Powiat

czwartek 11 czerwca 2015 22:22:50

Hotel Florian idzie pod młotekHotel Florian idzie pod młotek

Gmina Bochnia szykuje się do sprzedaży byłego hotelu „Florian”. Na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy został wywieszony wykaz nieruchomości zabudowanej, położonej w Bochni przy ul. Galasa, przeznaczonej do sprzedaży w nieograniczonym przetargu ustnym.

Niestety, nie udało się nam na razie zdobyć informacji, jaka cena wywoławcza została ustalona dla tego obiektu, ani kiedy dokładnie odbędzie się przetarg.

Budynek został kupiony w 2009 r. za 2,8 mln zł z myślą o przeprowadzce do niego Urzędu Gminy. Życie zweryfikowało te plany i po roku, w czerwcu 2010 r., gdy gminę nawiedziła powódź i pilnie były potrzebne pieniądze na odbudowę po zniszczeniach, obiekt został  wystawiony na sprzedaż za cenę wywoławczą 7,5 mln zł, ale nie znalazł się żaden chętny kupiec.

Od tego czasu budynek niszczeje i ewidentnie traci na wartości. W tzw. międzyczasie zmieniły się władze gminy i nowa ekipa zapewne zechce pozbyć się coraz bardziej niechcianego majątku. Czy to się uda?

W czasach swojej świetności „Florian” oferował 140 miejsc noclegowych w pokojach 1 i 2 osobowych z węzłem sanitarnym. 2 apartamenty 2-osobowe z łazienkami. Do dyspozycji gości była sala konferencyjna, sala bankietowa, restauracja Florian.


Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Madzia

2015-06-13 10:34:50
ciekawe, kto rozliczy lysego za ten zakup??? Wtopił prawie 3 mln publicznego grosza w coś, co od 6 lat jest wrzodem na d... gminy. Nie przynosi dochodów, popada w ruinę, a podatki od nieruchomości trzeba płacić. Wątpię, żeby znalazł się głupi, który wyłoży identyczną kasę, za jaką gmina zakupiła to "cudo", którą chcieli przerobić w pałac dla urzędasów. Czyli niegospodarność jak ta lala
Madzia

2015-06-13 11:24:08
odpowiedź na mój komentarz, która tak naprawdę nie jest odpowiedzią, tylko próbą skierowania uwagi na jakieś bzdety, pokazuje wyraźnie, że sotnia lysego, która od lat jest obecna na forum tego portalu, jak ognia boi się poruszania wątku wtopienia publicznych milionów złotych w ten watpliwy zakup. Spoko, panowie B. i K. - przypilnuje się, żeby nie zamieciono tego pod dywan i winni zostali wskazani, a jak będzie trzeba - to i skazani przez właściwe instancje
serena

2015-06-13 11:24:50
Pytanie kluczowe brzmi:skąd niby poprzednia władza,miała pozyskać środki na remont i adaptację posiadłości przy Galasa? UE na takie fanaberie pieniędzy nie daje,wiec skąd właściwie te pieniądze i to niemałe! Zasłanianie się nieustanne powodzią wydaje się być niczym innym tylko zasłoną dymną,mam rozumieć,że gdyby nie to nieszczęście które dotknęło gminę,to obecnie Florian byłby kwitnącym biurowcem? Przetargów już było kilka,najzabawniejsza była,z tego co pamiętam jedna z pierwszych cen wywoławczych, około 12 mln.+ VAT / mogę się mylić/,ale niezbyt dużo.Poprzedni wójt też zarabiał niemało, do tego autko 3,5 litra no limit,i ryczałcik za paliwko.Ex- wójt nieustająco karci i poucza obecne władze gminy.Na jednym z portali na wieść o budowie sali sportowej w Łapczycy oznajmił "to głupota". Wśród byłych prezydentów amerykańskich panuje święta zasada:nigdy nie krytykują,niezależnie od opcji poczynań prezydenta urzędującego! Mało tego,w sytuacjach kryzysowych zgodnie go wszyscy wspierają.Gmina nigdy nie była i nie będzie niczyją własnością,a wójtem się tylko bywa.Warto o tym pamiętać! Trzeba umieć odejść z klasą i szanować wyroki wyborców.
i jeszcze jedno

2015-06-13 12:02:37
Radzę ci uważaj, bo jak mówią nie mieście, była pani Sekretarz jest bardzo wyczulona na to, gdy obraża się "jej osobę", bardziej niż nawet ją samą.
Madzia

2015-06-13 12:10:52
do inteligentnych inaczej: jaki ma związek kupno za grube miliony nieruchomości do remontu z osobą b. sekretarz powiatu?? T jeszcze jakieś "kolaboraty" i "scenogramy".... typowe odwracanie kota ogonem, żeby tylko przepadkiem nawet cień podejrzenia nie padł na osobę byłego wójta. Szkoda mi czasu na polemiki z matołkami. Zmykam na squasha do Krakowa. Bye:)
gredarek

2015-06-13 13:03:20
Nie wszystkie zwyczaje amerykańskie są słuszne, niektóre idiotyczne. Tak jak polskie zresztą :) Zwyczaj niekrytykowania obecnej głowy państwa? Zły to zwyczaj, kiedy są jedynie klakierzy i milczki. Głowa państwa może rozum postradać, jak cesarz rzymski Kaligula, uznać się za boga, mianować konia senatorem i nic? I wszyscy mają milczeć, bo to głowa państwa? Zły byłby to obyczaj. Doprowadzałby bowiem do wielu głupot czynionych przez szaleńców. A przecież głowy państwa nie są inne, też potrafią sfiksować :) Krytyka jest potrzebna. Byle prawdziwa.
mendarex

2015-06-13 15:53:07
Przecież poprzedni nie upubliczniał danych na temat swojego autka służbowego ,w dyspozycji 24/7,zrobił to wójt obecny.Krytyka,a wtrącanie się w nie swoje sprawy,to dwie różne rzeczy.Nie rozumiem zupełnie sensu w zasięganiu opinii byłego wójta ,na tematy takie jak budowa nowej hali itp.Może ktoś ma interes w podtrzymywaniu resztek zainteresowania byłym wójtem,ponieważ wątpię,by ktokolwiek brał pod uwagę jego opinię ,na jakikolwiek temat.Madzia ma tutaj całkowitą rację ,w swoim ostatnim poście-nic dodać,nic ująć !
gredarek

2015-06-13 16:23:30
mendarex... Królu Mend, jeśli tak mogę odwrócić owego nicka... Jakaś nieskładność i niezborność językowa wkradła się do Twojego komentarza albo mi upał przeszkodził w zrozumieniu Twojego tekstu. Królu, możesz jaśniej? Bo ja już kucam, klęczę i nijak się do tego poziomu dostosować nie mogę, a nie chce mi się zlatywać do lochu zidiocenia, bo tam mnóstwo pajęczyn i mogę się na wieki zaplątać w durnocie. Wspomóżże mnie, nieco ogłupiałego z upału dzisiaj, bym w nieoświeceniu dłużej nie pozostawał. O co ci chodzi w Twoim wpisie? :o
gredarek

2015-06-13 16:59:43
Jakie piękne korale językowe :) Cała rafa koralowa :D :D :D
gredarek

2015-06-13 17:07:51
Dodam jednak, że język mówiony jest inaczej traktowany niż pisany... Mowa żywa sprawia, że trudno się poprawiać, bo nieraz jest to niemożliwe. Tekst pisany zaś można poprawić. I w pismach nie powinny pojawiać się błędy (a często się pojawiają, szczególnie w pisowni "nie" z różnymi częściami mowy). Niewiedza tutaj jest ogromna, a Word czasami źle podkreśla (bo nie ma danego słowa w zasobach słownika!). To jednak wiedzą tylko ci, którzy znają pisownię i jednocześnie rozumieją to, że komputery, programy - to tylko maszyny i bez człowieka same zasobów nie uzupełnią :D Zatem - komputer nie zastąpi wiedzy i doświadczenia językowego :) Wybaczam zatem tym, którzy czasami coś źle powiedzą. Wielokrotne popełnianie tego samego błędu w mowie już nie jest wybaczane :) W piśmie nie wybaczam, wyjątek stanowią literówki, do których błędy pisowni łącznej czy rozdzielnej nie należą :D "Na sekretariat" to można narzekać, a nie zanosić pisma :D
doktor

2015-06-13 22:37:31
Gredarek w te pędy do lekarza pierwszego kontaktu w poniedziałek ,a ten dalej już wypisze skierowanie.Ratuj się,o ile jeszcze cokolwiek można uratować,rokowania są b.niepewne! Zostałeś sam na tym forum,sam ze sobą prowadzisz jakąś bełkotliwą,i tylko przez siebie zrozumianą polemikę/ o ile można tak to nazwać/.Ludzie którzy rzeczywiście mają krytyczne spojrzenie i mają coś do powiedzenia,przestali tu zaglądać,a ja zrobiłem to przez przypadek.Aha,te pseudo-intelektualne wynurzenia przypominają niejakiego sapera vel snajpera,bazgrzącego dla jednego z lokalnych miesięczników.Ale może to tylko złudzenie,miał taki niepodrabialny sztubacki styl.
do doktorka

2015-06-13 23:38:35
Przez przypadek tutaj się znalazłeś i "diagnozę" stawiasz? Czy w takim razie nie jest potrzebna jakaś "wymiana", tylko części zapasowych brak? Faktycznie, do tej części ciała są trudno dostępne. Medice, cura te ipsum!
do gredarek

2015-06-14 01:10:41
walnij się w czoło i przestań bredzić
zamiana

2015-06-14 09:28:32
Skoro, jak uważacie, były wójt fatalnie gospodarował, to można, a nawet trzeba, czym prędzej to naprawić. Pozyskane środki ze sprzedaży hotelu trzeba natychmiast przeznaczyć na odkupienie pastwiska w Cikowicach. Kwoty bardzo zbliżone. Nie będzie na dobrach Gminy Bochnia pasł się jakiś profesor z Warszawy. Prawda?
Zibi

2015-06-15 13:38:04
Widać, że nowe władzę muszę się męczyć i reperować budżet jaki Lysy mocno nadszarpnął na swoje beznadziejne inwestycje. Zresztą tak było notorycznie za czasów panowania Leona "wielkiego", który to inwestował tam gdzie miał poparcie lub go potrzebował, umiał tylko opowiadać co jest przewidziane w budżecie dla danej wsi, mydlił oczy a i tak robił zupełnie coś innego i tak było prawie przez 20 lat. Niech już jego podwładni i pieski tak nie ujadają bo aż serce się kraje jak czytam te kłamstwa jaki to Lysy był dobry. Możecie opowiadać tu niestworzone cuda o tym jaki to Lysy był porządny, uczciwy człowiek itd. itp. On był dobry ale dla tych co lizali mu du...ę. Jak wchodziło się do Gminy kiedy Leon panował to każdy udawał, że cię nie widzi i jak tylko spojrzałeś na każdego z tam pracujących to w ich oczach widać było jak prosi Cie byś tylko nie chciał się o coś zapytać, a broń Boże do wójta. Lysy stworzył sobie z Gminy twierdzę, gdzie każdy bał się wejść - to był człowiek dostępny tylko dla garstki przestraszonych podwładnych pracujących w gminie, a reszta mieszkańców Gminy go kompletnie nie interesowała. To w tym temacie tyle, a teraz do sedna sprawy. Mówicie, ze Lysy to zrobił, tamto zrobił. Obecny wójt Marek Bzdek rządzi dopiero pół roku a już inwestuje w te wsie, o których Lysy zapomniał ze względu na małe poparcie i swoje potyczki polityczne toczne z lokalnymi władzami. W Baczkowie już powstaje piękne boisko przy szkole, którego Lysy nie był w stanie zrobić dla dzieci bo ważniejsza była osada w Łapczycy. W miejscowości Brzeźnica w domu ludowym nieremontowanym od ponad 20 lat są wymienione okna, położony nowy parkiet i są plany na budowę nowej sali gimnastycznej - proszę nie mylić z klitką zaprojektowaną przez Leona Lysego "wielkiego" nie nadającą się nawet pod salę do wynajęcia na jakąkolwiek imprezę, żeby nawet szkoła mogła czerpać z tego korzyści w przyszłości. Z tego co mi wiadomo to Lysy rok w rok mieszkańcom Brzeźnicy obiecywał remont tego budynku ale jak to Lysy dużo gadał, a gó...o robił. Widać, że nowy wójt działa błyskawicznie i efektywnie. Ma czas się wykazać bo to dopiero początek jego ciężkiej pracy, ciężkiej bo nie dość, że chce inwestować i rozwijać Gminę to jeszcze musi łatać budżet Gminy i reperować zniszczenia jakie zostawił po sobie Jerzy Lysy - zniszczenia moralne obywateli, doprowadził do tego, ze ludzi znienawidzili Urząd Gminy, Lysy stworzył chory komunistyczny system. Najlepiej byłoby Lysego wysłać do Korei Północnej, aby rządził sobie z Kim Dzongiem bo oni razem z pewnością by się dogadali bo mają podobne charaktery a nawet masy ciała tylko Kim jest chyba trochę szczuplejszy:))) Oby Bzdekowi udało się posprzedawać te buble zakupione przez Lysego za pieniądze z naszych podatków, jak mu w ogóle nie wstyd chodzić między ludźmi i patrzeć im w oczy za takie coś!!! Za takie sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy powinni go wsadzić do więzienia przynajmniej na 10 lat. Obserwuję poczynania nowego wójta i wróżę mu naprawdę sukces na tym stanowisku ale czeka go ciężka praca bo poprawiać po kimś zawsze jest gorzej niżeli budować od podstaw, a po Leonie to straty są ogromne. Życzę Bzdekowi powodzenia i siły, aby nie poddał się w tej walce o dobro gminy i jej mieszkańców z ciągłymi ujadaczami Leona, którzy podkładają mu świnie i tylko czekają aż się potknie, musi być ostrożny i czujny, aby nikt z Lysowców mu nie przeszkodził w rozwijaniu Gminy bo jak Bzdek w swojej kampanii wyborczej startował pod hasłem "Dynamika i Rozwój" to tak jest widzę tą dynamikę i ten rozwój w działaniu. Gmina Bochnia zaczęła w końcu odzywać na nowo, przygniatana i zniewolona przez 20 lat ucisku pod rządami Leona w końcu może odetchnąć z ulgą. Panu Bzdekowi życzę jeszcze raz powodzenia przy sprzedaży tej ruiny "FLORIANA"(bo na dzień dzisiejszy to jest ruina) i z dnia na dzień tarci na wartości oraz utrzymanie tego budynku kosztuje krocie, więc im szybciej tym lepiej dla nas wszystkich, nas mieszkańców tej Gminy.
Do Łysych:)

2015-06-15 13:57:11
Macie wielką racje Lysy to był fachowiec ale od przekrętów, bo żeby przez tyle lat kraść to trzeba naprawdę być ekspertem. Był a nawet jest profesjonalistą w tym fachu, a w mydleniu ludziom oczu i laniu wody to powinien mieć tytuł Doktora. On powinien kandydować nie pod hasłem "dobry gospodarz, uczciwy człowiek" tylko "Stary Komuch prawdziwy ściemniacz" :)
do zibi

2015-06-15 14:04:17
piszesz o tym asfaltowym cudzie w Baczkowie na którym ciągle stoi woda, Ty to nazywasz boiskiem? chyba boiska nie widziałeś, kto teraz buduje boiska asfaltowe? chyba tylko Gmina Bochnia
do do zibi

2015-06-15 14:59:16
Większość boisk przy szkołach w gminie Bochnia jest asfaltowych ponieważ jak Gmina nie ma funduszy na boiska poliuretanowe bo były gospodarz narobił dziadostwa to musi sobie jakoś radzić i to jest sztuka umieć sobie poradzić przejmując stanowisko po takim marnotrawcy jak Leon. Zresztą przy szkole w Brzeźnicy też mają asfaltowe wykonane za czasów Lysego i też stoi woda, a co więcej asfalt jest nierówno położony i strach na nim organizować zajęcia ale oczywiście w kwestii położenia asfaltu i faktu, że stoi woda nie możemy obwiniać wójta bo przecież nie on to kładł tylko jakaś firma i ona powinna ponieść za to odpowiedzialność!:)
Praca zbiorowa

2015-06-15 16:04:57
Jeśli ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, kto jest autorem i gdzie powstają te prace zbiorowe, to proszę prześledzić od początku, o której godzinie te wspólne "wypociny" są wrzucane. Tylko pogratulować rzetelnej pracy urzędnikom!
gredarek

2015-06-15 18:59:46
BRZEŹNICZOK 2015-06-15 18:53:06 - Wszystko fajnie, ale czy aby na pewno ekipa pana Bzdeka odpowiada za to, że u Was tam nie ma dzieci? :o W to jakoś nie mogę dać wiary. Trzeba zatem żyć zgodnie z przykazaniami PiS i zgodnie z kobiecym kalendarzem, będzie więcej dzieci, sala większa się przyda. Zapewne tak sądzi również pan Bzdek i jego ekipa, ale zawsze co do tego mogę się mylić...
do zibi vel Biernat

2015-06-16 00:09:42
"Panu Bzdekowi życzę jeszcze raz powodzenia przy sprzedaży tej ruiny "FLORIANA"(bo na dzień dzisiejszy to jest ruina) i z dnia na dzień tarci na wartości oraz utrzymanie tego budynku kosztuje krocie, więc im szybciej tym lepiej dla nas wszystkich, nas mieszkańców tej Gminy. Ok, życzenia dla Bzdeka spełnione. Proszę podać cenę tej ruiny, która "z dnia na dzień traci na wartości". Zapłata w ciągu tygodnia. Sądzę, że mam do czynienia z uczciwymi i honorowymi ludżmi i cena będzie adekwatna do stanu technicznego. Liczę na szybką realizację transakcji.
wszystkowiedzący?

2015-06-16 13:15:57
Silisz się "gedarek" na intelektualnego guru, a tu wpadka za wpadką... Nie wiesz o tym o wszystkowiedzący krytykancie, że Floriana próbują sprzedać od 5-ciu lat? Nie wiesz o tym, że boiska asfaltowe otrzymają po 2 - 3 latach nawierzchnię tartanową, bo asfalt musi się "uleżeć"? To taka gadka jak o JOW-ach, wszyscy gadają, wszyscy się mądrzą a g.wno wiedzą na czym to polega, jak i gdzie funkcjonuje. W czym ma chodzić wójt? W drelichu? Ile ma zarabiać, minimalna krajową? Ile zarabiał Lysy? Mniej? Masz tu kilka pytań, możesz się rozwinąć. Tylko poziom trzymaj, nie taplaj się w błotku okraszonym fanfaronadą.
gredarek

2015-06-16 17:53:20
do: "wszystkowiedzący? 2015-06-16 13:15:57" Po co te nerwy? Po co? Dyskusja, w której jedna strona się pieni - staje się pyskówką, odnoszeniem się do osób, nie do rzeczy. Jeżeli tak, to jest to od rzeczy, czyli niedorzeczne. I te niedorzeczności widać w tym, że asfalt się musi uleżeć... Nie jest czasami tak, że grunt musi być utwardzony zanim się położy asfalt?! Zdaje się, że na spulchnionym gruncie asfalt się uleży... na boku, z fałdkami, a może nawet z... pliskami i zakładkami :) Znowu następny wiejski inżynier, specjalista od dróg, boisk, budów. Szkoda marnować tyle asfaltu! :D :D :D Sfałduje się jak kiecka :D Po drugie: proszę nie porównywać dwóch osób i ich pensji. Ani tych osób nie można porównać, ani przydzielać im takiej samej pensji ze względu na to, że akurat jedna osoba po drugiej ma to samo stanowisko, pełni tę samą funkcję z wyboru. Tak, osoba, która się nie zna na rzeczy, jej atrybutem jest gwizdek, powinna proporcjonalnie do wiedzy, umiejętności, kwalifikacji. Dopiero potem może dostać podwyżkę, kiedy coś osiągnie, zrobi. Nie może dostawać kwoty z sufitu i to na wejście, na rozpoczęcie pracy. To jest bezczelność, bezrozumność radnych i narażanie gminy na straty. Floriana sprzedają od pięciu lat - i co z tego? Pod rządami pana Lysego gmina miała dochody, zyski. Z pewnością w końcu i Floriana udałoby się sprzedać po rozsądnej cenie, żeby gmina nie straciła. A teraz? Ile ma kosztować ta - waszym zdaniem - ruina czy rudera? Działka pewnie około 500 tysięcy minus koszty rozbiórki rudery. Tak z 350 tysięcy można dać za ruderę, skoro nadaje się do rozebrania. A może specjalnie pod jakiegoś kolesia tak nazywacie to ruderą? Potem się okaże, że koleś zapłaci gminie grosze, a do kieszeni da krotność tego, co dał gminie... Bo do tego zmierza to Wasze gadanie o ruderze! To ile w końcu chce gmina pod szefostwem pana Bzdeka za tę ruderę-ruinę? 350 tysięcy można dać :D Są tu chętni, pytają o cenę. Gdzie są ludzie z gminy, którzy niby szukają kupca? Nikt nie odpowiedział na pytanie o cenę! Bo też już jest jakiś podstawiony koleś. Gmina musi sprzedać, bo tonie w długach przez pensje wójta i dworu z dawnej obsady starostwa. Ci ludzie mogą tylko doprowadzić gminę do bankructwa, a pasące się pod ich okiem krowy są zagrożone zdechnięciem. Gmino! Podaj cenę Floriana, bo kupcy czekają!
Hotel Florian jest mój

2015-06-16 18:05:45
Obudziłeś się? Sorry, ale ja byłem pierwszy i cię z pewnością przebiję. Panie Bzdek! Pogoń Pan to całe towarzystwo, które nie umie zadbać o kupców. W dzisiejszych czasach każdy kupiec powinien być traktowany wyjątkowo poważnie, a tu nie można się doprosić o odpowiedź na zadane pytanie. Liczę na Pana.
Sprawa śmierdzi na kilometr

2015-06-17 08:21:05
Jezeli jak zawsze "dobrze zorientowana" redakcja nie potrafi uzyskać od Bzdeka informacji jak bedzie cena wywoławcza za hotel Florian to sprawa brzydko pachnie. Kto w komentarzach przedstawia budynek jako ruinę ? Czy chcą usprawiedliwić Bzdeka, ze cena bedzie niska ? Czy piszą "ruina" bo ktoś chce tanio kupić ? Budynek wyglada może nieestetyczne bo na ścianach wymalowano brzydkie graffiti ale jest stosunkowo nowy i ma zdrową konstrukcję . Z opisu na stronie UG wynika ze budynek ma 5 kondygnacji, ok. 2700 m kw. powierzchni użytkowej, parking na 50 samochodów . Ponadto jest tam działka budowlana ponad 60 arów. Cena poniżej 4,5 mln bedzie śmierdząca. Moze być sprawa w prokuraturze . Żaden rzeczoznawca nie bedzie chciał zamoczyć papierow. To nie branża elektroniczne, gdzie czasami ktoś uszkodzi dysk aby ratować własną d.....
Do Zibi - Zbigniewa

2015-06-17 09:02:31
Widać ośle ze miałeś duży problem z egzaminem z logiki, podobnie jak z aplikacją. Jezeli twierdzisz ze Lysy nie lubił Brzeznicy i Baczkowa to dlaczego w Brzeźnicy wbrew Woźnickiemu i jego piesków gmina wybudowała oczyszczalnie i kanalizacje. Albo dlaczego Lysy załatwił kasę na remont świetlicy , ktora tam wybudował i zaprojektował za darmo 20 lat temu ? Według ciebie Lysy nie lubił też Baczkowa i dlatego wyremontował i utrzymywał tam małą szkółkę . Nawet unijną kasę na budowę boiska jeszcze załatwił Lysy ale Bzdek tylko zrobił krzywy asfalt. Ciekawe czy "za karę" Lysy stworzył orkiestrze z Baczkowa idealne warunki do prób i zawsze ja promował , co roku wysyłał za granice. Idiotyzm rozumowania Zibiego świadczy ze dzięki partiom politycznym w Polsce każdy debil moze dostać sie na stołki władzy.
do dodo Zibi z godz. 14.59

2015-06-17 09:30:08
Dostarczam produkty mojej firmy do szkół w gminie Bochnia wiec dobrze znam sprawę . Boiska o nawierzchni z poliuretanu są przy szkołach : w Łapczycy, Nieszkowicach Wielkich, Siedlcu (kort) , Proszowkach (3 boiska), Gawlowie (2 boiska) , Stanislawicachn (2 boiska) . Tylko nieliczne szkoły w gminie maja boska asfaltowe. Ńatomiast prawie wszystkie szkoły w gminie Bochnia posiadają sale gimnastyczne, co nadal jest rzadkością w wiejskich szkołach. Szacun dla starego wójta .
wszystkowiedzący?

2015-06-17 10:26:33
Nie nie moja bajka Lysy, nie moja bajka Bzdek. Do tego grona należy więcej osób, ale w tym kontekście nie ma to żadnego znaczenia. Zauważyłeś "gredarek" zdenerwowanie i pieniactwo? Ten wzrok jest strasznie bystry! Dostrzega nawet to czego nie ma. Ponieważ Twój wpis sam świadczy o sobie, odniosę się tylko do asfaltu. W ramach uzupełnienia wiedzy ogólnie dostępnej, ale pomijanej (ciekawe dlaczego?) informuję, iż asfalt był położony nie na spulchnionej ziemi, tylko utwardzonym podłożu. Mało tego - walec równający asfalt, miał funkcję wibracyjną i dodatkowo wzmocnił podłoże. Stosowana praktyka tzw. odczekania 2-3 lat jest naturalnym rozwiązaniem. Tak jak sezonuje się szyny kolejowe, blachy do budowy statków, czy różnego rodzaju elementy konstrukcji, tak samo postępuje się w przypadku użytkowanych obiektów sportowych. Miałem nie pisać... ale jeszcze jedno, czy za Lysego, czy za Bzdeka Gmina nie ma dochodów, ma tylko wpływy, weź to "gredarek" pod uwagę, że to nie jest firma tylko urząd utrzymywany z podatków obywateli.
do gredarek

2015-06-17 12:54:44
"Pod rządami pana Lysego gmina miała dochody, zyski. Z pewnością w końcu i Floriana udałoby się sprzedać po rozsądnej cenie, żeby gmina nie straciła. A teraz? Ile ma kosztować ta - waszym zdaniem - ruina czy rudera?" "Gredarek", manipulancie jeden! To od 2010 roku Lysy tego nie sprzedał, a teraz przez pół roku skandal, że tego nie sprzedano? Wmawiasz, że degradacja nastąpiła tej ostatniej, super lekkiej zimy? A ile czasu to już puste stoi? To przecież wójt Lysy to kupił bo mu ciasno było i chciał się przenieść z gminą do Floriana. Skleroza czy pamięć wybiórcza opanowuje Twoje wpisy? Nerwy puszczają, bo ludzie historię Floriana pamiętają?
Śmieszne

2015-06-17 13:06:51
Te wszystkie peany i ataki to na Lysego, to na Bzdeka są śmieszne. Tak samo zasr..ym obowiązkiem jednego jak i drugiego jest (było) pozyskiwanie i wydawanie pieniędzy na tzw. zadania publiczne. Żadna łaska wybudowanie basenu, boiska, drogi, chodnika itd. itp. Po to startowali i zostali wybrani. Niedługo jak ktoś komuś na ulicy się ukłoni i dzień dobry powie, to będą o tym pisać i się dziwić jaki to grzeczny i miły człowiek. Dajcie już sobie spokój. Bzdek dopiero wszedł i dobrze, że kończy czy też rozpoczyna inwestycje założone za Lysego, Lysy zaś robił to co jest zadaniem wójta gminy. Pewnie można mówić: mógł zrobić więcej, albo zrobił bardzo dużo, ale taka ocena nigdy nie jest do końca obiektywna chyba, że bardzo wyraźne są zaniechania czy też sukcesy. Są gminy, które zrobiły od nas więcej, są i takie gdzie zrobiono mało. Poczekajmy na wyniki rozliczenia byłego wójta (ile kasy wydał i na co i czy mógł działać taniej?) i realizację pomysłów nowego wójta. Wtedy będzie powód do dyskusji, a dzisiaj tylko niezdrowe emocje.
gredarek

2015-06-17 13:20:44
do "do gredarek 2015-06-17 12:54:44" Rzecz jest szybka do wyjaśnienia. Pan Lysy nie sprzedał tego hotelu przez kilka lat, bo dał sensowną cenę, żeby gmina na tym nie straciła. Nie było kupca, bo i koniunktury nie ma. Teraz (choć budynek przez lata niszczał) nagle ogłasza się go jako ruinę (choć wcale tak być nie musi, ważne są tutaj ekspertyzy budowlane). Z zewnątrz może wyglądać nieciekawie, w środku też. Ale nie to jest podstawą ekspertyzy. Chodzi zapewne tutaj o szybką sprzedaż, żeby pokazać, że się jest prężniejszym gospodarzem od Lysego. Słuszne postępowanie, ale przy jednym założeniu: budynek się sprzeda za godziwą sumę, wg rzetelnych ekspertyz ustaloną cenę. Jeżeli coś jest nagle, to zawsze jest po diable, pośpiech jest bowiem dobry przy łapaniu pcheł i przy sraczce. Niestety tutaj jest zapaść finansów gminy, stąd takie nieskoordynowane machanie rękami tonącego. Szybka sprzedaż tego hotelu będzie obarczona stratami, nie zyskami.
gredarek

2015-06-17 13:21:20
A jaka cena hotelu? :D
do gredarek

2015-06-17 13:40:21
Jak chcesz to potrafisz, bez emocji i konkretnie.
gredarek

2015-06-17 13:47:25
Wpływy... Owszem, wpływy do kasy. Wpływy można źle zrozumieć, jako koneksje, powiązania. Wszak chodzi o to, by gmina robiła dobre, rzetelne interesy, jeśli coś sprzedaje. Tu wtedy mamy albo zyskowną transakcję, albo transakcję obarczoną stratą. Albo się coś bowiem opłaca, albo się nie opłaca. I tutaj w tym sensie dochód, zysk. To każdy rozumie. Wpływy większość z nas rozumie jako koneksje. Zatem trochę elastyczności nam wszystkim się przyda w języku. Co do boiska i asfaltu. Niech będzie. Śmiałem się z nieutwardzonego gruntu, bo tak to wyglądało jakby asfalt ktoś bezrozumnie kładł na spulchnionym. Skoro grunt jest utwardzony, to niech będzie asfalt :) Według mnie to długo jeszcze będzie asfaltowe, bo zapomni się o tej sprawie. I w tym znaczeniu należy rozumieć moją ocenę sytuacji. Brakuje zatem dyskusji, bo wszyscy atakują. A ja chętnie rozmawiam z ludźmi, jeżeli mówią do rzeczy :D
Florian jest mój

2015-06-17 14:46:10
Widzę, że co najmniej co drugi w Bochni jest specjalistą od nieruchomości. Pani Anito z "Północy" - wielka konkurencja Pani wyrasta! Tylko dlaczego gdzieś zaginęła pierwsza "ekspertka" na tym rynku, Madzia. Czyżby się jej wazelina skończyła w wątku o dyrektorze WUP? A teraz do rzeczy. To w końcu ile ma to kosztować? Panie Bzdek ,pogoń Pan w końcu tę amatorszczyznę i zatrudnij chociaż kilku, bez widocznych oznak oligofrenii, bo inaczej Pan, a za Panem cała gmina, pójdzie z torbami. Faktycznie, znakomici fachowcy, którzy drugi dzień nie potrafią odpowiedzieć na wyjątkowo proste i konkretne pytanie. Czy oprócz plotek coś jeszcze potrafią?
Informacja

2015-06-17 16:37:18
Na stronie urzędowej gminy Bochnia zamieszczony jest opis nieruchomosci - b. Hotelu Florian. Z opisu wynika ze działka ( teren budowlany) ma powierzchnię ponad 60 arów . Budynek ma 5 kondygnacji , windę oraz utwardzone parkingi na 50 samochodów. Powierzchnia użytkowa budynku - ponad 2700 m kwadratowych. Według mnie nieruchomość jest warta min. 4,5 mln z "
Do śmieszne

2015-06-17 17:17:22
Jezeli jak twierdzisz, budowanie pływalni, itd itd... jest zasr....m obowiązkiem każdego wójta, to pokaż mi drugą gminę wiejską w powiecie bochenskim , w której wójt wybudowałby pływalnię, sztuczne lodowisko, 10 sal gimnastycznych i kanalizację w 70 % gminy ? Ja wiem ze tylko pan Lysy zrobił to wszystko w gminie Bochnia. Niektóre gminy nie maja jeszcze 1 m kanalizacji. Sztucznego lodowiska nawet burmistrzowie Bochni i Brzeska nie potrafili dotąd wybudować. Czy o tym nie wiedziałeś ? A moze nasz krótka pamięć ? To nie jest śmieszne - to jest skleroza polityczna.
Jeszcze śmieszniejsze!

2015-06-18 08:32:01
Gmina Bochnia to prawie 70% ogólnej kwoty jaką dysponują wszystkie gminy na terenie Powiatu Bocheńskiego, pokazywanie więc innej gminy z tego terenu, która ma być porównana jest naprawdę śmieszne. Wybudowanie pływalni, boisk, sal gimnastycznych itd. jest niczym innym jak zas..nym obowiązkiem każdego wójta, ten miał większe możliwości finansowe, więc zrobił więcej niż ościenne gminy. Kanalizacja np. w Wiśniczu kosztowała gospodarstwo domowe około 800 zł, a kanalizacja robiona przez Lysego kilka tysięcy - widzisz różnicę? Kosztem kanalizacji i wody zostali obciążeni mieszkańcy a nie gmina, dodatkowo wpłaty były "dobrowolne" i na inny cel. Sądzę, że to ciekawy wątek dla prokuratury, bo to nie jest śmieszne. Musisz także wziąć pod uwagę, że lodowisko nie jest "wybudowane", bo to konstrukcja namiotowa z zapleczem w postaci kontenerów. Można to wozić z miejsca na miejsce i stawiać gdzie się chce, byle by w miarę równo było, taka to "budowla". Nie rozśmieszaj mnie już więcej argumentacją z sufitu i nie wychwalaj za to co jest oczywiste.
do "informacja"

2015-06-18 14:59:05
"Według mnie nieruchomość jest warta min. 4,5 mln". Wygląda na to, że ty jedyny znasz cenę? Skoro tak, to może ty jesteś wójtem, zastępcą, a może "Senatorem Koniem", że jako jedyny dostąpiłeś tego zaszczytu... Udzielisz choć trochę rąbka tajemnicy, bo na tych "lewusów' z Gminy, łącznie z naczelnym, nie ma co chyba liczyć, skoro narobili tyle ruchu, a teraz milczą jak zaklęci. Dzieciaki do piaskownicy, a nieruchomości zostawcie fachowcom.
kontroler

2015-06-22 14:38:58
Bzdeku, nawet twoi zwolennicy zaczynają patrzyć ci uważnie na ręce. Umarzasz lekką rączką podatek dziwnym biznesmenom . Zatrudniasz nowych urzędników do urzędu gminy. Wydajesz kasę na ekspertyzy. Nic dziwnego, że brakuje ci pieniędzy chociaż inwestycje są zatrzymane. Jeżeli spróbujesz sprzedać Floriana poniżej wartości rynkowej będziesz miał duże kłopoty. Na razie słyszymy, że na nic nie masz kasy. Twoje rządy to zadłużanie gminy na 4 miliony i zatrudnianie niekompetentnych ludzi jak Całka. Gdzie są obiecane pieniądze za kanalizację które miałeś oddawać ? Nie mamy kanalizacji ani pieniędzy !!!!!!!
dziwny brak reakcji

2015-06-23 13:07:04
Od jakiegoś czasu nagle ucichła "Zorganizowana Grupa Hejterów", działająca przy jednej z instytucji bocheńskich - każdy wie, o której mowa. Co się stało z nimi? Czyżbym dobrze słyszał na mieście, że wreszcie ktoś dobrał im się do skóry i "znajomości" w końcu okazały się zbyt krótkie?
gredarek

2015-06-25 18:12:15
Drogocenny Florian? Rudera chyba stała się - za dotknięciem wójtowej różdżki - stała się pałacem. Ale i pałace ciężko utrzymywać, kiedy kasa gminna pusta, a pensje urzędników i pracowników w gminie trzeba wciąż wypłacać... Aż dziw bierze... Najpierw nazywano ruderą, a potem nagle cisza nastąpiła :D Musi coś jest na rzeczy z tym podstawionym kupcem... Ruderę puściłoby się za grosze, ale na krótko by tej forsy na wypłaty starczyło. Inni już zauważyli realną wartość tego budynku wraz z terenem... :D
Jurek tfuj ziom

2015-06-25 23:54:54
gredarek od dłuższego czasu filozofujesz na forum, czytam twoje komentarze i stwierdzam, że jesteś debilem.
Jurek tfuj ziom

2015-06-26 00:01:43
Jurek stary komunista bierze przykład z kumpla po fachu Bronka (wielka przegrana) i zatrudnia jakiś spranych komputerowych maniaków, którzy hejtują Bzdeka i wypisują jakieś brednie, aż żal czytać!!!
do "Jurek tfuj ziom"

2015-06-26 08:10:05
Jak z główką wszystko w porządku to chyba "zamoczyłeś"... Wszystko teraz w rękach gredarka. Coś jest jednak na rzeczy, że "hejterom" puszczają nerwy.
gredarek

2015-06-26 10:08:12
Jurek tfuj ziom 2015-06-25 23:54:54 "gredarek od dłuższego czasu filozofujesz na forum, czytam twoje komentarze i stwierdzam, że jesteś debilem.". Filozofia nie jest debilna! Ale zawsze wolno Ci mieć o mnie swoje zdanie. Pytam jedynie o to, czy ty jesteś w stanie cokolwiek potwierdzić, a nie tylko stwierdzić :D :D Rada (bezcenna, drugiej nie udzielę!): nie czytać moich wpisów, kiedy tak boleśnie irytują :D
Jurek tfuj ziom

2015-06-28 16:56:41
Nie irytują tylko bardziej spamują. Zamiast pisać konkretnie na temat, to piszesz bzdury. Dam Ci dobrą rade jaką zawsze udzielam "Piłeś nie pisz!".
REKLAMA