Powiat

niedziela 02 listopada 2014 21:16:57

Kościółek w Łapczycy: strefa ochronna była czy dopiero będzie?Kościółek w Łapczycy: strefa ochronna była czy dopiero będzie?

Podczas sesji Rady Gminy 24 października przyjęto uchwalę zmieniającą plan przestrzennego zagospodarowania Gminy Bochnia w części dotyczącej działek leżących w pobliżu kościółka Kazimierzowskiego w Łapczycy.

Paweł Pyciak stoi w miejscu, gdzie chciałby postawić domW paragrafie 1 uchwały czytamy: Postanawia się przystąpić do opracowania zamiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sołectw (….) Łapczyca (….), uchwalonego uchwałą nr XXVII/319/06 Rady Gminy Bochnia z dnia 26 października 2006 roku wraz ze zmianą tej uchwały podjętą Uchwałą rady Gminy Bochnia Nr XXX/237/10 z dnia 24 lutego 2010 celem wprowadzenia do jego ustaleń strefy ochrony konserwatorskiej dla obszaru położonego w sołectwie Łapczyca – dla ochrony ekspozycji obiektu zabytkowego, tzn. kościoła p.w. Narodzenia NMP i dzwonnicy wraz z otoczeniem i starodrzewiem (nr rej A-4 z dnia 3 04 1968r).

Mówiąc wprost – chodzi o to aby uchwała zapobiegła zeszpeceniu tego miejsca na Górnym Gościńcu w Łapczycy, np. przez wybudowanie budynków zasłaniających kościółek

Intencje projektodawcy uchwały są jak najbardziej słuszne, któż bowiem może się sprzeciwiać ochronie 700-letniego zabytku? Ale nie wszystko wydaje się w porządku.

W przeddzień sesji odbyła się publiczna debata nad zmianami w planie przestrzennego zagospodarowania Gminy Debata nad zmianami w PPZ Gminy BochniaBochnia, zaproponowanymi – na wniosek Urzędu Gminy, przez projektantów z Instytutu Rozwoju Miast w Krakowie. Na spotkanie stawił się też pan Paweł Pyciak z Bochni. W 2007 roku nabył on od Gminy piękna działkę, leżącą u stóp Kazimierzowskiego kościółka. Aby ją kupić wziął kredyt w banku, który spłaca do dziś. Postanowił w najwyższym punkcie swojej ziemi wybudować niewielki domek, wysokości 6,5 metra. Nie było trudności z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Pozostał tylko jeden problem; skomunikowanie działki z drogą publiczną. Jak wspomina pan Pyciak, urzędnicy gminni już przygotowali stosowne dokumenty, kiedy do sprawy wtrącił się wójt. - Żądano ode mnie ciągle innych ustaleń, dokumentów, ewidentnie grano na zwłokę. W końcu wójt wyraźnie powiedział, że nie da mi pozwolenia na wjazd, bo tam jest strefa ochronna.

Pytanie o strefę zadaliśmy podczas debaty samemu wójtowi i jego pracownikom. Czy jest ona faktem? - Jest faktem – padła odpowiedź. - I w związku z tym pan Pyciak nie może wybudować domu w tym miejscu, które sobie wybrał, ale na niższych partiach swojej działki.

Tymczasem okazuje się, że strefę „wprowadzono” do PPZ dopiero...nazajutrz.

Mapa strefy ochrony konserwatorskiejWybudowanie domu, choćby i niewielkiego u stóp gotyckiego kościoła może budzić wątpliwości. Na ile będzie to dysharmonią w naturalnym otoczeniu zabytku, jak bardzo i z jakiej perspektywy go zasłoni? To ważne pytania, które jednak należało postawić w 2007 roku, kiedy rozpoczęła się sprzedaż działek wokół kościołka.

- Czy pan Pyciak wiedział, że nie będzie w wybranym przez siebie miejscu postawić domu? Może gdyby wiedział, inaczej rozporządziłby swoimi pieniędzmi?

- Widział o ograniczeniach. Mówią o nich dwa dokumenty: z 2003 i 2006 roku.

- I obydwa mnie nie dotyczą – odparował pan Pyciak. - W jednym ograniczenie biegnie po granicy mojej działki w w drugim – poza nią.

Urzędnicy upierali się jednak, ze obydwa ograniczenia przebiegają przez działkę pana Pyciaka.

Już wcześniej złożył on wniosek aby strefa Ochrony Konserwatorskiej nie obejmowała jego działki.

- Wniosek został odrzucony... przez projektantów – stwierdził wójt Jerzy Lysy.

- Ależ, panie wójcie! - zaprotestowała projektantka z IRM – to pan odrzucił, ponieważ to pan rozpatruje wnioski!

Działki wokół kościółka mają status terenów rolnych z możliwością zabudowy jednorodzinnej. Aby uniknąć takich nieporozumień jak w przypadku Pawła Pyciaka, IRM zaproponował, aby do południowej strony kościółka przemianować je na tereny jedynie rolne. Wiązałoby się to z odszkodowaniami dla tych wszystkich, którzy nabyli od gminy działki jako budowlane. Ile kosztowałoby to gminę? Szacunki są różne: od 1 do nawet 3 mln zł. Wójt gminy nie zgodził się na taką propozycję projektantów i teren ten w dalszym ciągu pozostać ma rolno-budowlany, z zakazem budowy w strefie Ochrony Konserwatorskiej. Odszkodowania i tak będą, ale podobno o połowę mniejsze niż gdyby wprowadzić do PPZ radykalną propozycję projektantów.

Ale nawet gdyby doszło do odszkodowań, pan Pyciak nie jest nimi zainteresowany. - Ja chcę tu mieszkać! - zapewnia. Zapowiada też oddanie sprawy do sądu. Biorąc pod uwagę potężne zamieszanie w tej sprawie, niespójność dokumentów, uchwalanie strefy w wielkim pośpiechu, ale post factum, nie jest chyba bez szans na wygraną. Na jego korzyść przemawia też swoista gra na zwłokę urzędu. Gdyby istniały w 2007 roku jednoznaczne przepisy zabraniające budowy w tym miejscu, wystarczyło przecież napisać do zainteresowanego pismo odmawiające połączenia z drogą publiczną, z powołaniem się na konkretny zapis. Nie mówiąc już o takim drobiazgu, że nie powinien dostać pozwolenia na budowę...

Aby zilustrować urzędnicze nonsensy dotyczące jego sprawy, Paweł Pyciak opowiedział nam znamienną historię:

- Swego czasu musiałem swoją działkę podzielić na 2 części. Druga część przypadła byłej żonie. Do tej działki wyznaczono drogę konieczną szerokości 5 m, biegnącą przez moją ziemię. Pytam więc urzędnika w Gminie: - A jak moja była żona będzie chciała wybudować dom na swoim, to którędy pojedzie? - No, przez tą drogę konieczną... - To ona będzie miała komunikację z drogą publiczną, przez moją działkę, a ja nie??

eb

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nie przepadający za wójtem ale ...

2014-11-02 22:03:52
Nie jestem fanem wójta ale akurat tu się z nim zgadzam w 100%. Co prawda wójt Lysy chciał tam niedawno budować obwodnicę i wówczas jakoś zapomniał, że zdewastuje okolicę ale teraz na szczęście sobie o tym przypomniał. Dość już dewastacji terenów zabytkowych. W Polsce plany zagospodarowania to jakaś kpina. Ludzie budują wszędzie - od sasa do lasa. Należy po prostu nie wydawać pozwoleń w miejscach gdzie są otwarte lub zabytkowo-widokowe tereny. Gaworczyk w Wiśniczu za niektóre zezwolenia na budowę domów powinien beknąć tak samo jak Ci co robią plany zagospodarowania. A samorządowcy którzy dopuszczają do takich rzeczy odpowiadać przed sądem.
Gerwazy

2014-11-02 22:07:21
Pan Pyciak niestety sam powinien wiedzieć, że w tym miejscu nawet nie wypada się budować. Nie ma chyba szacunku dla tego miejsca, jak najwyraźniej inni co są chytrzy na działki w tej okolicy
Co nas obchodzą cudze żony.

2014-11-02 23:23:06
Podoba mi sie wasz wójt. Walczy o Łapczycę nie bacząc ze naraża się pojedynczym malkontentom. Co nas obchodzi, ze ten gość sie rozwiódł, to jego problem . Pamietam jaki był rwetest, gdy wojt zamknął dla tranzytu Górny Gosciniec. A teraz wszyscy go za to chwalą, może nawet jego kontrkandydat bo jego ojciec mieszka przy tej drodze.
olek

2014-11-02 23:25:19
panie pyciak sam sobie odpowiedziales masz wydzielona droge do 2 dzialki to z niej korzystaj , ale do pyciaka to idealnie pasuje chytry 2 razy traci!!!!
Architekt

2014-11-02 23:42:38
Hm... Domyślam sie co by było gdyby wojt podpisał dokument " ktory przygotowali mu urzędnicy". Czas Bochenski pierwszy napisałby aby rozliczyć wojta. Ja z Bochnianina dowiedziałem się, ze ten pan od poczatku mógł sie budować w dolnej części działki, teraz ma jeszcze wiecej miejsca. Wojt i Rada Gminy mądrze zrobili bo nie będą narażać gminy na odszkodowania, no i strefa ochronna zabytku została utrzymana. Debata publiczna i wynikające z niej autopoprawki do projektu zmian planu to nie jest żadne działanie post fatum , lecz zwyczajna procedura.
DO NIE PRZEPADAJĄCY ZA

2014-11-03 00:04:13
KOLEGO, ZNAM DOBRZE TEMAT BO KUZYN PRACUJĘ W UM BOCHNIA. OBWODNICA ŁAPCZYCY JEST PIĘKNIE WKOMPONOWANA W STOK , PRZECHODZI TUNELEM POD VIA REGIA W 2 MIEJSCACH ODDALONYCH OD KOŚCIÓŁKA O 1,5 KM NA WSCHÓD i 800 M NA ZACHÓD. OD PÓŁNOCY OBWODNICA IDZIE PONIŻEJ CMENTARZA . SZKODA ŻE POPRZEDNI BURMISTRZ MIASTA ZABLOKOWAŁ JEJ BUDOWĘ BO TERAZ NOWY BURMISTRZ MIAŁBY GDZIE SIE WŁĄCZYĆ Z KOŃCÓWKĄ KN-2 W KOLANOWIE.
ola

2014-11-03 05:10:37
nie kolo jednego zabytkowego kosciolka domy stoja, jest pan kolejna ofiara Wojta Gminy Bochnia ,tak Gmina pomaga w zbobyciu swojego mieszkania . , a moze tak jak w Dabrowicy byla strefa ochrona rolno lesna, za przyzwoleniem Wojta powstaly 2 samowole budowlane, i gnebi sie sasiadow przez 14 lat wlasnie o droge zbyteczna do tych samowoli , byc moze nie daL PAN LAPOWKI .
Mim

2014-11-03 08:22:58
Sprawa jest prosta. Tereny na około Via Regia powinny być chronione od zabudowy. Nie tylko domów ale szczegolnie od obwodnicy. Każdego kto chciałby to zabudować można spokojnie nazwać prostakiem i wandalem.
do oli

2014-11-03 08:31:34
Opluwanie wojta nic wam nie pomoże. Pomówienia sa ścigane, nawet jezeli oszczerca ma żółte papiery. Wszyscy wiedza ze wojt Jerzy Leon jest uczciwy i ma charakter, twardo postawił temat . Ludzie w Lapczycy uważają ze bogacze nie powinni "rozwiązywać swoich problemów mieszkaniowych" budując chałupy w strefie konserwatorskiej starego kościoła.
xwxn

2014-11-03 11:20:39
Wójt drwi z tych wszystkich ustaleń, taka prawda
inz

2014-11-03 11:52:48
sprawa jest prosta ; pyciak ma dzialke podzielona i na niej droge konieczna szer 5,0m to niech z niej korzysta i juz!!!! a to ze z zona nie mogl sie dogadac i probuje teraz kiwnac wojta to niech nie robi z siebie takiego cięmiężonego obywatela. Chytry dwa razy traci panie pyciak!!!!
Zosia

2014-11-03 11:58:35
Pytanie zasadnicze, które wchodzi w zakres wszczętego pod koniec paźdzernika przez prokurature śledztwa pzreciw urzędnikom gminy (w tym przeciw wójtowi): czy w momencie podziału działki między pana Pyciaka i jego żonę, działka miała dostęp do drogi koniecznej - prawdopodobnie nie i decyzja została wydana z naruszeniem prawa, a wójt w decyzji poświadczył nieprawdę.Oczywiście nie należy sądzić że prokuratura skończy sprawę przed wyborami ale miejmy nadzieję, że tym razem poświadczenie nieprawdy przez wójta nie ulegnie przedawnieniu.
do Powiatowej Zosi

2014-11-03 12:38:48
mozecie obrzucac blotem i opluwac wojta oraz codziennie pisac donosy a wojt i tak wygra ludzie maja dosc takich POwiatowych kundli, szczekaczy i awanturnikow jak m. in. ty Zosi z POwiatu
do Zosi

2014-11-03 17:08:57
Co innego jest dostęp do działki a co innego zgoda na budowanie domu tuż obok zabytkowego kościoła.Starostowy urzędniku, napisz że jest śledztwo w sprawie zastopowania przez Pająka na pół roku kanalizacji dla Ostrowa i Zastawia. Oraz że Pająk ma sprawę karną o mobbing, już raz sąd go skazał ale podobno były uchybiania i trwa drugi proces .
odpowiedź

2014-11-03 17:16:53
strefa konserwatorska przy górnym kościele w Łapczycy BYŁA, JEST i BĘDZIE !!!!! żaden cwaniak tego nie przeskoczy nawet przy pomocy tendencyjnych albo przekupionych mediów. panie wójcie szacun że nie pękasz
swój

2014-11-03 19:05:16
Strefy nigdy nie było,wśród budynków, sklepów stoją starsze zabytki,niż kościół o którym mowa,niech wójt nie wysila się z tymi swoimi pochlebnymi komentarzami bo wszyscy wiedzą .ze pisze on sam,opluwa wszystkich ,nie licząc się zludzmi,wymyślił strefe,zeby ludziom utrudnić życie,niech robi sobie na swoich działkach,których nakupił w różnych rejonach BOCHNI i za jakie pieniądze.To jest nasza władza
inż

2014-11-03 19:45:05
P.Pawle to nie czasy komuny,i nie władza absolutna,zeby zabierać czyjąś własność ,
inż do inż

2014-11-03 21:31:47
Inżynier z ciebie niedouczony. Nikt nikomu nie zabiera własności. Egzekwowana jest strefa ochrony konserwatorskiej. Przeczytaj ze zrozumieniem ten artykuł. Wójt nie poparł propozycji projektantów planu aby w całej strefie zrobić grunty rolne, bo gmina musiałaby płacić wysokie odszkodowania. Pozostaną tam tereny budowlane, tak jak było w starym planie, ale pozostanie strefa konserwatorska, podobna do poprzedniej . W takiej strefie nie można budować domów ale można postawić altankę albo grilla i parking . Na terenach rolnych nawet tego nie wolno.
ziomek Łapczycy

2014-11-03 22:31:31
Ludzie opamiętajcie się ,Łysy mistrzem w przekłamaniachi zastraszaniach-a Gmine traktuje jak własny folwark a ludzi ma za nic.Panie Pawle wójt przegrywa ostatnio wiele spraw sądowych,szastając pieniądzmi podatników.Łysy czas na emerytureJestem jedną z pokrzywdzonych gnębionych tyle lat jego decyzjami.
do inż .od inż.

2014-11-03 22:45:41
Niedouczony jesteśTy .oddaj swoją parcele pod strefe i z Lysm pod altanką zapal sobie grilla.
do oli

2014-11-03 22:52:54
za przestepstwa , i naruszanie prawa wojt musi kiedys ponienis konsekwencje papierami psychiatrycznymi sie nie obroni, ludzie maja go juz dosc , gmina nie folwark , nikt mu nie broni dzielic swojego majatku dla znajomych, kolejne wyroki gmina przegrywa , czy oplaca adwokatow za swoje pieniadze czy gminy????,a pieski gmine niech nie szczekaja za nich tez trzeba sie zabrac stop korupcji i kolesiostwa
Mim

2014-11-04 06:47:04
Ludzie mnie róbcie ze siebie chamów. Po prostu są obszary gdzie budować się nie wolno i nie powinno bo się zdewastuje na zawsze cenną okolice. Nie bądźcie prostakami. I własność nie ma tu nic do rzeczy bo prawo mamy pokomunistyczne tak samo jak mentalność niektórych prostaczków, którzy przyznają pozwolenia na budowę wszędzie gdzie popadnie, a inne prostaczki z zadowoleniem się budują nie widząc, że rujnują tym samym coś cennego dla wszystkich.
do Mima

2014-11-04 07:10:31
poruszyłeś istotny problem Gminy Bochnia - tj "widzimisię wójta" - z jednej strony kościółka budować wolno (wszystkie domy z górnego gościńca zasłąniają widok na kościół od strony Bochni) z innej nie wolno budować bo zasłania - pytam komu?,Znajomkom? jedni dostają cedyzje o zezwoleniu na wjazd nawet jak nie ma drogi publicznej inni nie, w jednych wsiach jest zakaz wjazdu dla dla wszystkich powyżej 2,5t w innych nie dotyczy mieszakńców lub znojomych króliczka - to jest prywata i kolesiostwo połączone z brakiem umiejętności zarzadzania gminą, - nie mylić z umiejętnością mataczenia, skłócania ludzi i wymyślaniem prawa pod własne i znajomków potrzeby. Bałagan w procedurach, brak standardó i uznaniowośc w podejmowaniu decyzji to zachowania korupcyjne. Jedyna rada na zmnianę to pójść do wyborów i odciąć układ wzajemnej adoracji od koryta. Wzyscy- totalnie wszyscy- radni gminni nadaja sie do wymiany - przyklaskują bezprawnym działaniom wójta, nie znają albo nie rozumieją konstyutucji. Rozumiem że na wsi konstytucja może nie byc najpoczytniejszą publikacją, ale jak widzą, ze wójt pzregrywa kolejne sprawy w sądzie to może warto sie zastanowić, pomysleć i sprawdzić czy wójt aby nie okłamuje rady?
do doMima

2014-11-04 09:25:07
Jeżeli myślisz, że jeżeli masz więcej pieniędzy to co wszystko wolno, nawet budować w strefie ochrony konserwatorskiej NAJSTARSZEGO zabytku Ziemi Bocheńskej - to się mylisz ! Buduj sobie kamienicę na bocheńskim Rynku, obok pomnika !!!!!! Ja mieszkam w Bochni i od lat obserwuję działania waszego wójta. Najpierw wywalczył dla Łapczycy KILKASET działek budowlanych bo zmienił trasę obwodnicy. Może kiedyś doczekacie że GDDKiA wybuduje wam obwodnicę ale póki co - Kilkaset osób w Łapczycy posiada tereny budowlane które mogą sprzedać albo sami budować. Ograniczenia być muszą - np. ochrona ekologiczna cieków wodnych, sieci energetyczne, osuwiska, strefy konserwatorskie. Normalny człowiek to zrozumie ale imbecyl nie pojmie !!!! Wiadomo z przed wyborami ktoś niezadowolny stara się podpuszczać przeciw wójtowi. Ale ludzie mają swój rozum, wójt Lysy wiele dobrego zrobił w gminie , także w Łapczycy, więc ma tam duże poparcie . Nawet jak tranzytowcom ograniczył ruch na Górnym Gościńcu to być może uratował od śmierci dziecko lub starsza osobę, które poruszaja się po tej drodze. Po wybudowaniu autostrady są małe korki i każdy może jechać drogą główną , czwórką !!!!! Najbardziej pyszczyli miastowi ale teraz sytuacja jest już normalna i każdy widzi ze wasz wójt miał rację . Hasło na ulotkach antywójtowych, które wczoraj widziałem -czas na zmiany - oznacza ZMIANY NA GORSZE !!!! Wypisuja to młodzi ludzie zatrudnieni w biurach poselskich za nasze pieniądze , którzy koniecznie chcą się dorwać do władzy nie mając pojęcia o pracy wójta czy burmistrza. Nikt takich zmian nie chce.
Ewka

2014-11-04 09:25:38
Również w Łapczycy mam przekształconą działke z rolnej na budowlaną nie daleko Pana,na której moje dzieci rozpoczną niebawem budowe,trzymam kciuki za Panemgdyż nie wyobrażam sobie ,żeby ktoś taki jak wójt decydował o mojej własności,takich kościółków jak ten jest w Polsce tysiące i nikt nie robi wkoło nich stref konserwatorskich jest to chory wymysł wójta Lysego(jak wiele innych)czy może narażać Gmine na milionowe straty jedna osoba(może to pójdzie z kieszeni Lysego)Prosze liczyć ze zwycięży mądrość obywateli i wybiorą odpowiednią osobę i problem strefy zniknie.P LYSY niech p.się opamięta-Non Nocere -nie szkodzić.
Snajper

2014-11-04 09:35:51
Snajper pod tym pseudonimem kryłsię Lysy i szkalił kalumniami ludzi nie wygodnych jemu ,byli to Starosta,wszyscy burmistrzowie i wielu uczciwych ludzi których opluwał i obrzucał błotem.TE POCHLEBNE POSTY PISZE SAM LYSY schowany pod xxxxxxxlub yyyyy-nie wstyd panu????
Kj

2014-11-04 11:00:34
Nie jest pan kolesiem wójta ,to co robi to jakieś absurdy,widocznie pana nie lubi ten typ tak ma ,nie pomagać tylko szkodzić ten typ tak ma.
ivan

2014-11-04 12:09:23
ja uwazam ze wojt bardzo dobrze zrobil. A prawda jest taka ze gdyby wojt zezwolil na dostep do drogi to wtedy malkontenci z czasu bochenskiego krytykowaliby go za to ze nie chroni zabytkow tylko zezwala na budowa ,
człowiek z Łapczycy

2014-11-04 12:15:47
Jestem za budowaniem się koło kościoła, choć nie mam w tym interesu, co z tego że widaç go z kilku wiosek? Co to komu daje? W sumie to nic a jeśli kogoś delektują takie widoki to powinien zobaczyć kościół z bliska i w środku. A takto wiele ludzi może coś zrobić na własnej ziemi. Nie każdy ma tyle pieniędzy aby kupić sobie inne działki. Wójt "chroni" chyba aby Łapczyca się nie rozwijała... Ale zaraz zaraz przecież tyle zrobił dla niej - najwięcej 2 miesiące przed wyborami aby ludzie idąc do wyborów nowym asfaltem i chodnikiem widzieli prace wójta i gminy. Wcale Łapczyca nie zagłosuje na "pana" Lysegooprócz znajomków jego i jego ludzi tu. Młodzi się przeważnie brzydzą tym kimś.
młody z Łapczycy

2014-11-04 15:49:36
mam dom w tym rejonie,jadąc A4 od wiosny do jesieni gdy drzewa mają liście nie widać tego co broni wójt,niedawno wybrednymi słowami szkalował księdza ,że sprzedaje parcele na górnym gościńcu a teraz wielki orędownik -takich kościółków jest wszędzie pełno,koło nich bloki,niska zabudowa nie zabuży widoku ,gdyż kościół stoi na wielkiej skarpie ,szkoda że nie nakazał wyburzyć domów w koło.Gdyby mnie to spotkało co tego pana wybudowałbym samowolke i tak panu radze.Sądze ,że przyjdzie po rozum do głowy,Miejmy nadzieje że nie wybierzemy tego kolesia-namawiam wszystkich w łapczycy niech nie mami obietnicami,Czas na młodych
Do Ewki

2014-11-04 17:26:31
Niechcący przyznałaś że PRZEKSZTAŁCONO CI DZIAŁKĘ ROLNĄ NA BUDOWLANĄ. Takich ludzi w Łapczycy jest 300 albo wiecej . Ale oni wszyscy ( z wyjątkiem Ciebie ?) wiedzą, że NOWE TERENY BUDOWLANE ŁAPCZYCA ZAWDZIĘCZA OBECNEMU WÓJTOWI. To pan Lysy wymyślił aby zmienić trasę obwodnicy . Dzięki temu prawie cały teren miedzy drogą krajową a górnym Goscincem stał sie terenem budowlanym . A ty jeszcze masz pretensje ze dostałaś za mały prezent. Pamiętaj, że jesteśmy społeczeństwem cywilizowanym. Demokracja nie polega na tym ze wszystkim wszystko wolno. Ten kościół dla miejscowych to świętość, teraz ksiadz, parafia i gmina wyłożyli na jego remont ogromna kasę, słyszałem ze załatwiali też pieniadze w Krakowie i Warszawie. Ten zabytek trzeba chronić, rownież przed takimi "filozofami" jak ty .
Żak

2014-11-04 17:32:14
Myślę, że sam pomysł ochrony zabytku jest niezły, natomiast wykonanie, jak to często w GB (nie mylić z Wielką Brytanią) - dyletanckie. Może i przydałaby się sprawa sądowa i rozwikłanie tej tajemnicy, ustalenie: czy wójt miał prawo czy nie. Pan P. już był w ogródku, już witał się z gąska, bo dostał pozwolenie na budowę, atu nagle - halt! Czy doczekamy czasów, kiedy w tej gminie wszystko będzie jasne, zgodne z przepisami, przewidywalne?
jerzy

2014-11-04 18:46:42
Tak was czytam i czytam... czy ktokolwiek z negatywnie wypowiadających się osób pomyślał "co by było gdyby padło na mnie"? Przecież tu czarno na białym mamy chamstwo, oszustwo i pychę wójta który uważe że jego sławne "widzi mi się" wystarczy aby jawnie kłamać wszystkim prosto w oczy? Przecież to się do TV nadaje.
widzimisię

2014-11-04 19:43:18
a mi się widzi, ze "jerzy lysy naszym wójtem tylko do 16 listopada"
zibi

2014-11-04 21:43:49
TVN to mało,potrzeba mądrego prokuratora na wójta ,który notorycznie łamie i nagina prawo,dziwie się że nikt nie wzioł się za niego,ale przyjdzie czas,każdy ma swój koniec.
prawnik do zibi

2014-11-05 01:36:50
po ortografii widać jaki z ciebie matoł. żebyś "wzioł" kawałek ustawy to byś przeczytał, że plan przestrzennego zagospodarowania uchwala rada gminy. najpierw projektant proponuje wójtowi jakieś rozwiązanie, potem wójt przedstawia je radzie a potem rada uchwala. i jeszcze wojewoda może uchylić uchwałę rady. jeżeli jej nie uchyli i opublikuje w dzienniku urzędowym to taka uchwała rady staje się prawem miejscowym. przeczytałem dwa artykuły na portalach bocheńskich i wiem że wójt nie przedłożył radzie propozycji projektantów bo była zbyt drastyczna. teren zielony o większym zasięgu wykluczał większość działek z możliwości ich zabudowy. w starym planie łapczycy była strefa konserwatorska wokół historycznego kościoła . sam prowadziłem temat jednego inwestora z łapczycy, który wybudował dom na końcu działki bo na większości była niebudowlana. kompromis wójta powinien satysfakcjonować większość łabiokówi i tego gostka co się teraz wszędzie skarży
niezły filmik o wyborach w gminie

2014-11-05 07:33:25
https://www.youtube.com/watch?v=gJF9UtcsiZ4
do prawnik

2014-11-05 07:41:18
a z ciebie taki prawnik jak ze mnie kosmonauta. plan przestrzenny uchwala rada gminy ???? a u nas w Bochni kto to rada ? lysy i nikt więcej. tupnie nogą i cała urząd tańczy pod dyktando.skoro prowadziłeś temat i inwestor wybudował się poza granicą niby konserwatorską to ja dziękuję za takiego prawnika.ile stracił ziemi przez ciebie ?
Łapczyca

2014-11-05 10:17:57
To jest w 100% oddany włodarz naszej gminy.Rada (Pukalowa) śmiech na sali,i poddani pracownicy którzy nie mają głosu,w całej Polsce nie ma takiej Gminy.Gratuluje filmiku super oddaje naszego znienawidzonego wójta.
do łapczyca

2014-11-05 21:34:58
poprawka cytat z filmiku - "w całej Europie nie ma takiego wójta"
andrzej

2014-11-05 21:51:38
ten filmik ktory czasbochenski i kandydat zajac promuja w sposob wulgarny i ochydny szkaluje wojta lysego. widac ze to towarzystwo nie ma zadnych merytorycznych argumentow przeciw wojtowi a sposob prowadzenia przez nich kampani jest jednoznacznie negatywny. W ZYCIU NA ZAJACA NIE ZAGLOSUJE!!!!!!
xena

2014-11-05 22:08:30
Moja słowa uznania za świetny filmik , niebanalny pomysł, idealnie dobrane dialogi. Ktoś wpadł na bombowy pomysł! "Daremne żale próżny trud, bezsilne złorzeczenia........!
Gmina

2014-11-06 12:13:33
Złota Palma za filmik dla autora.Drzyjcie panowie Bukowiec,Pławecki ,Truś ,Gabryjel,Gruszka Pukalowa i cała reszta,jedno wasze słowo nie po myśi wójta i Was wy.......i na bruk dla niego człowiek się nie liczy tylko jego kariera.Mam dość pracy w tym urzędziedla mnie godność i poszanowanie człowieka to najważniejsze wartości w życiu.
do xeni

2014-11-06 12:46:32
Filmik świetny jak na gimbokandydata i gimboportal. Żarty tak suche, że w trakcie oglądania musiałem przepijać wodą. Żenada, no naprawdę. Przecież będziecie funkcjonować tutaj jeszcze przez parę lat i do końca będzie się za wami coś takiego ciągnęło. Nie warto było. Chcieliście być fajni, a nie wyszło.
Co za koleś

2014-11-06 12:52:12
Pewnie, niech się wybuduje jeszcze w nawie bocznej. Albo nie, dobrze, kościół przesuniemy, "jezioro damy tutaj, a ten niech sobie stoi w zieleni". Wszystko dlatego bo "ja chcę tu mieszkać!". No co za koleś!
xenia

2014-11-06 13:02:17
Występuję w liczbie pojedynczej, to po pierwsze.To co mnie się podoba, nie musi innym. Po drugie , może teksty czy też dialogi nie dla wszystkich są zrozumiałe.Historia uczy że nie każde formy wypowiedzi są dla wszystkich dostępne- i stąd ta krytyka.Po trzecie wreszcie może to zwykła chęć przypodobania się, tylko nie bardzo wiem komu.Zamiast wypisywać bzdury, lepiej się po prostu zabrać do roboty.Wyszło, wyszło i to b. dobrze wyszło!
koń

2014-11-08 07:59:55
uważam, że ktoś mści się za wójcie za to że on jest uczciwy i pryncypialny. gdyby zgodził się na budowanie domów w strefie to by się dopiero działo. podobno za rozpowszechnianie tego chamskiego filmu redakcja czasu i paru gości z facebookami będą mieć spore kłopoty z prokuratorem
tak tak

2014-11-19 17:12:13
wystarczy że sołtys wybudował dom, a reszta gawiedzi to wara.
l=Łapczyca

2014-11-24 00:10:15
Ludzie opamiętajcie się mamy ostatnią szanse,brudna kampania Lysego pracownicy Lysego ,żeby nie stracić stołków meldują się tymczasowo w ŁAPCZYCY U RODZIN aby oddać głos jest to warunek dalszej pracy w Gminie,inaczej słowami Wójta zostaną w.....eni z Urzędu.Jego wypociny z agitacji są żenujące i niesmaczne a ludzie w tym filmiku występujący to marionetki postawione na rzeż niewiniątek.Panie Lysy daj sobie pan spokój i zachowaj resztki twarzy,NIE JESTEM GOŁOSŁOWNY PROSZĘ SPRAWDZIĆ KTO ZAMELDOWAŁ SIĘ OSTATNIO W ŁAPCZYCY I PROSZÓWKACH GZIE KRÓLUJĄ ŁYSOWIE BYŁY WÓJT I JEGO ŻONA
Inka

2014-11-24 08:35:08
Przypadkowo przeczytałam ten artykuł i włos mi sie na glowie zjeżył, jakim bezczelnym człowiekiem musi być łysy, on który zatrudnia swoja żone na terenie gminy, gdzie wedłyg zasad to konflikt interesów, organizuje coroczne wycieczki po całej Europie, nie dla pracowników lecz dla ludzi ze świecznika bocheńskiego, wycieczki wykupione w firmie swojej synowej, ciekawi mnie tylko skąd na to przeznacza pieniądze-czy nie przypadkiem z Funduszu Socjalnego pracowników. Wartało by sie temu przyjrzeć, a drugiemu w żywe oczy uniemożliwia realizowania swoich pragnień!
Wyborca

2014-11-24 09:27:05
Czytam te wasze komentarze i muszę przyznać jedno - komentarze pisane przez "bzdekowców" są tak mściwe, pełne pogardy i nienawiście, że strach jakimi ludźmi są ci wyborcy.... Za komentarze - GŁOSUJĘ NA LYSEGO !!!!!!!!!!!!!!!
Proszówki

2014-11-24 11:40:13
Lhhysy nie rób z siebie błazna,i z ludzi,twoje filmiki to żenada,c
Olka

2014-11-24 19:00:16
Cisna się na usta tylko jedyne słowa ty sku.....nie! tak z ludżmi nie można postepować! kiedyś to zło do ciebie wróci!
wip

2014-11-27 12:09:16
Tak mi się wydaje,że Lysy portkami trzęsie przed niedzielą. Oby to była - " Ta ostatnia niedziela, jutro sie rozstaniemy" itd.....
REKLAMA