Powiat

wtorek 17 czerwca 2014 20:07:45

Powiatowo-gminnej wojenki ciąg dalszyPowiatowo-gminnej wojenki ciąg dalszy

Pani Lucyna Płaczek, sekretarz gminy Bochnia, przesłała na nasz adres, w celu, jak to ujęła „pełnego ukazania Czytelnikom sprawy” kopię pisma wójta gminy Bochnia, skierowanego do wojewody małopolskiego.

Pismo starosty Pająka jest, w opinii pani sekretarz „histeryczną reakcją szefa najkosztowniejszego w Małopolsce samorządu powiatowego na zarzuty złego wykonywania zadań powiatowych i rządowych. Ale brak w nim odpowiedzi na te zarzuty.

Pan Pająk chce odwrócić uwagę mieszkańców Ziemi Bocheńskiej m.in. od patologii w starostwie i dramatycznej sytuacji w szpitalu, za które odpowiada on, jako starosta i lokalny szef PO”.

Oto treść wspomnianego pisma:


Pan Jerzy Miller
Wojewoda Małopolski
Ul. Basztowa 22
31-156 Kraków


Nasz znak: BUD. 6745.63.2014                     Bochnia, dnia: 30.05.2014r.


Szanowny Panie Wojewodo

Uprzejmie informuję, że działający w Pana imieniu – w imieniu Skarbu Państwa Starosta Bocheński Jacek Pająk  odmówił wydania zgody na przejście przez działki nr 298  i 432/2    w Ostrowie Szlacheckim, stanowiącymi własność Skarbu Państwa projektowaną przez Gminę siecią kanalizacyjną, którą Gmina zamierza realizować z własnych środków.

Decyzja ta jest nieracjonalna, gdyż dotyczy działek zajętych przez potok Gróbka, pod którym zaplanowaliśmy przejście siecią kanalizacyjną ściśle wg. wytycznych zarządcy potoku tj. Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie.
Społeczeństwo i samorząd Gminy Bochnia zbulwersowane są brakiem odpowiedzialności  Starosty Jacka Pająka w zarządzaniu powierzonym mu mieniem Skarbu Państwa, gdyż jego decyzja traktowana jest powszechnie jako zwykła złośliwość i utrudnianie Gminie realizowania statutowych obowiązków, do których należy między innymi budowa sieci  kanalizacji sanitarnej.

W świetle zaistniałej sytuacji zmuszeni byliśmy wszcząć procedurę ograniczenia  z korzystania  z przedmiotowych działek w trybie art. 124 ustawy o gospodarce nieruchomościami, czyli tzw. przymusowe wejście w teren. Procedura ta potrwa jednak bardzo długo  i niewątpliwie skutkować będzie marnowaniem publicznych pieniędzy.

W tej sytuacji wnoszę o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w zakresie nadużywania przez Starostę Bocheńskiego Jacka Pająka kompetencji związanych z gospodarowaniem  mieniem Skarbu Państwa na terenie Powiatu Bocheńskiego.

Jednocześnie proszę o wyłączenie Starosty Bocheńskiego z postępowania administracyjnego i wydanie pozytywnej decyzji przez Pana Wojewodę jako organu właściwego.


Z poważaniem:
Wójt Gminy Bochnia
/-/ Jerzy Lysy


Otrzymują:     
1. Adresat
Do wiadomości:
1. Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie  
2. Sołtys wsi Ostrów Szlachecki
3. Sołtys wsi Gawłów
4. Radni Gminy Bochnia
5. Radni Powiatu Bocheńskiego                 

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nim

2014-06-17 21:19:07
Ble, ble, ble - taki pic gminny. Każdy wie, że gmina Bochnia idzie do likwidacji!
A Leon znowu punktuje Jcusia

2014-06-17 21:37:13
Pajak wszystko to co ma zawdzięcza Lysemu, ktory "zrobił" go starostą bo chciał utrzeć nosa poprzedniemu staroście. Ale okazało sie ze nowa ekipa jest duzo gorsza od poprzedniej. Zwykli ludzie tez maja dość Pajaka i jego zauszników. Skandal w szpitalu, przyjmowanie politykierow na dyrektorskie stołki. Skandal na inwestycji w Lapanowie, kilkaset tysięcy strat zapłaconych z publicznej kasy. Skandal pod Kamieniacmi Brodzinskiego. Ile jeszcze działacze Platformy zepsuła w tym kraju ???
blox

2014-06-17 23:38:02
w sumie to obaj Szanowni Panowie mają rację. P. Wójt mówiąc o zarządzaniu powiatu słusznie podkreśla, że blisko 40% budżetu powiatu pochłania administracja, szpital funkcjonuje wg standardów "nieróbstwa", a kolejne - ogłaszane "na szybko" - konkursy, to kiełbasa wyborcza starosty. P. Starosta wnikliwie wytyka błędy gminy, która rządzi się standardami z czasów komuny. Pogodzić zatem ich może tylko obopólna dymisja. I po sprawie
do blox

2014-06-18 10:52:51
Jezeli pisząc o standardach "z czasów komuny" masz na mysli skromne warunki lokalowe Urzędu Gminy w Bochni to masz racje. Ale to nie jest jest wójta powód do wstydu, wręcz przeciwnie - widac ze w gminie nie wydają na luksusy i nie zatrudniają urzedasów do biur promocji i rzeczników prasowych - jak w starostwie . Ludzie popierają pana wojta Lysego za takie "standardy z czasów komuny" jak przedszkola prawie w każdej wsi, nawet dla kilkunastu dzieci. Oprócz tego za gęstą sieć szkół i ośrodków zdrowia z gabinetami rehabilitacyjnymi przyjmującymi bez długich kolejek jak w miescie , bezpłatne wejścia na basen w Proszowkach dla młodzieży szkolnej. Wojt nigdy nie zamknął ani jednej szkoły a starosta tylko redukuje i ogranicza szkoły średnie bo potrzebne sa mu oszczędności na zatrudnianie niepotrzebnych urzedasow.
Zosia

2014-06-18 15:01:46
Społeczeństwo i samorząd? A kto pani Płaczek dał legitymację do występowania w imieniu mieszkańców? Jesli UG chce ukazac sprawę czytelnikom, to niech wskaże powody dla których starosta odmówił - sedno, a nie skutek.
aga

2014-06-18 18:29:30
ja też jestem społeczeństwo, ale dopiero z pisma p. wójta się dowiedziałam, że jestem czymś zbulwersowana... a swoją drogą ciekawe dlaczego nie pozwolili przejść pod Gróbką?
do Zosi

2014-06-18 19:37:02
Na tym polega różnica kiedy gmina a powiatem. W imieniu gminy wypowiada sie wojt, zastępca albo sekretarz gminy. A w imieniu powiatu - biuro rzecznika prasowego starostwa. jakby nie było starosty, wicestarosty i sekretarza powiatu. Jest tez w starostwie wydział promocji. Nic dziwnego ze powiatowe urzędasy kosztują nas majątek .
do Madzia

2014-06-19 13:00:43
Całe PO tonie w aferach Twoja wazelina już im nie pomoże
Zosia

2014-06-20 12:06:04
wójt, z-ca i sekretarz moga mówic w imieniu urzędu ale nie w imieniu mieszkańców jeśli nie było sondy, referendum czy czegoś podobnego (wówczas tez nie mówia za wszsytkich tylko za x%, które tak lub tak się wypowiedziało) i pewno na tym polega różnica, że starosta ma odwagę pisac we własnym imieniu a lysy wypuszcza "lojalną do konca" p. sekretarz i jeszcze uzurpuje sobie prawo do reprezentowania wszystkich mieszkańców. Ponawiam pytanie o powodu braku zgody na przejście pod Gróbką. Robię to dlatego, ze lysy popełnia liczne błędy w procedurach (np. oczyszczalnie w Siedlcu chciał rozbudować bez drogi dojazdowej (!),) a później jak się nie da, to nie bierze odpowiedzialności za nieudolność i tylko szuka na kogo zrzucić swą niekompetencję. Pewno w tym przypadku jest identycznie.
Madzia

2014-06-20 14:35:41
Spokojnie starosta tonął już nie raz :) a to już miał być karany za mobbing, a to za sale w Łapanowie CBA miało go zamknąć i co z tego wyszło WIELKIE NIC :) Wybory tuż tuż, starosta będzie starostą a wasze wpisy tego nie zmienią, będzie miał jeszcze większe poparcie niż ostatnio. Tyle inwestycji co powstało to nigdy
Do głupiej Zosi - Jacusia

2014-06-21 11:16:15
1. Gminę reprezentuje na zewnątrz prezydent, burmistrz,wojt./USTAWA/ 2. WOJT MOZE UPOWANIC PELNOMOCNIKA DO REPREZENTOWANIA GO PRZED SĄDAMI I INNYMI INSTYTUCJAMI. Zosiu, za długo zajmowalaś się kredkami i plasteliną na świetlicy !
do madzi

2014-06-21 11:26:26
pajączek lysemu do pięt nie dorasta !!!! wojt wybudował bez skandali pływalnię , lodowisko i ponad 10 sal gimnastycznych, ktore sam zaprojektował (bezpłatnie !!!). pajakowi ledwo udało sie wybudować 1 sale w lapanowie , gdzie jest afera bo straty są na milion złotych !!!! projekty techniczne i zmiany projektowe kosztowały dziesiątki tysięcy złotych !!!!! to jest skandal aby starosta ktory jest odpowiedzialny za te numery atakował wojta od ktorego w inwestycjach musi sie jeszcze długo uczyć . wszyscy wiedza ze juz nie zdąży bo to ostatnie podrygi pająka !!!
do wpisu 2014-06-21 11:16:15

2014-06-21 18:56:09
sprowadzenie całej opozycji do jednego starosty jest bardzo sprytne ( conajmniej tak sprytne jak startowanie w wyborach z ramienia apolitycznego stowarzyszenia, które działa ...jedynie podczas wyborów!) ale niestety ludzie wiedzą, że takich co mają dość lysego jest wiecej, sądzę nawet że większość - poczekajmy na wybory.
Do prokuratury Pajaka !!!

2014-06-22 13:25:11
Odmowa wejścia z kanalizacja (inwestycja publiczna) na działkę Skarbu Państwa wydana przez Pajaka kwalifikuje sie jako przekroczenie art. 231 KK . Goraco polecam panu Wojtowi, aby to wykorzystał bo były swietlicowy z Rzezawy w imieniu wojewody nie może blokować potrzebnej inwestycji, proekologicznego, współfinansowanej przez mieszkańców.
do poprzednika

2014-06-22 16:43:58
Może dowiedz się dlaczego starosta nie wyraził zgody i podaj to do wiadomości na necie -(tylko prawdę) a nie pisz dyrdymałów że mieszkańcy wspólfinansują, bo wójt pisze ''którą gmina zamierza realizować z własnych środków". Powiedz gminnemu "bogowi" zeby powoli się pakował bo nie zdąży jak będzie rwał w podskokach po wyborach.
REKLAMA