Powiat

piątek 29 maja 2015 22:49:19

Medale i odznaczenia na 25-lecie samorząduMedale i odznaczenia na 25-lecie samorządu

W piątek 29 maja w Sali Rycerskiej – najbardziej okazałym pomieszczeniu zamku Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu - odbyła się uroczysta gala z okazji 25-lecia odnowienia samorządu terytorialnego w Polsce.

Na galę przybyło ponad stu samorządowców z Bocheńszczyzny – aktualnych i tych, którzy zakończyli już swą  działalność. Zaprosili ich wspólnie starosta bocheński Ludwik Węgrzyn i burmistrz Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz Małgorzata Więckowska. Gościem specjalnym uroczystości była podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Małgorzata Marcińska, która w imieniu ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza wręczyła uroczyste medale kilkudziesięciu najbardziej zasłużonym osobom.

Za zasługi dla rynku pracy otrzymali je: Marek Piszczek i Wiesław Dziedzic (Rzezawa), Wiesław Kukla (Trzciana, Leopold Grabowski (Żegocina), Jan Piwowarczyk (Drwinia) Firma Bacówka Towary Tradycyjne z Lipnicy Murowanej, Stanisław Burkiewicz (nowy Wiśnicz), Jerzy Raczyński (gmina Bochnia), Piotr Janeczek (Miasto Bochnia) oraz Cech Rzemiosł Różnych w Bochni.

Z kolei medale za zasługi dla opieki społecznej otrzymali: Maria Bigas (Rzezawa), Bogumiła Bobak (Trzciana), Jerzy Błoniarz (Żegocina), Stefan Styczeń (Drwinia), Maria Kurek (Lipnica Murowana), Krzysztof Kołodziejczyk (Nowy Wiśnicz), Stefania Jochym (Gmina Bochnia), Norbert Paprota (miasto Bochnia) oraz Elżbieta Paczyńska i Dorota Stachowicz z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Za działalność na rzecz rodziny medale otrzymali: ks. prałat Stefan Broniak (Rzezawa), Lucyna i Stanisław Stawarzowie z Trzciany, Jan Rosiek z Żegociny, Kazimierz Mzyk (Drwinia), Krzysztof Banachowicz (Lipnica Murowana), ks. Krzysztof Wąchała (Nowy Wiśnicz), Bożena Woźniak (gmina Bochnia), Monika Grabarz (miasto Bochnia) oraz Barbara Hałas z Domu pomocy Społecznej w Bochni.

Wręczono także okolicznościowe medale, wybite dla pierwszych wójtów/burmistrzów oraz przewodniczących rad kadencji 1990-94, czyli pierwszej kadencji odnowionego samorządu. Przyznano je następującym osobom: Teofil Wojciechowski i Stanisław Kobiela (miasto Bochnia), Ludwik Węgrzyn i Władysław Porębski (gmina Bochnia), Tadeusz Lis i Halina Styczeń (Drwinia), Edward Polek i Jerzy Piś (Lipnica Murowana), Andrzej Śliwa i Jan Wójcik (Łapanów), Kazimierz Kokoszka i Janusz Warzecha (Nowy Wiśnicz), Maria Bigas i Marek Piszczyk (Rzezawa) oraz Józef Nowak i Piotr Janeczek (Żegocina i Trzciana).

Ostatnią kategorią byli długoletni samorządowcy, czyli radni bądź pracownicy urzędów, którzy przepracowali szczególnie długo w samorządach. Medale przyznano następującym osobom: Maria Janus (Rzezawa), Roman Surma i Franciszek Zatorski (Trzciana), Franciszek Koszyk i Jan Marcinek (Żegocina), Stanisław Hejmo (Łapanów), Józef Buczak, Roman Gołębiowski, Andrzej Kular i Józefa Bukowiec (Drwinia), Adam Herod i Józef Radzięta (Lipnica Murowana), Jerzy Łacny i Stanisław Tabor (Nowy Wiśnicz), Józef Gucwa i Jerzy Lysy (gmina Bochnia), Marta Babicz (miasto Bochnia) Ryszard Rozenbajgier, Wiesław Kukla i Jerzy Raczyński (Rada Powiatu w Bochni), Wacław Stachura i Bogusława Fruga (Starostwo Powiatowe).

Na uroczystość złożyły się również okolicznościowe referaty na temat różnych aspektów samorządności oraz występ muzyczny uczniów  Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.
Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ojoj

2015-05-30 18:30:34
az lezka sie w oczach kreci medale odznaczenia jednym slowe komuno wracaj
Marek

2015-05-30 23:50:13
Węgrzyn potrafi docenić ludzi, za to szacunek !!!
do Marka

2015-05-31 10:29:29
Powiedz to tym, których przed kilku tygodniami wyrzucił z pracy...
marlenka

2015-05-31 11:17:53
i dobrze zrobił, powinien jeszcze więcej tych miernot powyrzucać, żeby nadworna pisarka za pieniądze bzdeka i pająka mogła nabijać komentarze pochwalne zmieniajac tylko w nich nazwiska,raz pająk,raz bzdek raz korta, śmieszna ta baba
Paul

2015-05-31 14:41:16
kolawinski ma smutną minę,bo nie dostał nagrody żadnej za całokształt "osiągów",ale darmowe jedzonko jest i to jest najważniejsze =brzuszek urośnie ")
przełożony

2015-05-31 14:42:20
a dymura co?przyszedł odespać sobie
Paul

2015-05-31 21:20:15
Znowu, miernota i cienias wyrwał się z wpisem o 14:41:16, podpisując się moim nickiem.
do marlenka

2015-05-31 21:43:26
Nie obrażaj pana Pająka! Nie obrażaj pana Bzdeka! To szanowani ludzie, którzy mają duże zasługi dla społeczności lokalnej. Szacunek im się należy. Pan Jacek Pająk też powinien dostać medal, bo za czasów jego kadencji zrobiono wiele dla pomocy społecznej. Pominięcie pana Pająka ty wyraz złej woli i małostkowości pewnych ludzi.
ricky

2015-06-01 01:15:47
Nie mam nic do p. Babicz, ale jej kandydatura jest co najmniej kontrowersyjna. Oprócz niej co najmniej czy inne osoby mogą się wykazać równie długim stażem w Radzie Miejskiej: p. Balicki, p. Sroka i p. M. Całka, a nominację dostała tylko ona. Czyżby burmistrz "olaboga, ja nic nie mogę" Kolawiński stosował tu kryteria polityczneai nie merytoryczne? Dziwnym trafem wszyscy przeze mnie wymienieni kojarzeni są z PiS-em, a p. Babicz wywodzi się ugrupowania popierającego burmistrza
do ricky

2015-06-01 10:38:02
W Twoim komentarzu jest błąd ortograficzny. 3 inne osoby pisze się: trzy inne osoby, a nie jak TY napisałeś "czy inne osoby". Trzeba więcej czytać Kolego, będzie mniej błędów. Pozdrawiam ciepło. I NIE OBRAŻAJ SIĘ ZA UWAGĘ.
do kopaczki

2015-06-01 14:06:53
To żenujące, że tacy chamscy i wulgarni ludzie zaśmiecają Internet. Jeszcze gorsze jest to, że bezkarnie obrażają i poniżają znane i szanowane osoby. A co do nagród, to również uważam, że niektórych ludzi pominięto. Trzeba pamiętać, że zaczęła się kampania wyborcza przed wyborami parlamentarnymi w październiku, więc nie dziwi fakt, że władze chcą się pokazać z jak najlepszej strony. Wszystkie dyplomy zostały podpisane przez ministra z PSL, Kosiniaka-Kamysza, więc odznaczenie osób związanych z władzami powiatowymi nie dziwi. Ot, taka polityka.
Sówka

2015-06-01 15:38:04
Ciekawa jestem jaki klucz zastosowano przy wyborze kandydatów do tych medali. Według wielu mieszkańców najsprawiedliwszy, to ten według stażu samorządowego. Jednak CI, którzy pełnili funkcję radnych od roku 1990 aż 4 kadencje nie zostali uhonorowani. Dziwny ten wybór, prawda? Zastosowano jakiś dziwny klucz polityczny i ewentualnie spolegliwości politycznej. Bardzo to brzydkie!
ricky

2015-06-01 22:27:06
mea culpa:) czy 3 pisze się trzy? Oczywiście. Ach ten internet, zabija myślenie. I wcale nie obraziłem się za zwrócenie uwagi. Błąd to błąd
klinga

2015-06-02 23:32:47
Kosiniak-Kamysz ma być "jedynką" na tarnowskiej liście PSL w jesiennych wyborach, stad pełno tego gościa w mediach i na naszym terenie. Zieloni nie przepuszczą żadnej okazji, by się wylansować
REKLAMA