Powiat

czwartek 17 września 2015 10:05:11

Mariusz Zając nietypowo o agresji 17 wrześniaMariusz Zając nietypowo o agresji 17 września

Radny powiatowy Mariusz Zając, pamiętając o rocznicy agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 r., uczcił ją nietypowo, nagrywając nowy odcinek swego wideobloga.

Tym razem ma on charakter wywiadu ze świadkiem tamtych wydarzeń, Cecylią Wanicką-Dźwigaj.

Materiał jest do zobaczenia TUTAJ

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

wzór

2015-09-17 12:44:23
Cześć i Chwała Bohaterom!
eskelon

2015-09-17 13:14:24
a Wieciech wykorzystał tę datę do dalszego plucia na gen. Okulickiego
oko

2015-09-17 13:26:38
Pan Wieciech lepiej lub gorzej stara sie przedstawić wszystkie aspekty sprawy Okulickiego. A Zajac pamiętał aby zrobić wywiad z panią o czasach wojny ale nie pamięta aby zrobić wywiad z ojcem- milicjantem i zapytać dlaczego jako funkcjonariusz MO utrwalał narzucony przez ZSRR socjalizm i porządek prawny w PRL , ktora istniała dzięki miedzy innymi takim formacjom aż 45 lat. Przecież obowiązku pracy w komunistycznej milicji nie było. Były natomiast same profity - wysokie pensje, dodatki, mieszkania . Wykształcenie nie było tak istotne jak lojalność wobec socjalistycznego porządku. Czekamy ...
eskelon

2015-09-17 14:28:21
aleś się opisał... a teraz wytłumacz, od kiedy to syn odpowiada za czyny ojca?
do oko

2015-09-17 17:38:17
Oj Chłopie z byłej władzy gminnej. Ktoś musiał zaszczepić patriotyczne postawy w p. Zającu i jego rodzeństwie. Ciekaw jestem gdzie Ty wtedy pracowałeś?
do eskelon

2015-09-17 18:43:54
w czasach rzymskich nawet wnuki odpowiadały za czyny dziadków. dziś inne czasy, ale nie dajmy się zwariować. patriotyzmu i miłości do demokratycznej ojczyzny nie powinni nas uczyć ludzie wychowani za komunistyczne pieniądze, których rodzice służyli(!) tamtemu systemowi. widocznie nie czują tego, że po prostu im nie wypada...
eskelon

2015-09-17 20:47:46
tak rozumując każdy, kto pobierał naukę w PRL, czyli "za komunistyczne pieniądze" powinien teraz iść w odstawkę. Gruba przesada
xyxz

2015-09-18 10:29:04
Wolałabym aby radny Mariusz Zając, zaczął robić to za co bierze pieniądze. Właśnie dowiedziałam się, że dla dzieci z całej gminy Bochnia nie będzie nauki pływania na basenie w Proszówkach, o sekcjach nie wspominając, a do tej pory wszystko było. Czyżby basen wzorem lodowiska miał być tylko dla wybranych ???
do eskelona

2015-09-18 10:50:34
Oko ma rację a ty nie masz merytorycznych argumentów więc trywializujesz temat. Nikt do nikogo nie ma pretensji że w Polsce Ludowej ludzie korzystali z konstytucyjnych uprawnień społecznych jak bezpłatna oświata, służba zdrowia. Sedno sprawy polega na tym że Zając jak SYN FUNKCJONARIUSZA Milicji Obywatelskiej , która była w PRL ważną częścią APARATU UCISKU komunistycznego państwa , korzystał jako dziecko z profitów ojca. Ale młody Zając nie przeprosił za ojca lecz jeszcze chce być autorytetem moralnym dla swojego pokolenia. Jego przynależność i kariera w PiS-ie, partii która zawsze potępiała tamten system i jego ludzi, to chichot historii, paradoks który należy upubliczniać bo niestety zdarza się w Polsce coraz częściej . Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem tego zjawiska jest zwykły KONIUNKTURALIZM. To nie przypadek , że młody aktywista PIS, kandydat na wójta , bez żadnego doświadczenia zawodowego i merytorycznego, po zeszłorocznych wyborach dostał bardzo dobrze płatną posadę na pływalni w Proszówkach . Zrozumiałeś eskelon ? Bo inni dobrze wiedzą o co chodzi.
Bobas

2015-09-18 14:47:53
Za karierę M. Zająca podziękujcie posłowi Czesakowi z Brzeska, który zrobił z niego swojego asystenta i "wprowadził" na salony. Ot, taka jest odpowiedzialność starszych za młodszych: zabełtać w głowie, roztoczyć wizje kariery, zabujać w głowie, i ... po(d)rzucić kłopot Bochni.
eskelon

2015-09-18 21:11:33
a kimże ten ojciec Zająca był? Jakimś czerwonym siepaczem, czy zwykłym krawężnikiem, który jak miliony innych ludzi wtedy chciał zwyczajnie przeżyć ten debilny czas? Nadęliście się jak balony od tego moralizatorstwa
do eskelona

2015-09-18 22:42:15
nie opowiadaj bzdur !!!! aby "jakoś przeżyć" w tamtych czasach nikt nie musiał iść służyć w milicji !!!!! można było jak tysiące innych ludzi zostać kolejarzem, listonoszem, górnikiem albo hutnikiem. gazety codziennie zamieszczały ogłoszenia ze zakłady poszukują pracowników, niektóre nawet dawały mieszkania, wtedy artykuł bardzo deficytowy. milicja obywatelska nie dawała żadnych ogłoszeń !!!!!! więc co powodowało, ze niektórzy ludzie szli do pracy w znienawidzonej milicji albo służbie bezpieczeństwa - zauroczenie komunistyczną ideologią, pragmatyzm, wyrachowanie, koniunkturalizm, szmaciarstwo ? sam sobie odpowiedz.
Do eskalona

2015-09-19 08:55:15
eskalonie najadłeś się również komunistycznego chleba , bredzisz i stale mącisz.
DO do eskalona

2015-09-19 08:58:15
Powyższy wpis dotyczy do - do eskalona.
Dziwne

2015-09-19 13:14:34
Polityka mnie w ogóle nie interesuje, ale jak widzę jak parę osób pluje na tego człowieka to aż się go żal robi. P. Zając robi bardzo dużo dobrych rzeczy i to się mu chwali. Basen funkcjonuje lepiej niż przedtem (w końcu jest tam czysto), więc krytykujmy mądrze a nie z mało podniosłej nienawiści.
do Dziwne

2015-09-19 17:53:32
Ja tam Zająca nie żałuję. Pod tym artkułem nieprzychylne dla Zająca wpisy umieszczono nie dlatego że słabo zarządza basenem albo ze podwyższyl bezsensownie ceny biletów na lodowisko lecz dlatego że on zrobił się politykierem PIS, partii ktora totalnie krytykuje PRL w której jego ojciec był milicjantem. Jezeli chciał się odciąć od PRL- u, od przeszłości ojca , to powinien to napisać , podobno jest blogerem. Jezeli jest lojalnym synem i szanuje życiowe decyzje ojca, to dlaczego teraz służy partii ktora potępia funkcjonariuszy tamtego systemu ? Ogromny brak logiki lub Himalaje obłudy !!!!
Kibic

2015-09-20 14:23:07
Na basenie w Proszówkach jest taki syf, że strach tam pływać. Nie interesuje mnie kto za to odpowiada i do jakiej partii należy. Niech tylko zrobi tam porządek.
do do eskelon

2015-09-20 15:01:44
jaki ty ciemny jestes !!!jak przeprosi to bedzie wtedy placil odwszkodowanie ta polityka jest nie tylko w polsce wiec daj sobie cos na uspokojenie, tyle co komuna wyksztalcila ludzi to widac dopiero jak jezdisz po swiecie wszystkie szanujace firmy w stanach,Anglia, Francjia bija sie o naszych specjalistow albo lekarzy z Moskwy po Instytucie w Kijowie, bo wiedza wszyscy na calym swiecie ze ci ludzie maja wiedze a ty gdzie byles?gdzie walczyles z ustrojem? to napisz!!! bo mi sie zygac chce jak slucham takich starych dziadow co cale zycie nic nie robili tylko gledzili ze komuna im wszystko zabrala to najlatwiej /nawet jak nic nie mieli /salonowe farbowane liski na zachodnich salonach, profitowali z osrodkow dyplomatycznych na calym swiecie i robili zla opinie dla swego kraju a mlodych ludzi z polski wysmiewali ze to komunistyczne nasienie a co z kosciolem byl silniejszy w polsce za komuny jak obecnie ,jedz teraz do klinik w stanach gdzie sa prowadzone badania np. nad rakiem to sie zdiwisz jaka kariere robia rosyjscy profesorowie po komunistycznych szkolach....
do kibic

2015-09-21 12:09:01
Zającowi może się należy parę uwag i go nie bronię, ale jeśli chodzi o basen to się nie zgodzę. Chodzę tam od dawna z dziećmi i tak schludnie jak od pół roku to było tylko przez pierwszy rok funkcjonowania tej jednostki. Polityka to bagno i ona mnie nie interesuje, ale basen jest coraz ładniejszy i przyjemniejszy.
do dokibic

2015-09-21 12:30:37
bzdety opowiadasz . jezeli piszesz ze dawniej było brudno to pamiętaj ze kiedyś jednym z pracowników na tym basenie był zając, ha, ha, ha. wszyscy czekają na powrót do pracy pana skrzypka.
jn

2015-09-23 21:35:10
pan skrzypek już nie wróci ma już inna posadę
pochodzenie zająca przeszkadza mu w karierze

2015-11-03 23:55:10
Ja słyszałem, ze młodemu Zającowi w karierze w PiS najbardziej zaszkodziło ujawnienie jego pochodzenia. Po prostu jego ojciec był funkcjonariuszem Milicji Obywatelskiej , czyli członkiem zbrojnego ramienia komunistycznego państwa. Zając długo tego nie ujawniał i nie wytłumaczył się z kompromitującego go faktu.Teraz jest bez szans na radnego i kandydata do sejmu, to jasne !!!!!
REKLAMA