Powiat

piątek 04 sierpnia 2017 18:03:29

Groźny pożar w IspiniGroźny pożar w Ispini

Wcoraj, 3 sierpnia, wybuchł w Ispini groźny pożar. Zapaliła się stodoła, a od płomieni zajęła się również pobliska stajnia.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli druhowie z OSP Ispinia.  Po rozpoznaniu zagrożenia przystąpili do gaszenia stajni oraz, poprzez podawanie wody, zabezpieczyli rozprzestrzenienie się ognia na drewniany dom.

Z pomocą pośpieszyły jednostki z sąsiedniego powiatu: jednostka z PSP Proszowice oraz OSP Nowe Brzesko, które zajęły się gaszeniem ścierni, stanowiła ona bowiem bezpośrednie zagrożenie dla pobliskich zabudowań. 

Na miejsce zdarzenia przybyły również jednostki PSP Bochnia, OSP Drwinia, Wola Drwińska oraz Dziewin. Mimo wysokiej temperatury i szybkiego rozprzestrzeniania się żywiołu udało się zapobiec rozlaniu się ognia na pobliskie zabudowania. 

W akcji brały udział również jednostki z OSP Grobla i Niedary, których druhowie brali udział w usuwaniu spalonego drzewa oraz przetrząsania pogorzeliska .

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

REKLAMA