Powiat

wtorek 16 maja 2017 08:54:29

Drwinia: 10 strażaków z tytułem ratownikaDrwinia: 10 strażaków z tytułem ratownika

W niedzielę 14 maja 2017 roku zakończył się kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, którego organizatorem był Komendant Gminny, Mirosław Siudak. Dziesięciu druhów z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Drwinia ukończyło kurs z wynikiem pozytywnym  i uzyskali tytuł ratownika . Dzięki nabytej wiedzy i umiejętnościom druhowie będą mogli jeszcze lepiej służyć drugiemu człowiekowi.

Większość zajęć odbywała się na terenie jednostki OSP Drwinia natomiast wszystkie scenki pozorowane miały miejsce na terenie SKR w Drwini . Za udostępnienie terenu OSP Drwinia serdecznie dziękuje prezesowi SKR, panu Janowi Piwowarczykowi.

Podczas kursu druhowie zdobyli niezbędną wiedze i umiejętności do ratowania zdrowia i życia ludzkiego zarówno podczas akcji ratowniczych jak i w codziennym życiu. Profesjonalne szkolenie przeprowadziła wykwalifikowana kadra firmy SAVE  A  LIFE .

Kurs mógł się odbyć dzięki  sponsorom, którzy pokryli większą część kosztów. Pozostałą część kosztów pokryły jednostki , które oddelegowały swoich druhów na szkolenie  bądź sami kursanci.  Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Firmy  DAN DAV , Firmy Forµtec  GmbH  ,finansowo wsparł nas również  DOM POMOCY JESTEM oraz radny powiatowy Tadeusz Wadas .

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ben

2017-05-17 22:47:18
po co utrzymywac dwie straze: ochotniczo-amatorska i profesjonalna panstwowa jak i tak wiekszosc dzialan to tej panstwowej z bochni.
Agata

2017-05-20 18:21:41
Ben widzę, że ukazujesz się pod różnymi nickami i hejtujesz czy też trolujesz każdy temat odnośnie OSP. No wiec tłumaczę bo widzę że Twój światopogląd jest znacznie ograniczony... System bezpieczeństwa wewnętrznego naszego kraju jest oparty o Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy do którego należy Państwowa Straż Pożarna, 14 jednostek OSP z naszego Powiatu oraz inne podmioty ratownicze. PSP i OSP na tym poziomie obowiązują te same standardy wyposażenia czy jakość działań ratowniczo-gaśniczych. Związku z rozległym obszarem naszego powiatu PSP nie może dotrzeć wszędzie w 15 min (tylko i wyłącznie ze ma np. do miejscowości Rozdziele ok 30 km do przejechania) a osp z KSRG potrafi wyjechać do zdarzenia po włączeniu syreny drogą radiową ze stanowiska kierowania w Bochni do 5 min i w czasie zanim PSP pokona te kilometry to OSP w tym czasie już dawno opanowała sytuacje na miejscu zdarzenia.
do Agaty

2017-05-21 10:20:07
PSP i OSP moze porownac do sluzby zdrowia - wolałabyś żeby leczył cię prawdziwy lekarz czy znachor ?
Agata

2017-05-21 13:22:14
To porównanie akurat tutaj wogole nie ma zastosowania czy też najmniejszego sensu. Ale ok działaj dalej i na siłę umniejszaj zasługi i deptak dobre imię OSP. Karma wraca i pamiętaj jak będzie tobie się dom palił to nie pozwól aby ci ochotnicy gasili ponieważ to zadanie państwowej.
pomogłem

2017-05-22 11:46:57
Dwa lata temu musiałem z kolegą podjąć reanimacje faceta co odjeżdżał. karetka przyjechała dopiero po 15 min. lekarz powiedział,że to dzięki podjętej przez nas reanimacji gość przeżył i żyje do dziś, a dobrze że miałem jakie takie pojecie po szkoleniu w robocie. Zapytaj tego człowieka co mu trochę pomogliśmy czy wolałby czekać na karetkę i czy ma do nas pretensje że się wychyliliśmy i nie myśląc o możliwych chorobach zastosowaliśmy pierwszą pomoc. Proś Boga żebyś nigdy nie miał potrzeby korzystać z KPP.Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy i każdy kto czyni ludziom krzywdę źle i fałszywie o nich mówiąc doświadczy tego na sobie
do dyskutantów dyletantów

2017-05-23 15:35:45
Ratownik medyczny to jest osoba która ma ukonczone studia wyższe Ratownictwa Medycznego może też być pielęgniarka ,która ma ukończone studia Pielęgniarskie oraz specjalizacje która\ trwa jeszcze dodatkowe 2lata i ukończone egzaminem państwowym w Warszawie dodatkowo Ci ludzie ciągle końcżą dodatkowe kursy ALS BLS ITLS Resuscytacje Krążeniowo oddechową Wszystkie kursy mają określone czasy trwałości i należy je ponawiąć kontrolując czas trwania Natomisat ten kurs dla kazdej osoby jest b BARDZO WAZNYi trzeba go nazwać PIERWSZA POMOC PRZEDLEKARSKA anie obrzucać sie błotem art 136 kodeksu karnego mówi że kto jest świadkiem wypadku i nie udziela 1 pomocy grozi mu grzywna lub nawet kara więzienia do lat trzech Ja ne straszę tylko namawiam ludzi do nauki podstawowych czynnosci ratukowych bo naprawdę można komuś pomóc mózg obumiera bez dopływu tlenu po 4minutach JESZCZE RAZ POLECAM SIĘ UCZYĆ TYLKO NAZYWAJCIE SIĘ ! POMOC PRZEDLEKARSKA
aj

2017-05-23 21:39:41
Każdy może uratować życie, jeśli wie jak
REKLAMA