w basen sale gimnastyczne gdzie dzieci jest malutko i coooo? i nic ! chodniki sa potrzebne ale konfliktowosc gminnego szefa niweluje co sie da. ot i co
do nuty

2013-07-11 09:09:27
Twoje tłumaczenie starosty nic nie da. Jego kariera gaśnie, a niegospodarne rządzenie skończy się u prokuratora. Co do gminy - z basenu korzystają dzieci i starsi, wiem że uczniowie wszystkich klas I z terenu gminy uczą się za darmo pływać, lodowisko jest strzałem w dziesiątkę - gdyby w tamtym roku "życzliwi" nie przeszkadzali - w ostatnim sezonie też by działało, a teraz słyszałem że ma być przeniesione i będzie można z niego korzystać. Hotel Florian to dobra inwestycja wójta, nie ma nic lepszego niż inwestowanie w nieruchomości.
Sonda

2013-07-11 14:14:02
Proponuje składać propozycje dla wójta po przegranych wyborach np .bagażowy w hotelu Florian
Responda

2013-07-11 16:56:51
Prędzej pajak wróci na świetlice niż wójt przegra wybory
nikt

2013-07-11 17:10:31
pająk ma przynajmniej do czego wrócić a lysy gdzie? do wojska?
koral

2013-07-11 18:10:53
Czy na tym forum niektórym brak obiektywizmu czy rozumu???
TW Rasputin

2013-07-11 19:18:04
''Hotel Florian to dobra inwestycja wójta ,nie ma nic lepszego niż inwestować w nieruchomości''-nabieram pewności , że wpis ten jest autorstwa niejakiego Jerzego L. bo nie jest prawdą jakoby on dokonywał komentarzy wyłącznie kłamliwych i obraźliwych( za co uciera klamki w sądzie) ale również pisze w samych superlatywach-ale tylko wtedy gdy dotyczą one ...urzędującego wójta Gminy Bochnia.Natomiast dobrze byłoby znać wszystkie ''lepsze ''wójtowe inwestycje w nieruchomości na terenie gminy choć jak one takie dobre jak ten hotel to raczej facetowi współczuje .Póki co to Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami powinno przyznać jakiś zaszczytny tytuł na szczególne zasługi w rozmnożeniu szczurów bocheńskich bo wieczorem wokół Floriana jest ich bezliku a bezczelne jak pijane krasnoarmiejce.
Do tw rasputin

2013-07-11 19:37:19
Wojt WYGRAL sprawę sądowa z oskarzycielami z PO i PIS !!! TAKA JEST PRAWDA !!! Oni chcą zniszczyć każdego, kto ich krytykuje. Oni potrzebuja popularnosci bo LUDZIE NIE CHCĄ UTRZYMYWAĆ PARTYJNYCH PASOZYTOW !!!! SAD NIE DAŁ SIE NABRAĆ NA TAKIE NUMERY PARTYJNIAKOW !
Do tw rasputin

2013-07-11 19:37:19
Wojt WYGRAL sprawę sądowa z oskarzycielami z PO i PIS !!! TAKA JEST PRAWDA !!! Oni chcą zniszczyć każdego, kto ich krytykuje. Oni potrzebuja popularnosci bo LUDZIE NIE CHCĄ UTRZYMYWAĆ PARTYJNYCH PASOZYTOW !!!! SAD NIE DAŁ SIE NABRAĆ NA TAKIE NUMERY PARTYJNIAKOW !
kto przegrał z wójtem

2013-07-11 19:41:34
Potwierdzam, Jerzy Leon wygrał w sądzie z Dziurdzia(PiS) i Pajakiem(PO).
miss

2013-07-11 19:44:56
zawsze wojt lysy mówi głośno to co myśli większość ludzi w Bochni i okolicy. duzy szacun.
Olek

2013-07-11 20:44:46
Choć byś cie się potargali i tak pająk będzie starostą !!! narzekajcie sobie nic nie wskóracie !
lu

2013-07-11 21:44:43
Może i wójt wygrał w sądzie o komentarze na portalach, ale to i tak OBCIACH jak stąd do wladywostoku, żeby wójt pisał takie prymitywne komentarze przeciwko koledze-samorządowcowi. Pod rożnymi nickami, "z partyzanta", fuuuuuuujjjjj!
Iran

2013-07-12 07:07:19
Jacku pajaku oj boli cię przegrana w sadzie z wójtem oj boli
do SONDA

2013-07-12 12:52:33
haha super pomysł!!!!
fun

2013-07-13 13:52:19
nuta ma racje hotel florian jest nietrafiona inwestycja. gdyby kupil go za swoje pieniadze to ok ale zle zagospodarzyl sie pieniedzmi publiczymi a to juz nie jest ok. po prostu marnym gospodarzem jest wojt i tyle
do fun

2013-07-13 23:00:10
Jeśli chodzi o scislosc to decyzje o sprzedaży lub zakupie nieruchomosci podejmuje rada gminy lub miasta. Ja uważam, ze gmina madrze zrobiła ze kupiła w środku miasta ten budynek i duża działkę. Sama działka jest warta 1,5 miliona zł. Budynek będzie świetny na siedzibe Urzedu Miasta i Gminy Bochnia. Oczywiście po wyborach i połączeniu obu jednostek administracyjnych tj miasta i gminy Bochnia. Ja slyszalem, ze ktoś chce kupić budynek i zrobić w nim bank i hotel, bo w przyszlym roku Uzdrowisku konczy sie umowa dzierżawy Kopalni Soli i będzie nowy przetarg. więc hotel w centru jest potrzebny.
do "do fun"

2013-07-14 15:12:42
mialbys racje gdyby to byly przemyslane strategiczne dzialania a nie czekanie na cud
Do Leona

2013-07-15 09:23:46
Tam będzie piękny Urząd Miasta i Gminy Bochnia. Parkingi, windy, centrum miasta ale daleko od zgiełku samochodów na ul.Kazimierza. Tuz obok przystanek busow, i autobusow. plywalnia, dworzec PKP. Tylko połącz Pan oba urzędy bo wszyscy mamy dość nieudolnych rządów w mieście.
Do Leona

2013-07-15 09:23:45
Tam będzie piękny Urząd Miasta i Gminy Bochnia. Parkingi, windy, centrum miasta ale daleko od zgiełku samochodów na ul.Kazimierza. Tuz obok przystanek busow, i autobusow. plywalnia, dworzec PKP. Tylko połącz Pan oba urzędy bo wszyscy mamy dość nieudolnych rządów w mieście.
;)

2013-07-18 23:19:21
A ja włożę kij w mrowisko.... odnośnie chodników... kilka lat temu nieoceniony geodeta wyliczył, że granica działki przylegającej do drogi powiatowej jest w środku rowu przylegającego do tej drogi.... To kto chodniki budować ma ;))
Pajak, nie kombinuje !!!!!

2013-07-19 09:16:23
Kombinujesz jak koń pod górę bo ludzie w końcu wyciągnęli na Ciebie baty czyli transparenty. Teraz kombinujesz - geodeta, budżet, rad powiatu itd... Ale to dopiero początek zimnego prysznica bo marka sie przebrała. Dróg gminie nie dałeś gdy chciała je przejąć, ale kasę byś chciał. Niedoczekanie, bo nikt odpowiedzialny nie da ci już kasy po twoich numerach z sala w Lapanowie, stolkami dla kolesiowi politykierow jak tem w szpitalu dla Szumanskiego !!!! Wszyscy mówią, ze starosta powiatu bochenskiego udlawil sie władza bo zjadal ja zbyt dużymi kesami. On jest przykładem ze władza może zaszkodzić rządzącym. Jego otoczenie tez choruje na to samo. Epidemia !!!! Trzeba rozważyć wariant radykalny, taki jak sie stosuje przy chorobie wscieklych krów - wybić całe stado. Ale oczywiscie politycznie , na wyborach !!! Byłby to piękny polityczny uboj rytualny.
Pajak, nie kombinuje !!!!!

2013-07-19 09:16:23
Kombinujesz jak koń pod górę bo ludzie w końcu wyciągnęli na Ciebie baty czyli transparenty. Teraz kombinujesz - geodeta, budżet, rad powiatu itd... Ale to dopiero początek zimnego prysznica bo marka sie przebrała. Dróg gminie nie dałeś gdy chciała je przejąć, ale kasę byś chciał. Niedoczekanie, bo nikt odpowiedzialny nie da ci już kasy po twoich numerach z sala w Lapanowie, stolkami dla kolesiowi politykierow jak tem w szpitalu dla Szumanskiego !!!! Wszyscy mówią, ze starosta powiatu bochenskiego udlawil sie władza bo zjadal ja zbyt dużymi kesami. On jest przykładem ze władza może zaszkodzić rządzącym. Jego otoczenie tez choruje na to samo. Epidemia !!!! Trzeba rozważyć wariant radykalny, taki jak sie stosuje przy chorobie wscieklych krów - wybić całe stado. Ale oczywiscie politycznie , na wyborach !!! Byłby to piękny polityczny uboj rytualny.
Pajak, nie kombinuje !!!!!

2013-07-19 09:16:24
Kombinujesz jak koń pod górę bo ludzie w końcu wyciągnęli na Ciebie baty czyli transparenty. Teraz kombinujesz - geodeta, budżet, rad powiatu itd... Ale to dopiero początek zimnego prysznica bo marka sie przebrała. Dróg gminie nie dałeś gdy chciała je przejąć, ale kasę byś chciał. Niedoczekanie, bo nikt odpowiedzialny nie da ci już kasy po twoich numerach z sala w Lapanowie, stolkami dla kolesiowi politykierow jak tem w szpitalu dla Szumanskiego !!!! Wszyscy mówią, ze starosta powiatu bochenskiego udlawil sie władza bo zjadal ja zbyt dużymi kesami. On jest przykładem ze władza może zaszkodzić rządzącym. Jego otoczenie tez choruje na to samo. Epidemia !!!! Trzeba rozważyć wariant radykalny, taki jak sie stosuje przy chorobie wscieklych krów - wybić całe stado. Ale oczywiscie politycznie , na wyborach !!! Byłby to piękny polityczny uboj rytualny.
Pajak, nie kombinuje !!!!!

2013-07-19 09:16:26
Kombinujesz jak koń pod górę bo ludzie w końcu wyciągnęli na Ciebie baty czyli transparenty. Teraz kombinujesz - geodeta, budżet, rad powiatu itd... Ale to dopiero początek zimnego prysznica bo marka sie przebrała. Dróg gminie nie dałeś gdy chciała je przejąć, ale kasę byś chciał. Niedoczekanie, bo nikt odpowiedzialny nie da ci już kasy po twoich numerach z sala w Lapanowie, stolkami dla kolesiowi politykierow jak tem w szpitalu dla Szumanskiego !!!! Wszyscy mówią, ze starosta powiatu bochenskiego udlawil sie władza bo zjadal ja zbyt dużymi kesami. On jest przykładem ze władza może zaszkodzić rządzącym. Jego otoczenie tez choruje na to samo. Epidemia !!!! Trzeba rozważyć wariant radykalny, taki jak sie stosuje przy chorobie wscieklych krów - wybić całe stado. Ale oczywiscie politycznie , na wyborach !!! Byłby to piękny polityczny uboj rytualny.
Pajak, nie kombinuje !!!!!

2013-07-19 09:16:27
Kombinujesz jak koń pod górę bo ludzie w końcu wyciągnęli na Ciebie baty czyli transparenty. Teraz kombinujesz - geodeta, budżet, rad powiatu itd... Ale to dopiero początek zimnego prysznica bo marka sie przebrała. Dróg gminie nie dałeś gdy chciała je przejąć, ale kasę byś chciał. Niedoczekanie, bo nikt odpowiedzialny nie da ci już kasy po twoich numerach z sala w Lapanowie, stolkami dla kolesiowi politykierow jak tem w szpitalu dla Szumanskiego !!!! Wszyscy mówią, ze starosta powiatu bochenskiego udlawil sie władza bo zjadal ja zbyt dużymi kesami. On jest przykładem ze władza może zaszkodzić rządzącym. Jego otoczenie tez choruje na to samo. Epidemia !!!! Trzeba rozważyć wariant radykalny, taki jak sie stosuje przy chorobie wscieklych krów - wybić całe stado. Ale oczywiscie politycznie , na wyborach !!! Byłby to piękny polityczny uboj rytualny.
Pajak, nie kombinuje !!!!!

2013-07-19 09:16:27
Kombinujesz jak koń pod górę bo ludzie w końcu wyciągnęli na Ciebie baty czyli transparenty. Teraz kombinujesz - geodeta, budżet, rad powiatu itd... Ale to dopiero początek zimnego prysznica bo marka sie przebrała. Dróg gminie nie dałeś gdy chciała je przejąć, ale kasę byś chciał. Niedoczekanie, bo nikt odpowiedzialny nie da ci już kasy po twoich numerach z sala w Lapanowie, stolkami dla kolesiowi politykierow jak tem w szpitalu dla Szumanskiego !!!! Wszyscy mówią, ze starosta powiatu bochenskiego udlawil sie władza bo zjadal ja zbyt dużymi kesami. On jest przykładem ze władza może zaszkodzić rządzącym. Jego otoczenie tez choruje na to samo. Epidemia !!!! Trzeba rozważyć wariant radykalny, taki jak sie stosuje przy chorobie wscieklych krów - wybić całe stado. Ale oczywiscie politycznie , na wyborach !!! Byłby to piękny polityczny uboj rytualny.
i8NRjUQksLz

2014-04-11 21:11:43
Na razie budowa jscezze się nie rozpoczęła. Kiedy rozpocznie się budowa amfiteatru? -wyrażam nadzieję , że w najbliższym miesiącu gotowa będzie dokumentacja i dopiero wf3wczas zostanie ogłoszony przetarg na budowę. Planowany jest cykl 2 letni tzn w 2009 roku rozpoczęcie a zakończenie w 2010 z tym , że planowana jest w tym budowa lodowiska.Sprawa kawiarenki przycichła ze względf3w finansowych- a szkoda , zaś mini molo pomost jest od strony stada i służy latem np. przy wypożyczaniu rowerf3w wodnych.
RwihEvZE

2014-04-13 07:52:06
The disparity beetwen the wealthy and working class has always been problem since the inception of America (even the forefathers had to fight against it as pilgrims). The greed of the wealthy time after time gets to a point were it is unbarable and the people protest or find their voice . It works almost every time and things get better. That is until our short term memory kicks in and we allow the same groups of people who put us in these hard times in the first place to hold their positions. We allow big businesses to have the power that they have. In saying that, i think this wall street monster will be slowed down for a while, but after that, things will go on as usual. I still like the protesting going on now, but there has to be more. http://mddlogdlw.com [url=http://ilmxnq.com]ilmxnq[/url] [link=http://rygpxvdmmp.com]rygpxvdmmp[/link]
yX6gh37tsO

2014-04-16 13:34:06
I differ with most plepoe here; I found this blog post I couldn’t stop until I finished, even though it wasn’t just what I had been searching for, was still a nice read though. I will instantly get your blog feed to stay in touch of any updates. http://lxyxxi.com [url=http://qfyqnhph.com]qfyqnhph[/url] [link=http://ntbjica.com]ntbjica[/link]
REKLAMA