Powiat

wtorek 19 maja 2015 23:42:40

Nowa dyrektor Powiatowego Zarządu DrógNowa dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg

We wtorek 19 maja podczas wyjazdowej sesji Rady Powiatu w Rozdzielu starosta Ludwik Węgrzyn poinformował radnych o obsadzeniu stanowiska dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg.

Radny Jacek Pająk dopytywał o nazwisko nowego dyrektora oraz o tryb naboru. Starosta oznajmił, że nowym dyrektorem jest mgr inż.  Małgorzata Dąbrowska-Zysek, „osoba z dużym doświadczeniem i uprawnieniami do projektowania”.

Przypomniał, że konkurs na to stanowisko był ogłaszany trzy razy i tylko za pierwszym razem zgłosiło się 5 kandydatów, z których 4 nie spełniało wymogów formalnych, a piąty nie zyskał akceptacji Zarządu Powiatu. Do pozostałych konkursów nie zgłosił się nikt. W związku z tym Zarząd postanowił dokonać naboru spośród osób, które zgłosiły się później i jego wybór padł na Małgorzatę Dąbrowską-Zysek.

Ex-starosta stwierdził, że powierzyć stanowisko kierownicze w jednostkach samorządu terytorialnego bez konkursu można jedynie w sytuacji wakatu na to stanowisko, a osoba przenoszona jest pracownikiem innej jednostki samorządu terytorialnego. Jacek Pająk dodał, że o ile mu wiadomo, nowa dyrektor PZD pracowała wcześniej w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, a nie w jednostce samorządu terytorialnego.

Sprawdziliśmy – Małgorzata Dąbrowska-Zysek była wcześniej (dane z grudnia 2014 r.) zastępcą kierownika Oddziału Postępowań Odwoławczych i Nadzwyczajnych WI-I w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, gdzie zajmowała się m.in. rozpatrywaniem odwołań od decyzji I instancji w sprawach dotyczących zatwierdzania projektu budowlanego, wydawania pozwolenia na budowę, zgłaszania sprzeciwu i nakładania obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę i temu podobnych.

Nie jest ona w naszym mieście osobą nową. W Starostwie Powiatowym pełniła wcześniej funkcję naczelnika Wydziału Architektury i Budownictwa w czasach, kiedy Ludwik Węgrzyn był po raz pierwszy starostą.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

violcia

2015-05-20 09:29:14
Panie Starosto! Zupełnie nie rozumiem tej nominacji. Fachowca od architektury powołuje Pan na stanowisko Dyrektora Zarządu Dróg? Czyżby po upływie ponad połowy roku nie miał Pan wystarczającej wiedzy jak obsadzony jest Wydział Architektury? Jest Pan zbyt inteligentną osobą, aby tego nie zauważyć. Mam nadzieję, że również i na to stanowisko znajdzie Pan w miarę szybko podobnego profesjonalistę.
TTT

2015-05-20 10:05:27
z tym karnetem to chyba sobie jaja robisz?
oberwator

2015-05-20 10:44:47
A nie wiecie jak zakończyła się sprawa w Sądzie Pracy, którą wytoczył były dyr. Zarządu Dróg starostwu?
norma

2015-05-20 13:04:45
Hahah, jak bardzo można nie lubiec Zająca żeby cały czas takie głupoty pisać :-D
obserwator

2015-05-20 14:10:37
Coś mi się wydaje, że jest to raczej tzw. śmiech przez łzy.. A poza tym wątek dotyczy stanowiska dyr.Zarządu Dróg, a nie jakiegoś tam basenowego, który , jak widać, na lewo i prawo sieje karnetami. Domyślam się, że dostają je tylko ludzie niezbyt zamożni, bo w przeciwnym wypadku nie najlepiej by to o nim świadczyło. Jeśli w ten sposób wspomaga biednych to raczej trzeba go za ten czyn pochwalić, bo przynajmniej mają się gdzie umyć.
Jo

2015-05-20 19:38:34
czy to jest ta pani od bocheńskiej ośmiornicy (sprawa Tankowni)???
mieszkaniec

2015-05-20 20:00:20
Oskarżaliście pana Jacka Pająka o kolesiostwo w kwestii zatrudnienia pana Korty. A jak nazwać powołanie tej pani na stanowisko dyrektora i to bez konkursu? Przecież wszyscy wiemy, że ta osoba to znajoma i współpracowniczka pana starosty z PSL. Razem z nim była oskarżona w sprawie Tankowni. Po czym w atmosferze skandalu wyprowadziła się do Warszawy, gdzie znalazła zatrudnienie (mówi się, że dzięki PSL). A teraz wysoko postawiony znajomy na stanowisku starosty ściąga ją do Bochni, żeby do emerytury spokojnie sobie dopracowała. Czy to nie są układy partyjne? Czy to nie jest zatrudnianie swoich? Jest. Każda władza jest taka sama i robi to samo. Swój swego zatrudnia , niezależnie czy to PiS czy PSL czy inna partia. Tak było jest i będzie.
krótko

2015-05-20 20:06:06
rąsia rąsię myje, a wychodzą pomyje
obserwator

2015-05-20 20:14:55
Skoro jest tak jak piszecie, że każda władza czyni podobnie, to problem jest innego rodzaju. W takim razie nie można tego bronić, czy usprawiedliwiać, tylko tym bardziej należy napiętnować, aby takie rzeczy ujrzały światło dzienne, bo być może, przynajmniej u niektórych, wywoła to chociaż odrobinę wstydu.
Agata

2015-05-20 22:22:57
"TANKOWNIA GÓRĄ" - żałosny obraz bocheńskiego nepotyzmu.
pierdnij dobrze szybko pojedziesz

2015-05-20 23:06:58
król julian straszy ludzi szrekiem mężem marlenki, zapomina chyba kogo chce nastraszyć i kim, nasyła na wszystkich CBA to zobaczymy co oni powiedzą na takie coś,może nagranie?
firma ... z terenu gminy

2015-05-20 23:11:26
zdradz gdzie ten szrek pracuje? bo mnnie to teraz baaardzo interesuje!
USB

2015-05-21 08:29:00
podatki
laska

2015-05-21 10:09:27
Niech ludzie z Łapczycy w proteście zablokują drogę,kiedyś w tym byli dobrzy.Może uzyskają wszyscy zwolnienia z podatków,a przy okazji może rząd wybuduje im obwodnicę !
Mo do Jo

2015-05-21 10:12:44
Dokładnie ta sama !
do szrek jest komornikiem

2015-05-21 12:12:53
ciekawe rzeczy piszesz, skoro tak jest to sprawa moze byc ciekawa... ciekawe co na to służby skarbowe? sprawa dla instytucji 3 literowych
lemmy

2015-05-21 12:39:00
Tematem są twarde fakty,a nie szukanie tanich sensacji. Temat to nowa dyrektor PZD i to jest news,a nie jakieś rzekome podejrzenia nie wiadomo o co.Gmina,gmina i jeszcze raz gmina.Ludzie zrozumcie raz na zawsze,nie mogło się nic lepszego przydarzyć,niż zmiana włodarza w gminie Bochnia ! Pytanie mam jedno: jak się macie teraz wszyscy oportuniści i krytycy nieustający poprzedniego starosty ? Jak wam teraz w buziach ? Jak się wam wszystkim śpi ? Czy aby na pewno dobrze ?
dziwnie to wygląda

2015-05-21 13:02:09
zmiana w gminie faktycznie była potrzebna ale coraz częściej wychodzą dziwne sprawy, a tą z komornikiem powinny wyjasnić odpowiednie instytucje bo wygląda to conajmniej dziwnie, czyżby politycznie wykorzystywano pełnioną funkcje?
ex-wójcie odpuść

2015-05-21 14:42:34
Kiedy wreszcie poplecznicy byłego wójta odpuszczą? Nienawidzą pana Bzdeka, to ten zdetronizował "cara Lysego". I bardzo, bardzo dobrze. Wreszcie do Urzędu Gminy powraca normalność, kompetentni ludzie, jasne procedury i krótkie, przewidywalne terminy załatwiania spraw. Pan Bzdek to jest właściwy człowiek na właściwym miejscu. Urząd dobrze funkcjonuje, bo pracują tam tacy ludzie, jak pan Zbigniew Biernat. Świetny prawnik, samorządowiec, społecznik. Człowiek dobry, honorowy i uczciwy.
do lemmy

2015-05-21 15:07:58
Specyficzna logika i moralność. To jak postępował z ludżmi i jaka była atmosfera w starostwie podczas "panowania" ostatniego włodarza jest faktem bezspornym. Tylko patrzeć jak ruszy lawina spraw przeciwko temu panu. Jest tylko jeden problem, gdzie te procesy będą się odbywać, ponieważ zdecydowana większość sędziów w Bochni, ,łącznie z prezesem, zna się z tym panem, nie tylko na gruncie służbowym, co można jeszcze jakoś wytłumaczyć, ale przede wszystkim na gruncie towarzyskim, co ich absolutnie powinno wykluczać z orzekania we wszystkich sprawach, w których on występuje obojętnie w jakiej roli, ale niestety tak nie jest i potem niestety trzeba procesy powtarzać z ewidentnej ich winy. Przekonamy się o tym, choćby na najbliższym posiedzeniu sądu w sprawie wspomnianego dyrektora już w poniedziałek. Myślę, że miejsce dla publiczności wypełni się po brzegi. Pytasz lemmy: "jak się macie teraz wszyscy oportuniści i krytycy nieustający poprzedniego starosty ? Jak wam teraz w buziach ?" Wydaje mi się, że mają się całkiem nieżle, zwłaszcza w świetle nowych faktów w gminie oraz że towarzyszy im nieustannie świeży oddech. Nie oznacza to bynajmniej, że mają zamknięte oczy i umysł i podzielają wszelkie nieprawidłowości, jakie teraz mają miejsce. Wbrew pozorom, to się bynajmniej nie wyklucza. Można, a nawet trzeba krytykować poprzedników, ale trzeba też na ręce patrzeć aktualnym włodarzom.
do ex-wójcie odpuść

2015-05-21 15:15:51
No wreszcie wszystko stało się jasne. Każdemu wolno pisać co chce, tylko niech ma trochę odwagi, tak jak autor tego postu i nie podszywa się pod nie wiadomo kogo, ale pisze wprost. Przynajmniej nie ma nikt wątpliwości kto jest autorem tego postu. Ja już dawno słyszałam, że jest w okolicy Bochni jakiś wyjątkowo genialny prawnik, ale nie wiedziałam, o kogo chodzi. Teraz wszystko jasne. Rzezawa the best! Nie ma w Rzezawie więcej takich "besciaków" bo z tego co słyszałam, starosta nie bardzo ma kogo wysłać, aby spierał się z nim w sądzie.
mam pytanie

2015-05-21 15:18:26
Czy możesz się podzielić, kiedy ten wybitny prawnik będzie występował przed sadem, bo koniecznie chciałbym podziwiać jego oratorskie mowy
do wójta bzdeka

2015-05-21 16:01:37
Proszę o sprawdzenie, co robią niektórzy pańscy urzędnicy w godzinach pracy, ponieważ od dłuższego czasu zauważyłam "dziwną" aktywność na niektórych forach bocheńskich w wątkach bezposrednio związanych z UG, zwłaszcza pod koniec pracy, a potem nagle forum zamiera. Czy to akurat przypadek, bo rachunek prawdopodobieństwa temu przeczy. Po sprawdzeniu proszę o odpowiedź na tym forum osobiście lub przez rzecznika. Pozdrawiam
saad

2015-05-21 16:06:06
mam wrażenie, że ktoś (albo ktosie) usiłuje odwrócić uwagę od nowej dyrektorki PZD....
mech do saad

2015-05-21 16:34:00
Nie ma od czego odwracać uwagi,ponieważ jest to niemożliwe.Liczenie na krótką pamięć ludzi też.Najważniejsze jest dobre samopoczucie autorów tego spektaklu,a widać to mamy zapewnione.
nowy

2015-05-21 16:41:13
A ja mam trochę inne wrażenie. Nie ma tu żadnej merytorycznej wymiany poglądów, tylko bezkrytycznie ścierają się dwie "grupy interesów", które czerpały lub czerpią profity z samego faktu, że "dorwały się do koryta", a interes przeciętnego bochnianina mają w "głębokim" poważaniu. I to jest naprawdę smutne.
nowy do poprzednika

2015-05-21 16:43:21
Pisaliśmy niemal równocześnie i stąd podobne posty. Podzielam w pełni!
Mary

2015-05-21 17:07:19
Czyli jak mawiał klasyk "Ciemny lud to kupi" - reasumując.
racja

2015-05-21 17:16:49
Coś mi się wydaje, że ktoś strzelił w "10" z tym, że jest duże prawdopodobieństwo, iż większość komentarzy jest pisanych w pewnej instytucji w godzinach pracy.
do racja

2015-05-21 17:20:34
Jestem przekonana, że wszystko szybko się wyjaśni. Jeśli wójt jest tak solidnym urzędnikiem, to z pewnością zwróci się gdzie trzeba, ustali, czy to przypadkiem nie jego pracownicy w godzinach pracy piszą na forach i o wszystkim rzetelnie poinformuje. Odrobinę cierpliwości.
wokanda

2015-05-21 17:26:35
Ktoś pytał, kiedy można podziwiać oratorstwo p. Biernata w sądzie. Odpowiadam: 29 maja, piątek, godz.9.00 Będzie reprezentował byłego sekretarza Gminy Rzezawa w sporze przeciwko obecnemu wójtowi Gminy Rzezawa. Liczna obecność, choćby tylko ze względu na występ tak zacnej osoby, jak najbardziej wskazana.
gredarek

2015-05-21 17:58:45
Pan Biernat wystąpi? A w jakiej roli? Jeżeli ma być w Sądzie nieco dramatycznie, to polecam rolę płaczki, bo Hamleta raczej nie udźwignie. Oczywiście złośliwie nieco to piszę, ale to tylko wyrażenie opinii na temat tak wychwalanych mnogich talentów pana Biernata. Ja uważam, że talentu brak, ale gawiedź zachwyca czasami byle jarmark... Rola płaczki żałobnej będzie tu najlepsza, bo na litość Sąd weźmie, a Sąd tak zaznajomiony z panem Biernatem uda, że musi coś zrobić, żeby ten szloch po doznanych krzywdach uciszyć. W innej roli pana Biernata nie widzę. Jeżeli nie poprzez udramatyzowanie i przekoloryzowanie sytuacji nie uda mu się Sądu przekonać, to marne szanse. Ale też i dramaturgię lepiej Ewa Demarczyk potrafiła zbudować w pieśniach niż pan Biernat w mowach. Nie wiem, ale chyba ten kunszt sztuki oratorskiej przyjadę obejrzeć i retora wysłuchać... Czy treść oracji będzie miał pisaną drukiem przez kogoś, czy własną ręką?
yaro

2015-05-21 18:12:05
wyrazy współczucia dla pracowników Powiatowego Zarządu Dróg :(
gredarek

2015-05-21 18:18:54
yaro Sądzisz, że są tak wspaniali, a dostali niedobrą panią? A może współczujesz, bo pracownicy fatalni i mogą wylecieć, bo pani przyszła i posprząta ten bałagan? Nie wiem jak mam to twoje współczucie rozumieć. Możesz mnie oświecić, tak troszeczkę...
gredarek

2015-05-21 18:21:22
Stultitia, etsi adepta est, quod concupivit, numquam se tamen satis consecutam putat Głupota, chociaż osiągnęła to, czego pragnęła, nigdy jednak nie sądzi, że zdobyła dosyć. Cycero "Tusculanae disputationes" 5, 18, 54.
wokanda

2015-05-21 18:40:02
Jak widzę, zainteresowanie sprawami sądowymi jest wyjątkowe. W takim razie informuję również, że 25 maja, tj. w najbliższy poniedziałek o godz.9.00 w sali nr 114 odbędzie się rozprawa z powództwa byłego dyrektora Zarządu Dróg Adama Korty przeciwko starostwu. Starostwo będzie reprezentować kierownik biura prawnego SP mec. Jolanta Machowska. Jest to rozprawa jawna, a więc każdy może w niej uczestniczyć w charakterze publiczności.
gredarek

2015-05-21 18:54:52
To ileż razy ja mam w jednym tygodniu być w bocheńskim sądzie? :o Warto to obejrzeć, bo to są spektakle rodem z dawnego "Teatru Rozmaitości" w Krakowie. Repertuar lżejszy, na pograniczu farsy i śpiewogry... Dobrze, że jeszcze miałem tę stronę otwartą i doczytałem wpis "wokandy", bo bym tak ważny spektakl opuścił. Idealnie byłoby jeszcze, gdyby pana Korty bronił tak wybitny prawnik, jak Zbigniew Biernat. Starcie byłych kolegów z biura prawnego starostwa byłoby kunsztem gry aktorskiej, takiego publicznego oszukiwania, że są po dwóch stronach. Nie wiem jak pani Machowska się tutaj "ustawi"... Zatrudnił ją w Starostwie (z tego, co wiem) pan Pająk. Teraz wystąpi w roli obrońcy obecnego Starosty... A dług wdzięczności pozwoli jej na obiektywizm? Może tym razem pani Machowska zasłoni się niepamięcią i zapomni, wobec kogo ma dług wdzięczności... Trochę dziwne, że przyjęła tę rolę, bo to tak niedorzeczne, jak przyjęcie roli 16-latki przez aktorkę po 40-ce... Ukryć się prawdy przed publicznością nie da, a wstyd potem na cały okręg... :D Nawet wtedy, gdy nie będzie naprzeciw pana Biernata, to pani Machowska ma bardzo podłą i przykrą rolę. Nie wiem, czy Starosta Węgrzyn dobrze zrobił wyznaczając akurat tego prawnika. Tutaj Plaut się wypowiedział: Stultitia est venatum ducere invitos canes Głupotą jest brać niechętne psy na polowanie. Plaut "Stichus" 1, 2, 82.
po przeciwników PO

2015-05-21 20:28:29
Proszę pisać na temat. Najlepszą obroną jest atak, właśnie dlatego zamiast pisać o korupcji politycznej koalicji PSL - PiS, czytamy mamy agresję słowną wobec pana wójta Bzdeka, jego urzędników oraz pana radnego Jacka Pająka. ZATRUDNIENIE PANI ZYSEK BEZ KONKURSU JEST PRZYKŁADEM OSŁAWIONEGO KOLESIOSTWA. JEST TYLU ZDOLNYCH, MERYTORYCZNYCH INŻYNIERÓW NA RYNKU PRACY. DLACZEGO STAROSTA WĘGRZYN MUSI AKURAT ZATRUDNIAĆ ZNAJOMĄ OSOBĘ, Z "GRUPY" PSL? GDZIE PRZYZWOITOŚĆ? W DODATKU TA PANI BYŁA OSKARŻONA W AFERZE Z TANKOWNIĄ. NIE MA INNYCH LUDZI W POWIECIE? ZDAJE SIĘ, ŻE NOWA KOALICJA BUDUJE SWOJĄ PAJĘCZYNĘ.
gredarek

2015-05-21 21:06:52
Jeszcze raz powtórzę, bo gdzieś już pisałem. Nie jestem przeciwnikiem PO, nie jestem też wyborcą PSL-u czy PiS. Wiem, że w każdym ugrupowaniu trafiają się znakomici ludzie, w każdym są także potwory. Nie rozumiem jednego. Widzi się wady u kogoś innego, a u potworów ze swojego ugrupowania (tutaj: PO) nie? To najbardziej szokuje, że używa się słowa "pajęczyna". Ono pasowało (przez analogię z nazwiskiem i nie ma tu kpiny) do poprzedniej ekipy. W poprzedniej koalicji też był PiS, poproszony zresztą po południu, bo rano miał być PSL, ale pan Pająk nie chciał być wicestarostą, lecz starostą, to dogadał się z PiS-em, a odstąpił od przedpołudniowej umowy z PSL-em. O tym już się nie pamięta? :D :D Jeżeli to wskazuje na uczciwość i dotrzymywanie umów, to pan Pająk wybitnie temu zaprzeczył w tamtym czasie. I to są jedynie fakty, nie kto inny tworzył tę historię. Stworzyła ją rękami pana Pająka Platforma Obywatelska, a wicestarosta Całka został wydalony z PiS-u za utworzenie tej koalicji i przyjęcie stanowiska zastępcy starosty. Ileż tutaj będzie się bronić tamtego układu? Przecież od tych landrynek się ludziom niedobrze robi. Same laurki, zero obiektywizmu. A teraz nagle niedobry PSL, starosta Węgrzyn i jego decyzje. Ale to przecież bochnianie wybierali, nie kto inny! Skoro takiego wyboru dokonali, tak się to ułożyło, to trzeba to zaakceptować. Można każdemu patrzyć na ręce, można śledzić czy popełnia błędy, czy jest uczciwy. Ale nie można widzieć błędów u tej ekipy, a być ślepym na wiele fatalnych pociągnięć poprzedników i być ich klakierem. No chyba że liczy się jeszcze na profity z popierania poprzedników albo się jest jednym z nich :D
gredarek

2015-05-21 22:14:05
Sąd nad Kortą Czy możesz nieco rozwinąć? Przed rozprawą warto mieć w kieszeni atuty... Już nie wiadomo co w tym powiecie się działo za rządów poprzedniej ekipy. Pani mecenas Machowska z pewnością chętnie wykorzysta to na poniedziałkowej rozprawie. Bardzo fajnie, kiedy o budowie dróg i tych sprawach decydował ktoś, kto ukończył wydział pn. "zimny wychów cieląt"... A kiedyś domy budował murarz, szewc szył buty, krawiec ubrania i to w wierszyku dzieci miały... Obecnie świetlicowy ma ambicje bycia Napoleonem XXI wieku. Niestety, Napoleonów najwięcej jest w "zespole pałacowo-parkowym". Tam co drugi jest Napoleonem. Niechże każdy robi to, do czego ma predyspozycje. Jak krawiec będzie szył drogi, a szewc uszyje nam budynki, to Polska nam... klapnie jak przekłuty balon.
rębarek do gredarka

2015-05-21 22:29:51
Niczego nie musimy akceptować,a już na pewno wyborów personalnych starosty ! To nie bochnianie go wybierali na to stanowisko gwoli przypomnienia !! Dlaczego nie wybieramy starosty w wyborach bezpośrednich ? Przecież dawno to już Tusk obiecał,tylko jakoś mu zeszło,jak wiele rzeczy zresztą.Przypomnę jeszcze raz,bochnianie świadomie czy też nieświadomie wybrali radnych powiatowych i na tym rola ich się zakończyła.Nikt nikogo jeszcze nie pytał ,czy są zadowoleni z wyborów w starostwie.W większości jest to zwykła grafomańska paplanina ,mająca na celu odwrócenie uwagi od sedna sprawy i zupełnie bezprzedmiotowa.
gredarek

2015-05-21 22:37:28
Do "rębarek" Aleś mi "przyrąbał"... Niech Cię dunder świśnie... Przecież każdy wie, że Starosty w wyborach powszechnych się nie wybiera, ale wybierają go przedstawiciele, których wybiera społeczeństwo. Nie powiesz mi, "Suonko", że radnych powiatowych dla Bochni wybrano w Pcimiu, powiesz? Świetnie zatem rąbiesz, tylko dlaczego własne meble?
gredarek

2015-05-21 23:21:23
Pająk, Całka i Bzdek - mistrzami koryciarstwa 2015-05-21 23:06:39 Ja się tylko dziwię jednemu. Te wszystkie kolesiostwa, to obdzielanie stołkami, stanowiskami osób, które nie mają wykształcenia, zatem nie mają żadnych kwalifikacji do zajmowania tego stanowiska czy do pełnienia funkcji, powinno być zawsze na bieżąco zgłaszane do prokuratury. Pytanie tylko, czy prokuratura jest obiektywna, czy sąd jest obiektywny. W takim mieście wszyscy się znają, także prywatnie. A taka znajomość prywatna, choćby u kogoś na grillu, niekoniecznie zażyła, uniemożliwia pracę prokuratorowi i sędziemu. Po prostu nie może prowadzić tej sprawy. Wszystkie zatem sprawy z urzędów w Bochni musiałaby prowadzić prokuratura z zewnątrz i potem ewentualnie sąd poza Bochnią. Dopiero wtedy można mieć jakąś pewność bezstronności wymiaru sprawiedliwości. Ale ludzie o tym wiedzą, każdy cicho siedzi, nikt nigdzie nie zgłasza, bo musiałby do prokuratury w Bochni. Zaraz się szefostwo urzędu tego czy tamtego dowie kto zgłosił i przerąbane w gminie i powiecie. Klika działa, taka mała regionalna mafia. Nikt zatem niczego nie zgłasza, a kliki rosną w siłę. To jednak sprawa bochnian, by w następnych wyborach wystawili swój jakiś komitet, bo żadna partia się do niczego nie nadaje. Muszą być ludzie, którzy kierują się interesem społecznym gminy, powiatu, a nie interesem partyjnym... Dopiero wtedy będzie gospodarność, pomysłowość i ludzie kompetentni, mający kwalifikacje do zajmowanego stanowiska. Dokąd będą komitety partyjne, a ludzie na nie będą głosować, nie na uczciwych bochnian, to tak będzie.
PSL =Posady Dla Swoich Ludzi

2015-05-22 00:19:25
Jeśli chodzi o brak kwalifikacji, to mnie się wydaje, że przykładem tego jest pan wicestarosta z PiS, który ma wykształcenie średnie. Ponadto ma opinię osoby, która raczej mało się orientuje, ustaw raczej nie czytuje i we wszystkim podporządkowuje się staroście z PSL, któremu zresztą oddał dobrowolnie władzę. A co pan Węgrzyn robi z tą władzą? Widzimy to wszyscy. Zwalnia lub degraduje ludzi Platformy Obywatelskiej, a nawet bezpartyjnych, którzy współpracowali z lokalnymi politykami PO. To są działania mafijne, wymierzone przeciw demokracji. Pan Gredarek jest sowicie opłacany za swe działania operacyjne w Internecie. Mam na myśli przywileje i posady dla znajomych i rodziny.
to nie jest powiat dla uczciwych ludzi

2015-05-22 00:50:59
PROSZĘ NIE ZMIENIAĆ TEMATU. DLACZEGO PAN STAROSTA WĘGRZYN POWOŁAŁ AKURAT TĘ PANIĄ? DLACZEGO NIE BYŁO KONKURSU. NIE WIERZĘ W TŁUMACZENIE, ŻE KANDYDACI Z KONKURSU NIE SPEŁNIALI WYMOGÓW FORMALNYCH. TO BYLI ŚWIETNI INŻYNIEROWIE, Z UPRAWNIENIAMI. A PRZEDE WSZYSTKIM NIE BYLI UMACZANI W ŻADNE AFERY Z TANKOWNIAMI, NIE MIELI ZARZUTÓW PROKURATORSKICH, ANI PLECÓW PARTYJNYCH. DLACZEGO W TYM KRAJU PRACA JEST TYLKO PO ZNAJOMOŚCI. PANIE WĘGRZYN, PAN JAK ZWYKLE NAS OKŁAMAŁ. TE WASZE FIKCYJNE KONKURSY NADAJĄ SIĘ DO PROKURATURY!!! WSZYSTKO BYŁO Z GÓRY USTAWIONE!!!
Brawo radny Jacek Pająk!

2015-05-22 06:10:00
Precz ze starymi układami. Chcemy rządów prawicy w powiecie. Panie radny Pająk, niech pan pilnuje tej władzy, niech pan nie da rozgrabić powiatu. Chcą się nachapać przed emeryturami naszym kosztem.
do poprzednika

2015-05-22 06:25:59
Bądż konsekwentny. Piszesz precz ze starymi układami, a "Pająk" to jest oczywiście "nowe rozdanie". Faktycznie myślisz, że zostało jeszcze cokolwiek do rozgrabienia po poprzednikach? Mogę się domyślać tylko, co się tutaj zacznie dziać w godzinach urzędowania Gminy, skoro zaraz po 6 rano już się próbuje zaklinać rzeczywistość. Ile "zespołów" będzie dzisiaj oddelegowanych do boju...
do gredarek

2015-05-22 06:52:24
Przywróciłeś mi wiarę w to, że jednak w Bochni są jeszcze mądrzy ludzie i to ich należałoby słuchać, a nie partyjnych miernot, obojętnie z jakiej opcji. Nie dziwi mnie więc ten wściekły atak na Twoje posty, bo są one naprawdę genialne i żaden "kundelek" choćby nie wiem jak szczekał, nie jest w stanie tak wysoko podskoczyć. Miałem szczęście mieć mądrą babcię, która w młodości często mi powtarzała : jak nie jesteś w stanie pokonać przeciwnika, to się z nim zaprzyjażnij. Tutaj przyjęto akurat odwrotną taktykę. Z jakim skutkiem, gołym okiem widać. Muszę jeszcze jedno powiedzieć. Twoje posty satyryczne o miejscowych prawnikach, a zwłaszcza ten o Napoleonie, są najwyższych lotów. Trudno w prasie ogólnopolskiej znaleźć podobne. Powiem jedno, powinniśmy być dumni, że wśród nas są jeszcze tacy ludzie i nie pozostaje nic innego jak prosić o więcej takich tekstów, bo czytanie ich stanowi niewątpliwie ucztę duchową po lekturze większości "bzdetów". Sugerowanie zaś, że piszesz to wszystko, dla jakiejś doraźnej korzyści, jest co najmniej dużym nietaktem, bo z tego co wiem, osoby tego pokroju nie muszą rozglądać się za dobrą pracą, bo to raczej sama praca ich znajduje.
do PSL =Posady Dla Swoich Ludzi

2015-05-22 07:40:12
Nie miałem okazji poznać kwalifikacji obecnego vice starosty, ale poprzednika owszem. Trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś może być jeszcze większym "dyletantem" i to w każdym temacie, w jakim zabierał głos. Ubolewasz nad tym, że są wyrzucani ludzie z PO, a nawet bezpartyjni, którzy z nimi współpracują. A skąd tam się wzięli obojętnie jacy "partyjniacy". Urzędnik ma być bezpartyjnym profesjonalistą, a jeśli ktoś się obnosi ze swoim partyjniactwem, to niech szuka pracy w strukturach partyjnych, a nie w urzędzie. Napisałeś :"Pan Gredarek jest sowicie opłacany za swe działania operacyjne w Internecie. Mam na myśli przywileje i posady dla znajomych i rodziny." Rozumiem, że masz na to dowody, bo w przeciwnym wypadku możesz się znaleźć w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Nie wiem co z tym zrobi "gredarek", gdyby zaś to dotyczyło mojej osoby, nie miałbym żadnej wątpliwości co z tym zrobić.
rumburak

2015-05-22 08:23:03
Niejaki gęgarek który ujawnił się ostatnio jako czołowy krytyk -selekcjoner naszej sceny politycznej chyba sam pisze i sam sobie odpowiada.Popłakałem się do łez czytając "twoje posty są najwyższych lotów".Gratuluję dobrego samopoczucia ! Dlaczego selekcjoner,ano dlatego że szerokim łukiem ominął obecnego starostę i jego wielce kontrowersyjną decyzję.Kończ Waść tą pisaninę i zajmij się czymś pożytecznym.Trwanie w przekonaniu że to co piszesz i jak piszesz jest cool,jest nie tylko błędem,ale i wiel-błądem.Dużo nie znaczy dobrze,warto o tym pamiętać.
rozżalony

2015-05-22 08:52:13
No cóż, takie mamy społeczeństwo i "elyty", jakie żeśmy przez lata uformowali. Mam do siebie pretensje, ze przez lata w imię żle rozumianej "tzw. poprawności" tolerowałem prostackie zachowania wokół siebie. A niestety, głupota rozmaża się w "króliczym tempie". Co do poprzednika - jaki nick - taki wpis.
czajnik

2015-05-22 13:13:02
Spokojnie Spider idzie na dyr. do WUP w Krakowie
do czajnika

2015-05-22 13:22:15
taa :-) jak na wiceprezydenta Tarnowa :-)
do do PSL = Posady dla Swoich Ludzi

2015-05-22 13:29:38
Cóż za obłuda! Cóż za zakłamanie! Dobrze wiesz,że zatrudnienie pani, która jest dobrą znajomą obecnego starosty i jest utożsamiana ze środowiskiem PSL, jest dowodem na "kolesiostwo" i układy polityczne. Ja w swym najbliższym otoczenia znam kilku fachowców, absolwentów świetnych technicznych uczelni, którzy mają doświadczenie w zarządzaniu. Dlaczego więc nie spełniają wymogów formalnych? Powiem ci - bo nie mają partyjnych pleców! Domagam się, żeby pan starosta Węgrzyn i cały Zarząd Powiatu przeprowadzili konferencję prasową i wyjaśnili społeczeństwu, jakich to wymogów formalnych nie spełnili inni kandydaci.Jak tak lubisz straszyć prokuraturą, to może powiadomisz odpowiednie służby? Będzie szybciej!
do poprzednika

2015-05-22 18:06:54
Domyślam się, że to ja jestem adresatem tych słów :"Cóż za obłuda! Cóż za zakłamanie! Dobrze wiesz..." Podaj jakieś dane personalne i adresowe bo chciałem zacząć oddawać ci należną cześć i chwałę, skoro jak widać musiałeś dostąpić już boskości, skoro ty lepiej wiesz, co ja wiem. Niebywała umiejętność. W tym problem, że ja w przeciwieństwie do ciebie, wypowiadam się tylko i wyłącznie na temat tych osób, które osobiście znam. Miałem to nieszczęście poznać genialnego "Jacusia", jego wspaniałego zastępcę, nieodżałowanej pamięci Monikę, wybitnego prawnika z Rzezawy i jeszcze co niektórych i dlatego tylko na temat tych osób się wypowiadam. Jestem zbyt młody prawdopodobnie, żeby znać bliżej p. Węgrzyna, nową dyr. Zarządu Dróg itd. i stąd na ten temat się nigdy nie wypowiadałem i dopóki bliżej nie poznam, nie będę tego czynił, bo tak mi nakazuje zwykła uczciwość. Mam prawdopodobnie trochę więcej zwojów mózgowych od przysłowiowej kury, która ...gdzie popadnie i dlatego zachowuję się inaczej. Jeśli tobie odpowiada naśladowanie tego, skądinąd przyjemnego stworzenia, to proszę bardzo, nikt ci tego nie zabrania...ale nie wymagaj tego od innych. Odnośnie konkursu, przeczytaj tekst główny ze zrozumieniem, to wtedy nie będziesz zadawał tylu pytań. Jeśli znasz tylu fachowców po dobrych technicznych uczelniach, to dlaczego nie zaproponowałeś ich wcześniej byłemu staroście? Byłbym ci za to niezmiernie wdzięczny, bo zaoszczędziłbyś mi tylu straconych godzin w architekturze, geodezji i innych, na wysłuchiwanie totalnych bredni w wyjątkowo nieskomplikowanych sprawach. Zaoszczędziłbyś mnie i i kilku instytucjom państwowym niebanalnych strat materialnych sięgających kwoty kilkuset tysięcy złotych. A skoro tego wcześniej nie zrobiłeś, to w takim razie mam prośbę do ciebie i wszystkich zwolenników byłych włodarzy, aby założyli czym prędzej konto bankowe i zbierali powoli środki na odszkodowanie za ewidentne "błędy urzędnicze", ponieważ jestem pewien, że wasza duma i buta nie pozwoli na to, aby za błędy tak genialnych poprzedników, płacił tak "znienawidzony" przez was obecny włodarz, którego, jak już wcześniej wspomniałem, nie miałem jeszcze okazji bliżej poznać. Myślę, że kiedy sprawa zakończy się prawomocnym orzeczeniem, nie będę zbyt długo czekał na przysądzone mi środki, bo mam do czynienia z wyjątkowymi "dżentelmenami". Prawda?
Grzegosz

2015-05-22 19:52:02
Szrek który pracuje w Urzedzie Skarbowym jako komornik w Bochni i nie odebranie naleznego podatku? popdobno to niejedyny dziwny przypadek męża niejakiej marlenki... przestępstwo skarbowe? dlaczego król julian strazy nim ludzi? szczególnie przedsiębiorców którzy z niego się śmieją... spokonie sprawa dla CBA i ABW... dopilnujemy...
ech ty poprzedniku

2015-05-22 20:01:03
Mój drogi przyznaj się, jakie stanowisko zaoferował ci starosta Węgrzyn? Przyznaj się też, jaki działacz PO wcześniej go zajmował? Ja również wieku nie mam starczego, ale dostatecznie długo obserwuję powiatową politykę i poczynania starosty Ludwika Kajetana, że śmiało mogę rzec, że "Jacuś" to przy nim niewinny aniołek. A tak serio, to biorę pełną odpowiedzialność za stwierdzenie, że ponowny wybór tego pana nie przyniesie niczego innego, jak tylko odgrzewanie starych politycznych sporów, zwolnienia w jednostkach powiatowych i przywracanie na posady ludzi ze starego układu. Żal mi bardzo, że pan Adam Korta padł ofiarą tego układu. Wiem, że to niezwykle prawy i kompetentny człowiek. Drażni mnie również ciągłe obrażanie pana Zbigniewa Biernata, dobrego prawnika, samorządowca i społecznika. Wiem , że ci dwaj panowie to ludzie głębokiej wiary, uczciwi i honorowi. Jeśli pan Jacek Pająk otaczał się takimi współpracownikami, to bardzo dobrze o nim świadczy. Prawda jest taka, że pan Węgrzyn nie zrobił nawet połowy z tego (miał dwie kadencje), co pan Pająk w latach 2006 - 2014. Jemu oraz jego współpracownikom należy się szacunek.
do poprzednika

2015-05-22 20:33:00
Bardzo proszę, przynajmniej jak się ze mną próbujesz dyskutować, nie zachowuj się jak wspomniana wcześniej kura, tylko odnieś się merytorycznie, do tego, co napisałem. Tak się składa, że nie przepracowałem do dzisiaj ani jednego dnia na żadnym etacie i nie ma takiego stanowiska urzędowego, które mogłoby mnie zainteresować. Od ukończenia studiów jestem sam dla siebie sterem i okrętem i to pozwala mi mieć odpowiedni dystans zarówno do wartościowych ludzi na etatach, jak i do wszelkiego rodzaju partyjnych miernot, z którymi z racji prowadzonej działalności niestety muszę się spotykać. Mam nadzieję, że nie jesteś jedną z wymienionych przeze mnie miernot i przynajmniej spróbujesz podjąć jakąś merytoryczną dysputę, bo dotychczas niczym od nich się nie różnisz. Tak się składa, że jestem w posiadaniu wielu dokumentów wytworzonych przez osoby, które próbujesz gloryfikować i na twoim miejscu wolałbym się pod ziemię schować, niż przeżyć konfrontację z nimi. Jak się okazuje, nie ja jedyny mam podobne zdanie na temat tych osób. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, jaką krzywdę im wyrządzasz, bo przesadzając z wazeliną, wystawiasz ich na powszechną krytykę, czego najlepszym dowodem są wczorajsze, wyjątkowo trafne posty. Oby tak dalej...
jeszcze jedno

2015-05-22 20:39:18
Jeśli uważasz, że p. Adam Korta to świetny i wykształcony fachowiec, to czy możesz podać jaki kierunek i na jakiej uczelni ukończył? Czy to przypadkiem nie był krakowski "WYSROL"?
gredarek

2015-05-22 21:58:20
rumburak To po co mnie czytasz? :D Będę pisać, co chcę i ile chcę. Można mnie nie czytać. Mam dobrą pracę i wynagrodzenie, nie muszę tutaj na lokalnych stronach produkować i rozmawiać w komentarzach. Kucanie do twojego intelektu męczy, ale mam coś z człowieka oświecenia, trochę z pracy u podstaw z pozytywizmu. Trzeba niektórych ludzi oświecać, bo potem głosują na tarantule jakieś, zamiast myśleć o przyszłości... W przyszłości zmieszczą się jedynie światli ludzie, dlatego staram się niektórych nieco oświecić. Choćby łuczywem, bo oni o lampie naftowej i Łukasiewiczu jeszcze długo nie usłyszą. Czytaj Waść zatem, zaciskaj zęby i się ucz. Inny mistrz głąbów na nauki nie przyjmuje. Ja mam - ponoć - tak dobrze płacone za użeranie się z rumburakami, że pewnie zniosę ten poziom. Dla kasy. Ale bez satysfakcji długo się żyć nie da... Chciałbyś się mnie stąd pozbyć, żeby zachwalać przeszłość rodem z Tarentu... Takiego prezentu nie zrobię. Jeszcze długo tu dworować będę z ambicji świetlicowych, którzy umyślili sobie być Napoleonami XXI wieku :D Idź robić dobre buty - jeśliś szewc. Albo pij i klnij - jak szewc. Zaciskaj zęby i czytaj. Może coś dotrze :D Pozdrawiam ciepło :)
violcia

2015-05-22 22:12:46
Na ciebie "gredarek" zawsze można liczyć. Jak się czyta wszystko po kolei to wygląda to jak rozmowa mistrza z przygłupawymi uczniami. Pozdrawiam i czekam na następne, tylko na litość boską pisz trochę wcześniej. P.S. Czytam wszystkie twoje komentarze
gredarek

2015-05-22 22:18:29
violcia Przestań sztuczny miód podawać! :D Oni przygłupawi nie są. Oni są zaślepieni i poirytowani. Takich jeszcze można próbować jakoś ogarnąć... Przelewają się - co prawda - jak świeżo ugotowany makaron na durszlaku, ale kiedyś stężeją. Inaczej nawet palca bym do klawiatury nie przyłożył, żeby tu coś pisać. Szkoda byłoby wysiłku, a jako Syzyf nigdzie występować nie mam zamiaru. Pisać wcześniej nie mogę, bo pracuję rzetelnie. Nigdy zatem 8-15 tutaj nie występuję, bo nie zawalam pracy, jak inni tutaj. Mają zwyczaj pisać z pracy, bo to widać, kiedy największa aktywność. Oni w pracy, a jakoby bezrobotni... Dość, że mim wzorem była Alina Grabowska z RWE. Pewnie niektórzy pamiętają jej felietony... :D Czekałem na każdy. To był miód, naturalny :)
violcia

2015-05-22 22:22:28
No tak, coś mi się wydaje, że kolejna nocka będzie zarwana. Tylko wytłumacz to mojej 3-letniej córce, żeby nie budziła mnie przed 6 rano.
gredarek

2015-05-22 22:29:54
Piątkowy wieczór. Bochnia miasto wymarłe. Nawet w komentarzach. Skansen... Młodzież ma rozrywek tysiące. Dzięki poprzedniej ekipie starostwa... Powiat się rozwinął... Atrakcji w powiecie moc... Nawet strona obumiera wieczorem, bo któż by pisał komentarze po pracy. Trzeba pójść do lunaparku otwartego dzięki poprzednikowi Ludwika albo skorzystać z wizyty w cyrku, jaki jest dziełem tegoż samego, słynnego poprzednika... Jeśli zapomniałem o innych nabytkach powiatu, o innych ciekawostkach, atrakcjach, jakie po sobie pozostawiła poprzednia ekipa, to bardzo przepraszam. O! Witamy pana byłego starostę na bocheńskiej zjeżdżalni... Proszę przytrzymać kąpielówki :)
do jeszcze jedno

2015-05-23 12:09:20
Nie rób sobie jaj, że ktoś po "WYSROLU" mógł być Dyrektorem Zarządu Dróg. Nie przeginaj, proszę.
SKANDAL

2015-05-23 13:50:54
CO TEN STAROSTA WYPRAWIA BARDZO NIE PROFESJONALNE PODEJSCIE BEDA KLOPOTY ZOBACZYMY JAK TO WSZYSTKO SIE ZAKONCZY DLA POWIATU
do "Skandal"

2015-05-23 13:59:59
Możesz zdradzić, ile płacą za takie komentarze dużymi literami? A za błędy ortograficzne jest jakiś bonus?
polityczny

2015-05-23 20:13:35
Szacunek gredarek dla Ciebie że w taki sposób niszczysz merytorycznie te miernoty internetowe jacusie marlenki i juliany które na wszystkich portalach piszą to samo... ciekawa sprawa z tym "szrekiem" i umorzeniem podatku,bo to że julian próbuje straszyć mężem marlenki to fakt w sumie śmieszny jak ten gość ale jednak... ciekawe co na ten fakt odpowie dyrekcja skarbówki bo przecież nie będzie tolerowała politycznych gierek jednego z jej pracowników. Szczególnie że może istniec podejrzenie o wykorzystywanie informacji niejawnych... Sprawa faktycznie do sprawdzenia dla odpowiednich służb.
gredarek

2015-05-23 22:21:05
Niektórzy potrafili się wypowiedzieć (broniąc kiedyś pana Jacka Pająka), że: "To jest takie bocheńskie bagienko". Sens był taki: "tak już jest, że walka wciąż trwa i ciągle jedni zwalczają drugich wszystkimi metodami". Osoba wypowiadająca te słowa chciała w ten sposób bronić pana Jacka Pająka, ale tym samym wskazała, że on także stosuje chwyty poniżej pasa, wpisując się w to "bocheńskie bagienko", współtworząc je. Nikt zaś nie może bronić żadnego "bocheńskiego bagienka", każdy powinien zrobić wszystko, by powiatem zarządzano zgodnie z prawem i po ludzku. Nie można krzywdzić ludzi, doprowadzać ich do utraty zdrowia, nakazywać zeznawania nieprawdy, straszyć, naciskać, tworzyć takiej atmosfery pracy czy współpracy, że ludzie boją się cokolwiek powiedzieć, żeby nie utracić pracy, godności, zdrowia. Dlatego obrońca pana Jacka Pająka tutaj chybił, bo sam potwierdził, że jest owo "bocheńskie bagienko" (klika), a powinien zrobić wszystko (każdy, on także - jako obrońca), by taka klika poniosła odpowiedzialność za swoje czyny lub niegodziwości, których obrońca był świadkiem lub o nich (po prawniczemu!) "powziął wiadomość", a po polsku: dowiedział się. Nie można mieć świadomości istnienia "bagienka" i z tym się godzić, przystawać na to, że tak już jest i nic nie robić. Z klik, koterii rodzi się krzywda innych ludzi, bo to potem przekształca się w mafię. Trzeba pamiętać, że wszyscy się w Bochni znają, na stopie służbowej na pewno, a na stopie towarzyskiej (w różnym stopniu oczywiście) bardzo często. Dotyczy to także takich układów jak Starosta i pracownicy Starostwa z policjantami, prokuratorami, sędziami. W sprawach Starostwo kontra obywatel (także Gmina kontra obywatel) zawsze tutaj wygrywa urząd. Dlaczego? To proste! Wszystkie instytucje są zależne od urzędów. Starostwo dba o policję, Starosta osobiście interweniował w sprawie utrzymania Sądu Rejonowego w Bochni u ówczesnego ministra (Gowina)... Prokuratorzy też nie są niezależni, bo mogą np. przez wysokich urzędników mieć zablokowany awans... :D Tak wygląda "bocheńskie bagienko"! Jak w ogóle prokuratura może oskarżać kogokolwiek (będąc uwikłaną!), a sąd orzekać, jeśli każdy sędzia tutaj w sprawach urząd-obywatel ma status iudex suspectus (sędzia podejrzany, uwikłany)? Każdy sędzia, którego łączy znajomość na stopie prywatnej ze stroną lub świadkiem w sprawie, powinien złożyć wniosek o wyłączenie go z tej sprawy. Czy zawsze sędziowie to robią? Bardzo rzadko! Najczęściej musi wniosek złożyć strona (wniosek o wyłączenie sędziego), ale i on może być rozpatrzony negatywnie... Czy teraz sąd bocheński prowadzi jakąś sprawę urząd kontra obywatel? Zapewne tak. Czy sędzia na pewno nie zna żadnej ze stron na stopie służbowej i prywatnej? Śmiem wątpić... Zawsze jednak mogę się mylić... :D
gredarek

2015-05-23 22:37:35
"polityczny" Dziękuję za wsparcie, za zrozumienie, za chęć dojścia do istoty rzeczy... Nie każdy tutaj rozumie, że ja nie atakuję ani pana Jacka Pająka (byłego Starosty), ani jego ówczesnych współpracowników. Nie bronię także obecnego Starosty, pana Węgrzyna. Stoję, staram się zachować dystans, piętnuję zachowania, postawy, nieprzyzwoitość, a nie osoby. Oczywiste jest, że konkretne osoby właśnie prezentują takie postawy, jakieś osoby się w dany sposób zachowały, nieprzyzwoicie czy nieludzko postąpiły. Wiadomo, że oceniając tedy nagannie postawę - oceniam także i osobę, która tak się zachowała. Nie da się rozdzielić np. przestępstwa od sprawcy owego przestępstwa. Nie można potępić przestępstwa i nie wymierzyć sprawcy kary, nie ocenić go tym samym negatywnie, prawda? :) Dlatego tak mnie bawią ci, którzy pewne działania uznaliby za naganne, gdyby te działania ich bezpośrednio dotyczyły, a jak nie dotyczą, to nie dostrzegają niegodziwości i bezwzględnie (często także bezrozumnie!) bronią osoby, która się takich czynów dopuściła... Nie wolno popierać "bagienka", nie wolno przystawać na żadną niegodziwość :D
kuna

2015-05-23 22:56:34
Żółć wylewa się z tych pseudo - naukowo-literackich wywodów.Tu troszeczkę łaciny,tam jakaś dygresyjka ,a czasem jakieś przysłowie.Dużo tego i nudne jak flaki z olejem w sosie paprykowym.Tyle tego że bardzo wątpię żeby ktokolwiek to wszystko przeczytał i nie usnął.Ale myślę że autor jest niezwykle zadowolony z tego co napisał,to widać,słychać i czuć ! Robin Hood i kapitan Kloss w jednym,z każdym napisanym zdaniem jest coraz bardziej zachwycony Niagarą swojego talentu,który właśnie eksplodował.Świat oniemiał w zachwycie i tak trwa skamieniały.To właściwie wybór nowej dyrektor PZD przez nowego starostę jest dobry czy niedobry?
eni

2015-05-23 23:08:21
W tym powiecie nie ma mowy, aby człowiek bez znajomości uczciwie dostał dobrą posadę. Dlaczego starosta Węgrzyn zatrudnił tę panią? Bo jest jego znajomą i współpracowniczką. Razem z nim była oskarżona o nieprawidłowości przy Tankowni. To ich łączy, znają swoje tajemnice. Dlaczego nie było uczciwego konkursu? Twierdzenie, że nikt przez tyle miesięcy nie spełniał wymogów formalnych jest śmieszne. W okolicy jest bardzo wielu inżynierów, po świetnych uczelniach, z doświadczeniem w zarządzaniu. A przede wszystkim, wykształconych już w innej epoce, w oparciu o nowe technologie i standardy. Dlaczego tacy ludzie nie mają szans? Bo nie mają pleców partyjnych. Jak znam życie , ten cały pseudo-konkurs był z góry ustawiony. Może pan Gredarek się tym zajmie. On lubi straszyć prokuraturą, CBA, CBŚ itp. Może w jego szufladach znajdą się dokumenty, potwierdzające machlojki i ustawki niektórych członków PSL?
polityczny

2015-05-23 23:11:36
Powiedz kuna czy CBA według Ciebie powinna się zająć sprawą tego"szreka"? czy mogło dojść do złamania prawa w sprawie tego umorzenia? czy to że król julian próbuje straszyć tym jegomościem poprez marlenke innych ludzi jest przestępstwem czy wynika tylko z tego że król julian to po prostu idiota i należy go traktować w temacie oszołomstwa? gredarek was punktuje jak chce, żółć was musi zalewać skoro piszesz takie komentarze, chociaż musze przyznać że pisze trafnie ale za długie te komentarze gredarek ściśniej troche wypowiedzi albo pisz ich wiecej :-_ pozdrawiam Cie
violcia

2015-05-23 23:30:17
Postawiłeś wyjątkowo trafną diagnozę polityczny. Gredarek kolejny raz gratuluję! Powiedz tylko skąd to wszystko wiesz? O tym jak powstawała koalicja 8 lat temu, jakie możliwości aktorskie posiada p. Machowska, czy p. Biernat, jak wygląda - wyjątkowo trafne określenie - "bagienko bocheńskie", kto w Bochni od kogo zależy i co kto komu winien itd...Musisz być bardzo blisko tego wszystkiego, bo przeciętny bochnianin tych faktów nie zna. Teraz rozumiem, skąd po każdym twoim komentarzu, uruchamia się cała machina miernot, bo doskonale muszą zdawać sobie sprawę, że jeszcze wiele wiesz... Szkoda tylko, że nie mają odwagi jak ty, pisać pod jednym nikiem, tylko podszywają się pod Bogu ducha winne stworzenia, a przecież wiadomo, że ostatni komentarz pisał "owad". Gdzieś słyszałam ,albo czytałam wypowiedż byłej wójt Gminy Rzezawa, która oceniając pracę swojego "świetlicowego", stwierdziła, że oprócz tego, że "miał kwiecisty język, z którego nic nie wynikało, merytorycznie do niczego się nie nadawał". Czy ten ostatni komentarz, zresztą nie pierwszy, nie jest tego żywym przykładem?
salowa

2015-05-23 23:36:36
Co do marlenki to rozwiązują się języki w szpitalu i wychodzą bardzo ciekawe rzeczy, odnośnie jacusia i marlenki i ich wzajemnych relacjach, myślę że król julian jest niezłym pionkiem w ich grze, a najwiekszym pionkiem w tej grze jest straszny shrek którym julian i marlenka straszą wszystkich. Pamietacie słynne kamienie brodzińskiego ?
do eni

2015-05-23 23:41:23
Wybacz, ale zacznij czytać ze zrozumieniem, bo czytam po kilka razy wszystkie komentarze "gredarka" i mam zupełnie odmienne zdanie. Proszę wskaż w którym konkretnie miejscu kogokolwiek straszył! Odnośnie tych wykształconych inżynierów daj już sobie spokój, bo nawet jeśli sa,, to widocznie nie są zainteresowani takim stanowiskiem, skoro przez ostatnie lata, z tego co piszą wcześniej, stanowisko dyrektora Zarządu Dróg zajmował inżynier po "Wysrolu", czyli specjalista od "zimnego chowu cieląt" lub "nowych metod plewienia żyta". Nie martw się, jak się okaże, że nowa dyrektor jest podobnym specjalistą, będę jeszcze bardziej krytyczna niż w stosunku do ostatniego.
z powiatu

2015-05-23 23:46:04
Tak, tak w powiecie bocheńskim CBA mogłoby trochę powęszyć. Mogliby np. przeanalizować dokumentację konkursu na dyrektora PZD. Czy na pewno nikt nie spełnił wymogów formalnych? Jakie to były wymogi? Kto je ustalał? Czy nie lepiej dla powiatu wybrać dyrektora, który ma czystą kartę, bez prokuratorskich zarzutów? Warto też, aby odpowiednie służby zajęły się kulisami odwołania pana Adama Korty (Sąd Pracy już się tym zajmuje). Odwołano człowieka, bez żadnych powodów merytorycznych. Odwołano dobrze wykształconego inżyniera i świetnego menedżera, który miał spore osiągnięcia (most w Kamionnej, most na Stradomce, Ciąg Północny, Ciąg Południowy, liczne schetyówki itp.)Na inwesycje drogowe w ostatnich czterech latach wydano 91 miliardów złotych.Odwołano pana Adama Kortę z przyczyn politycznych. Pan Korta był znanym działaczem PO i rywalem politycznym dla starosty Węgrzyna. A fakt,że ten starosta oddaje to stanowisko w takie ręce i w taki dziwny sposób przepełnia czarę goryczy. Czy ktoś kiedyś rozliczy tę władzę? Tak, ale dopiero za cztery lata. Chociaż, z drugiej strony wybory w październiku mogą zmienić układ sił. Oby tak się stało. Niektórym działaczom PSL przyda się zimny prysznic, w postaci utraty kontaktów w Warszawie. To im utrze nosa.
do z powiatu

2015-05-23 23:50:52
Nie pisz "farmazonów" tylko napisz w końcu konkretnie, jaki kierunek i na jakiej uczelni skończył ten "świetny" fachowiec od dróg.
do z powiatu

2015-05-23 23:54:20
Widzę, że jesteś dobrze poinformowana, czy możesz poinformować wszystkich, na jakim etapie są sprawy karne, w których jest, bądź był oskarżonym były starosta Jacek Pająk? Czy któraś z nich się już zakończyła i jakim wyrokiem?
tępa marlenka

2015-05-23 23:56:09
"Na inwesycje drogowe w ostatnich czterech latach wydano 91 miliardów złotych" no prosze miliardów.... :-) jestes strasznie tepa jacusiowa marlenko
nie taka tępa

2015-05-24 00:11:43
Na inwestycje drogowe, dzięki owocnej pracy PZD pod kierownictwem pana Korty, wydano 91 MILIONÓW złotych - późna pora. Pan Adam Korta nie ma się czego wstydzić, jest magistrem inżynierem po Wydziale Inżynierii i Kartografii, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. A kto go odwołał - Zarząd Powiatu, w którym są ludzie, którzy mają jedynie maturę i nigdy w życiu nie przekroczyli progu żadnej uczelni. Oczywiście nie przeszkadza im to zarabiać kilkanaście tysięcy miesięcznie z kieszeni podatnika. Oprócz bezpodstawnego wyrzucania z pracy ludzi mądrzejszych od siebie i podstępnego wstawiania na ich miejsce swoich, niczym się jeszcze nie wykazali. P.S. Czy pan wicestarosta z PiS zapisał się już na jakieś studia? Przy wysokiej pensji, wymagania też muszą być wysokie. Pamiętam jak swego czasu pan Węgrzyn atakował pana Całkę za brak wykształcenia. Czy teraz zmienił zdanie w kwestii posiadania wyższego wykształcenia przez wicestarostę?
no wreszcie

2015-05-24 00:18:34
Każdy kto studiował w Krakowie doskonale wie, jaką to świętną uczelnią był i jest "WYSROL". Ile są warte wszystkie te wasze "bzdety" już chyba nikt nie ma najmniejszej wątpliwości. A p. Całka, czy przypadkiem nie uczył się w "Szkółce Parafialnej w Miechowie"? Faktycznie są to świetni fachowcy, wybitni inżynierowie po najlepszych technicznych uczelniach... Tylko czy ciemny lud faktycznie to kupi?
gredarek

2015-05-24 00:22:06
Jak to się mawia "Pocałujta w d*pę wójta!" - tutaj: MNIE :) Będę pisać tak długie posty, jaka będzie potrzeba. Nie mam zamiaru dzielić czegoś na połowę albo na trzy części tylko dlatego, że ktoś w połowie usypia albo że w połowie musi iść siusiu. Sorry, ale taki mamy klimat :) Niektórzy mają przy moich postach odruch wymiotny - proszę się zaopatrzyć w woreczki na "zwroty" albo nie czytać :) Skoro jednak nawet ci, którzy usypiają lub wymiotują czytają w całości moje komentarze, to nie widzę powodu, żebym ja miał tracić wątek, pisząc na raty :) Do moich adwersarzy: nie jesteście mnie w stanie ugryźć, więc nie przypalajcie się jak szczerbaci na suchary :D :D Zęby połamiecie :D Łączę pozdrowienia dla moich czytelników (wszystkich!), także dla całego "bocheńskiego bagienka" :D
gredarek

2015-05-24 00:51:30
violcia... Naprawdę wystarczy parę razy posłuchać niektórych osób, żeby wiedzieć, że Jadzia np. za mądra nie jest, przewidzieć, iż niektórzy skończą w "pupie"... :) Co do kwiecistości języka niektórych byłych "notabli" bocheńskich: najbogatszy bukiet zawiera zawsze jeden "kwiatek" w postaci stwierdzenia, że coś należy zanieść "na sekretariat" :D :D :D Tu się kończy praca tej "kwiaciarki językowej" :D Istny florysta językowy - z jednej strony używa określenia "reglamentacja pism" (korespondencji), a w tej samej wypowiedzi dodaje na koniec "pokrzywę językową": na sekretariat. Naprawdę... Zaprawdę powiadam Wam, trzeba czasami bywać w urzędach, sądach... Można zaraz usłyszeć, zobaczyć, naocznie i "nausznie" stwierdzić, że niektórzy nie powinni wyjść ze świetlicy... dworcowej :D
grunt do dobre samopoczucie

2015-05-24 00:57:43
Przekonaliście i mnie w końcu. Jeśli nowa dyrektor nie studiowała przynajmniej przez jeden semestr na krakowskim "WYSROL-u", nie ma prawa być dyrektorem, bo jakież ona ma kwalifikacje. Nawet jeśli uczyła się w Miechowie. Niech wszyscy wiedzą, na jakie studia posyłać dzieci, jak chcą żeby robiły karierę. Coś mi się wydaje, że podobnie jest i z prawnikami, dyrektorką architektury, wydz. organizacyjnego, geodezji .Genialna była tylko była sekretarz powiatu boska Monika, to wysłali ją do PUP-y.Faktycznie wyjątkowo tęga wiedza, bez kija nie podchodż! Z tego co pisaliście, prawników zweryfikuje już najbliższy tydzień. Na weryfikację pozostałych chyba też długo czekać nie będziemy. Oby tak dalej...
do gredarka

2015-05-24 01:02:13
Tylko nie mów, że to "świetlicowy" chodzi na sekretariat...
violcia

2015-05-24 01:07:20
Ja prosta dziewucha, Oxfordu ani "Wysrolu" nie kończyłam i chyba dlatego nie chodzę "na sekretariat".
gredarek

2015-05-24 01:14:48
A teraz - drodzy adwersarze - przejdę do oceny obecnej pani dyrektor. Nie da się oceniać obecnej pani dyrektor przez pryzmat "wspaniałości" jej poprzednika, bo wtedy ona od razu wypada bardzo blado... Należy stwierdzić jedno: poprzednik do luftu, a następczyni także do pełnienia tej funkcji przygotowana nie jest, gdyby przyszło jej stanąć do konkursu, to pewnie by nie wygrała. Jak widzicie - staram się zachować obiektywizm oceny. Najpierw się ogłasza konkurs, potem są kandydaci albo nikt się nie zgłasza. Ale nie może być kandydatów, jeśli nie ogłoszono konkursu :) Nie można powiedzieć, że nie zgłosił się żaden kompetentny kandydat, spełniający wymogi konkursu, jeśli owego konkursu nie ogłoszono. Jeżeli konkurs ogłoszono, kandydatów spełniających wymogi nie było, to należy pozostawić kogoś, kto pełni obowiązki dyrektora (po. dyrektor), a konkurs ogłosić ponownie. To jedyne słuszne rozwiązanie. Nie można kogoś mianować, bo budzi to uzasadnione podejrzenia o kolesiostwo, o korupcję itd. Wszystko to tym bardziej, że nowa pani dyrektor specjalistką od dróg nie jest, a ciążą na niej zarzuty z przeszłości... Czy teraz "bagienko" usatysfakcjonowane? :D
gredarek

2015-05-24 01:22:44
Całe Starostwo zanosi wszystko "na sekretariat". Bywalec świetlicy dworcowej nie był inny też tę pokrzywę w swym bukiecie umieszczał, niestety. violcia... Rozwalasz, rozwalasz Dzieweczko... :D Oksford... Większość pracowników urzędów kończyła Camping-Brydż :D :D :D Dlatego budują mosty :D
do do skandal

2015-05-24 06:21:41
juz czesiesz porami
do "skandal"

2015-05-24 07:57:08
"juz czesiesz porami ".Tyle w Bochni porządnych szkół było i mam nadzieję, że jeszcze są. Gdzie ty człowieku się uczyłeś? Jestem niemal pewny, że również i ty uważasz się za nieżle wykształconego, a sądząc po stylu, też pewno chodzisz "na sekretariat". .Możesz przetłumaczyć na polski, to co napisałeś? I może w końcu odpowiedziałbyś na bardzo konkretne pytania, które padły pod twoim adresem, "ile płacą za komentarze dużymi, a ile małymi literami, bo dotychczas zawsze pisałeś dużymi? Czy za błędy orograficzne jest jakiś bonus" ?Boisz się, że po kolejnej wpadce zapłaty nie będzie? Trudno, jaka praca, taka płaca.
Paul

2015-05-24 11:18:19
Do gredarek- pisanie o.k., a co w kwestii konkretnych działań ?
klimek

2015-05-24 12:05:17
Pamiętaj VIOLCIUw sieci nie jest się anonimowa osobą!
do Paul

2015-05-24 12:21:49
Zanim "gredarek" odpowie, a sadząc po treści i formie jego komentarzy, nie mam najmniejszej wątpliwości, że musi to być aktor, dziennikarz lub inny artysta, a to dla niego jeszcze zbyt wczesna pora, dołoże swoje przysłowiowe "trzy grosze". Masz racje, nie wystarczy tylko pisać, ale czas najwyższy zmobilizować się, choćby jak wyborcy Kukiza i zacząć działać. Już ponoć jutro w sądzie będzie pierwsza okazja do tego. 1.Jeśli prawdą jest, jak napisano wcześniej, że większość sędziów zna się prywatnie np. ze świadkiem Pajakiem, to przed rozpoczęciem rozprawy, ktoś powinien o to zapytać prowadzącego rozprawę, czy przypadkiem taka sytuacja nie ma miejsca w tym konkretnym przypadku.Wtedy musi paść wniosek o wyłączenie sędziego i nie wyobrażąm sobie, że do tego nie dojdzie i musi nastapić zmiana sędziego, jeśli to wystarczy. Nie wykluczam zmiany całego Sądu, co też ostatnio ponoć miało miejsce.2. Jeśli decyzją Sądu trzeba będzie wypłacić jakiekolwiek zadośćuczynienie, czy odszkodowanie p. Korcie, to ktoś za to musi ponieść pełną odpowiedzialność, bo albo Zarząd, że nie dopełnił staranności wręczając wypowiedzenie, albo prawnicy, wykazali wyjątkową nieporadność i niech płacą teraz z własnej kieszeni, a nie kasy starostwa. To będą konkretne działania i stąd jestem przekonany, że jutro miejsce dla publiczności w bocheńskim Sądzie będzie wypełnione po brzegi. Następnie, najwyższy czas, aby nie obawiać się szykan, tylko pisać o wszystkim konkretnie po nazwiskach, a nie "Julian", "Marlenka", "szrek" wtedy z urzędu muszą się tym zająć odpowiednie instytucje, a jeśli tego nie zrobią, to wtedy pójdą odpowiednie monity. Z tego, co wiem, już niebawem jedna ze spraw związanych z "bagienkiem bocheńskim" zostanie prawomocnie zakończona i niestety wszyscy "ubabrani " w niej urzędnicy, policjanci, prokuratorzy oraz niestety sędziowie, poniosą konsekwencje, łącznie z wydaleniem z zawodu, bo sprawa już nabrała odpowiedniego rozmachu i tego już się pod dywan zamieść nie da. Szczegóły wkrótce. Zachęcam wszystkich do podobnego działania i proszę zapomnieć o rzekomo "wszechmocnym Jacusiu", bo za niego już głowy dzisiaj w Bochni nikt nie da, a co dopiero w Tarnowie, czy Warszawie. Jego epoka bezpowrotnie minęła, teraz wreszcie przychodzi czas zapłaty, za te wszystkie "dobrodziejstwa". c.d.n.
violcia

2015-05-24 12:32:17
Nie jestem jeszcze zbyt stara,żebym miała amnezję, ani też bezmyślnym podlotkiem, żeby trzeba mi było to przypominać. Za każde słowo napisane tutaj przeze mnie biorę pełną odpowiedzialność.
gredarek

2015-05-24 13:00:51
Co do działań. Początek już został zrobiony, choć można to zrobić szybciej. Trzeba skutecznie bronić się przed innym sądem (składać wnioski o wyłączenie każdego sędziego, który jest podejrzany). Wtedy sprawy urząd kontra obywatel będą rozpoznawane poza Bochnią. Trzeba wskazywać, że prokuratorzy prowadzący, którzy mogą niesłusznie oskarżyć, są uwikłani (znajomość na stopie prywatnej i służbowej ze stroną lub świadkiem). Właściwie takie wnioski o wykluczenie w sprawie winni złożyć sami sędziowie. Zwykle jednak nie przeszkadza im prywatna znajomość... Sądzą, orzekają o winie, skazują. Są potem oczywiście problemy, trzeba pisać apelację do sądu II instancji, ale tam bacznie się sprawę bada i w takich sytuacjach uchyla wyrok i zwraca sprawę do rozpoznania w sądzie I instancji. Jeżeli taki proceder będzie trwał i będą nowe "wpadki" sądu bocheńskiego, to po prostu padną wnioski o wykluczenie tych sędziów z palestry za jawne lekceważenie przepisów prawa i stronniczość. Tyle o wymiarze sprawiedliwości. Jak bronić się przed wybranym przez bochnian samorządem (bezpośrednio wybranym lub pośrednio)? Patrzyć na ręce, składać zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa (jeśli jest powód, zna się fakty). Pytanie: Czy ta prokuratura to powinna badać? Nie powinna, choć wygodna, bo najbliższa. Nie powinna ze względu na powiązania środowiskowe, które łatwo wskazać i udowodnić. Jeżeli to będzie nagminne, to warto się zastanowić nad systemem wymiaru sprawiedliwości, bo jawi się jako skorumpowany. Nie może być inny w małych społecznościach. Co do angażowania osób na takie stanowiska: złożyć zawiadomienie do odpowiednich służb, niech sprawdzą cały proces zatrudniania (konkurs, jego brak, kandydatów i ich brak, mianowanie zamiast powtórnego konkursu). Od tego jest społeczeństwo bocheńskie, by swoich przedstawicieli pilnować i rozliczać. Jeśli ktoś ma brudne ręce - do sądu i pozbawić możliwości pełnienia funkcji publicznych. Czyż naprawdę w Bochni nie ma możliwości, żeby utworzyć grupę ludzi, która będzie kontrolować całe "bagienko"? Na pewno jest dużo osób, które kawałek swojego cennego czasu na to poświęcą. Nie wyobrażam sobie, żeby na rozprawach Starosta kontra pracownik nie było dziennikarzy, choćby bocheńskich czy z Krakowa, Tarnowa. Sąd bocheński należy do okręgu tarnowskiego, więc warto mieć prasę na bieżąco. Nie jest wtedy łatwo się urzędnikom przed społeczeństwem ukryć. Ale też nie można skarżyć za wszystko, co ludzie przyniosę (za kurę, za jajka), bo to znowu pieniactwo. Tą cechą też wiele osób jest naznaczonych. Tylko organizacje, mogą być stowarzyszenia, fundacje, każde, które przyniosą pożądany skutek. cdn.
prosimy o więcej

2015-05-24 13:11:06
To musi się udać. Piszmy wszyscy. A teraz konkrety o Julianie, Marlence, szreku...
gredarek

2015-05-24 13:35:06
Muszę trochę dłuższe komentarze pisać (czasami nawet bardzo długie), bo to edukuje. Uczy choćby czytać. Najpierw sylabizować (tacy się tutaj także zdarzają), potem czytać płynnie, a następnie ze zrozumieniem. I ta ostatnia umiejętność u dużej części piszących tutaj szwankuje. Stąd ta niechęć do czytania długich komentarzy, wpisów. Każde dziecko na początku chce bajki, w których mało druku, a dużo obrazków. To normalne. Ale jakże w Bochni ma być dobrze, skoro edukacja, w tym nt. samorządu, edukacja społeczna - szwankuje na całej linii? Jak można mylić miliardy z milionami? Znowu się dowiem, że literówka? :D :D Dobrze funkcjonujący wymiar sprawiedliwości i organy ścigania, potem dobra szkoła, edukacja, potem świadomość rośnie. Potrzeba nam nowego pozytywizmu, a nie cwaniactwa rodem z zaboru rosyjskiego, kolesiostwa, donosicielstwa, szpiclowania (nadmierne lizanie, bo cwany, ale myli byt z odbytem). Wykształcony człowiek bawi się słowem, a słabo wykształcony nudzi się, bo składa literki i sylabizuje. Zatem więcej będę pisać i dłużej. Ćwiczenie czyni mistrza, także w czytaniu ze zrozumieniem :)
do poprzedników

2015-05-24 16:57:01
Widzę, że zwolennicy i bojówkarze pana starosty Węgrzyna bardzo się zdenerwowali, stąd mnogość komentarzy, co nie dziwi. Prawda w oczy kole: 1. Pan Adam Korta został zwolniony z przyczyn politycznych, a nie merytorycznych. To była kara za to, że jest rozpoznawalnym działaczem PO. 2. Stanowisko dyrektora PZD zostało obsadzone w sposób, który woła o pomstę do nieba. Trudno uwierzyć, że w całym powiecie nie ma żadnego wykształconego i dynamicznego inżyniera, który mógłby objąć kierownicze stanowisko. Tego typu konkursy bywają sztucznie ustawiane pod kandydata. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że powołano panią, która jest znajomą i byłą podwładną pana Węgrzyna. Zresztą, razem z nim była oskarżona o nieprawidłowości w sprawie Tankowni. Chodzą słuchy, że to właśnie on załatwił jej pracę w Warszawie, po tej aferze. 3. Smutne, w tym kraju bez znajomości i pleców partyjnych ni ma szans na objęcie dobrego stanowiska.
gredarek

2015-05-24 17:52:32
"do poprzedników" Czy możesz Pani (Pan) się ode mnie odczepić, odwalić czy jak mam to inaczej powiedzieć, żeby dotarło... Może być też coś z przedrostkiem od-, ale cięższego kalibru (to najczęściej to wtórnych analfabetów albo ludzi totalnie leniwych dociera). Przecież wyżej napisałem, że nie podoba mi się sposób, w jaki mianowano nową panią dyrektor, napisałem, że nie powinno się osób, które budzą podejrzenia o nieuczciwość zatrudniać na stanowiskach i to jeszcze na takich, do których nie mają kwalifikacji. Ileż można dowodzić, że się nie jest wielbłądem? Toż tylko osoby ograniczone nie rozumieją, choć tłumaczy się coś na 100 sposobów. Albo z lenistwa nie czytają całej wypowiedzi, lecą po nagłówkach. Czy ktokolwiek tutaj chwalił nową panią dyrektor albo sposób jej powołania? Nikt. Jeżeli partie są tak koniunkturalne, takie kolesiostwo kwitnie, to koalicja PO-PiS z panami Pająkiem i Całką też nie była lepsza. Pan Korta nie jest specjalistą od dróg i mostów. Ma inne wykształcenie, które może go lokować na innych stanowiskach. Gdzie tutaj zwolennicy starosty Węgrzyna? Tutaj coraz więcej ludzie ujawniają machlojek, przekrętów i brudów (z różnych czasów, także sprzed pana Pająka). Musi powstać inny system wyborczy, bo partie są przeżytkiem, schedą po XX wieku, a obecnie (chyba zawsze tak było) stały się tak jawną instytucją kolesiostwa i załatwiania posadek jeden drugiej i drugiemu, że to bolesne dla wszystkich. Gdybyż to przynajmniej obsadzali zgodnie z czyimiś kwalifikacjami, ale nie. Wszyscy widzą, że to kolejna ustawka na stanowisko, na kasę. To jest tak obrzydliwe, to tak bardzo umęczyło Bochnię, ale i Polskę całą. To cwaniactwo, które wniósł wschodni zaborca i rozpleniło się teraz na cały kraj. Uczciwości i przyzwoitości się pośród Starostów czy Wójtów, Prezydentów, Burmistrzów nie znajdzie. A kto tego szuka, to szuka zboża na złomowisku... Ale można kraj uczynić przyzwoitym, jeśli będzie się młodych ludzi tej przyzwoitości uczyć, a nieprzyzwoitych i podłych oskarżać, sądzić i skazywać. Tego muszą dokonywać prokuratorzy i sędziowie nieuwikłani, niepodejrzani. A tak w Bochni nie jest. Pan Pająk też był panem i władcą. Starostwo było jego prywatnym folwarkiem, nawet pan Całka narzekał, że wszystko jest podsłuchiwane, nagrywane, donoszone do Starosty Pająka. A kamera w gabinecie pana Pająka to tak sobie stała dla ozdoby, tak? Nagrywał wszystkich i zbierał haki. On po prostu ma taką osobowość. Dla mnie to osobowość pełna przywar, ale dla części nierozumnych to oczywiście przymioty (zalety). Pilnujcie teraz obecnego starosty, to nie będzie źle. Poprzednika należy prześwietlić, bo na rtg wyjdą wielkie cienie... 2015-05-24 16:57:01 Widzę, że zwolennicy i bojówkarze pana starosty Węgrzyna bardzo się zdenerwowali, stąd mnogość komentarzy, co nie dziwi. Prawda w oczy kole: 1. Pan Adam Korta został zwolniony z przyczyn politycznych, a nie merytorycznych. To była kara za to, że jest rozpoznawalnym działaczem PO. 2. Stanowisko dyrektora PZD zostało obsadzone w sposób, który woła o pomstę do nieba. Trudno uwierzyć, że w całym powiecie nie ma żadnego wykształconego i dynamicznego inżyniera, który mógłby objąć kierownicze stanowisko. Tego typu konkursy bywają sztucznie ustawiane pod kandydata. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że powołano panią, która jest znajomą i byłą podwładną pana Węgrzyna. Zresztą, razem z nim była oskarżona o nieprawidłowości w sprawie Tankowni. Chodzą słuchy, że to właśnie on załatwił jej pracę w Warszawie, po tej aferze. 3. Smutne, w tym kraju bez znajomości i pleców partyjnych ni ma szans na objęcie dobrego stanowiska.
gredarek

2015-05-24 17:57:32
Przepraszam, w poprzednim komentarzu rozdzieliłem nick autora, a cały jego tekst jest na końcu. Ponieważ nie ma tu edycji komentarza, to prostuję tę niezręczność.
Radny Jacek Pająk do dzieła!

2015-05-24 21:10:55
Panie Pająk, pilnuj pan tej władzy. Pilnuj pan PSL i Węgrzyna. Mówią, że Mroczek nie ma tam nic do gadania. PiS oddał władzę. Zdradzili nas. Precz ze starymi układami. Wprowadzić na kierownice stanowiska młodych ludzi, spoza układu. Dość kolesiostwa i ustawianych konkursów. Panie Pająk, liczymy na pana!
gredarek

2015-05-24 21:47:56
Radny Jacek Pająk do dzieła! 2015-05-24 21:10:55 Panie Pająk, pilnuj pan tej władzy. Pilnuj pan PSL i Węgrzyna. Mówią, że Mroczek nie ma tam nic do gadania. PiS oddał władzę. Zdradzili nas. Precz ze starymi układami. Wprowadzić na kierownice stanowiska młodych ludzi, spoza układu. Dość kolesiostwa i ustawianych konkursów. Panie Pająk, liczymy na pana! Powierzanie wilkowi pilnowania stada owiec nie jest ideą, którą mogę poprzeć... :) Pilnować PSL-u i Starosty Węgrzyna mogą jedynie ludzie spoza układów partyjnych, wszelkich układów partyjnych, zatem pan Pająk tutaj odpada. PiS nikogo tutaj nie zdradził. PiS ma wicestarostę, którego wykształcenie pozwala na siedzenie na fotelu i nicnierobienie. To lepsze niż jakakolwiek działalność wicestarosty. Ktoś, kto się nie zna na czymś - może zepsuć nawet żarówkę przy wkręcaniu... Jacy ludzie startowali w wyborach samorządowych, takich bochnianie wybrali, a potem przez nich wybrani przedstawiciele utworzyli koalicję, która tak rozdzieliła stanowiska. Owszem, wygrał PiS. I co z tego? Trudno, żeby starostą został ktoś, kto wybałusza oczy przy czytaniu czegokolwiek, bo nie rozumie, nie jest w stanie tego objąć i pojąć. I słusznie, że oddali stanowisko Starosty komuś, kto przynajmniej wie "czym to się je" :D Czy pan Węgrzyn jest ideałem? Na pewno nie, ale wie więcej niż pan Mroczek... Precz ze starymi układami? A pan Pająk to też się układał 8,5 roku temu bardzo niespokojnie. Rano układał się na lewym boku z PSL-em, a po południu na prawym ułożył się z PiS-em, powierzając swoją lewą rękę panu Całce... To nieładnie podniecać PSL z rana, a po południu "wyjść za mąż" za PiS :) Kolesiostwa dość. To prawda. Dość każdego kolesiostwa, dość takiego sprzedawania się rano innemu, a po południu (w celu uzyskania najważniejszego stanowiska) komuś innemu, kto na taki układ pójdzie. To bardzo niestosowne tak szastać pupą... Nikt z żadnej partii nie może być stróżem kurnika, bo to jedna wielka wataha wilków. Wszystkie partie to koniunkturaliści. Musi być komitet bezpartyjny jakiś, wtedy nie będzie takich targów posad, kupczenia stanowiskami itp. Nie pan Pająk, nie pan Węgrzyn, nie pan Całka. Ani PO, ani PSL, ani były pisowiec. Czas na przyzwoitość :)
radny Pająk do dzieła!

2015-05-25 09:56:09
Pilnuj pan tej władzy! Domagaj się pan wyjaśnienia. Dlaczego Węgrzyn z PSL wyrzuca i degraduje ludzi PO. Dlaczego przyjmuje na ich miejsce ludzi PSL i to w atmosferze skandalu. Niech ten Węgrzyn taki mądry nie będzie. Chodzą słuchy, że krakowski PiS naciska na Bochnię, domagając się zmiany koalicjanta. Prawica musi wreszcie zacząć rządzić w powiecie, a nie stare układy. Precz z ludźmi z PZPR i innych tego typu. Młodych i nieumaczanych dopuścić do stanowisk!
gredarek

2015-05-25 21:28:44
Nie będę, jak osoba spod nicku "radny Pająk do dzieła!". Nie będę pana Pająka zagrzewać do walki, bo on ma swoisty wewnętrzny doping, własny doping. Dodatkowa dawka od ludzi może się odbić na jego zdrowiu. Skoro krakowski PiS naciska na Bochnię, by zmieniła koalicjanta, to źle świadczy o naciskającym krakowskim PiS-ie. Znaczy to tylko tyle, że interes partyjny i służalczość wobec partyjnej góry będzie namacalna, kiedy tutaj się koalicja zmieni. W sprawy samorządu nie powinny się żadne partie wtrącać. Także do koalicji. Inaczej jest, kiedy sami samorządowcy kupczą stanowiskami i zmieniają pomysł na koalicję w ciągu tego samego dnia. Ale też im wolno, tylko to głupio wygląda. Nie wiem, bo z tego, co wiem, to pan Mroczek nie zna słowa "harmonogram" i go nie rozumie. Może znajdzie się ktoś, kto mu wytłumaczy, bo będzie robił nie po kolei, a jak zacznie tak robić jako Starosta, to powiat stanie na głowie... No chyba, że radni stwierdzą, że Starostą ma zostać Napoleon po powrocie z Elby... Trzeba pamiętać, że wraca wtedy na krótko i w końcu ląduje na św. Helenie na stałe :) Nie uszczęśliwiajmy ludzi na siłę. Pan Pająk na pewno ma się dobrze, znajomości nie znikają z dnia na dzień, także w sądzie bocheńskim mógł wystawiać laurki, choć zeznał, że jest po politologii, a laurki wystawiał panu Korcie, za wspaniałości jakich dokonał w drogach powiatowych. Tyle, że i pani sędzia zdaje się niewiele na temat dróg i PZD wiedziała dzisiaj w sądzie, bo jej pytanie do z-cy dyr. PZD było bezsensowne, nieczytelne i świadek stwierdził, że odpowie, jeśli Wysoki Sąd doprecyzuje pytanie. Sąd doprecyzował jedynie promiennym uśmiechem. I tak kilka razy w różnych pytaniach. Dziwne, bo pan Pająk mógł zeznawać, a radni nie mogli (bo są ze strony przeciwnej i przecież się na drogach nie znają)... Pan Pająk jednak zna się, bo jest politologiem. Po takim nierównym potraktowaniu świadków pani Machowska, jako pełnomocnik Starostwa powinna złożyć wniosek o wyłączenie pani sędzi ze sprawy. Za nierówne traktowanie stron i świadków. Dodatkowo pani Machowska winna dotrzeć do informacji, że pani sędzia zna się na stopie prywatnej ze świadkiem Pająkiem, a wobec tego sama pani sędzia winna złożyć wniosek o wyłączenie jej ze sprawy, ale zataiła tę znajomość i wniosku o wyłączenie siebie nie złożyła. Sędzia podejrzany (iudex suspectus) nie może orzekać w sprawie. Prawdopodobnie zatem to była jedyna rozprawa w tym składzie, ale sąd bocheński ma to do siebie, że nawet uzasadnione wnioski samych sędziów są rozpatrywane negatywnie przez ich zwierzchników. Dzisiejsze zeznania świadków to zestaw laurek z jednej strony (dla pana Korty), choć specjalistą jest jego zastępca, a nie pan Korta. Było to widać i słychać na sali sądowej. Sam pan Pająk stwierdził, że może zacząć jedynie od laurki dla pana Korty. Laurki są nieprawdziwie nieszczere, zatem sam pan Pająk zakpił z pana Korty pomiędzy wierszami. Potem wychwalał go, ale widać z tego, że i sam pan Pająk nie zna znaczenia owego zwrotu "wystawić laurkę" czy "dać laurkę". Często jest to podszyte ironią. Pani Skarbnik Powiatu (obecna) też mało wniosła. Zdawało się, że nie rozumie wielu pytań, a w sprawach finansów niewiele pamiętała... Jakkolwiek by spojrzeć, to dzisiaj w sądzie był kabaret niedorzeczności. Wymowa adwokata pana Korty uniemożliwiała zrozumienie jego wypowiedzi, w tym pytań. Pani Machowska nie złożyła wniosku o wyłączenie sędziego podejrzanego, choć miała dzisiaj ku temu dwa powody. Były starosta nie odróżnia wypowiedzi szczerych od ironii, a najlepiej o jego poziomie świadczył dzisiaj strój. Laurki nie pomogą, bo czuć było mdły zapach, tak wszystkim się na sali jakoś zrobiło nagle niedobrze... No, może taki nadmiar landrynek służył panu Korcie... Tu nie wygra Bochnia. Nie da się wygrać, bo wygrywa zawsze jakaś klika partyjna, a potem jest kłopot, kiedy przedstawiciel obarczony wdzięcznością wobec poprzedniej ekipy musi bronić spraw Starostwa obecnie. Nie da się tak pracować. Wszędzie marność, kolesiostwo i idąca za tym niekompetencja. Potem decyzje urzędu wadliwe, a prawnicy urzędów tuszują sprawy, nawet w prokuraturze, nawet w sądzie. A jak są obarczeni wdzięcznością wobec poprzedniej ekipy, to trudno i darmo - trzeba zrezygnować ze stanowiska, albo pracować rzetelnie. Szewc szyje ubrania, krawiec buduje mosty, a kucharka uczy języka polskiego. Oto stan Polski. Można architekta dać na dyrektora PZD, ale dla niego akurat nie ma stanowiska w Wydziale Architektury i Stanowiska... I tak jest wszędzie. Wicestarosta robi co chce i kiedy chce, bo nie zna słowa harmonogram... Najlepsza aktorsko w tej sztuce była pani sędzia, bo samym wyrazem twarzy potrafiła jasno dać komentarz, powiedzieć co sądzi o takim pytaniu czy jakiejś odpowiedzi. Sama też miała wpadkę, bo zapomniała się nauczyć i niepotrzebnie zadała pytanie, którego do końca nie pamiętała. Sufler wziął wolne. Spektakl jednak należy uznać za udany. Zgodnie z formułą "Teatru Rozmaitości" - repertuar lekki, każdy z każdego balona robi, czasami z siebie (nie wiedząc o tym). Ale po prostu to jak ostatnie "zielone" przedstawienie, na którym każdy każdego wpuszcza w kanał :) Nie będzie dobrze w Bochni. Każdy niby mądry i według niego uczciwy. Nawala wszystkim miernik. Coś z tym muszą jednak bochnianie zrobić, bo powiat już się przekręcił o 90 stopni i ciężko się chodzi, równowagi się nie łapie, ciągle ściąga w dół... Jak stanie na głowie, to będzie gorzej, więc może trzeba pchać w inną stronę? :D :D :D
gredarek

2015-05-25 21:39:44
Errata: jest: "... ale dla niego akurat nie ma stanowiska w Wydziale Architektury i Stanowiska..." winno być: "... ale dla niego akurat nie ma stanowiska w Wydziale Architektury i Budownictwa". Teraz znowu jakoś to się zmienia z wydziałami, więc nie nadążam. :D
violcia

2015-05-25 22:20:26
No wiesz co, jesteś niesamowity. Nie mów, że byłeś dzisiaj w sądzie? Ja niestety nie mogłam, bo mi się mała rozchorowała. Dużo osób było?
Dość kolesiostwa i czystek polotycznych

2015-05-25 22:21:41
Wszyscy z grupy Lysego i Węgrzyna, którzy szczuli na pana Jacka Pająka pokazali swe prawdziwie oblicze. Chcieli utrącić człowieka i wszystkich jego współpracowników, żeby przejąć ich stanowiska. To przecież nie przypadek, że zwalnia się ludzi Platformy, żeby na ich miejsce wstawić popleczników starosty Węgrzyna. A swoją drogą to żałosne, że PSL (gredarek) nie szanuje koalicjanta - wicestarosty z PiS, pisząc, że jest niewykształcony, robi wielkie oczy czytając cokolwiek, nic nie rozumie, na niczym się nie zna. Jeśli PSL go nie szanuje, to jak ludzie mają go szanować. A może właśnie dlatego takiego sobie wybrali, żeby im nie przeszkadzał i do niczego się nie wtrącał. Własnie dlatego nie chcieli koalicji z PO. Wicestarosta z PO byłby zbyt silny dla pana Węgrzyna. Żałosne. PiS się ośmieszył, ale czy nie ma tam mądrych i wykształconych ludzi, którzy są w stanie sprzeciwić się Węgrzynowi?
gredarek

2015-05-25 23:07:38
Osobie o nicku: "Dość kolesiostwa i czystek polotycznych" Byłeś na rozprawie? Zdaje się, że nie. To siedź cicho. Kompromitowała się większość, także strony swoimi pytaniami, czasami sąd się załamywał. Potem sąd nieprecyzyjne swoje pytania kwitował, doprecyzowując... uśmiechem. Pan Pająk - zapytany przez Sąd, czy pan Korta został powołany na drodze konkursu odrzekł z rozbrajającym uśmiechem: "Nie jestem w stanie powiedzieć, czy został powołany w konkursie. Nie pamiętam". Skoro aż taka niepamięć w stosunku do swojego kolegi, to po co ma pełnić jakieś funkcje, być na wysokich stanowiskach? Przecież zapomni przyjść do pracy i z rozbrajającą szczerością powie, że myślał, że ma urlop :D W sprawie pana Mroczka... Dajcie mu spokój. Ma swoje lata, ma prawo wielu rzeczy nie wiedzieć, nie pamiętać, ale ma prawo do spokoju i fotela. Szkoda, że to fotel wysokiego urzędnika państwowego, bo może bałaganu narobić. Pan Mroczek aż tak stary nie jest, ale pan Pająk o całe 20 lat młodszy i też ma amnezję częściową, wybiórczą. Ale wybiórczość może powodować straty dla powiatu :) O pana Kortę małżonka należycie zadbała, a może i sam pan Korta ma gust i się dobrze prezentował (odpowiednio do miejsca). Nie można tej szlachetności było zauważyć w wymiętej marynarce byłego Starosty... Dość skutecznie wymiętej. To trochę razi, godzi w powagę nie tylko Sądu, ale i nie koresponduje z jego ambicjami władcy (marynarka nie była lniana) :) Niektórzy polecają, by pan Pająk ogarnął powiat, a ja powiem, że najpierw niech ogarnie siebie :D Dokumentacja fotograficzna jest :) Odnośnie ludzi mądrych w PiS-ie... Jestem zdania przeciwnego niż wszyscy z PiS-u - w sprawie ich mądrości. Tak jednak bywa... Co do PSL-u i mojej bytności. Proszę nie przypisywać mi nie gdybać. Nie jestem w PSL-u. Oświadczam, że lubię każdy teatr, ale w dobrym wykonaniu. Niechby i uliczny, niechby i ludowa śpiewogra. Byle nie fałszowali... A tu każdy chór zawsze zawiera parę fałszujących... I choćby reszta śpiewać chciała poprawnie, to taki zawsze będzie zwalać, że inni winni, a on nie fałszuje. Cenię ludzi mądrych. Mądrością jest także to, kiedy ktoś ma poczucie swojej wartości i wie, że się do czegoś nie nadaje i takiego stanowiska czy funkcji nie przyjmuje. Dlaczego pan Mroczek startował na radnego? Mógł nie startować. Nie musiał się także godzić na to, by być szefem bocheńskiego PiS-u. Widocznie nie pamięta, że nie pamięta, że już nie pamięta. Bo jak nazwać taki rozziew między ambicjami a umiejętnościami? :D Cenię każdego, kto zna swoje miejsce. Szewc powinien wiedzieć, że najlepiej mu wychodzą buty, krawiec, że szuje najlepiej ubrania ubrania, a nie powiat będzie chciał przeszywać... Poprzedni Wicestarosta Powiatu pan Całka też zeznał, że o niczym nie decydował, on tylko podpisywał... Jest za to teraz świetnym fachowcem u pana Bzdeka w Gminie - od budownictwa. Buduje niepamięć i sprzedaje na kilogramy. Nie natrząsam się z ludzi, którzy mają świadomość, że nie znają się na czymś i korzystają z pomocy fachowców, ucząc się przy okazji. Ale nie ludzie z PiS-u - jak widać. PO powinna się wstydzić, że ma pośród swoich członków pana Pająka. Takie moje zdanie. Obywatelskość nie polega na tym, że straszy się obywateli. Zbyt wiele cech ma pan Pająk, ale można je ująć jedną (by nie przedłużać komentarza): nieprzyzwoitość. Takich ludzi słusznie odstawia się na bocznicę. Szkoda, że tylko na bocznicę...
do gredarka

2015-05-26 12:40:53
O jakiej ty rozprawie piszesz? Kiedy ona się odbyła? Przeszukałam wszystkie bocheńskie portale i na żadnym ani słowa. Na "bochnianinie" najważniejsza jest "moderacja" i nowe zasady. Teraz? Czy przypadkiem nie za póżno?
radny Pająk jedyna szansa dla Powiatu

2015-05-26 20:48:51
Postkomunistyczna szczujnia skutecznie niszczyła pana Jacka Pająka oraz wszystkich, którzy chcieli z nim współpracować. Portale były zalane paszkwilami i kalumniami. Wszyscy wiemy, że to nie były spontaniczne komentarze internautów, tylko wąska grupa osób wklejała po kilkadziesiąt komentarzy naraz. Nie mogli pokonać go w uczciwej walce, to posłużyli się podstępem (Nihil novi sub sole - jak mawia gredarek). Teraz wiemy, o co im chodziło. Odsunęli Pająka od władzy, aby przejąć kluczowe stanowiska dyrektorskie w powiecie i obsadzić je swoimi działaczami partyjnymi. Nawet nie zachowują pozorów (powołanie znajomej starosty z PSL na dyrektora PZD bez konkursu, dyskredytowanie pana Korty w przestrzeni publicznej...). Powiem krótko, niech się cieszą póki mogą, bo przyjdzie czas rozliczeń.
Uwaga, pajęczyna !!!

2015-05-28 09:44:16
Pająk i jego partia PO to nieszczęście dla powiatu. Swoimi ludźmi obsadził wszystkie podległe instytucje : zarząd dróg, szpital, urzad pracy, szkoły średnie. Teraz niektórzy z nich podnoszą jazgot gdy ujawniane są ich sprawki. Niedawno okazało się że przez niekompetencje Pajaka i jego ekipy powiat bochenski bedzie musiał oddać 600 tysięcy złotych z dotacji na Halę w Łapanowie !!!!! Do tego dochodzi ponad 1- milionowa strata w trakcie realizacji inwestycji. Tam były " dziwne" przetargi ( wykrył to Urzad Marszałkowski) , podpisywano niekorzystne umowy z wykonawcami , na budowie doszło do dewastacji wymiennikow ciepła o ogromnej wartości . To wierzchołek góry lodowej. Prokuratura i instytucje kontrolne muszą to pilnie zbadać bo będzie przedawnienie. Teraz cześć ludzi Pająka znalazła azyl u Bzdeka w Urzedzie Gminy Bochnia . Pająk tez przebiera nogami żeby sie tam dostać na stołek. Jeszcze niedawno sam pisał do Tuska aby rozwiązać gminę. Bezczelność i arogancja tego typa nie zna granic.
tyran

2015-05-28 12:33:00
Gredarek kogo właściwie obchodzą te głupoty,które z uporem godnym lepszej sprawy wybazgrujesz na wszystkich forach? Dlaczego nie ma nic o ekipie z UG Bochnia wywalonej z hukiem z roboty ,przy okazji ostatnich wyborów?Sądząc z treści tej pisaniny/ nigdy nie przeczytałem żadnego postu do końca /musisz być niezwykle zadowolony z tych wypocin.Kogo właściwie chcesz pouczać?Za kogo się uważasz? Myślę że tych postów wyziera jakieś błaganie o pomoc,o zwrócenie na siebie uwagi za wszelką cenę,o przekonanie o własnej nieomylności.Może zamiast pisaniny dobry byłby jakiś lekarz?Są specjaliści naprawdę wysokiej klasy.
gredarek

2015-05-28 16:32:49
tyran=rębajło Będę pisać długie komentarze. Żebyś nie czytał do końca. Na końcu postaram się zawsze coś brzydkiego na was (ciebie) napisać, bo tego nie doczytacie(-sz) :) Ileż można pisać w czasie pracy? :D Robicie to prawie codziennie :) Ale niektórzy nie znają się na niczym, to piszą w godzinach pracy :D :D Co na to powie dobra zewnętrzna kontrola? :D :D :D Pozdrawiam :)
PSL =Posady Dla Swoich Ludzi

2015-05-28 20:45:10
PSL = Posady dla Swoich Ludzi. Nic dodać, nic ująć. I nie plujcie na Jacka Pająka, bo gość dużo zrobił, chyba najwięcej ze wszystkich. I co z tego, kiedy stare komuchy zaszczuły go w necie.
do uwaga Pajęczyna

2015-05-28 20:59:22
Ten chamski komentarz napisał jakiś znajomy byłego wójta. Pan Jerzy Lysy oraz jego poplecznicy stracili swe wpływy i nie mogąc się z tym pogodzić, atakują nowego wójta Marka Bzdeka oraz Jacka Pająka i wszystkich działaczy Platformy Obywatelskiej. Tak się składa drodzy państwo, że pan Pająk zmienił ten powiat na lepsze, bo cenił fachowców, motywował do pracy i podnoszenia kwalifikacji przez urzędników. Dzięki temu ostatnie osiem lat to ogrom inwestycji w powiecie i wzorcowe wykorzystanie funduszy unijnych. Efekty widać na każdym kroku: poprawa infrastruktury drogowej, opieki zdrowotnej, szkolnictwa oraz służb mundurowych, jak policja i straż. Miejmy nadzieję, że obecne władze nie zniweczą osiągnięć ostatnich lat.
gredarek

2015-05-28 22:59:01
Trudno nie prać, jeśli ktoś wystawia się jak koński zad do bata... Gdyby nie było laurek o osiągnięciach, które skończyły się pełną korupcją policji, uwiązaniem jej, prokuratury i sądu na sznurku-łańcuchu Starosty (wszystkim tak pomagał i o nich dbał, to wszyscy z wdzięczności wyroki na korzyść Starostwa...). Ale sędziowie się z panem Pająkiem znają na stopie prywatnej, a to dopiero świadczy i o sędziach, ich moralności, i o panu Pająku, który owija sobie wszystkich wokół palca, najpierw wabi zapachem, a potem ma wszystkich w garści. Ci, którzy tutaj tak wypisują peany na jego temat - są zapewne dalej pociągani za łańcuch i duszeni dawniej złożonymi zobowiązaniami... Policja uzależniła się od Starosty Pająka jak od narkotyków. Każde żądanie Starosty, a policja jedzie, gdzie trzeba... Nieraz to było potrzebne, ale czasami wręcz śmieszne, bo czuło się tę służalczość wobec starosty... Służba zdrowia w Bochni urasta do Kliniki im. Jacka Pająka, a poziom szkolnictwa widać po poziomie wpisów :D Polszczyzna zamienia się w coś, czego z przyzwoitości nie nazwę :D Chwalcie Pana na harfie chwalcie Pana na cytrze... Może Wam łzy słone otrze, albo i także dupę wytrze...
b

2015-05-29 00:08:45
jesteś wielki gredarek, punktuj dalej pająkowe sieroty...czas rozliczeń dla nich już nastał, jeśli bochenska policja coś tuszuje to trzeba zawiadomić ABW i tyle w temacie
a

2015-05-29 07:46:37
Zgadzam się w całości z opinią poprzednika. Wyjątkowo trafne argumenty, napisane poprawną, dosadną polszczyzną. Mnie interesuje jeszcze jedna kwestia, zupełnie pomijana tutaj. Jak się sprawdza nowy inżynier budownictwa, wyłoniony oczywiście w drodze konkursu p.Całka, na stanowisku kierownika Wydz. Budownictwa u p. Bzdeka. Jest też tak cenionym fachowcem jak inż. Korta, lepszym, gorszym...
aa

2015-05-29 09:10:40
Czy ktoś orientuje się, jak wygląda aktualnie problem bezrobocia w powiecie bocheńskim. Czy nominacja nowej vice-dyrektor PUP-y coś w tej przestrzeni zmieniła?
aaa

2015-05-29 11:33:24
Odpowiedź jest chyba oczywista. Skoro od jakiegoś czasu, tak się wszyscy użalają tylko nad jednym bezrobotnym, to znaczy, że ich po prostu więcej nie ma. Prawda?
Brawo Jacek Pająk

2015-05-30 01:38:04
Jacek Pająk to jedyna szansa dla młodych ludzi. Tylko za jego kadencji młodzi, wykształceni i kreatywni ludzie mieli szansę dostać kierownicze stanowiska. A teraz co?, Przykład pani Zysek pokazuje, że stanowiska dostają tylko znajomi króliczka, a raczej myśliwego. Wszystkie strategiczne stanowiska przez najbliższe cztery lata pójdą w ręce starej PSL-owskiej drużyny, której niektórzy zawodnicy mają sporo za uszami. Konkursy, owszem będą, ale nikt spoza układu nie spełni wymogów formalnych.
Jowny Jurek

2015-06-03 18:36:18
Śmierdzi na tym forum bąkiem Jurka. Ten błazen nie da sobie spokoju, przegrał wybory w doskonałym stylu. Wszyscy mają go głęboko w dup*ie. A Węgrzyn niech się cieszy, że mu się udało stary układowczyk jest zbyt bardzo skorumpowany, wykorzystuję szanse jak tylko może bo to jego ostatnia kadencja!!!
ostrzeżenie - uwaga pajęczyna

2015-06-04 01:30:23
ja też uważam ze byłego starostę pająka powinni rozliczyć za milionowe straty przy budowie hali sportowej w lapanowie. jego zastępca całka powinien sie wyliczyć z budowy domu, pożyczki od rodzinki ktoś powinien zbadać. krąg wokół nich się zaciska.
Ludwik

2015-06-04 13:17:15
Lysego mieszkańcy gminy już rozliczyli. Ten łeb lekką reką utopił nasze pieniądze we Floriana, którego nikt nie chce kupić a nawet dzierżawić! I wciska ludziom ściemę, że to inwestycja lepsza niż w banku. Banku spermy chyba.
do pajęczyny

2015-06-04 15:32:03
To ciebie prokurator powinien rozliczyć za te kalumnie, paszkwile i bezpodstawne oskarżenia kierowane pod adresem Jacka Pająka. Obrażasz nie tylko jego samego, ale wszystkich ludzi, zarówno urzędników, jak i całą rzeszę podwykonawców. Pan Pająk nie ma się czego wstydzić. Odwalił kawał dobrej roboty. Pan Węgrzyn nie zrobił nawet połowy z tego. A co do Łapanowa, to żaden starosta nie zrobił tyle dla szkoły w Łapanowie, co pan Pająk. Myślę, że tej szkoły już by nie było, gdyby nie inwestycje i modernizacja, której kluczowym elementem jest hala sportowa. Korzysta z niej cała społeczność lokalna.
Zuzanna Skrzypska

2016-10-23 17:42:29
piszecie nie na temat
REKLAMA