Powiat

czwartek 13 października 2016 18:39:04

Drwinia: dwugłos w sprawie gminnej oświatyDrwinia: dwugłos w sprawie gminnej oświaty

27 maja tego roku na portalu Gminy Drwinia ukazał się apel Wójta i Rady Gminy o „(...)powstrzymanie się w wystąpieniach publicznych od wyrażania opinii i podejmowania prób oddziaływania na mieszkańców, a zwłaszcza na rodziców dzieci szkolnych w sprawie funkcjonowania oświaty gminnej (...)”. W dalszym ciągu można się dowiedzieć, że apel jest skierowany do drwińskiego proboszcza

Co spowodowało tak bezprecedensową sytuację?
Okazuje się, że była to reakcja władz gminy na niedzielne kazanie ks. Romana Kopacza.
Podkreślając solidarność społecznego działania mieszkańców Drwini, wyraził przy tym żal, że jego parafianie nie podjęli wspólnych działań żeby zapobiec niepowołaniu klasy I w roku szkolnym 2016/2017. Czworo drwińskich maluchów rozpoczęło w tym roku naukę w Mikluszowicach, dokąd dojeżdżają wraz ze starszymi uczniami.
A przecież gminę by chyba to wiele nie kosztowało, gdyby te malizny pozostały w swoim środowisku” - zauważył w innym miejscu ks. Kopacz. W swoim kazaniu wspomniał o niebezpieczeństwie wygaszania szkoły w Drwini.

Wkrótce potem dwie osoby kierujące placówkami oświatowymi w gminie zostały ukarane przez władze odebraniem dodatku motywacyjnego i zmniejszeniem funkcyjnego.   Według ks. Romana Kopacza, w jednym przypadku poszło o to, że miał on zostać, na życzenie wójta, ukarany za swoje kazanie jako nauczyciel - katecheta. Kary nie otrzymał.  Inną przyczyną miała być treść pisma jakie zostało wystosowane do rodziców, która również nie odpowiadała wójtowi.
Przy tej okazji warto dodać, że wg naszych, związanych z drwińską oświatą informatorów, od 6 lat żaden z kierujących placówkami oświatowymi w gminie nie ma powołania na stanowisko dyrektora, wszyscy jedynie pełnią obowiązki.

Decyzję o braku klasy I podjęto, zdaniem księdza Kopacza, bardzo szybko. Nie zwołano przy tym ogólnego zebrania rodziców, a jedynie rozmawiano z nimi indywidualnie.
Nie jest to jedyny powód do niezadowolenia z oświatowych rozwiązań w gminie Drwinia. Budzą one wątpliwości nie tylko księdza Kopacza, ale też grupy innych osób, w tym jednego radnego gminnego. Okazuje się, że klasa I nie została powołana również w sąsiednim Dziewinie, choć liczba dzieci była tam wystarczająca (siedmioro + jedno „niepewne”, którego rodzice pracują za granicą).
Inny problem to sprawa łączenia klas podczas lekcji języka angielskiego, przyrody, a nawet matematyki w Grobli. Szczególnie nauka języka w sytuacji, kiedy część uczniów ma zadaną „cichą pracę”, a druga część słucha wykładu, bulwersuje rodziców. Zwłaszcza, że w sprawie klasy I władze gminy nie zgodziły się na połączenie jej z klasą II.
- Brak klasy I w tym roku to również brak drugiej w przyszłym, trzeciej itd. Dla mnie jako proboszcza oznacza to brak ministrantów w przyszłości, a także – katechezy.
Reasumując ks. Kopacz zwrócił uwagę, że w Drwini władze nie zgodziły się na łączenie klas, w Dziewinie próbowano to zrobić „na siłę”, natomiast w Grobli łączy się klasy liczne, bez żadnego rozgłosu.
Rodzice narzekali też na dowoź dzieci z Bieńkowic i Wyżyc (dzieci jeżdżą tam publiczną komunikacją), a także na obiecaną a wciąż nie rozpoczętą budowę żłobka w Drwini, który to obiekt miałby również rozwiązać fatalne warunki lokalowe tutejszego przedszkola.

Zapytany o to czy dyrektor szkoły istotnie została ukarana po tym, jak nie zastosowała się do wymagań wójta, Jan Pająk stwierdził, że to jest sprawa pomiędzy nim a pracownikiem. Jednakże, na uwagę Czasu, że oboje w czerwcu 2016 sprawowali funkcje publiczne, i wszelkie służbowe relacje powinny być znane opinii publicznej, stwierdził, że „ nie należy tego traktować w kategoriach kary lecz jako czynności związanej z zarządzaniem zasobami kadrowymi gminy, które podlegają ocenie przełożonego...”
Dodatek motywacyjny nie budzi wątpliwości, jest on „uznaniowy”. Ale dodatek funkcyjny jest stałym elementem wynagrodzenia dyrektora, ustalanym przez Radę Gminy. - Są jednak „widełki – stwierdził wójt. - Dodatek  funkcyjny nie jest nienaruszalnym składnikiem wynagrodzenia, zarówno pracownika gminy jak i  dyrektora szkoły!

Czy odbyło się zebranie ogólne z rodzicami?
- Tak, odbyły się zebrania ogólne z rodzicami projektowanej klasy I w Dziewinie, w Świniarach, oraz w Drwini. Ponadto w Drwini odbyło się również zebranie z rodzicami klas projektowanych drugich celem wyrażenia opinii na temat łączenia klasy pierwszej i drugiej.
Jan Pająk zapewnił też, że likwidacja szkół w gminie Drwinia nie jest w żadnym razie planowane. Dodał, że często szkoła jest jedyną publiczną placówką we wsi.

Przyznał, że w istocie, nikt z gminnych dyrektorów szkół nie został wyłoniony w drodze konkursu. Wszystkim obowiązki dyrektorskie zostały powierzone na 10 miesięcy. Ale przyczyną tego jest niż demograficzny i planowana w związku z tym przez gminę reforma oświaty. - Aktualnie rząd pracuję nad poważną zmianą systemu oświaty w Polsce i w związku z tym odłożyliśmy konkursy na dyrektorów na rok przyszły.

Jeśli chodzi o to, że dzieci z Drwini muszą jeździć do obcej i większej szkoły w Mikluszowicach, Jan Pająk uważa, że w konsekwencji wyjdzie im to na dobre.
- Inaczej dziecko uczy się w klasie małej, czteroosobowej, a inaczej w takiej, gdzie jest uczniów 24, gdyż dziecko w większej grupie nabiera pewności siebie, rywalizuje z innymi w pozytywnym tego słowa znaczeniu przez co potem potrafi lepiej sobie radzić w dorosłym życiu.

Nie zgodził się z tym, że indywidualne podejście do dziecka jest ważniejsze i daje w nauczaniu lepsze rezultaty niż najlepiej wyposażona, duża szkoła. Stwierdził: w publicznym systemie szkół powszechnych nie ma miejsca na indywidualne nauczanie takie jak w szkolnictwie artystycznym.

Co do I klasy w Dziewinie, to rodzice sami wybrali dowożenie dzieci do Mikluszowic, nie chcąc dla swoich pociech klasy łączonej. Jak zapewnia wójt, pierwszaki z Drwini i Dziewina są dowożone osobnym transportem.

Gdy chodzi o dowóz dzieci z Wyżyc i Bieńkowic, to transport uczniów był niedawno badany przez NIK, która nie miała zastrzeżeń i podkreśliła w protokole dobrą organizację dowozu i dbałość gminny o bezpieczeństwo dowożonych dzieci .

- Dzieci jeżdżą publicznym autobusem, ale wraz z opiekunką.
Czy opiekunka wsiada z dziećmi na początkowym przystanku? - Tak – zapewnił wójt. Dodał też, że w miastach i innych gminach dzieci również dojeżdżają publicznym transportem, nawet bez opieki i nikogo to nie dziwi.

Co do budowy żłobka – gminie nie udało się w tym roku skorzystać z rządowej dotacji w ramach programu Maluch 2016. Dlatego też rozpoczęcie budowy przesunięto na następny rok. Gmina chce skorzystać z dofinansowania w ramach rewitalizacji centrum wsi.

- Mogę dodać – powiedział wójt na zakończenie - że w moim przekonaniu stanowiska księdza i związanych z nim osób nie popiera  całe środowisko Drwini, które w  znakomitej swojej większości stara się zrozumieć działania podejmowane przez Gminę w zakresie oświaty!

ebNapisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

samson

2016-10-14 09:29:51
ach jak bardzo ,,troszczy,, się ten wojt o tych ciemnych ludzi . on wie lepiej choć nawet nie jest z tej gminy. wie lepiej od Proboszcza który jest tu od lat i nic złego nie powiedział .obrzydliwe jest to ,ze wojt uzurpuje sobie prawo do samodzielnego myślenia za innych -komuna minęła . rodzice maluchów zostali zmanipulowani każdy oddzielnie . wiadomo o co chodzi o kasę a nie dobro dzieci .więcej kasy na premie dla wojta i jego bliskich na diety dla radnych . a wiadomo ,ze cała miejscowowść na tym straci na lata nie będzie szkoły ludzie nie będą chcieli tu mieszkać. relacje z nauczycielami to czysty mobbing . wojt ma tez ,,za uszami ,, w relacjach z OSP .mam nadzieje ,ze już go nie wybiorą .to zwykły karierowicz nie szanuje ludzi .zastrasza.wykorzystuje stanowisko do prywaty.
do samsona

2016-10-14 09:49:13
opis idealnie pasuje do wojta ale GMINY BOCHNIA , Bzdek ktory tworzy sztuczne klasy dla 4-5 dzieci tylko po to zeby nauczyciele mieli robote etaty dodatki itd, a zadluzenie gminy rosnie, wójt Pająk dobrze to zorganizował, czyzby ksiądz bał się o swój etat że nie będzie miał kogo uczyć no i do komuni za rok tez owieczek nie będzie?
samson

2016-10-14 10:21:33
nie znam faktów w Bochni, znam realia nasze, Proboszcz wlasnie się nie boi , gdyby się bał to by siedział cicho a nie miał odwagę cywilna on nic zlego nie pwoedzial , reakcja była zaskakująco ostra , a to my mieszkancy sami musimy ocenic czy to jest korzystne w przyszłości . czy chciałbyś mieszkac w miesjcowosci bez szkoły , czy chciałbyś jedno dzicko wozic do Mikluszowic a drugie do drwini ?przeważnie ratuje się te szkoły , a jak program 500+ zmieni sytuacje , a szkoły już nie będzie .
mr

2016-10-14 10:28:45
Jest jedna nieścisłość. Mianowicie w Dziewinie było pewnych ośmioro dzieci(tyle było złożonych deklaracji). To dla Pana Wójta dziecko zza granicy było niepewne i nie mógł się doliczyć do 8. Teraz ta niepewna dziewczynka zaczęła edukację w Mikluszowicach z braku wyboru. Ciekawe czy już dla Pana Wójta jest "pewna".
aneta

2016-10-14 10:58:02
Ksiądz jest tu od lat? Chyba rok wcześniej przed wójtem przyszedł do Drwini -zastąpił Ks, Skowrona. Tak Ksiądz wie najlepiej niech się lepiej zajmie swoimi owieczkami
samson

2016-10-14 11:38:04
pani Aneto ksiądz jest ok 10 lat i właśnie się zajmuje bardzo dobrze, to jest dowód na to że myśli z perspektywą jakie skutki może to dla tak malej miejscowości wywołać ,szkoła to jedyne centrum kultury dla nas ,choć nie wszystkim się to podoba . . pozdrawiam
Aneta z Drwini

2016-10-14 17:40:14
Drogi Samsonie! Raczej Wójt i Rada są odważni!!! I mają rację!!! Bezprecedensową sytuację wytworzył nie kto inny tyko Ksiądz ze swoją świtą! Mówisz o kulturze której uczy się w szkole gdzie by tego było mało jest nauczycielem. Jedziesz w Drwini na zakręcie koło kościoła napis wulgarny....., na przystanku niedawno namalowali...., a w poprzedni weekend powyłamywali ogrodzenie koło przystanku! Ja za taka kulturę dziękuje! A Ksiądz? milczy! Woli walczyć o swój i towarzyszy etat! Lepiej zrobic 2 szkoły w Gminie i nie będzie klas łączonych!
Drwiniak

2016-10-14 17:48:48
Odgrzewany kotlet!!! Panie redaktorze cały apel: http://www.drwinia.pl/aktualnosci/apel-rady-gminy-w-drwini.html Wójt bardzo dobrze robi że nie pozwoli sobą manewrować tak jak ksiądz
Parafianka

2016-10-14 17:59:13
Proboszczu! Przecież to 4 dzieci jeszcze w tym 2 z Zielonej!!! Lepiej apelować żeby sie ludzie kochali i dzieci płodzili a nie buntuj przeciwko naszemu Wójtowi!!!
666

2016-10-14 19:46:01
"- Brak klasy I w tym roku to również brak drugiej w przyszłym, trzeciej itd. Dla mnie jako proboszcza oznacza to brak ministrantów w przyszłości, a także – katechezy." -no i w kasie będzie pusto:)
do samsona

2016-10-14 20:09:48
Siedzę sobie, czytam i przecieram oczy ze zdumienia!! We wrześniu byłam na jubileuszu Szkoły w Grobli. Nie byłam w Gminie Drwinia od 7 lat jest nie do poznania. Życzyłabym sobie aby nasze władze w Gminie i Mieście tak "wykorzystywały stanowiska do prywaty" jak u was:)
mieszkanka

2016-10-14 20:56:27
jeśli jesteście z Drwini i rzeczywiście tu mieszkacie to na pewno macie znajomych w szkole . no nie wmówicie mi ,że tam są dobre relacje . dlaczego odeszła jedna dyrektorek ,wieloletnia, wspaniała, oddana ...., jak boją się nauczycielki ....tutaj wszyscy albo się boją i milczą... albo mają korzyści i też milczą . ci co mówią to nieliczni a na tym forum opluwają ich etatowi aktywiści specjaliści od wizerunku. sąsiedzi nie bójcie i walczmy o naszą szkołę i naszą Drwinię .my tu przecież zostaniemy.a urzędnicy i radni zapomnieli że to oni są dla nas , wybory kiedyś będą
wielbiciel

2016-10-14 21:15:01
nasz Wójt jest nojlepsy i już - przecież to nieprawda że mamy najdroższą wodę - przecież to kłamstwo że podatki podniósł do takiego poziomu że hej ..... przecież mocie po dwa place zabaw hej ! cerwony przestoł jeździć hej przecie kanalizacjo hulo ze HEJ jak spiywała eleni hej syćkie ludzie wójta majom kochać hej a jak nie to fora ze dwora hej A najlepsze to jest to że jak likwidowano klasę w Dziewinie to nasz sołtys w tym pokątnie uczestniczył no bo czyjaż wnuczka poszła do Mikluszowic do szkoły tak żeby "brakło" dzieci ? a radny L.M. co zrobił żeby ratować klasę cosik próbowoł miąchać to go nas ukochany wójt zgasiół krótko - a pan to po której stronie jest a pozostali radni co ? ino lo swoi korzyści smarujom wazeline - jeden dostoł robote w szkole ino po co jak jesce chwila i szkoły niebedzie Jo wom radni powiym jedno pamiyntojcie pon wójt stąd pójdzie a wyy zostaniecie - jak wy nom w ocy bedziecie paceć. wy mocie choć troske honoru ? mocie Wójta kochać i basta a jak by sie wójtowi zachciało to mocie mu syćko oddać bo to taaaki dooobry cłowiek taki dooobry ze nawet medal do - krwiopijcom HEJ CEKOJCIE TO JESCE CO KIEDY NAPISE HEJ!!!!
ws. P. Bzdeka

2016-10-14 21:20:18
Pan Marek Bzdek dba o wysoki poziom oświaty w Gminie. Rozdzielił klasy łączone. To skandal, że w XXIw. dzieci młodsze i starsze musiały się uczyć razem bo tak było taniej. Nic dziwnego, że rodzice woleli posyłać dzieci do szkół w mieście. Prywatne szkoły rosną tam, jak grzyby po deszczu. Pan Bzdek szanuje nauczycieli, sam był dyrektorem szkoły. Wójt Bzdek jest gwarantem wysokiego poziomu edukacji naszych dzieci i wnuków. Dziękujemy!!!
do ws P.Bzdeka

2016-10-14 21:42:11
Tomuś, jeżeli tych peanów nie pisał o sobie sam Julian to musiałeś ty napisać licząc na podwyżkę. Ale słyszałeś, że dla ciebie podwyżek nie będzie - nie masz żadnych sukcesów. Z Hali Sportowej w Łapczycy śmiało się pół ministerstwa, ale prawie 80 tys. projekty naposzło w błoto. Kanalizacji w Majkowicach, Besowie i Cerekwi nie robicie. Z remontami dróg jest masakra !!!!!! Musicie się chwalić tylko huśtawkami i karuzela, którą wam kupiła Nivea.
Mieszkaniec

2016-10-14 21:43:49
Wreszcie się przewietrzyło w tej szkole bo co niektórzy to już na uszach chcieli chodzić! ",wieloletnia, wspaniała, oddana ...." Pytanie komu? Jeszcze wójt mógłby bibliotekę i straż przewietrzyć:) Nawołujesz do walki mieszkanko tylko o co? Kto Ci chce tę szkołę zlikwidować? Chyba Mieszkańcy bo Dzieci nie mają:) Wiele osób musi uczciwie zapracować na etat 8 godzin dziennie - jeszcze ze 2 godziny stracić na dojazd a a ile nauczyciel pracuje tygodniowo? Po co takie larum? Przecież w tym apelu nie ma nic o likwidacji
mieszkanka

2016-10-14 21:45:33
o dziękuję .... wielbicielu ...już myślałam że tylko mnie to przeszkadza . nasza władza zapominała ,że urzędnikiem się bywa a człowiekiem jest . szkoda ze za te ambicje płacą bezbronne maluchy , na edukacji nie powinno się oszczędzać. a i tak kiedyś każdy spotka się z proboszczem ....
nie można zabierać dodatku funkcyjnego

2016-10-14 21:52:55
Portal Warto wiedzieć: "Precyzując dodatek funkcyjny w regulaminie, organ prowadzący nie ma zatem prawa ani powielać kwestii uregulowanych już w przepisach powszechnie obowiązujących, ani też wykraczać poza zakres upoważnienia z art. 30 ust. 6 KN. Absolutnie nie może także wskazywać, kiedy dodatek nie przysługuje, jest zawieszany czy też ograniczany".
07

2016-10-14 21:56:49
Coś pachnie że wielbiciel i mieszkanka to ta sama osoba a dla zmylenia pisze o Dziewinie:) A te rymy są the best musi to być ktoś ze szkoły... ze stolycy Gminy
do mieszkanca

2016-10-14 22:00:35
drogi sąsiedzie mając na myśli dyrektorkę która odeszła chodziło mi o inną szkołę i odleglejszą datę problem bowiem jest nie od dziś i nie tylko w Drwini .no cóż nauczyciel taki ma fach nikt nam nie bronił uczyć się na belfra , ale chyba to nie lekki kawałek chleba ja im nie zazdroszczę . na pewno dla dobra dzieci nasi nauczyciele powinni być jak najwspanialsi , a szkoła wolna od tak przykrych sytuacji -chyba się ze mną zgodzisz . co nam zostanie jak szkoła ,, wygaśnie ,, tylko proboszcz a chyba nie wszyscy go lubicie . więc walczmy o szkołę w Drwini
mieszkanka

2016-10-14 22:07:40
nie jestem ze szkoły wtedy bym znała pikantniejsze kawałki , po prostu widzę to po swojemu .... i szkoda ze coś takiego tu się dzieje ... ale chętnie bym poznała wielbiciela bo to ktoś ,, z jajami,, ..... i prawdę mówi ....wielbicielu tak trzymaj ty na pewno wiesz więcej niż ja .
rodzic

2016-10-14 22:10:27
Nie wypada mówić o nieobecnych. Wiem, że dyrektorka odeszła żeby uciąć wszelkie spekulacje. Dobro szkoły było dla niej ważniejsze niż czyjeś rozgrywki.Zatem ksiądz niech się zastanowi nad tym co robi i komu chce dokopać. Lepiej zamknąć te dyskusje. A co do kary finansowej - jakby chciały to dochodziłyby swego. Wolny kraj...
JA I TYLKO JA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016-10-14 22:17:38
Widać że jedna strona konfliktu jest strasznie nie zadowolona z pojawienia się tego artykułu!!! Czyżby prawda w oczy kole?!! Szkoda,że artykuł nie ukazał się w pełnej treści, ale rozumiem, po co się później użerać z b....!!! Już jedna afera w tym kraju pokazała, że nie ważne co zostało powiedziane, zawsze można później powiedzieć "Ja nic takiego nie mówiłem!!!"!!! A społeczność Drwińska jest trudna i może nie zrozumieć prawdziwego przekazu i kto jest jedyną słuszną prawdą!!! Ale przede wszystkim trzeba jednak pogratulować pomysłowości w wymyślaniu coraz to ciekawszych nick'ów!!! Szkoda tylko że wszystkie je obnaża wyrażanie silnych emocji a nie spokój, dojrzałość i inteligencja!!! Ten podpis jest znany na całej gminie, szczególnie z jeden strony www!!! Po tym można poznać czy warto czytać news czy znowu jest nasiąknięty nienawiściom, chamstwem, cwaniactwem i obłudą!!! A co do wszędzie umieszczanych przez Pana L. wraz z rodzinką, komentarzy dotyczących Pana Wójta - Marka Bzdeka, muszę publicznie przyznać, że zaczynam mieć obawy czy aby za niedługo nie wyskoczy mi Pan z lodówki strasząc Panem Bzdekiem. Doradzam trochę honoru i pogodzenie się w końcu z rzeczywistością. Jak tak źle jest z kasą, zawsze są w obwodzie tanio kupione od GB działki w Gierczycach.
można obniżyć dodatek funkcyjny

2016-10-14 22:20:12
Ktoś tu kogoś wprowadza w błąd! Chyba uaktywnili się obrońca który zgodnie z powiedzeniem "bije i krzyczy że go biją" Dodatek funkcyjny dla Nauczycieli stanowi składnik wynagrodzenia. Zmiana jego wysokości wymaga dokonania wypowiedzenia. Można zatem obniżyć wysokość przyznanego dodatku funkcyjnego, ale w drodze wypowiedzenia. Sąd Najwyższy w uchwała z 8 kwietnia 1998 r. (III ZP 5/98):
Ty Tylko TY!!!!!!!

2016-10-14 22:33:23
"Po tym można poznać czy warto czytać news czy znowu jest nasiąknięty nienawiściom, chamstwem, cwaniactwem i obłudą!!! "nienawiściom" czy nienawiścią o to jest pytanie?
JA I TYLKO JA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016-10-14 22:54:15
Ty Tylko TY!!!!!!! - Gratuluje wykrycia umyślnej gafy ortograficznej. Brawo Ty!!! Wiedziałem, że znajdzie się taki piękny umysł jak Twój który tylko tyle wyciągnie z tekstu umieszczonego przeze mnie. JESZCZE RAZ GRATULUJE!!! A tak na marginesie, radze poćwiczyć interpunkcje.
Brawo Bzdek

2016-10-14 23:48:45
Dziękuję wójtowi Bzdekowi za rozdzielenie klas łączonych. Nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w dobrą edukację naszych dzieci. Dobra zmiana!!!
Drwinianka

2016-10-15 00:15:58
U nas też Wójt nie chciał łączenia dlatego Dzieci zostały przewiezione do Mikluszowic
do można obniżyć dodatek funkcyjny

2016-10-15 08:32:17
Chyba mylisz dwie rzeczy: obniżenie dodatku i jego zabranie. Wysokość dodatku określa Rada Gminy i obowiązuje on na cały rok. O jego zmniejszeniu też musiałaby zadecydować Rada, a nie wójt arbitralną decyzją. Czy może to zrobić przed terminem tego dokładnie nie wiem. Natomiast zabranie dodatku jest oczywiste w chwili, kiedy osoba przestaje pełnić funkcję. Można ją do tego zmusić, wypowiadając umowę. Z artykułu rozumiem, że tak nie było.
można obnizyć dodatek funkcyjny

2016-10-15 09:28:55
Można obniżyć dodatek funkcyjny nie można go zabrać:) - dodatki są ustalane "od - do"
niania

2016-10-15 12:14:26
Kiedyś Pawlak powiadał:" Moje słowo droższe pieniędzy". Mój śp. Tata był tego samego zdania, a był człowiekiem przedwojennym i nie miał wielu szkół. Jak powiedział słowo czy przy umawianiu roboty czy przy kupmie zwierzęcia to było święte. A nasz Jasiu? Jak odchodziłam na emeryturę to wiele obiecywał, zachęcał. Gdy to przejście nastąpiło nasz Jasiu zapomniał o umowach. Już w chwili umawiania się kłamał. Piszę Jasiu, bo do Jana jeszcze nie dorósł, choć cieszy się magistrem
do niani

2016-10-15 17:12:47
nie ty jedna droga Nianiu tak zostałaś potraktowana - witaj w klubie . ja też dostałam kopa nikt mnie nigdy tak chamsko nie potraktował . a przecież urzędnik który nam mieszkańcom powinien służyć . no nie szanuje ludzi ... a już jak ktoś miałby inne zdanie .... nie daj bóg ....będzie bolało . dlatego nie dziwię się , że ludzie się boją i siedzą cicho a może szkoda....
do do niani

2016-10-15 18:31:41
mały zakompleksiony januszek poczuł władzę i próbuje zastraszać wszystkich... ale się przeliczy i to bardzo i już przy następnych wyborach dostanie takiego kopa od wyborców że odleci razem z bocianami w siną dal...
do niani

2016-10-15 18:44:20
a jak wytłumaczy zakompleksiony jasiu to że dzieci radnych są zatrudnione w urzędzie gminy? ma to jakiś związek z tą petycją tych radnych przeciwko księdzu?
jot23

2016-10-15 19:02:00
Tak sobie myślę, że w I kadencji miał opozycję w radzie. Teraz wójt zaczyna coś wyjaśniać radzie a ci już podnoszą ręce a nie wiedzą co wójt chce powiedzieć, do czego zmierza i jak zakończy, a potem takie sprawy wychodzą jak ta z księdzem - zamknijcie gęby; myślenie i mówienie inne niż wójtowe jest ZAKAZANE. W emocjach, rozgorączkowani działają. Wójt nakręca radnych, radni wójta i znowu pytanie - gdzie jakie uzasadnienia? - gdzie protokoły? Nie ma w tym urzędzie człowieka,który by myślał i uspokajał towarzystwo? Pozdrawiam
Anna

2016-10-15 19:48:31
Nikt nie zwrócił uwagi na ten trik: "nie należy tego traktować w kategoriach kary lecz jako czynności związanej z zarządzaniem zasobami kadrowymi gminy, które podlegają ocenie przełożonego...” Glosuję za tym, żeby taką myśl wpisać do Kodeksu Pracy! :D
była

2016-10-15 20:31:14
"nie należy tego traktować w kategoriach kary lecz jako czynności związanej z zarządzaniem zasobami kadrowymi gminy, które podlegają ocenie przełożonego.." Powiem krótko pracowałam w tej gminie i współczuje wszystkim którzy jeszcze muszą pracować z tym wójtem, a o zarządzaniu w jego wykonaniu to można powiedzieć krótko ŻENADA. Jeżeli ktoś kiedyś zrobi konkurs na najbardziej nieudolnego i prymitywnego wójta który udaje że umie zarządzać zasobami ludzkimi w podległej mu jednostce to ten wygrywa już na starcie.
jot23

2016-10-15 20:54:12
w początkowych komentarzach niektóre osoby chwaliły wójta za gospodarnoość ale nie mieszkają tutaj i nie wiedzą co to za człowiek. tu cały czas chodzi o jego odniesienia do ludzi, o jego sposób traktowania interesantów, a szczególnie osób na gminnym etacie. Każdy zastraszony, milczacy, a trudno udowodnić mobing. A co do gospodarności - kiedy będzie skończony Dom Wiejski w Zielonej bo nigdzie takich schodów nie widziałem jak tam są. deski położone, które się uginają pod człowiekiem nikłej postury. A podobno odbiory już były i ktoś za bubla pieniądze wziął
obiektywnie

2016-10-15 20:55:25
Obiektywnie trzeba przyznać jedno, w naszej gminie dużo się dzieje, inwestycje widać gołym okiem, pozyskują w tej gminie mnóstwo pieniędzy z zewnątrz i unii o czym słychać już nawet poza naszą gminą, kulturalne i sportowe sprawy też nie kuleją, czy to zasługa wójta? napewno tak, nawet w kontekście tego że zatrudnił i pracują z nim odpowiedni ludzie którzy za to odpowiadają... co do jego cech charakteru to się nie wypowiadam bo nie miałem przyjemności z nim osobiście coś załatwiać. Wybory za dwa lata przy urnach go ocenimy więc wyluzujmy wszyscy i dążmy do tego aby była zgoda w naszej społeczności. Przypomnijcie sobie co było za jego poprzednika i porównajcie do tego co teraz jest.
Anna

2016-10-15 21:33:56
Nie Kara ale CZYNNOŚĆ ZWIĄZANA Z ZARZĄDZANIEM ZASOBAMI kADROWYMI GMINY kTÓRE PODLEGAJĄ OCENIE PRZEŁOŻONEGO! Kupa śmiechu! Nie wiem czy dla tych ukaranych, czy "uczynnościowionych" też. Ale będziemy obserwować. Niech im tylko włos z głowy spadnie!<br />
do obiektywnie

2016-10-15 22:05:08
To ci właściwi ludzie i ich szef odebrali te schody i parę gorszych kwiatków . Nie wiem czy ktokolwiek by w domu to przyjął nawet za darmo . Wielokrotnie ludzie z Zielonej na zebraniach pytali i zawsze otrzymywali informacje ,,obiektywną ,, że już będą naprawione . Pytam więc tych właściwych ludzi i ich szefa - co z kaucją zabezpieczającą na takie naprawy przecież to standard w postępowaniach o zamówienia publiczne ? Czy to ci właściwi ludzie ją zwrócili - zamiast wymienić te schody ? Oby jak najmniej tych właściwych i ,, kompetentnych,, na tych stołkach u nas . Niech to będą po prostu uczciwi ludzie stąd takim będzie zależało.
ZNP

2016-10-15 22:12:56
Obiektywnie patrząc ważny news! 40 komentarzy! Patrzę z boku na zakładkę na ważne najczęściej komentowane przebił ją tylko: "Los ZS w Dąbrowicy i Łapanowie... (46)" komentarzy z piątku 27 maja 2016 08:52:37 Ciekawe, że wiadomość z dnia 31 maja 2016 15:18:36 pt: "Drwinia nie będzie likwidować szkół" http://www.czasbochenski.pl/stale-rubryki/bochnia-powiat/drwinia-nie-bedzie-likwidowac-szkol/ przeszła bez echa przez wszystkich - komentarzy ....0 Bez echa i tych którzy podobno mieszkają poza Gminą Drwinia i tych z Gminy? Świadczyć to może po pierwsze: 1. Z uwagi na popularność artykułu: Los ZS w Dąbrowicy i Łapanowie... - 46 komentarzy że na tym portalu najczęściej komentują Nauczyciele 2. Tak wielka ilość komentarzy z Drwini przy "Dwugłos..." może oznaczać że komentują go Nauczyciele - tym bardziej że ukazał się w przeddzień Święta KEN, a takie ogromne komentowanie Mieszkańców Gminy Drwinia :) - to grupka "poszkodowanych" osób pod różnymi pseudonimami:) Także Wójcie nie przejmuj się rób swoje!
do do obiektwnie

2016-10-15 22:27:29
z tą Zieloną to trzeba się spytać kto i na czyje zlecenie zaprojektował drewniane schody do murowanego budynku:) Dla wtajemniczonych - zapytaj swoją "szefową"
niania 2

2016-10-15 22:39:27
Nianiu jeśli byłaś nauczycielem i tyle błędów robisz w 2 zdaniach - to powinien cię raczej zwolnić jeszcze przed emeryturą!
mobbing

2016-10-15 23:02:18
niezły ubaw z tego że zarzuca się szefowi, że wymaga od swoich pracowników:D Z tym rankingiem to myślę, że to nasz a nie wasz byłby liderem na tego najbardziej nieudolnego i prymitywnego :D
do mobbing

2016-10-15 23:03:43
jasiu jeszcze nie śpisz?
do ZNP

2016-10-15 23:07:33
Masz rację, pewnie jakieś inne okoliczności zadecydowały o powrocie tematu. Mogę domniemywać, że wójt jest osobą kontrowersyjną i każda okazja daje możność przysłowiowego dokopania. Natomiast , skoro podpisujesz się nickiem organizacji, to miej świadomość odpowiedzialności, jaka za tym się kryje. Ja mogę tylko dodać, że idzie ku dobremu, bo nauczyciele po raz pierwszy zostali zaproszeni przez wójta na imprezę do Mikluszowic, gdzie - bez wątpienia - otrzymają moc życzeń i zapewnień o szacunku dla trudu ich pracy. A tak nawiasem - urzędnicy, nauczyciele, strażacy - to też wyborcy. Wójcie rób swoje i zważaj na ludzi, bo przecież PSL zobowiązuje!
naszadrwinia

2016-10-15 23:18:09
Szanowni Państwo. Już wkrótce swoją premierę będzie miał nowy serwis internetowy skupiający się na gminie Drwinia, jej problemach i szansach opisujący rzetelnie i obiektywnie działania obecnej władzy, który będzie jej patrzył na ręce. Będzie to portal obiektywny. Gwarantujemy że nie będzie go prowadziła osoba zatrudniona przez wójta w urzędzie gminy na fikcyjnym stanowisku d/s organizacji pozarządowych która podobno prowadzi obiektywną groblę. Działajmy rzetelnie i obiektywnie
Do ZNP

2016-10-16 07:45:18
"Także Wójcie nie przejmuj się rób swoje!" - No to teraz poszalałeś z narcyzmem.
Znowu Naucyciele Piszą

2016-10-16 08:43:19
Od tego ten skrót! A Wam się wszystko kojarzy z jednym:D
fff

2016-10-16 16:20:26
proba mikrofonu
wiec

2016-10-16 16:21:32
Pozwolę sobie napisać kilka uwag dotyczących tego artykułu. Osoby komentujące krytykują władzę, krytykują księdza, krytykują siebie nawzajem, ale czemu taka krytyka ma służyć? Wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba sobie uświadomić rzecz następującą: są pewne obszary w szeroko pojętej gospodarce, które z definicji nie powinny być nastawione na zysk. Jednym z takich obszarów powinna być Służba Zdrowia. Nasza Władza centralna już od lat próbuję Służbę Zdrowia tak zreformować, żeby była samo wystarczalna, żeby się samofinansowała. Wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. Kolejnym obszarem jest szkolnictwo. Niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, czy na wykształceniu dzieci i młodzieży powinno się oszczędzać? W naszej gminie w Drwini mówi się ciągle o szukaniu oszczędności. Tylko, czy na prawdę na wykształceniu należy oszczędzać? Zwracam uwagę, że wcale nie sugeruję, że powinno się być rozrzutnym. Przecież wykształcenie jest inwestycją. Wiedza jest wartością bezcenną, a szkoła powinna być miejscem gdzie ci młodzi ludzie w komfortowych warunkach i dobrej atmosferze tę wiedzę zdobywają i przy okazji się też wychowują. Wg mnie proces łączenia klas powinien być zupełną ostatecznością, a zamykanie, czy też, jak to się ładnie mówi, wygaszanie szkół, czymś marginalnym w skali kraju. Nie trzeba być ani psychologiem, ani jakimś wybitnym pedagogiem, żeby wiedzieć, że gdy jest mała klasa, to proces uczenia jest dużo bardziej wydajny i daję lepsze efekty. Na koniec chciałem jeszcze się odnieść do słów krytyki w kierunku nauczycieli. Powszechna jest krytyka, że nauczyciele mają mało godzin itp. Dlatego chciałem zapytać, tych którzy tak krytykują. Czy wiecie na czym polega praca nauczyciela? Jaka byłaby jakość lekcji/zajęć, gdyby nauczyciel miał w przybliżeniu 40 godzin tygodniowo z dziećmi? Poza tym, skoro uważacie, że nauczyciel to taki super zawód bo tak mało godzin, to dlaczego nie wybraliście właśnie tego zawodu? Apeluję aby każdy z nas przede wszystkim pomyślał o dobru dzieci i młodzieży. Oni są przyszłością naszej ojczyzny, a mądre i wykształcone społeczeństwo to chyba dość istotna sprawa.
do nasza drwinia

2016-10-17 00:14:37
Ciekawe czy ta osoba na stanowisku od organizacji pozarządowych pobiera też fikcyjne wynagrodzenie? Skoro wójt tworzy fikcyjne stanowiska pod swoich kolesi to to takie wynagrodzenia też powinien im płacić. Na koniec mojego krótkiego wywodu mam pytanie czy osoba odpowiedzialna za inwestycję i remonty w urzędzie naszego zbawcy i dobrodzieja została już skierowana na badania psychiatryczne przez swojego przełożonego? oczywiście w ramach badań okresowych? Bo wszem i wobec słychać po gminie że najwyższy już na to czas. Jaki pracownik taki szef mawiają. Do redakcji portalu naszadrwinia dajcie namiar na siebie. Szczęka wam opadanie co sie dzieje w tym urzedzie. Zdziwicie się ile ludzi ma dość tego kabaretu i zastraszania i ile wiedzą.
niania

2016-10-17 01:13:49
Fikcyjne stanowiska ? a to jest realne? stanowisko urzędnicze ds. utrzymania sieci wodociągowej - zatrudniona osoba oficjanie informacji brak. A nieoficjalnie? koleś jasia, co robi? ano pilnuje co mówią u Pani Marysi, po teresi drugie zródło informacji,trzeba potwierdzić doniesienia tej życzliwej kobiety i pilnować co reszta mówi.
wiec

2016-10-17 11:05:47
Pozwolę sobie napisać kilka uwag dotyczących tego artykułu. Osoby komentujące krytykują władzę, krytykują księdza, krytykują siebie nawzajem, ale czemu taka krytyka ma służyć? Wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba sobie uświadomić rzecz następującą: są pewne obszary w szeroko pojętej gospodarce, które z definicji nie powinny być nastawione na zysk. Jednym z takich obszarów powinna być Służba Zdrowia. Nasza Władza centralna już od lat próbuję Służbę Zdrowia tak zreformować, żeby była samo wystarczalna, żeby się samofinansowała. Wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. Kolejnym obszarem jest szkolnictwo. Niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, czy na wykształceniu dzieci i młodzieży powinno się oszczędzać? W naszej gminie w Drwini mówi się ciągle o szukaniu oszczędności. Tylko, czy na prawdę na wykształceniu należy oszczędzać? Zwracam uwagę, że wcale nie sugeruję, że powinno się być rozrzutnym. Przecież wykształcenie jest inwestycją. Wiedza jest wartością bezcenną, a szkoła powinna być miejscem gdzie ci młodzi ludzie w komfortowych warunkach i dobrej atmosferze tę wiedzę zdobywają i przy okazji się też wychowują. Wg mnie proces łączenia klas powinien być zupełną ostatecznością, a zamykanie, czy też, jak to się ładnie mówi, wygaszanie szkół, czymś marginalnym w skali kraju. Nie trzeba być ani psychologiem, ani jakimś wybitnym pedagogiem, żeby wiedzieć, że gdy jest mała klasa, to proces uczenia jest dużo bardziej wydajny i daję lepsze efekty. Na koniec chciałem jeszcze się odnieść do słów krytyki w kierunku nauczycieli. Powszechna jest krytyka, że nauczyciele mają mało godzin itp. Dlatego chciałem zapytać, tych którzy tak krytykują. Czy wiecie na czym polega praca nauczyciela? Jaka byłaby jakość lekcji/zajęć, gdyby nauczyciel miał w przybliżeniu 40 godzin tygodniowo z dziećmi? Poza tym, skoro uważacie, że nauczyciel to taki super zawód bo tak mało godzin, to dlaczego nie wybraliście właśnie tego zawodu? Apeluję aby każdy z nas przede wszystkim pomyślał o dobru dzieci i młodzieży. Oni są przyszłością naszej ojczyzny, a mądre i wykształcone społeczeństwo to chyba dość istotna sprawa.
wiec

2016-10-17 11:06:17
Pozwolę sobie napisać kilka uwag dotyczących tego artykułu. Osoby komentujące krytykują władzę, krytykują księdza, krytykują siebie nawzajem, ale czemu taka krytyka ma służyć? Wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba sobie uświadomić rzecz następującą: są pewne obszary w szeroko pojętej gospodarce, które z definicji nie powinny być nastawione na zysk. Jednym z takich obszarów powinna być Służba Zdrowia. Nasza Władza centralna już od lat próbuję Służbę Zdrowia tak zreformować, żeby była samo wystarczalna, żeby się samofinansowała. Wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. Kolejnym obszarem jest szkolnictwo. Niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, czy na wykształceniu dzieci i młodzieży powinno się oszczędzać? W naszej gminie w Drwini mówi się ciągle o szukaniu oszczędności. Tylko, czy na prawdę na wykształceniu należy oszczędzać? Zwracam uwagę, że wcale nie sugeruję, że powinno się być rozrzutnym. Przecież wykształcenie jest inwestycją. Wiedza jest wartością bezcenną, a szkoła powinna być miejscem gdzie ci młodzi ludzie w komfortowych warunkach i dobrej atmosferze tę wiedzę zdobywają i przy okazji się też wychowują. Wg mnie proces łączenia klas powinien być zupełną ostatecznością, a zamykanie, czy też, jak to się ładnie mówi, wygaszanie szkół, czymś marginalnym w skali kraju. Nie trzeba być ani psychologiem, ani jakimś wybitnym pedagogiem, żeby wiedzieć, że gdy jest mała klasa, to proces uczenia jest dużo bardziej wydajny i daję lepsze efekty. Na koniec chciałem jeszcze się odnieść do słów krytyki w kierunku nauczycieli. Powszechna jest krytyka, że nauczyciele mają mało godzin itp. Dlatego chciałem zapytać, tych którzy tak krytykują. Czy wiecie na czym polega praca nauczyciela? Jaka byłaby jakość lekcji/zajęć, gdyby nauczyciel miał w przybliżeniu 40 godzin tygodniowo z dziećmi? Poza tym, skoro uważacie, że nauczyciel to taki super zawód bo tak mało godzin, to dlaczego nie wybraliście właśnie tego zawodu? Apeluję aby każdy z nas przede wszystkim pomyślał o dobru dzieci i młodzieży. Oni są przyszłością naszej ojczyzny, a mądre i wykształcone społeczeństwo to chyba dość istotna sprawa.
wiec

2016-10-17 11:06:39
Pozwolę sobie napisać kilka uwag dotyczących tego artykułu. Osoby komentujące krytykują władzę, krytykują księdza, krytykują siebie nawzajem, ale czemu taka krytyka ma służyć? Wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba sobie uświadomić rzecz następującą: są pewne obszary w szeroko pojętej gospodarce, które z definicji nie powinny być nastawione na zysk. Jednym z takich obszarów powinna być Służba Zdrowia. Nasza Władza centralna już od lat próbuję Służbę Zdrowia tak zreformować, żeby była samo wystarczalna, żeby się samofinansowała. Wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. Kolejnym obszarem jest szkolnictwo. Niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, czy na wykształceniu dzieci i młodzieży powinno się oszczędzać? W naszej gminie w Drwini mówi się ciągle o szukaniu oszczędności. Tylko, czy na prawdę na wykształceniu należy oszczędzać? Zwracam uwagę, że wcale nie sugeruję, że powinno się być rozrzutnym. Przecież wykształcenie jest inwestycją. Wiedza jest wartością bezcenną, a szkoła powinna być miejscem gdzie ci młodzi ludzie w komfortowych warunkach i dobrej atmosferze tę wiedzę zdobywają i przy okazji się też wychowują. Wg mnie proces łączenia klas powinien być zupełną ostatecznością, a zamykanie, czy też, jak to się ładnie mówi, wygaszanie szkół, czymś marginalnym w skali kraju. Nie trzeba być ani psychologiem, ani jakimś wybitnym pedagogiem, żeby wiedzieć, że gdy jest mała klasa, to proces uczenia jest dużo bardziej wydajny i daję lepsze efekty. Na koniec chciałem jeszcze się odnieść do słów krytyki w kierunku nauczycieli. Powszechna jest krytyka, że nauczyciele mają mało godzin itp. Dlatego chciałem zapytać, tych którzy tak krytykują. Czy wiecie na czym polega praca nauczyciela? Jaka byłaby jakość lekcji/zajęć, gdyby nauczyciel miał w przybliżeniu 40 godzin tygodniowo z dziećmi? Poza tym, skoro uważacie, że nauczyciel to taki super zawód bo tak mało godzin, to dlaczego nie wybraliście właśnie tego zawodu? Apeluję aby każdy z nas przede wszystkim pomyślał o dobru dzieci i młodzieży. Oni są przyszłością naszej ojczyzny, a mądre i wykształcone społeczeństwo to chyba dość istotna sprawa.
wiec

2016-10-17 11:07:15
Pozwolę sobie napisać kilka uwag dotyczących tego artykułu. Osoby komentujące krytykują władzę, krytykują księdza, krytykują siebie nawzajem, ale czemu taka krytyka ma służyć? Wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba sobie uświadomić rzecz następującą: są pewne obszary w szeroko pojętej gospodarce, które z definicji nie powinny być nastawione na zysk. Jednym z takich obszarów powinna być Służba Zdrowia. Nasza Władza centralna już od lat próbuję Służbę Zdrowia tak zreformować, żeby była samo wystarczalna, żeby się samofinansowała. Wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. Kolejnym obszarem jest szkolnictwo. Niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, czy na wykształceniu dzieci i młodzieży powinno się oszczędzać? W naszej gminie w Drwini mówi się ciągle o szukaniu oszczędności. Tylko, czy na prawdę na wykształceniu należy oszczędzać? Zwracam uwagę, że wcale nie sugeruję, że powinno się być rozrzutnym. Przecież wykształcenie jest inwestycją. Wiedza jest wartością bezcenną, a szkoła powinna być miejscem gdzie ci młodzi ludzie w komfortowych warunkach i dobrej atmosferze tę wiedzę zdobywają i przy okazji się też wychowują. Wg mnie proces łączenia klas powinien być zupełną ostatecznością, a zamykanie, czy też, jak to się ładnie mówi, wygaszanie szkół, czymś marginalnym w skali kraju. Nie trzeba być ani psychologiem, ani jakimś wybitnym pedagogiem, żeby wiedzieć, że gdy jest mała klasa, to proces uczenia jest dużo bardziej wydajny i daję lepsze efekty. Na koniec chciałem jeszcze się odnieść do słów krytyki w kierunku nauczycieli. Powszechna jest krytyka, że nauczyciele mają mało godzin itp. Dlatego chciałem zapytać, tych którzy tak krytykują. Czy wiecie na czym polega praca nauczyciela? Jaka byłaby jakość lekcji/zajęć, gdyby nauczyciel miał w przybliżeniu 40 godzin tygodniowo z dziećmi? Poza tym, skoro uważacie, że nauczyciel to taki super zawód bo tak mało godzin, to dlaczego nie wybraliście właśnie tego zawodu? Apeluję aby każdy z nas przede wszystkim pomyślał o dobru dzieci i młodzieży. Oni są przyszłością naszej ojczyzny, a mądre i wykształcone społeczeństwo to chyba dość istotna sprawa.Pozwolę sobie napisać kilka uwag dotyczących tego artykułu. Osoby komentujące krytykują władzę, krytykują księdza, krytykują siebie nawzajem, ale czemu taka krytyka ma służyć? Wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba sobie uświadomić rzecz następującą: są pewne obszary w szeroko pojętej gospodarce, które z definicji nie powinny być nastawione na zysk. Jednym z takich obszarów powinna być Służba Zdrowia. Nasza Władza centralna już od lat próbuję Służbę Zdrowia tak zreformować, żeby była samo wystarczalna, żeby się samofinansowała. Wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. Kolejnym obszarem jest szkolnictwo. Niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, czy na wykształceniu dzieci i młodzieży powinno się oszczędzać? W naszej gminie w Drwini mówi się ciągle o szukaniu oszczędności. Tylko, czy na prawdę na wykształceniu należy oszczędzać? Zwracam uwagę, że wcale nie sugeruję, że powinno się być rozrzutnym. Przecież wykształcenie jest inwestycją. Wiedza jest wartością bezcenną, a szkoła powinna być miejscem gdzie ci młodzi ludzie w komfortowych warunkach i dobrej atmosferze tę wiedzę zdobywają i przy okazji się też wychowują. Wg mnie proces łączenia klas powinien być zupełną ostatecznością, a zamykanie, czy też, jak to się ładnie mówi, wygaszanie szkół, czymś marginalnym w skali kraju. Nie trzeba być ani psychologiem, ani jakimś wybitnym pedagogiem, żeby wiedzieć, że gdy jest mała klasa, to proces uczenia jest dużo bardziej wydajny i daję lepsze efekty. Na koniec chciałem jeszcze się odnieść do słów krytyki w kierunku nauczycieli. Powszechna jest krytyka, że nauczyciele mają mało godzin itp. Dlatego chciałem zapytać, tych którzy tak krytykują. Czy wiecie na czym polega praca nauczyciela? Jaka byłaby jakość lekcji/zajęć, gdyby nauczyciel miał w przybliżeniu 40 godzin tygodniowo z dziećmi? Poza tym, skoro uważacie, że nauczyciel to taki super zawód bo tak mało godzin, to dlaczego nie wybraliście właśnie tego zawodu? Apeluję aby każdy z nas przede wszystkim pomyślał o dobru dzieci i młodzieży. Oni są przyszłością naszej ojczyzny, a mądre i wykształcone społeczeństwo to chyba dość istotna sprawa.Pozwolę sobie napisać kilka uwag dotyczących tego artykułu. Osoby komentujące krytykują władzę, krytykują księdza, krytykują siebie nawzajem, ale czemu taka krytyka ma służyć? Wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba sobie uświadomić rzecz następującą: są pewne obszary w szeroko pojętej gospodarce, które z definicji nie powinny być nastawione na zysk. Jednym z takich obszarów powinna być Służba Zdrowia. Nasza Władza centralna już od lat próbuję Służbę Zdrowia tak zreformować, żeby była samo wystarczalna, żeby się samofinansowała. Wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. Kolejnym obszarem jest szkolnictwo. Niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, czy na wykształceniu dzieci i młodzieży powinno się oszczędzać? W naszej gminie w Drwini mówi się ciągle o szukaniu oszczędności. Tylko, czy na prawdę na wykształceniu należy oszczędzać? Zwracam uwagę, że wcale nie sugeruję, że powinno się być rozrzutnym. Przecież wykształcenie jest inwestycją. Wiedza jest wartością bezcenną, a szkoła powinna być miejscem gdzie ci młodzi ludzie w komfortowych warunkach i dobrej atmosferze tę wiedzę zdobywają i przy okazji się też wychowują. Wg mnie proces łączenia klas powinien być zupełną ostatecznością, a zamykanie, czy też, jak to się ładnie mówi, wygaszanie szkół, czymś marginalnym w skali kraju. Nie trzeba być ani psychologiem, ani jakimś wybitnym pedagogiem, żeby wiedzieć, że gdy jest mała klasa, to proces uczenia jest dużo bardziej wydajny i daję lepsze efekty. Na koniec chciałem jeszcze się odnieść do słów krytyki w kierunku nauczycieli. Powszechna jest krytyka, że nauczyciele mają mało godzin itp. Dlatego chciałem zapytać, tych którzy tak krytykują. Czy wiecie na czym polega praca nauczyciela? Jaka byłaby jakość lekcji/zajęć, gdyby nauczyciel miał w przybliżeniu 40 godzin tygodniowo z dziećmi? Poza tym, skoro uważacie, że nauczyciel to taki super zawód bo tak mało godzin, to dlaczego nie wybraliście właśnie tego zawodu? Apeluję aby każdy z nas przede wszystkim pomyślał o dobru dzieci i młodzieży. Oni są przyszłością naszej ojczyzny, a mądre i wykształcone społeczeństwo to chyba dość istotna sprawa.Pozwolę sobie napisać kilka uwag dotyczących tego artykułu. Osoby komentujące krytykują władzę, krytykują księdza, krytykują siebie nawzajem, ale czemu taka krytyka ma służyć? Wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba sobie uświadomić rzecz następującą: są pewne obszary w szeroko pojętej gospodarce, które z definicji nie powinny być nastawione na zysk. Jednym z takich obszarów powinna być Służba Zdrowia. Nasza Władza centralna już od lat próbuję Służbę Zdrowia tak zreformować, żeby była samo wystarczalna, żeby się samofinansowała. Wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. Kolejnym obszarem jest szkolnictwo. Niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, czy na wykształceniu dzieci i młodzieży powinno się oszczędzać? W naszej gminie w Drwini mówi się ciągle o szukaniu oszczędności. Tylko, czy na prawdę na wykształceniu należy oszczędzać? Zwracam uwagę, że wcale nie sugeruję, że powinno się być rozrzutnym. Przecież wykształcenie jest inwestycją. Wiedza jest wartością bezcenną, a szkoła powinna być miejscem gdzie ci młodzi ludzie w komfortowych warunkach i dobrej atmosferze tę wiedzę zdobywają i przy okazji się też wychowują. Wg mnie proces łączenia klas powinien być zupełną ostatecznością, a zamykanie, czy też, jak to się ładnie mówi, wygaszanie szkół, czymś marginalnym w skali kraju. Nie trzeba być ani psychologiem, ani jakimś wybitnym pedagogiem, żeby wiedzieć, że gdy jest mała klasa, to proces uczenia jest dużo bardziej wydajny i daję lepsze efekty. Na koniec chciałem jeszcze się odnieść do słów krytyki w kierunku nauczycieli. Powszechna jest krytyka, że nauczyciele mają mało godzin itp. Dlatego chciałem zapytać, tych którzy tak krytykują. Czy wiecie na czym polega praca nauczyciela? Jaka byłaby jakość lekcji/zajęć, gdyby nauczyciel miał w przybliżeniu 40 godzin tygodniowo zPozwolę sobie napisać kilka uwag dotyczących tego artykułu. Osoby komentujące krytykują władzę, krytykują księdza, krytykują siebie nawzajem, ale czemu taka krytyka ma służyć? Wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba sobie uświadomić rzecz następującą: są pewne obszary w szeroko pojętej gospodarce, które z definicji nie powinny być nastawione na zysk. Jednym z takich obszarów powinna być Służba Zdrowia. Nasza Władza centralna już od lat próbuję Służbę Zdrowia tak zreformować, żeby była samo wystarczalna, żeby się samofinansowała. Wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. Kolejnym obszarem jest szkolnictwo. Niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, czy na wykształceniu dzieci i młodzieży powinno się oszczędzać? W naszej gminie w Drwini mówi się ciągle o szukaniu oszczędności. Tylko, czy na prawdę na wykształceniu należy oszczędzać? Zwracam uwagę, że wcale nie sugeruję, że powinno się być rozrzutnym. Przecież wykształcenie jest inwestycją. Wiedza jest wartością bezcenną, a szkoła powinna być miejscem gdzie ci młodzi ludzie w komfortowych warunkach i dobrej atmosferze tę wiedzę zdobywają i przy okazji się też wychowują. Wg mnie proces łączenia klas powinien być zupełną ostatecznością, a zamykanie, czy też, jak to się ładnie mówi, wygaszanie szkół, czymś marginalnym w skali kraju. Nie trzeba być ani psychologiem, ani jakimś wybitnym pedagogiem, żeby wiedzieć, że gdy jest mała klasa, to proces uczenia jest dużo bardziej wydajny i daję lepsze efekty. Na koniec chciałem jeszcze się odnieść do słów krytyki w kierunku nauczycieli. Powszechna jest krytyka, że nauczyciele mają mało godzin itp. Dlatego chciałem zapytać, tych którzy tak krytykują. Czy wiecie na czym polega praca nauczyciela? Jaka byłaby Pozwolę sobie napisać kilka uwag dotyczących tego artykułu. Osoby komentujące krytykują władzę, krytykują księdza, krytykują siebie nawzajem, ale czemu taka krytyka ma służyć? Wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba sobie uświadomić rzecz następującą: są pewne obszary w szeroko pojętej gospodarce, które z definicji nie powinny być nastawione na zysk. Jednym z takich obszarów powinna być Służba Zdrowia. Nasza Władza centralna już od lat próbuję Służbę Zdrowia tak zreformować, żeby była samo wystarczalna, żeby się samofinansowała. Wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. Kolejnym obszarem jest szkolnictwo. Niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, czy na wykształceniu dzieci i młodzieży powinno się oszczędzać? W naszej gminie w Drwini mówi się ciągle o szukaniu oszczędności. Tylko, czy na prawdę na wykształceniu należy oszczędzać? Zwracam uwagę, że wcale nie sugeruję, że powinno się być rozrzutnym. Przecież wykształcenie jest inwestycją. Wiedza jest wartością bezcenną, a szkoła powinna być miejscem gdzie ci młodzi ludzie w komfortowych warunkach i dobrej atmosferze tę wiedzę zdobywają i przy okazji się też wychowują. Wg mnie proces łączenia klas powinien być zupełną ostatecznością, a zamykanie, czy też, jak to się ładnie mówi, wygaszanie szkół, czymś marginalnym w skali kraju. Nie trzeba być ani psychologiem, ani jakimś wybitnym pedagogiem, żeby wiedzieć, że gdy jest mała klasa, to proces uczenia jest dużo bardziej wydajny i daję lepsze efekty. Na koniec chciałem jeszcze się odnieść do słów krytyki w kierunku nauczycieli. Powszechna jest krytyka, że nauczyciele mają mało godzin itp. Dlatego chciałem zapytać, tych którzy tak krytykują. Czy wiecie na czym polega praca nauczyciela? Jaka byłabyPozwolę sobie napisać kilka uwag dotyczących tego artykułu. Osoby komentujące krytykują władzę, krytykują księdza, krytykują siebie nawzajem, ale czemu taka krytyka ma służyć? Wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba sobie uświadomić rzecz następującą: są pewne obszary w szeroko pojętej gospodarce, które z definicji nie powinny być nastawione na zysk. Jednym z takich obszarów powinna być Służba Zdrowia. Nasza Władza centralna już od lat próbuję Służbę Zdrowia tak zreformować, żeby była samo wystarczalna, żeby się samofinansowała. Wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. Kolejnym obszarem jest szkolnictwo. Niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, czy na wykształceniu dzieci i młodzieży powinno się oszczędzać? W naszej gminie w Drwini mówi się ciągle o szukaniu oszczędności. Tylko, czy na prawdę na wykształceniu należy oszczędzać? Zwracam uwagę, że wcale nie sugeruję, że powinno się być rozrzutnym. Przecież wykształcenie jest inwestycją. Wiedza jest wartością bezcenną, a szkoła powinna być miejscem gdzie ci młodzi ludzie w komfortowych warunkach i dobrej atmosferze tę wiedzę zdobywają i przy okazji się też wychowują. Wg mnie proces łączenia klas powinien być zupełną ostatecznością, a zamykanie, czy też, jak to się ładnie mówi, wygaszanie szkół, czymś marginalnym w skali kraju. Nie trzeba być ani psychologiem, ani jakimś wybitnym pedagogiem, żeby wiedzieć, że gdy jest mała klasa, to proces uczenia jest dużo bardziej wydajny i daję lepsze efekty. Na koniec chciałem jeszcze się odnieść do słów krytyki w kierunku nauczycieli. Powszechna jest krytyka, że nauczyciele mają mało godzin itp. Dlatego chciałem zapytać, tychPozwolę sobie napisać kilka uwag dotyczących tego artykułu. Osoby komentujące krytykują władzę, krytykują księdza, krytykują siebie nawzajem, ale czemu taka krytyka ma służyć? Wydaje mi się, że przede wszystkim trzeba sobie uświadomić rzecz następującą: są pewne obszary w szeroko pojętej gospodarce, które z definicji nie powinny być nastawione na zysk. Jednym z takich obszarów powinna być Służba Zdrowia. Nasza Władza centralna już od lat próbuję Służbę Zdrowia tak zreformować, żeby była samo wystarczalna, żeby się samofinansowała. Wiadomo jak to w rzeczywistości wygląda. Kolejnym obszarem jest szkolnictwo. Niech każdy z nas sobie odpowie na pytanie, czy na wykształceniu dzieci i młodzieży powinno się oszczędzać? W naszej gminie w Drwini mówi się ciągle o szukaniu oszczędności. Tylko, czy na prawdę na wykształceniu należy oszczędzać? Zwracam uwagę, że wcale nie sugeruję, że powinno się być rozrzutnym. Przecież wykształcenie jest inwestycją. Wiedza jest wartością bezcenną, a szkoła powinna być miejscem gdzie ci młodzi ludzie w komfortowych warunkach i dobrej atmosferze tę wiedzę zdobywają i przy okazji się też wychowują. Wg mnie proces łączenia klas powinien być zupełną ostatecznością, a zamykanie, czy też, jak to się ładnie mówi, wygaszanie szkół, czymś marginalnym w skali kraju. Nie trzeba być ani psychologiem, ani jakimś wybitnym pedagogiem, żeby wiedzieć, że gdy jest mała klasa, to proces uczenia jest dużo bardziej wydajny i daję lepsze efekty. Na koniec chciałem jeszcze się odnieść do słów krytyki w kierunku nauczycieli. Powszechna jest krytyka, że nauczyciele mają mało godzin itp. Dlatego chciałem zapytać, tych którzy tak krytykują. Czy wiecie na czym polega praca nauczyciela? Jaka byłaby jakość lekcji/zajęć, gdyby nauczyciel miał w przybliżeniu 40 godzin tygodniowo z dziećmi? Poza tym, skoro uważacie, że nauczyciel to taki super zawód bo tak mało godzin, to dlaczego nie wybraliście właśnie tego zawodu? Apeluję aby każdy z nas przede wszystkim pomyślał o dobru dzieci i młodzieży. Oni są przyszłością naszej ojczyzny, a mądre i wykształcone społeczeństwo to chyba dość istotna sprawa. którzy tak krytykują. Czy wiecie na czym polega praca nauczyciela? Jaka byłaby jakość lekcji/zajęć, gdyby nauczyciel miał w przybliżeniu 40 godzin tygodniowo z dziećmi? Poza tym, skoro uważacie, że nauczyciel to taki super zawód bo tak mało godzin, to dlaczego nie wybraliście właśnie tego zawodu? Apeluję aby każdy z nas przede wszystkim pomyślał o dobru dzieci i młodzieży. Oni są przyszłością naszej ojczyzny, a mądre i wykształcone społeczeństwo to chyba dość istotna sprawa. jakość lekcji/zajęć, gdyby nauczyciel miał w przybliżeniu 40 godzin tygodniowo z dziećmi? Poza tym, skoro uważacie, że nauczyciel to taki super zawód bo tak mało godzin, to dlaczego nie wybraliście właśnie tego zawodu? Apeluję aby każdy z nas przede wszystkim pomyślał o dobru dzieci i młodzieży. Oni są przyszłością naszej ojczyzny, a mądre i wykształcone społeczeństwo to chyba dość istotna sprawa.jakość lekcji/zajęć, gdyby nauczyciel miał w przybliżeniu 40 godzin tygodniowo z dziećmi? Poza tym, skoro uważacie, że nauczyciel to taki super zawód bo tak mało godzin, to dlaczego nie wybraliście właśnie tego zawodu? Apeluję aby każdy z nas przede wszystkim pomyślał o dobru dzieci i młodzieży. Oni są przyszłością naszej ojczyzny, a mądre i wykształcone społeczeństwo to chyba dość istotna sprawa. dziećmi? Poza tym, skoro uważacie, że nauczyciel to taki super zawód bo tak mało godzin, to dlaczego nie wybraliście właśnie tego zawodu? Apeluję aby każdy z nas przede wszystkim pomyślał o dobru dzieci i młodzieży. Oni są przyszłością naszej ojczyzny, a mądre i wykształcone społeczeństwo to chyba dość istotna sprawa.
finisz

2016-10-17 18:18:57
I to jest metoda - zapchać skrzynę; - unudzić czytających; kopiować w nieskończoność. KONIEC hooo hooo - koniec pierwszej odsłony. Jak czytałem - mają być następne artykuły
Drwiniankaaa

2016-11-04 18:30:39
Czytając komentarze zauważyłam, że wiele osób wie wszystko najlepiej, mimo, że nie sa mieszkańcami Drwini, nie uczestnicza w niedzielnnych mszach! Akurat byłam uczestniczką mszy na której wybuchła afera. Czy napewno w Państwa Kosciołach na mszy poruszane sa tematy szkoły, gminy, polityki, czytania po nazwiskach kto jakie ofiarował datki na cele kościelne? Watpie gdyż nigdy w żadnej innej parafii tego nie doświadczyłam. Kazdy niech patrzy swojej pracy i nikt nikomu nie wchodzi w kompetencje oraz rządy. Pan wójt ma swoje obowiązki, zadania i chyba nie jego wina, ze dzieciaków mało a Ksiądz Proboszcz niech zajmie sprawami religijnymi bo sam widzi jaka garstka ludzi na mszach.
mieszkanka Drwini

2017-04-28 11:57:30
czytam te komentarze i włosy stają mi na głowie co do reformy pani nauczycielko odeszłaś na emeryturę to siedż na czterech literach nie zabieraj pracy młodym dobrze wykształconym wiele drwińskich nauczycieli ma ukończoną/ wszechnicę świętokrzyską/ dzieci mają większą wiedzę od niejednego belfra Narzekacie kto was pchał do szkoły uczyć dzieci ,wiele z was uczyło świeżo po ukończonym LO ,a potem nastały wymogi do marsz do wszechnicy Następnie klasa 4 osobowa to nauczanie specjalne do czego dążycie nie pasuje Ci p.Profesor to wypad ze szkoły bo wykształcenie i poziom wiedzy wielu z was to poziom sprzątaczek W Drwini jedna sprzątająca jest na per ty z profesorkami od siedmiu boleści o czym tu pisać Ksiądz w kościele niech głosi słowo Boże a nie zajmuje się polityką a nie rozgrywkami wiejskimi Pani była urzędniczka tak bardzo cierpi za przeszłością /działo się ach działo ,było wesoło Do WÓJTA dlaczego urzędniczki nie mają wprowadzonych kompetencji sprawdzających wiedzę na swoim stanowisku są tam panie które w podstawówce ledwo przekraczało z jednej klasy do drugiej potem prywatne szkoły i siedzą w Gminie Dlaczego zatrudnia się dzieci radnych co do konfliktu z OSP przyzna ję wójtowi rację Jest to organizacja społeczna rozumiem zaangażowanie niektórych druhów jest ich wielu wartościowych sumiennych ale komendanci przez nich wybrani to funkcja społeczna i o tym muszą wiedzieć Temat służby zdrowia dokąd te emerytki bez podnoszenia wiedzy a bazują na wiedzy z czasów ukończenia LICEUM MED Teraz pielęgniarki uczą się i zdobywają wiedzę z każdej dziedziny nawet muszą mieć ukończony kurs EKG bo inaczej nie może dotykać tego sprzętu nie mówiąc o zapisie Kazda pielęgniarka kończy studia specjalizacje a tu panie mają wiedzę z czasów króla ćwieczka Rejestratorki każda kartoteka prócz papierowej ma być w systemie a tu pani rejestratorka mowi że dla niej komputer to czarna magia ludzie gdzie my żyjemy to przecież 21 wiek Panie wójcie kiedy pan zajmie się tymi sprawami Biblioteka w Drwini to od lat miejsce spotkań działaczek anty wójtowskich na czele Celinki Pani Celinko paplesz bzdury a to przecież Twój szef Kilkanaście lat miałaś lata cudow
REKLAMA