Powiat

piątek 27 stycznia 2017 15:12:50

Nieszkowice i Wola Nieszkowska poczekają na wodęNieszkowice i Wola Nieszkowska poczekają na wodę

Przynajmniej do 3 lutego mogą potrwać prace związane z przywróceniem przydatności wody do spożycia i celów socjalno-bytowych w Woli Nieszkowskiej i Nieszkowicach Wielkich (od oczyszczalni w stronę Olchawy, Pomnika Lotników Polskich), które korzystają z ujęcia wody w Chrostowej).

Od 25 stycznia działają urządzenia, służące do dezynfekcji tego ujęcia wody: lampa UV - w celu likwidacji bakterii w produkowanej wodzie oraz kompletny system ozonujący – do dezynfekcji sieci wodociągowej, zbiorników wody pitnej oraz filtrów pospiesznych na stacji uzdatniania w Chrostowej.

Zakończenie działań dezynfekcyjnych przewidziano na 3 lutego, a następnie próbki wody zbada Sanepid. Wyniki badań wody, które pozwolą określić ewentualną przydatność wody będą prawdopodobnie po 5 lutym.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

stały czytelnik

2017-01-27 16:38:28
Nie rozumiem czemu nie było pytania w słynnym "wywiadzie" o szamba i braku kontroli? Walczyliście o zwierzątka czy roślinki w Łapczycy a wiecie ile ginie ich od szamb!? O skażeniu wód tak w ujęciu jak i pewnie w studniach nawet nie wspominam. To jest jeden z tematów który powinien być tu najważniejszy bo ludzie są bez wody a w studniach mają to co sąsiad oszczędzający na kanalizacji!!! Niestety priorytety Wam się trochę zmieniły:/
kempra

2017-01-27 19:26:16
A co na to ten młody aparatczyk - radny K. Rośnie na kolejnego ,,fizjologa'' wg. Kiepskiego !!!
pytanie do kempry

2017-01-27 20:46:45
Czemu zadajesz retoryczne pytania ? Adrianek Kukla to wielki zwolennik Bzdeka wiec nie bedzie robił swojemu wójtowi awantury o to, że kilkadziesiat ludzi z jego okregu wyborczego dostało wysypki albo posr...ło się po wypiciu skażonej wody. Najwazniejsze że bzdekowcy powołali tzw. młodzieżową radę gminy. Szumu było co niemiara ale pożytek z tego żaden. Dla Kukli i Bzdeka to jeden z najwiekszych sukcesów połowy ich kadencji, bo reszta to same porażki. Brak powiadomienia mieszkancow o skażeniu wody to jedna z nich.
ivan

2017-01-27 21:25:14
adrianek powiadamial przez facebooka - w koncu jest e-radnym, specjalista od internetu i filmikow . załatwia e-wodę
Nieszkowice Wielkie

2017-01-27 21:33:36
Za wójtów Lysego i Kuliga taki numer był nie do pomyślenia. Oni działali profesjonalnie. Gmina Bochnia kupowała wodę od gminy Łapanów. Dołożyła kasę do modernizacji ujęcia w Chrostowej. W zamian miała odbierać część ścieków z Zoni na oczyszczalnię w Nieszkowicach Wielkich. Teraz gdy naszymi gminami rządzą Bzdek i Roj, takie skandale mają miejsce. Wszyscy już przekonali się że tzw. "dobra zmiana" nie dotyczy gmin Bochnia i Łapanów. Wręcz przeciwnie, tam zmiany są na gorsze.
Madzia

2017-01-27 21:34:24
bajdurzysz, jak zawsze. Znasz przyczyny? Pałeczki coli nie mają barw politycznych. Pamiętasz, jak za czasów lysego zawaliła się oczyszczalnia ścieków? I komu byś to przypisał, mędrku?
Jerzy z Łapczycy

2017-01-27 21:35:00
Jurek daj że sobie już spokój, przegrałeś wybory i ujadasz Bzdeka na każdym kroku niczym Rysiek Petru PIS. Ludzie dali ci do zrozumienia, że nie chcą takiego cwaniaka i awanturnika w gminie. Teraz jest spokój, mieszkańcy, urzędnicy, radni i sołtysi chwalą sobie współpracę z wójtem, więc nie mędrkuj już o basenach, salach, lodowiskach i innych pierdołach, bo temat dotyczy czegoś innego. Cały czas piszesz o sobie że byłeś mądrym i dobrym gospodarzem :D niczym Bolek, który również uważa że tylko on był bohaterem i jego Danusia. Mamy już dość komuny, gmina została oczyszczona! I tego zaufania już nie odbudujesz wypisując tu swoje żale na forum. Daj sobie spokój, szkoda zdrowia bo nawet twoi lekarze na Kobierzynskiej będą bezradni. Jako mieszkaniec gminy dziękuję ci za wszystko za Floriana i Orliki również
informacja

2017-01-27 21:37:34
Przynajmniej do 3 lutego br. mogą potrwać prace związane z przywróceniem przydatności wody do spożycia i celów socjalno - bytowych w Woli Nieszkowskiej i Nieszkowicach Wielkich (od oczyszczalni w stronę Olchawy, Pomnika Lotników Polskich), które korzystają z ujęcia wody w Chrostowej. Od 25 stycznia br. działają urządzenia służące do dezynfekcji tego ujęcia wody: lampa UV - w celu likwidacji bakterii w produkowanej wodzie oraz kompletny system ozonujący – do dezynfekcji sieci wodociągowej, zbiorników wody pitnej oraz filtrów pospiesznych na stacji uzdatniania w m. Chrostowa. Zakończenie działań dezynfekcyjnych przewidziano na 3 lutego br. a następnie próbki wody zbada Sanepid. Wyniki badań wody, które pozwolą określić ewentualną przydatność wody będą prawdopodobnie po 5 lutym 2017r
informacja2

2017-01-27 21:38:47
Urząd Gminy Bochnia informuje, iż wodę pitną w butelkach 5-litrowych można odbierać: w Woli Nieszkowskiej: na świetlicy wiejskiej do godz. 22:00 w Nieszkowicach Wielkich: na oczyszczalni ścieków do godz. 20:00 oraz u Sołtysa. Ponadto, woda z ujęcia Stacji Uzdatniania Wody w Siedlcu dowożona będzie przez GZWiK do mieszkańców wsi Wola Nieszkowska i Nieszkowice Wielkie w pojemnikach 1000 l, którą można używać do celów bytowych i do spożycia po przegotowaniu.
stały czytelnik

2017-01-27 21:39:56
W czasach gdy woda jest skażona (w studniach pewnie też) Dwie wsie bez wody! Dla Was to nie jest temat nr.1? Nie bijecie na alarm? Nie pytacie wójta czemu nie ma kontroli szamb? Pamiętam jak walczyliście o zwierzątka w Łapczycy gdy mieli budować obwodnice. A wiecie że szambo dużo więcej takich zwierzątek zabija?. Co się stało że już ekologia nie jest ważna? O problemach w gminie nawet nie wspominam. np. lekarze... Ps. Nie martwcie się tak bo po wyborach może się okazać że Ci też dobili do 100 tyś? na wycieczki a mają jeszcze trochę czasu:). Problemy ludzi nie są ważniejsze!? Liczę jako stały czytelnik że tego nie usuniecie:)
do stalego czytelnika

2017-01-28 00:22:53
punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.... a cena wody w gminie to jakas totalna porazka!!!!
informator

2017-01-28 11:38:01
Przynajmniej do 3 lutego br. mogą potrwać prace związane z przywróceniem przydatności wody do spożycia i celów socjalno - bytowych w Woli Nieszkowskiej i Nieszkowicach Wielkich (od oczyszczalni w stronę Olchawy, Pomnika Lotników Polskich), które korzystają z ujęcia wody w Chrostowej. Od 25 stycznia br. działają urządzenia służące do dezynfekcji tego ujęcia wody: lampa UV - w celu likwidacji bakterii w produkowanej wodzie oraz kompletny system ozonujący – do dezynfekcji sieci wodociągowej, zbiorników wody pitnej oraz filtrów pospiesznych na stacji uzdatniania w m. Chrostowa. Zakończenie działań dezynfekcyjnych przewidziano na 3 lutego br. a następnie próbki wody zbada Sanepid. Wyniki badań wody, które pozwolą określić ewentualną przydatność wody będą prawdopodobnie po 5 lutym 2017r
zbiornik

2017-01-28 11:38:51
Potrzebna kontrola szamb
do zbiornik

2017-01-28 11:39:46
a czy za poprzedniego wójta były przeprowadzane takie kontrole?
do do zbiornika

2017-01-28 11:42:07
a czy za obecnego wójta takie kontrole są przeprowadzane?
pytanie

2017-01-28 11:45:18
Czy gmina ma obowiązek kontroli szamb?
LP

2017-01-28 12:09:16
Każdy posiadacz szamba zobowiązany jest posiadać umowę odbioru nieczystości ciekłych podpisaną z firmą asenizacyjną oraz przechowywać dowody uiszczenia opłat za wywóz nieczystości.
LP

2017-01-28 12:10:42
Zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( tj Dz. U. 2012 r. poz. 391 ze zm): Art. 5 ust. 1 pkt. 3a „ Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez: gromadzenie nieczystości ciekłych w zbiornikach bezodpływowych „ Art. 5 ust. 1pkt 3b „Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez: pozbywanie się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych oraz nieczystości ciekłych w sposób zgodny z przepisami ustawy i przepisami odrębnymi” Art. 6 ust. 1 „ Właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych, oraz właściciele nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy, wykonując obowiązek określony w art. 5 ust. 1 pkt. 3b, są obowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez: gminną jednostkę organizacyjną lub przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych- przez okazywanie takich umów i dowodów uiszczenia opłat ze te usługi”.
LP

2017-01-28 12:13:22
Obowiązkiem Gminy zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt. 1 i 2 wyżej przywołanej ustawy jest prowadzenie ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków: „Gminy prowadzą ewidencję: 1) zbiorników bezodpływowych w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej; 2) przydomowych oczyszczalni ścieków w celu kontroli częstotliwości i sposobu pozbywania się komunalnych osadów ściekowych oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej".
wyborca

2017-01-28 13:24:45
Dlaczego nie ma kontroli domów nie podpiętych do kanalizacji ja się pytam? I czyja to wina jak nie władz?
jajko

2017-01-28 13:27:11
Przynajmniej do 3 lutego mogą potrwać prace związane z przywróceniem przydatności wody do spożycia i celów socjalno-bytowych w Woli Nieszkowskiej i Nieszkowicach Wielkich (od oczyszczalni w stronę Olchawy, Pomnika Lotników Polskich), które korzystają z ujęcia wody w Chrostowej) normalne jaja!!!!
Dp "do zbiornik"

2017-01-28 13:33:19
Ponad dwa lata po wyborach a Ty dalej "poprzednik to poprzednik tamto" brak argumentów? Pewnie kolo 80% mieszkańców płaci za kanalizację i chce mieć czystą wodę!(w studniach też) Nie może być tak że te 20% ten wysiłek niszczy! Nie nie interesuje mnie czy były kontrole za poprzednika czy nie. Interesuje mnie to co jest teraz! Są gdzieś te kontrole? Z tego co pisze LP gmina ma obowiązek. No więc pytam czy ten obowiązek wykonuje? Bo żarty się skończyły i nie da się wszystkiego załatwić stwierdzeniem (za poprzednika to czy tamto). Czas powiedzieć sprawdzam "dobrą zmianę" i czy ona taka dobra?
asia

2017-01-28 14:17:04
Też chcę mieć czystą wodę w studni, Oczekuję gminnych kontroli!
Popieram p. Bzdeka

2017-01-28 20:09:14
Popieram wójta Bzdeka, bo to człowiek z wartościami chrześcijańskimi.
ciekawy

2017-01-28 20:10:31
badał ktoś wodę w swojej studni w woli? ciekawe jakie tam są wyniki
Niepopieram p. Bzdeka

2017-01-28 20:42:29
tak tak bzdek pokazal wartosci chrzescijanskie , a wyborcy pokaza mu teraz srodkowy palec. Juz sie 2 raz na "menedzera od srodkow UE" nikt nie nabierze! Gdzie te dotacje? gdzie te inwestycje? narazie jest tylko kolesiostwo i marazm
popieram ?

2017-01-28 21:34:14
Kto to napisał ?A co dowartości chrześcijańskich to rodzina się nie składa na nie?
bakteria

2017-01-29 00:31:22
podobno to dziadostwo w studniach w gminie łapanów jest, ktoś tam ponoć takie badania robił
wiewiór

2017-01-29 14:46:50
Wartościami chrześcijańskie, rodzinne ???? Chyba wiewiórki, bo nie osób piastujących obecnie funkcje publiczne w gminie Bochnia. :))
pol

2017-01-29 15:41:03
zajac w jakze "madrym i pouczajacym" kolejnym wiedeobelkocie pokazuje ze mozna smialo pic wode w bochni a co z wola nieszkowska? co z nieszkowicami? zajac zapraszam cie do woli nieszkowskiej napij sie wody z wodociagu - napewno cie orzezwi!!!!
REKLAMA