Powiat

wtorek 01 grudnia 2015 17:22:43

Powiat: fiasko starań o schetynówkiPowiat: fiasko starań o schetynówki

Podczas ostatniej sesji RP były starosta Jacek Pająk zapytał o losy wniosków do Urzędu Wojewódzkiego na dwie schetynówki w ramach „„Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” . Gdyż, jak zaznaczył, doszły go słuchy, że Powiat bocheński nie dostanie dotacji na to zadanie.Poproszona o odpowiedź dyrektorka Powiatowego Zarządu Dróg tłumaczyła problemy z wnioskiem zmianą ministerstwa, w którego gestii są teraz schetynówki. Dawniej zajmowało się tym Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, a obecnie – Ministerstwo Infrastruktury. Pociągnęło to za sobą zmiany formularzy wnioskowych, oraz samych wymagań, stawianych samorządom. Dodała, że zakres robót, planowany na bocheńskich schetynówkach był bardzo nisko punktowany...
- Ale wstępna lista wniosków, które przeszły weryfikację ma się ukazać w poniedziałek – dodała Małgorzata Dąbrowska – Zysek.

Istotnie, lista  zatwierdzona 26 listopada, ukazała się wczoraj na stronach Urzędu Wojewódzkiego. Niestety, bez bocheńskich schetynówek. Jedna z nich miała być budowana w gminie Żegocina, druga zaś – w gminach Bochnia, Miasto Bochnia i Rzezawa. Gminy te podpisały z Powiatem odpowiednie umowy o partycypacji w kosztach modernizacji dróg. Gmina Bochnia zobowiązała się pokryć 21% wydatków na schetynówkę w obrębie tej gminy, tj. 402 668, 58 zł. Warto przy tym zauważyć, że bodaj po raz pierwszy wójt gminy Bochnia zdecydował się na partycypację w kosztach remontu dróg. W poprzedniej kadencji samorządowej bezskutecznie ubiegal się o to starosta Jacek Pająk.

Pogwizdów, Nieprześnia, Siedlec, Gierczyce, Dąbrowica, Łazy, Jodłówka , Kamionna, Lipnica Murowana, Nowy Wiśnicz, Żegocina – to tylko niektóre z miejscowości, których mieszkańcy będą jeszcze musieli poczekać na modernizację swoich dróg.

Szkoda. Tym bardziej, że na wstępnej liście rankingowej znaleźli się nasi sąsiedzi: powiat brzeski, wielicki czy limanowski, a także - miasto Bochnia, niektóre z kilkoma wnioskami. Jak się oblicza, bocheńszczyźnie nie udalo się zdobyć dotacji o łącznej wysokości ok. 8, 5 mln zł.

- A nie było w tym roku konkurencji!  – powiedziała nam pragnąca zachować anonimowość osoba, zajmująca się inwestycjami drogowymi w jednym z sąsiednich powiatów. - Niektóre samorządy otrzymały zaledwie 12 pkt w rankingu, a i tak „załapały się na listę”. Przypuszczam, że Powiat Bocheński po prostu spóźnił się ze złożeniem wniosku. To prawda, że zmieniło się ministerstwo, zmieniły formularze… Ale to było wiadomo już w lecie. Żaden samorząd nie pisał wniosku i nie gromadził dokumentacji od nowa. Trzeba było złożyć to co się miało, tylko w terminie. I oczywiście – z kompletem wymaganej dokumentacji.

Powiat Bocheński jeszcze niedawno należał do małopolskich liderów (obok Limanowej i Nowego Targu) w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na infrastrukturę drogową. Praktycznie nie było roku bez dotacji, czy to rządowych cz unijnych.

Odrzuceni wnioskodawcy mają szansę odwołać się od tej decyzji Województwa. Czy Powiat Bocheński to zrobi i czy mu się powiedzie?

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tank

2015-12-01 17:39:10
A może sensownie byłoby odwołać Węgrzyna drogą referendalną ? Niedługo okaże się, że cala ta samorządowa szopka wyborcza to zwykły szacher-macher
Niko

2015-12-01 17:46:13
Nic tylko "pogratulować" Pani Zysek skuteczności, a podobno miała być merytrocznym pracownikiem. A tak zwyczajnie po ludzku to po prostu wielka SZKODA tej kasy bo patrząc na te drogi które są w opłakanym stanie naprawdę sprzydał by się ich remont. Pozostaje trzymanie kciuków za tym żeby odwołanie się powiodło
znawca

2015-12-01 18:18:05
Brawo Panie Starosto, ma Pan cudownych pracowników, jakże aktywnych, premie świąteczne im się należą, a dla Pana i Pana zastępcy czerwona kartka, po prostu nie nadaje się już Pan do rządzenia powiatem.Już na początku swojej kadencji traci Pan tyle kasy i będzie powrót do tego co było jak był Pan był dawniej starostą, pełna stagnacja w drogownictwie. Brawo Panie Jacku wychodzi już kto jest i był lepszy a mieszkańcy powiatu sami to docenią.
KBC

2015-12-01 18:27:57
Odczep się od Pani Dąbrowskiej -Zysek za fiasko tych wniosków odpowiada Pan Sliwa i Wydział Rozwoju i inwestycji powiatu który pisałe te wnioski. Same nieroby tam siędzą i mamy efekty
katarsi

2015-12-01 18:30:06
K..a co za wstyd! Sliwa i Zyskowa do wyjeb...a od razu. Jam można takich nieudaczników mianować dyrektorami to wie tylko Węgrzyn
to skandal

2015-12-01 18:31:04
To skandal, kto za to jest odpowiedzialny, kto przygotowywał dokumentację? Czyżby odpowiadał za to Wicestarosta J. Mroczek? Komu podlega nadzór merytoryczny nad drogami? Czy ktoś odpowie na w/w pytania wyborcom?
belfer

2015-12-01 18:33:41
Ten śliwa czego się nie dotknie to spierd...i. Tak samo jak każe nauczycielom odbierać pomoce dydaktyczne kupione z programu unijnego które mają inne parametry niż te które chcieli. Gratulacje Węgrzyn i Mroczek takich @$%$ specjalistów.
jaja sobie robią

2015-12-01 18:35:02
jak można opaść formalnie, co na czas nie złożyli odpowiednich dokumentów, a może Starostwo źle przekazało dane do jednostki zarządzającej drogami a zarząd dróg do Starostwa, istny kabaret
meliorant

2015-12-01 18:36:36
Węgrzyn kończ waść wstydu oszczędz ..........i zabierz ze sobą swoje wynalazki Pana Sliwe,Panią Zysek i manikiurzystkę Panią Wojakiewicz.
wstyd

2015-12-01 18:37:33
formalnie odpoaść to wstyd!
koleżanka szklanka

2015-12-01 18:40:29
Za przygotowanie wniosków odpowiadał Pan Andrzej Sliwa i wydział rozwoju, do nich pretensje. Swoją drogą taki specjalista od pozyskiwania srodkow z Pana Sliwy jak z Węgrzyna akrobata
do zwolnienia

2015-12-01 18:48:34
Za mojabochnia.pl "Wnioski nie zostały przyjęte ze względu na niespełnienie wymogów formalnych i niezastosowanie się do wytycznych związanych z przeprowadzeniem procedury. Były to błędy dotyczące zarówno nieprawidłowego wypełnienia wniosku, jak i braku załączników, a także w jednym przypadku był brak planu zagospodarowania przestrzennego terenu. Te elementy zadecydowały o tym, że wnioski te nie zostały rozpatrzone w sposób pozytywny – poinformował portal mojaBochnia.pl Jan Brodowski, rzecznik prasowy wojewody małopolskiego." Zysek i Sliwa do zwolnienia w trybie natychmiastowym.
Sliwa i Zyskowa do zwolnienia

2015-12-01 18:50:00
"Jeżeli do tej pory te wady nie zostały usunięte, a zgodnie z wiedzą którą posiadam, urząd wojewódzki starał się być w kontakcie z podmiotami, które te wnioski składały, żeby zostały one złożone w sposób prawidłowy, sam pan jest w stanie odpowiedzieć sobie na to pytanie – odpowiada na nasze pytanie Jan Brodowski"
spokojny

2015-12-01 18:50:39
Nie denerwujcie się,Węgrzyn z Brukseli dużą kase ściągnie. Będą budowane drogi ewakuacyjne.
asfalt

2015-12-01 19:08:53
Zyskowa za takie tłumaczenie powinna dostać dyscyplinarke, Sliwa za takie napisanie wniosku drugą. Ponadto powinni dostać łopaty do ręki i taczki z asfaltem. Może do takiej roboty przynajmniej te dwa nieudaczniki by się nadawały.
partacze

2015-12-01 19:17:04
Błędy we wnioskach: Powiat straci szansę na 4,2 mln zł?,Powiat: fiasko starań o schetynów to tytuły artykułów... Panie Węgrzyn jakie będą konsekwencję dla Pana Sliwy i Pani Dąbrowskiej - Zysek za ich partactwo? Przecież to Pańscy ludzie Pan ich przyjął cichcem, mieli być specjalistami a są zwykłymi partaczami którzy nie potrafią nawet przepisać poprawnie wniosku po Całce.
życzliwa

2015-12-01 19:19:23
Panie Andrzeju czas chyba zmienić stanowisko. Przerosło Pana.
zespół

2015-12-01 19:29:21
Nic go nie przerosło po prostu się nie nadaje na to stanowisko, prawie cały czas go nie ma, załatwić coś z nim graniczy z cudem a jak coś wymyśli to wszyscy się łapią za głowy i uciekają na L4, opiekę lub urlop. Nikt z nim nie chce pracować bo każdego swoimi decyzjami wpędza w kłopoty, myśli że wszyscy są tacy że nie widzą że chce tylko jechać na plecach wiedzy i pracy innych. Jedyne co umie to pozować do zdjęć. Teraz sobie na drogach nie zapozuje.
syn łysego

2015-12-01 20:19:46
lecz się na głowe były wójcie
madzia

2015-12-01 20:22:36
ehh tak to jest jak przyjmuje się ludzi po znajomościach na stanowiska o których nie mają pojęcia, po roku widać że wybór Węgrzyna na stanowisko starosty i Mroczka na wicestarostę to błąd za który płacą mieszkańcy powiatu
za co biorą pieniądze?

2015-12-01 20:42:07
szlag człowieka trafia jak czyta takie wiadomości, za co płacą tym niedouczonym urzędasom prostego wniosku nie potrafią napisać ale pieniązki to kasują co miesiąc, pytam się za co?
do bzdek przyniósł pecha

2015-12-01 20:57:29
wniosek jest jeden urzednicy starostwa nadają się do zwolnienia, ciekawie jakie konsekwencje wyciągnie starosta
Katarzyna

2015-12-01 21:25:48
oj Panie Węgrzyn nie wstyd panu firmować takie dziadostwo swoim nazwiskiem?
PCK

2015-12-01 22:09:48
Węgrzyn pozatrudniaj jeszcze więcej emerytów i pozwalnianych z innych urzędów nierobów będziesz miał wtedy jeszcze więcej sukcesów inwestycyjnych
gaga

2015-12-01 22:19:36
Nie popisały się nowe orły starosty Węgrzyna czyli Pani Zysek i Pan Śliwa powiem więcej dali plamę na całego,bo to wstyd żeby po sukcesach tamtej władzy tak spieprzyć taki prosty wniosek. Widocznie Pana Śliwe przerósł nawet taki prosty wniosek. A mienił się na takiego zbawiciela powiatu który z bożej łaski wrócił do urzędu, a tutaj okazuje się że tak naprawdę to cieniutki z niego leszczyk który sam nikt nigdy nie osiągnął i teraz to widać najlepiej. A pani Dąbrowskiej - Zysek doradzę odwiedzanie więcej ciucholandów w godzinach pracy. Napewno zwiększy się przez to jakość dróg powiatowych przez nią zarządzanych.
do meliorant

2015-12-01 22:36:01
no fakt jedyne co najlepiej wychodzi w godzinach pracy pani sekretarz to...... malowanie paznokci
do do meliorant

2015-12-01 22:55:17
no ale chyba nie Panu Staroście i Wicestaroście?
zniesmaczona

2015-12-01 23:00:20
Nowa władza miała nieprawdopodobny mandat zaufania i wiary gdy obejmowała władzę..po roku okazuje się że jest większe dziadostwo i syf niż był poprzednio... nieudolną Rzucidłową zastąpiła jeszcze bardzie nieudolan Wojakiewicz, inwestycje kuleją, pozyskiwanie srodkow zewnetrznych nie istnieje, drogi są w rozsypce, w szkołach syf nieprawdopodobny... panie Węgrzyn nie widzi pan tego NIE WSTYD PANU! PANIE MROCZEK I PIS NIE WSTYD WAM za to dziadostwo które teraz jest? zadowolenie jestescie z siebie?. Mam nadzieje ze juz niedugo prawdziwy PIS i jego sojusznicy w radzie powiatu pogonią Was i to z hukiem!
kucharz

2015-12-02 08:25:50
Gratualuje Ludwiku takich wspaniałych pracowników merytorycznych. W nagrodę proponuje ich zabrać na obiad do tankowni.
do kucharz

2015-12-02 09:56:12
obiad?super! tylko za swoje a nie z socjalnego.
a byłoby ...

2015-12-02 12:26:44
A byłoby inaczej gdyby pan starosta nie wywalił z pracy Pana Kortę Adamy z Powiatowego Zarzadu Dróg , nawet Pan Całka jak go wyśmiewaliście fachowiec od autostrad chorwackich nigdy nie spieprzył żadnego wniosku i razem z Panem Starostą Pająkiem potrafili dla powiatu bocheńskiego zdobyć około 50 -ciu milionów złotych za dwie kadencje . 25-ć mostów wybudowali i wyremontowali . Dziesiątki kilometrów wybudowanych i wyremontowanych dróg i chodników . No cóż wybraliście sobie na bocheńszczyźnie nowe - stare władze , no to macie . Nie narzekajcie , jeszcze chwila , będzie gorzej .
czy

2015-12-02 13:01:48
czy to nie ciekawe, że gredarek zamilkł?
Polak

2015-12-02 18:17:16
I co to się porobiło. Ilu nagle rozsądnych wpisywaczy się znalazło :-) Spróbujecie zapamiętać ten dzień do następnych wyborów i zagłosujecie wtedy rozumem a nie emocjami i nienawiścią. A propos tej pani Zysek. Każdemu kto chce się przekonać jakiej klasy to fachowiec polecam wizytę u niej pod byle pozorem. Przekonacie się że nie zatrudnilibyście jej u siebie nawet do zamiatania podwórka o lepieniu pierogów nie mówiąc bo to dla niej himalaje profesjonalizmu. Miłego wieczoru dla wszystkich :-)
porażka

2015-12-02 22:28:00
Całka i Korta to też porażki pierwszego stopnia, szkoda tylko że zastąpiono ich jeszcze większymi porażkami w postaci tych dwóch dyrektorów.
banan

2015-12-03 00:34:14
Pani Zysek jak wynikało z zeznań Węgrzyna w sprawie sądowej Korta&Wegrzyn ma wykształcenie o specjalności drogi żelazne. Co ciekawe Ludwiczek zeznał, że miedzy drogami kolejowymi a sfaltowymi nie ma przecież różnicy. Wywołało to śmiech na sali. Zatem czemu się dziwicie. Mamy samych Orłów w Powiecie łącznie z Węgrzynem, Mroczkiem, Sliwą, Zyskową, Wojakową i plemnikiem rudką
urzędnik

2015-12-03 00:45:28
Najgorsze jest to,że to co Pan inż.Korta zrobił dla nas i Powiatu zostanie przez Zyskową zmarnowane i zaprzepaszczone. Jeżeli po prawie roku pracy Zyskowej w Pzd nie potrafi ona przygotować poprawnie wniosku schetynowskiego to tym bardziej nie nauczy się odpwiedniego zarządzania inwestycjami drogowymi i mostowymi. Myślę, że to jest początek problemów Pani Zysek na tym stanowisku. I jak tak dalej będzie pracowała to za niedługo w PZD będziemy mieć nie jedną Tankownie. Myślę, że powrót jej do Powiatu z perspektywy czasu przyniesie dla niej same problemy.
lodzia

2015-12-03 00:51:46
Ponoć Zyskowa ukończyła kurs sekretarki. Ludzie mówili w starostwie,że Ludwik w sądzie pracy przedstawił kopie takiego dokumentu jako dowód, że Pani Zysek jest lepszym Dyrektorem niż Korta. Przecież można się popłakać ze śmiechu co ta obecna władza wyprawia.
lorek

2015-12-03 01:00:05
Ja też widziałam Jak Zyskowa w godzinach pracy chodzi po ciucholandach. To jest draństwo. Zamiast poprawnie przygotować wniosek aby pozyskać środki to kobieta ma to w d...pie i woli się ubrać za nasze pieniądze a Kajetan widzi to i też ma to w d...pie. Taka nadeszła władza pisowsko-peeselowska. Co najgorze firmuje to PIS.
opos

2015-12-03 09:18:56
Może tam szuka inspiracji.....
pająk z kortą obsiedli teraz wojewódzki urzad pracy

2015-12-03 09:25:35
pajak (sekretarz powiatowy PO) i korta (działacz miejski PO) obsiedli teraz PLATFORMOWY wojewódzki urzad pracy i stamtąd szczekają. nie dość ze pobierają co miesiac kesę z publicznej kieszeni to bezrobocie wzrasta. tylko im sie poprawiło . aparatczycy partyjni powinni miec ZAKAZ PRACY w instytucjach publicznych !!!!!! teraz w starostwie moze nie wszystko idzie dobrze ale na pewno NIE MA PODSŁUCHÓW, DONOSZENIA I NISZCZENIA LUDZI. to było gorsze niz dziury w jakiejś drodze.
Rolnik i politolog

2015-12-03 10:06:11
Politolog i Rolnik w jednym stali domu//// Politolog na górze a Rolnik na dole ///// Rolnik był spokojny nie wadził nikomu//// Politolog najdziksze wyprawiał swawole////// Gdy tak mieszkali długo w jednym domu//// Nawyki przeszły od góry do dołu ///// Politolog jak dawniej rozrabia, donosi//// Lecz Rolnik teraz juz nie po kryjomu///// Ze swoją pychą wszędzie sie obnosi////// Morał z tej bajki taki sie wydaje///// Jeśli wiatr partyjny na stołki wynosi ///// To siedlisko na gorsze zmienia obyczaje.
mgr inż. Adam Korta musi wrócić!!!

2015-12-03 20:02:03
Nie życzę sobie, aby pan internauta kpił sobie z pana mgr inż. Adama Korty. Pan Korta ma wykształcenie inżynierskie techniczne a ponadto jest człowiekiem uzdolnionym, kreatywnym, przedsiębiorczym, skrupulatnym i łatwym w kontaktach z ludźmi. Przypomnę, że kiedy Adam Korta był dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg (2010-2015) wydano przeszło 90 mln złotych na poprawę infrastruktury drogowej w naszym powiecie. Lwia część tych funduszy pochodziła ze środków unijnych, pozyskiwanych przez pana Kortę i jego zespół. Pamiętajmy, że za czasów poprzedniego dyrektora PZD roczny budżet tej firmy to było zaledwie 4 mln. zł. Dzięki ciężkiej pracy wielu fachowców nasze oko cieszy most w Kamionnej na tzw. Czarnych Błotach, most na Stradomce, Ciąg Północny, Ciąg Południowy, stabilizacja osuwiska w Sobolowie oraz liczne schetynówki. NIE DAJMY SIĘ PONIŻAĆ BYLE KOMU.
fred

2015-12-04 11:21:23
Show must go on .....
Mój Łapanów

2015-12-05 00:17:04
Ten A S Dyrektor już niedlugo będzie się gęsto tłumaczył za szkołe muzyczną w Sobolowie i dziwne interesy z proboszczem z tej wsi,podobno nawet proboszcz zatrudniał go ma umowę o pracę! na sesji w łapanowie wszyscy o tym mówili w kuluarach. Wkrótce relacja na mojlapanow. pl zapraszamy
powtarzam

2015-12-05 11:59:52
Powatarzam Nie życzę sobie, aby pan internauta kpił sobie z pana mgr inż. Adama Korty. Pan Korta ma wykształcenie inżynierskie techniczne a ponadto jest człowiekiem uzdolnionym, kreatywnym, przedsiębiorczym, skrupulatnym i łatwym w kontaktach z ludźmi. Przypomnę, że kiedy Adam Korta był dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg (2010-2015) wydano przeszło 90 mln złotych na poprawę infrastruktury drogowej w naszym powiecie. Lwia część tych funduszy pochodziła ze środków unijnych, pozyskiwanych przez pana Kortę i jego zespół. Pamiętajmy, że za czasów poprzedniego dyrektora PZD roczny budżet tej firmy to było zaledwie 4 mln. zł. Dzięki ciężkiej pracy wielu fachowców nasze oko cieszy most w Kamionnej na tzw. Czarnych Błotach, most na Stradomce, Ciąg Północny, Ciąg Południowy, stabilizacja osuwiska w Sobolowie oraz liczne schetynówki. NIE DAJMY SIĘ PONIŻAĆ BYLE KOMU.
T

2015-12-05 12:00:30
no to się popisali...
do powtarzam

2015-12-05 12:21:07
a ja sobię życzę i co mi zrobisz purchawo
też powtarzam

2015-12-05 12:34:24
Człowiek nie kura i ma dłuższą pamięć niż rok przed wyborami i dlatego tak się stało jak się stało .A cz pan ,,burmistrz '' nie umie pracować tak jak każdy tylko musi mieć ,,stołek ''
info już w prasie

2015-12-05 17:28:47
http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/9151247,bochnia-stracili-ponad-4-mln-zlotych,id,t.html
wstyd!

2015-12-05 17:36:36
No i zajebi..e Węgrzyn wstyd na całą małopolske, teraz się wytłumacz ze swoich decyzji z zatrudnienia dyletantów Sliwy i Dąbrowskiej-Zysek. Te dwa nieroby przyniosły wstyd na całą malopolskę a to przecież twoje przydupasy, czekamy na wytłumaczenie i konsekwencje! Najlepiej będzie jak sam zrezygnujesz ze stanowiska nieudaczniku!
żenada Ludwik

2015-12-05 18:33:14
Pamiętam jak Węgrzyn mówił ze będzie przyjmował specjalistów... przyjął Sliwę który w innym urzędzie ze swoją więdzą i umiejętnościami mialby problem awansować na starszego referenta i Zyskową która o drogach i chodnikach wie tyle ile po nich idzie do ciucholandw po nowe kiecki i bluzeczki. A te dwa geniusze są teraz dyrektorami u tego starosty, dla wszystkich jest to żenujące i poniżające oprócz... Węgrzyna. Ciekawe dlaczego ich przyjął?
szkoda słów

2015-12-05 18:39:53
Panie radny Pająk wyczyść im kiszki za to dziadostwo na sesji. Nie powiem że lubię Pana ale teraz Panu kibicuję. Dość tego PSLowskiego dziadostwa robionego przez Pana Sliwę i Panią Dąbrowską Zysek. Proszę działać bo polityka kadrowa Węgrzyna to jakies nieporozumienie. Tego Sliwę to pewnie zrobił dyrektorem za zasługi bo narobił Panu dziadostwa z tą halą w łapanowie.
do do info już w prasie

2015-12-05 19:08:28
Przynajmniej jeden wnioskek przygotowali by się załapał,co za banda debili
Zygmunt

2015-12-05 19:20:04
nie ważne że debile ważne że są dyrektorami i z wdzięczności liżą otworek ludwikowi z psl
PIS do Z

2015-12-05 19:26:26
Problemem jest tylko że to takie tępe matoły że doprowadziy do katastrofy wniosków o schetynówki, PIS powinien odwołać Ludwika i zastąpić go Panem Górą, Wadasem lub Radziętą. Pan Sliwa i Dąbrowska Zysek powinni zostać dyscyplinarnie zwolnieni.
do Pająk z Kortą obsiedli...

2015-12-06 00:50:12
Pan Jacek Pająk zawsze odnosił się do ludzi z szacunkiem. To człowiek kulturalny, taktowny i szarmancki. Cenił ciężką pracę i poświęcenie. Teraz do "szefa" człowiek idzie ze strachem, a po wizycie pije melisę na uspokojenie. Sąd Pracy w Bochni zdemaskował "niszczenie ludzi" - sprawa pana Panka i pana Korty. Bez powodu Sąd odszkodowań nie zasądził. TAK TERAZ MAMY DOBRZE. TAKIE MAMY TERAZ LUDZKIE OBLICZE. WYĆ SIĘ CHCE!!!
Z PIS

2015-12-06 11:51:46
Ludwik dajesz się w d...o kopać aż przykro patrzeć, masz projekty które realizowała poprzednia władza... strefa aktywnosci gospodarczej, hala w łapanowie,informatyzacja urzędu czy potworek Rzucidłowej pn.Urzędy na miarę potrzeb i oczekiwań naszych mieszkańców" wystarczy tylko tam zaglądnąć i posłuchać co mówią o tym pracownicy, tylko że ty nie chcesz słuchać ciekawe dlaczego?. A drogi? wystarczy wsłuchac się w to co mówią pracownicy PZD i wszystko masz jak na dłoni. Skoro nie chcesz tego robić to sp..j z tego stanowiska bo potzreba na tym stanowisku kogoś z jajami. PIS powinien przejąć całą władze w powiecie i wkrótce to zrobi! Starosta nie musi być radnym Ludwiku wiesz o tym.
Kolesie

2015-12-06 12:15:17
Najpierw to Węgrzyn powinien się wytłumaczyć ze swoich decyzji personalnych np z przyjęcia do pracy syna byłego wójta Lysego czy zwolnionej z Nowego Wiśnicza Kierepki. Nie wspominajac już o pracownikach roku Wojakowej,Sliwie i Zysek. A taki miał być teraz urząd nie dla kolesi a wygląda na to że jest tylko dla kolesi.
ivan

2015-12-06 14:16:38
"Pan Jacek Pająk zawsze odnosił się do ludzi z szacunkiem. To człowiek kulturalny, taktowny i szarmancki. Cenił ciężką pracę i poświęcenie." bardzo szczegolnie odczuli to m.in. byly skarbnik kumorek, byla przewodniczaca rady solakowa, byly przewodniczacy rady rzepecki itd itd.... pajak to POwiatowy swietlicowy ktory tylko dzieki partii PO i pomocy wojta lysego zostal starosta
mylisz się

2015-12-06 17:12:06
Mylisz się. Pan Pająk cenił ciężką pracę i potrafił porozumieć się z każdym pracownikiem, który chciał współpracować. Są jednak ludzie, którzy nie chcą współpracować tylko robią na złość. Czasem są zwykłymi pieniaczami, a czasem mają problemy emocjonalne, wręcz psychiczne. Tak bywa, ale to wyjątki. Z większością pracowników pan Jacek Pająk miał dobry kontakt. Mogą o tym zaświadczyć obecna pani skarbniczka oraz szefowie jednostek podległych starostwu. Pan Pająk nie był prymitywnym chamem, co odróżnia go od wielu obecnych... Szkoda gadać.
Do iwana

2015-12-06 19:02:43
Były skarbnik Kumorek sam sobie zawdzięcza awanturę. Powinien był odejść natychmiast, skoro nie chciał współpracować ze starostą Pająkiem. Była przewodnicząca Rady panna Solakówna powinna się udać do psychologa. To przypadek kliniczny. Były przewodniczący Rady Powiatu pan Rzepecki postanowił się ewakuować przed upadkiem koalicji. Opluł więc własnych kolegów. Wyborcy to odnotowali, więc iech się nie dziwi konsekwencjom. Pan Pająk nie został starostą "dzięki pomocy" wójta Lysego ale korzystając z własnych atutów. Jestem wrogiem PO, ale zachowajmy uczciwość.
zorientowaq

2015-12-06 21:53:10
Z tą Dąbrowską - Zysek idzie jeszcze coś załatwić, ten Sliwa to jakieś nieporozumienie, strasznie fałszywy typ, wyrzucił go były starosta Pająk, wyrzucili go z Drwini a przyjął go Węgrzyn chyba tylko za narobienie dziadostwa byłemu staroście na budowie hali w łapanowie, problem tylko że narobił tego dziadostwa i spierd...ł zostawiając syf na głowach koleżanek i kolegów. Teraz wrócił i myśli że dalej może udawać debila i chodzić z tym głupim uśmieszkiem,zapomniał jakich nieprzyjemności narobił wspólpracownikom, najgorsze w tym że dalej robi to samo, teraz tylko wszyscy się na nim już poznali i nikt nie chce mieć z nim nic wspólnego.. oprócz Węgrzyna jak na razie... Pierwsze dziadostwo już narobił ze schetynówkami... ciekawe na kogo zwali
do ivan2

2015-12-06 23:12:47
podobno wojt lysy zrobił pająka starostą bo chciał pokazać węgrzynowi ze w tym kraju starostą moze być każdy , nawet świetlicowy z rzezawawy. po 2 latach w czasie awantury ze skarbnikiem kumorkiem pająk pokazał swoją prawdziwą twarz. wtedy wójt publicznie przyznał się do błędu ale było już za późno. pająk zaczął robić karierę w platformie . wokół siebie sttworzył polityczną pajęczynę, dzięki której przetrwał jeszcze 6 lat . dopiero w zeszłym roku ugrupowanie wójta, PiS i PSL odsunęli pająka od władzy w powiecie ale jego partia załatwiła mu ciepły stołek w urzędzie pracy w krakowie. a w bochni teraz do starostwa wróciła normalność - nikt juz nie podsłuchuje pracownikow i radnych, pracownicy nie muszą donosić.... . schetynówki to mało znaczący epizod !!!! najwazniejsże zeby szpital nie upadł bo go sprywatyzują za grosze i to będzie prawdziwy problem.
Do Mylisz sie i Ivana

2015-12-06 23:38:02
Tomek i Adaś, przestańcie pisać peany na cześć Pajaka bo aż modli. Wy macie powody zeby go żałować ale większość ludzi w powiecie ma fatalne zdanie o Pająku.
Do Leona

2015-12-07 00:19:22
Jureczku Leonie co ty pierd/////? schetynówki to mało znaczący epizod !!!! ? według ciebie?no tak czyżbyś bronił Sliwy bo podobno to on podstawił Węgrzynowi zatrudnienie twojego synka na budowie seniora wigora? W sumie zrobiliście Węgrzyna w gumki, kogo jeszcze poprzyjmował Sliwa na umowe zlecenie które podpisał Mroczek? i jakie pieniądze starostwo płaci inspektorom nadzoru? Węgrzyn o tym wie jak ustawiłeś symeczka dzieki Sliwie? Co na to PIS? Leonku? i co na to Węgrzyn?
Do Jacka i reszty bandy.

2015-12-07 10:14:04
Jacek, nic zmieniaj tematu. Nic nie napisałeś o podsłuchu w starostwie? Ludzie pamietają bo było to publicznie nagłośnione. Rzepecki ma ci przypomnieć?
Pan Jacek Pająk wiele zrobił dla Powiatu....

2015-12-07 21:20:26
W ostatnich wyborach miał przeszło 2,5 tysiąca głosów. Więcej o 1,5 tysiąca od obecnego szefa Powiatu. Obrażając pana Pająka w ten sposób obrażasz wszystkich ludzi, którzy na niego głosowali. Kiedy negujesz osiągnięcia i sukcesy ostatnich ośmiu lat, obrażasz nie tylko pana Pająka, ale wszystkich ludzi, urzędników, ekonomistów, prawników, inżynierów, pedagogów i całej rzeszy podwykonawców, którzy ciężko pracowali, aby w Powiecie Bocheńskim żyło się lepiej. Prawda jest taka, iż żaden starosta nie zrobił takich inwestycji i nie pozyskał tylu pieniędzy, funduszy unijnych i nie tylko na realizację tych celów. My, nasze dzieci i wnuki będą z tego korzystać. Doceńmy to.
errara

2015-12-07 21:49:15
Oczywiście pan Pająk miał pół tysiąca głosów więcej (nie 1,5 tysiąca - przejęzyczenie). To świetny wynik, zwłaszcza, że zawsze po dwóch kadencjach jest znużenie daną partią, to naturalne. Tym razem też tak będzie - najpierw euforia, wielkie obietnice a potem szara codzienność. Ot, życie. Weźmy też pod uwagę fakt, że Małopolska to nie jest bastion Platformy, a kampanii prawie nie było. Dobry wynik. Jacek Pająk to jest marka.
errata

2015-12-07 21:50:01
Oczywiście pan Pająk miał pół tysiąca głosów więcej (nie 1,5 tysiąca - przejęzyczenie). To świetny wynik, zwłaszcza, że zawsze po dwóch kadencjach jest znużenie daną partią, to naturalne. Tym razem też tak będzie - najpierw euforia, wielkie obietnice a potem szara codzienność. Ot, życie. Weźmy też pod uwagę fakt, że Małopolska to nie jest bastion Platformy, a kampanii prawie nie było. Dobry wynik. Jacek Pająk to jest marka.
wojtek

2015-12-07 22:40:43
te wszystkie dobre opinie i pozytywne oceny zapewne dotyczą pajaka ale jana nie jacka czyli wojta drwini a nie bylego starosty ;-) o bylym staroscie w samych superlatywach to mowia i pisza jego polityczne pieski i osoby dzieki ktoremu maja cieple posadki nie koniecznie za kwalifikacje i umiejetnosci
W głowie się nie mieści

2015-12-08 20:48:53
Panie starosto proszę zdyscyplinować i wezwać na dywanik swojego dyrektora wydziału rozwoju i inwestycji powiatu który nachodzi nauczycieli i nalega aby podpisywali odbiór sprzętu i urządzeń które niespełniają wymogów zawartych w przetargu. Pan jako jego przełożony odpowiada za jego działania. Jezeli pan tego nie zrobi to sprawa wyląduje w prokuraturze, chociaż już teraz pewnie powinna. Proszę także o interwencję na sesji rady powiatu Pana Pająka i opozycję w tym temacie bo na te miernoty z zarządu powiatu z pis nie ma co liczyć.
do wojtek leon jurek

2015-12-08 21:05:36
Jurku Lysy podobno twój synek pracuje teraz u tego Pająka w drwini, nie zaliż mu tylko odbyciku bo jak sie wtedy kupy pozbędzie?
do Wojtka

2015-12-08 21:33:25
Wątpię, aby ktoś pomylił Jana Pająka z Jackiem Pająkiem. Ostatnie wybory pokazały, że kandydat PSL Jan Pająk przepadł z kretesem ( jak wszyscy z PSL - mają tylko jednego senatora na całą Polskę - ŚMIECH NA SALI). Dodajmy, że pan Jan Pająk miał bardzo ułatwione zadanie, bo w naszym regionie Platforma Obywatelska nie wystawiła kandydata do senatu, ale to i tak nic nie pomogło, bo kandydat Ludowców okazał się tak słaby jak jego partia (PSL). A co do pana Jacka Pająka, to nigdy nie zatrudnił nikogo bez konkursu, bez kwalifikacji, skompromitowanego, z podejrzeniami o przestępstwo gospodarcze. U pana Jacka Pająka trzeba było się starać, dokształcać, być kreatywnym i przedsiębiorczym. Jacek Pająk wymaga dużo od siebie i od innych.
do W głowie się nie mieści

2015-12-08 21:37:11
dobrze że ktoś wreszcie poruszył ten temat, ciekawe czy starosta dalej będzie udawał głupa?
POlityka kadrowa

2015-12-09 09:36:28
jednym z wymogow konkursu na dyrektora WUP bylo: co najmniej trzyletni staż pracy w publicznych służbach zatrudnienia lub co najmniej pięcioletni staż pracy w innych instytucjach rynku pracy. a przeciez jacek pajak tego warunku nie spelnia !!!!! ale ma legitymacje partyjna PO i tylko dlatego zostal dyrektorem WUP podobnie jak korta ktory byl juz ekspertem do drog teraz jest kierownikiem w WUPie u pajaka to jest POlityka kadrowo - partyjna , a hitem jest calka jako kierownik wydzalu budownictwa mistrz budowy chorwackich autostrad - uczony po miechowskiej sorbonie
Na wysokich stanowiskach urzędniczych powinni być fachowcy!

2015-12-09 20:31:56
Na wysokich stanowiskach urzędniczych powinni być fachowcy. Sama legitymacja partyjna nie wystarczy. Pan Jacek Pająk jest przykładem profesjonalisty, który nie tylko angażuje się w życie polityczne i społeczne, bo jest patriotą przez duże "p". Pan Jacek Pająk jest fachowcem, uzdolnionym , kreatywnym, pracowitym i ambitnym. Potrafi zarządzać dużymi zespołami ludzkimi i zarządzać gigantycznymi projektami, opiewającymi na miliony złotych. Przez ostatnie osiem lat kierowania Powiatem Bocheńskim pokazał, że jest człowiekiem z ikrą, który potrafi wiele zdziałać. Przypomnijmy sukcesy: pozyskiwanie milionowych środków zewnętrznych, inwestycje drogi, mosty, chodniki,rozbudowa szpitala, lądowisko dla helikopterów, parking, solary, nowy oddział położniczy, nowe karetki dla oddziału ratunkowego, remont i doposażenie komisariatu policji, rozbudowa budynku straży pożarna, dofinansowanie ochotniczych straży pożarnych nowy Dom Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, modernizacja kształcenia zawodowego.... itp. Ciężka praca i imponujące osiągnięcia mówią same za siebie.
do do W głowie się nie mieści

2015-12-09 21:05:21
Co się przejmujesz. Węgrzyn i Mroczek to już niedługo będą się tłumaczyć ale smutnym panom o szóstej rano razem z dyrektorami ZS1, ZS2 i Ekonomika. Myślisz że Starosta Pająk i inni nie wiedzą o tym co ten dyrektor wyprawia?
do Na wysokich.....

2015-12-10 12:07:08
Jacek, zawsze byłeś nadętymi bufonem, z ktorego kpili za twoimi plecami nawet twoi współpracownicy. Żałosne jest jak wyliczasz swoje rzekome zasługi. Jestes zwykłym aparatczykiem partyjnym ktory zrobił karierę Nikodem Dyzmy. Napisz coś o podsłuchach, w starostwie. Albo ze nie było podsłuchu w Mechaniku, gdzie twój pupil był dyrektorem
Jacek Pająk = skuteczny lider

2015-12-10 20:54:38
Nominacja pana Jacka Pająka na Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy to krok w dobrą stronę, który przyniesie wiele korzyści dla lokalnej społeczności. Przez ostatnie osiem lat kierowania Starostwem Powiatowym w Bochni , Jacek Pająk pokazał, że jest niezwykle efektywnym i przedsiębiorczym liderem. Przede wszystkim pan Pająk jest biegły w pozyskiwaniu środków unijnych i modernizacji powiatowej infrastruktury. Świadczą o tym liczne, milionowe inwestycje: drogi, mosty, chodniki, budowa nowej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, doposażenie Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Rozwój szpitala - lądowisko, parking, ogrzewanie z solarami, doposażenie Oddziału Ratunkowego, nowe karetki, budowa nowoczesnych oddziałów, położniczego, opiekuńczo-leczniczego i ortopedycznego. Kolejnymi przykładami są nakłady na pomoc społeczną - budowa Domu Pomocy Społecznej, inwestycje na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Proszówkach, winda i plac zabaw dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni. Należy też podkreślić rozwój powiatowego szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Utworzenie Szkoły Muzycznej II Stopnia w Bochni. Budowa nowoczesnej hali sportowej w Łapanowie. Rozwój szkół technicznych i zawodowych, liczne inwestycje w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce, doposażenie warsztatów i pracowni szkolnych, liczne kursy zawodowe dla młodzieży, zwiększające ich szanse na rynku pracy oraz przyciąganie młodzieży do kształcenia się w Powiecie Bocheńskim poprzez fachową, zakrojoną na szeroka skalę promocję. Osiągnięcia pana Jacka Pająka, wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Bochni, podległych mu jednostek oraz dużego grona podwykonawców mówią same za siebie. Obrażając pana Pająka w taki sposób, obrażasz wszystkich, którzy ciężko pracowali przez ostatnie osiem lat, aby w Powiecie Bocheńskim żyło się lepiej.
obserwator

2015-12-10 23:41:32
Powszechny nepotyzm zjada starostwo powiatowe w Bochni od lat , tam zatrudniani są tylko "znajomy króliczka" ,reszta aut.
jacek pajak = skuteczny partyjniak

2015-12-11 11:52:52
pajak pokazl juz pare razy ze partyjniactwo jest najwazniejsze, to on dzieki legitymacji partyjnej PO i pomocy lysego zostal kiedys starosta, teraz tylko dzieki legitymacji PO i z pomoca wojewodzkich sekretarzy PO zostal dyrektorem WUPu, tak samo jak jego pomocnik "burmistrz" korta sekretarz miejski PO - dostal ciepla posadke w WUPie. pajak chocbys tu nie wiadomo ile peanow na swoja czesc pisal to i tak nie zmienisz faktu ze jestes POwiatowym swietlicowym ktory kariere robi po linii partyjnej
Każdy polityk jest partyjny

2015-12-11 14:00:08
Obecni działacze PISu też wszystko zawdzięczają temu, że są z PISu. Obłudny jesteś i zakłamany. Ze wszystkimi partiami jest tak samo, nieważne czy prawica czy lewica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tępić partyjnych !!!!!

2015-12-12 00:17:50
Partie to zakała społeczeństwa !!!!! Pasożytują na publicznych pieniądzach, ktore pochodzą od podatników , z których 99% nie należy do żadnej partii. Kiedyś awanse były dla członków PZPR . Potem awanse i stanowiska były tylko dla solidaruchów . Teraz oni sie podzielili i nawzajem tępą sie okrutnie . Platforma Obyw. dorwała sie do koryta na 8 lat i platfusy obsiadły wszystkie ważniejsze funkcje na państwowych stołkach. Miesiac temu do żłobu doszli PiS-owcy i jest nowa tragedia.
do poprzednika

2015-12-12 12:09:14
- a powyższe napisał najpewniej zwolennik partii Korwin:)
Święta wojna

2015-12-13 13:34:29
A zagryzajcie się , ile chcecie, jak taki wasz poziom, ale od Jacka Pająka wara. Ja tego gościa szanuję, bo z młodego pokolenia, nieskażony komunizmem, energiczny, wykształcony, obrotny. Przez dwie kadencje zrobił takie inwestycje, jakich przez 25 lat nie zrobili. Mądry jest, ambicje ma i głowę ma do interesów. Umie pieniądze załatwiać i inwestować. Sam do wszystkiego doszedł, bo nie ma bogatej rodziny. W młodym wieku został starostą i się sprawdził. Szacunek mu się należy, chociaż za PO tym razem nie głosowałem.
andrzej

2015-12-13 22:46:09
jacek nie pij tyle bo brednie piszesz , a twoje samouwielbienie wywołuje wymioty, wiadome jest ze starosta zostałeś bo ci wtedy lysy pomógł no i oczywiscie legitymacja partyjna PO, ta sama legitymacja partyjna pomogla ci teraz zostac dyrektorem WUPu
akurat andrzej

2015-12-14 14:22:46
To nie pan "Jacuś" On nie zniża się do poziomu rynsztoku. A poza tym jego styl jest od razu rozpoznawalny - nikt tak nie mówi i nie pisze. Jego erudycja i elokwencja jest nie do podrobienia. Zazdroszczę mu tego i nie nie tylko ja.
co się dzieje w tym starostwie?

2015-12-15 21:08:55
Ciekawy przetarg na ten projekt ogłoszono, termin baaaaaaardzo korzystny konkurencyjnie dla wszystkich firm http://bip.malopolska.pl/spboc... - rozstrzygnięcie 22.12 2015 - dostawa według wzoru umowy do 29 grudnia 2015 roku!!!! PSL - owski standard? a może.................?
co sie dziej w tym starostwie

2015-12-15 21:11:06
komentarz powyżej adresowany do internauty w głowie się nie mieści który został zamieszczony w konkurencyjnym portalu
CBA?

2015-12-15 21:29:18
No proszę bardzo a tutaj zarządzenie starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna http://bip.malopolska.pl/spbochnia/Article/get/id,1147615.html w tym: Przewodniczący: Andrzej Sliwa członek - Wacław Gaik czyżby to właściciel firmy AUTO-SERWIS GW WACŁAW GAIK - Bochnia? Przedmiot zamówienia w tym konkurncyjnym przetarguz dostawą siedmiu dni 1.Przyrząd do geometrii kół w technologii 3D 2.Automatyczna montażownica opon samochodowych osobowych CBA?
nie muszę się przedstawiać

2015-12-15 21:41:56
Ludwiczku niczego się nie nauczyłeś. Chciałbym Ci pogratulować naprawdę szczerze takiego pracownika jak Twój z nadania Dyrektor Wydziału Rozwoju i Inwestycji Powiatu.Dzięki niemu wrócisz do wspaniałych dla Ciebie czasów tankowni. Jeszcze raz gratuluję. Nie myśl że z tego powodu rozpaczam :-)
otwarty

2015-12-15 21:48:04
a co na to plemnik rutka?
już niedługo

2015-12-15 22:31:26
Już niedługo cały ten zarząd nierobów wyleci z hukiem z powiatu na czele z peeselowskim starostą. Rzaem z nimi te poprzyjmowane miernoty merytoryczne jak Sliwa,Dąbrowska - Zysek, Wojakowa czy Kierepka, Nowy zarząd który już się tworzy obiecuje to Państwu.
do poprzednika

2015-12-16 17:21:13
Czekamy, czekamy. Daj Panie Boże "dobrą zmianę".
PEDRO

2016-01-05 20:20:18
Wg. mnie za tak olbrzymie straty DYSCYPLINARKA!!!
REKLAMA