Powiat

środa 22 czerwca 2016 20:36:02

Gmina Bochnia: wójt dostał absolutoriumGmina Bochnia: wójt dostał absolutorium

Dziś, podczas XVIII Zwyczajnej Sesji Rady Gminy Bochnia udzielono absolutorium wójtowi gminy z tytułu wykonania budżetu za rok 2015. Był to pierwszy, samodzielny budżet Marka Bzdeka.

Absolutorium udzielono jednomyślnie. Podobnie zresztą, działo się przy głosowaniu nad pozostałymi uchwałami Rady Gminy.

Jeśli chodzi o budżet na 2016 rok to dochody ogółem zaplanowano w wysokości 55 220 725,34 zł. Zadłużenie Gminy zaś to 17 413 460,00, czyli 30%.
Na spłaty raty kredytów i pożyczek planuje się przeznaczyć 1 020 000,00zł.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

jednomyślni jak za PRL-u

2016-06-23 23:00:40
Jednomyślni radni, ha, ha, ha !!!!! Lepiej było napisać : jednakowo bezmyślni . Bo dlaczego żaden z Was nie zapytał : 1/ dlaczego przedszkole w Proszowkach nie ruszyło we wrześniu 2015r a na budowie prawie przez rok nic sie nie działo? 2/dlaczego nowy wójt nie kontynuuje rozbudowy szkoły (sali gimnastycznej) w Brzeznicy, rozpoczętej przez poprzedniego wójta ? 3/dlaczego i komu Bzdek zlecił za kilkadziesiat tysięcy złotych nową "Strategię rozoju gminy", ktora po paru tygodniach nadaje sie do kosza bo obowiązuje juz nowa ustawa o rewitalizacji , z której wynika obowiazek posiadania przez gminę całkiem innych (!) dokumentów ? 4/dlaczego Bzdek ukrywa przed radnymi i opinia publiczna fakt, ze jego poroniony pomysł czyli druga sala sportowa w Łapczycy ma kosztować aż 12,5 miliona złotych - to jest tyle co łącznie 5(!) hal sportowych wybudowanych przez poprzedniego wojta Lysego. Maksymalna dotacja unijna wynosi 75% ale najwyżej od kwoty 3,5 mln czyli 2,5 mln . Skad gmina weźmie brakujące 10 mln zł - wszyscy w UG nabrali wody w usta bo Bzdek naobiecywał i teraz już wie że nic z tego nie bedzie !!!!!!! 5/dlaczego nikt nie zapytał czemu w ciagu 1,5 roku rządów Bzdeka zadłużenie gminy Bochnia wzrosło z 8,5 % do 30% czyli prawie 4 razy. To jeszcze nie wszystko zadłużenie bo gmina wydała jeszcze obligacje na kilka milionów złotych i je również trzeba zwrócić . 6/ dlaczego Bzdek przez rok nie wykupił zrobionych map geodezyjnych i nie zamówił projektu kanalizacji w Majkowicach ? 7/ dlaczego Bzdek doprowadził do tego, że nikt z pracownikow UG nie ma uprawnień budowlanych a kosztorysy są zlecane za ogromne pieniadze (!) ludziom spoza Urzedu. Ta sprawa wybitnie śmierdzi !!!!!!!
KBC

2016-06-24 00:01:20
Jurkowi chyba opadła szczena...
KBR

2016-06-24 11:18:18
Fajnie, bo to dobry budżet. Gratuluję.
do jednomyślni jak za PRL-u...

2016-06-24 15:45:54
.... i za WJL :) Co do sali w Brzeźnicy to z tego co wiem, poprzednik Bzdeka zaprojektował raczej salkę do rehabilitacji niż salę gimnastyczną. Zacząl ją budować w wielkim pospiechu tuż przed wyborami. Za niewiele większe pieniądze możnaby wybudować pelnowymiarową salę, gdzie moglybyy się odbwać rozgrwki sportowe. Ale odkręcić to teraz... lat chyba trzeba!
x

2016-06-24 18:21:53
Tak dla przypomnienia artykuł z dnia 7 sierpnia 2014 r z www.głos24.pl- portal gazet lokalnych. "Zdecydowanym poparciem radnych Gminy Bochnia (13:1) zakończyło się głosowanie nad absolutorium dla wójta Jerzego Lysego za wykonanie budżetu w 2013 roku. Kierowany przez niego samorząd dysponował dochodami w wysokości ok. 50 mln 603 tys. zł, z których wydał ok. 48 mln 787 tys. zł. Na koniec roku łączne zadłużenie wyniosło zaledwie 13,6% przy ustawowym limicie 60%. Dzięki staraniom wójta i jego pracowników ze środków zewnętrznych uzyskano łącznie 10 mln 126 tys. zł, czyli ok. 20% całego budżetu. Podkreśliła to Komisja Rewizyjna wnioskując o udzielenie absolutorium". To tylko tak a propos zadłużenia, które drastycznie wzrosło i jednomyślności w radzie. Wtedy jeszcze był chociaż jeden radny, który inaczej myślał i głośno to wyrażał. Teraz wszyscy klaszczą jednomyślnie.
wyborca

2016-06-24 20:47:20
Głosowałem na Bzdeka i nie żałuję! Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Kompetentny, słowny, z każdym umie się dogadać. Dobra zmiana i tyle w temacie.
do x

2016-06-24 23:22:41
Nie bez powodu ludzie wybrali pana Bzdeka. On dba o ludzi, o szkolnictwo (rozdzielenie klas łączonych), o ochotnicze straże pożarne (nowy samochód strażacki - ponad 500 000zł, więcej pieniędzy na wyposażenie), o kulturę (WDL w Cikowicach), o sport (większe dotacje dla ludowych zespołów sportowych, rozbudowa infrastruktury sportowej), o przedsiębiorców (ulgi dla rozpoczynających działalność na terenie Gminy), o inwestycje (zintensyfikowano skuteczne pozyskiwanie środków unijnych - kanalizacja, oświetlenie, drogi).... Bzdek to dobry wójt, a Gmina Bochnia to dobra gmina.
do do wyborcy

2016-06-25 20:23:35
Bzdek, kochaniutki. Przez duże B. Małe jest chamstwem
Do wyborcy

2016-06-25 20:56:59
Dobra zmiana nie podniosła by mi tak podatku! Czemu nie ma zebrań ? Poprzednika byście tu zjedli gdyby tak zrobił...
Proszę nie obrażać...

2016-06-26 00:51:59
Proszę nie obrażać pana Biernata. Pan Biernat to bardzo kompetentny człowiek i pisanie o Nim w takim kontekście jest sporym nadużyciem. Uderzanie w takiego człowieka, taki autorytet dla swoich partykularnych, szemranych celów jest niemoralne i szkodliwe dla lokalnej społeczności. A dlaczego tak uważam? Pan Biernat to wzięty prawnik, który należy do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Jest On również cenionym samorządowcem, gminnym i powiatowym, działaczem społecznym, działającym w licznych stowarzyszeniach i organizacjach pozarządowych. Wiele osób, zwłaszcza w Rzezawie i Jodłówce, zna Go jako pasjonata futbolu, trenera i prezesa klubu Gosir-Novi Rzezawianka. Jest On również wiceprezesem w Bocheńskim Podokręgu Piłki Nożnej, który został wyróżniony przez PZPN za swe zasługi. Jednak największą sympatię zaskarbia sobie tym, że pomaga ludziom, udzielając darmowych porad prawnych. Ludzi tego formatu nie ma zbyt wiele i tym bardziej należy im się szacunek.
R.Z

2016-06-27 19:07:57
Jedno jest pewne, Lysy kupił hotel za prawie 3mln, a ekipa Bzdeka kupiła działkę na Partyzantów za prawie 6 mln. Pytanie czy ktoś widział biznes plan? Czy jak za Lysego - rada jednogłośnie przyjęła... Będzie materiał do gazetki i krzyżówki w następnych wyborach ale chyba nie dla Bzdeka:)
do proszę nie obrażać....

2016-06-27 19:30:38
Wpisu tego chyba sam dokonał prawnik z Rzezawa, wychwala się że szkoda mówić. Może by coś ten prawnik napisał o niegospodarności, źle wydatkowania ponad 8 tys zł z klubu Gosiru gdzie jest viceprezesem, a teraz klub ma finansowe problemy i oczywiście zwala na innych, należy do partii PO
Do złośliwego poprzednika

2016-06-27 23:46:58
Pan Biernat to wzięty prawnik, który należy do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Obrażanie człowieka inteligentnego i gruntownie wykształconego (absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego i Politechniki Krakowskiej) jest absurdalne. Oprócz kariery prawniczej pan Biernat jest cenionym samorządowcem (poprzednio radny Gminy Rzezawa, obecnie radny Powiatu Bocheńskiego) i działaczem społecznym (liczne stowarzyszenia i organizacje pozarządowe). Wiele osób zna Go jako pasjonata futbolu, sportowca a obecnie prezesa i trenera w klubie sportowym z Jodłówki i Rzezawy Gosir - Novi Rzezawianka. Pan Biernat jest również wiceprezesem ds. organizacyjno-sportowych Bocheńskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Bochni. Za wsparcie i stwarzanie warunków do rozwoju piłki nożnej na terenie Gminy Rzezawa został wyróżniony odznaczeniem Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka - Mecenas Futbolu Małopolskiego. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Jak na faceta po trzydziestce to spore osiągnięcia, nieprawdaż? Ten gość zasługuje na szacunek, a nie na chamskie hejty.
do poprzednika

2016-06-28 15:33:50
Jest zdolny do poświęcenia i pomocy ludziom, którzy pomocy i wsparcia potrzebują. A co do szczegółów, to wszystko jest w Internecie, mądralo.
Proszę nie obrażać....

2016-07-01 09:25:05
Proszę nie obrażać pana Biernata. Pan Biernat to bardzo kompetentny człowiek i pisanie i Nim w takim kontekście jest sporym nadużyciem. Uderzanie w takiego człowieka, taki autorytet dla swoich partykularnych, szemranych interesów jest niemoralne, karygodne i uderza w lokalną społeczność. Pan Biernat ma wszelkie kwalifikacje, aby zajmować stanowiska urzędnicze. Jest to człowiek gruntownie wykształcony (Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska), radca prawny, należący do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Oprócz kariery prawniczej, ma duże doświadczenie samorządowe (Rada Gminy Rzezawa, Rada Powiatu Bocheńskiego). Wiele osób przyznaje, że to bardzo skuteczny radny z wieloletnim doświadczeniem w pracy samorządowej jak i bezinteresownej pracy na rzecz społeczności lokalnej. Proponuję, aby osoba, która szarga dobre imię pana Biernata napisała nam coś o sobie - chętnie porównamy i ocenimy!!!!!!!!!!1
wyborca raz jeszcze

2016-07-01 15:13:06
Nikt nie może szargać dobrego imienia mądrych i zasłużonych ludzi. Merytorycznie można pisać, ale bez chamskich, personalnych podjazdów, spowodowanych zazdrością, zawiścią i zwyczajną ludzką podłością.
30% rozsądku

2016-07-02 15:47:38
nie trzeba szargać imienia tym ludziom, sami sobie szargają opinię poczynając od niektórych pań, po panów tej egzotycznej ekipy, zdjęcie j/w
do poprzednika

2016-07-03 21:19:29
CI LUDZIE MAJĄ POPARCIE, NAJWYŻSZE MOŻLIWE KWALIFIKACJE I MANDAT SPOŁECZNY. OŚMIESZA SIĘ TEN, KTO NIE SZANUJE DEMOKRACJI, OBRAŻA, OCZERNIA, ZNIESŁAWIA I PODŻEGA DO ZŁEGO.
KBC

2016-07-13 22:28:07
Marek Bzdek to człowiek, z którym można pogadać. I żeby coś załatwić nie trzeba mu wchodzić do du.py. A Jurek to uwielbiał - teraz został mu tylko palec. Wszyscy Ci co wcześniej trzymali za Lysym, nawet podczas kampanii potrafili się ośmieszać popierając go - szybko się przekonali, że popełnili błąd. Ale w pamięci mieszkańców i tak się zapisali jako chorągiewki.
do KBC

2016-07-14 22:35:27
Proszę się nie wypowiadać w moim imieniu pisząc WSZYSCY. Ja się pod tym nie podpisuję. Owszem, sprzedawczyków się namnożyło jak grzybów po deszczu. Niektórzy by nawet swoją duszę sprzedali, więc warto zapamiętać ten cytat J.Piłsudskiego "Ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać". Masz rację, że wielu jest takich bez honoru, którzy włazili Lysemu, a teraz włażą Bzdekowi,bez zażenowania.A propos pogadania z wójtem to nie mogę się doczekać pogawędki na zebraniu wiejskim, bo przecież w TVP Kraków zapowiadał,że będzie rozmawiał, rozmawiał i rozmawiał, a tu w ogóle zebrań nie ma,żeby porozmawiać. Rozmowy z wójtem są niezwykle "imponujące i ciekawe", szczególnie wtedy gdy na co dzień rozmawia się z ludźmi bardzo elokwentnymi, oczytanymi, zorientowanymi mocno w swojej branży. Tego nie mogę stwierdzić o obecnym Panu wójcie. Lysy miał wiele wad, ale tego ,że jest niezwykle inteligentny, oczytany, znający się na literaturze, muzyce, sztuce, pięknie się wypowiada na wiele tematów, nie ma barier przed wystąpieniami publicznymi, nie popełnia błędów językowych i stylistycznych i wie o czym mówi mając na uwadze samorząd i branżę budowlaną - tych atutów nikt mu nie odbierze. Nikogo nie obrażam tylko stwierdzam fakty.
do poprzednika

2016-07-17 21:45:40
A ja stwierdzam fakt, że pan Bzdek mocno stąpa po ziemi, nie jest fanatycznie przywiązany do swego stanowiska i nie będzie utrwalał swej władzy po trupach. On dobrze wie, że to kontrakt na cztery lata, a na szacunek ludzi trzeba sobie zasłużyć. Pan Bzdek pracuje, nikogo nie podgryza, nie oczernia, nie wyszydza, nie obraża, czy to w realu czy w internecie. Bzdek to człowiek bardzo kontaktowy, który nie stwarza barier. Ponadto jest on z wykształcenia humanistą, na uniwersytecie ukończył historię, przez wiele lat był nauczycielem i wychowawcą młodzieży. Kierował również największą szkołą powiatową, która za jego kadencji miała największy nabór. Elokwencji nie można obecnemu wójtowi odmówić, podobnie jak dobrego kontaktu z ludźmi.
do poprzednika

2016-07-19 17:29:35
Miałam z nim kontakt i zapewniam,że stwarza bariery,wyszydza i obraża, więc proszę nie generalizować. I proszę nie mówić ,że to kontrakt na 4 lata , to jest służba, a wójt traktuje to jak kontrakt =zarobię kasę i po 4 latach może mnie już nie być , niech się martwią następcy, bo już nie będzie co sprzedać , bo wszystkie nieruchomości gminne już będą sprzedane , dług wzrośnie do x% i tak dalej. Pozostanie ten pozorny dobry kontakt, który jest owszem bardzo ważny, ale najważniejsza jest polityka gminna a nie aparycja. Sorry. Dobry gospodarz nie ma długów jak i w domu tak i w instytucji.
KBC

2016-07-19 18:03:23
Ważne że gmina została oczyszczona z komunistów, wywyższających się i nie szanujących ludzi mających odmienne zdanie.
z gminy

2016-07-19 22:08:32
Bzdek to dobry gospodarz, dba o ludzi, mieszkańców i infrastrukturę... Szanuje ludzi......A najważniejsze, że ma kręgosłup moralny i etykę - nie opluwa nikogo ani w Internecie ani poza nim.
REKLAMA