Powiat

wtorek 07 kwietnia 2015 19:32:16

Gmina Bochnia: ćwierć wieku biurokratycznego horroruGmina Bochnia: ćwierć wieku biurokratycznego horroru

Pan Leszek Data, drobny przedsiębiorca z Gawłówka, przed 25 laty zakupił kilka przylegających do siebie działek w Łapczycy. Łącznie przeszło 2 hektary. Ponieważ ziemia ta leży bezpośrednio przy ruchliwej drodze E-4, Leszek Data był pewien, że będzie tam mógł założyć np. komis samochodowy, skup złomu czy sprzedaż maszyn rolniczych.

Rychło jednak przekonał się, że "chcieć" niekoniecznie znaczy "móc". Nawet na własnej ziemi. Na żadną z tych lokalizacji nie uzyskał zgody wójta gminy Bochnia. Okazało się, że uchwalony w 2006 roku Miejscowy Plan Zagospodarowania gminy przewiduje w tym miejscu tereny sportowo-rekreacyjne. Pan Data dostał od wójta propozycję wykupu tej ziemi pod boisko sportowe w Łapczycy. Za 1 h 24 ary proponowano mu kolejno 12, 15 i 18 tys zł. 

- To śmieszne – uważa Leszek Data. - Kiedy trzeba było oddać 6 arów mojej ziemi na poszerzenie drogi E-4, zapłacono mi za nie 28 tys. zł!

W 2008 roku ówczesny wójt postanowił właściciela wywłaszczyć i złożył stosowny wniosek w Starostwie Powiatowym. Starostwo wezwało do uzgodnienia ceny wykupu działki. Wśród dokumentów, które gmina przedstawiła Starostwu w tej sprawie, znalazła się notatka ze spotkania z Leszkiem Datą, dokumentująca, że zaproponowano mu 40 tys. zł. Problem w tym, że  Pan Leszek nie przypomina sobie takiego spotkania. W notatce nie ma również wyszczególnionych świadków rozmowy, figuruje natomiast podpis Leszka Daty. Ale - zupełnie inny niż ten, jakim się nasz bohater zazwyczaj posługuje...

Własność Leszka Daty była przez długie lata traktowana bardzo obcesowo. Przez całą długość (250 m) działki przeprowadzono kanalizację. Właściciela nawet nie zapytano o zgodę, poprzerywano natomiast istniejące tam dreny, wskutek czego teren zrobił się grząski. Po oczyszczaniu nieodległego potoku jak i po zakładaniu kabli telekomunikacyjnych pozostawiono mnóstwo ziemi i kamieni, które pan Data musiał uprzątać na własny koszt. 

Urząd Gminy wykazał się natomiast wielką czujnością, kiedy na działce powstał domek o powierzchni 25 m², a więc taki, który nie wymaga zezwolenia na budowę. Leszek Data mieszkał tam przez dłuższy czas ze swoją żoną i dziećmi. Jednak wójt nakazał likwidację obiektu. Stało się to przyczyną procesów sądowych. W końcu, załamany również osobistymi kłopotami, Leszek Data zrezygnował z walki o domek w instancji odwoławczej i budowlę rozebrał.

Leszek Data utrzymuje rodzinę, jeżdżąc po odpustach i festynach z tzw. „wesołym miasteczkiem”, w skład którego wchodzą zjeżdżalnie, karuzele, samochody na baterie itp. Ponieważ jego działka ma charakter sportowo-rozrywkowy, postanowił tam otworzyć działalność gospodarczą ze stacjonarnym wesołym miasteczkiem. Pod to miasteczko potrzebował 20 arów i tyle zadeklarował w swoim wniosku o działalność. Ale Urząd Gminy uznał, że musi płacić podatek za działalność od całych 2 ha. Zamiast 1600 zł rocznie okrągłe 16 tys.!

Wobec takiego dictum Leszek Data chciał zrezygnować z działalności gospodarczej, ale... dalej naliczano mu płatność podatków z całych 2 ha. Oczywiście, nie płacił, bo nie miał z czego. W 2014 roku był już gotowy wyrok egzekucyjny na sumę 55 tys. zł. Egzekucja na szczęście nie doszła do skutku.

- Komornik rozumiał chyba moje położenie – dochodzi do wniosku Leszek Data. 

Kiedy na stołku wójta Gminy Bochnia nastąpiła zmiana, pechowy właściciel działki w Łapczycy zwrócił się do Marka Bzdeka z prośbą o umorzenie zaległych podatków.- Po raz pierwszy w UG byłem potraktowany jak człowiek! Wcześniej nigdy nic nie udało mi się tam załatwić – powiedział.

Leszek Data opisał swój problem również w liście do wójta z 13 lutego 2015 r., gdzie można przeczytać m.in.: „Przy moich dochodach ok. 20 tys zł rocznie, sześciorgu dzieciach i niepracującej żonie zapłacenie podatku jest niewykonalne”. I dalej: „Jak kupowałem ziemię w Łapczycy 25 lat temu, za kawalera, sądziłem, że to jest dla mnie przyszłość przy drodze E-4, a okazało się, że przez jedną osobę zostało przekleństwem, utratą zdrowia i rożnych nieszczęśliwych zdarzeń, związanych z tą ziemią”

Już 5 marca, w dzień swoich urodzin, Leszek Data odebrał z gminy telefon: podatek umorzony!

- Ale dostałem prezent! Po tylu latach koszmaru. Mojego i mojej rodziny!... Mam sześcioro dzieci i wszystkim im powtarzam: skończcie szkołę i uciekajcie z tego kraju. Tutaj prawo nie istnieje! Ta szczęśliwa decyzja wynika przecież nie z mocy przepisów prawnych, a z dobrej woli jednego człowieka.

Gorzkie podsumowanie 25 lat straconych na walkę z gminną biurokracją. Ale mimo to Leszek Data nie załamuje rąk. Na swojej ziemi w Łapczycy zasadził ostatnio mnóstwo drzew owocowych i borówek. Marzy mu się otworzenie za parę lat pokazowej farmy, gdzie będzie można przyjechać z dziećmi i za niewielką opłatą pokazać im zwierzęta domowe i rośliny, a przy okazji nazbierać sobie owoców.

eb

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Madzia

2015-04-07 20:34:49
a co tu komentować... tak po prostu było. Tylko pytanie, jakim cudem gminne ludki wytrzymały tak długo z tym kacykiem?
do madzia

2015-04-07 20:57:19
ciekawe jak dlugo z krolem julianem wytrzymaja
Gość czasubochenskiego

2015-04-07 21:06:29
Na wszystko jest zgoda.. nawet na łącznik omijający gminę... istna sielanka Wszystko zrobię na wszystko się godzę A ja czekam na jakieś efekty. Żeby tu nie było że jest tak kolorowo... Ps. A ten samochód udało się sprzedać czy dalej jest z tym problem? Coś ucichła ta niesamowita historia:)
Łabiok

2015-04-07 21:06:47
Wszyscy w Łapczycy wiedza że było inaczej. Pamiętamy jak ten pan przyjechał do nas i kupił za grosze od mieszkańców podmokłą łakę bez zadnej wartości bo tam była rezerwa pod obwodnicę Łapczycy. Postawił tam slumsy z blachy w których zamieszkał na zimę (!!!!) z kobietą i noworodkiem. Po interwencji gminy się stamtąd wyprowadził. Potem dostał "prezent od gminy " bow planach zmieniono jego łąkę na tereny sportowe gdyż obwodnicę przeniesiono wyżej. I wtedy za ciężkie pieniądze gmina chciała go drugi raz wykupić albo wywłaszczyć pod boisko ale on dał cenę kosmiczną. Dlatego do dziś Łapczyca nie ma boiska !!!!!! Ten teren straszy kierowców i jest pseudowizytówką Łapczycy !!!!!!!!To był zawsze syf !!!!! Przedtem opony i żelastwo a teraz drzewka w oponach .
umorzenie do sprawdzenia przez NIK

2015-04-07 21:15:52
ja też założe sobie jutro biznes na 2 hektarach i chcę aby bzdek liczył mi podatek rolny
Do Łabioka

2015-04-07 22:12:30
A przeczytajże jeszcze raz co napisałeś! "kupił za grosze od mieszkańców podmokłą łąkę" i "Dlatego do dziś Łapczyca nie ma boiska !!!!!!" Wybacz, od myślenia o boisku są władze samorządowe a nie prywatni kontrahenci. Idąc Twoim tokiem rozumowania to winni są przede wszystkim sprzedający bo nie pomyśleli, żeby oddać ziemię na boisko tylko niecnie sprzedali... :) i dalej: wójt był tak przejęty, że pan Data mieszkał w baraku z żoną i noworodkiem w zimie, że z tego współczucia kazał mu zniszczyć ten barak... A na koniec przykładowa cena ziemi w Łapczycy, choć zdaje sie, że nie przy "czwórce" za 1 h: http://dom.gratka.pl/tresc/407-17082115-malopolskie-lapczyca.html
xxx

2015-04-08 07:35:43
Z tym BIZNESMEN to chyba redaktor przesadził.Kto zna gościa to z politowaniem przeczyta ten artykuł.A jadąc czwórką i patrząc na ten gnój to chyba dobrze ,ze nic tam nie robił.Jedno jest pewne miejsce to nie jest chlubą Łapczycy a co dopiero sąsiadów.
robol

2015-04-08 07:37:28
Nie ubliżajcie biznesmenom.
koral

2015-04-08 08:10:11
Patrzę na ten bisnes i współczuję od lat. Na takich działaniach UG padnie !!!
szar

2015-04-08 08:53:28
A mnie tam interesuje ten podpis....
Lol

2015-04-08 10:01:38
Karygodny artykuł ! Wklejcie zdjęcia tej działki, tam był syf nie do opisania ! Teraz drzewka rosną w oponach ! I co miało tam być wesołe miasteczko ? Dobrze, że Gmina się wtedy na to nie zgodziła, bo jakim sprzętem dysponował ów "biznesmen" skoro dochodu miał 20 tyś.? A swoją drogą - ciekawe kto z Gminy podsyła takie tematy?
Justyna

2015-04-08 10:29:58
no przeca to nie jest artykul o "porządku w domu i zagrodzie" ale o poszanowaniu własności, a po drugie - o traktowaniu człowieka przez urząd. Jak by wziąć poważnie wasze komenty to by należalo wydziedziczaś każdego kto ma nieporządek na działce. gdyby mu pomogli zamiast rzucać klody to pewnie mialby porządeczek.
oko

2015-04-08 11:42:36
Justyna popatrz na faceta ,a pożniej mów o porządku.
Kum

2015-04-08 12:22:11
Jeżeli gość przez ćwierć wieku spierał się z tym skubańcem to nie dziwne, że nie inwestował. Trzeba Lysego rozliczyć za wszystko co spaprał.
Lol

2015-04-08 12:38:30
Ciekawe jakby sobie facet pod twoim domem otworzył wesołe miasteczko i syf na działce - to mówił byś o facecie , który próbował z takim "pseudo" biznesmenem zrobić porządek - skubaniec! Zejdź na ziemię, po to jest władza samorządowa aby był porządek a nie syf i karuzele zagrażające życiu dzieci.
do oka

2015-04-08 12:59:13
No i chcesz nampowiedzieć, że prawo jest dla pieknych, młodych i bogatych, a reszta zrobi co mu Pan Wójt każą? Na szczęście było, minęło!
Kum

2015-04-08 13:03:10
Wiesz czemu wyborcy wyrzucili z roboty tego skubańca ? Bo się wp...lał w nie swoje sprawy ! Wójt jest po to aby służył ludziom, a nie "robił porządki". Tę działkę zasyfił między innymi właśnie były wójt.
Do do oka

2015-04-08 14:51:59
Nie - wszyscy sobie mogą robić co chcą ..... Po to jest miejscowy plan zagospodarowania , żebyś sobie w stajni przedszkola dla dzieci nie zrobiła, albo na terenie leśnym, bloku nie wybudowała. Do szkoły osły !
idiotyzm

2015-04-08 16:19:35
Autorka nie ma pojęcia o tej sprawie ale ma gotową tezę : to wójt był winien bo pilnował interesów gminy . Jako podatnik nie życzę sobie aby z cwaniaków i kombinatorów robić pozytywnych bohaterów. Jeżeli ten gościu nie zgadzał sie z nakazem podatkowym, mógł go zaskarżyć do SKO . Widocznie komornik miał prawomocna decyzje podatkową. O przedsiębiorstwach bohatera artykułu nie będę pisać bo ludzie w Łapczycy zanotowali kiedy okazało sie ze Bzdeku umorzył mu podatek. Teraz wszyscy sklepikarze chcą aby im umorzyć podatki bo sklepy maja słabe utargi . Ktoś powinien zbadać to zwolnienie podatkowe bo sprawa śmierdzi na kilometr.
Gurami

2015-04-08 18:03:43
Ale mendy były w tej gminie! Nóż się w kieszeni otwiera. Jak za Bieruta.
Do Idiotyzm

2015-04-08 18:11:57
Szanowny Panie - były już czasy kiedy jak ktoś coś próbował na własną rękę to był nazywany badylarzem, wrogiem ludu, agentem Ameryki, spekulantem, cwaniakiem itp. Widać jesteś Pan wyjęty z epoki kiedy rządziły w Polsce sowieckie świnie. Mentalność Panu została czy jak? Zostałeś Pan socjalistycznym wapniakiem? Leśnym dziadkiem z hałastry od Palikota?
kok

2015-04-08 18:30:57
Jak go tak bronicie to dlaczego nie kupowaliście tych owoców i warzyw wystawianych przy drodze w Gawłówku.Ja dzieciom nie pozwoliłem na imprezach korzystać z Jego zjeżdżalni.
Gdem

2015-04-08 20:43:40
Miotający się po internetowych forach Leonek zaczyna być wreszcie zabawny. Dawaj pajacu jeszcze popluj !
Czytelnik

2015-04-08 21:00:59
Mnie bardzo interesuje podpis Leszka Daty w notatce. Ciekawe ile takich (dziwnych) podpisów jest w archiwum Urzędu Gminy, o których nawet ich właściciele nie widzą. Art. 270. Fałszerstwo dokumentu § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5
tulipan

2015-04-08 23:12:22
ten "biznesmen" jest niewiarygodny !!!!! ktoś próbuje posłużyć się nim do atakowania lysego. czy nagrodą ma być zwolnienie podatkowe ?????
do UNO

2015-04-08 23:13:02
Do przejścia z kanalizacją ZAWSZE trzeba zapytać o zgodę właściciela gruntów. Takie jest święte prawo własności.
Podpis

2015-04-09 01:44:10
Sprawa podpisu jest bardzo ciekawa. Jeśli to prawda co mówi Leszek Data i ktoś za niego w  gminie podpisywał dokumenty to nadaje się to do prokuratury.
Obserwator

2015-04-09 07:04:20
Jest jeszcze jeden gminny temat z długoletnią brodą to sprawa pana Janusza Ochla i drogi w Pogwizdowie . A wystarczyłoby odrobinę dobrej chęci i samorządowej pomocy. Może właśnie teraz da się te klocki poukładać.
do obserwator

2015-04-09 07:17:43
Sprawa w Pogwizdowie to sprawa prywatna a nie gminna.
temat dla CBA

2015-04-09 08:38:58
Umorzenie tak dużych zaległości podatkowych bez istotnej przyczyny to kryminał !!!! Gdyby temu człowiekowi zdarzył sie wypadek losowy, sprawa byłaby oczywista. Ale to umorzenie śmierdzi .
do Obserwatora

2015-04-09 08:49:40
Nowy wójt urzęduje już ponad 4 miesiące i Ochlowi jeszcze nie załatwił drogi ???!!! Pamietam co obiecywał. Chyba że ...rację miał poprzedni wójt twierdząc że to jest spór prywatny i gmina nie ma nic do niego. Ale takie przyznanie Julianowi nie przejdzie przez gardło bo sprawa Ochla była sztandarowym hasłem wyborczym nowej ekipy.
do adama

2015-04-09 09:00:43
a co było pompą w nieszkowicach ?
Ed

2015-04-09 10:27:16
To samo co z tym : http://www.czasbochenski.pl/stale-rubryki/bochnia-wydarzenia/policja-sprawdza-czy-w-mechaniku-byly-podsluchy/ - cisza i nie spodziewaj się, że ktoś o tym napisze!
poinformować inne media

2015-04-09 11:50:36
trzeba poinformować inne media to się tym zainteresują
Lapczyca

2015-04-09 20:38:59
W koncu Panu Leszkowi bedzie wiodlo sie lepiej. Gratuluje i zycze powodzenia.
KaKa

2015-04-09 20:42:48
Pan Data w koncu moze zarzadzac swoja dzialka. Posadzonych owocow nie jedna osoba mu zazdrosci. Niebawem bedzie tam piekny sad. I nie jedna osoba co teraz nie za ladnie sie o nim odnosi bedzie przychodzic po zakup swiezych owocow bez nawozu :)
xxx

2015-04-09 20:45:27
No ja czekam ale chyba nie tylko ja aby gmina zaczęła jakąś prywatną drogę remontować...
widać

2015-04-09 22:18:14
Przegrany musi jeszcze pobrużdziić po internecie . przecież Łapczyca musi słynąć z handlu krowami i starymi traktorami , jest takie powiedzenie najgorzej w życiu jest mieć krowę z Łapczycy i babę z ................ A co do drogi to gdyby tam była działka ,,znajomego ''to i droga była tam niczego sobie
Kwiatek

2015-04-10 15:09:09
Czas chce koniecznie dokopać staremu wójtowi . Przypadek tego biznesmena to najgłupszy przykład rzekomej biurokracji gminy. Wielka szkoda ze komornik nie wyegzekwował tego zaległego podatku. Dziwną opieszałość komornika należy wyjaśnić. Jak sie nazywa komornik ? Wszyscy w Łapczycy pamietają sprawę Agaty F. i jej rodziny, którym komornik zlicytował dom(!) bo zalegali niewielką grzywnę i koszty sądowe. Dobrze ze stary wójt przygarnął ich do szkoły bo mieszkaliby pod mostem. Inna sprawa ze umorzenie podatku w wysokości 50 tysięcy powinna sprawdzić RIO i prokuratura.
wyborca

2015-04-10 22:11:49
Panie Data- nowy wójt Bzdek panu pomoże. Bzdek to wrażliwy człowiek i powoli robi porządki i przywraca normalność w gminie.
Jan

2015-04-11 07:36:46
A to przypadkiem nie ziomek wójta?
do do wyborca

2015-04-11 15:28:13
Nie każdy człowiek przy korycie robi się świnią
hugo

2015-04-13 07:05:05
zebranie wiejskie w Damienicach z wójtem https://www.youtube.com/watch?v=mualRH0Gf9A
obserwator

2015-04-14 00:47:25
Przynajmniej ma wyraźny głos i nie bełkocze jak dupa w mydlinach.
do LOL

2015-04-14 21:35:11
Sam nie potrafisz poprawnie się wypowiadać, a twoje chamskie komentarze są powszechnie znane. Aż dziw, że urzędnik państwowy może być tak prymitywny. Ucz się kultury osobistej, kultury słowa i kompetencji urzędniczej od wójta Bzdeka.
kompetencje Bzdeka ?

2015-04-14 22:10:40
ten dziwny facecik nie powinien być nawet dyrektorem mechanika. afera podsluchowa powinna być rzetelnie wyjaśniona . kto kogo podsłuchiwał i dlaczego. i jeszcze niech wyjaśnia kto był inspiratorem tego świństwa. powinni wyjaśnić tez jak było z podsłuchem w starostwie, dlaczego rok temu sprawa ucichła ?
A.G.

2015-04-14 22:56:21
te kobiety na tym filmie to w niezłym szoku musiały być jak zobaczyły co reprezentuje wójt bzdek na żywo :-), co do jego zastępczyni to osobiście jej współczuje być kojarzonym jako zastępca tego jegomościa, przecież to wszystko idzie w świat, no chyba że dobrali się poziomem, co też jest możliwe patrząc na zachowanie tej Pani na filmie.
Inny tytuł

2015-04-14 23:09:51
Ja mam propozycję na tytuł - ĆWIEĆ WIEKU WALKI URZĘDNIKÓW Z FLEJTUCHAMI - JAK NA RAZIE BEZ REZULTATU ! Albo - NIE MA JAK KOMBINATOROM PODATKOWYM ! Albo - KTO I DLACZEGO UMORZYŁ PODATEK "BIZNESMENOWI" z ŁAPCZYCY
Gawłówek

2015-04-15 08:41:38
Czytam komentarze ludzi z Łapczycy i powiem wam jedno - mieszkam niedaleko bohatera artykułu i żałujcie że nie macie kogoś takiego we wsi - człowiek bardzo uczynny i pomocny i bardzo się cieszę że L.D. mieszka u nas, a nie w Łapczycy. To że nie ma ładnego trawnika przed domem i kostki to już trudno.
Gawłówek

2015-04-15 08:44:04
A do sprawy umorzonego podatku nie będę się odnosił bo nie znam sprawy. Dla mnie śmieszne są kwoty jakie proponowała wójt za odkupienie działki w takim miejscu i ciekaw jestem kto inny z Łapczycy sprzedałby swoją działkę za takie pieniądze?
Hejterzy

2015-04-15 22:00:12
Zawsze jest tak ,że dorośli oceniają książkę po okładce w tym przypadku nie znacie bohatera to możecie sobie pisać wszystko ale wszyscy którzy nie rozumieją tego Tematu.
Wokaler

2015-04-17 20:00:58
A ty łysku odwal się od tematu, bo przegrałeś z kretesem i twoje zlośliwości wobec mieszkańców też. Nastał inny czas dla guziatego niedostępny.
młodzi

2015-04-17 20:10:27
Obecnie w gminie panuje przyjazna atmosfera a że Makowska się śmieje to rzecz naturalna bo jest młodą i bardzo sympatyczną osobą.Panu z Damienic pozostało tylko nagrywanie bo młodość i rozum odpłynęły z prędkością wiatru a może huraganu.
Do Kwiatka

2015-04-17 21:26:50
czas nawet nie wymienia nazwiska Leonka w tym artykule, więc jesli piszesz, że to przeciwko niemu, to chyba same fakty to sprawiają. A co do pp. F. z Łapczycy: pamiętam, że Czas też o tym pisał. I o tym, że wójt JL załatwił pani F. pracę i pokój w szkole - również. Swoją drogą - skandaliczna sprawa i gdybym był wójtem w tamtym czasie to broniłbym swoich mieszkańców przed wywłaszczeniem. Były pieniądze na radcę prawnego (40 tys. rocznie), wszyscy zapłaciliśmy za procesy wójta przez WSA I NSA....
marek

2015-04-18 01:51:43
Czas rozliczen Wojta JL nadszedl za takie i inne sprawy, moze ta dzialke chcial on kupic , podzielic i sprzedac dlatego gnebil czlowieka. Byc moze po rozliczeniu przez odpowiednie sluzby tez mu zostanie miska zupy i pokoj za kratkami , a bedzie szczesliwy.
jet

2015-04-18 10:33:16
Nowy wójt Bzdek zrobi porządek z bałaganem poprzedniej ekipy.
do marka

2015-04-18 18:13:59
wyjątkowy z ciebie drań . widać ze jesteś z tej ekipy ktora aby dorwać sie do władzy posługuje sie kłamstwem , oszczerstwami i podsłuchem . poprzedni wójt działał zawsze w interesie publicznym mieszkańców lapczycy. wszyscy pamietają jak było ze staraniami o boisko. ludzie do dziś są wdzięczni za wywalczenie otwarcie autostrady dla tirów.
do IBM

2015-04-18 19:01:36
Nie jesteś na bieżąco. Obligacje za 3mln 900 tysięcy zł to prawie ty samo ile na koniec tamtej kadencji wynosił cały dług gminy Bochnia. Czyli Bzdek CHCE PODWOIĆ DŁUG !!!!! Juz wiadomo, że pieniędzy wypłacanych na kanalizacje na pewno nie bedzie ludziom zwracał . Na co pójdzie taka kasa jeżeli on nic nie robi ????!!!!
do IMB i do IMB

2015-04-23 13:17:34
Przeczytajcie uważnie artykuł o gminnych obligacjach, wraz z komentarzami, zanim zaczniecie się zapluwać. Jak na razie marek Bzdek to najlepsze co tą gminę spotkało od 25 lat.
do do IMB i do IMB

2015-04-23 13:49:57
ale się nabijasz z Pana Bzdeka :-)
Teraz w UG jest mega-biurokracja

2015-05-02 23:11:04
Ten dziwny gość pełniący od pół roku funkcje wójta buduje w gminie mega-biurokrację. Stworzyl niepotrzebne stanowiska jak na przykład dla Biernata. Zwalnia inżynierów z uprawnieniami budowlanymi i przyjmuje na ich miejsce takich pożal sie Boze specjalistów jak Calka i Zając !!!!!! Naprzyjmowal juz stado prawników bo sam sie nie zna sie praktycznie na niczym. Zero kompetencji. Nie wiadomo kto podejmuje decyzje bo on zawsze musi sie poradzić. Na zebraniu chcieliśmy usłyszeć kiedy bedzie budował kanalizację ale on nie wie. Na rozmowę trzeba sie zapisywać jak do papieża na audiencję. Tamten wójt zawsze rozmawiał z ludźmi , nawet jak sie go zaczepiło przed UG. On zawsze wiedział o co człowiekowi chodzi. Sołtysom odpowiadał od razu na sesji , tak samo było z radnymi. Teraz jest biurokracja do kwadratu.
jozef franc

2015-05-03 13:40:11
piszesz te głupoty pod każdym artykułem i na każdym portalu wyluzuj, bo Bzdek jest spoko gościu i widać ze chce coś zrobić dla ludzi, a nie tylko obiecywać. Nam Lysy obiecywał wszystko co ludzie chcieli a robił co chciał. teraz przynajmniej wiadomo na czym sie stoi. A poza tym to byłem u niego w biurze no i nigdzie sie nie musiałem zapisywać, po prostu przyszedłem i byłem przyjęty. a Lysego nigdy nie było. Bzdeku do boju. podobało mi sie na zebraniu
świadek

2015-05-08 21:34:37
tamten wójt dużo obiecywał i dużo robił !!!! ten wójt nic nie obiecuje i nic nie robi !!!!! nawet zwolennicy Bzdeka są nim rozczarowani !!!!! jezeli oprócz Całki i Biernata zatrudni jeszcze w gminie Pająka i Kortę to ludzie go wywiozą na taczkach.
REKLAMA