Powiat

niedziela 05 lipca 2015 18:40:20

Łapanów: zasadna skarga na dyrektor Zespołu SzkółŁapanów: zasadna skarga na dyrektor Zespołu Szkół

Debata na temat byłej już pani dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie, która odbyła się w sali posiedzeń starostwa 30 czerwca, miała coś z atmosfery thrillera sądowego. Był sędzia, adwokat, ława przysięgłych wreszcie, w postaci radnych, którzy mieli zaopiniować: winna czy nie? Do tego zaskakujące zwroty akcji.

Poszło o skargę, jaką na Marię Plewę wystosowali jej pracownicy do Starostwa jako organu założycielskiego szkoły. Pod Maria Plewa podczas otwarcia hali sportowej w Łapanowielistem podpisało się ponad dwudziestu spośród 50 pracowników. Zarzucano jej m.in., że nie zgłosiła na policję faktu zagubienia dwóch klasowych dzienników.

Najpoważniejszy zarzut dotyczył jednak tego, że w chwili wygaszenia jednej ze szkół Zespołu, zwolniła kilku nauczycieli po to, aby zachować etat dla innego pedagoga. 

Nad sprawą obradowała od kwietnia tego roku Komisja Rewizyjna przy Radzie Powiatu. Wielokrotnie rozmawiano z samą panią dyrektor (której pracownicy zarzucili niewłaściwe wykonywanie obowiązków), jak i z sygnatariuszami listu do starostwa. Ostateczny werdykt Komisji Rewizyjnej przedstawił jej przewodniczący Jan Marcinek: winna! Czyli skargę należy uznać za zasadną. W tym miejscu poprosił o głos radny z klubu PO, Zbigniew Biernat. Powiedział, że poprzedniego dnia wieczorem wszedł w posiadanie dokumentów, które świadczą o niewinności Marii Plewy, gdyż ta musiała zachować przy pracy wspomnianego nauczyciela, ponieważ był członkiem Związku Zawodowego "Oświata" (nie wynikało to jasno z całego toku dyskusji, ale nauczyciel musiał też pełnić jakieś funkcje w związku, zwykły bowiem członek ZZ nie jest objęty ochroną w sytuacji reorganizacji szkoły).

Przewodnicząca Rady ogłosiła w tym momencie 10 minut przerwy, aby Komisja Rewizyjna mogła się zapoznać z dokumentami przyniesionymi przez Zbigniewa Biernata.

- Nad czym się tu jeszcze zastanawiać? - dało się słyszeć podczas tego antraktu w kuluarach. - Oni (Komisja Rewizyjna) wykonali kawał dobrej roboty!

- Ja nawet na drugim końcu powiatu słyszałem o tej sprawie i o tych zarzutach!
- mówił ktoś inny.

Kiedy wznowiono obrady doszło do kolejnego zwrotu akcji: przewodniczący KR oznajmił, że po zapoznaniu się z dokumentami Komisja rekomenduje odstąpienie od głosowania nad zasadnością skargi i przełożenie tego tematu na najbliższą sesję. Taki wniosek musiał jednak również zostać poddany pod głosowanie.

I tu nastąpił trzeci, niespodziewany zwrot akcji w tym swoistym thrillerze: radni nie zgodzili się na nowy termin. Sprawa zasadności skargi na nienależyte wykonywanie obowiązków została poddana głosowaniu. Większość radnych opowiedziała się zasadnością skargi łapanowskich nauczycieli na swoją szefową.

Maria Plewa została dyrektorką ZS w Łapanowie w 2011 roku. W kwietniu 2015 roku złożyła na ręce starosty rezygnację ze stanowiska. Opracowała jednak jeszcze arkusz organizacyjny na nowy rok szkolny, uwzględniający zmiany kadrowe, w którym zachowywała stanowisko dla jednego z nauczycieli  kosztem innych. Był on radnym powiatowym ubieglej kadencji z listy PO

Jak się dowiadujemy, nowym dyrektorem szkoły ma zostać od nowego rokus szkolnego Wojciech Smoter, jedyny spośród uczestników konkursu na dyrektora ZS w Łapanowie, który nie wywodził się z grona nauczycieli tej szkoły. Poprzednio był dyrektorem w ZS w Szarowie.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Anka

2015-07-06 00:20:14
Skarga zasadna, podajcie ile jest nauczycieli w szkole bo na pewno nie 50, 50 jest z pracownikami administracji i obsługi. Nauczycieli jest 30 czyli 2/3 przeciw Plewie !!!
Komentarz

2015-07-06 00:27:58
Te konkursy w całej Polsce to farsa wygrywa ten kogo chce starostwo widocznie chcieli Smotra i został Smoter. Szkoda że radni z Łapanowa nic nie zrobili aby był to ktoś z nauczycieli startujacych ze szkoły. !!!
Pronto

2015-07-06 00:36:23
Oby nowy dyrektor wyprowadził ta szkołe na prostą po tych 3 uwstecznienia.
Grunt to dobry prawnik...

2015-07-06 05:52:52
Znowu zabłysnął "genialny" prawnik z Rzezawy, szkoda tylko, że jak zawsze, z "opłakanym" skutkiem...Nawet koń by się uśmiał z "Senatora".
Gurami

2015-07-06 08:16:58
Odkąd szkoły przeszły pod nadzór samorządów, zamiast nauki i dobrego zarządzania, zrobiła się często prostacka polityka. Dyrektorami zawsze zostaje ten kogo za słusznego uzna starosta. Kiedyś decydowały o tym kuratoria. Przynajmniej decydowali o tym ludzie związani z oświatą. Teraz decydują mierni samorządowcy, którzy traktują wszystkie stanowiska jako stołki dla kolesi, którym trzeba się odwdzięczyć. I tak publiczne instytucje schodzą na psy bo nie liczy się kompetencja tylko układziki.
Do Anka -Komentarz-Pronto

2015-07-06 08:23:03
Spać nie możesz? Przyszłaś po koncercie zespołu ŁZY i wylewasz swoje łezki???? Wypoczywaj- masz wakacje....... Smoter beedzie do TWOJEJ dyspozycji już w sierpniu. hahahahaahahahaa
Pani Dyrektor Plewa jest szykanowana!

2015-07-06 09:40:45
Uważam, że ci nauczyciele tej szkoły, którzy szykanują panią Dyrektor, złośliwie piszą absurdalne skargi, buntują Grono Pedagogiczne, rodziców i uczniów i systematycznie szkalują szkołę w Internecie powinni zostać ukarani naganami przez kuratorium. Takie działania "zbuntowanych" nauczycieli przynoszą wstyd dla całej grupy zawodowej, oprócz tego paraliżują pracę szkoły i powodują spadek zaufania publicznego do tej placówki.
do pani dyrektor Plewa jest szykanowana

2015-07-06 11:56:28
Marysiu nie wypisuj takich rzeczy, bo po pierwsze nauczyciele maja rację, po drugie nie wolno Ci się denerwować, przecież jesteś na L-4 !
uuu

2015-07-06 12:33:48
Haha Uciekła :) Kurator to się powinien zająć dyrektorką...
Słaba

2015-07-06 12:35:44
Najsłabsza dyrektorka tej szkoły
Łuk

2015-07-06 21:04:21
Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka :) Ale WSTYD :)
Pani dyrektor już nie ma

2015-07-07 09:29:41
Na nic te ciepłe komentarze dotyczące dyrekcji, wszyscy w Łapanowie wiedza co się w tej szkole wyprawiało. Szkoda tylko że mimo tak rażących nadużyć Starosta nie usuną jej ze stanowiska w trybie natychmiastowym. Kto teraz rządzi szkołą i podejmuje decyzje ??
Związki zawodowe

2015-07-07 09:38:32
Związku Zawodowego "Oświata" - to ten zwiazek w którym prezesem jest Marzec ? były przewodniczacy powiatu ???
Pani Maria Plewa jest pomawiana!

2015-07-07 15:54:36
Uważam, że pani dyrektor Maria Plewa jest dręczona psychicznie i mobbingowana przez niektórych pracowników tej szkoły. Pani Plewa dbała o porządek, rozwój szkoły, poprawę infrastruktury, realizację projektów unijnych jak Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce, nawiązanie współpracy z licznymi jednostkami zewnętrznymi oraz wzbogacenie oferty dydaktycznej szkoły.Wszystkie działania szkoły zostały sprawdzone i pozytywnie ocenione przez Kuratorium Oświaty w Krakowie podczas ewaluacji zewnętrznej. Ponadto, pani Dyrektor Plewa dokładała wszelkich starań, aby zwiększyć zdawalność egzaminów zewnętrznych, mobilizując nauczycieli do wytężonej pracy (zwłaszcza tych, których uczniowie i rodzice oskarżali o brak profesjonalizmu, lenistwo i ignorancję). Niestety, dla niektórych osób łatwiej było zacząć "wewnętrzną wojnę" w szkole niż przyłożyć się do pracy. Jeszcze smutniejsze jest to, że ci ludzie zakłócali normalną pracę szkoły, wprowadzali chaos i dezorganizację w pracach Rady Pedagogicznej oraz ciągle i uporczywie dręczyli panią Dyrektor, pewną grupę nauczycieli oraz szkalowali dobre imię szkoły w przestrzeni publicznej. Jaki mamy efekt? Ośmieszanie szkoły, spadek zaufania publicznego do szkoły, a tym samym jej renomy, marny nabór i najgorsze wyniki matur w powiecie. Do tego Starostwo wprowadziło nowego dyrektora spoza szkoły, a przecież każdy etat jest na wagę złota. Brakuje etatów dla już pracujących nauczycieli, a organ prowadzący wprowadza osobę z zewnątrz. I jeszcze na koniec, żeby jeszcze bardziej zaszczuć panią Plewę napisano na nią bzdurną i kłamliwą skargę. Chcę podkreślić, że w innych szkołach nauczyciele potępiają działania nauczycieli z Łapanowa, nawet ci, którzy bardzo nie lubili byłego starosty. Takie działania to wstyd i hańba dla wszystkich pedagogów. Jak wy macie szanować uczniów i rodziców, jeśli sami się nie szanujecie! Jaki wy przykład dajecie młodzieży?
luk

2015-07-07 22:37:42
Marysiu nie wypisuj takich rzeczy, bo nie wolno ci się denerwować ! Nauczyciele sie ciebie pozbyli glosując za wotun nieufnosci, szkola już ma sie lepiej.
Mechanik

2015-07-07 22:53:37
Dzień w którym nauczyciele zagłosowali za wotum nieufności dla dyrektorki, powinien być obchodzony jako święto w tej szkole.
Do Pani Maria Plewa jest pomawiana!

2015-07-08 10:57:03
Przeczytaj jeszcze raz ten artykuł bo chyba go nie zrozumiałeś/aś, Radni uznali skargę za zasadną wiec nie pisz laurek bo i tak nikt w to nie uwierzy.
Plewa jest pomawiana!

2015-07-08 11:36:55
Fakt, że radni uznali skargę za zasadną to wynik tego, kto teraz rządzi powiatem. Jest tajemnicą poliszynela, że niektórzy radni PSL i PiS jak pan Węgrzyn czy pani Gąsiorek wielokrotnie atakowali panią dyrektor, a tym samym szkołę na sesjach rady powiatu. Zapewne ci spośród pracowników szkoły, którzy atakują Plewę i buntują nauczycieli przeciw niej są z tą grupą polityków powiązani. Cała sprawa ma charakter polityczny i ma na celu zaszkodzenie niektórym ludziom związanym z poprzednim starostą bocheńskim. Ale czy to się szkole opłaciło? Oczywiście, że nie. No może oprócz tym szkolnym pogromcom Plewy, którzy są chronieni przez związki zawodowe i politycznych znajomków. Efekt jest taki, że zwolnienia są i w przyszłości też będą. Zwłaszcza, jeśli starostwo wygasi liceum w Łapanowie, żeby ratować II LO w Bochni. Nowy dyrektor z zewnątrz zajmie etat, więc ktoś musi mu oddać swoje godziny. Może nowy dyrektor przyjdzie z jakimiś swoimi zastępcami, no i znowu zwolnienia. Szkoła jest pośmiewiskiem całego powiatu, a nauczyciele wojujący z Dyrekcją są wstydem dla wszystkich nauczycieli. Nie żal mi was, że macie najgorszy nabór i najgorszą zdawalność matur w powiecie (30%). Żal mi tylko tych dobrych nauczycieli, udręczonych, zastraszonych i sponiewieranych przez małą grupę pseudo-pedagogów, którzy nie szanują ani szkoły, ani Dyrekcji, ani swoich kolegów, ani rodziców, ani uczniów. Żal!
Plewa jest pomawiana!

2015-07-08 11:49:06
Fakt, że radni uznali skargę za zasadną to wynik tego, kto teraz rządzi powiatem. Jest tajemnicą poliszynela, że niektórzy radni PSL i PiS jak pan Węgrzyn czy pani Gąsiorek wielokrotnie atakowali panią dyrektor, a tym samym szkołę na sesjach rady powiatu. Zapewne ci spośród pracowników szkoły, którzy atakują Plewę i buntują nauczycieli przeciw niej są z tą grupą polityków powiązani. Cała sprawa ma charakter polityczny i ma na celu zaszkodzenie niektórym ludziom związanym z poprzednim starostą bocheńskim. Ale czy to się szkole opłaciło? Oczywiście, że nie. No może ci szkolni pogromcy Plewy, którzy są chronieni przez związki zawodowe i politycznych znajomków mają jakąś satysfakcję. Efekt jest taki, że zwolnienia są i w przyszłości też będą. Zwłaszcza, jeśli starostwo wygasi liceum w Łapanowie, żeby ratować II LO w Bochni. Nowy dyrektor z zewnątrz zajmie etat, więc ktoś musi mu oddać swoje godziny. Może nowy dyrektor przyjdzie z jakimiś swoimi zastępcami, no i znowu zwolnienia. Szkoła jest pośmiewiskiem całego powiatu, a nauczyciele wojujący z Dyrekcją są wstydem dla wszystkich nauczycieli. Nie żal mi was, że macie najgorszy nabór i najgorszą zdawalność matur w powiecie (30%). Żal mi tylko tych dobrych nauczycieli, udręczonych, zastraszonych i sponiewieranych przez małą grupę pseudo-pedagogów, którzy nie szanują ani szkoły, ani Dyrekcji, ani swoich kolegów, ani rodziców, ani uczniów. Żal!
Do

2015-07-08 17:38:46
Człowieku uczyłeś w tej szkole ? Ja się im nie dziwie a związek Oświata kto założył ? Wiec daj sobie siana
do Plewa jest pomawiana

2015-07-08 19:09:53
Skoro wszystkiemu winni są : starostwo i nauczyciele to zadajmy sobie pytanie : Kto uczył matematyki w Łapanowie w roku szkolnym 2014/2015 ?
Dobra szkoła

2015-07-08 20:25:39
Ł daj sobie spokój z pisaniem tych komentarzy, macie co chcieliście.
do poprzednika z 17.38 (środa)

2015-07-09 09:53:35
Znam sytuację w tej szkole i kilku jej pracowników i wiem, jakie piekło niektórzy stworzyli swojej Dyrekcji. Osobiste animozje wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem, co skutkowało destrukcją i paraliżem pracy szkoły. Pozwolę sobie na prywatę i powiem, że ja do swojej dyrekcji nie pałam miłością, a mój zespół jest delikatnie mówiąc bardzo podzielony, jednak jesteśmy jedną drużyną i strzelamy do jednej bramki. Wewnętrzne, bratobójcze walki, donosy, skargi, paszkwile i pranie szkolnych "brudów" w Internecie świadczą o głupocie, małostkowości, niedojrzałości emocjonalnej, braku równowagi psychicznej i zwyczajnym draństwie prowodyrów tychże działań. Myślę też, że dostrzega to organ prowadzący i nieoddanie sterów szkoły w ręce pewnych osób jest tego wynikiem. Gdyby starostwo nie ustanowiło dyrektora z zewnątrz mielibyśmy ciąg dalszy brutalnych ataków na tych pracowników, którzy popierali odchodzącą panią Dyrektor. Nowemu dyrektorowi życzę odwagi, bo będzie miał do czynienia z ludźmi, którzy nie znają żadnych granic i nie mają żadnych zahamowań w walce ze swym szefem i nieprzychylnymi im pracownikami.
do poprzednika

2015-07-09 10:36:41
Nie masz racji, jakość przez 60 lat istnienia tej szkoły nie było problemów. Wszystko zależy od człowieka który kieruje ludźmi
Ornitolog

2015-07-09 12:50:59
Chory to ptak co własne gniazdo kale. Tych ptaków w ostatnim czasie w szkole dużo. Potrzebna ptasia grypa.
Nauczycielka

2015-07-09 14:45:13
Łukasza zostawcie w spokoju on jako nieliczny miał odwagę się odezwać.
do ornitolog

2015-07-09 16:19:04
najgorsza jest mewa znad morza
ile można

2015-07-09 16:38:59
Nie da się dłużej czytać tych bredni. Szykanowanie, obrażanie, krzyczenie, zakrzykiwanie, grożenie, szantażowanie i straszenie to cechy socjopatii a nie idealnego dyrektorowania. Nic dziwnego, że skończyło się to rozwaleniem całej szkoły.
bandi

2015-07-09 16:53:46
Do wszystkich piszących te głupoty , robią to jedne i te same osoby .Piszą w dwóch osobach ludzie wakacje są ciężko poradzić sobie z porażką. Nie pierwszy dyrektor i nie ostatni który uzyskuje wotum nieufności " rezygnuje". Grono w Łapanowie jak wszędzie czapki z głów że to wytrzymali i dali radę. A gdyby pewne osoby spojrzały za siebie co robiły było by po sprawie . Afera prawie taśmowa i kto by pomyślał że szkoła w Łapanowie tak ważna w powiecie. Nakręcaja się ci którzy najwięcej złego zrobili pani dyrektor jakby ich nie słuchała to teraz by nie chorowała. Z tego co wiadomo to sa wakacje więc dajcie odpocząć ludzie .
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

2015-07-09 16:59:04
Mewa (wiersz klasyka) Te nad morzem obłąkane mewy zdają mi się jak myśli człowieka, których w całym ludzkim wielkim życiu nic nie wzywa ani nic nie czeka.
Przerwa - Tetmajer

2015-07-09 17:17:21
Coś zawiało polszczyzną Słońce! słońce! słońce! słońce! Wszystko lśni się, świeci, pała, złote iskry skaczą z morza, złotem błyska mewa biała.
Lukasz

2015-07-10 19:22:01
I dobrze starosta zrobił, ludzie sie sprzedali.
Do wszystkich

2015-07-10 22:25:16
M. P. po wyroku- winna !!! Wy zamiast się z tego cieszyć, plujecie na siebie. Zróbcie rachunek sumienia, idźcie do spowiedzi, podajcie sobie ręce i spróbujcie ratować co się jeszcze da. Posądzacie wszystkich o złe intencje, a może to tylko inne poglądy, do których ludzie mają prawo. Dlaczego od razu "sprzedali się"?
Plewa jest szykanowana!

2015-07-11 02:13:45
Niektórzy pedagodzy z Łapanowa zrobili piekło swojej dyrektorce, bo myśleli, że będą rządzić szkołą z tylnego siedzenia, a dyrektorka to będzie tylko marionetka. Pani Plewa się nie dała to ją zaszczuli, a przy okazji nabuntowali i również nastraszyli część grona. Dobrze starostwo zrobiło, że nie oddało szkoły w ręce tych "damskich bokserów", co to nikogo nie uszanują, przełożonego, kobiety, matki, żony. Nikogo. "Siódme niebo nienawiści", jak śpiewa Lady Pank. Tylko pani Marii żal, bo sobie na to nie zasłużyła. A ten cios na ostatniej radzie powiatu, to już był poniżej pasa. Zwłaszcza, że już dawno złożyła dymisję. Jednym się tylko pocieszam - Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy. Ci ludzie, co tak piszą skargi i donosy ( pewnie przyzwyczajenia z poprzedniego ustroju) też kiedyś za to zapłacą.
Luk

2015-07-11 08:55:25
Widocznie sama sobie na to zasłużyła na innych dyrektorów nikt nie jeździ.
do pomawiana

2015-07-11 20:40:33
" przy okazji nabuntowali i również nastraszyli część grona." a kogoż to takiego nabuntowali i nastraszyli ? Ze straszenia i buntowania to znany jest ktoś inny ! Niestety wiele osób potrafiło się w tym sposobie sprawowania władzy odnaleźć...
Do wszystkich

2015-07-11 21:46:04
Nie niestety, tylko na szczęście. A co do nierychliwy, ale sprawiedliwy... Trudno się wypowiadać w imieniu Pana Boga, ale Ci ,których sponiewierano, cierpliwie czekali i doczekali się... Szkoda, że tak długo i z takimi ranami i że to nieodwracalne. Luźne skojarzenie... Był taki serial " Żony, matki i kochanki"...
Do wszystkich

2015-07-11 21:53:28
"Odnaleźć "rozumiem jako nie poddali się i ocalili ludzkie wartości , a nie podporządkowali się przemocy.
pomawiana

2015-07-12 21:25:56
Trzeba miec tupet i pisać że to wina nuczycieli ... Już cie nie ma i nigdy nie bedzie, szkoła powoli zaczyna sie podnosić !
W podziękowaniu od pracowników

2015-07-12 21:37:54
W podziękowaniu od pracowników: https://www.youtube.com/watch?v=nfXW1mC-9o0
Plewa jest szykanowana!

2015-07-13 09:44:56
Tupet to trzeba mieć, żeby z ofiary szykan czyli dyrektorki robić kata. Nauczyciele w innych szkołach was nie popierają. Nawet ci, którzy nie lubili poprzedniego starosty. W każdej szkole powiatu bocheńskiego była taka sama sytuacja, czyli zwolnienia i pretensje dlaczego ten a nie tamten. MIMO WSZYSTKO, ŻADNA SZKOŁA NIE ROBIŁA SWOJEMU DYREKTOROWI TYLU ŚWIŃSTW. Jesteście żałośni i nawet w Łapanowie wielu was nie popiera!!!
Szeryf

2015-07-13 11:07:23
Mylisz się akurat w tej jednej kwestii wszyscy są zgodni ! A to wszystko co zrobila do niej wróciło !
do szeryfa

2015-07-15 01:00:59
To ty się mylisz, a to wszystko, co zrobiliście do was wróci! Takie chamstwo i złośliwość jakie okazaliście swojej dyrektorce, pani Plewie jest karygodne i woła o pomstę do nieba. Jesteście wstydem dla wszystkich szkół powiatu i już się od tej złej famy nie uwolnicie.
do szeryfa

2015-07-15 08:42:11
Widzę , że wyrzuty sumienia ci spać nie dają i wypisujesz takie głupstwa. Chwała wszystkim , którzy odważyli się podnieść głowę i zrzucić to jarzmo niewoli.
Sprawiedliwość

2015-07-15 09:47:02
Wręcz przeciwnie wszyscy nauczyciele powiatu popierają nasze działania i rozumieją co tu sie wyprawiało.!! Opinia o Pani dyrektor poszła daleko świat poza granice powiatu :) Rajbrot sie już przekonał, teraz Łapanów życzę powodzenia na dalszej drodze zawodowej... Może czas wrócić do korzeni ?
do wszystkich obrońców Marii P.

2015-07-15 18:32:44
Jeżeli uważacie , że Maria P. jest taka dobra... to se ją weźcie !!!
Haha

2015-07-15 21:44:02
Dokladnie i nie zapomnijcie o pomagaierach !!
Plewa jest szykanowana! (przez miernoty)

2015-07-15 22:29:57
Całe środowisko nauczycielskie wie, że w Łapanowie jest pewna "klika", która jest nie do ruszenia. Plewa chciała zrobić porządek i wprowadzić lepszą jakość pracy, żeby trochę ponieść szkołę z kolan i poprawić zdawalność egzaminów. Niestety "klika"z plecami związkowymi i ludowymi okazała się silniejsza. Na domiar złego "klika" stosowała metody rodem z minionego ustroju - skargi, donosy, paszkwile, buntowanie załogi, zastraszanie, paraliż pracy szkoły itp. Mam propozycję dla "kliki" - Towarzysze, a może tak wyjedziecie na Białoruś, na Kubę lub do Korei Północnej? Tam będziecie się świetnie czuć, bo donosiciele i konfabulanci są tam sowicie wynagradzani. Łapanów zostanie uratowany i już żaden dyrektor czy szeregowy nauczyciel nie będzie przez was szykanowany. Zapewniam, że wiele osób zrzuci się na bilet dla was (oczywiście w jedną stronę).
do plewa jest szykanowana

2015-07-15 22:51:16
Maryś aleś się zdenerwowała. Białoruś to próbowałaś robić w Łapanowie ale Ci się nie udało.
Prawda

2015-07-16 10:04:41
Prawda jest tylko jedna -KLIKA Łapanowska chciała przejąć szkołę!!!!!! Mimo wszelakich działań ponieśli KLĘSKĘ!!!!!! Ciekawie zapowiada się nadchodzący rok szkolny 2015/2016 ....... Oby nowy Pan Dyrektor wytrzymał napięcie dawkowane przez KLIKĘ. Powodzenia życzę Panu........
haha

2015-07-16 11:46:08
Nie starasz nie strasz bo sie zesrasz !!! W szkole w łapanowie wszyscy wiedza ze byl to najgroszy dyrektor jakiego mieli. W koncu powoli wraca normalność. co niektórym dużo lepiej wychodzi sprzątanie....
Mewa

2015-07-16 11:49:01
Przeczytaj jeszcze raz artykuł ze zrozumieniem tak 3 razy jak nie potrafisz :) i może w końcu dotrze kto poniósł klęskę. (czytanie ze rozumieniem sie kłania)
pa papa

2015-07-16 12:40:13
MEWA ty lepiej leć do tej zatoki,bo padniesz w tym lapanowie jak wieloryb w Unieściu.
do pa papa

2015-07-16 13:32:07
Idzie blondynka z mężem po plaży. Nagle mąż mówi do niej: - Patrz zdechła mewa! - pokazując przy tym palcem na ziemię. A ta patrząc w niebo pyta: - Gdzie?!
białorusin

2015-07-16 15:08:48
''klika'' była ''klika'' jest ''klika'' nie podda się nigdy-- cel to WŁADZA!!!!!!
Luk

2015-07-16 15:22:27
Cel został osiągniety :)
klika bez władzy

2015-07-16 18:54:42
W tym Łapanowie to faktycznie można stwierdzić że to gniazdo żmij, grzechotników i szerszeni. Ujadają nawet w wakacje. Odpoczywajcie bo 1.09.2015 wnet. Sielanka się skończy dla WAS.
Anka

2015-07-16 22:37:32
Nic się nie bój...
Dobro

2015-07-16 23:27:26
Doprowadziła szkole, ludzi na kres wytrzymałości, ten kto nie był podległy nie zrozumie. Wytrzymaliśmy to dzięki wstawiennictwu JPII . Dobrze że dobro zawsze zwycięża !
Plewa jest szykanowana!

2015-07-17 16:04:28
W Łapanowie nie rządzi klika tylko sitwa. Niestety sitwa ma silne zaplecze i niszczy wszystkich dyrektorów po kolei. Znam ja takich związkowych działaczy, którzy straszą pracowników i każą im głosować przeciw i podpisywać skargi. Oj, znam. Zazwyczaj korzenie mają w PZPR. Żal Plewy, żal szkoły i tych dobrych nauczycieli. Dobrze, że starostwo dało dyrektora z zewnątrz, choć wiem, że sitwa i tak go zniszczy. To tylko kwestia czasu, zwłaszcza, że gnojenie ludzi mają przećwiczone na Plewie i innych.
Ania

2015-07-17 19:15:27
ze specjalną dedykacją: https://www.youtube.com/watch?v=l1DIV8V_zwQ
Ania2

2015-07-17 23:33:13
Skończ już pisać te głupoty, nowy dyrektor na pewno nie wda się w układy z poprzednia dyrektorką i jej zapleczem. Ale z długiej strony kto go tam wie.. on nic nie wie...
prawda

2015-07-18 11:17:54
SITWA - grupa osób wzajemnie się wspierających i wykorzystujących swoje pozycje społeczne dla prywatnych interesów, wbrew interesowi ogółu
D

2015-07-18 20:42:22
Szkoda tylko że ogółu już nie ma, zostały niedobitki..
prawda o Plewie

2015-07-19 02:30:19
Plewa została zaszczuta przez sitwę, która nie kierowała się interesem i prestiżem szkoły, ani dobrem załogi. Łapanowska sitwa kierowała się rozgrywaniem prywatnej wojenki podjazdowej i wypełnianiem odgórnych nakazów politycznych znajomych z PSL - PiS. No, ale jak się jest chronionym to można sobie na tę wojenkę pozwolić, nieprawdaż? A to, że trzeba będzie zwolnić jeszcze więcej nauczycieli, żeby zwolnić etat dla nowego dyrektora z zewnątrz nie ma znaczenia. Interes sitwy jest najważniejszy.
lalala

2015-07-19 13:05:36
Biała Mewo leć daleko stąd...
sie pytam

2015-07-19 19:17:06
gdzie są teraz lipniczaki ???
Józek

2015-07-19 20:44:28
jarek, maryśka, ewa dajcie spokój nie wasz czas teraz liczy se dobro szkoły !!!
Ja

2015-07-20 10:11:46
łatwo przyszło łatwo poszło...
do Józka

2015-07-20 21:47:31
Ty się kolego odczep od pana Jarka bo mu do pięt nie dorastasz. Tacy nauczyciele jak On tworzą renomę tej szkoły. Pan Jarek rozsławia Łapanów na cały powiat poprzez organizację zawodów sportowych na bardzo wysokim poziomie. Takiego trenera piłkarskiego nie ma żadna szkoła. Ponadto pan Jarek przyczynił się od uratowania Bocheńskiego Klubu Sportowego. Panie Jarku - szacun!!!
Kochanka

2015-07-20 22:39:18
haha zaraz sie posikam :) pan Jarek sie chowa po kątach, a taki z niego trener jak z kozi dupy torbą :)
do kochanki

2015-07-22 08:57:52
Boże, jeśli nauczyciele pokroju "kochanki" uczą w Łapanowie, to nic dziwnego, że mają tam trzydziestoprocentową zdawalność egzaminów. Poziom intelektualny, leksykalny i morale "kochanki" to rynsztok. Pan Jarosław cieszy się szacunkiem i uznaniem wielu osób. Od czasów ukończenia studiów angażował się w pracę samorządową i społeczną. Przez kilkanaście lat sprawowania mandatu radnego gminnego i powiatowego zainicjował wiele cennych projektów. Przyczynił się do poprawy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w regionie oraz renomy klubów sportowych z Lipnicy, Łapanowa i Bochni. Organizowany przez niego coroczny turniej piłki nożnej przyciąga wielu uczestników i aktywizuje młodzież we wszystkich szkołach powiatu.
Wiadro

2015-07-22 12:47:36
Pisz sobie pisz :) ludzie juz was przejrzeli, w te głupoty nikt nie uwierzy. Układ został rozbity w ostatnie chwili, całe szczęście bo skończylibyście szkole wiedzą o tym wszyscy. To jak ludzie go poważają pokazują winki wyborów ile głosów dostała pani derektor ?
do wiadro

2015-07-22 14:53:32
Miej odwagę i wystartuj w wyborach samorządowych.Zobaczymy jaki wynik zdobędziesz. Zresztą kto cię wezmie na listę z taką inteligencją??? ;-]
Wiadro

2015-07-22 16:29:14
Już Platon grecki filozof ktory żył p.n.e wiedział to czego ty nie rozumiesz do dziś - "Zbyt mądrzy na angażowanie się w politykę karani są rządami głupszych" haha:)
Ściera

2015-07-22 17:28:08
Jeden głupiec na stanowisku potrafi zaszkodzić 100 mądrym a jeden mądry na stanowisku potrafi kierować setka głupców. Dziękujemy panu jarkowi za wkład i więcej go juz nie potrzebujemy bo wiemy co zrobił, ma wiele pracy w Lipnicy niech tam zaangażuje swoje siły...
Nauczycielka

2015-07-22 20:39:12
Zdziwicie sie ale oni tak prędko władzy nie odpuszczą
Pan Jarosław

2015-07-22 23:30:07
Pan Jarosław - wybitny społecznik - musi nieźle płacić za wypisywanie tych bzdur. Lub naobiecywał cudawianek jak to ma w zwyczaju. Znamy jego pracę pedagogiczną. Zresztą wszędzie już go znają - wyjechali na nim z Lipnicy, z powiatu. Jeszcze Łapanowa trzyma się kurczowo. Detektor M. była tylko jego marionetką. Zależną od niego i Pająka. To był jeden wielki cyrk i kpina z ludzi. To co wprawiali... Ujmując w to również wątki obyczajowe. Kpina. A teraz nie mają za grosz honoru żeby uczciwie odejść.
do nauczycielka

2015-07-23 10:55:38
Nowy dyrektor nic nie wskóra jak nie otoczy sie nowymi ludźmi.
do pan jarosław

2015-07-23 12:47:05
P. W -odpuść sobie-daj na wstrzymanie.Jesteś żałosny z tymi wpisami-wywodami swoimi. Odpoczywaj jesteś na wakacjach ;-)
Katolik

2015-07-23 13:36:37
Brakuje takiego Dyrektora jaki był przed Plewą. Spokojny, rozważny, rodzinny. Pracowała z nim jego żona, dwóch synów i synowa. Atmosfera była jak w prawdziwej polskiej rodzinie.
do lalala

2015-07-23 13:44:33
Biała mewa leci...na kolor czarny
zachwyt

2015-07-23 13:50:30
Napiszcie coś jeszcze o panu M. I pani P. Poznajmy cały szereg ich wspaniałych zalet. Wzory cnót i i ideałów. Napiszcie jak to obydwoje przyciągają uczniów do szkoły.
buuu

2015-07-23 13:54:32
Najważniejsze że derektorka zatrudniała J. Z. A... Też czuć było wręcz rodzinną atmosferę.
Do Katolik

2015-07-23 14:19:50
GDYBY ten Pan dyrektor pracował do dziś z całą pewnością otrzymałby gratis -Kartę Dużej Rodziny
Ditte

2015-07-23 14:41:40
Niestety nie trafiłaś, wiem za to kim ty jesteś!. Broń dalej układu !! Co do Wójcika nie mam zamiaru go bronic, ale takiego bagna by nie było zapeniam Cię.
Nauczyciel

2015-07-23 15:19:14
Ładnie kogoś próbujecie wrobić - żałosne. Co walka o prace potrafi zrobić z ludźmi nie liczy sie nic
W Łapanowie nauczyciele są szykanowani!!!!

2015-07-24 07:10:33
W Łapanowie jest kilka osób pozbawionych jakichkolwiek uczuć wyższych, uczciwości i praworządności. Ci ludzie buntują i zastraszają całą radę pedagogiczną, aby osiągnąć swe polityczne i związkowe cele. Pani dyrektor Maria Plewa stała się ofiarą mobbingu i psychicznego nękania kilku osób, które wykorzystały swoje umocowania związkowe oraz znajomość z niektórymi politykami nowej koalicji powiatowej. Ta bandycka grupa próbuje teraz nękać ludzi, którzy nie zgodzili się podpisywać kłamliwych skarg na panią Plewę. Szczególnie atakowany jest pan Jarosław Marzec, gdyż jest bardzo wyrazistym i rozpoznawalnym działaczem społecznym i zasłużonym samorządowcem. Pan Jarosław stoi na czele związku zawodowego, więc domaganie się jego zwolnienia byłoby złamaniem prawa. Ponadto, to jeden z najaktywniejszych nauczycieli i trenerów, który organizuje zawody sportowe dla wszystkich szkół powiatowych. Pan Jarosław rozsławia Łapanów i przyciąga do niego młodzież zainteresowaną sportem i wysokim poziomem szkolenia. Mam nadzieję, że patron szkoły święty Jan Paweł II będzie chronił tych dobrych i prawych nauczycieli, nękanych przez komunistyczną bandę.
Pan wybitny

2015-07-24 08:56:57
Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha Turlikam się ze śmiechu! Ha ha ha Lipniczaki w akcji.
do aktywisty

2015-07-24 10:22:05
Weź Młody nie prowokuj bo jak się w końcu ludzie zmobilizują i napiszą prawdę o Panu Jarosławie i Pani Marii to Twoje ideały legną w gruzach.
mega rozsławienie

2015-07-24 10:36:15
Jarosław tak rozsławia szkołę, że matki boją się córki do szkoły puszczać.
:)

2015-07-24 11:02:56
zaraz je..ne haha :)
Atak polityczny przed wyborami!

2015-07-24 17:24:33
A może ujawnimy, kto pisał skargi i donosy na panią Dyrektor i jakie powiązania polityczne mają te osoby. Cała sprawa ma charakter polityczny, a nie merytoryczny. Wiadomą rzeczą jest, że pan Marzec jest znanym lokalnym politykiem i padł ofiarą nagonki ze strony politycznych oponentów. Proszę zwrócić uwagę, jakie oskarżenia padają wobec pana Marca - dokładnie takie same, jakie padały wobec innych lokalnych polityków tzn, że jest "głupi", "niewykształcony" i "niemoralnie się prowadzi". Takie wpisy wychodziły głównie ze środowiska zbliżonego do byłego wójta i obecnego starosty. Co to oznacza? A to, że ich autorem jest jedna i ta sama osoba, która jeśli nie ma żadnych argumentów to wymyśla obrzydliwe kłamstwa. Jednakże, oszczerstwo powtarzane wiele razy nadal jest oszczerstwem. Pan Marzec to osoba z wyższym wykształceniem (w przeciwieństwie do niektórych polityków z Zarządu Powiatu, z pensją kilkunastu tysięcy miesięcznie), mogąca poszczycić się sporymi osiągnięciami na polu samorządowym i lokalnym. Jako trener i sportowiec, pan Marzec w szczególny sposób zabiegał o budowę i modernizację infrastruktury sportowej oraz finansowe wsparcie dla klubów sportowych oraz organizacji społecznych, aktywizujących młodzież. Pan Marzec cieszy się szacunkiem i uznaniem wielu swoich wychowanków, z których wielu kontynuowało karierę sportową w drużynach pierwszej ligi. Bochnianie są mu szczególnie wdzięczni za uratowanie Bocheńskiego Klubu Sportowego przed całkowitym bankructwem i rozpadem. A co do wartości moralnych pana Marca, to jego dzieci, rodzina i przyjaciele mogą zaświadczyć, że jest dobrym ojcem, prawym człowiekiem i oparciem dla każdego, kto poprosi Go o pomoc.
gęgę

2015-07-24 18:13:42
Chyba się wyrzygam
Luk

2015-07-24 18:38:46
Dalej nie rozumiesz nikt tu was nie chce za to co robiliście z ludźmi. NIKT nauczyciele głosowali przeciwko dyrektorowi i była to miażdżąca większość. Ewenement na skale powiatu !!!
do atak polityczny przed wyborami

2015-07-24 18:45:16
Oparcie i nie nie tylko, takze wsparcie , takze posu....wanie.... mialy zagwarantowane niektore ktore byly godne dostapic poczucia tego prze porzadnego i prawego czlowieka o ktorym jest tyle dobrego w srodowisku powiatowym. jak cos to zadnej nie odpusci i pomoze.
pO

2015-07-25 13:24:08
Cała PO wska sitwa - Wynik wyborczy Was pięknie podsumował. Żegnamy Was. To co zastanie nowy dyrektor to będzie krajobraz po bitwie.
Atak polityczny hołoty i chamskich miernot !!!

2015-07-25 21:58:11
Twój rynsztokowy język i jakieś wulgarne, erotyczne teksty świadczą o twoim poziomie i twojej umysłowości. Jeśli jesteś urzędnikiem lub nauczycielem to katastrofa (a pewnie jesteś). Prawda o Łapanowie jest zupełnie inna. Tam jest kilku związkowców (nietykalnych), którzy mają bliskie kontakty z lokalnymi politykami z Rady Powiatu. Stąd byli tak śmiali w atakach na panią Dyrektor. Przy okazji chcieli też dokuczyć jednemu pracownikowi, który jest wiceprzewodniczącym powiatowej Platformy. Od wielu, wielu miesięcy atakowali dyrekcję, uniemożliwiali normalne funkcjonowanie szkoły i nakłaniali pracowników do paraliżu rad pedagogicznych, głosowania przeciw oraz podpisywania skarg i donosów. Równocześnie prowadzili kampanię nienawiści w Internecie, podburzając uczniów i rodziców. Są wiarygodne relacje, że wielu nauczycieli się ich bało, bo sprzeciw oznaczał zatruwanie im życia i szykany w pracy. Panią dyrektor udało im się doprowadzić do załamania nerwowego i dymisji. Szkoła straciła wiarygodność, a zyskała niesławę i potępienie ze strony dyrektorów i nauczycieli z innych szkół. Głosowanie na radzie powiatu wypadło tak, jak wypadło ze względów politycznych, a nie merytorycznych - była to okazja do nokautu przeciwnika politycznego. Na szczęście każda władza ma swój kres. Jedynym pozytywem jest to, że pan Marzec został oczyszczony z zarzutów, gdyż był niewinnie pomawiany. Po pierwsze, stoi na czele związku zawodowego, więc prawo go chroni, a każdy sąd pracy przywróciłby go na stanowisko w trybie natychmiastowym. Takie prawo wywalczył Wałęsa jeszcze za czasów komuny, więc dzisiejsi "czerwoni" mają obowiązek go respektować. Po drugie, pan Marzec jest bardzo zaangażowanym nauczycielem i trenerem. Organizuje w Łapanowie duże zawody sportowe dla wszystkich szkół z powiatu oraz prowadzi szkolenie na bardzo wysokim poziomie. Poświęca mnóstwo czasu bezinteresownie, bo ma duszę społecznika i za to młodzież go ceni. Żal pana Jarka, bo w innych szkołach dyrektorzy całowaliby po rękach takiego pracownika i dawali mu nagrody dyrektora szkoły, a w Łapanowie jest tak poniewierany. Pan redaktor naczelny powinien posłuchać tej drugiej strony i napisać obiektywny artykuł o Łapanowie.
Zakłamanie

2015-07-27 09:11:02
Co do samej pani dyrektor to zachowała sie jak mała dziewczynka. Teraz popłakana wylewa żale i udaje że to ona została pokrzywdzona i ją nękano. Niesyty prawda jest inna. Są dyrektorzy źli albo słabi i można ich lubić lub nie, ale każdy przestrzega zasad moralnych. To co sie działo w Łapanowie, sposób traktowania ludzi jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Jednym słowem Internety wszystko Przyjma ale CAŁY ŁAPANÓW WIE JAKA JEST PRAWDA.
do zakłamania

2015-07-27 17:06:51
Nie pisz o sobie w liczbie mnogiej, bo dobrze wiesz, że jest was tylko czwórka wściekłych os, które nabuntowały część grona pedagogicznego. Warto też podkreślić, że prawie połowa nauczycieli nie podpisała żadnych skarg i donosów na panią Plewę. Zresztą, jakiś odważny nauczyciel podał na Bochnianinie wasze inicjały. Od samego początku ryliście pod Plewą ile się tylko da, bo byliście wkurzeni, że to ona wygrała konkurs na dyrektora szkoły a nie wasz "orzeł". Trzeba wam przyznać, że skutecznie przeprowadziliście kampanię nienawiści, doprowadzając panią dyrektor do dymisji i pogorszenia stanu zdrowia. Myśleliście, że tym razem przejmiecie władzę na szkołą, a tu starostwo dało wam obcego dyrektora z zewnątrz. No i co teraz? Musicie rozpocząć nową kampanię nienawiści wobec nowego dyrektora. Wszystkie ciosy poniżej pasa macie przećwiczone na pani Plewie.
wyborca

2015-07-27 19:37:01
Pózniej sie dziwić że platforma połyneła w wyborach jak ma takich ludzi na stnowiskach. Wstyd
No i tak

2015-07-27 22:15:32
A Ty myślałeś Skoro że to już na zawsze będzie dyrektorką? Że się przyspawa do stołka? Skoro przechodzi załamanie nerwowe bo ją odwołali ze stanowiska to oznacza że wogóle się na to stanowisko nie nadawała. Ale zakończenie kariery. To sobie Jarek i Zbyniu ręce umyli. Za rok ich też tu już nie będzie. A skarga powinna być rozpatrzona przez prokuratora i kuratorium. Nie tylko starostwo. I zbiorowy pozew o mobbing. Przykładów całe mnóstwo.
szlaczek

2015-07-27 23:28:11
Mi najbardziej podobało się na szlaku papieskim którym podążaliśmy tok temu podczas powodzi. Zabawa była przednia, nie było tłumów. Mogłem spotkać i z daleka popatrzeć na posłanke Achinger i innych znamienitych gości. Było extra.
nadeszła

2015-07-28 08:53:59
Uwaga na białą mewę, zaczęła znowu fruwać po portalach - jest opętana s.a w swoje gniazdo-fu fu fu............
Polityczny, brutalny atak na p. Dyrektor

2015-07-28 22:17:45
Powyższe komentarze pokazują w sposób wyrazisty, że tzw. afera łapanowska ma tylko i wyłącznie charakter polityczny, a nie merytoryczny. Pani Maria Plewa znalazła się na polu brutalnej i bezpardonowej bitwy pomiędzy zwalczającymi się frakcjami politycznymi. Ta nieszczęsna kobieta znalazła się na linii ognia i nie miała żadnych szans w nierównej walce z politycznymi aparatczykami. Zgadzam się, że ta sprawa nadaje się do sądu. Pani Plewa powinna wytoczyć sprawę cywilną o mobbing kilku szkolnym politykierom, choć mobbing w pracy ciężko udowodnić, bo pracownicy boją się zeznawać z obawy przed szykanami szefa. Straconego zdrowia nikt tej kobiecie nie zwróci. Pozostaje jednak nadzieja, że podnosi ją na duchu fakt, że dyrektorzy i nauczyciele w pozostałych szkołach powiatu bocheńskiego współczują jej i są po jej stronie. Decyzja Rady Powiatu stwarza niebezpieczny precedens, gdyż może się okazać, że wkrótce do tego organu zaczną się ustawiać kolejki mściwych, zawistnych i złośliwych pracowników z kłamliwymi skargami na swych dyrektorów. A co do prokuratury i kuratorium to uważam, że te instytucje powinny się w pierwszej kolejności zająć osądzeniem tych, którzy chcieli panią Dyrektor zmusić do złamania prawa i zwolnienia przewodniczącego związku zawodowego.
przewodniczący związku

2015-07-28 23:02:58
Hahahaha hahah ha ha ha Hahaha
?

2015-07-29 09:38:49
A bycie przewodniczącym związku pozamałżeńskiego też chroni?
do ?

2015-07-29 16:52:37
Nauczyciel to funkcjonariusz publiczny więc jest pod szczególną ochroną prawną, tak jak policjant, sędzia czy prokurator. Nauczyciel to zawód zaufania publicznego i nikt sobie nie pozwoli na to, żeby jakiś chłystek, który chce się zemścić pisał w Internecie, że jakiś nauczyciel "niemoralnie się prowadzi", "ma kochanki", "molestuje uczennice", "matki boją się posyłać córek do szkoły" itp. Za wypisywanie takich plugawych oszczerstw grozi odpowiedzialność karna. Uważam również, że nauczyciel, który rozpowszechnia takie oszczerstwa o innym nauczycielu, bo go nienawidzi powinien zostać ukarany dyscyplinarnie przez dyrekcję szkoły i kuratorium oświaty. A jeśli takie karygodne zachowanie się powtarza, delikwent powinien zostać wydalony z zawodu nauczyciela.
ja

2015-07-31 08:23:56
skończ już nudne to
do ja

2015-07-31 09:03:49
Jak się prokuratura zajmie twoimi plugawymi wpisami, to będzie ciekawie, więc to ty skończ!
tfu

2015-07-31 09:40:33
Hahaha ha aha właśnie plugawie się śmieję...
ble

2015-08-01 12:51:07
A ja z obrzydzeniem wzdrygam się na myśl o tobie.
To już jest koniec

2015-08-01 21:59:50
Ojej. Biedactwo. Widzę że nie śpisz po nocach. Dniami i nocami myślisz o nas. Trudno. Pora by pokornie skulić głowę i odejść. Byliście za mali i za głupiutcy by przejąć szkołę na własność. W porę Was stąd wygnano. Cała PO wska klika która zamiast pracą zajmowała się polityką. A teraz sobie potup malutki człowieczku nóżkami i postrasz nas prokuraturą. Tylko to umiecie. Więc na tym skończycie. Baj baj.
To nie jest koniec.

2015-08-02 12:04:36
A czym zajmowali się przeciwnicy Dyrekcji, którzy obrazili się, że to nie ich orzeł został dyrektorem szkoły? Chętnie ci wyliczę: ryciem pod dyrektorką od samiutkiego początku, wykorzystywaniem swoich politycznych znajomych do ataków na dyrektorkę na sesjach rady powiatu, podważaniem autorytetu dyrekcji i nauczycieli, którzy stawali po jej stronie, paraliżowaniem pracy szkoły, zakłócaniem przebiegu rad pedagogicznych, pisaniem szkalujących komentarzy pod adresem dyrekcji i części pracowników na wszystkich bocheńskich portalach, pod każdym możliwym artykułem, buntowaniem grona, uczniów i rodziców, pisaniem skarg i donosów, szykanowaniem, wyszydzaniem, ośmieszaniem i zastraszaniem tych, którzy nie głosowali przeciw dyrekcji, knuciem intryg, kosztem rzetelnej pracy..... Tyle waszych starań, tyle waszej pracy i to wszystko na marne, bo starostwo znowu oddało szkołę w ręce jakiegoś obcego faceta, z innej szkoły. Kurna, wszystko trzeba zaczynać od nowa.
do 01.08 / 21.59

2015-08-02 12:46:21
A propos..., z jakiej ty jesteś kliki, no bo różne są. SLDowskiej, PiSowskiej, PSLowskiej, Korwinowej, Ziobrowej, Palikotowej, Kowalowej...? No, dalej misiu, napisz...
czytajacy

2015-08-02 15:52:34
Jak czytam te wpisy co wyprawiano z tą dyrektorką to zastanawiam się jak ona mogła do tego dopuścić, czy ona nie wiedziała jakie dyrektor ma kompetencje i narzędzia ? Jak człowiek który ewidentnie sobie nie radził, został dyrektorem jeśli nie miał pojęcia o sprawowaniu funkcji dyrektora?
do czytającego

2015-08-02 23:02:20
Żaden, nawet najlepszy i najzdolniejszy dyrektor nie zrobi nic bez dobrego zespołu. W Łapanowie zespół jest dobry, ale został opętany przez małą grupę wichrzycieli. Rozmawiałem z wieloma osobami i teraz wiem, że owa grupa odniosła sukces bowiem była bezwzględna i rozpętała szeroko zakrojoną kampanię nienawiści, podszytą celami politycznymi. Efekt, jaki mamy to każdy widzi. A co do kompetencji merytorycznych pani Dyrektor to są one jak najlepsze. Za czasów dyrektorowania pani Plewy szkoła przeszła kontrolę kuratorium - tzw. ewaluację zewnętrzną i otrzymała bardzo wysoką ocenę. Nota bene, można się z nią zapoznać na stronie internetowej szkoły. Ponadto, Dyrekcja dbała o pozyskiwanie funduszy unijnych i udział szkoły w unijnych projektach, koordynowanych przez starostwo powiatowe. Największym tego typu projektem jest Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. Dzięki temu projektowi szkoła otrzymała strumień pieniędzy na wyposażenie pracowni i warsztatów. Młodzież korzysta z licznych kursów branżowych np. kurs operatora koparki, walca, kurs spawalniczy, kursy obsługi elektronarzędzi, kursy prawa jazdy itp. Są też kursy obsługi specjalistycznych programów komputerowych używanych przez inżynierów. Młodzież chcąca się uczyć, studiować ma dodatkowe zajęcia z przedmiotów ścisłych, tak potrzebnych na kierunkach inżynierskich. Wszystkie te kursy są bezpłatne i zapewnią młodzieży lepszy start. Co więcej, Dyrekcja dba o dopasowywanie oferty kształcenia do potrzeb rynku. W ofercie szkoły pojawiły się nowe kierunki. Szkoła ma odpowiednią promocję. Organizowane są dni otwarte oraz zawody sportowe na bardzo wysokim poziomie, przyciągające młodzież z całego powiatu. Dzięki budowie nowoczesnej hali sportowej łapanowska szkoła ma najlepszą infrastrukturę sportową w powiecie. Warto też podkreślić, że Dyrekcja zabiega o współpracę z licznymi jednostkami powiatowymi i wojewódzkimi np. policja, wojsko czy straż, co tworzy dodatkowy atut szkoły. Jak widać, pani Dyrektor radziła sobie świetnie. Niestety, teraz polityka liczy się bardziej niż kompetencje, praca i osiągnięcia.
wat

2015-08-02 23:27:52
Tak sobie świetnie radziła, że zdawalność matury jest pod psem. A budowę hali zaczęto od wstawienia okien, gdy nie było jeszcze dachu. Zresztą budowę hali rozpatruje prokuratura.
do marudera

2015-08-03 23:37:48
Pani Dyrektor nie napisze matury za uczniów. Za zdanie matury odpowiedzialni są przede wszystkim uczniowie. Oczywiście pomagają im w tym nauczyciele we współpracy z rodzicami. Jednakże nikt się za nikogo nie nauczy, nikt za nikogo do szkoły nie będzie chodził, nikt za nikogo nie będzie uważał na lekcjach i przygotowywał się do kartkówek i sprawdzianów. Każdy nauczyciel, który pracuje w technikum, wie jakie są realia i jaka jest młodzież. Niż demograficzny sprawił, że szkoła nie może stawiać progu punktowego na wejściu, a nauczyciele nie mogą szafować jedynkami z obawy przed rozpadem klasy. Wszyscy postępujemy w myśl zasady: lepiej mówić do pustych głów niż do pustych ławek. Mimo tych wszystkich trudności, nie słyszało się od uczniów złego słowa o pani Plewie jako o matematyczce. Żaden uczeń nie pisał w Internecie, że lekcje matematyki są źle prowadzone, a wszyscy wiemy, że takie sytuacje miały miejsce w przeszłości w stosunku do innych matematyków tej szkoły. Prywatnie mogę powiedzieć, że pani Plewa to osoba ciepła, serdeczna i wrażliwa, więc miała i ma świetny kontakt z uczniami. A co do hali sportowej, to jest ona chlubą Łapanowa. Ta hala ma strategiczne znaczenie dla szkoły, gdyż stanowi jej atut w oczach gimnazjalistów zainteresowanych sportem. Łapanowska szkoła szeroko promuje się organizując zawody sportowe dla młodzieży z całego powiatu. Te cykliczne imprezy są nagłaśniane w lokalnych mediach i świadczą o renomie i prestiżu szkoły. Sale gimnastyczne bocheńskich techników są żenująco małe, a lekcje wychowania fizycznego bywają farsą. Jeśli uczeń ma trzy godziny wuefu a gra w piłkę przez 15 minut a resztę czasu siedzi bo nie ma innej możliwości, to o czym my tu mówimy? Sport, a zwłaszcza piłka nożna odgrywa ważną rolę w życiu każdego chłopca i właśnie Łapanów ma w ofercie świetną infrastrukturę sportową i wysoki poziom szkolenia. Ponadto, szkoła może wynajmować halę i czerpać z tego dochody. Doceń to marudo, bo inne szkoły mogą tylko o tym pomarzyć. A wiadomo, że rywalizacja między szkołami jest ostra o każdego ucznia.
:)

2015-08-04 00:48:15
Puknij się w głowę i zastanów jakie bzdury wypisujesz. Znasz świetnie sytuacje w szkole w Łapanowie poza drobnymi szczegółami. 1.Pani Plewa nie jest matematyczką tylko polonistką/błąd ortograficzny w ulotce przedwyborczej ale zdarza się najlepszym/ 2.Sala gimnastyczna jeszcze przez 2-3 lata nie może czerpać korzyści z wynajmu/projekt unijny/ 3.Od wieków Łapanów zajmuje miejsca za szkołami bocheńskimi we wszystkich konkurencjach sportowych. 4.Pan J M od kilku lat nie jest trenerem/nie posiada uprawnień /i sam nie był inicjatorem żadnych imprez sportowych/turniej o puchar starosty szkół to nie jego wymysł i inicjatywa 5.Dokumentacje budowy sali gimnastycznej rozpoczęto za panowania dyr Wójcika 6.Za matury odpowiada dyrektor jako szef zakładu-to on dobiera nauczycieli a z tego co słyszałam to matematyki uczyła w ostatnim roku jej koleżanka z układu /kobieta po rocznym kursiku z matematyki hahahah/
koimentator

2015-08-04 07:39:06
to teraz będzie w szkole ciekawie jak nowy dyrektor przejmie godziny fizyki; ale będzie ubaw
laurka

2015-08-04 14:42:19
Polonistka która nie umie poprawnie zbudować zdania i mówi chłopskim żargonem.
och ty zazdrośniku

2015-08-04 15:32:55
W tej szkole nie będzie się dobrze działo, jeśli kilkoro nauczycieli tam pracujących robi jej taką antyreklamę. Twoja nienawiść, zazdrość i żądza zemsty są tak duże, że postanowiłeś/ aś zniszczyć tę szkołę, nie bacząc na to, że przez ciebie cierpią również twoi koledzy i koleżanki. Za wyniki matur odpowiadają wszyscy nauczyciele, również TY. A co do pani Plewy to ma ona powód do dumy, bo wyniki matur z języka polskiego wypadły najlepiej w szkole. (Jeśli masz wątpliwości, kto czego uczy, to sprawdź w Internecie). Kwalifikacje matematyczki o której wspomniałeś są jak najlepsze, w przeciwieństwie do twoich o których warto porozmawiać. Uważam, że człowiek twojego pokroju: złośliwy, bezwzględny, bez żadnych hamulców i zasad moralnych, zdolny do pisania szkalujących tekstów w Internecie (i w realu) pod adresem swoich kolegów i koleżanek nie powinien być nauczycielem i mieć kontaktu z dziećmi i młodzieżą. Łapanowska hala sportowa jest chlubą dla szkoły i jest jej ważnym elementem marketingowym. Tak się składa, że cały trud organizacji imprez sportowych spada na pana trenera JM. Zresztą organizuje on podobne turnieje w środowisku swego klubu piłkarskiego. Jeśli masz wątpliwości, co do posiadanych przez niego uprawnień trenerskich, to zasięgnij języka w środowisku branżowym. Każdy go tam zna, bo od najmłodszych lat był on uzdolnionym zawodnikiem, później trenerem i działaczem samorządowym, inicjującym rozwój infrastruktury sportowej w powiecie i reaktywację Bocheńskiego Klubu Sportowego. Pan Wójcik jest od dawna na zasłużonej emeryturze i z pewnością zauważa i docenia wiele cennych inicjatyw i projektów, które podjęła szkoła. Zresztą wszyscy mieszkańcy powiatu mogą to zrobić, odwiedzając szkolną stronę internetową i szkolnego facebooka. Tam widać jak na dłoni prace, starania i zaangażowanie Dyrekcji i całego Grona Pedagogicznego.
Kmicic

2015-08-05 23:23:39
ŁAPANÓW W RUINIE.
Tapeta

2015-08-06 08:47:17
Wszyscy widzą i wiedza co zrobiła ze szkoła i żadne cukrowanie tu nie pomoże. To wręcz żałosne ! Dyrektor który ciągle dopatruje się intryg i wszędzie podstępy - to wymaga lekarza
do tapety

2015-08-06 17:12:37
Pracownik, który zamiast rzetelnie pracować ryje pod swoim dyrektorem, buntuje kolegów, knuje intrygi i dręczy pracowników, którzy próbują mu się przeciwstawić oraz szkaluje szkołę w Internecie powinien zostać dyscyplinarnie zwolniony. ŁAPANÓW MA NAJLEPSZĄ INFRASTRUKTURĘ W POWIECIE, JEŚLI KTOŚ TEGO NIE WIDZI, TO POTRZEBUJE LEKARZA!
Ktos

2015-08-08 00:05:30
Jedyny jej sukces to masowe zwolnienia i automat do kawy w gabinecie.
do poprzednika

2015-08-08 19:40:37
O ile pamiętam to masowe zwolnienia tzw. wypowiedzenia grupowe były za czasów dyrektora Wójcika. Obecnie dyrektorzy wszystkich szkół powiatu bocheńskiego muszą wręczać wypowiedzenia swoim pracownikom, ponieważ jest niż demograficzny. To nie jest wina dyrektorów szkół. Za czasów pani Plewy Kuratorium Oświaty przeprowadziło kontrolę tzw. ewaluację zewnętrzną i przyznało szkole wysoką ocenę. Można to sprawdzić na stronie internetowej szkoły. Szkoła rozwijała się dzięki funduszom unijnym. Wybudowano nowoczesną halę sportową i wielofunkcyjne boisko. Doposażono pracownie i warsztaty. Młodzież korzysta z wielu kursów i szkoleń dzięki projektowi Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. Poszerzono ofertę kształcenia oraz dbano o promocję szkoły poprzez organizację imprez naukowych i sportowych dla gimnazjalistów. Szkoła organizuje wiele ciekawych inicjatyw, aktywizujących młodzież oraz współpracuje z licznymi jednostkami powiatowymi i wojewódzkimi..... Zapraszamy do Łapanowa.
do poprzednika

2015-08-14 23:43:31
Gościu mylisz fakty ! boisko wielofunkcyjne budowano za innego dyrektora, halę też. Maria P. miała wątpliwą przyjemność być przy otarciu hali. Prawdą jest, że inni dyrektorzy w swoich szkołach w ostatnim czasie też musieli zwalniać nauczycieli , ale robili to w sposób uczciwy w stosunku do osób zwalnianych, nie na zasadzie kolesiostwa i układów partyjnych. Do zwolenników Marii P. - Podajcie osiągnięcia jej jako nauczyciela: w ilu konkursach czy olimpiadach startowała młodzież przez nią przygotowana i jakie zajęła miejsca ? O wynikach maturalnych pewnie też za wcześnie pisać. Ilu uczniów z Rajbrotu swoimi sukcesami zachęciła do przyjścia do szkoły w Łapanowie? Można by było jeszcze o kilka rzeczy zapytać ale szkoda nerwów.
do poprzednika

2015-08-15 18:36:59
Widzę, że po przyjściu z kościoła po mszy św. przystąpiłeś do opluwania ludzi w Internecie. Nie obrażaj pani Marii Plewy, ponieważ jest to bardzo wartościowa osoba, miła, sympatyczna i wrażliwa kobieta, która cieszy się poważaniem w swoim środowisku. Znam wielu nauczycieli z powiatu bocheńskiego i wszyscy bardzo krytycznie wypowiadali się o kilku nauczycielach łapanowskiej szkoły, którzy buntują Grono, podważają autorytet dyrekcji i dręczą psychicznie panią Plewę i wszystkich, którzy stają w jej obronie. Nadmieniam, że w tej grupie są też nauczyciele, którzy nie darzyli sympatią poprzedniego starosty. Prawda jest taka, że w tej szkole pracuje kilka osób, które miały nadzieję przejąć kierowanie szkołą po panu Wójciku. Starostwo zdecydowało inaczej, przyszła dyrektorka z zewnątrz i zaczęły się złośliwe szykany. Ta grupa poczynała sobie coraz śmielej ponieważ miała polityczne znajomości, stąd ciągłe werbalne ataki i zaczepki wobec pani Plewy stały się nieodłącznym elementem każdej sesji Rady Powiatu. Obserwatorzy tych sesji dobrze wiedzą, że te ataki pochodziły ze środowiska określanego mianem "postkomuna" (choć teraz chętnie pokazują się w kościele).Nie muszę przypominać, że przeciwnicy pani Plewy rozpętali w szkole piekło. To samo uczynili również w Internecie. Pani Plewa została tak zaszczuta, że złożyła dymisję. Pogorszył się również stan jej zdrowia. Nie ma się czemu dziwić, bo jej przeciwnicy stosowali metody rodem z czasów stalinowskich: zatruwanie życia, paraliżowanie pracy szkoły, buntowanie pracowników, uczniów, rodziców, podżeganie do nienawiści, ciągłe pisanie szkalujących szkołę tekstów na wszystkich portalach internetowych, pisanie skarg i zastraszanie tych, którzy nie chcieli przyłączyć się do "buntowników". Moim zdaniem ludzie tego pokroju nie powinni mieć kontaktu z dziećmi i młodzieżą, gdyż szerzą zgorszenie i podrywają autorytet wszystkich nauczycieli. Autorami skarg na Dyrekcję i szkalujących szkołę wpisów w Internecie powinna się zająć prokuratura i Kuratorium Oświaty. P.S. W każdej szkole powiatu bocheńskiego zwalniano doświadczonych nauczycieli dyplomowanych, 40-50-letnich. W każdej szkole mieli oni poczucie krzywdy, dlaczego zwolniono ich a nie innych. Gdyby byli złośliwi, to również pisaliby skargi na swoich dyrektorów i opluwali ich i szkołę w Internecie. Jednak tego nie robią, bo mają trochę honoru i ludzkiej godności, która odróżnia ich od dzikich zwierząt.
do poprzednika

2015-08-15 23:03:38
A znasz to się na zegarku? Musiałbym wracać z pasterki ale to jeszcze nie ten czas ! Nie przesadzaj z tą Radą Powiatu, że się specjalnie zbierali aby radzić nad Maryśką, radni mają ważniejsze sprawy.
do poprzednika

2015-08-16 18:06:12
Nie życzę sobie, aby obrażano panią Marię Plewę, ponieważ to bardzo wartościowa kobieta, dobra nauczycielka, pedagog z powołania, oddana rodzinie mama i żona. Panią Marysię zna wiele osób, bo ma duszę społecznika i angażuje się w wiele cennych inicjatyw. Wychowała wiele pokoleń dzieci i młodzieży, którzy do dziś ją dobrze wspominają, gdyż oprócz wyjaśniania matematycznych zawiłości, pochylała się nad młodym człowiekiem i jego problemami, wspomagając rodzinę w ich rozwiązywaniu. Kiedy trzeba było pomóc uczniowi, to nie patrzyła na zegarek, tylko poświęcała tyle czasu i trudu, ile wymagała sytuacja. Nieszczęściem pani Marii było to, że w 2011 roku znalazła się w nowej szkole pomiędzy zwalczającymi się frakcjami szkolno-politycznymi, w zderzeniu z którymi nie miała żadnych szans. Po czterech latach Starostwo Powiatowe w Bochni znowu powołało dyrektora spoza szkoły, aby położyć kres tym bratobójczym walkom. Daj mu Panie Boże siły, aby wytrwał.
do poprzednika

2015-08-16 22:04:04
Musisz wiedzieć jedno, aby wychować jak piszesz " wiele pokoleń młodzieży" trzeba mieć wiele lat pracy pedagogicznej a w przypadku tej pani tego jest niewiele. Jeżeli odliczymy jeszcze " walkę" z molami w bibliotece ... naprawdę nie ma się czym chwalić. Widzę ,że bronisz bliskiej Ci osoby ale daj już spokój !
..

2015-08-17 11:53:04
Zwyciężyło dobro, dobrze że dyrektor nie dał się nabrać na tych pseudo ratujących szkole postawił na sprawdzona i pewną ekipę.
Super Szkoła

2015-08-17 15:43:57
Za czasów dyrektorowania pani Plewy szkoła przeszła kontrolę kuratorium - tzw. ewaluację zewnętrzną i otrzymała bardzo wysoką ocenę. Nota bene, można się z nią zapoznać na stronie internetowej szkoły. Ponadto, Dyrekcja dbała o pozyskiwanie funduszy unijnych i udział szkoły w unijnych projektach, koordynowanych przez starostwo powiatowe. Największym tego typu projektem jest Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. Dzięki temu projektowi szkoła otrzymała strumień pieniędzy na wyposażenie pracowni i warsztatów. Młodzież korzysta z licznych kursów branżowych np. kurs operatora koparki, walca, kurs spawalniczy, kursy obsługi elektronarzędzi, kursy prawa jazdy itp. Są też kursy obsługi specjalistycznych programów komputerowych używanych przez inżynierów. Młodzież chcąca się uczyć, studiować ma dodatkowe zajęcia z przedmiotów ścisłych, tak potrzebnych na kierunkach inżynierskich. Wszystkie te kursy są bezpłatne i zapewnią młodzieży lepszy start. Co więcej, Dyrekcja dba o dopasowywanie oferty kształcenia do potrzeb rynku. W ofercie szkoły pojawiły się nowe kierunki. Szkoła ma odpowiednią promocję. Organizowane są dni otwarte oraz zawody sportowe na bardzo wysokim poziomie, przyciągające młodzież z całego powiatu. Dzięki budowie nowoczesnej hali sportowej łapanowska szkoła ma najlepszą infrastrukturę sportową w powiecie. Warto też podkreślić, że Dyrekcja zabiega o współpracę z licznymi jednostkami powiatowymi i wojewódzkimi np. policja, wojsko czy straż, co tworzy dodatkowy atut szkoły
Dobra Szkoła

2015-08-17 15:47:41
Plewa dbała o porządek, rozwój szkoły, poprawę infrastruktury, realizację projektów unijnych jak Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce, nawiązanie współpracy z licznymi jednostkami zewnętrznymi oraz wzbogacenie oferty dydaktycznej szkoły.Wszystkie działania szkoły zostały sprawdzone i pozytywnie ocenione przez Kuratorium Oświaty w Krakowie podczas ewaluacji zewnętrznej. Ponadto, pani Dyrektor Plewa dokładała wszelkich starań, aby zwiększyć zdawalność egzaminów zewnętrznych, mobilizując nauczycieli do wytężonej pracy (zwłaszcza tych, których uczniowie i rodzice oskarżali o brak profesjonalizmu, lenistwo i ignorancję).
do zazdrośnicy z 16.08/22.04

2015-08-17 20:58:20
Nie jestem żadną krewną pani Plewy. Znam ją, ponieważ uczyła moje dzieci i dzieci moich krewnych i znajomych. Mój mąż działał w Radzie Rodziców i nigdy nie usłyszał złego słowa na temat pani Dyrektor Marii Plewy, a wręcz przeciwnie same pochwały. Bardzo mnie boli, że dobre imię tej kobiety jest publicznie szargane. Niestety Polska to taki kraj, gdzie byle kto wyjdzie i obrzuca błotem innych. Najczęściej z powodu zazdrości, która przeradza się w nienawiść. Pani Maria wychowała wiele pokoleń dzieci i młodzieży i nikt Jej tego nie odbierze.
Prawda

2015-08-19 08:00:47
Przykre jest to, że nic się nie zmieniło w szkole. Odpadła tylko Pani Plewa (której bardzo szkoda), a zostały tylko te które dbają tylko o siebie. Życzymy rozumu nowemu dyrektorowi.
do prawdy

2015-08-19 23:42:43
Tak, zgadzam się. Nowy dyrektor powinien rozprawić się z tymi nauczycielami, którzy piszą w Internecie szkalujące szkołę i jej pracowników teksty. Ile oni zła wyrządzili, ilu gimnazjalistów odstraszyli od szkoły, ilu ludzi skrzywdzili, ile pani dyrektor Plewie krwi napsuli? Tego nie da się zmierzyć i policzyć, ale sprawiedliwość każdego dosięgnie. Pan Bóg każdemu da radę.
do do prawdy

2015-08-20 08:52:04
Masz racje Bóg każdego za swe czyny rozliczy - jest takie powiedznie. Boże młyny mielą powoli ale sprawiedliwie.
do do prawdy

2015-08-20 10:20:28
Konsekwencje za stan szkoły poniosła tylko pani Plewa - a reszta kadry siedzi i dalej robi wszystko dla siebie. Też powinny odejść, no ale cóż. Godności trochę
tak

2015-08-20 10:21:26
Dobry chrześcijanin musi reagować na zło, a złem jest psucie wizerunku szkoły w Internecie, podważanie autorytetu Dyrekcji i pracowników, zazdrość, nienawiść, chęć zemsty, codzienne złośliwe zatruwanie czyjegoś życia, obrażanie, poniżanie, wyszydzanie...itp. Na to zgody nigdy być nie może.
do tak

2015-08-20 14:56:02
Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii oraz sądów. Jeśli ktoś tego nie rozumie nie powinien pełnić funkcji publicznych. Każdy ma prawo do swojego zdania, czasy kiedy za to karano juz minęły.
Ktoś

2015-08-20 19:19:18
Za czasów dyrektorowania pani Plewy szkoła przeszła kontrolę kuratorium - tzw. ewaluację zewnętrzną i otrzymała bardzo wysoką ocenę. Nota bene, można się z nią zapoznać na stronie internetowej szkoły. Ponadto, Dyrekcja dbała o pozyskiwanie funduszy unijnych i udział szkoły w unijnych projektach, koordynowanych przez starostwo powiatowe. Największym tego typu projektem jest Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. Dzięki temu projektowi szkoła otrzymała strumień pieniędzy na wyposażenie pracowni i warsztatów. Młodzież korzysta z licznych kursów branżowych np. kurs operatora koparki, walca, kurs spawalniczy, kursy obsługi elektronarzędzi, kursy prawa jazdy itp. Są też kursy obsługi specjalistycznych programów komputerowych używanych przez inżynierów. Młodzież chcąca się uczyć, studiować ma dodatkowe zajęcia z przedmiotów ścisłych, tak potrzebnych na kierunkach inżynierskich. Wszystkie te kursy są bezpłatne i zapewnią młodzieży lepszy start. Co więcej, Dyrekcja dba o dopasowywanie oferty kształcenia do potrzeb rynku. W ofercie szkoły pojawiły się nowe kierunki. Szkoła ma odpowiednią promocję. Organizowane są dni otwarte oraz zawody sportowe na bardzo wysokim poziomie, przyciągające młodzież z całego powiatu. Dzięki budowie nowoczesnej hali sportowej łapanowska szkoła ma najlepszą infrastrukturę sportową w powiecie. Warto też podkreślić, że Dyrekcja zabiega o współpracę z licznymi jednostkami powiatowymi i wojewódzkimi np. policja, wojsko czy straż, co tworzy dodatkowy atut szkoły. Plewa dbała o porządek, rozwój szkoły, poprawę infrastruktury, realizację projektów unijnych jak Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce, nawiązanie współpracy z licznymi jednostkami zewnętrznymi oraz wzbogacenie oferty dydaktycznej szkoły.Wszystkie działania szkoły zostały sprawdzone i pozytywnie ocenione przez Kuratorium Oświaty w Krakowie podczas ewaluacji zewnętrznej. Ponadto, pani Dyrektor Plewa dokładała wszelkich starań, aby zwiększyć zdawalność egzaminów zewnętrznych, mobilizując nauczycieli do wytężonej pracy
Ktoś

2015-08-20 19:23:29
Za czasów dyrektorowania pani Plewy szkoła przeszła kontrolę kuratorium - tzw. ewaluację zewnętrzną i otrzymała bardzo wysoką ocenę. Nota bene, można się z nią zapoznać na stronie internetowej szkoły. Ponadto, Dyrekcja dbała o pozyskiwanie funduszy unijnych i udział szkoły w unijnych projektach, koordynowanych przez starostwo powiatowe. Największym tego typu projektem jest Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. Dzięki temu projektowi szkoła otrzymała strumień pieniędzy na wyposażenie pracowni i warsztatów. Młodzież korzysta z licznych kursów branżowych np. kurs operatora koparki, walca, kurs spawalniczy, kursy obsługi elektronarzędzi, kursy prawa jazdy itp. Są też kursy obsługi specjalistycznych programów komputerowych używanych przez inżynierów. Młodzież chcąca się uczyć, studiować ma dodatkowe zajęcia z przedmiotów ścisłych, tak potrzebnych na kierunkach inżynierskich. Wszystkie te kursy są bezpłatne i zapewnią młodzieży lepszy start. Co więcej, Dyrekcja dba o dopasowywanie oferty kształcenia do potrzeb rynku. W ofercie szkoły pojawiły się nowe kierunki. Szkoła ma odpowiednią promocję. Organizowane są dni otwarte oraz zawody sportowe na bardzo wysokim poziomie, przyciągające młodzież z całego powiatu. Dzięki budowie nowoczesnej hali sportowej łapanowska szkoła ma najlepszą infrastrukturę sportową w powiecie. Warto też podkreślić, że Dyrekcja zabiega o współpracę z licznymi jednostkami powiatowymi i wojewódzkimi np. policja, wojsko czy straż, co tworzy dodatkowy atut szkoły. Plewa dbała o porządek, rozwój szkoły, poprawę infrastruktury, realizację projektów unijnych jak Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce, nawiązanie współpracy z licznymi jednostkami zewnętrznymi oraz wzbogacenie oferty dydaktycznej szkoły.Wszystkie działania szkoły zostały sprawdzone i pozytywnie ocenione przez Kuratorium Oświaty w Krakowie podczas ewaluacji zewnętrznej. Ponadto, pani Dyrektor Plewa dokładała wszelkich starań, aby zwiększyć zdawalność egzaminów zewnętrznych, mobilizując nauczycieli do wytężonej pracy.
ktosia

2015-08-20 22:18:23
no to noey dyrektor bdzie sięmusiał przymierzyć do roboty, jedni oczekują nowych zmian inni opłakują p. plewę, no cóz jeszcze zatęsknicie za starym dyrektorem
do wpisu z 20.08 / 14.56

2015-08-24 16:47:26
Owszem, każdy ma prawo głosu a osoba na kierowniczym stanowisku jest szczególnie wystawiona na ostrą ocenę, ale nie można przekraczać pewnych granic. Krytyka powinna być konstruktywna i merytoryczna. Wszystko można sobie powiedzieć, ale z taktem i kulturą. Nie może być tak, że czterech czy pięciu pracowników tak nienawidzi swojego nowego dyrektora, że dręczą go, zatruwają codzienne życie, podżegają pracowników do buntu, nieposłuszeństwa i podpisywania skarg oraz zalewają Internet wulgarnymi i chamskimi tekstami na temat dyrekcji i szkoły. Niedopuszczalne jest też pisanie na forach internetowych nazwisk nauczycieli, którzy nie chcieli przyłączyć się do buntowników i głosować przeciw dyrekcji oraz zastraszanie ich, że wkrótce stracą pracę. To jest złamanie tajemnicy rady pedagogicznej i groźba karalna. Działo się to jeszcze przed konkursem na dyrektora szkoły i nikt nie przypuszczał, że starostwo nie odda szkoły w ręce pracujących tam nauczycieli i powoła obcego dyrektora z innej szkoły. Miejmy nadzieję, że buntownicy nie zatrują mu życia i nie doprowadzą go do dymisji.
REKLAMA