Powiat

czwartek 21 czerwca 2012 17:11:26

Strażacy z Drwini bogatsi o nowy sprzętStrażacy z Drwini bogatsi o nowy sprzęt

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Drwini odebrała w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie specjalny samochód pożarniczy. Decyzję w tej sprawie wydał Małopolski Komendant  Wojewódzki PSP nadbrygadier Andrzej Mróz.

Zarząd OSP Drwinia i Zielona złożył staroście bocheńskiemu podziękowania za bezpośrednią pomoc. – Pragnę wyrazić podziękowanie Jackowi Pająkowi staroście bocheńskiemu za duży wysiłek organizacyjny związany z rozwojem naszej jednostki. Dzięki doposażeniu jednostki OSP w Drwini spełnione zostały wszystkie kryteria związane z włączeniem naszej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – powiedział Robert Banaś przedstawiciel OSP w Drwini, który również wspierał strażaków w działaniach doposażenia jednostki.

Przekazany samochód specjalistyczny ratowniczo-gaśniczy posiada na swoim wyposażeniu zbiornik wodny o pojemności do 6 tys. litrów i agregat proszkowy. Samochód przeznaczony będzie do wspomagania działań jednostek specjalistycznych mających na celu zabezpieczenie i usuwanie zagrożeń związanych z funkcjonującymi na terenie gminy kopalniami ropy naftowej oraz szybami wiertniczymi.

Ze względu na dużą pojemność zbiornika na wodę możliwe będzie użycie samochodu na terenach, gdzie występują problemy z dostępem do wody – głównie obszary leśne.

- Dzięki połączeniu wysiłku władzy samorządowej, ochotników i środków budżetowych mamy szansę na wzmocnienie i rozbudowę systemu bezpieczeństwa naszej społeczności lokalnej. Cieszy mnie, że kolejna jednostka OSP ma szansę na włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – powiedział Jacek Pająk - starosta bocheński.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

gaśnica

2012-06-21 19:35:07
czym sie tu podniecać? starym rzępem?
gaśnico

2012-06-21 20:56:09
Dla ciebie to rzęch, a dla chłopaków to kolejny krok do celu :)
do gaśnicy

2012-06-21 20:59:05
Nie widziałeś to nie mów. Jest w idealnym stanie. Nie znasz się :)
z powiatu

2012-06-21 21:44:29
ciekawe kto pokryje koszty naprawy tego złomu, miał być full wypas a jest stary zajeżdżony star, a wlączenie do KRS zalatwił juz wcześniej Prezes OSP Ludwik Wegrzyn i Komendant Kokoszka
pająk jeździ z kolbergiem po kraju

2012-06-21 23:02:49
Pająk - niedoszły komendant powiatowy OSP pielgrzymuje po okolicy i za powiatowe pieniądze poprawia swoją popularność. Ciekawe, czy wyjaśnia gdzie jest najwięcej strażaków-podpalaczy.
to kto k...a dał

2012-06-21 23:04:22
kto dał ten samochód do drwini - pająk czy mróz ?

2012-06-21 23:08:56
wyraźnie napisali , że auto do drwini dała komenda wojewódzka państwowej straży pożarnej, której szefem jest pan komendant mróz. dla niego były nasze podziękowania a nie dla pajączka, któremu ten lizus dziękował !!!!!!!!!!
mdk

2012-06-21 23:26:58
jaki starosta taki samochód, panie starosto wstyd dla pana
ze straży

2012-06-21 23:38:06
a na spotkaniach ze strazakami w mikluszowicach i drwini starosta jacek pająk obiecywal złote góry no i załatwił... toczacego się rzęcha...a taki mial byc zły Pan Wegrzyn , komendant strazy Pozarnej i Wójt Gminy Drwinia, pokazał starosta na co go stać, na nic go nie stać, wstyd tylko ze taki kit wciska ludziom
węgrzyn to się nazałatwiał

2012-06-22 07:45:12
zwłaszcza pewien słynny most przez Stradomkę:))
Robert

2012-06-22 08:21:22
Szanowni internauci, krytycy. Czytając wasze komentarze dochodzę do wniosku że nie tak do końca zauważyliście sens całego przedsięwzięcia. Pozyskany samochód pozwolił usunąć ostatnią przeszkodę która stała na drodze wstąpienia do KSRG. To że nie jest „wypasionym” wozem to my wiemy i nie musicie się aż tak starać by z nas szydzić. Pomóżcie nam strażakom rozwinąć skrzydła nie poprzez prymitywną krytykę ale poprzez dobre słowo i zrozumienie. Odnosząc się do podziękowań skierowanych do Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka przypomnę, że był jedynym samorządowcem który od początków zmian i reorganizacji naszej jednostki pomagał nie tylko lobbingiem ale i wspierał finansowo OSP Drw inia. Proszę spojrzeć na naszą jednostkę w pełnym wymiarze, a po zapoznaniu się ze szczegółami opiniować naszą pracę i starania. Pozdrawiam serdecznie w imieniu wszystkich strażaków ochotników. :)
Robert-Pająk

2012-06-22 09:56:27
Twoja kwiecista mowa Robert zdradza cię że naprawdę masz na imię Jacek. Peany na cześć starosty (czyli na siebie) świadczą że grunt pali ci się pod nogami i próbujesz gasić. Taki z ciebie "strażak".
co tam na świetlicy w rzezawie?

2012-06-22 10:01:02
ze strażakami pająkowi nie wyszło bo nie został komendantem powiatowym osp. starosta powinien teraz jeździć po świetlicach i doposażać je w kredki. może zostanie powiatowym świetlicowym. i na świetlicowego nie musi wygrać wyborów.
małgosia k.

2012-06-22 17:14:43
Kurcze, jak to było pięknie: rzadził gruby, łysy i gumiok i było git, ale później przyszły oszołomy, mohery i platfusy i zaczęły budowac hale, mosty, drogi. I nagle przestało być ładnie, prasa zaczęła bic na alarm, fora rozgrzały sie do czrewoności. póxniejn w mieście wywalili mohera i znów mjest cudnie - prasa cichutko jak mysz pod miotłą, na forach miodzio płynie pod adresem Prawdziwego Gospodarza (za nicnierobienie), ale został jeszcze jeden platfus w powiecie, no więc huzia na... Kurcze, coś mi to przypomina z niedalekiej przeszłosci, gdy dwóch braci rządziło jednym krajem. Też ich tak rozrabiali, aż rozrobili. A lemingi stoją i geby rozdziewają, bo nic z tego nie kumają...
do kretyna od Roberta-Pająka

2012-06-22 21:01:46
Zapewniam cię że Robert to Robert. Jedyny Pajak który pisze samodzielnie po forach to Jaś I Wielki z gm. Drwinia, który tutaj podpisał się " ze straży". Jaki to był dobry p. Węgrzyn to się zapytajcie w Niedarach - oo jaki był dobry! oo jak dotrzymytwał słowa! A jak się chcecie dowiedzieć jak p. Węgrzyn został prezesem to sie zapytajcie kogoś uczciwego kto był na zjeździe we Wiśniczu - takiej szopki to nigdzie nie grali - podkreślam UCZCIWEGO -. Delegatem na zjazd wojewódzki miał być NIE strażak pan Wójt gm. Drwinia bo tego chciał p. Prezes- okazało się że zaproszenie jako delegat dostał p. Banaś który wcześniej zrezygnował na rzecz p. Wójta- NIE strażaka. Jak to wytłumaczyć ?! Pewna partia w takim stopniu opanowała struktury OSP że to już przestał być ruch samodzielny i ochotniczy i zaczął służyc jako maszynka do wygrywania wyborów samorządowych. W g. Drwinia po powodzi w 2010 r postanowili coś zmienić i zaczęli od podstaw - wybrali zarząd gminny którego prezesem nie został urzędujący Wójt. Efekty już widać. Więcej tam się robi niż w jakiejkolowiek innej gminie powiatu bocheńskiego. Ale sa i gorsze strony - a mianowicie - zaczęła się nagonka na takich aktywnych jak p. Banaś którzy poświęcają swój czas i niejednokrotnie duże pieniądze bezinteresownie - kto zna stopę życiową p. Banasia ten wie że dokłada ze swojego chociaż mógłby tego nie robić. Innym znienawidzonym jest obecny Prezes Gminny - który chyba był głupi że się odwazył przyjąć tą funkcje która niczego mu nie przyniesie poza nerwicą i straconymi godzinami pracy społecznej za którą nikt mu nie podziękuje - o przepraszam dostał podziękowania od p. Kokoszki pisał bochnianin zakładam że to nie były tylko proforma chociaż czymże się tak zasłużył po niespełna półtora roku prezesowania. Niemniej jednak Wójt zionie do niego nienawiścią jakby mu gość dziecko dorobił. Mam nadzieje że nawet jeżeli tym gościom już się odechce co przy nagonce medialnej jest kwestią czasu to pierwszy ruch został wykonany a pierwszy strącony kamyczek spowoduje lawinę i polecą głowy innych Wójtów-Prezesów w naszym powiecie . OSP ma być Ochotnicza a nie polityczna. Zyczę im dużo wytrwałości i grubej skóry bo jeszcze niejedne cięgi dostaną ale na podkreślenie zasługuje fakt ich ogromnego wkładu na rzecz ich macieżystych jednostek OSP. Ci Wójtowie którzy nie mają odwagi oddać Ochotniczych Straży Pożarnych w zarząd samych strażaków sa po prostu tchurzliwymi politykierami bez charakteru a takim nie warto wierzyć i tą myślą kończę mając nadzieje że dużo wyborców się nad tym zastanowi. Ze strażackim pozdrowieniem dla Gm. Drwinia - GMINA BOCHNIA.
do Roberta - Pająka

2012-06-22 21:18:49
Szanowny Panie Prezesie DZIĘKUJEMY !!!!!!!- Jest Pan Żałosny proszę wyliczyć te "stracone" godzinki pracy społecznej a w ewkwiwalencie lub za udział w akcji pewnie Gmina Panu wypłaci - Strażacy
hmm

2012-06-23 00:50:05
a czy przypadkiem te wszystkie żale prezesa nie sa spowodowane że wójt z Drwini poprosił ładnie strazakow o rozliczanie sie z godzin i wyjazdów na akcje? skoro placi sie pieniadze ochotnikom to trzeba je jakos rozliczać, przeciez to normalne a takie larum sie podniosło wsrod niektorych strazaków z PO
ciekawe

2012-06-23 02:20:24
Pan Bartyzel z Mikluszowic startował z listy Jacka Pająka z PO do rady powiatu , Pan Banaś podobno jest szefem lokalnych struktur PO w Drwini ... i co sie dziwic że tak atakuja wójta Drwini, Komendanta Kokoszke czy Ludwika Wegrzyna szefa OSP na bochenszczyznie, OSP nie jest bez kontroli, wojtowie zaczynają sprawdzac wydatki OSP i zasadnosc ich dzialania więc straszne larum sie podnosi... ciekawe
smutny obraz

2012-06-23 22:27:35
"Kochani ochotnicy" nawet nie wiecie co to określenie znaczy.To była podstawa przy organizowaniu się straży pożarnych za czasów mojego dziadka. dzisiaj podkreślacie czyjś poświęcony prywatny czas , a jak to sobie wyobrażacie ,społecznie za pieniądze ? Gdzie tu jest miejsce dla jakichś Pająków, Węgrzynów,W kółko tylko msze, poświęcenia ,odznaczenia,picie wódki ,no i polityka, a jak się zdarzy nieszczęście ,to pogorzelisko do fundamentów.Póżniej oczywiście w nieskończoność trwa dogaszanie po ileś tam za godzinę.Zupełnie zepsuliście tą szlachetną ideę
Prezes ZOG OSP w Drwini

2012-06-24 07:29:51
Dziękuję Panie Wójcie - Naubliżał mi Pan za NIE MÓJ wpis. I dziękuje Pańskiemu "dziennikarzowi" p. Szwiecowi za wpis z moim nazwiskiem i nazwą mojej miejscowości w artykule który jej nie dotyczy. jeżeli to nie był p. Szwiec to z góry przepraszam.
krak

2012-06-24 10:12:44
jakoś nie widze żeby ktokolwiek tu komuś ubliżał w komentarzach, jeżeli by tak było redaktor czasu napewno by takich komentarzy nie publikował, a jezeli sie jest osobą publiczną to trzeba zadac sobie sprawe ze ludzie maja prawo krytykowac i oceniac ich postepowanie, zarówno wójta, starosty,burmistrza czy np prezesa OSP, zreszta jezeli sie strartowało w wyborach samorzadowych z jakiejs listy np do rady powiatu to jest to informacja publiczna i nie rozumiem skad takie nagłe oburzenie z tego faktu, zrozumiane by to było skoro by to była nieprawda.
do krak

2012-06-24 14:42:19
określenie kogoś że jest "żałosny" jest obelgą . Próby ośmieszania starań strażaków są przejawem taniego cynizmu nakierowanego na podkopanie ich dobrego imienia i jako takie też możnaby je było potraktować jako obelgi. Innych obelg nie stwierdziłem. A wystarczyło podejść do tego po ludzku - pogratulować życzyć dlaszego zapału , zapewnic o swoim wsparciu w dalszych staraniach i nikt by nic złego nie mógł odpowiedzieć - a tak wyszło jak zawsze. Szkoda.
wsk

2012-06-24 16:05:29
najlepiej to się wszyscy rozpłaczcie, małe dzieci w piaskownicy
kris

2012-06-24 17:17:21
strazakow zabolalo ze wojt kaze im sie rozliczac? bylyby glupkiem gdyby dawal im kase bez rozliczania ich z tych pieniedzy, brawo wojt!
Paul

2012-06-27 13:21:24
Jeżeli te działania służą poprawieniu zabezpieczenia pozarowego Waszej Gminy ,to co Was boli?
oakleysunglassescanada.aiLinhshop

2014-01-14 10:58:18
<strong><em><a href="http://michael-kors-canada.cjs-goods.com/">michael-kors-canada.cjs-goods</a></em></strong>|<strong><em><a href="http://coachfactoryoutletonline.julhia.net/">coachfactoryoutletonline.julhia.net</a></em></strong>|<strong><em><a href="http://ralph-lauren-polo-canada.etnatour.net/">ralph-lauren-polo-canada.etnatour</a></em></strong>|<strong><em><a href="http://coachoutletauthentic.movidacom.com/">coachoutletauthentic.movidacom.com</a></em></strong>|<strong><em><a href="http://michaelkorsoutlet.bdcplantation.com/">michaelkorsoutlet.bdcplantation.com</a></em></strong>|<strong><em><a href="http://malaysiamichaelkorshandbags.mikemarkowski.com/">malaysiamichaelkorshandbags.mikemarkowski.com</a></em></strong>|<strong><em><a href="http://michaelkors-singapore.buyredhead.com/">michaelkors-singapore.buyredhead</a></em></strong>|<strong><em><a href="http://michael-kors-canada.crbscg.com/">michael-kors-canada.crbscg</a></em></strong>|<strong><em><a href="http://coachpursesoutletcanada.crbscg.com/">coachpursesoutletcanada.crbscg.com</a></em></strong>|<strong><em><a href="http://ralphlaurenpolosingapore.pbnsummit.com/">ralphlaurenpolosingapore.pbnsummit</a></em></strong> oakleysunglassescanada.aiLinhshop http://oakleysunglassescanada.aiLinhshop.com/
REKLAMA