Powiat

wtorek 12 czerwca 2012 20:47:14

Gmina Bochnia: opóźnienia wypłat dla nauczycieliGmina Bochnia: opóźnienia wypłat dla nauczycieli

Od kilku miesięcy nauczyciele zatrudnieni w szkołach w Gminie Bochnia otrzymują wynagrodzenia za przepracowane godziny ponadwymiarowe z opóźnieniem. Dyrekcje szkół podpisują z pedagogami ugody dotyczące wypłat które mówią o wypłatach godzin nadliczbowych w późniejszych terminach.

Taki stan rzeczy trwa od kilku miesięcy. Nauczyciele wzywani są przez poszczególnych dyrektorów szkół którzy wręczają im do podpisania dokumennt zwany ugodą. Czytamy w nich m.in.

Dyrektor w miarę otrzymywanych od organu prowadzącego środków finansowych, zobowiązuje się do spłaty zadłużenia o którym mowa w &1 w ratach, nie później niż do końca czerwca 2012r., a nauczyciele rezygnują z przysługujących odsetek za nieterminową wypłatę godzin ponadwymiarowych.

I w kolejnym paragrafie:

W trakcie wykonywania niniejszego porozumienia zgodnie z jego zapisami Pracownicy zobowiązują się nie podejmować działań prawnych w celu egzekucji zobowiązań.

Zapytani przez nas dyrektorzy potwierdzili, że podpisywanie takich dokumentów ma miejsce zaznaczyli jednak, że w miarę możliwości finansowych pieniądze te spływają i są już częściowo wypłacane. Nauczyciele są również zaniepokojeni składkami jakie są odprowadzane do ZUS. Wielu z nich ma obawy, że składki także są wpłacane z opóźnieniem. Pedagodzy są oburzeni takim stanem rzeczy i wskazują na szkoły w innych miejscowościach gdzie takich problemów nie ma. Nie chcą jednak występować na drogę prawną bojąc się zwolnień. Przedstawiciele związków zawodowych także moco akcentują swój sprzeciw i zapowiadają działania.

Wójt Jerzy Lysy zapytany przez nas o komentarz do sprawy i wyjaśnienie co jest powodem takiego stanu rzeczy nie udzielił do tej pory odpowiedzi.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Chip

2012-06-12 23:31:57
Nie rozumiem. Nadgodziny to znowu nie są olbrzymie kwoty. A jednak gmina ich nie wypłaca na czas. Czy to oznacza, że już całkiem nie ma kasy i ledwo zipie?
hh

2012-06-12 23:48:13
i tak a dużo zarabiaja, a za mało robią - 40 h niech pracują
AA

2012-06-12 23:55:44
Takie wpisy swiadcza, ze ktos wogole nie rozumie pracy nauczycieli. W szkole maja godziny dydaktyczne z dziecmi - poza tym, sprawdziany - przygotowywanie i poprawa, opieka i nadzor podczas wycieczek i wyjazdow, posiedzenia rad, spotkania z rodzicami i staly z nimi kontakt, wypelnianie i liczenie dziennikow i frekwencji, wypelnianie arkuszy, przygotowywanie gazetek, przygotowywanie szkolnych uroczystosci, konkursow... itd, itp. Nauczyciele pracuja wiecej niz 40 godzin tygodniowo - najwiecej w domu. Tylko takie zaklute paly nie maja pojecia na czym ta praca polega i wypisuja takie idiotyzmy. A tu jeszcze czytam, ze im nie placa. Dla mnie to skandal. To jest juz cywilizacyjna zapasc i degrengolada!
fidyk

2012-06-13 00:37:45
18 godzin tygodniowo pracy to jest skandal!!! Pracuję 40 godzin + nadgodziny i mam 1800 zł na rękę, a znajomy nauczyciel wychodzi o 13.00 ze szkoły i ma 2500 zł na rękę i jeszcze płacze że za nadgodziny ma z miesięcznym opóźnieniem wypłacane! Po pracy w szkole idzie na drugi etat w prywatnej szkole językowej i zarabia kolejne 1500 zł - i dalej płacze że mu się krzywda dzieje! Znam nauczycieli z Gminy Bochnia którzy w ciągu 6 lat - 3 razy byli na rocznym, płatnym urlopie dla poratowania zdrowia i w tym czasie handlowali nieruchomościami. Zapytajcie w jednej ze szkół na północy gminy Bochnia...
kwitek

2012-06-13 01:04:04
Z tekstu wynika, że wynagrodzenie zgodnie z umową nauczyciele dostają, a premie ponadwymiarowe - z miesięcznym opóźnieniem... Ja w swojej firmie (prywatnej budowlanej) dostaję wynagrodzenie z 2-miesięcznym opóźnieniem, a o premiach za nadgodziny (pracuję po 10-11 godzin dziennie oraz w soboty) to mogę zapomnieć. Niech gryzipiórki nie narzekają bo mają lajcik!
POdziekujcie

2012-06-13 07:16:00
POdziekujcie platformersom za to ze tak poobcinali subwencje oswiatowa. jedno jest pewne karta nauczyciela ze swoimi chorymi zapisami ledwo zipie i tylko patrzyc jak to wszystko sie rozsypie
do pieniacza "gryps"

2012-06-13 12:23:51
po pierwsze, prowokatorze - co ma piernik do wiatraka? Po drugie - od kiedy to syn odpowiada za przeszłośc ojca? (nawet zakładając, że było coś na rzeczy), po trzecie: od kiedy to urzędniczy fan klub pewnego wójta to prawica?:)
antek

2012-06-13 12:37:38
a ja jako podatnik wole zeby wojt zaplacil nauczycielom z poslizgiem za DODATKOWE GODZINY niz zeby starosta pajak z moich podatkow placil o 1 mln zl wiecej za hale w lapanowie przez glupote swoja i swoich urzedniow oraz wynajmowal firmy zew za setki tys zl ktore robia to co powinni powiatowi urzednicy ktorzy za darmo nie pracuja
do grypsa

2012-06-13 12:39:34
do tej pory myślałem, że tylko menele grypsują, a tu się okazało że również "Prawicowi mieszkańcy Bochni" :). Co do brakującej kasy w Gminie - to dzięki jej "hojności" pieniądze zostały już dawno utopione we "Florianie". Brakująca kasa została przelana na konta byłych właścicieli. I to oni głównie zrobili biznes wyczuwając koniunkturę i trafiając na naiwniaków (chyba że się jeszcze z kimś podziałkowali?)
Emil

2012-06-13 13:33:42
Widzę, że na komentarze rzucili się w większości ci co chą odwrócic uwagę od tematu. Próbują zmieniać wątek na zarobki nauczycieli czy ile pracują, jak to zła redakcja... Za chwię będzie komentarz jak to w kraju jest źle, że kryzys, że wszyscy mają cienko, że wójt robi co może... itd wypisywanie dyrdymałów. Ale fakt jest faktem w gminie coś jest nie tak. Najpierw zaciskają pasa strażakom - na piechotę do pożaru :), teraz nauczycielom. Kicha, gmina finansowo najwyraźniej trzeszczy. Władza chyba źle nią zarządza skoro nie daje rady wypłacić kilka złotych nauczycielom na czas.
zlikwidować 4-5 szkół !!!!!

2012-06-13 23:43:51
ale ten wójt głupi. już dawno powinien zlikwidować 1/3 szkół, tak jak to zrobili w innych gminach. wtedy nadgodziny będzie płacił nawet przed terminem lecz ...tylko tym nauczycielom, którzy będą mieli robotę. już dawno powinni wyrzucić trochę nauczycieli bo ich pensje, dodatki, wyrównania, płatne urlopy zarzynają gminę. u nas w stalprodukcie pracuje 70 % tego co 20 lat temu, w kopalni - 30%, a nauczycieli zostało tyle samo choć dzieci jest o połowę mniej.
KILKA ZŁOTYCH ?

2012-06-13 23:55:37
MOJA CIOTKA JEST NAUCZYCIELKĄ. BIERZE ZA NADGODZINY ĆWIERĆ PENSJI. W SKALI TAKIEJ DUŻEJ GMINY TO KILKASET TYSIĘCY ZŁOTYCH. MÓWIŁA ŻE U NIEJ WSZYSCY PODPISALI UGODĘ BO LEPSZY POŚLIZG NIŻ UTRATA PRACY. ONA POPIERA WÓJTA . JA PAMIĘTAM JAK W SZPITALU PILĘGNIARKI PODPISYWAŁY UGODĘ ALE ONE R E Z Y G N O W A Ł Y Z CZĘŚCI WYNAGRODZENIA . W SZKOŁACH NIE ZABIERAJĄ NAUCZYCIELOM TYLKO WYPŁACAJĄ NADGODZINY PARĘ DNI PÓŹNIEJ NIŻ DOTYCHCZAS. WIDAĆ OD RAZU ŻE PORTAL PODGRZEWA ATMOSFERĘ. NIECH NAPISZĄ CZEMU STAROSTA NIE WYPŁACIŁ PIELĘGNIARKOM I KIEDY WYPŁACI ZALEGŁE PIENIĄDZE !!!!!
Franek

2012-06-14 00:08:12
"Oburzeni pedagodzy wskazują szkoły w innych miejscowościach , gdzie takich problemów nie ma". Prawdopodobnie chodzi o te gminy gdzie zlikwidowano szkoły a w pozostałych miejscowościach rzeczywiście nie ma tematu nadgodzin i nauczycieli . Ja tam wolę żeby były takie problemy ale żeby szkoła dalej istniała. Dzieci jest rzeczywiście niedużo. Wszystko jest możliwe więc nie mieszajcie !!!!!
do antka

2012-06-14 00:14:42
1 milion złotych kosztowała podatnika niekompetencja głównego urzędnika powiatu czyli starosty. On zwalił winę na naczelnika inwestycji ale wszyscy w Starostwie wiedzą jak naprawdę było. Czas nic na ten temat już nie pisze . To wygląda na odwracanie uwagi opinii publicznej.
Kaziu B

2012-06-14 09:12:06
Nauczyciele powinni walczyć o swoje pensje!!!!! od nich zależy los naszych dzieci.Urzędasów wymienimy na menedżerów.Już nie długo.....
Dyrektorzy łamią prawo?

2012-06-14 17:57:18
Na miejscu dyrektorów bym się zastanowił czy im wolno takie rzeczy robić bo o ile się orientuję to jest niezgodne z prawem. Nauczyciel (z resztą jak każdy) ma mieć zapłacone za przepracowane godziny co miesiąc. Tak wynika z prawa. Więc dyrektorzy chyba nieźle ryzykują wręczajac takie rzeczy do podpisania. Oby to się dla nich źle nie skończyło.
ZOSIA

2012-06-14 18:39:55
Po co w ogóle to całe zamieszanie?Artykuł ukazał się 12 czerwca, a zaległe nadliczbówki przelano nauczycielom 6 czerwca. Wiem co piszę, bo dotyczy mnie to osobiście. Nie rozumiem o co tyle hałasu. Ten artykuł to "musztarda po obiedzie"
bocian

2012-06-15 07:51:40
Zosiu pewnie otrzymałaś wypłatę za nadliczbówki, napisz jeszcze za który miesiąc?
bocian

2012-06-15 08:01:20
Czytając wpisy widzę, że jest jeszcze w Gminie Bochnia dość dużo matołków, którzy ślepo wierzą w to co robi i mówi pan i władca gminy, że lepiej zająć się tematem zastępczym niż prawdziwymi problemami gminy. Nie po to wielu ludzi walczyło i siedziało za czasów komuny, żeby teraz tolerować samowolkę i dyktaturę połączoną z zastraszaniem. Nauczyciele obudźcie się !
mm

2012-06-15 12:16:47
może w ogóle niech nauczyciele pracują w ramach wolontariatu i "dobrowolnie"!!!! rzecz jasna rezygnują z pensji na rzecz pana i władcy wojta lysego. smiechu warte ze tylko ta jedna gmina w naszym powiecie wiecznie ma ze wszytskim problem. nie ma kasy to po co lodowisko, po co balony, i wiele innych niepotrzebych pierdoł typu otwarcie kladki w daminicach... i jeszcze mowa ze zadna zkola nie zostala zamknieta... zaraz sie zaczna i zamykania szkol. wojt obiceywal ze nie zamknie - przed wyborami... a lada chwila i szkoly na klodke
mk

2012-06-15 12:18:04
a jak ktos sie tak buntuje przeciwko pracy nauczycieli ile to zarabiaja i ile pracuja to ja sie pytam takiego - czemu nayczcielem nie zostałes?!?!?!?!?! miales/as takie prawo!!!!!!!! trzeba bylo isc uczyc do szkoly a nie bzdety teraz wypisywac i "zazdroscic" ze ty za marne grosze pracujesz.
olo

2012-06-15 16:20:05
Skoro gmina taka biedna, że nie ma na to, aby na czas wypłacić nauczycielom za nadgodziny, to czemu wójto nie odda części swojej pensji większej niż pensja posła RP. To nieprzyzwoite, aby nauczycielom odbierać, aby wócisko miało co chce.
znany

2012-06-15 18:04:53
A na stażu pracuje się 40 godzin tygodniowo i ma się 760 na ręke i chociaż się też jest po studiach i z tytułem magistra
jan

2012-06-15 18:43:32
gdy wójt budował szkoły czyli miejsca pracy dla nauczycieli to źaden z nich nie pisał pretensji na czasie. teraz gdy mają byc ograniczenia wydatków bo nie ma dzieci - niektorzy nauczyciele nie potrafią tego zrozumieć. mimo że jest ich za duźo pensje mają wypłacane regularnie. Nadgodziny to inny temat. mogą poczekać.
ZOSIA do bociana

2012-06-15 19:41:48
Tak. Otrzymałam za kwiecień. Nie myśl sobie że popieram wójta, bo on ciągle zalega nauczycielom przedszkoli z wypłatą wyrównań i to za 2009rok. Nauczyciele ze szkół toczą bój o nadliczbówki wypłacane z 1-2 miesięcznym opóźnieniem. Ciekawe co by robili, gdyby byli w sytuacji nauczycieli przedszkoli i nie dostali wyrównań za 2009, a za 2010 i 2011 w ogóle ich pominięto?
bocian

2012-06-15 23:40:30
do Zosi. Masz rację, jest to bardzo niesprawiedliwe, że nauczyciele przedszkoli w ogóle nie otrzymali wyrównań od 3 lat i na pewno ich nie otrzymają jeżeli nie wystąpią indywidualnie do sądu. Wójt wiedząc, że się boją cierpliwie czeka aż minie 3 lata i zacznie się przedawnianie zobowiązań- czyli osiągnie cel- nie wypłaci!
do bociana

2012-06-16 12:53:22
20-tysięczna gmina Bochnia ma 12 albo przedszkoli czyli 2 razy więcej niż 30-tysięczne miasto Bochnia. Mieszkańcy widzą i doceniają podejście pana wójta do zagadnienia. Przedszkolanki też ale ktoś je podkręca przeciw wójtowi. One dobrze wiedza że jak gmina będzie musiała zlikwidować połowę przedszkoli to one pójdą na trawę.
jakie wyrównania ?

2012-06-16 13:04:01
jest wyrok sadu że dopłata do "średniej krajowej" może być egzekwowana tylko w placówkach oświatowych , na które gminy dostają subwencję rządową. na przedszkola gminy nie dostają ani 1 złotówki. poza tym , ja też pracuję w instytucji państwowej i nie zarabiam "średniej" którą podobno ktoś wyliczył w tym roku na 4.015 zł. kto ma mi wypłacić dopłatę do średniej ? wyrównanie za rok dostałabym prawie 15 tysięcy. nauczycielom powywracało się w głowach. czytałem że w końcu się za nich wzięli, nie będzie już urlopów na poratowanie zdrowia które dostawali gdy chcieli . płaci oczywiście szkoła czyli podatnik.
Emu

2012-06-16 13:18:16
Takie dyrdymały ile to zarabiają nauczyciele rozsyła rząd Tuska (Tusku matole ...) bo chce ograniczyć budżety szkół. Sam nie dając sobie rady z budżetem i polityką finansową likwiduje i ogranicza wszystkim pieniądze. Zapytajcie nauczyciela mianowanego ile zarabia na rękę? Wychodzi chyba 1800 zł do reki. Kontraktowi mają chyba po 1600 zł. Przestańcie kłamać. Te kwoty po 4 tys. są nie dość, że brutto to jeszcze z dodatkami dla dyrektorów, za maksymalną wysługę lat, za dodatki wiejskie, motywacyjne itd. - jak się z sumuje to tyle brutto wyjdzie ale nikt z nauczycieli nie ma tylu dodatków razem. A idioci powtarzają to co im napiszą w gazetach albo jakiś patałach napisze na internecie. Ci wójtowie co sobie nie radzą z budżetami to jeżdżą po nauczycielach ile zarabiają bo nawet nie są w stanie im zapłacić średniej krajowej. Patałachy a nie władza.
100 % prawdy

2012-06-16 13:20:04
z tym podkręcaniem zauważyłem że nikt w waszym portalu nie robił problemów gdy zamykano szkoły np. potrzebną szkołę pielęgniarek i podstawówki w gminie łąpanów. opóźnienie w wypłacie nadgodzin to betka jeżeli grozi zamykanie szkół. ale wójt nie chce zamykać . jakby zamknął cieszylibyście się bo byłoby o czym pisać. panie wójcie, psy szczczekają, ale się pan nimi nie przejmuj.
ktoś

2012-06-16 21:04:21
Jeżeli wszyscy chcieliby zarabiać średnią krajową to kto w takim razie będzie brał wypłaty niższe, by można było obliczyć średnią. Bo chyba wszyscy nie będą brali tyle ile biorą posłowie i dyrektorzy banków i innych przedsiębiorstw.
Zapytanie czy tak można?

2012-06-16 22:49:30
Jeśli władza przesyła takie polecenia jak poniżej to czy to jest w porządku? W związku z tym, że brakuje środków na wypłatę godzin ponadwymiarowych za II i II 2012r., w porozumieniu z Zastępcą Wójta proponuję, abyście Państwo jeszcze dziś zwołali ogólne zebranie wszystkich nauczycieli, którzy mają godziny ponadwymiarowe i uzgodnili z nimi ugodę (porozumienie) między pracodawcą a pracownikami. Ugoda polegałaby na: 1) uzyskaniu od pracowników akceptacji na zapłatę wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe za II i II 2012r. w późniejszym terminie, ale nie później niż do końca VI.2012r.; 2) zobowiązaniu się pracodawcy na taką wypłatę należności za godziny ponadwymiarowe za II i II 2012r. w terminie późniejszym (np. w transzach), ale nie później niż do końca VI.2012r. Ta ugoda powinna mieć formę pisemną (np. protokołu z dnia 03.IV.2012r, z listą obecności) z podpisami: z jednej strony pracodawcy, a z drugiej pracowników. Proszę potraktować tą propozycję jako wiążącą dla Państwa, a jednocześnie jedyne, aktualnie możliwe rozwiązanie problemu. Jeszcze dziś przekażemy Państwu szczegółowe informacje na temat ugody z ZUS-em na temat rozłożenia niektórych płatności.
edek

2012-06-16 23:19:19
panie wojcie - zlikwiduj polowe szkol , wyslij tych darmozjadow nauczycieli na zielona trawke , reszcie wyplacic te chore doplaty do sredniej i nadgodziny i zobaczymy co wtedy powiedza ci "obroncy" nauczycieli
dyrektor szkoły

2012-06-16 23:21:12
Ale nie rozumiem o co te emocje? Na chwilę obecną z tego co wiem w całej gminie wypłacone są godziny ponadwymiarowe za miesiąc kwiecień, za maj pewnie zostaną wypłacone w najbliższych dniach... A tu widzę że niektórzy piszą wypociny, podniecają się i podkręcają atmosferę. Zobaczcie co się dzieje w całym kraju, jak brakuje pieniędzy na autostrady (firmy bankrutują), służbę zdrowia (brakuje na leki onkologiczne). To są problemy, a tutaj robicie jazgot, bo ktoś dostał DODATKOWE pieniądze z niewielkim opóźnieniem.
jacek

2012-06-17 09:17:11
panie durektorze, pracownicy nie dostają w terminie pieniędzy za wykonaną pracę - są to zobowiązania wymagalne! i prosze nie wprowadzać pseudonormalności
do jacka

2012-06-17 09:23:36
Obudź się, nie widzisz że w tym kraju rozpoczyna się kryzys ekonomiczny?!!! Europa już się kończy, a teraz zaczyna się w Polsce!
KTOŚ

2012-06-17 09:24:31
,,robicie jazgot, bo ktoś dostał DODATKOWE pieniądze z niewielkim opóźnieniem.,, KTOSIE NIE DOSTAJĄ ZAROBIONYCH PIENIĘDZY I TO W PORZĄDKU MA BYĆ? Pracownicy zobowiązują się nie podejmować działań prawnych w celu egzekucji zobowiązań.... Dyrektorzy wprowadzają tzw. dobrowolny przymus a tak naprawdę mobbing to jest!
miki

2012-06-17 09:28:36
,,Z tekstu wynika, że wynagrodzenie zgodnie z umową nauczyciele dostają, a premie - z miesięcznym opóźnieniem...,, GODZINY PONADWYMIAROWE TO NIE TO SAMO CO PREMIA, wielki firmowcu!
do ktosia

2012-06-17 09:40:46
piszesz że to mobbing. a ja uważam że gmina do nauczycieli przez wiele lat stosowała PETTING , czyli pieściła się z nimi. teraz okazuje się że nawet za bardzo. kilku nie potrafi docenić że mają pracę !!!!!!!!!!!!!!! w innej gminie ich szkołę już by dawno zamknięto z powodu braku dzieci.
można

2012-06-17 09:45:57
,,Proszę potraktować tą propozycję jako wiążącą dla Państwa, a jednocześnie jedyne, aktualnie możliwe rozwiązanie problemu.,, MOŻNA TEŻ IŚĆ DO SĄD PRACY, WTEDY WÓJT ZAPŁACI Z ODSETKAMI!
Ongi

2012-06-17 14:53:59
Problem chyba w tym, że wójt na szkoły dostaje dofinansowanie i te pieniadze ma mieć. W takim razie gdzie sa?
BB

2012-06-17 14:54:30
Wójt nie zapłaci, bo jak zwykle umyje ręce. Będą winni dyrektorzy, którzy tak naprawdę niewiele mają do powiedzenia. Przecież to dyrektorzy podpisują wszystkie pisma a nie wójt. Wg RIO też winni są dyrektorzy (z imienia i nazwiska) a nie wójt.
do Ogi

2012-06-17 17:54:42
widać że nie masz pojęcia o temacie . gmina dostaje kasę na każdego ucznia a nie na każdego nauczyciela. jeżeli za ostatnie 10 lat ilość uczniów spadła o połowę to kasa z warszawy jest o połowę mniejsza. ale ilość nauczycieli została taka sama. więc gmina dokłada do tego interesu ciężkie miliony - zamiast robić drogi, chodniki gmina dopłaca do oświaty. 90 % kosztów to płace nauczycieli i tzw.pochodne(zus, podatek). a jeszcze sejm uchwalił nauczycielom14 pensję(dodatek uzupełniający) i podwyżki - co roku.
do ongi

2012-06-17 18:04:17
Gdyby wójt w Gminie Bochnia przeznaczał na oświatę tylko środki otrzymane z subwencji oświatowej to pieniędzy na płace nauczycielskie i utrzymanie szkół wystarczyłyby do sierpnia. Oni w gminie mają za dużo szkół i nauczycieli, podobno o 30 %. Duży szacunek dla wójta Leona że mimo tego nie likwiduje szkół i tyle sal gimnastycznych wybudował po wsiach. Krytykowanie takiego wójta za to że próbuje się dogadywać z rodzicami i nauczycielami jest wg mnie nie na miejscu. Tylko ślepy albo złośliwy chce robić zadymę.
Brick

2012-06-18 00:43:34
Bardzo dziękujemy także wójtowi za to, że w maju nie było powodzi, ogórki będą rosły i że co rano wstaje słońce. Długo się głowiliśmy za czyją przyczyną to się dzieje. Dziś już wiemy, że to dzięki wójtowi Leonowi. Dzięki wójtowi kręci się również Ziemia, cielą się krowy, kury niosą i pracuje walcownia w hucie. W ogóle to zawdzięczamy wójtowi Leonowi tyle, że nawet w naszej pale się to nie mieści.
obserwator

2012-06-18 16:46:25
Co z tego jak przyjdzie sobie taka jedna matka do szkoły i prosi nauczycieli, żeby ich córusia miała świadectwo z paskiem i Ci przekupieni (tylko nie wiadomo czym, bo tak jest juz kilka lat) nauczyciele naciągają ocenki nawet i z trójki zrobią piątkę byle tylko wyszło to świadectwo z paskiem. A inni chociaż się uczą to próbuje się im zaniżyć oceny. Ja nie wiem jak tak można robić i od czego są ci nauczyciele ale tak jest napewno w jednej ze wsi ( B.....) wójta Lysego. I tak wygląda sprawiedliwość w Gminie Bochnia
QWAK

2012-06-19 15:22:50
prawdopodobnie są bardziej zastraszeni niż przekupieni... bo wymagający i sprawiedliwi są pierwsi do zwolnienia!
gdy

2012-06-19 16:03:46
Nauczyciele się boją. Nikt się nie postawi. Może czas zmienić wójta na człowieka uczciwego, który swoje lata szkolne dobrze wspomina.
do gdy

2012-06-19 17:47:40
ale z ciebie glupek przeciez wojta wybieraja bezposrednio co 4 lata a lysy zna sie na swojej robocie to juz 3 czy 4 kolejna kadencje jest wojtem - a nie tak jak staroste ze grupka radnych wybiera a teraz pajak musi "splacac polityczne dlugi" nie u wyborcow tylko u radnych
do obserwatora

2012-06-20 00:07:17
to jeszcze jeden argument, że z nauczycielami wójt nie powinien się pier..lić. powinien zrobić jak zrobili w wojniczu , spośród 259 nauczycieli wyrzucą 45 osób a 17 osobom obniżą zakres umowy o pracę
J23

2012-06-20 00:09:39
JA SŁYSZAŁEM ŻE WÓJT JERZY LEON BYŁ NAJLEPSZYM UCZNIEM W SZKOLE PODOBNIE JAK MAO I KIM.
Obi

2012-06-20 16:10:02
Musicie sobie wybrać innego wójta, aby cokolwiek się naprawiło.
kumpel leona do j-23

2012-06-24 19:31:51
on rzeczywiście był miał same piątki. kujon jakiś. marnuje się na stołku wójta. poseł byłby z niego super ale on nigdy nie należał do żadnej partii z wyjątkiem WSI, więc w wolnej Rzeczypospolitej nie ma szans.
wyborca2

2012-06-24 19:43:05
A ja wójta nie lubię, bo tępi starostę. Gdyby Lysego wybrali na posła, byłobo by kupa śmiechu. Wójtem mógłby zostać pan Pławecki z PO albo pan Szumański z PIS.
woborca3

2012-06-25 00:23:59
I bardzo dobrze Lysy tępi Pająka, bo tym dowodzi jaki jest świr. Lysy to typowy kacyk lokalny. Nikt mu się nie podoba. Pławecki, jak pamietam,  bedac dyr MDK-u dopadla go filipinska grypa - oj długo go trzymała, a Szumanski to dopiero leń - przez 4 lata był wiceburmistrzem i jedyne co robił to pobieral wysoka pensje, potem "ciężko chorował" na koszt podatnika, ale wyborcy sie poznali na nim i gość przegrał wszedzie gdzie tylko startował.
SŁUŻBA

2012-06-26 10:52:59
SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA PANA STAROSTY PAJĄKA ZA WYKONANE PRACE NA TERENIE POGWIZDOWA ZA MOSTY NAWIERZCHNIE BARIERY.LICZYMY JESZCZE NA WYKONANIE CHODNIKA KTÓRY POPRAWI BEZPIECZENSTWO PIESZYCH.JESTEŚMY Z PANEM.
Obserwator

2012-06-26 15:41:05
Podziękowania dla Pana Starosty Pająka i Całki, dyrektora Dróg Powiatowych pana Korty, Rady Powiatu i wszystkim tym, którzy się przyczynili do wykonania mostków na drodze powiatowej do Pogwizdowa, a także kompleksowe wykonanie skrzyżowania w Zawadzie, a ostatnio barierę zabezpieczającą koło Soltysa w Pogwizdowie.Proszę bardzo także o wykonanie chodnika w Pogwizdowie , a także mostku na granicy Pogwizdowa i Zawady.
obserwator 2

2012-06-26 17:30:50
do pana ochla (obesrwatora) nie dziekuj tak bardzo pajakowi, calce, korcie, i radzie powiatu, bo nie sztuka jest zrobic jakis remont jak sie dostaje z gminnej kasy 300 tys zl.
do obserwatora

2012-06-27 19:23:31
Gdyby wójt Lysy i radni gminni nie dali powiatowi 300 000 zł to by starosta Pająk g...o zrobił a nie skrzyżowanie koło szkoły w Zawadzie . Robiłby chodniki w szczerym polu jak ten w Sobolowie. Albo by układał kosteczkę do lokali gdzie radni powiatowi prowadzą swoje interesy, przykłady widać przy drodze do Wiśnicza Starego.
politolog

2012-06-27 19:26:02
absolwent POLITOLOGII z rzezawy wzbudza POLITOWANIE.
observer

2012-06-27 20:06:48
a ja myślałem,że to dyskusja o pensjach
sac

2013-11-05 08:42:17
Wh
taschen g

2013-11-06 05:02:16
LV Damier Canvas Taschen Steckdose lassen Freunde nicht weit weg von Louis Vuitton auf Verkauf Sie sagte jedes Mal zu diesem Thema immer gedacht, der sich auf mehrere gute Freunde zu haben. Bier und Kegelspiel wirklich unzuverl
REKLAMA