Powiat

środa 09 sierpnia 2017 14:34:45

Dalszy ciąg kanalizacji w Gminie BochniaDalszy ciąg kanalizacji w Gminie Bochnia

Trwają prace związane z budową sieci kanalizacyjnej w kolejnych miejscowościach Gminy Bochnia tj. w Bessowie, Cerekwi i Gorzkowie. Urząd Gminy informuje, że w ramach inwestycji w Bessowie i Cerekwi zostanie wykonane 8,2 km kolektorów sanitarnych, 2,8 km rurociągu tłocznego, przyłącza o długości 3 km oraz 7 pompowni ścieków. Koszt tej inwestycji to 2 mln 425 tys. zł.

 

Jak informują władze Gminy prace w Bessowie i  Cerekwi potrwają do końca stycznia przyszłego roku.

Kolejny etap kanalizacji w Gorzkowie potrwa do końca listopada tego roku i obejmuje budowę ok. 1,3 km sieci sanitarnej oraz przyłączy o długości 102 mb. To zadanie kosztować będzie ok. 366 tys. zł. Koszt tych prac będzie w 45% dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Podjęte zostały również przygotowania dla kolejnych zadań kanalizacyjnych.

W trakcie opracowywania jest także dokumentacja projektowa dla rozbudowy mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w Damienicach z budową rurociągu tłocznego i rozbiórką oczyszczalni ścieków w Stanisławicach. Zbudowana zostanie także sieć kanalizacji sanitarnej w Majkowicach, Zatoce i częściowo w Bogucicach i Ostrowie Szlacheckim. Wykonywana jest również dokumentacja dla budowy kanalizacji w Dąbrowicy, Grabinie, Woli Nieszkowskiej, a także częściowo w Nieprześni, Buczynie, Bogucicach i Ostrowie Szlacheckim.

Ponadto rozbudowywana będzie sieć wodociągowa na terenie gminy. Na etapie opracowania jest dokumentacja do rozbudowy wodociągu w Dąbrowicy, Bogucicach, Cerekwi i Zatoce. Łączny koszt wykonania w/w dokumentacji wynosi ok. 586 tys. zł.

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

a kiedy bedzie kasa?

2017-08-09 16:30:11
co ze zwrotami kasy jak obiecywal julian??? juz pare osob po sadach chodzi o te zwroty bo julian jednak nie jest tak predki do zwracania jak do obiecywania
głos z Majkowic

2017-08-10 00:19:13
U nas we wsi podkłady geodezyjne były gotowe 3 lata temu. Dlaczego przez 3 lata wójt Bzdek nie potrafi opracować dokumentacji i wykonać kanalizacji. Koło swojego domu na Zastawiu zrobił kanalizację , przy domu zastępczyni wojta w Woli Nieszkowskiej też kazał zrobić a u nas przez całą kadencję nie potrafił . Może nie nie chciał zrobić bo nasz radny go nie popiera.
nw

2017-08-10 19:24:49
A u nas to drogi z popiołu nawet nie posprzątali do tej pory ,czekają na kolejna zimę ? To może niech wójtowi dziadostwa nasypia koło domu nie tez mu sie kurzy .
Oh

2017-08-11 13:20:56
Jakoś poprzednia ekipa nie umiała wykonać profesjonalnej kanalizacji
głos z Majkowic

2017-08-12 09:19:23
Co ty Julian bredzisz ? Twój poprzednik zbudował kanalizację w 26 wsiach gminy. Dla ciebie zostało tylko 5 najmniejszych wsi. Zacząłeś od swojej chałupy i domu Marlenki na Woli. U nas na początku tej kadencji połowa dokumentów była gotowa Minęły 3 lata i ty ciągle jesteś w krzakach. W Majkowicach bardzo oddana ci sołtyska była... główną przeciwniczką przepuszczenia kanalizacji przez swoją posesję gdy budowali kanalizację w Bogucicach. Ludzie z paru domów przez nią cierpieli 2 lata bez kanalizacji i gmina musiała wydawać dodatkowo tysiące złotych na nowy projekt zamienny. A gdzie są pieniądze, które twoje ekipa obiecywała oddawać ludziom którzy wpłacali na kanalizację ??? Teraz wysyłasz ludzi z Gawłowa do sądów a w sądach mówią im że pieniądze były pobierane zgodnie z prawem. Jakżeście obiecywali zwracać to oddawajcie , bez żadnych sądów !!!!
nn

2017-08-13 07:29:31
Czy ta profesionalna kanalizacja polega na skanalizowaniu domu pana wójta?
REKLAMA