Powiat

poniedziałek 27 lutego 2017 12:52:03

Jest decyzja w sprawie WTZ -ówJest decyzja w sprawie WTZ -ów

Starostwo Powiatowe w Bochni ostatecznie zdecydowało się kupić działkę, na której posadowione są Warsztaty Terapii Zajęciowej w Proszówkach. O uchwale Zarządu Powiatu poinformowana radnych podczas ostatniej sesji, 23 lutego.

Stało się to w obecności delegacji rodziców podopiecznych WTZ - tów oraz pracowników.

Aby działkę można było kupić, likwidator Spółdzielni Inwalidów musi jednak spełnić kilka warunków: po pierwsze dokonać geodezyjnego podziału gruntów Spółdzielni, tak aby wyodrębnić część potrzebną do funkcjonowania warsztatów. Konieczne jest również założenie dla tej nieruchomości odrębnej księgi hipotecznej. Działka nie może być też obciążona długami hipotecznymi, jakie ma BSI.

Jednym z pomysłów na ratowanie WTZ było przeniesienie ich do stojącego pustką budynku po szkole w Cerekwi. Jednak koszty remontu prawdopodobnie przewyższyłyby cenę działki w Proszówkach. Inną przeszkodą byłby transport uczestników WTZ: Cerekiew leży na północnym krańcu powiatu i dojazd osób niepełnosprawnych np. z południowych miejscowości powiatu byłby bardzo kosztowny. Pozostawienie WTZ w Proszówkach wydaje się najracjonalniejszym rozwiązaniem.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zatroskany rodzic

2017-02-27 13:32:33
Nie byłbym taki pewny, że podjęta przez Zarząd powiatu uchwała przesądza o tym, że starosto wykupi pomieszczenia WTZ w Proszówkach. Moim zdaniem, po tym, co dowiedzieliśmy się my rodzice na sesji rady powiatu, szanse na pozostanie w dotychczasowym budynku spadły praktycznie do zera. Otóż dowiedzieliśmy się, że Zarząd Powiatu podjął uchwałę o zakupie pomieszczeń dotychczas użytkowanych przez WTZ. Zgodnie z treścią uchwały, warunkiem jest między innymi to, że dokonany zostanie podział budynku Spółdzielni a to wiąże się z budową tzw ścian pożarowych, przebudową dachu itp. Koszty tych prac szacowane są wstępnie na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystko było by w porządku, gdyby zarząd powiatu i likwidator spisali wstępną umowę gwarantującą, że po wykonaniu tych prac starostwo zakupi wydzielony budynek za wstępnie umówioną cenę.Taki warunek postawił likwidator na spotkaniu z wice starostą dzień przed sesją. Starosta twierdzi, że o cenie nie może w tej chwili być mowy, bo on nie wie co będzie przedmiotem umowy. W związku z powyższym przewiduję dwa scenariusze: 1. Likwidator nie poniesie ryzyka wydatkowania ogromnych środków nie mając gwarancji zakupu obiektu na cele WTZ - Zarząd powiatu powie "Chcieliśmy, lecz wina leży po stronie likwidatora" 2. Likwidator zaryzykuje ponosząc ogromne wydatki finansowe - starostwo nie zaakceptuje ceny zaproponowanej przez likwidatora - Zarząd powiatu powie "Chcieliśmy, lecz wina leży po stronie likwidatora" Zachodzi więc pytanie - czy podjęta przez zarząd powiatu uchwała przyniesie pozytywne rozwiązanie problemu. Moim zdaniem nie, zmieni się tylko osoba winna za ten stan rzeczy. Do tej pory uważano, że to zarząd powiatu nie chce wykupić lokalu, teraz zarząd powie, my chcemy, zrobiliśmy wszystko co było możliwe - to likwidator spółdzielni jest "BE"
xyz

2017-02-27 21:47:29
może w końcu Starostwo przeliczy co będzie mniejszym obciązeniem dla budżetu, zrozumie dlaczego wszyscy walczą o teraźniejszą siedzibę WTZ, przecież trzeba dać szansę...
maria

2017-02-27 21:53:30
Byłam na Charytatywnym Balu Solnego Grodu .Jaka tam była inna atmosfera w stosunku do osób niepełnosprawnych niż starostwie i pcpr. zero obłudy , wyższości słowa i wsparcie także finansowe dla wtz.W powyższych instytucjach mających pomagać kłamstwa ,kłamstwa lub ,,ja nic nie mogę" lub 20-letnie lawirowanie/chodzi oczywiście o wierchuszkę/. Szkoda ,że pis nie skrócił kadencji.
Magda

2017-02-28 09:48:16
Problem WTZ w Proszówkach to nie tylko 45 uczestników, ale także ich rodziny i przyjaciele, których funkcjonowanie w jakimś stopniu jest z WTZ połączone. Dobrze się stało, że Zarząd Powiatu podjął decyzję o zakupie, jednak wspomniane w artykule kilka warunków mogą skutecznie storpedować cały wysiłek wszystkich zainteresowanych stron. Nie trzeba chyba podkreślać, że istniejący stan rzeczy i każda zwłoka w tej sprawie nikomu dobrze nie służy, ani Staroście, ani Radnym Powiatu, ani uczestnikom WTZ i ich rodzicom i opiekunom. Dlatego sensowne wydaje się, aby Starosta i Likwidator ustalili wspólnie, jaką najlepszą dla obu stron metodą całą sprawę doprowadzić do oczekiwanego finału. O ile wiem to Starosta, był obecny na Walnym Zebraniu BSI w ubiegłym roku i zadeklarował wsparcie zarówno dla pracowników Sp-ni jak też i dla WTZ, a członkowie Sp-ni to także pracownicy WTZ w Proszówkach stąd też wynikła inicjatywa i podjęta uchwała na kolejnym Walnym Zgromadzeniu o udzieleniu Starostwu prawa pierwokupu pomieszczeń zajmowanych obecnie przez WTZ w Proszówkach, by coś po tej Sp-ni na przyszłość zostało przynajmniej dla młodzieży niepełnosprawnej w tym miejscu. Natomiast jeśli te pomieszczenia kupi ktoś inny na tzw. wolnym rynku, to z pewnością młodzież niepełnosprawna może wkrótce stracić swoje miejsce do rehabilitacji, nauki i pracy, stracą jak sami mówią swój drugi dom. Zainteresowanie społeczne sytuacją WTZ w Proszówkach jest bardzo duże - interesują się i pytają znane postaci jak chociażby między innymi artysta, muzyk Marek Piekarczyk, który osobiście przyszedł na Sesję Rady Powiatu, aktorka Anna Dymna, Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Józefa Sczurek Żelazko i wielu innych, mimo, że nie nadano sprawie rozgłosu medialnego. Jak widać było na ostatniej Sesji Rady Powiatu nie wszyscy zdają sobie do końca sprawę z powagi sytuacji, a czasu może zabraknąć by cokolwiek ratować. Dlatego ta sprawa nie może być traktowana i rozpatrywana tylko w kategoriach takiej, czy innej decyzji administracyjnej, ale jako priorytet, bo osoby niepełnosprawne to właśnie w Starostwie chcą widzieć gwaranta i realną pomoc, bo jeśli tam jej nie znajdą to u kogo mają tej pomocy szukać? Proszę też pamiętać, że wszyscy ci, którzy upominają się o los osób niepełnosprawnych w Proszówkach robią to tylko i wyłącznie w ich sprawie, a nie przeciwko komuś, czy dla jakichś jeszcze innych celów i chwała im za to, bo mówią otwarcie i prawdziwie o trudnych tematach, choć niestety często nie jest to pozytywnie odbierane! Powstaje pytanie dlaczego ta sprawa WTZ tyle czasu trwa, przecież przy dobrej woli Starosty i Zarządu Powiatu, nawet taki czy inny przepis i jego interpretacja nie takie straszne, i nie ma takiej sprawy której nie można by pozytywnie załatwić dla dobra osób niepełnosprawnych!!!
matka Polka

2017-02-28 16:51:17
Czy aby to nie były kolejne TYLKO obietnice??? Już tyle słyszeliśmy, czytaliśmy a obietnica goni obietnicę. W końcu ktoś tych zacnych przedstawicieli wybrał by nas reprezentowali a tu nic tylko "olewka", kolejne warunki są stawiane a niepełnosprawni lawirują między tym wszystkim. Likwidator dotrzymał wszystkich postanowień jakie złożył WTZ, jednak pan Starosta będący na jednym z ostatnich walnych BSI obiecał, że pomoże uczestnikom w pozostaniu na obiekcie w Proszówkach. Trzymamy więc za słowo by tak si stało....
kkkk

2017-02-28 17:00:16
To jest porażające, że ktoś kto bierze bajońskie wypłaty między innymi za ''pomoc osobom niepełnosprawnym w WTZ'' tak naprawdę to publicznie ich olewa. To rodzice i pracownicy WTZ robią czarną robotę za ułamek wypłaty '' Władzy ", która potrafi mówić że bronią ciepłych posadek i nie chce im się dojeżdżać do pracy 20 km. To jest porażka demokracji w obecnym kształcie, to jest dobra zmiana w powiecie rządzonym przez dwóch starszych panów i madonnę .
Opiekun

2017-02-28 19:18:58
Byłam na ostatniej Sesji Rady Powiatu i niestety w dalszym ciągu tylko obietnice!!!Panie Starosto czas w końcu działać a nie zasłaniać się różnymi problemami . Ważne są konkrety a nie unikanie odpowiedzialności za swoje obietnice .Kiedy w końcu nasze dzieci będą miały pewność że ich drugi dom pozostanie w tym miejscu do którego się mocno przywiązały i nie wyobrażają sobie zmiany miejsca swojej ''pracy''. Jak długo jeszcze będziemy czekać !!!!!!
Paolo

2017-02-28 20:18:01
Powiadają, ze wiara czyni cuda i chyba przybywa coraz więcej wierzących, że Starosta tak pomoże WTZ w Proszówkach, że wszystkim osobom niepełnosprawnym w powiecie się takiej pomocy odechce i wtedy zapanuje ogólne zadowolenie, bo wreszcie nikt się po urzędach szwendał nie będzie i na sesjach Rady Powiatu zapanuje samouwielbienie. Jakże aktualne stają się obecnie słowa Ignacego Krasickiego zawarte w puencie bajki pt."Przyjaciele", - " Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły, wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły"!
do Paolo a propos Zajaca

2017-02-28 20:45:26
Czy juz wszyscy wiedza ze Zajac głosował PRZECIWKO ZAKUPOWI WTZ ?????? Podobnie jak cała reszta tej zgniłej koalicji. Dobrze że wyłamali się pisowcy Wadas, Gąsiorkowa i Łacny. Wnioskodawcą aby kupic WTZ od likwidatora byli radni Bukowiec i Skoczek ze Stowarzysźenia Bochnia i Ziemia Bocheńskoook - Razem. Poparli ich radni Kosturkowa i Kołodziejczyk. Czyli tylko 7 wspaniałych zagłosowało " za". Reszta była przeciw albo sie wstrzymala.
Obserwator1

2017-03-01 14:26:18
Obawiam się że "Zatroskany rodzic" ma sporo racji. Starosta i jego ludzie zrobią wszystko by umyć ręce od sprawy jednocześnie zrzucając winę na kogo innego. Patrząc na całą sprawę mogę się tylko domyśleć ile było różnych nacisków i ataków na osobę kierownika WTZ Pana Edwarda Firka i Likwidatora BSI by przestali walczyć o osoby niepełnosprawne. Władze Starostwa osiągnęły mistrzostwo w intrygach i wojnach podjazdowych.
Paolo

2017-03-01 14:34:51
To głosowanie chyba nawet nie dotyczyło bezpośrednio zakupu pomieszczeń WTZ, ale przygotowania wyceny i wiążącego stanowiska przez Starostwo dla Likwidatora Sp-ni. To strach pomyśleć jakby przyszło się każdemu Radnemu zadeklarować czy jest za, czy przeciw zakupowi no i widać ile warte są obietnice i hasła wyborcze. W powieści Henryka Sienkiewicza pt. "Potop" książę Bogusław powiada do Kmicica, " jest w Polsce zwyczaj, że konającemu żeby pomóc poduszkę z pod głowy się wyrywa, żeby się nie męczył" - baczcie więc Państwo Radni i Starostowie by takiej właśnie wątpliwej ostatniej przysługi nie oddać WTZ w Proszówkach!
młoda

2017-03-01 15:23:35
"ludzi najłatwiej poznać po tym jak traktują tych, którzy nic nie mogą im dać..." Bardzo zastanawiający jest fakt dlaczego tak szybko artykuł opuścił czołówkę Czasu Bocheńskiego, nie wspomnę już o wcześniejszym artykule mającym blisko 60komentarzy ale nie zdobył zaszczytnego miejsca w rubryce "najczęściej komentowane", czyżby naciski władzy dopadły i niezależnie media???? Szkoda że w dalszym ciągu rodzice i kierownictwo musi walczyć z wiatrakami by terapia w placówce mogła funkcjonować nadal. zal, ze ludzie wykształceni w tak paskudny sposób udowadniają swoje ego. szkoda, ze w świecie który pomaga osobom niepełnosprawnym znalazł sie wrzód w malutkim powiecie i niszczy wszystko co napotka na swej drodze, by tylko niepełnosprawni nie mogli się doskonalić. Apeluję o czujność drodzy rodzice, bo jak widać z artykułu dobra wola wcale nie ma nic wspólnego z chęcią wsparcia, o którym się tak pięknie i doniośle recytuje.
Bartolini

2017-03-01 16:36:27
W końcu Starostwo zrozumiało iż najracjonalniejszym rozwiązaniem jest pozostawienie WTZ tam gdzie jest. Tyle sporów, przedstawiania "niby" argumentów na temat zmiany lokalizacji była wprost śmieszna. Obiecanki cacanki. Sama Cerekiew jest kopę km od centrum miasta a wyjaśnienie dojazdu niby w 12minut to absurd (wg Google Maps jest to ok.20minut). Podziwiam Kierownictwo iż tak dzielnie w imieniu swoich podopiecznych i ich rodziców walczy o utrzymanie obecnego miejsca. Sam Likwidator dotrzymał złożonych obietnic i robi wszystko aby Warsztat mógł pozostać w Proszówkach. Wiosna idzie pełną para, Władza niech obudzi się ze snu zimowego i zacznie konkretnie działać i wykaże chęć współpracy w zatrzymaniu tego co daje poczucie wartości niepełnosprawnym.....
Ilona

2017-03-01 19:54:19
Jak długo jeszcze w naszym powiecie będą tak niegodnie traktowane osoby niepełnosprawne ? Ile jeszcze niepotrzebnych konfliktów sporów i problemów ? Najwyższy czas to zakończyć i dokonać tego co dawno było obiecane .Czas zakończyć niepotrzebne gierki i wykupić pomieszczenia zajmowane przez WTZ a nie ciągle obiecywać lub wyrażać wolę zakupu . Czas na konkret!!!!!!. Również słowa uznania dla Kierownika WTZ że pomimo tylu wojen i konfliktów walczy do końca i się nie poddaje. A władze powiatu każdy z nas szczególnie zapamięta przy najbliższych wyborach !!!!!!!!!!!!
do Paulo

2017-03-02 09:48:36
Akurat radny Mariusz Zając zrobił więcej dla niepełnosprawnych niż Ci wszyscy krzykacze. Fajnie jest pokrzyczeć na sesji, a później iść do restauracji na obiad. Problem jest do rozwiązania i widać, że starania takie są poczynione. Co do głosowania, Zając głosował za zakupem, a wstrzymał (wstrzymać się to nie być przeciw) się od głosu w sprawie opłacenia wyceny i dobrze zrobił bo wniosek Bukowca jest pewnie nie zgodny ze statusem, a po drugie to likwidator musi wskazać cenę, za którą chce sprzedać nieruchomość a nie kupujący.
do doPaulo

2017-03-02 10:53:36
Zajacu, zajmij sie lodowiskiem bo bierzesz za to co miesiac wielkie pieniadze a nie wypisuj komentarzy z głupim tłumaczeniem czemu nie chciałeś aby rozpocząć KONKRETNE DZIAŁANIA W SPRAWIE WYKUPU WTZ. Aby starosta kupił jakakolwiek nieruchomość musi mieć jej wycenę, niezależnie za ile chce ją sprzedać likwidator. Twoje zaangażowanie W POPRAWĘ LOSU NIEPEŁNOSPRAWNYCH PAMIĘTAMY !!!! Wyrzuciłeś z pracy żonę cieżko chorego człowieka i przyjąłeś swoją siostrę !!!! TO WOLA O POMSTĘ DO NIEBA !!! Teraz załatwiłeś jej robotę w marszałkowskiej agencji MARR bo grasz na 2 fronty - z PISem (oficjalnie) i z PO i PSL-em (jak nikt nie widzi).
Maks

2017-03-02 18:41:45
W pełni popieram wpis Magdy - jałowe spory i pozorowane działania trwają w najlepsze i gra na czas. Ale dla młodzieży niepełnosprawnej to nie jest gra, to jest żenujące i .rzeczywiście może się okazać, że na jakąkolwiek pomoc będzie za późno, a młodzież niepełnosprawna z dnia na dzień straci tak lubiane przez nich pomieszczenia w których prowadzona jest terapia. Ich lokal ktoś sprzeda, ktoś kupi, ktoś zarobi, ktoś będzie pokrzywdzony, ale co tam oni sami się przecież nie obronią, jeszcze tych co się o nich upominają trzeba z pacyfikować niech wiedzą gdzie ich miejsce w szeregu i można wszystkich powysyłać do domów, bo nie są podmiotem, ale problemem, którego najlepiej byłoby się pozbyć. Jednak po takim traktowaniu pozostaje poczucie krzywdy i odrzucenia, poczucie, że jest się niechcianym i niepotrzebnym, poczucie, że o wartości człowieka nie decyduje kim jest, ale ile można z niego wycisnąć - czy prowadząc tę sprawę w taki sposób Starosta takie efekty chciał uzyskać? Mam nadzieję, że nie chociaż już nie wiadomo co o tym wszystkim myśleć!!!
rodzic

2017-03-02 20:03:03
Byłem na sesji i widziałem że Zając głosował razem z Węgrzynem przeciwko wnioskowi Bukowca o zlecenie przez Zarząd Powiatu wyceny WTZ-ów. Jeśli powiat chce kupić WTZ w Proszówkach, to powinien zrobić własną rzeczywistą wycenę, bo ta zlecona przez likwidatora - co potwierdziła pani dyrektor z wydziału geodezji - zrobiona została pod inny cel niż sprzedaż i obejmuje większą działkę niż jest potrzebna WTZ-om. Już kilka miesięcy trwa jałowa dyskusja z władzami powiatu i mam wrażenie że starosta, zarząd i niektórzy radni mamią oczy rodzicom i pracownikom WTZ, zamiast realnie pomóc. Za wnioskiem radnego Bukowca zagłosowali tylko 7 radnych, przeciw było 3, a aż 11 wstrzymało się od głosu. Wniosek przeszedł więc teraz rodzice czekają na wykonanie uchwały przez starostę i zarząd.
boom boom

2017-03-02 20:54:59
zastanawia mnie czemu aż tylu zacnych radnych wstrzymało podczas głosowania? czyżby bali się ujawnienia swoich przemyśleń i określenia się po którejś ze stron? takie osoby, które nie umieją jasno i przejrzyście podjąć decyzji niby "dbają" o powiat...zastanawiające...liczę jako wyborca jakichś konkretów w wyżej zaistniałej sytuacji i sfinalizowanie wykupu warsztatu...
ab

2017-03-02 21:49:10
niektórzy boją się myśleć samodzielnie lub przyjmują zasadę " umywamy ręce", czy można na nich liczyć...chyba nie, to po co nam tacy przedstawiciele ludu
Pracownik

2017-03-03 20:21:25
Na ostatniej Sesji Rady Powiatu Starosta powiedział, że kadra WTZ wykorzystuje sytuację WTZ w Proszówkach do celów politycznych. Wobec tego ja się pytam - do jakich to celów politycznych - i co wspólnego z polityką mają osoby prowadzące terapię zajęciową ? Taki zarzut w stosunku do osób, które upominają się o godne miejsce rehabilitacji dla młodzieży niepełnosprawnej jest krzywdzący i nieprawdziwy. A jeśli takie jest pojmowanie uprawiania polityki w Starostwie to, jest tym bardziej smutne i niepokojące, bowiem uczestnicy WTZ raczej nie mogą na cokolwiek liczyć, gdyż decyzje w ich sprawie nie będą podejmowane dla nich, ale jakby obok nich, bo taka jest chłodna kalkulacja, a empatia i aspekt społeczny to mrzonki idealistów. Może uważacie Państwo, że młodzież niepełnosprawna intelektualnie nie wiele rozumie, ale na pewno zrozumieją jedno, że z okazji "tłustego czwartku" Starosta podarował WTZ w postaci uchwały o której mowa w artykule -"pączka w hermetycznie zamkniętym słoiku" - z podtekstem - chcieliście, to macie, możecie sobie popatrzeć, ale i tak zjeść się tego nie da." Może i te wszystkie zabiegi o zapewnienie lokalu są dla Starostwa uciążliwe, jednak nie wynikają one z niechęci do Starosty, czy też do kogokolwiek innego, ale z konieczności reprezentowania tych, którzy sami się nie obronią, a jeśli tego ktoś nie rozumie to już świadczy o nim i to już jego problem!!!
Do rodzic

2017-03-03 23:05:31
Zając był za zakupem, a za wyceną się wstrzymał. Pomstę do nieba ściagają Ci co grają niepełnosprawnymi aby ugrać coś dla siebie.
Rodzic

2017-03-04 10:00:08
Ja mam ogromny szacunek do Pani dyrektor budownictwa, która miała odwagę spotkać się z rodzicami wyjaśnić wytłumaczyć z wielką życzliwością empatią i zrozumieniem tylko dlaczego tak późno Pani dyrektor przecież można było wcześniej
do do rodzic - rodzic

2017-03-04 10:41:26
To nie do Ciebie w czasie rozmów odwracano się bokiem w Starostwie, to nie Ty czekałeś ponad godzinę na V-ce Starostę , który nie tylko nie przeprosił ale stwierdził "ja nic nie mogę" i najlepiej jest w Cerekwi.Mieszanie zwłaszcza pracowników WTZ do tej sprawy jest uznaniem opiekunów za gorszy sort. Sami Wiemy co robić. Do pracowników - alleluja i do przodu!!! Zdobycie Statuetki - "Osobowość Roku 2016"przez Kierownika WTZ jest podziękowaniem za dwudziestoletnią pracę nie tylko dla samego Kierownika ale także dla Was całego zespołu!!!
Do rodzic

2017-03-04 12:39:06
Ja zapytałem panią dyrektor budownictwa czy starosta chce pomóc odpowiedziała że oczywiście a zwłaszcza tym ludziom którzy nie umieją się rozpychac łokciami ale ta pomoc nie może polegać na wymuszaniu decyzji ale na wzajemnym szacunku i zrozumieniu problemu. Tylko czy rzeczywiście tak jest.
Ania

2017-03-04 13:37:12
Pani z geodezji powiedział żeby się rodzice nie martwili zakupem i wyceną WTA będzie ona zrobiona w stosownym momencie na jej wierzę i wydaje mi się że chcą naprawdę pomoc
Przyjaciel WTZ

2017-03-04 20:17:13
Fakt, że Kierownik WTZ w Proszówkach otrzymał w ostatnim czasie dwa wyróżnienia - mam tu na myśli Statuetkę od Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnych w Stróżach Senatora Stanisława Koguta (wręczona w styczniu), oraz tytuł osobowości roku 2016 w plebiscycie Gazety Krakowskiej w kategorii działalność społeczna i charytatywna wręczony 03. 03. 2017 r. - świadczy o tym, że jego praca na rzecz osób niepełnosprawnych jest szerzej dostrzegana i doceniana, a wszelkie działania podjęte w kierunku ratowania WTZ w Proszówkach mają na celu tylko i wyłączne zapewnienie pomieszczeń uczestnikom i utrzymanie ich rehabilitacji na dotychczasowym poziomie, dlatego niezrozumiałe jest sformułowanie o celach politycznych, bowiem ani Kierownik, ani Kadra WTZ nie uczestniczą w żadnej kampanii, a jedynie cały czas mówią o tym, że czasu jest coraz mniej, aby uratować te pomieszczenia dla WTZ. O ile wiem innego lokalu w Bochni dla WTZ nie zaproponowano, a jedynie budynek do kapitalnego remontu w odległej od Bochni ok. 20 km Cerekwi, stąd też nie ma się co dziwić ze o niebo lepszy pod każdym względem jest obecny lokal przy likwidowanej Sp-ni odnowiony w 2010 i przystosowany do działalności rehabilitacyjnej. Gratulacje dla Kierownika i Kadry WTZ za to, że mimo trudności i niezrozumienia nie poddajecie się tylko nadal jesteście głosem tych, którzy sami obronić się nie mogą, a bezsprzecznie pomocy konkretnej potrzebują - tak trzymać!!!
Znajomy

2017-03-05 18:28:32
Gratulacje dla Kierownika WTZ za otrzymane wyróżnienia !!!! Jak widać trud i wysiłek włożony w pomoc osobom niepełnosprawnym w powiecie bocheńskim został doceniony. Bowiem bocheńskim władzom powiatowym ciężko zrozumieć że można pomagać bezinteresownie ,tylko od razu pada zarzut wykorzystywania obecnej sytuacji WTZ do celów politycznych.Panie Starosto co ma do tego polityka !!!!!!!!!!!!!!
jedno

2017-04-25 15:22:38
To wciąż tylko obietnice Starosty, a PiS na ty wszystko przytakuje! Mroczek, Węgrzyn, Gąsiorkowa - jedna banda
REKLAMA