Powiat

środa 04 lutego 2015 23:43:46

Gminie Bochnia potrzebna jest straż gminna?Gminie Bochnia potrzebna jest straż gminna?

Taki pomysł padł na ostatniej sesji Rady Gminy i to z ust samego przewodniczącego Rady – Piotra Gajka. To oczywiście tylko propozycja i nawet sam wójt Marek Bzdek nie zdążył się jeszcze do niej ustosunkować, tym niemniej zdołała wywołać już żywą dyskusję na ten temat.Otrzymaliśmy pismo w tej sprawie, które no ręce przewodniczącego Rady wysłał, mieszkający w Buczynie, Maciej Mrozowski. Przytaczamy go bez skrótów:

Buczyna, dnia 04.02.2015

Przewodniczący Rady Gminy  – Piotr Gajek
ul. Kazimierza Wielkiego 26
32-700 Bochnia


Szanowny Panie Przewodniczący,

Z dużym zdumieniem przeczytałem na jednym z portali internetowych o Pańskich planach powołania straży gminnej. Tak się zastanawiam, ile lat nasza gmina jest opóźniona w rozwoju w stosunku do reszty kraju i tak złośliwie doliczam się okresu panowania dobrego gospodarza i uczciwego człowieka. Dziwny to pomysły, na który w innych gminach wpadano rzeczywiście ponad dwie dekady temu. Obecnie trendy idą w stronę ograniczania uprawnień strażników lub nawet likwidacji tego typu formacji. Widać, że Gmina Bochnia jest właśnie na etapie sprzed dwóch dekad. Sugeruję Panu wyciągnięcie wniosków z obecnych trendów i zaprzestanie wymyślania fanaberii, które stanowią jedynie dodatkowe źródło kosztów dla budżetu gminy.

Skoro jednak gmina cierpi na nadmiar pieniędzy i nie wie co z nimi zrobić, zwracam Pana uwagę na fakt, że nie ma jeszcze kanalizacji we wszystkich sołectwach naszej gminy. W Buczynie przykładowo dobry gospodarz i uczciwy człowiek zakopał kilkaset metrów bezużytecznego kolektora głównego kanalizacji, po czym przegrał wybory i wyleciał ze stołka. Na obecną chwilę nie można korzystać z kanalizacji, ponieważ brakuje przepompowni, ale konkretne pieniądze zostały „zakopane w ziemi”. Teraz nie ma ani kasy ani funkcjonującej kanalizacji.

Zanim będzie się Pan zajmował kosztownymi fanaberiami, niech Pan w pierwszej kolejności rozwiąże bardziej pilne problemy gminy. Chyba że straż gminna ma powstać, bo trzeba utworzyć miejsca pracy dla pociotków nieudaczników, których nikt inny nie chce zatrudnić.

A i auto terenowe sprzedajecie, którym mógłby jeździć komendant straży. Nawet mam już kandydata na to stanowisko, który się nadaje, bo to bardzo uczciwy człowiek, no i miałby swoje stare auto do zabawy na koszt mieszkańców.

Z poważaniem
Maciej Mrozowski

Napisz swój komentarz:

Nick:

Komentarz:

By uniknąć spamu wpisz kod z obrazka:

Komentarze użytkowników

Czasbocheński nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo, naruszajace dobra osób trzecich lub wypowiedzi prawem chronione mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Woda

2015-02-05 07:12:39
A mówiłem, że Gajek ma obciachowy sposób myślenia.
Polak

2015-02-05 10:31:57
Panie Przewodniczący Gajek - kampania wyborcza się skończyła więc minął już czas na festiwal obietnic i absurdalnych pomysłów. Proponuję żeby wziął się Pan i kierowana przez pana Rada Gminy do sumiennej i konkretnej pracy. W tej gminie są autentyczne i ważne problemy i sprawy do załatwienia. Jeżeli natomiast jedyne co przychodzi panu do głowy to wydawanie gminnych pieniędzy to sugeruję żeby na najbliższej sesji ogłosił pan na to konkurs publiczny i ciekawych pomysłów na pewno nie zabraknie.
przodownik

2015-02-05 11:24:55
Ktoś tu nie zauważył,że istnieje w Polsce tendencja zupełnie odwrotna,mianowicie raczej likwiduje się takie twory jak wszelkiego rodzaju straże czy to miejskie czy też gminne.Porządkiem publicznym powinni się zajmować profesjonaliści -czyli Policja.
Jan

2015-02-05 14:49:18
Po raz kolejny nie zgodzę się z panem Mrozowskim. Nie po to płaciłem za kanalizację nie po to płacę co miesiąc aby wąchać i truć się czyimiś syfami które ludzie wypuszczają do rowów czy lasów! Ktoś tym musi się zając jak nie pasuje nazwa SG to zrobić inną ale ktoś to musi wreszcie sprawdzać!!! Pan Gajek pamięta o obietnicach wyborczych i pewnie dlatego poruszył ten PROBLEM!!! Niektórzy już zapomnieli o obietnicach? Ile jeszcze panie Mrozowski truć nas będą domy wywalające ścieki do rowów? Nie widzi pan tego problemu? Nic pan nie wspomniał na ten tema! Jeśli pan nie wywala ścieków pod dom sąsiada to nie ma się pan czego bać SG czy jak ją tam nazwiecie przyjdzie sprawdzi i pójdzie Niech się boją Ci co nas trują... Co do SM to ludzie mają pretensje że zaczęli bawić się w policjantów(fotoradar) a nie pilnują porządku Dlatego SM jest krytykowana gdyby dbała tylko o porządek nikt by nie chciał jej likwidacji w miastach!!!
Jan

2015-02-05 14:53:09
Dodam jeszcze że ludzie z domów które nas trują wylewając wszystko jak leci do rowów(chemia itd.) śmieją z tych co są uczciwi!!! Śmieją się z tych co płacą kanalizację!!! TO MUSI SIĘ WRESZCIE SKOŃCZYĆ!!! ktoś tym MUSI się zająć!!!
i to ma byc dobry radny

2015-02-05 14:59:44
ida w slady burmistrza ten ma straz miejska dal im palacyk i wydaje kase na cos co jest zadaniem policji....zwykle wywalanie pieniedzy podatnikow w bloto.... gmine nie jest potrzebny taki sztuczny twor by miec kilka etatow dla szwagierek i pociotkow.....
Do porzednika

2015-02-05 15:12:25
To co dalej mają nas domy truć ściekami? Ktoś musi ich sprawdzić a czy to będzie SG czy jakaś inna nazwa nie ważne! Jak długo domy często nawet w miejscach gdzie jest kanalizacja będą truć sąsiadów? Pytam jak długo jeszcze pozwolimy na taki stan? Ten radny wreszcie pomyślał i chce ten PROBLEM raz na zawsze załatwić! NIE PO TO PŁACĘ ZA KANALIZACJĘ ABY KTOŚ INNY ŚMIAŁ SIĘ ZE MNIE I TRUŁ MNIE!!! oj chyba będę aktywny w tym wątku...
do Do poprzednika Jan

2015-02-05 15:33:07
to zglos na policje bo SG z tym problemem nic nie zaradzi... i to ze ty placisz a inni nie... to wlasnie widac ze gmina powinna miec dawno kanalizacje, chodniki, drogi, wodociagi i to jest praca dla radnych i gminy a nie bzdety...
Jan

2015-02-05 15:41:55
Policja nie będzie jeździć i sprawdzać po kolei domy...Nigdzie się to nie udało zrobić i nie od tego jest Policja tak jak SM nie jest od pilnowania kierowców!!! To powinna zrobić gmina! Jak gdzieś nie ma kanalizacji to i tak jest OBOWIĄZEK wywieźć ten syf do oczyszczalni!!! Nikogo to nie zwalnia NIE płaci za kanalizacje to niech płaci za wywóz a nie truje sąsiadów Trzeba powiedzieć dość!!! A gmina powinna się tym zająć to jej obowiązek!!! I to powinien być PRIORYTET!!!
100%

2015-02-05 15:54:07
Jestem za w stu prrocentach .. Miasto ma straż to czemu wieś niie ma mieć ,ktoś musi zająć się syfem panującym na wsi ,ilością osób płacących za śmieci ,niellegalnymi wysypiskami wywozem szamb jak się przzelewa to nawet codziennie i nie obchodzi mnie to że ktoś płacił na tą kanalizację dopóki nie jest oddana do użytku swoje gówna musi wywozić we własnym zakrresie . Panie Mrozowski jakby się pan poczuł jakbym panu na głowę narobił ?
do Jan

2015-02-05 15:57:31
jak zglosisz to sprawdza....
Do do jan

2015-02-05 16:08:21
Tak całą gminę zgłoszę na policję aby skontrolowali? Bzdety gadasz Ja nie będę donosił oczekuję że gmina wreszcie weźmie się za to! Ma obowiązek dbać o mieszkańców a tym bardziej o ich zdrowie Kanalizacja Śmieci Palenie byle czym TRZY problemy które trzeba bezzwłocznie rozwiązać!!! Coraz więcej ludzi choruje na raki itd. Nie widzisz tego? A chorują bo są domy co ich trują!!! Czas aby ktoś wreszcie się za to wziął i skontrolował A jak ich nazwiecie mi to obojętne nie musi być SG żeby nie było tej głupiej gadki bo temat się rozmyje!!!
(bez)Radny Bminy Bochnia

2015-02-05 16:55:52
W gminie jest już wydział ochrony środowiska i to on winien razem z wydziałem budownictwa sprawdzić, kto odprowadza ścieki do szamba przydomowego i jak często jest ono opróżniane (stosowne rachunki). Co do tego ile produkuje ścieków można łatwo wyliczyć sprawdzając ilości wody pobranej z wodociągów. Co do poglądów Jana "że nie zgłosi na policję, że sąsiad wylewa szambo do rowu", to świadczy o całkowitym braku odpowiedzialności obywatelskiej. Dzięki takim postawom jak Jana, to wszelkiej maści truciciele, złodzieje, piraci drogowi i inne cwaniaki czują się bezkarnie i mogą się śmiać z Janopodobnych trzęsących porami. Janie nie zgłaszasz przestępstwa, to oznacza że godzisz się na nie. Straż nam w tym temacie nie jest do niczego potrzebna (kolejny wydatek). To urzędnicy razem z radnymi i sołtysami powinni przynajmniej raz na kwartał sprawdzić w terenie stan porządku i bezpieczeństwa w poszczególnych sołectwach.
tak

2015-02-05 17:21:32
Cwaniaki wreszcie będą mieli się czego bać! Koniec z truciem sciekami i paleniem śmieci... Jestem za! Uczciwi ludzie mają tego już dość Nareszcie ktoś poruszył ten problem Brawo panie Gajek
(bez)Radny Bminy Bochnia

2015-02-05 17:50:03
Nie zrozumieliśmy się Jak zobaczę złodzieja itd. to wierz mi że pierwszy to zgłoszę na policję ale problem syfu w fosach jest trochę inny... Nie zgłoszę przecież na policję aby skontrolowali całą gminę a na większości wsiach normalnie aż śmierdzi szambem szczególnie latem! I na tych kanalizowanych też... Pisałem tez że obojętne czy to będzie wydział ochrony środowiska czy SG Niech wybiorą tańsze i efektywne rozwiązanie!!! Nie krytykuje pana Gajka bo poruszył ten ważny temat! Zaczął dyskusję!!! Bez radnych nazwij tych co chowają głowę w piasek i udają że nie ma problemu... Rozumiesz teraz o co mi chodziło?
mieszkanka Gminy

2015-02-05 18:52:44
Do Pana Jana- zgadzam się z Panem, nie może być tak, że w naszej Gminie jedni dbają o ochronę środowiska i naszego zdrowia płacąc za ścieki a inni odprowadzają je do rowów i rur drenarskich co zagraża zdrowiu wszystkich mieszkańców. Przykład piękny most Stradomka, dalej znak : Gmina Bochnia a po nim smród, że nos trzeba zatykać, Nieszkowice Małe blisko szkoły podobna sytuacja. I tak przykłady można mnożyć. Wójt Lysy zaczął robić porządek z ludźmi w tej sprawie i myślę , że to mogło się przyczynić do porażki w wyborach. A do Pana Mrozowskiego : Czy Pan jest w porządku ze ściekami...........? Popieram w stu procentach, że taka kontrola z Gminy powinna być przeprowadzana.
tiki taki

2015-02-05 19:41:00
A po co od razu straż gminna? Czy w samym urzędzie nie ma osoby odpowiedzialnej za ochronę środowiska? A czym się zajmuje Wydział Geodezji, Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska?
Do tiki taki

2015-02-05 19:56:37
Nie wiem ale możesz spróbować sprawdzić Szczególnie ochrona środowiska... nawet można ją wzmocnić personalnie Wtedy nie będzie tej niepotrzebnej gadki o SG... Czekam na efekty i naprawdę nareszcie ktoś temat trucia szambami ruszył i nie można p. Gajka za to krytykować... A o ilości osób w domach i zadeklarowanych do śmieci? To tez jest do sprawdzenia no i czym ludzie palą Jest co robić prawda?
do mrozowskiego

2015-02-05 20:58:51
panie mrozowski a czemu nie pyta pan nowego wojta co z oddawaniem kasy za kanalizacje - przeciez obiecywal !!!!! ciekawe ilu osobom juz oddal ????
Olek

2015-02-05 22:19:16
Czas na referendum na temat przyłączenia Gminy Bochnia do miasta Bochnia i po kłopocie tam już jest straż miejska.
nie sg

2015-02-05 23:40:29
Już wam na głowę padło, kasy na wszystko brakuje a wy szukacie tylko jak ja wydawać. A co bedzie robiła ta straz jak wszystkich skontroluje ? Nic nie bedxie robiła tylko kase brala jak straz miejska. A jaki porządek w mieście to wszyscy widzą. Syf brud a straz tylko mandaty daje za parkowanie lub prędkość co i tak zawsze należało do kompetencji policji. Kolejny chory pomysł.
klasyka

2015-02-06 00:41:07
"Straż Wiejska...ale też takie same matoły jak i w mieście." - Kabaret pod Wyrwigroszem.
jw

2015-02-06 06:02:11
Poczytaj co komentujący piszą. Obojętne kto będzie kontrolował i jak będzie ten wydział nazwany Pytają ile jeszcze mają czekać i się truć chemią wylaną prosto do rowu? Jak nie trujecie reszty mieszkańców Waszych wsi to nie macie się czego bać!
do Olek

2015-02-06 07:37:04
Straż miasta Bochni ma w prioytecie fotoradar .A że się nim zbytnio zajęli to nic pozanim nie widzą
Kaja

2015-02-06 08:51:31
Ja też uważam , że Straż Miejska , tylko obciąża koszty budżetu miasta, była stworzona do innych celów a potrafią tylko wystawiać mandaty. No i ile kasy wydano na remont Medyka. Popieram osoby , które podjęły decyzje o likwidacji Straży Miejskiej w swoich miastach.
guru

2015-02-06 10:47:02
Ze strażą gminną czy też miejską zacznie się jak z każdym tego typu tworem. Czyli na początku sprawy porządkowe,śmieci, sprawdzanie obowiązkowych szczepień psów itp.Skończy zaś na radarach,fotoradarach,być może kontrola pojazdów,czyli to co tego typu formacje kochają w całej Polsce najbardziej.
Maciej Mrozowski

2015-02-06 12:20:22
" panie mrozowski a czemu nie pyta pan nowego wojta co z oddawaniem kasy za kanalizacje - przeciez obiecywal !!!!! ciekawe ilu osobom juz oddal ????" - Nie pytam i pytał nie będę, bo każdy kto jest zainteresowany zwrotem pieniędzy wpłaconych na podstawie bezprawnie zawieranych umów partycypacyjnych, musi wystąpić z wnioskiem o z zwrot tych pieniędzy. Kto liczy na cud, że gmina sama odda te pieniądze, to się przeliczy i doczeka się jedynie przedawnienia roszczenia (po 10 latach od daty wpłaty). Ja natomiast nie mam najmniejszego zamiaru zajmować się cudzymi sprawami i zabiegać o to, żeby wójt komuś zwracał pieniądze. Kto potrafi tylko wrzeszczeć "pod sklepem", a w razie czego z podkulonym ogonem wycofywać się, nigdy nie otrzyma zwrotu pieniędzy. Każdy jest kowalem swego losu i dostaje od życia to na co zasługuje. Nie mniej i nie więcej. Kto chce zwrotu kasy, musi ruszyć dupę i napisać oraz złożyć stosowny wniosek.
Z Buczyny

2015-02-06 12:51:12
To Stowarzyszenie Gmina Bochnia, dla wszystkich za otrzymane środki z Fundacji Batorego, powinno skontrolować mieszkańców zaczynając od zarządu w którym jest pan Mrozowski. Wszystkie fekalia powinny być w oczyszczalni a nie pięknych dołach Buczyny.
Do p. Mrozowskiego

2015-02-06 15:58:14
1. To kto ma to skontrolować? Łatwo panu się krytykuje ale czas raz na zawsze skończyć z domami co nas trują. Ma pan pomysł jak i kto ma to skontrolować? Dopilnuje pan tego? Bo krytykować to każdy potrafi... 2. Podsumuje pan 100 dni "nowej jakości w gminie"? panu to fajnie wyjdzie Konkursy lodowisko itd. Ma pan co opisać.... Ps.Mam nadzieję że pan mi odpisze... a kanalizacja jeśli ktoś coś obiecał to powinien dotrzymać słowa? Nikt nie będzie się prosił Skoro obiecane to trzeba dotrzymać słowa i oddać prawda?
.........

2015-02-07 04:56:53
Gminie Bochnia potrzebna jest straż gminna? NIE NIE NIE..............
do .....

2015-02-07 09:37:30
Domom wylewającym szamba do rowów czas powiedzieć dość a kto to zrobi? Obojętne! Skoro tak krytykujecie ten pomysł zaproponujcie inny i pokażcie że się da....
ciekawy

2015-02-08 11:49:26
CZY NIE BYŁO OSOBY BARDZIEJ INTELIGĘTNEJ NA STANOWISKO PRZEWODNICZĄCEGO?
nc do ciekawy

2015-02-08 21:03:17
Myślę że Ty byłbyś zajebistym kandydatem pier......................doło
do ciekawy

2015-02-09 08:55:37
"inteligentny" a cas lock potrafisz wyłączyć?
do ciekawy

2015-02-09 13:45:07
Chodziło o caps lock oczywiście :)
odwołać Gajka

2015-02-10 08:40:14
Panie Gajek, już wystarczy głupot które narobiłeś . Najpierw latałeś za najwyższą pensja dla Bzdeka, który nie ma pojęcia o swojej funkcji. Teraz chcesz z naszych podatków tworzyć straż gminną, gdy wszyscy w Polsce chcą to likwidować................. ...................... ................................ ............................... ............................. ....................................... ........................... ................ ............................ Milczysz chociaż wiesz że Bzdek zwiększa zatrudnienie w urzędzie i przyjmuje bez konkursu swoich politycznych kolesiów : Zając, Biernat. Ty wiesz ilu jeszcze czeka w kolejce. Po kątach radni już szeptają że trzeba cię odwołać
Maciej Mrozowski

2015-02-10 09:48:37
1. To kto ma to skontrolować? - Urząd Gminy ma komórkę zajmującą się ochroną środowiska i jest taka formacja w tym kraju, która nazywa się Policja. Mają wystarczające uprawnienia do przeprowadzania kontroli. 2. Podsumuje pan 100 dni "nowej jakości w gminie"? - Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem nowego Wójta. Jak znakomita większość mieszkańców gminy głosowałem przeciwko Lysemu. Celem numer jeden było pozbycie się tego strupa. Nie było innego kandydata, który mógł tego dokonać, więc obecnie Wójtem jest Marek Bzdek. Jak oceniam pierwsze 100 dni? Nijak. Moim zdaniem obecny Wójt popełnia kardynalny błąd polegający na całkowitym braku komunikacji z mieszkańcami gminy. Nie wiadomo, co robi, jakie ma plany i na jakiej podstawie podejmuje decyzje. To bardzo duży mankament Wójta. Poprzedni pajacował w mediach i sam się wychwalał, jak nikt inny nie chciał go pochwalić. Obecny jest niewidoczny, ale jest zupełnie innym człowiekiem niż poprzednik. Jak nie wykorzysta szansy, którą dostał (czego obecnie nie robi), to przegra następne wybory. 3. ...a kanalizacja jeśli ktoś coś obiecał to powinien dotrzymać słowa? Jeśli ktoś, coś obiecał, to powinien dotrzymać słowa, co jednak nie zmieni faktu, że nigdy nie otrzyma Pan zwrotu pieniędzy, które Lysy bezprawnie wyciągnął Panu z kieszeni mydląc oczy bajeczkami. Gmina nie jest w stanie zwrócić wszystkim pieniędzy z umów partycypacyjnych, gdyż to przekracza jej możliwości finansowe. Jedynie indywidualne wnioski mogą zostać uwzględnione. Nie złoży Pan wniosku, nie otrzyma Pan zwrotu. To takie proste. Kandydat na Wójta nie wiedział, co obiecywał i w związku z tym nie powinien był takich obietnic składać.
Do Jan Mrozowski

2015-02-10 14:27:39
Z tego co wiem p. Mrozowski to z tą ochroną środowiska nie jest takie proste bo będzie problem że po prostu domy nie wpuszczą ich! Asysta policji też nie jest prostą sprawą z tego co czytałem na ten temat po różny forach... Proponuję aby zamiast tej krytyki zaproponował pan coś w zamian i pokazał że się da... Coś czuje że temat trujących domów ściekami się rozmyje a pan dorzucił cegiełkę do tego... Podsumowanie 100 dni... eh liczyłem na więcej nawet zasugerowałem tematy. Mimo że się nie zgadzamy w większości spraw to pozdrawiam pana po latach stwierdzi pan że miałem rację a Lysy jaki był to był ale był lepszym wyborem patrząc na gminę a nie na osobiste problemy które pan z nim miał (to jest moje prywatne zdanie) Ps. Trochę mniej jadu bo Lysego już nie ma a ten jad może wrócić i to z podwojoną siłą:) Pozdrawiam aaaaaaaaa to że za cztery lata można zmienić? Te cztery lata są ważne bo środki z UE płyną do Polski szerokim łukiem Oby nie ominęły gminy Tych lat już pan nie cofnie jak będą stracone a ludzie będą pamiętać kto im gruszki na wierzbie i takie tam obiecał o tych pieniądzach z UE też wiedzą :)
Bardzo Uczciwi Ludzie

2015-02-10 14:41:47
Panie Mrozowski! Pan się nie może starać o zwrot opłaty partycypacyjnej ponieważ pan jej nie uiścił. Pan poszedł drogą na ''sępa'', wyczekując na zaangażowanie mieszkańców trzech miejscowości, którzy zebrali ok. 700,000zł, i wspólnie z gminą doprowadzili panu kolektor pod dom. ''Słoneczka'' pana nie poinformowały, że przetarg na dokończenie zadania jest ogłoszony. Mamy nadzieję, że w czerwcu już pan zrobi ''kupkę'' i poleci ona do oczyszczalni Siedlec, tylko żeby koleżance z Siedlca za bardzo nie śmierdziała... Gdyby nie bardzo uczciwi ludzie, to pan miałby kanalizację za x lat... -pozdrawiamy
nabory

2015-02-10 16:59:51
Wójt Bzdek ogłosił nowe nabory w Gminie Bochnia - chętni na start http://bip.malopolska.pl/ugbochnia/Article/id,279739.html
Polak

2015-02-10 17:37:47
Powiało optymizmem! Powoli,powoli ale poza wpisami oczerniającymi, pomawiającymi, lub po prostu prymitywnie personalnymi, pojawiają się bardzo sensowne i merytoryczne. Tak trzymać Szanowni Państwo! I Pan Mrozowski i kilku jego "adwersarzy" mają bardzo dużo racji. A ich wpisy czyta się z przyjemnością i uwagą. Jeżeli w ten sposób będziemy przypominać obecnej władzy o jej zobowiązaniach wyborczych i obowiązkach wynikających z piastowanych funkcji to musi przynieść to efekt. Kropla drąży skałę. Tym nastawionym bardziej na pyskówkę życzę miłego wieczoru i chwili refleksji.
Do " Bardzo Uczciwi Ludzie"

2015-02-10 18:16:17
Jeśli kogoś podłączą do kanalizacji za darmo to skłóca całą gminę no chyba że oddadzą reszcie kasę... Ja to tak widzę mam nadzieję że tam myślą co robią bo już pierwsze kłótnie między mieszkańcami o to były!!! Choć dla mnie większym problemem są domy nie podłączone mimo kanalizacji To są cwaniaki co się śmieją z tych co płacą śmieją się z tych co są po prostu uczciwi!!!
do bzdeka

2015-02-11 01:22:16
w ramach wyróżnienia jedź pan panie bzdeku osobiście do mrozowskiego i sprawdź pan co ten gość robi ze swoimi ściekami . bardzo ciekawe czy ma rachunki za 2 lata wstecz na wywóz przez koncesjonowaną firmę na legalnie dzialającą oczyszczalnie jego g...n !!!!!!! jezeli ma tzw. oczyszczalnię przyzagrodową to niech okaże certyfikat dopuszczenia, pozwolenie wodno- prawne na odbiór oczyszczonych fekaliów do istniejących cieków wodnych. drenaż rozsączający możliwy tylko gdy jest na to ekspertza geologiczno- hydrologiczna. odradzam antydatowanie bo opinia powinna być złożona w starostwie min 2 lata temu, to można sprawdzić.
Maciej Mrozowski

2015-02-11 14:32:22
Obowiązek przechowywanie faktur za wywóz szamba za ostatnie dwa lata, to mit, który rozpowszechnił Lysy. Poniżej fragment artykułu na ten temat. "Wojewoda zachodniopomorski w rozstrzygnięciu nadzorczym przyznał, że na podstawie art. 6 ust. 1a ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach rada gminy może określić w drodze uchwały, w zależności od lokalnych warunków, inne sposoby udokumentowania wywożenia nieczystości. Zakwestionował jednak przepis, według którego dowody uiszczania opłat za odbiór odpadów komunalnych i opróżnianie zbiorników bezodpływowych właściciel nieruchomości jest zobowiązany przechowywać przez okres trzech lat. - Z art. 6 ust. 1a wspomnianej ustawy nie wynika konieczność przechowywania zarówno umów, jak i dowodów opłat za usługi dotyczące wywozu odpadów komunalnych i nieczystości ciekłych przez określony czasokres. Ustawodawca nie upoważnił również organu stanowiącego gminy do jego określenia - stwierdził wojewoda. Ustawa pozwala więc radzie na określenie wyłącznie innego sposobu udokumentowania pozbywania się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych oraz nieczystości ciekłych w sposób zgodny z ustawą i przepisami odrębnymi. - Nie pozwala natomiast ustalać czasu, przez który muszą być przechowywane dowody dokumentujące zadośćuczynienie ciążących na właścicielach nieruchomości obowiązków z zakresu gospodarki odpadami - postanowił wojewoda zachodniopomorski, unieważniając kwestionowany zapis uchwały." http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/klopot-z-rachunkami-za-wywoz-szamba,51613.html Mam faktury z ostatnich kilku miesięcy za wywóz szamba przez zarejestrowaną firmę. Kto chce sprawdzić, niech poda swojego maila na tym forum, to prześlę skany.
Maciej Mrozowski

2015-02-11 15:08:41
Odpowiedź do Bardzo Uczciwi Ludzie. Z faktu, że mieszkańcy Stradomki, Buczyny i Nieszkowic Małych zebrali określoną kwotę na budowę kanalizacji nie wynika, że te pieniądze zostały na ten cel wykorzystane. Poprzedni Wójt poproszony o rozliczenie się z tych pieniędzy i wykazanie, że rzeczywiście wykorzystał je na budowę kanalizacji nie udzielił odpowiedzi. Został do tego zobowiązany przez WSA w Krakowie, ale tak długo zwlekał z odpowiedzią, że zdążył przegrać wybory i już nie musiał się z niczego rozliczać. Nie ma żadnej pewności, że pieniądze zostały wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem a nie przykładowo na budowę drogi dojazdowej do pól. Ktoś, kto ma czyste sumienie, nie ucieka od pytań (szczególnie kiedy w grę wchodzą znaczące środki pieniężne). Jeśli chodzi o podłączenie do kanalizacji, to stosowny wniosek złożyłem i czekam na realizację. Po podłączeniu mojej nieruchomości do kanalizacji Wójt będzie miał możliwość naliczenia mi opłaty adiacenckiej i w ten sposób będę uczestniczył w kosztach budowy kanalizacji. Tak więc nie będę się podłączał na sępa. Jeśli natomiast poprzednia władza nie potrafiła wybudować kanalizacji bez nielegalnego sięgania do kieszeni mieszkańców, to świadczy to tylko o jej niekompetencji i nieumiejętności gospodarowania i pozyskiwania środków. Tak na marginesie, to obecny wójt podjął próbę rozliczenia się z opłat partycypacyjnych i okazuje się, w wielu sołectwach jest przyłączonych więcej domostw niż było podpisanych umów partycypacyjnych. Dla tych domostw nie zostały też naliczone opłaty adiacenckie. Czy to możliwe, że w gminie są równiejsi, którzy byli przyłączani jak za komuny "po znajomości"? Czy domyślacie się, kto mógł dostąpić takich zaszczytów? Nie bardzo wiem, co jest nieuczciwego w odmawianiu uiszczania opłat partycypacyjnych, które były bezprawnie wyłudzane. Kto chciał ten płacił, chociaż sporadycznie pojawiały się głosy, że to jest nielegalny proceder, ale wątpiący byli wyśmiewani i zakrzykiwani. Budowa kanalizacji należy do zadań własnych gminy i może być finansowana jedynie z środków własnych gminy, a po zakończeniu inwestycji można naliczyć opłaty adiacenckie. Drugim sposobem finansowania jest samo opodatkowanie się mieszkańców w drodze referendum. Wszystkie inne patenty stosowane przez samorządy są bezprawne.
Maciej Mrozowski

2015-02-11 15:20:20
"Lysy jaki był to był ale był lepszym wyborem patrząc na gminę a nie na osobiste problemy które pan z nim miał (to jest moje prywatne zdanie)." - Gdyby Lysy był lepszym wyborem dla gminy, to nie przegrałby wyborów. Większość oceniła go negatywnie i oddała głos na innego kandydata. Tak na prawdę to nie Marek Bzdek wygrał wybory (chociaż podchodząc do tego czysto matematycznie tak jest), tylko Jerzy Lysy je przegrał przez swoją arogancję i poczucie bezkarności. Inaczej mówiąc po dwóch dekadach niepodzielnego panowania, woda sodowa uderzyła mu do głowy. Ja nie miałem problemów z Lysym. To on miał raczej problemy ze mną.
Do Jan Mrozowski

2015-02-11 18:49:25
To tym bardziej pan powinien włączyć sie do walki o czystość Buczyny i całej gminy a nie tylko krytykować! Powinien pan po za krytyką napisać jak to (sprawdzanie domów) powinno wyglądać i pokazać wszystkim że się da!
x

2015-02-11 21:03:10
Czy ten portal nie powinien nazywać się "Czas Mrozowskiego"??????
dyżurny prawnik

2015-02-12 01:22:05
czy ty jesteś ten mrozowski który przegrał proces z gościem od którego kupił dom w buczynie ? tamten ubzdurał sobie że przyczyną jego nieszczęścia jest były wójt lysy bo zeznawał na procesie nie po jego myśli. jeżeli to wszystko prawda - ludzie maja jasność skąd taka organiczna nienawiść mrozowskiego do lysego///////////////////////// ///////// ///////////// //////////////w kwestii formalnej - jeżeli gmina wykonuje w ramach inwestycji kanalizacyjnej także fragment przyłącza i jego dokumentację techniczną to jest podstawa aby mieszkaniec obligowany był do partycypacji w kosztach inwestycji bo obowiązkiem ustawowym gminy jest wyłacznie budowa oczyszczalni ścieków i sieci głównej oraz urzadzeń technicznych na tej sieci (np.przepompownie ścieków). i co pan na to panie "znawco" mrozowski ????
PRAWNIK 2

2015-02-12 14:51:56
ZGADZAM SIĘ W 100% Z POPRZEDNIKIEM W SPRAWIE FINANSOWANIA INWESTYCJI .
Maciej Mrozowski

2015-02-12 15:53:43
Odpowiadając dyżurnemu prawnikowi w pierwszej kwestii, chyba nie jestem tą osobą, która przegrała proces z gościem, który mi sprzedał dom w Buczynie, ponieważ nigdy nie toczyłem sporu przed sądem ze sprzedającym. Z racji tego były wójt nie mógł zeznawać w procesie, którego nie było. Ten temat był już poruszany na jednym z portali w komentarzach i jak widzę powtarza się nadal. Natomiast bardzo dobrze pamiętam jak facet się chwalił, że kupił budynek starej szkoły "po znajomości" od gminy. Do Lysego mam taki stosunek, jaki mam, za to jak się zachowywał i jak traktował tych, którzy się z nim nie zgadzali. Tak więc ta teoria nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. To jest kolejna bajeczka Lysego, jak większość bajeczek, które wymyślał na poczekaniu.
Maciej Mrozowski

2015-02-12 19:10:17
Odpowiadając dyżurnemu prawnikowi oraz prawnikowi 2 na brednie zawarte w ich wypowiedziach "w kwestii formalnej - jeżeli gmina wykonuje w ramach inwestycji kanalizacyjnej także fragment przyłącza i jego dokumentację techniczną to jest podstawa aby mieszkaniec obligowany był do partycypacji w kosztach inwestycji bo obowiązkiem ustawowym gminy jest wyłacznie budowa oczyszczalni ścieków i sieci głównej oraz urzadzeń technicznych na tej sieci (np.przepompownie ścieków). i co pan na to panie "znawco" mrozowski ????" stwierdzam, że powielacie kłamstwa Lysego, które wymyślał na poczekaniu i mamił w ten sposób ludzi, żeby wyciągać im w nielegalny sposób kasę z kieszeni. Lysy doskonale zdawał sobie sprawę, z faktu, że działa bezprawnie gdyż znał orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 13 grudnia 2011r. sygn. akt II SA/Kr 1574/11 podtrzymanego przez Naczelny Sąd Administracyjny orzeczeniem z dnia 21 czerwca 2012r. sygn. akt II OSK 905/12. Przytoczę tu kilka fragmentów: "Sąd nie podzielił stanowiska Wójta Gminy (Bochnia), że zaskarżona uchwała stanowi niejako wykładnię art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U. Nr 72, poz. 747 ze zm.). Zgodnie z tym artykułem osoba ubiegająca się o przyłączenie jej nieruchomości do sieci zapewnia realizację przyłącza na własny koszt. Oznacza to, że taka osoba realizuje jedynie przyłącze, a nie w ramach realizacji przyłącza niejako "dodatkowo" współfinansuje realizację całej sieci. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej stanowi zadanie własne gminy i tego zadania nie może gmina "przerzucić" na mieszkańców w ten sposób, że to sami mieszkańcy mają sfinansować lub chociażby współfinansować realizację takiego zdania. Gdyby tak było, to podział na zadania własne i zlecone byłby zbędny, jak i sam samorząd terytorialny stanowiłby jedynie formę organizowania mieszkańców, którzy sami wykonywaliby zadania. Sąd nie podzielił również stanowiska, że bez udziału mieszkańców w budowie sieci niemożliwym byłoby funkcjonowanie takiej infrastruktury. To był i jest obowiązek samorządu gminnego wybudowanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej (jeżeli jest taka potrzeba), a mieszkańcy dokonują jedynie przyłącza do istniejącej sieci. Gmina ma obowiązek sama sfinansować budowę sieci lub też skorzystać z takich instytucji prawnych, które pozwoliłyby na udział finansowy mieszkańców w tej inwestycji (w drodze samoopodatkowania się mieszkańców, poprzez nakładanie opłat adiacenckich), jednakże nie w drodze aktu prawa miejscowego podjętego bez podstawy prawnej prawa materialnego."... "Dodatkowo Sąd zauważył, że zaskarżona uchwała została wydana bez upoważnienia ustawowego określonego art. 40 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym. Zgodnie z utrwaloną linią orzeczniczą Naczelnego Sądu Administracyjnego i Sądu Najwyższego uchwała taka nie należy do kategorii aktów prawnych określających zasady i tryb korzystania z gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej." Dodatkowo chciałbym zwrócić uwagę komentujących pseudoprawników na uchwałę Sądu Najwyższego z 13 września 2007r. (III CZP 79/07), w której sąd stwierdza iż, gmina, zawierając w umowie postanowienia dotyczące pokrycia kosztów przyłącza, narusza zasady ustrojowe samorządu, ponieważ opłaty należne gminie powinny wynikać z ustaw lub aktów prawa miejscowego. Umowa jest próbą obejścia ustawy, a tym samym bezprawna. A pobrane na jej podstawie opłaty są bezpodstawne. Zwrotu opłat można domagać się na podstawie przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu (art. 405 i 410 kodeksu cywilnego). Warto nadmienić, że SN stwierdził, iż obowiązkiem gminy jest pokrycie kosztów wykonania przyłącza kanalizacyjnego ze środków własnych gminy. To gmina odpowiada za budowę przyłącza od sieci ulicznej do studzienki kanalizacyjnej na terenie nieruchomości zainteresowanego, a w przypadku braku studzienki do granicy działki. Sąd uznał, że przyłączem kanalizacyjnym jest tylko odcinek przewodu kanalizacyjnego leżący w granicach nieruchomości odbiorcy usług. Gmina ma obowiązek budowy nie tylko "oczyszczalni ścieków i sieci głównej oraz urządzeń technicznych na tej sieci (np.przepompownie ścieków)" ale też przyłącza do sieci głównej aż do studzienki przyłączeniowej zlokalizowanej na przyłączanej działce. Właściciel nieruchomości wykonuje jedynie fragment przyłącza od budynku do studzienki w obrębie własnej nieruchomości i takie prace nie wymagają pozwoleń na budowę więc i nie powstaje potrzeba wykonania dokumentacji. Tak więc to Lysy niby dawał za opłaty partycypacyjne i słono sobie za to liczył, miał ustawowy obowiązek wykonać na koszt gminy, a po wykonaniu tego zadania miał prawo naliczyć opłaty adiacenckie. Tyle na to powiem jako znawca materii. Co wy na to teraz pseudofachowcy, którzy bezmyślnie powtarzają brednie wymyślane przez Lysego? Może warto się dokształcić i poczytać orzeczenia w tej materii.
Do Mrozowskiego

2015-02-13 08:22:24
Może bloga pisz - co? Marnujesz się.... Nikomu już nie chce się czytać Twoich wypocin....
Maciej Mrozowski

2015-02-13 09:16:00
To po co czytasz i komentujesz?
Maciej Mrozowski

2015-02-13 09:18:33
A tak poza tym to będę pisał, co i gdzie zechcę i nikt mi nie będzie mówił, co mam robić, a czego nie.
REKLAMA