Powiat

sobota 06 maja 2017 11:47:20

Nauczyciele i pedagodzy wiedzą więcej o dopalaczachNauczyciele i pedagodzy wiedzą więcej o dopalaczach

27 kwietnia 2017 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie odbyła się konferencja szkoleniowa „Dopalacze wśród młodzieży – profilaktyka”, którą poprowadził asp. sztab. Robert Bretner – specjalista Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. W gronie uczestników znaleźli się nauczyciele i pedagodzy gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bocheńskiego oraz Bursy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni.

 

Robert Bretner w przeszłości był funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego, konsultantem MSWiA oraz delegatem do Stałego Przedstawicielstwa Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej w Brukseli celem wzmocnienia Wydziału ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych w czasie polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Ponadto współpracował m.in. z przedstawicielami INTERPOLU i EUROPOLU. Obecnie pracuje w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Zajmuje się prewencją kryminalną i profilaktyką, w tym profilaktyką uzależnień. Jest organizatorem i koordynatorem licznych przedsięwzięć z obszaru przeciwdziałania narkomanii.

Prowadzący wyjaśnił czym są dopalacze, jak destrukcyjnie wpływają na organizm człowieka i jak należy z nimi walczyć. Zwrócił uwagę na szczególną skalę zjawiska wśród młodzieży i konieczność podjęcia działań profilaktycznych. Prelegent podzielił się swoją wiedzą merytoryczną i bogatym doświadczeniem z zakresu omawianego zagadnienia.

Szkolenie zorganizowane zostało w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo młodzieży tak bardzo narażonej obecnie na zjawiska patologiczne zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

 

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA