Powiat

poniedziałek 21 lipca 2014 10:52:25

Mieszkańcy Brzeźnicy apelują w sprawie braku chodnikaMieszkańcy Brzeźnicy apelują w sprawie braku chodnika

Wójt ostro o powiatach i o staroście

Podczas zebrania wiejskiego mieszkańców Brzeźnicy z wójtem Gminy Bochnia Jerzym Lysym zwrócono uwagę na problem braku chodników w tej miejscowości. Wójt nie jest jednak skłonny przeznaczyć na ten cel ani przysłowiowej złotówki, ponieważ uważa, że budową ciągu dla pieszych powinno zająć się Starostwo Powiatowe w Bochni, do którego należy droga biegnąca przez podbocheńską Brzeźnice.

Pan w ogóle nie dba o pieszych. Chodniki – należałoby, żeby Pan pomyślał o tym. Obiecał Pan 6 lat temu, że pomału jedną stroną chodnik będzie się robił, a tutaj nic – mówiła jedna z mieszkanek miejscowości należącej do Gminy Bochnia w imieniu wielu sfrustrowanych tą sprawą osób.

Jerzy Lysy na zarzut mieszkanki Brzeźnicy odpowiedział, że kiedy 6 lat temu starostą został młody człowiek Jacek Pająk myślał, że zajmie się on m.in. budową chodników i całą winę przelał na starostwo powiatowe.

Liczyłem 6 lat temu, że młody starosta, który kilkunastoma głosami został wybrany w radzie powiatowej, że zabierze się m.in. za budowę chodników. Prawie 100 mln ma budżetu powiat. Ja tęsknię za tymi czasami, kiedy powiatu nie było, bo te 100 mln w znaczącej części jest przejadane. Duża część tych środków mogłaby zasilić bezpośrednio instytucje powiatowe, które były zanim jeszcze powiaty powstały. Jaka jest dystrybucja pieniędzy to ręce opadają. Nie ma praktycznie żadnej inwestycji drogowej czy chodnikowej, gdzie powiat by nie wyciągnął do wójtów ręki. My, jako gmina budujemy kanalizacje, drogi i szkoły. Kiedy starostwo dało mi chociaż złotówkę? – stwierdził wójt Gminy Bochnia zaznaczając, że przez wiele lat dawał pieniądze dopóki nie okazało się, że Starostwo Powiatowe w Bochni „przed dwoma laty rozdało ponad milion złotych na budowę hali sportowej w Łapanowie”.

Problem z chodnikami w Brzeźnicy szybko się nie skończy. Jak podczas spotkania wiejskiego mówił wójt trzeba będzie poczekać do czasu jak zmieni się starosta bocheński i wtedy wrócić do tematu.

Póki co w Brzeźnicy na odcinku od świetlicy do kościoła rozpoczęła się budowa chodnika, który również ma pełnić rolę parkingu dla samochodów, które do tej pory głównie w niedziele oraz święta utrudniały przejazd drogą biegnącą przez wieś. Inwestorem tego zadania jest Starostwo Powiatowe w Bochni. Inwestycje rozpoczęto dzięki staraniom radnego powiatowego Wacława Woźnickiego, który jest mieszkańcem oraz byłym sołtysem Brzeźnicy.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zosia

2014-07-21 21:02:59
każdy kij ma dwa końce wójcie, jeżeli lysy nie zostanie wójtem gminy bochnia, to tez pewno powstanie chodnik.
sabat

2014-07-21 21:05:26
Dobrze, że Powiat coś robi w naszej wsi, bo na gminę nie ma co liczyć, chociażby w kwestii samej sali gimnastycznej, którą obiecują i obiecują ładnych parenaście lat
gorzków do sabata

2014-07-22 00:08:12
Masz sklerozę albo prymitywnie kłamiesz !!!!!! Gmina za czasów wójta Lysego wybudowała w Brzeźnicy dom ludowy w którym mieści się przedszkole i świetlica wiejska !!!!!! Wójt Lysy wybudował wam nowoczesną oczyszczalnię ścieków i sieć kanalizacyjną , ponad 15 km. Opozycja z byłym sołtysem Woźnickim bardzo przeszkadzała ale Rada Gminy go zawiesiła i wójt dokończył kanalizację. Drogi gminne są 2 razy lepsze niż powiatowe. Zasługi Woźnickiego są marne bo utrzymanie dróg powiatowych to psi obowiązek starosty i powiatu. Ludzie pamiętają że krewniaczka Woźnickiego była w komitecie wodociągowania, który nie rozliczył się z ponad 50 tys złotych . Gmina oddała sprawę do prokuratury sąd umorzył a prokuratura się nie odwołała. To było 15 lat temu On myśli że ludzie nie wiedzą czemu on nienawidzi wójta.
ANTYZOSIA

2014-07-22 00:21:49
CZY TY ZOSIU CHCIAŁABYŚ ABY GMINA DAWAŁA STAROŚCIE KASĘ NA POWIATOWE ZADANIA WTEDY GDY ON MARNOTRAWI MILIONY NA INNYCH INWESTYCJACH ???!!!! WŁAŚNIE TAK BYŁO NA SALI SPORTOWEJ W ŁAPANOWIE, GDZIE ZMARNOWANO SETKI TYSIĘCY ZŁ. JEŻELI TAK MYŚLI TWÓJ KANDYDAT NA WÓJTA TO ON NIE MA ŻADNYCH SZANS W WYBORACH.
aaa

2014-07-22 07:56:22
Pająk i tak zostanie starostą
kto pyta nie błądzi

2014-07-22 16:42:44
A ja się pytam co z tą salą gimnastyczną w Brzeźnicy. Budują już? PS: Łatwo można zauważyć, że w licznych artykułach dot. Brzeźnicy, jedna i ta sama osoba (tyle, że pod innymi nickami) pisze tylko o jednym i tym samym. Mam tutaj na myśli nick: "gorzków do sabata".
pająk z woźnickim niech się tłumaczą

2014-07-22 16:59:44
Pająk z Woźnickim niech się wytłumaczą dlaczego uprawiają politykę tam gdzie powinno liczyć się tylko o bezpieczeństwo ludzi . Przed wyborami budują chodniki bez dotacji wójta w Brzeźnicy i Cerekwi czyli wsiach skąd pochodzą radni powiatowi. Okazuje się że jednak można !!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .............. .............................. ....................................... ............................... ........ Dlaczego budują chodnik księdzu w Brzeźnicy zamiast budować chodnik w Damienicach i Proszówkach, przy ruchliwej drodze powiatowej do Niepołomic ?????? ???????????????????? ????????? ???????????? W Słomce i Gawłowie też jest dużo większa potrzeba bo to 2 km od węzła autostrady !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do aaa

2014-07-22 17:02:09
ale jak będzie miał wyrok w sprawie karnej z byłym skarbnikiem to nie doczeka na stołku nawet do wyborów
niech zrobią chodnik d kościoła do cmentarza

2014-07-22 22:09:39
Dwa lata temu gmina zrobiła kanalizację wzdłuż głównej drogi do Bochni . Od kościoła do cmentarza jest bardzo niebezpieczne, wyżej również. Ale starosta Pająk i jego zaufany człowiek Woźnicki chcą robić chodnik/parking pod kościołem tuż przed wyborami. Wszyscy dobrze wiedza o co im chodzi.
JA PYTAM DO KTO PYTA

2014-07-22 22:11:37
PRAWDA W OCZY KOLE PANIE WACEK I PANIE JACEK
aaa

2014-07-22 22:58:58
Doczeka :) Węgrzyn tez kiedyś miał sprawę i się przedawniła, w Polsce nie ma prawa zapamiętaj to sobie.
wacław

2014-07-23 09:23:51
Czas Bocheński zapomniał dodać, że "artykuł sponsorowany jest przez wacka"
Maria K.

2014-07-23 11:35:42
Lysy woli inwestować w hotele niż w chodniki
Jurek

2014-07-23 13:15:05
Ciekawa dyskusja zaczeła się na facebooku na bocheńskich problemach w tym temacie , nawet starosta Pająk odpisał i dyskutuje, ciekawe czy wójt Lysy dołączy do dyskusji; Tutaj link do rozmowy https://www.facebook.com/bochenskieproblemy
otwieraczka

2014-07-23 20:45:31
ciekawa ta dyskusja jurek, szkoda tylko że ten profil na facebooka redagują pracownicy powiatu w tym mateuszek brązowa wazelinka mulka, kasia widoczna kęmpka hamupa i sabinka klapsik kierepek, co jeszce te kryształki soli wymyślą? może kandydata na wójta? wkrótce dlasze newsy
zen

2014-07-23 21:57:55
prawda jest taka ze jako polityczny sekretarz powiatu pajak robi chodniki wg klucza polityczno-partyjnego. To ze mu niektore gminy doplacaja swiadczy o frajerstwie niektorych wojtow oraz nieudolnosci pajaka. To ze opowiada ze nie ma na nic kasy, a potem 5 mln zostaje na koniec roku jest robieniem w balona radnych i wyborcow. A gdzie jest kasa od wykonawcy autostrady na chodniki w miejscowosciach wzdluz autostrady???? poszyly w inne czesci powiatu gdzie politycznie jest po drodze pajakowi!!!!!! juz wole zeby slon trabalski byl starosta !!!!!!!
Jacek i Wacek

2014-07-24 01:43:40
Jacek i Wacek w jednym stali domu. Jacek w starostwie a Wacek na dole............. Jacek Platformy sekretarz RajKomu. Wacek podawał makaron w rosole....... I robił to w ramach rustykalnej partii. Lecz za namową Józefa z Ostrowa , ktoremu córka zalegała w domu, zerwał sie Wacek i pędzi na górę..... Stuk- puk , zamknięte . Spogląda przez dziurę i widzi - cały pokój w wodzie. A Jacek z wędką siedzi na komodzie. - Cóż waćpan robisz ? - Stołek sobie łowię. - Ależ mospanie, mam to samo w głowie...... Cóż było robić ? Jacek ani pisnął , wrócił do siebie i PO nacisnął......... Nazajutrz Wacek jeszcze mocno chrapie a tu z powiatu cos mu z władzy kapie. Zerwał się z łóżka i pędzi na górę...... Stuk-puk , otwarte !!!! Salony, i diety. I władza w szpitalu. Za duża - niestety...... Bo Jackowy stołeczek bardzo był kosztowny. W salony był obfity, i w kasę zasobny..... Nic dziwnego ze owa jozefowa córka została ustrojona w NFZ -u piórka ..... A jeszcze inny Witalis - pochlebca, w nagrodę został prokurentem depsa... Lecz stare porzekadło sprawdza się solennie . Gdy toniesz to liczba klakierów ci zwiednie.
Bocheńskie Problemy

2014-07-24 12:41:09
Witam, miło nam że samorządowcy zaczynają dyskusję bezpośrednio z mieszkańcami. W żadnym wypadku nie jesteśmy powiązani z żadną partią polityczną, ugrupowaniem lokalnym czy komitetem wyborczym. Nie jesteśmy też pracownikami żadnego urzędu. Także jakiekolwiek sugestie o powiązaniach z politykami czy urzędnikami są chybione. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współtworzenia tego fanpage na Facebooku. Bo przecież od nas, obywateli, mieszkańców, wyborców zależy kto będzie rządził i podejmował decyzje w naszym imieniu Pozdrawiam Maciek i Anka P.S. link do fanpage https://www.facebook.com/bochenskieproblemy
DO BOCHEŃSKICH PROBLEMÓW

2014-07-24 17:09:59
BUDOWA CHODNIKÓW PRZY DROGACH POWIATOWYCH TO PROBLEM STAROSTY !!!!! JEGO NIC NIE OBCHODZI GDY NP. MINISTERSTWO BUDUJE AUTOSTRADĘ ALBO GDY GMINA BUDUJE KANALIZACJĘ !!!! MIESZKANCY DAMIENIC, GAWŁOWA, SŁOMKI I PROSZOWEK CZEKAJA NA CHODNIKI I NIE MOGĄ SIĘ DOCZEKAĆ, CHOCIAŻ U NICH RUCH SAMOCHODOWY JEST DUŻO WIĘKSZY NIŻ W BRZEŹNICY. ALE POWIATOWI WŁADCY MAJA TO GŁĘBOKO W D.....E !!!!!! TRZEBA ICH NATYCHMIAST ODSUNĄĆ OD WŁADZY I TO JEST NAPRAWDĘ WAŻNY BOCHENSKI PROBLEM !!!!
powiaty do likwidacji !!!!

2014-07-24 17:34:35
Najwyższa pora aby zlikidować powiaty. Starostwo to armia urzedasów - wydział promocji, rzecznik prasowy, liczne jednostki organizacyjne jak powiatowy zarząd drogowy itp. A na codzień - polityka, polityka, polityka....i partyjniactwo !!!!!! No i dziwne interesiki : drożejące o milion inwestycje, przyjmowanie skompromitowanych polityków na dyrektorskie stołki itp
z brzeźnicy

2014-07-24 19:52:41
Wacek nie mieszaj już, bo mamy cie dosyć tutaj. Zajmij się swoimi problemami, zajmij sie rodziną, bo tam chyba powinieneś bardziej się zaangażować (zainteresowani wiedzą o co chodzi).
do 'z brzeźnicy'

2014-07-24 21:14:58
Ty lepiej zajmij się swoją rodziną, a nie wypisuj na forum o innych!!! Bo oliwy do ognia to lubisz dolewać, tak jak i inni sympatycy obecnie władających gminą!!!
Janusz Ochel

2014-07-25 07:10:07
Czekam cierpliwie juz 5 lat na rozwiązanie sprawy związanej zdrogą gminną w Pogwizdowie, Oby pan Radny z Brzeznicy jako strażak nie musiał przyjeżdać jesli by doszło do zdarzenia. Pan Wójt Jerzy Lysy zrzekł się z władania drogi nr ewid. 262/16 położonej w Pogwizdowie i jestem odciety od świata.Właściciele w 2007 roku chcieli przekazac nieodpłatnie, ale Wójt niechciał, Co sie jeszcze musi się zdarzyc. Rada jest bezradna, Wójt nic nie morze, kto za taki satm rzeczy odpowiada w Polsce.
Józek

2014-07-26 18:37:09
Oho! widzę że Jurek Lysy dołączył do dyskusji :)
do Jurek

2014-08-21 08:41:00
Lysy napewno dołączy do dyskusji tylko kmini jaki nick sobie wymyślić i ile kont założyć na facebooku żeby były w miarę wiarygodne. :)
Ludwik

2014-08-21 08:59:39
Lysy zajmuj się swoją rodziną, a najlepiej niech rodzina zajmie się tobą - są takie ośrodki, które mogą cię wyleczyć z tego nałogu, póki nie jest za późno. (zainteresowani wiedzą o co chodzi).
do Ludwila

2014-08-22 01:38:57
pomyliłeś adresata , nałogi były i są w rodzinie Wacka !!!!!!! wszyscy w Brzeźnicy wiedzą że ta patologia doprowadziła ich do dramatów.
xxx

2014-08-23 17:18:49
Pan Woźnicki wiele zrobił dla Brzeźnicy, a gdzie jest radny Łącki. Już więcej nie zagłosujemy na niego.
$$$

2014-08-23 17:24:53
do z brzeźnicy oceniaj swoją rodzinę, zajmuj się swoimi problemami. Żal mi cię bo nie masz własnego życia tylko żyjesz problemami innych i wygłaszasz to na forum. Bezczelność!!!
radny nieporadny

2014-09-03 00:03:37
Patologia to jest w gminie Bochnia panie Lysy. Ustawiłeś sobie pionków na Brzeźnicy i teraz wypisujesz, że jest spokój na wsi. Co obecny Pan radny i sołtys zrobili dla Brzeźnicy? Oprócz tego, że na każdym wiejskim spotkaniu potrafią bez wazeliny wejść wójtowi do tyłka to chyba nic. Panie lysy pisząc, że mieszkańcom Brzeźnicy jest dobrze, weź pod uwagę wszystkich mieszkańców a nie tylko rodzinę pana radnego, obecnego sołtysa i byłą pani sołtys. W Brzeźnicy nie miałeś Lysy nigdy poparcia i wiedz, że się nic nie zmieniło. A kto się sprzeda to po prostu jest frajer. I to mieszkańcy mogą potwierdzić.
PODSUMOWANIE

2014-11-29 20:30:43
28.11.2014 ROKU PAJĄK PRZESTAŁ BYĆ STAROSTĄ BOCHEŃSKIM.
do Wacka

2014-12-18 13:28:05
Może w nowej kadencji radny Wożnicki doprowadzi do zamknięcia sprawy i rozliczenia się jego rodziny z wyroku Sądu Najwyższego dotyczącego wodociągowania wsi Brzenica
lVd4W834L

2015-03-06 07:03:45
That's a moreb-rdakel. Great thinking!
L4v1h3ReQm

2015-03-06 11:43:42
Książka rzeczywiście musi być wiele warta skoro<a href="http://fdtzsq.com"> gasiazjilnmtka</a> wrf3ciła do niej po latach. Ja, stateczna nauczycielka plastyki, zajrzę do Leśnych Głupkf3w zainteresowana autorskimi ilustracjami.
REKLAMA