Powiat

czwartek 04 maja 2017 10:37:19

Pieniądze z RPO pomogą uczniom z gminy BochniaPieniądze z RPO pomogą uczniom z gminy Bochnia

Dodatkowe zajęcia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatyki, wyjazdy edukacyjne, nowocześnie wyposażone pracownie szkolne – m.in. na takie wsparcie mogą liczyć uczniowie i nauczyciele z gminy Bochnia.

 

26 kwietnia w Zespole Szkół Gminnych im. Mikołaja Kopernika w Gawłowie wicemarszałek Stanisław Sorys uroczyście przekazał wójtowi gminy Bochnia Markowi Bzdekowi umowę gwarantującą dofinansowanie na ten cel –informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Dzięki wsparciu finansowemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 gmina otrzyma wsparcie wysokości niemal 3,5 mln zł.

Projektem  zostanie objętych aż 15 szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Bochnia. Przyznane dofinansowanie pozwoli m.in. na udział uczniów w zajęciach wyrównawczych, a także rozwijających umiejętności matematyczne, przyrodnicze i informatyczne. Przewidziano także wyjazdy edukacyjne do muzeów i instytucji naukowych działających w Małopolsce, i nie tylko – mówi wicemarszałek Stanisław Sorys.

Przyznane dofinansowanie pozwoli na pokrycie niemal 95% kosztów całkowitych projektu. Obejmie on 15 szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Bochnia.

Na dodatkowe szkolenia podnoszące ich kompetencje i kwalifikacje będą mogli liczyć również nauczyciele – zwłaszcza w zakresie wykorzystania technologii informatycznych i komunikacyjnych, w które zostaną doposażone szkoły. Dzięki dofinansowaniu szkoły będą też mogły zakupić dodatkowe pomoce dydaktyczne do nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i nowoczesny sprzęt, m.in. laptopy, drukarki, tablice interaktywne, cyfrowe urządzenia zapisujące obraz i dźwięk, a także wizualizery 3D.

Gmina Bochnia otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu, którego głównym celem było wyrównanie szans młodzieży w całym regionie. Dzięki niemu w całej Małopolsce blisko 35 tys. uczniów skorzysta z dofinansowania, a do ponad 340 małopolskich szkół i placówek oświaty trafi aż 101 mln zł.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brawo

2017-05-04 23:35:51
Brawo, oby tak dalej, gratulacje.
REKLAMA