Powiat

środa 30 grudnia 2015 15:02:37

Nowa karetka dla bocheńskiego szpitalaNowa karetka dla bocheńskiego szpitala

Zespoły Ratownictwa Medycznego Szpitala Powiatowego w Bochni wzbogaciły się o nową karetkę, którą w srodę 30 grudnia uroczyście poświęcił nowy kapelan szpitala, ks. Piotr Bieś.

W uroczystości przekazania i zaprezentowania karetki udział wziął m.in. Piotr Ćwik, wicewojewoda małopolski, Józef Mroczek wicestarosta, Bernadetta Gąsiorek, przewodnicząca Rady Powiatu w Bochni, Rafał Rudka, członek zarządu powiatu, wójtowie z terenu Powiatu Bocheńskiego oraz pracownicy szpitala.

Nowa karetka, wchodząca w skład Zespołu Ratownictwa Medycznego, to Volkswagen crafter, będzie przeznaczona dla mieszkańców Bochni. Jest to już jedenasta karetka, którą dysponuje bocheński szpital.

Karetka wyposażona jest w potrójne nosze z możliwością ustawienia pozycji przeciwwstrząsowej i pozycji zmniejszającej napięcie mięśni brzucha oraz krzesełko kardiologiczne.

Wartość karetki to prawie 290 tys. zł, a środki te pochodziły z budżetu województwa małopolskiego i powiatu bocheńskiego.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

mimi

2015-12-30 18:25:39
Gratulacje dla Zarządu Powiatu i Dyrektora Szpitala. Karetka napewno będzie dobrze służyła mieszkańcom powiatu. No i dzięki dla Pana Wojewody.
nn

2015-12-30 18:33:18
Czy w tej instytucji nie zgłoszono zapotrzebowania na karawan ?
Gratuluję

2015-12-30 21:03:05
Dobra robota!!! Dyrekcja szpitala dba o inwestycje i rozwój. Możemy być dumni z naszego szpitala - milionowe inwestycje, rozbudowa, nowe oddziały, nowe ogrzewanie, nowy parking, lądowisko itp. Wiele się zmieniło przez ostatnie 8 lat. Tak trzymać.
łał

2015-12-31 17:05:42
do Gratuluję człowieku są już nowe limity przyjęć do psychiatry zapisz się i zbadaj się póki jeszcze całkiem nie zgłupiejesz. Nie wiem skąd masz takie informacje i komu wchodzisz do tyłka ale mam nadzieję że jeszcze nie jest za pózno na podjęcie leczenia. Jeśli uważasz że masz rację i to co piszesz jest prawdą to podaj jeden przykład inwestycji lub jeden wniosek o dofinansowanie jaki złożyła obecna dyrekcja a jeśli nie chcesz żeby twój bełkot Cie udusił to się nie wypowiadaj.
Proszę mnie nie obrażać

2015-12-31 17:41:45
Rozwój szpitala w ostatnich latach jest faktem: - 2010 -2014 inwestycje za ponad 11 mln zł, przy współudziale środków z UE - rozbudowa szpitala - rozwój elektronicznych usług i treści medycznych oraz telediagnostyki medycznej, - montaż solarów, - zmodernizowanie systemów ciepłowniczych, - nowoczesny pododdział chirurgii urazowej i ortopedycznej, - nowy blok porodowy i neonatologii, - udogodnienia dla niepełnosprawnych, - lądowisko dla helikopterów, - wygodny parking, - oddział opiekuńczo-leczniczy, - remont i wyposażenie za 925 tyś zł. Szpital w Bochni jest naszą wspólną sprawą. Doceńmy jego personel medyczny i administrację. Oni zasługują na nasz szacunek i wsparcie.
łał

2015-12-31 21:44:02
do Proszę mnie nie obrażać nie jest moim celem obrażanie kogokolwiek jedynie wyjaśnienie że piszesz człowieku jakieś totalne bzdury, wszystkie inwestycje wymienione przez Ciebie zostały wykonane przez poprzednią dyrekcję z wyjątkiem parkingu , który to wykonał prywatny inwestor. Jeśli jest inaczej to udowodnij mi to a ja odszczekam co napisałem
dobry szpital

2016-01-01 10:43:17
Dynamiczny rozwój szpitala od ostatnich ośmiu lat jest faktem. O tym piszę. Szpitala trzeba bronić. Nie można dopuszczać, żeby ktoś ze względów politycznych go atakował. Jeśli ktoś ma konflikt z Dyrekcją, to jego sprawa, a nie całej Bochni. Wszyscy odpowiadamy za tworzenie dobrego wizerunku naszego szpitala. Dobra opinia to podstawa. Przepychanki personalne to dziecinada, na której wszyscy tracimy. Szpital to nasza wspólna sprawa.
Ruda

2016-01-01 20:21:07
Do Dobry Szpital mam nieodparte wrażenie że jesteś bardzo związany z obecną dyrekcją nikt nie zaprzecza rozwojowi szpitala za poprzedniej dyrekcji od trzech lat szpital płynie po równi pochyłej a dobry pijar to zamało
prawdziwa czy farbowana?

2016-01-01 21:03:41
Za to osoby atakujące szpital są całkowicie bezstronne i nie mają interesu w atakowaniu dyrekcji. Oczywista oczywistość.
kiedy Wegrzyn zleci kontrole szpitala ???!!!!

2016-01-02 17:28:49
parasol ochronny dla dyrektora szpitala diabli wzięli, PSL juz nie jest w koalicji rządzącej krajem !!!!!! ciekawe czemu starosta zwleka z audytem finansowym szpitala. czy są jeszcze inne względy ????? związki zawodowe juz sie szykują !!!!!! ludzie nie darują traktowania szpitala jak koryta dla polityków
Nie strasz

2016-01-02 19:48:00
Na razie to nad PSLem wisi widmo audytu i to w całej Polsce. Tak przynajmniej można wywnioskować z zapowiedzi liderów Zjednoczonej Prawicy. Rok temu była zupełnie inna sytuacja, więc pewne osoby wymachiwały przysłowiową szabelką nad szpitalem, no ale teraz sytuacja się zmieniła. Jak się człowiek boi o siebie, to nie będzie wykonywał radykalnych posunięć. Przewiduję ciszę i spokój.
pacjent

2016-01-03 20:06:16
Do kogo ta karetka będzie jeżdzić ? Bo jak wszyscy mówią to pacjent w tym szpitalu jest traktowany jak zło konieczne . Chyba że za pieniądze to wtedy nawet kolejka się skraca .Na sprzęcie szpitalnym. I poco człowiek płaci składki zdrowotne jak wszystko trzeba jeszcze zafundować.
pacjentka

2016-01-04 13:48:00
Nie narzekaj. Szpital jest zmodernizowany, wyremontowany, nowe sale, sanitariaty, sprzęty. Wszędzie czyściutko i nowocześnie. Jeszcze 10 lat temu niektóre oddziały to był "czar PRLu". Dużo się zmieniło. Panie pielęgniarki są bardzo miłe. Pozdrawiam siostrę Dorotkę. Opiekowała się moją ciocią troskliwiej niż jej rodzone dzieci.
pacjent do pacjentka

2016-01-04 19:17:04
Musisz mieć dobre znajomości . Też widzę że wizualnie to dużo się zmieniło ale w kwestii podejścia do pacjenta a jeszcze niedołężnego to mnie i wielu innych nie przekonasz . Co byś powiedziała na słowa piguły że ona pracuje trzydzieści lat i wie więcej niz ordynator? Dlatego życzę Ci przede wszystkim dużo zdrowia w nowym roku bo w tym szpitalu trzba mieć dużo zdrowia żeby się leczyć
ludzie nie zgadzają sie na cichą prywatyzacje szpitala

2016-01-05 07:09:23
Lotnisko na szpitalu zbudowali za 3 miliony a nie potrafią zrobić 3 garaży dla karetek !!!! Problem jest duzo poważniejszy. Związkowcy dobrze widza co sie kroi w szpitalu. Oddział wewnętrzny został sztucznie podzielony na 2 pododdziały , aby pozbyć sie dr Kosturkowej. Teraz obydwa oddziały wewnętrzne dołują szpital. Nowa pani ordynator juz dawno nie pracuje. Odpowiedzialni za to wszystko są b.starosta - platfus Pająk, jego pupil - dyrektor Kycia powiązany z ludźmi Kosiniaka- Kamysza i ich wyznawca Woźnicki, były przewodniczący Komisji Zdrowia. System doboru i wynagrodzeń lekarzy jest fatalny. Trzeba publicznie wyjaśnić próbę wprowadzenia obcych firm do szpitala. Czyje interesy reprezentuje dyrektor Kycia? Kiedy starosta pozwoli zrobić obiektywną lustrację finansową ? Czy dopiero wtedy , gdy grunt zacznie mu palić się pod nogami ? Wtedy bedzie juz za późno dla szpitala i ...dla niego.
do pacjentki

2016-01-05 07:28:59
byłem w szpitalu odwiedzić kogoś, prawie każde łóżko na ZOLu ma naklejkę ze jest darem Fundacji im dr Trzaski-Wilkonskiej !!!!!!! fundacja przez wiele lat dawała szpitalowi sprzęt i pieniadze . portale pisały ze to kosztowało ponad 300 tysięcy złotych !!!!! ale w szpitalu robili przechowalńie dla lokalńych polityków jak szumanski . fundacja sprzeciwiła sie aby ze szpitala władza robiła sobie prywatny folwark !!!!! wtedy pajakowy dyrektorek Kycia "podziękował" im tak ze napisał donos do prokuratury, ktory okazał sie zwykłym pomówieniem !!!!!! nawet w telewizji to pokazywali ... czy na takich ludzi nie ma sposobu ???!!!!
REKLAMA