Powiat

wtorek 04 lutego 2014 09:34:26

List otwarty Stowarzyszenia Gmina Bochnia dla WszystkichList otwarty Stowarzyszenia Gmina Bochnia dla Wszystkich

Z początkiem grudnia 2013 roku pisaliśmy o ciekawej inicjatywie Stowarzyszenia Gmina Bochnia dla Wszystkich. Władze stowarzyszenia wystosowały do przewodniczącej Rady Gminy, Zofii Pukal pismo z projektem zmiany statutu Gminy polegającej na tym, że inicjatywę uchwałodawczą, obok Rady, Wójta i Komisji Rady oddaje się również mieszkańcom.

24 grudnia przewodnicząca Rady Gminy Bochnia, po ponagleniu ze strony  Stowarzyszenia wystosowała odpowiedź, która była również odczytana na sesji Rady 30 grudnia 2013. Sprawa inicjatywy uchwałodawczej dla mieszkańców miała być poddana analizie prawnej, a jeśli ta analiza wypadłaby pomyślnie to problem zostanie poddany konsultacjom społecznym na zebraniach wiejskich. Wszystko to w 2014 roku.

Na te wyjaśnienia przewodniczącej Zofii Pukal Stowarzyszenie Gmina Bochnia dla Wszystkich odpowiedziało listem otwartym, który w całości zamieszczamy:

Pani
Zofia Pukal
Przewodnicząca Rady Gminy Bochnia

List otwarty

Szanowna Pani,

W dniu 3 grudnia 2013r. przedstawiciele Stowarzyszenia „Gmina Bochnia dla Wszystkich” złożyli na Pani ręce jako Przewodniczącej Rady Gminy wniosek wraz z projektem uchwały dotyczący obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych.
W dniu 24 grudnia 2013r. Stowarzyszenie otrzymało od Pani Przewodniczącej pismo (a właściwie jedno zdanie), które zapewne miało być odpowiedzią. Pomimo tego, że w Statucie Gminy są zapisy mówiące o wspieraniu i upowszechnianiu idei samorządowej wśród mieszkańców, oraz o współpracy z organizacjami pozarządowymi i społeczeństwem, to wspomniane pismo świadczy o niekompetencji i niezrozumieniu przez Panią idei wspólnoty samorządowej. Jeżeli jednak zna Pani i rozumie zadania ustawy o samorządzie gminnym, to oznacza tylko jedno: W Gminie Bochnia ustawa o samorządzie gminnym jakoś się nie przyjęła.

Od ponad dekady jest Pani we władzach samorządowych. Wielokrotnie powtarzała  więc Pani słowa Roty: „Wierna Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie...”. Rzetelność i uczciwość w pełnieniu obowiązków radnej przez Panią Przewodniczącą może i miała miejsce, ale tylko do 20 grudnia 2013r.

Wniosek złożony przez nasze Stowarzyszenie, mający umożliwić mieszkańcom naszej gminy czynny i realny udział w decydowaniu o jej życiu codziennym i przyszłości, został złożony na podstawie art.241, Kodeksu postępowania administracyjnego (rozdział 3 „WNIOSKI). Jest w nim  m.in. mowa o wzmocnieniu praworządności, zapobieganiu nadużyciom czy lepszemu zaspakajaniu potrzeb mieszkańców. I tych zagadnień dotyczył nasz wniosek.  Oznacza to, że powinien zostać rozpatrzony co do zasadności i rozstrzygnięty przez organ jakim jest rada gminy gdyż jego zakresu kompetencji i prac dotyczy. Pragniemy Pani przypomnieć, a może uzmysłowić, że Przewodniczący Rady nie pełni funkcji organu, a jedynie przewodniczy i organizuje pracę organu jakim jest Rada Gminy, co wynika bezpośrednio z treści art.11a, ust.1, pkt.a, ustawy o samorządzie gminnym. To Rada Gminy jest zatem właściwa i kompetentna do rozstrzygnięcia zasadności naszego wniosku czyniąc to w drodze odpowiedniej uchwały.

Z treści Pani pisma z dnia 20 grudnia 2013 r. wynika, że pozwoliła sobie Pani na podejmowanie decyzji bez wcześniejszej konsultacji z radnymi, a wniosek Stowarzyszenia nie był przedmiotem rozpatrzenia przez Radę Gminy Bochnia, co jest rażącym naruszeniem przepisów. Pragniemy zwrócić również Pani uwagę, że zgodnie z treścią art.245, Kodeksu postępowania administracyjnego, w przypadku gdy wniosek nie może zostać rozpatrzony w terminie, organ (rada gminy) ma obowiązek przedstawić wnioskodawcom konkretny termin na załatwienie sprawy. Z pisma Pani Przewodniczącej nie wynika, by taki termin został prawidłowo wskazany, co stanowi uchybienie ww. przepisowi.
Odnośnie zasygnalizowanej przez Panią Przewodniczącą rzekomej potrzeby dokonania analizy prawnej naszego wniosku, chcemy bardzo mocno zwrócić Pani uwagę na fakt, że istnieje prawomocny wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w tej kwestii, w którym to sąd potwierdził, że w statucie gminy mogą i powinny znaleźć się regulacje umożliwiające mieszkańcom realizacje inicjatywy uchwałodawczej. Z tego powodu, dokonywanie dodatkowych analiz prawnych, wydaje się w naszej opinii zbędne, chyba że Pani zamiarem jest weryfikacja kompetencji naczelnego organu sądowniczego w naszym kraju.

Szanowna Pani, odnosząc się do zasygnalizowanych przez Panią konsultacji społecznych na zebraniach wiejskich w sprawie naszego wniosku, to z dotychczasowych obserwacji wiemy, że takie konsultacje były stosowane w naszej gminie tylko w przypadkach dla których próbowano znaleźć uzasadnienie dla „widzimisię” organów władzy. Dlatego też dość wątpliwe co do zasadności  wydaje się poddawanie akurat tego jednego wniosku konsultacjom społecznym i tylko na zebraniach wiejskich. Domyślamy się, że jest to gra pod tytułem „Mydlenie oczu mieszkańcom Gminy”. Wielka szkoda, że w 2003 r. kiedy uchwalano Statut Gminy Bochnia, nie poddano go konsultacjom społecznym, gdyż dzisiaj zapewne byłby Statutem mieszkańców Gminy Bochnia, a nie tylko Statutem władz Gminy Bochnia.
Abstrahując od intencji jakie Panią kierowały aby akurat ten wniosek  poddać konsultacjom, to jako mieszkańcy oraz członkowie Stowarzyszenia  widzimy w tym  również pozytywne aspekty. Przecież jako inicjatorów projektu uchwał obywatelskich, Rada Gminy zaprosi nas z pewnością na  zebrania wiejskie, w trakcie których będą prowadzone konsultacje, abyśmy mogli przybliżyć mieszkańcom tą ideę samorządową, wykazać jaki pozytywny wpływ będzie ona miała na życie nasze, naszych dzieci i wnuków oraz abyśmy mogli odpowiedzieć na wszelkie pytania które się pewnie pojawią.

Pozostajemy w oczekiwaniu na Pani szybką i konkretną odpowiedź.

Z poważaniem
Prezes
Stowarzyszenia „Gmina Bochnia dla Wszystkich”

Wacław Woźnicki

Do wiadomości:
1. Pan Jerzy Miller - Wojewoda Małopolski
2. media regionalneNapisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

No i ....

2014-02-04 11:59:39
No i faktycznie czego boi się Pani Przewodnicząca?
dera

2014-02-04 12:04:07
Boi się wielmożnego Pana Wacława ;-)
Czy prezes to wyrzucony sołtys?

2014-02-05 07:55:48
Czy Woznicki to ten wyrzucony sołtys z Brzeźnicy, radny powiatowy z PO , prawa ręką Pajaka ? Jezeli ten sam to wiadomo o co chodzi. Chciałby porządzić w gminie , gdzie wszyscy dobrze znają jego i jego rodzinkę ktora zasłynęła przy wodociagowanie. Juz raz próbował mieszać gdy gmina chciała budować kanalizacje wiec go zawiesili. To jego ostatnie miesiące w radzie powiatu. Juz go nie wybiorą, nawet jak bedzie sie chował za szyld jakiegoś propajakowego stowarzyszenia . Niech sie zajmie zmianą statutu powiatu, aby prawomocny wyrok skazujący dla starosty automatycznie pozbawiał go stołka . Teraz potrzebna jest uchwała radnych (ciekawe jak ten b.soltys zagłosuje ?) i dopiero potem wojewoda wyrzuca skazanego starostę.
julasz

2014-02-05 08:19:59
do tego wcześniej - poplątanie z pomieszaniem-- gościu chodzisz z rana na haju- wyrok w sprawie zawieszonego sołtysa był i to nawet w NSA ale niekorzystny dla wójta(PATRZ- CZAS Bocheński z listopada 2013) - nie ćpaj człowieku !!!!
j23

2014-02-05 12:22:30
Bardzo dobra inicjatywa!!!!!! tylko chwalić!!!!!!!Dziękuje Panie Wacławie.
do "Czy prezes to wyrzucony sołtys?"

2014-02-05 12:49:12
Muszę Cię zmartwić, Pająk miał wyrok z powództwa cywilnego i nic mu nie grozi :)
Zosia

2014-02-05 15:30:15
najpierw pozbawienie praw wyborczych wg "widzimisię" wójta teraz Zofia Pukal postanowiła przejęć obowiązki całej rady gminy. Nie wiadomo czy dla społeczeństwa obywatelskiego bardziej przerażający jest fakt, ze Przewodnicząca łamie prawo, czy fakt, że radni nie znając swoich praw dają przyzwolenie na jednoosobowe sterowanie radą i jednocześnie zamach na podstawowe zasady wynikające z demokracji tj. prawo i obowiązek reprezentowania wyborców. Tylko co radnym z prawa głosowania, skoro i tak głosują niemal jednogłośnie i tak jak wójt chce i nawet nie sprawdzają czy to zgodne z prawem. Została złożona skarga do rady na wójta, ciekawe jakie będą jej losy - mogę się założyc, ze wójt nie zostanie ukarany. To przecież nie urząd miasta ale gmina wiejska...
do dera:)

2014-02-05 15:33:51
Zofia Pukal boi się kontroli społecznej i zmian. Przecież niezgodnych z prawem uchwał nie sygnuje wójt tylko rada, a demokratyczny tryb uwał (głosowanie) nie zwalnia z odpowiedzialności.
Madzia

2014-02-05 17:26:36
Dokładnie Pająk maił proces z powództwa cywilnego było o tym w krakowskiej nic mu nie grozi i na 100% wygrają następne wybory
Ala

2014-02-05 17:29:25
Dokładnie Pająka nikt nie ruszy ze stołka morze za 10 Lat
Ala ma Gordo

2014-02-05 17:33:36
Natomiast na Lysa przyszła krysa.
Biegły

2014-02-05 18:29:33
Sz, Państwo to co wyprawia Pan Wójt Gminy Bochnia i Rada Gminy Bochnia z drogami na terenie 31 sołect przechodzi ludżkie pojęcie. Nadszedł czas, aby zrobic porządek z drogami,przywrócić normalność w urzędzie i dlatego bardzo się cieszę. że Stowarzyszenie Gmina Bochnia dla Wszystkich wzięło w swoje ręce sprawy, które powinny być wykonane przez Wójta Gminy Bochnia, a teraz nie są. Ciężka orka jest na ugorze, ale jak się pomaści porzez ciężką pracę , to można bardzo dobry plon zebrać. Życzę powodzenia i wytrwałości.
Flora

2014-02-05 18:37:57
dobrze, ze wybory sie zblizaja, trzeba zmienic wojta i jego ekipe - oni juz chyba sie zmeczyli. Najwyzszy czas na zmiany!!!
Ola

2014-02-05 21:03:30
No Pająk jest nie do ruszenia zresztą cała Bochnia za nim stoi
Julek T. i Zosia Samosia

2014-02-05 22:58:51
Nazwano ją Zosia-Samosia, bo wszystko "Sama! Sama! Sama! Ważna mi dama! Wszystko sama lepiej wie, wszystko sama robić chce ... Zjadła wszystkie rozumy, więc co jej po rozumie? Uczyć się nie chce - bo po co, gdy sama wszystko umie? ... Kto by się tam uczył, pytał, dowiadywał się i czytał, kto by sobie głowę łamał, kiedy mogę sama, sama! - Toś ty taka mądra dama? A kto głupi jest! - Ja sama!
do wpisującego o 2014-01-12 01:00:39

2014-02-06 10:46:08
podejrzewam, ze Zosia Pukal nie jest taką samosią, kto inny pisze wierszyki, nie Zosia...
Wacek, wprowadzaj swoje porządki u Jacka

2014-02-06 21:56:29
Ale kombinuja !!! Po to ludzie wybierają radnych i wójta W BEZPOŚREDNICH WYBORACH aby mądrze rządzili. Według ustawy samorządowej w gminach radni i wojt mają prawo inicjatywy uchwałodawczej. Woznicki jeszcze jest radnym powiatowym wiec w starostwie niech wprowadza sobie takie inicjatywy. Tym bardziej ze zarząd powiatu i STAROSTĘ LUDZIE NIE WYBIERAJĄ W BEZPOŚREDNICH WYBORACH. Aby byc starostą wystarczy tylko 13 głosów !!!!!! Wacek, wprowadzaj sobie zmiany w statucie powiatu !!!! Oczywiście jezeli Pajak i Calka ci pozwolą, ale to jest bardzo wątpliwe.
do wpisu: 2014-02-06 21:56:29

2014-02-07 07:16:24
No własnie, w gmina radni maja możliwośc składania uchwał, w gminie bochnia jeden radny nie może złożyc żadnego projektu uchwały. A za to jeden wójt owszem może i przejrzyc historię sesji rady gminy - włąsnie wójt przygotowywuje uchwały. Szkloda, ze nie widzisz, że Twoi demokratycznie wybrani radni nie mogą w gminie nic, nawet głosować w sprawie która specjalnie wpłynęła do Rady gminy a nie wójta. Ciągle porównuję z miastem (moze dlatego że najbliżej)- myślisz że miejscy rajcy zgodzili by się, zeby przewodniczący rady podjął za nich decyzję a potem powiedział, szanowni państwo już odpisałam stowarzyszeniu to to uznałam za stosowne i przy okazji ośmieszyłam was i cały urząd, bo nie nie chciało mi sie zajrzeć do kpa. i odpisałam jak Zosia z targowiska? Im wiecej takich wpisów jak Twój tym bardziej odnoszę wrażenie, że mentalnośc gminy bochnia nie odbiega od czasów rządów "wójta, pana i plebana" .
Prawnik

2014-02-07 07:17:02
Z tego co pisali na portalach to starostwo dawno ma juz taki zapis w statucie - "inicjatywa uchwalodawcza mieszkancow". W gminie jest jakies kuriozum: wojt boi sie dopuscic do glosu mieszkancow. I kto tu mowi o demokracji w gminie...
kolo

2014-02-07 08:05:36
W gminie Bochnia to tak im do demokracji jak młodej k...e do państwowej emerytury.
...

2014-02-07 08:37:20
Bardzo dobra inicjatywa w miejscu, gdzie prawo stanowi wg swojego uznania i na swoje potrzeby jeden człowiek
Marek

2014-02-07 09:00:22
wybory się zbliżają to trzeba pokazać jakim się jest dobrym dla mieszkańców i chce się ich dobra. A po wyborach cisza... Ludzie opamiętajcie się i glosujcie na nowych młodych ludzi a może coś się zmieni. Idę o zakład ze z tego stowarzyszania będzie komitet wyborczy
Kick

2014-02-07 13:03:02
Jest takie przysłowie: Pies, który szczeka, nie gryzie. Albo inne: Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje...
Demokracja wg Lysego

2014-02-07 13:03:18
Demokracja wg Lysego. Założył stowarzyszenie które działa tylko w okresie przedwyborczym i właściwa jego nazwa to Komitet Wyborczy Bochnia i Ziemia Bocheńska Razem - kandydaci dobierani są zgodnie z listami zatrudnienia i płac u Lysego. Czyli prowadzi ich na postronku i ma ich w kieszeni. A kampanie wyborcze to sobie robią na zebraniach wiejskich.
dyżurny

2014-02-08 03:48:52
Kolego, dobrałeś fatalne przykłady. Z nadania pana Lysego i jego stowarzyszenia w Radzie Powiatu zasiada Ignacykowa, która cała 20 lat brała pensję od wójta. Jest jeszcze Konieczny, który wszedł do rady za Bukowca też z BiZBR. I co ? Oboje głosują w ciemno tak jak chce Pająk bo dzięki niemu teraz mają finansowe profity, zlecenia, umowy. Tak samo jak Lis który startował od Węgrzyna ale fuchę w DPS dostał dzięki Pająkowi. Na sesji powiatu o tym mówili, że to powiatowe bagno. Nawet Rzepecki przyznał rację Lysemu. Cała komenda śmieje się z tego kupowania radnych opozycyjnych.
dyżurny do Marka

2014-02-08 03:58:51
Ten ich Woźnicki to rencista, chyba starszy od wójta Lysego. Od dawna na rencie. Powinien zająć się pacierzami a nie politykowaniem . Kto mu dał rentę i za co. On żyje na mój koszt i kilku tysięcy podatników którzy płacą składki, z których on dostaje rentę. Jeżeli jest zdrowy do uprawiania polityki to trzeba zabrać mu rentę . Czy w tym ZUS-ie ktoś sprawdza faktyczny stan zdrowia rencistów czy dalej jest po staremu ?
Ale jaja !!!!!!!!!!!!!!

2014-02-08 18:07:40
Skoro tutaj wielokrotnie ktoś uparcie stwierdza że Wożnickiemu renta się nie należy a pobiera taką to ja stwierdzam że ; z zachowania , posunięć politycznych i społecznych, wójtowi Leonowi ta renta się murowanie należy- nie musi to badać specjalista.Wożnicki to jest gość - on ma lepsze ''układy'' od Leona.
do dyżurnego

2014-02-08 18:15:37
ty ! dyżurny , nie możesz spać ? aha , zmora cię dusi ,więc wypisujesz bzdury !! Nic się nie bój , już nie długo ha , ha , ha
Marek

2014-02-08 22:32:09
Tak jest gdy się za długo u władzy siedzi. Radni powinni mieć organicznie mandatu na 4 lata później 4 lata przerwy i znowu mogą startować, wtedy nie było by takiego uzależniania radnych jak mamy teraz
Florek

2014-02-08 22:52:31
"dyżurny" masz rację wójt powinien dawno iść na emeryturę
brzeźnicok

2014-02-08 23:04:38
wacek. te układy niedługo ci się skończą. twój patron jacek wyjedzie ze stołka tak jak cała platforma. on już ci nie pomoże jak przy sfałszowanych podpisach. psl też ci nie pomoże bo ich zdradziłeś. taki jest koniec ludzi z układami.
Olo

2014-02-09 21:08:08
Platforma ma się dobrze a nawet lepiej i na 100% wygra wybory. Ma bardzo silnych kandydatów wiec na 100% będzie rozdawać karty w powiecie
żal d...ę ściska ?

2014-02-09 22:48:08
woźnickiemu żal d...ę ściska . przeczytałem ze pani przewodnicząca pukal kazała mu poczekać. termin podjęcia decyzji przez radę gminy jest ustalony - 2014 rok. teraz jest dopiero luty !!!! pani pukal załatwiła sprawę duzo lepiej niż zrobił to woźnicki i jego kumple , gdy. 3 lata temu gmina chciała od powiatu przejąć drogi. wtedy nawet na sesji w starostwie woznici i kolesie nie odczytali wniosku.
do żal d...ę ściska ?

2014-02-10 08:47:12
No i wlasnie o to chodzi, zofia pukal jest przewodniczącą rady gminy i obowiązuje ją postepowanie zgodne z kpa, a uwierz mi w kpa nie ma miejsca na "kazała czekać". Może Tobie odpowiada taki tryb rozwiazywania spraw, moze lubisz jak ci coś każą, bo moze przywykłeś do takiego ustroju. jednak wiekszośc ludzi oczekuje działan w ramach prawa, tworzynych procedur i dobrych obyczajów - "kazała czekać" nie mieści sie w żadnym z powyższych i świadczy o niekompetencji lub arogancji władzy (oraz o tym że nie pzreczytałeś listu otwartego ani żadnych innych dokumentów sprawy), a niestety podejrzewam jedno i drugie. hańba dla mieszkańców, że tyle lat dają sie wodzic za nos lysemy i jego ekipie. najwyższa pora iśc do wyborów i wykreślić wszystkich powiazanych z obecnym układem. Dośc już tej buty - pamietaj że rada pod pzrewodnictwem zofii pukal chciała nawet zmienić konstytuycję. Ale musisz Szanowny wyborco przyjść do urny i zabierz pełnoletnie dzieci lub rodziców :) Nie pozwól żeby do urny podwiózł je sołtys lub radny...
Byłem -sprawdziłem

2014-02-10 18:01:35
faktycznie od pani przewodniczącej to powiewa tak nieznośnie niekompetencją jak od beczki po śledziach w upalny dzień
Ja bym woznickimu zmienił status...

2014-02-11 11:56:09
Czy panie Woznicki maja zmienić ci statut w ten sposób ze wójta wybierać będziecie w powiatowej organizacjom partyjnej PO. Na pewno obaj z Pajakiem bylibyście zadowoleni, tylko bym dopisał ze chodzi o gminę Wilkowyje, ha, ha, ha. A może wreszcie ktos w ZUS- ie sprawdzi status tego pana czyli długoletniego rencisty-politykiera. Z naszych podatków pobiera rentę, z publicznej kasy mieszkańców powiatu pobiera dużą dietę radnego , przewodniczącego jakiejś komisji u Pajaka. Jeszcze chciał pobierać dietę sołtysa ale rada gminy pod kierownictwem p.Pukal zawiesila go i z diet gminnej - nici. Stąd taka nienawiść w piśmie. Odpowiedz była bardzo dobra i obiektywna. Statut trzeba konsultować ze wszystkimi solectwami. Ludzie dobrze znają tego gościa i jego działania. Nawet w Brzeźnicy bedzie negatywna opinia.
Sulejuk z Wilkowyje

2014-02-12 07:20:23
;...statut trzeba konsultować ze wszystkimi sołectwami''- to już wiem jakie te konsultacje będą gdy Rada jak sołtysi mało wykazują cech przypisanych gatunkowi ''homo sapiens''a jestem pewny że zachowają się jak pacjenci profesora Pawłowa -to wójcie lepiej będzie to konsultować z moją kobyłą- ona tylko podpisać sie nie umi.
Sulejuk z Wilkowyje

2014-02-12 09:11:59
Acha i zapomniałem dodać że moi kobyle jest na imie Łyso.
wożnicki chce robić listy

2014-02-12 21:47:06
woźnicki nie jest dobrą reklamą pomysłu by lista zebranych podpisów była dla rady gminy podstawą do głosowań................. ............... .................. .......................... .................. ........................... po w bezpośrednich wyborach wybieramy radnych i wójta aby pracowali na rzecz społeczeństwa !!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! !!!!!!!! pamiętam że gdy w obronie zawieszonego przez radę gminy b.sołtysa woźnickiego zebrano podpisy to część z nich była fałszywa. organizatorzy akcji mieli dużo szczęścia bo prokurator uznał że była tam mała szkodliwość społeczna. ciekawe, ko i jak będzie sprawdzał te podpisy pod "inicjatywą". czy znowu grafolog i prokurator ? wkrótce wybory więc rzucane są absurdalne propozycje, może naród to kupi ? ale jak mówi klasyk : naród nie jest głupi.
boicie się

2014-02-13 15:42:03
boicie się , bo znalazło sie parę odważnych osób , i założyli Stowarzyszenie , które postanowiło patrzeć na ręce tak zwanej " WŁADZY ", to wymyślacie jakieś bzdury aby zdyskredytować ich w oczach społeczeństwa . Takie Stowarzyszenie , było dawno potrzebne , tam są uczciwi ludzie . Nie boją się tych co to w imię demokracji łamią prawo a nawet konstytucję .
Haha

2014-02-16 13:56:11
Tak tylko zauważ że w tym stowarzyszeniu też są ludzie władzy :)
Ha, ha, ha

2014-02-17 22:59:02
A szef stowarzyszenia to osobnik odsunięty od władzy, który właśnie z tych względów nie może być obiektywny w ocenach urzędującej władzy . Nikt go poważnie nie traktuje, nawet w jego wsi.
Do ha, ha, ha

2014-02-18 09:13:53
Nieprawda, Pajak go trakuje poważnie. Na zasadzie wzajemności.
Wcipski Marian

2014-02-26 23:08:01
Woźnicki pobiera pensje radnego bo nim jest nie tylko z tytułu. A nie tak jak większość tu obecnych radnych - nieporadnych, którzy nie mają swego zdania. Do ich zadań należy chodzić na zebrania i popierać wójta. Za to biorą kasę, żal... żal... Wójtowi i Wam przyjaciele Leosia żal dup.ę ściska, że znalazł się ktoś mądrzejszy, do waszego wodza. A co do okradania ludzi z własnych podatków, to zainteresuj się tym ile Wójt zapłacił temu nieudacznemu adwokatowi Panu Tomczykowi, za przegraną sprawę z Woźnickim?? Nie dość, że wyszedł na tego kim naprawdę jest, to jeszcze musiał za to zapłacić... Brawo, kolejny "sukces" wójta.
do ha ,ha ,ha

2014-03-12 21:12:04
I tu jesteś w błędzie . Ludzie go szanują i to nie tylko za odwagę ! Atakujesz Go , bo się go już panicznie boisz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
REKLAMA